PDA

View Full Version : Rs 125 ανοιγμα



Shephiroth
21/08/2007, 15:14
Καλησπερα παιδες μόλις αγορασα το RS125 της Aprilia και δυστυχως αποτι καταλαβα ειναι περιορισμενο....Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να το ανοιξω με καποιον τροπο?Εχω ακουσει οτι δεν ειναι δυσκολο.

Cpt. Haddock
21/08/2007, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shephiroth
...Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να το ανοιξω με καποιον τροπο?Εχω ακουσει οτι δεν ειναι δυσκολο.


Τίποτα δεν είναι δύσκολο... καλό λιπαντικό, υπομονή, επιμονή και σιγα-σιγά θ' ανοίξει
:D





λείπει ο mod, χορεύουν οι spammers :evil:

Shephiroth
21/08/2007, 15:29
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση αλλα αυτο που θελω ειναι να μου δωσει και και τα 36 αλογα ενω τωρα ειναι περιορισμενο στα 15 νομιζω.Ακουσα πως κατι πρεπει να αφαιρεσεις για να γινει αυτο..

byron
21/08/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shephiroth
Καλησπερα παιδες μόλις αγορασα το RS125 της Aprilia και δυστυχως αποτι καταλαβα ειναι περιορισμενο....Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε να το ανοιξω με καποιον τροπο?Εχω ακουσει οτι δεν ειναι δυσκολο.

Υπάρχουν κάποιες τάπες που πρέπει να αφαιρεθούν (εξάτμιση και εισαγωγή αν δεν κάνω λάθος)

Ρίξε μια ματιά στο apriliabikers (http://www.apriliabikers.gr/cms/index.php?option=com_smf&Itemid=33&board=66.0) που έχει πολύ πράμα για το RS.

:wave2:

Cpt. Haddock
21/08/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shephiroth
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση αλλα αυτο που θελω ειναι να μου δωσει και και τα 36 αλογα ενω τωρα ειναι περιορισμενο στα 15 νομιζω.Ακουσα πως κατι πρεπει να αφαιρεσεις για να γινει αυτο..

Βγαζει 36 άλογα το rs125? :eyepop:

τεσπα, γι' αυτό που ρωτάς δεν ξέρω


:wave2: :beer:

byron
21/08/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Shephiroth
Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση αλλα αυτο που θελω ειναι να μου δωσει και και τα 36 αλογα ενω τωρα ειναι περιορισμενο στα 15 νομιζω.Ακουσα πως κατι πρεπει να αφαιρεσεις για να γινει αυτο..

Νορμάλ θα σου δώσει γύρω στα 28 άλογα. Το έχεις στρώσει το μηχανάκι;

Shephiroth
21/08/2007, 15:35
Οχι μωλις το πηρα(καινουργιο) και δεν εχω προλαβει να το στρωσω

xampos
21/08/2007, 15:47
ε στρωστω ρε αδερφε μια φορα εσει και ας ειναι παρθενο

οταν το στρωσεις πηγαινε να στο ανοιξουν :a021: :a021: :a021:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

bentouza
21/08/2007, 18:06
το ανοιγμα γινεται σιγουρα απο εκει που το πηρες ή απ'το συνεργριο σου κ αν παρεις καλές οδηγίες ισως κ μονος σου.ευκολο κ αν παζαρεψεις μαλλον τζαμπα.αλλα δεν παιζουν τα 36 που λες.αυτα για το 05' μοντελο κ πισω.το 06' φτανει αμα το ''ανοιξεις''(εναν περιορισμο στην εξατμιση κ εχω την εντυπωση κατι στα ηλεκτρικα π.χ. ενα φυσακι η μια ασφαλεια) τα 26 αλογα(ενας μηχανικος πρωτη μουρη που ειναι στο aprilia bikers ο bill λεει για 28). Για παραπανω αλογα θελει αλλα κολπα κ απ'οσα εχω διαβασει μηχανικο που το ξερει το αντικειμενο. Παντως αν ριξεις λιγο διαβασμα στο apriliabikers θα βρεις αρκετα να ενημερωθεις.αυτα.
α κ προσοχη τωρα με τις ζεστες κ το στρωσιμο να μην ανεβαζει θερμοκρασιες κτλ.υποθετω τα ξερεις αυτα.

OldMan
21/08/2007, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
ενας μηχανικος πρωτη μουρη που ειναι στο aprilia bikers ο bill λεει για 28...
Όταν έλεγα στον ΠάουερΦώτ(η) να τον σφαλιαρίσει, δεν άκουγε ..!!!

(να τα τώρα τα αποτελέσματα...):D

bentouza
21/08/2007, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Όταν έλεγα στον ΠάουερΦώτ(η) να τον σφαλιαρίσει, δεν άκουγε ..!!!

(να τα τώρα τα αποτελέσματα...):D
αρα δεν ειναι δικια μου εντυπωση. ειναι οντως πρωτη μουρη:p

Shephiroth
22/08/2007, 02:28
Σας ευχαριστω πολυ παιδες για την βοηθεια σας θα ρωτησω απο εκει που το πηρα για να μου το ανοιξουν.Τωρα για το στρωσιμο εχω διαβασει διαφορα στα sites ελπιζω να μην κανω καμια μα....κια