PDA

View Full Version : νεκρος νιγηριανος πωλητης cd



alexrs1
24/08/2007, 05:28
τελικα πολλοι μπατσοι ειναι μαλακες.πουλαγε cd o αλλος και σκοτωθηκε.αν το πορισμα θα βγει οτι παραπατησε θα ειναι για πολλες κλοτσιες

Meyaleleth
24/08/2007, 06:57
twra psaxneis na vreis akrh me tous mpatsous sthn Ellada...


na ti kanoune kala.... :a31:

odt
24/08/2007, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth



na ti kanoune kala.... :a31:


Αυτο :a31: το κάνουμε όλοι καλά

kaps
24/08/2007, 08:35
Γιατί έχετε πάρει χαμπάρι τι παζάρι λαθρεμπόριο σωματεμπορία κάνουν πολλοί από αυτούς; Για πηγαίνετε καμιά βόλτα στο πίσω δρόμο του Δημαρχείου της Αθήνας να δείτε πόσα μικρά κοριτσάκια έγχρωμα πουλάνε το κορμί τους εξωθημένες από τους συμπατριώτες τους. Επιπλέον ξέρετε τι αλητεία είναι αυτή που κάνουν με τα CD - DVD .Γνωρίζετε πως μας βλέπουν οι πιο πολλοί από αυτούς για κάφρους όταν πάνε οι κοτούλες και ψωνίζουν ,πανάκριβα, τις πλαστικές και επικίνδυνες απομιμήσεις τσαντών και λοιπών γυναικείων αξεσουάρ;Το αντιλαμβάνεστε πως αν εμείς είμασταν στη θέση τους στη χώρα τους θα μας είχαν προπολλού σουβλίσει για όλες αυτές τις παράνομες ενέργειες που καθημερινά διαπράττουν; Στη τελική και εφόσον νόμιμα λειτουργούσε στη πώληση αυτών των CD να καθόταν και να δεχόταν τον έλεγχο αν αυτοί ήταν αστυνομικοί που τους κυνηγούσαν. Μην γινόμαστε συμπρωταγωνιστές στον στραγγαλισμό της Ελλάδας , μην καταφέρεστε συνεχώς εναντίον της Αστυνομίας επειδή κάποιοι δικοί μας φρόντισαν να εξετάζετε τα γεγονότα μονόπλευρα. Στηρίξτε τη χώρα σας /μας για να μπορεί και αυτή να μας προστατεύσει . Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν κάποια καλόπαιδα στα σώματα ασφαλείας αλλά μήπως αυτά σε όλα τα επαγγέλαματα δεν υπάρχουν;. Εδώ όμως μιλάμε για την Αστυνομία ... ¨οταν βλέπει ο αλλοδαπός ότι εμείς δεν την σεβόμαστε πιστεύετε πως αυτός ο αλλοδαπός θα σεβαστεί εμάς ; ..... Ανοίξτε τα μάτια σας φίλοι και φίλες ,δεν λέω να γίνουμε ρατσιστές αλλά επιτέλους θα πρέπει να δώσουμςε βάση σε αυτό που λέγετε πατρίδα μας διότι κάποια στιγμή θα βρεθούμε να είμαστε αλλοδαποί στη γειτονιά μας. Σίγουρα τα παραπάνω θα προκαλέσουν σε πολλούς αντιδράσεις . Δεν θα απαντήσω ..Απλά έχετε το δικαίωμα του σκέπτεστε όμως να σκέπτεστε με επιχειρήματα και με τάση διορατικότητας με στόχο μακροπρόθεσμο .

Xapns
24/08/2007, 08:41
Η ΠΕΙΡΑΤΕΙΑ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΤΙΣ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΕΣ!

http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=750440

siakattackj
24/08/2007, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Γιατί έχετε πάρει χαμπάρι τι παζάρι λαθρεμπόριο σωματεμπορία κάνουν πολλοί από αυτούς; Για πηγαίνετε καμιά βόλτα στο πίσω δρόμο του Δημαρχείου της Αθήνας να δείτε πόσα μικρά κοριτσάκια έγχρωμα πουλάνε το κορμί τους εξωθημένες από τους συμπατριώτες τους. Επιπλέον ξέρετε τι αλητεία είναι αυτή που κάνουν με τα CD - DVD .Γνωρίζετε πως μας βλέπουν οι πιο πολλοί από αυτούς για κάφρους όταν πάνε οι κοτούλες και ψωνίζουν ,πανάκριβα, τις πλαστικές και επικίνδυνες απομιμήσεις τσαντών και λοιπών γυναικείων αξεσουάρ;Το αντιλαμβάνεστε πως αν εμείς είμασταν στη θέση τους στη χώρα τους θα μας είχαν προπολλού σουβλίσει για όλες αυτές τις παράνομες ενέργειες που καθημερινά διαπράττουν; Στη τελική και εφόσον νόμιμα λειτουργούσε στη πώληση αυτών των CD να καθόταν και να δεχόταν τον έλεγχο αν αυτοί ήταν αστυνομικοί που τους κυνηγούσαν. Μην γινόμαστε συμπρωταγωνιστές στον στραγγαλισμό της Ελλάδας , μην καταφέρεστε συνεχώς εναντίον της Αστυνομίας επειδή κάποιοι δικοί μας φρόντισαν να εξετάζετε τα γεγονότα μονόπλευρα. Στηρίξτε τη χώρα σας /μας για να μπορεί και αυτή να μας προστατεύσει . Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν κάποια καλόπαιδα στα σώματα ασφαλείας αλλά μήπως αυτά σε όλα τα επαγγέλαματα δεν υπάρχουν;. Εδώ όμως μιλάμε για την Αστυνομία ... ¨οταν βλέπει ο αλλοδαπός ότι εμείς δεν την σεβόμαστε πιστεύετε πως αυτός ο αλλοδαπός θα σεβαστεί εμάς ; ..... Ανοίξτε τα μάτια σας φίλοι και φίλες ,δεν λέω να γίνουμε ρατσιστές αλλά επιτέλους θα πρέπει να δώσουμςε βάση σε αυτό που λέγετε πατρίδα μας διότι κάποια στιγμή θα βρεθούμε να είμαστε αλλοδαποί στη γειτονιά μας. Σίγουρα τα παραπάνω θα προκαλέσουν σε πολλούς αντιδράσεις . Δεν θα απαντήσω ..Απλά έχετε το δικαίωμα του σκέπτεστε όμως να σκέπτεστε με επιχειρήματα και με τάση διορατικότητας με στόχο μακροπρόθεσμο .



XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA...................

:bigcry:

"Στηρίξτε τη χώρα σας /μας για να μπορεί και αυτή να μας προστατεύσει"

:bigcry:


βασικά στηρίξτε την τεράστια βιομηχανία που πουλάει ΣΑΒΟΥΡΑ στον κόσμο και μην στηρίζεται τον ανθρωπάκο που πουλάει κανά σιντί μπας και πάρει κανένα σάντουιτς να φάει......


ΟΟΟΟΥΥΥΥΥΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!

πατριώτες της κακιάς ώρας.....

Η ΠΕΙΡΑΤΙΑ
ΔΙΑΔΙΔΕΙ
ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Xapns +1.000.000.000.000.000

siakattackj
24/08/2007, 08:51
Είναι αυτό που παρέθεσε ο Xapns για όσους βαριούνται να το ανοίξουν.....




http://athens.indymedia.org/local/webcast/uploads/metafiles/tonyrgb2.jpg

Gandalf dr685sm
24/08/2007, 09:09
Προσωπικά θα κρατήσω συντηρητική στάση εδώ.

1. Δεν τον έριξαν απο το μπαλκόνι... μόνος του πήδηξε επειδή ΝΟΜΙΣΕ οτι είδε μπάτσους. Δηλαδή και εγώ επειδή είμαι με την μηχανή , άν δώ πολιτικό όχημα με αστυνόμους μέσα , επειδή έκανα παρανομία και πέσω σε φαράγγι , θα μου φταίνε εκείνοι μετά;

2. Ο Νιγηριανός ήταν παράνομος. Το οτι είναι φτωχός δεν δικαιολογεί την πράξη του. Και εγώ έχω περάσει 6 μήνες άνεργος αλλά δεν πήγα, ούτε να πουλήσω λαθραία ούτε να κλέψω κανέναν. Απο εκεί και πέρα πήγε να διαφύγει και γκρεμοτσακίστηκε μόνος του. Μην ξεχνάτε οτι υπήρχαν αυτόπτες μάρτυρες που τον είδαν να πηδάει το μπαλκόνι για να αποφύγει την σύλληψη.

3. Κάθε φορά που γίνεται μια "αδικία" θα πρέπει να καταριόμαστε την αστυνομία; Στην τελική την δουλειά τους έκαναν στην συγκεκριμένη περίπτωση!

4. Η πειρατία των CD απο "φτωχούς μαυρούκους" είναι ενα θέμα που δεν έχει να κάνει με την εφαρμογή του νόμου. Α.. και επίσης δεν είναι και τόσο ανεπικερδής δουλειά όσο νομίζετε. Οι φίλοι μας Νιγηριανοί κερδίζουν περί τα 2,5-4€ στο δισκάκι (CD-DVD) και τα υπόλοιπα πάνε στους δημιουργούς πειρατές. Δηλαδή στα 10 δισκάκια είναι απο 25-40€ την ημέρα!! οχι και άσχημα για μαύρα χρήματα.

Ξεκολάτε επιτέλους με το αίσθημα του "καταπιεσμένου" κτλ. Ο Νόμος είναι για όλους και οχι μόνο για εκείνους που κάνουν διαρρήξεις, φόνους και βιασμούς.
Ούτε βέβαια αποτελεί δικαιολογία το τι αισθάνομαι αδικημένος και βγάινω και τα "σπάω" γύρω , υποχρεώνοντας τους υπόλοιπους να πληρώσουν τα σπασμένα μου , μέσω φορολογίας.

Οχι άλλο πίττουρο.


Gandalf

kaps
24/08/2007, 09:31
Πάλι μονόπλευρα τα βλέπετε. siakattackj και Xarhs. Ωραίο αυτό ότι η πειρατεία σκοτώνει τις πολυεθνικές μόνο που θα έλεγες άλλα άν ήσουν με την πλευρά των πολυεθνικών . Αλλά μην πάμε τόσο μακριά . Τον εμποράκο που νοικιάζει το κατάστημά του χ ευρώ και πρέπει να πληρώσει όλα τα Τέλη του Δήμου , την Εφορία του το ΙΚΑ του και άλλα πολλά γιατί πάει ο έγχρωμος και τον προσβάλλει λέγοντάς τον εν ολίγοις κορόιδο όταν πάει και στήνει το πάγκο του ακριβώς απέξω από τη βιτρίνα του εμπόρου που πολλές φορές πουλάει παρεμφερή εμπόρευμα είναι όμως νόμιμος; Αυτός δηλαδή δεν είναι άνθρωπος , δεν έχει δικαιώματα στην χώρα του δεν έχει και αυτός οικογένεια και υποχρεώσεις να εκπληρώσει; Γιατί ο έγχρωμος αφού βλέπει πως οι νόμοι της χώρας που τον φιλοξενεί απαγορεύουν την παρανομία που καθημερινά διαπράττει δεν σταματάει να την επαναλαμβάνει; . Γιατί όταν τα όργανα αυτού του κράτους πάνε να τον συλλάβουν δεν κάθεται ως υπεύθυνος της παραβατικότητας που προβαίνει να δεχτεί και τις συνέπειες αυτής της παρανομίας που διαπράττει παρά με τη πρώτη ευκαιρία βγαίνει στα κανάλια και φωνάζει πως του παραβιάζουν το δικαίωμα του να εργάζεται και να ζει ελεύθερα παρασέρνοντας τα ευαισθητοποιημένα άτομα της κοινωνίας μας που τον στηρίζουν . Η Ελλάδα με το που του χορηγεί την κάρτα παραμονής δεν του απαγορεύει καμία εργασία πλην των δημοσίων και κρατικών λειτουργιών . Ας παέι να δουλεψει στα χωράφια στις οικοδομές όπως κάνουν τόσοι και τόσοι άλλοι και όχι βασιζόμενος στην φιλανθρωπία και φιλότιμο του Ελληνα να τον κολοπιάνει όποτε του γουστάρει να παρανομεί και να συνεπικουρεί σε αυτό που λέγεται μαύρο χρήμα . Τους έχετε δει να ζητιανεύουν πουθενά...όχι βέβαια διότι δεν είναι τυχαίοι . Εχουν οργανωμένο κύκλωμα και πιστέψτε με παίζονται δις ευρώ ...

EVI
24/08/2007, 10:01
kaps + gandalf



+750 :beer: :beer:

danaos75
24/08/2007, 10:16
τα ιδια με την EVI

+1000000

VanDiemen
24/08/2007, 10:26
Ναι ρε 'σεις.. Ήταν παράνομος; Ήταν! Η αστυνομία αυτή τη δουλειά κάνει! Προσπαθεί να πατάξει την παρανομία! Ακόμα και να τον είχαν κυνηγήσει, δε δικαιολογείται κανενός είδους διαμαρτυρία από κανέναν! Έλεος δηλαδή! Ανοίχτε λίγο τα ματάκια σας. Επειδή σας έγραψαν πρόπερσι για κράνος, δε σημαίνει πως καλός αστυνομικός είναι ο νεκρός αστυνομικός!

idi
24/08/2007, 10:29
εγω χεσμενη εχω την βιομηχανια της μουσικης και ειμαι πειρατης 100%.... καλα κανουν οι μαυροι(πακιστανοι, ινδοι οτι γουσταρεις βαλε εδω) και πουλανε πειρατικα CD ... σιγα το πραμα... και ειναι φιλοι και τους παω με τα 1000....

ΑΛΛΑ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΜΠΑΤΣΟΙ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ Ο ΑΛΛΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΕΙΔΕ? ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ????? ΡΕ ΕΧΕΤΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΛΕΜΕ!!!!! ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΧΩΡΑ ΤΗΣ ΑΡΛΟΥΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΠΑΡΟΛΟΓΩΝ!!!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!

Respect
24/08/2007, 10:47
Στην Ελλάδα πιο καταπιεσμένοι (μαύροι) άνθρωποι από τους ίδιους τους Έλληνες δεν υπάρχουν.

Μια απλή ελληνική οικογένεια που δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα δε ξεπερνά συνήθως τα 1800-2000€ αν όλα πηγαίνουν καλά.
Τι περισσότερο από το να τα επιστρέψει όλα σε βασικούς λογαριασμούς μπορεί να κάνει αυτή η οικογένεια;
Ούτε καν cd από μαύρο δεν έχει δυνατότητα να αγοράσει αν δε το έχει προγραμματίσει.

Τέλος πάντων. Εγώ μια φορά που πρότεινα σε ένα μαυρούκο που μου κλαιγόταν να αγοράσω cd στο ferry του Ρίο-Αντίριο να έρθει για δουλειά part-time στην εταιρεία που εργάζομαι τον είδα να μεταμορφώνεται σε κινέζο! (άλλη φάρα και αυτή)

Άσε που όταν το(ν) ρώτησα από που είναι μου είπε από τη Καλαμάτα! :look: :lol: :lol: :lol: :lol:

ggs
24/08/2007, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Πάλι μονόπλευρα τα βλέπετε. siakattackj και Xarhs. Ωραίο αυτό ότι η πειρατεία σκοτώνει τις πολυεθνικές μόνο που θα έλεγες άλλα άν ήσουν με την πλευρά των πολυεθνικών . Αλλά μην πάμε τόσο μακριά . Τον εμποράκο που νοικιάζει το κατάστημά του χ ευρώ και πρέπει να πληρώσει όλα τα Τέλη του Δήμου , την Εφορία του το ΙΚΑ του και άλλα πολλά γιατί πάει ο έγχρωμος και τον προσβάλλει λέγοντάς τον εν ολίγοις κορόιδο όταν πάει και στήνει το πάγκο του ακριβώς απέξω από τη βιτρίνα του εμπόρου που πολλές φορές πουλάει παρεμφερή εμπόρευμα είναι όμως νόμιμος; Αυτός δηλαδή δεν είναι άνθρωπος , δεν έχει δικαιώματα στην χώρα του δεν έχει και αυτός οικογένεια και υποχρεώσεις να εκπληρώσει; Γιατί ο έγχρωμος αφού βλέπει πως οι νόμοι της χώρας που τον φιλοξενεί απαγορεύουν την παρανομία που καθημερινά διαπράττει δεν σταματάει να την επαναλαμβάνει; . Γιατί όταν τα όργανα αυτού του κράτους πάνε να τον συλλάβουν δεν κάθεται ως υπεύθυνος της παραβατικότητας που προβαίνει να δεχτεί και τις συνέπειες αυτής της παρανομίας που διαπράττει παρά με τη πρώτη ευκαιρία βγαίνει στα κανάλια και φωνάζει πως του παραβιάζουν το δικαίωμα του να εργάζεται και να ζει ελεύθερα παρασέρνοντας τα ευαισθητοποιημένα άτομα της κοινωνίας μας που τον στηρίζουν . Η Ελλάδα με το που του χορηγεί την κάρτα παραμονής δεν του απαγορεύει καμία εργασία πλην των δημοσίων και κρατικών λειτουργιών . Ας παέι να δουλεψει στα χωράφια στις οικοδομές όπως κάνουν τόσοι και τόσοι άλλοι και όχι βασιζόμενος στην φιλανθρωπία και φιλότιμο του Ελληνα να τον κολοπιάνει όποτε του γουστάρει να παρανομεί και να συνεπικουρεί σε αυτό που λέγεται μαύρο χρήμα . Τους έχετε δει να ζητιανεύουν πουθενά...όχι βέβαια διότι δεν είναι τυχαίοι . Εχουν οργανωμένο κύκλωμα και πιστέψτε με παίζονται δις ευρώ ...

Φίλε μου , με μια πρώτη ματιά μπορεί να έχεις δίκιο…
ΑΛΛΑ
Ο έμπορος για να πληρώσει ΙΚΑ+ΒΑΝΔΗ+ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΗ+ΚΕΡΔΟΣ πουλάει το CD 20 €. (7.000 δρχ. για να θυμόμαστε…)

Η μουσική στην Ελλάδα και σε όλο τον κόσμο έχει μετατραπεί από καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργία ,σε ένα ανελέητο εμπορικό τσίρκο…
Παλιά ,οι καλλιτέχνες (και ήταν πραγματικοί καλλιτέχνες ) και δίσκους βγάζανε και ο κόσμος τους αγόραζε και οι δισκογραφικές έβγαζαν λεφτά και δεν υπήρχε πειρατεία…

ΟΜΩΣ , οι καλλιτέχνες ΔΕΝ είχαν πέντε Ferrari ,ΔΕΝ είχαν 2000 τ.μ. βίλα ,ΔΕΝ ήταν πάμπλουτοι βασιλιάδες αλλά ζούσαν άνετα χωρίς όμως υπερβολές .

Οι δισκογραφικές ήταν η Minos ,η Columbia κ.λ.π. με τις εγκαταστάσεις στους στην Ελλάδα και με ανθρώπους που δούλευαν με μεράκι και αγάπη για την μουσική…
Ζούσαν άνετα ΑΛΛΑ ΔΕΝ είχαν πέντε Ferrari ,ΔΕΝ είχαν 2000 τ.μ. βίλα ,ΔΕΝ ήταν πάμπλουτοι βασιλιάδες….

Ο «εμποράκος» ήταν πράγματι εμποράκος ….ήταν ο Κώστας ,ο Νίκος ,η Μαρία κ.λ.π
ΔΕΝ ήταν ο Virgin ,o FNAC e..t.c. που είναι οι παγκόσμιοι dealers της μουσικής …

Με λίγα λόγια , οι πατεράδες και οι μανάδες μας αγόραζαν την μουσική και συντηρούσαν όλους αυτούς ,γιατί ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να αγοράσουν και 10 και 20 δίσκους τον μήνα χωρίς να θέλουν ένα μηνιάτικο…

ΕΓΩ (και μιλάω μόνο για μένα) ΔΕΝ γουστάρω να πληρώνω 10Χ κάτι που αξιζει Χ λεφτά για να κάνουν τις γκλαμουριες τους κάποιοι…

Όσο αφορά τους μετανάστες που πουλάνε τα CD , είναι σαν να κατηγορούμε τα τελειωμένα πρεζάκια που κάνουν τα βαποράκια, για το πρόβλημα των ναρκωτικών …
Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε…

:wave2:

EVI
24/08/2007, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Στην Ελλάδα πιο καταπιεσμένοι (μαύροι) άνθρωποι από τους ίδιους τους Έλληνες δεν υπάρχουν.

Μια απλή ελληνική οικογένεια που δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα δε ξεπερνά συνήθως τα 1800-2000€ αν όλα πηγαίνουν καλά.
Τι περισσότερο από το να τα επιστρέψει όλα σε βασικούς λογαριασμούς μπορεί να κάνει αυτή η οικογένεια;
Ούτε καν cd από μαύρο δεν έχει δυνατότητα να αγοράσει αν δε το έχει προγραμματίσει.

Τέλος πάντων. Εγώ μια φορά που πρότεινα σε ένα μαυρούκο που μου κλαιγόταν να αγοράσω cd στο ferry του Ρίο-Αντίριο να έρθει για δουλειά part-time στην εταιρεία που εργάζομαι τον είδα να μεταμορφώνεται σε κινέζο! (άλλη φάρα και αυτή)

Άσε που όταν το(ν) ρώτησα από που είναι μου είπε από τη Καλαμάτα! :look: :lol: :lol: :lol: :lol:


1800??? ξερω εγω που παιρνει ο ενας 580 και ο αλλος 650 ποσο μας κανουνε??? και χανει λεει ο ενας την δουλεια του και για μηνες μενουν με 650 (παλι καλα εμεινε ο μεγαλυτερος μισθος) με παιδι (2 χρονων) αμα δεν ηταν οι γονεις?????????????????????

ειναι δραματικη η κατασταση παιδια

για παρα πολλους εκει εξω (για αυτο δεν παντρευοντε δεν κανουν παιδια δε μενουν μονοι τους) γιατι αν εισαι στο σπιτι των γονιων με ολα πληρωμενα και δουλευει για 700 ευρω εισαι μια χαρα

μεχρι ποτε ομως????????

αντι να λυπουμαστε εμας λυπουμαστε ολους τους αλλους

ειναι παραλογο


respect σωστα τα λες :beer:

ΜΟΖΑΡΤ
24/08/2007, 10:56
οι μπατσοι φταινε τελος :rotflmao:

α και χθες καποιος βιαζε την γκομενα σας αλλα αφου διαβασανε αυτα οι μπατσοι σκεφτηκανε οτι δεν ειναι σωστο να επεμβουν γιατι μπορει να πηδηξει ο αλλος απο το παραθυρο.
βαλανε μυαλο λεμε του δωσανε και στρωμα του βιαστη γιατι γ@μουσε στο πατωμα και κινδυνευε να γδαρθει.

αστα διαλια αναρχικοι λελεδες που ειστε τοσο χεστες που γατα να μπει απο το παραθυρο παιρνετε τηλ την αστυνομια και κατα τα αλλα σας φταινε οι μπατσοι.

η χωρα της παπαρολογιας

Gandalf dr685sm
24/08/2007, 10:58
Evi... άστο...

Ακόμα και με τα διπλάσια απο τα ποσά που λες (1350€ ) δεν βγαίνει!!!

Βάλε ενοίκιο σπιτιού (δυαράκι , οχι τρέλά πράγματα!) 300€
Βάλε έξοδα σπιτιού (κοινόχρηστα, ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, κτλ.) άλλα 300 (και λίγα λέω)
Βάλε όχημα και συντήρηση αυτού (Βενζίνες ασφάλειες κτλ.) κατά μ.ο. 100/μήνα
Βάλε έξοδα φαγητού τον μήνα 200-300€
Βάλε και πιθανά έξοδα όπως ιδιωτική νοσοκομειακή, ζημιά απο βλάβη σπίτι/όχημα κτλ. κανά 150 μ.ο. / μήνα

Θα δείς οτι θα έρθεις κοντά στα 1000-1200 ζώντας μια απλή ζωή , μόνος σου , χωρίς παιδιά και οικογένεια. Ούτε κάρτες και δάνεια (τα αποφεύγω σαν ο διάολος το λιβάνι)

Δύο δουλειές λοιπόν για τον Έλληνα αν έχει παιδιά που σπουδάζουν και θέλει να κάνει και κάτι για την ζωή του. Τι λέμε τώρα;

Ξέφυγα όμως... για τον Νιγηριανό μιλάγαμε , έτσι;

Gandalf

EVI
24/08/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Evi... άστο...



Gandalf


Τα ξερω ρε το ειπα και πιο πανω ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ κααααααλαααα κρασια

Akatanomastos
24/08/2007, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Προσωπικά θα κρατήσω συντηρητική στάση εδώ.

1. Δεν τον έριξαν απο το μπαλκόνι... μόνος του πήδηξε επειδή ΝΟΜΙΣΕ οτι είδε μπάτσους. Δηλαδή και εγώ επειδή είμαι με την μηχανή , άν δώ πολιτικό όχημα με αστυνόμους μέσα , επειδή έκανα παρανομία και πέσω σε φαράγγι , θα μου φταίνε εκείνοι μετά;



Gandalf
to nomise oti eide mpatsous elegxete
to monos tou epese pali elegxete

den to xo se tipota oi mpatsoi na ton eksothisan na fountarei


kai ontos enas antropos pou poulaei cd (an dextoume oti den eixe alla pragmata pano tou)
an pidaei ap to keno giati fovatai afta pou tha tou kanoun iparxei provlima den simfoneis?

Gandalf dr685sm
24/08/2007, 11:18
φίλε akatanomastos... υπάρχουν αυτόπτεις μάρτυρες. Μάλιστα τους έβγαλαν την ίδια μέρα στο "γυαλί", τα κοράκια των ΜΜΕ. E δεν νομίζω να έγινε άμεσα τέτοια πλεκτάνη για να καλυφθεί το θέμα... έλεος δηλαδή.

όσο για αυτό που θα το κάνουν είναι.... ΑΠΕΛΑΣΗ! Που σημαίνει για αυτούς έξτρα χιλιάδες δολάρια για να γυρίσουν στην Ε.Ε. και στην ελπίδα για καλύτερη ζωή , μέσω των τύπων που τους λαθρομεταφέρουν. Εκεί να δείς τι τραβάνε για να έρθουν εδώ.!!!

Gandalf

ΜΟΖΑΡΤ
24/08/2007, 11:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
to nomise oti eide mpatsous elegxete
to monos tou epese pali elegxete

den to xo se tipota oi mpatsoi na ton eksothisan na fountarei


kai ontos enas antropos pou poulaei cd (an dextoume oti den eixe alla pragmata pano tou)
an pidaei ap to keno giati fovatai afta pou tha tou kanoun iparxei provlima den simfoneis?
εγω νομιζω οτι πριν τον πεταξουν τον ριξαν και ενα χερακι ξυλο και μετα για να μην φανουν οι μωλοπες τον πεταξαν απο το παραθυρο.επισης πηγαν σπιτι μετα και καμαρωναν γιατι σαν διορισμενοι φονιαδες τα καταφερανε.
μαλιστα ειπανε μπορει να ειναι λιγα τα 1000 ευρω που παιρνουμε σε σχεση με αυτα που βγαζει ενας που πουλαει cd αλλα εμεις τουλαχιστον σκοτωνουμε χωρις να μας πειραζει κανενας
αντε ρε ακατανομαστε δες καμια ταινια με τον σταθη γιατι τα αστυνομικα θριλερ δεν σου πανε καθολου

TATAR
24/08/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Στην Ελλάδα πιο καταπιεσμένοι (μαύροι) άνθρωποι από τους ίδιους τους Έλληνες δεν υπάρχουν.

Μια απλή ελληνική οικογένεια που δουλεύει στον ιδιωτικό τομέα δε ξεπερνά συνήθως τα 1800-2000€ αν όλα πηγαίνουν καλά.
Τι περισσότερο από το να τα επιστρέψει όλα σε βασικούς λογαριασμούς μπορεί να κάνει αυτή η οικογένεια;
Ούτε καν cd από μαύρο δεν έχει δυνατότητα να αγοράσει αν δε το έχει προγραμματίσει.

Τέλος πάντων. Εγώ μια φορά που πρότεινα σε ένα μαυρούκο που μου κλαιγόταν να αγοράσω cd στο ferry του Ρίο-Αντίριο να έρθει για δουλειά part-time στην εταιρεία που εργάζομαι τον είδα να μεταμορφώνεται σε κινέζο! (άλλη φάρα και αυτή)

Άσε που όταν το(ν) ρώτησα από που είναι μου είπε από τη Καλαμάτα! :look: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σιγα να μη δουλέψει!!! Κοροίδο είναι?
Αφήνει τους μα...κες να δουλεύουν για να αγοράζουν τα cd (απο τα οποία παίζει το 1 στα 10)

kaps
24/08/2007, 11:39
Μια βόλτα στην Ερμού και πέριξ να δείτε την κατάσταση . Η γάτα και το ποντίκι μεταξύ αστυνομίας και αλλοδαπών. Τα δε στενά βρωμάνε από την κατουρίλα και τη σκατίλα . Εδώ έχει ευθύνη ο απλός αστυνομικός ; Τι να κάνει παραπάνω ,τον Κεντέρη σε ολοήμερη βάρδια . Εδώ και ημέρες στο Δήμο Αθηναίων συρρέουν αλλοδαποί για να βγάλουν κάρτα παραμονής . Το τι αλισβερίσι έχει πέσει δεν λέγεται . Μαύροι , κινέζοι κ.λ.π νοικιάζουν τα παιδιά τους σε γυναίκες για να λένε στους φύλακες πως είναι παιδιά τους και έτσι να έχουν προτεραιότητα . Το ίδιο λοιπόν μωράκι ,ναι μιλάω για βρέφη 2 μηνών , περνάνε από χέρι σε χέρι αντί κάποιων ευρώ εκμεταλλευόμενα από τους ίδιους τους γονείς τους . Αν είναι δυνατόν . Και κάποια στιγμή που θα μεγαλώσουν δεν θα αργήσουν οι ίδιοι να τα εξωθήσουν στη πορνεία . Ομως θέλω να πω και κάτι ακόμα . Εχω προσωπικά γνωρίσει και καλέσει σπίτι μου έγχρωμους με τις οικογένειές τους . Ευπρεπέστατοι , καθαροί , ευγενικοί και τα παιδιά τους όλο χαρά . Υπάρχουν οι εξαιρέσεις (ελάχιστες)παντού και πάντα . Ομως δυστυχώς το καλό στοιχείο στην κοινωνία μας σπανίζει ....Γι αυτό λέω προσέχετε το σπίτι σας που λέγετε Ελλάδα . Αυτή μας αγκαλιάζει και μας δίνει το δικαίωμα να αυτοπροσδιοριζόμαστε . Μην καταντήσουμε κάποια στιγμή να γίνουμε ξένοι γκετοποιημένοι στη χώρα μας .

ΜΟΖΑΡΤ
24/08/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Μια βόλτα στην Ερμού και πέριξ να δείτε την κατάσταση . Η γάτα και το ποντίκι μεταξύ αστυνομίας και αλλοδαπών. Τα δε στενά βρωμάνε από την κατουρίλα και τη σκατίλα . Εδώ έχει ευθύνη ο απλός αστυνομικός ; Τι να κάνει παραπάνω ,τον Κεντέρη σε ολοήμερη βάρδια . Εδώ και ημέρες στο Δήμο Αθηναίων συρρέουν αλλοδαποί για να βγάλουν κάρτα παραμονής . Το τι αλισβερίσι έχει πέσει δεν λέγεται . Μαύροι , κινέζοι κ.λ.π νοικιάζουν τα παιδιά τους σε γυναίκες για να λένε στους φύλακες πως είναι παιδιά τους και έτσι να έχουν προτεραιότητα . Το ίδιο λοιπόν μωράκι ,ναι μιλάω για βρέφη 2 μηνών , περνάνε από χέρι σε χέρι αντί κάποιων ευρώ εκμεταλλευόμενα από τους ίδιους τους γονείς τους . Αν είναι δυνατόν . Και κάποια στιγμή που θα μεγαλώσουν δεν θα αργήσουν οι ίδιοι να τα εξωθήσουν στη πορνεία . Ομως θέλω να πω και κάτι ακόμα . Εχω προσωπικά γνωρίσει και καλέσει σπίτι μου έγχρωμους με τις οικογένειές τους . Ευπρεπέστατοι , καθαροί , ευγενικοί και τα παιδιά τους όλο χαρά . Υπάρχουν οι εξαιρέσεις (ελάχιστες)παντού και πάντα . Ομως δυστυχώς το καλό στοιχείο στην κοινωνία μας σπανίζει ....Γι αυτό λέω προσέχετε το σπίτι σας που λέγετε Ελλάδα . Αυτή μας αγκαλιάζει και μας δίνει το δικαίωμα να αυτοπροσδιοριζόμαστε . Μην καταντήσουμε κάποια στιγμή να γίνουμε ξένοι γκετοποιημένοι στη χώρα μας .
ο ελληνας δεν ηταν και δεν ειναι ρατσιστης.σεβεται οποιους τον σεβονται

Xapns
24/08/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Μια βόλτα στην Ερμού και πέριξ να δείτε την κατάσταση . Η γάτα και το ποντίκι μεταξύ αστυνομίας και αλλοδαπών. Τα δε στενά βρωμάνε από την κατουρίλα και τη σκατίλα . Εδώ έχει ευθύνη ο απλός αστυνομικός ; Τι να κάνει παραπάνω ,τον Κεντέρη σε ολοήμερη βάρδια . Εδώ και ημέρες στο Δήμο Αθηναίων συρρέουν αλλοδαποί για να βγάλουν κάρτα παραμονής . Το τι αλισβερίσι έχει πέσει δεν λέγεται . Μαύροι , κινέζοι κ.λ.π νοικιάζουν τα παιδιά τους σε γυναίκες για να λένε στους φύλακες πως είναι παιδιά τους και έτσι να έχουν προτεραιότητα . Το ίδιο λοιπόν μωράκι ,ναι μιλάω για βρέφη 2 μηνών , περνάνε από χέρι σε χέρι αντί κάποιων ευρώ εκμεταλλευόμενα από τους ίδιους τους γονείς τους . Αν είναι δυνατόν . Και κάποια στιγμή που θα μεγαλώσουν δεν θα αργήσουν οι ίδιοι να τα εξωθήσουν στη πορνεία . Ομως θέλω να πω και κάτι ακόμα . Εχω προσωπικά γνωρίσει και καλέσει σπίτι μου έγχρωμους με τις οικογένειές τους . Ευπρεπέστατοι , καθαροί , ευγενικοί και τα παιδιά τους όλο χαρά . Υπάρχουν οι εξαιρέσεις (ελάχιστες)παντού και πάντα . Ομως δυστυχώς το καλό στοιχείο στην κοινωνία μας σπανίζει ....Γι αυτό λέω προσέχετε το σπίτι σας που λέγετε Ελλάδα . Αυτή μας αγκαλιάζει και μας δίνει το δικαίωμα να αυτοπροσδιοριζόμαστε . Μην καταντήσουμε κάποια στιγμή να γίνουμε ξένοι γκετοποιημένοι στη χώρα μας .

Την ίδια επιχειρηματολογία χρησιμοποιούσαν οι παππούδες μας για τους Μικρασιάτες...
Την ίδια επιχειρηματολογία χρησιμοποιούσαν οι Αμερικάνοι για τους παππούδες μας...
Την ίδια επιχειρηματολογία χρησιμοποιούσαν οι Γερμανοί για τους πατεράδες μας...

Πως τα φέρνει τούμπα η ζωή!...

Εύχομαι να μη χρησιμοποιήσουν την ίδια επιχειρηματολογία κάποιοι άλλοι για τα παιδιά μας...

Gandalf dr685sm
24/08/2007, 11:55
ωχ πάει για "διάσπαση" μου φαίνεται το thread.

Πάντως διαφωνώ Xapns με αυτό που είπες. Ειδικά με τις αφορμές που έδινε κάθε οικονομικός μετανάστης στην εποχή του για να πουν οτι πουν.

Περισσότερο στο θέμα ΗΠΑ και Ελλήνων. Για τους Μικρασιάτες... είναι τεράστιο κεφάλαιο απο μόνο του.

Gandalf

alximistis
24/08/2007, 12:26
Το πρόβλημα με όλες αυτές τις συζητήσεις είναι πως δεν τις βλέπετε ως ξεχωριστές περιπτώσεις την κάθε μία. Και πως την ίδια στιγμή υιοθετείτε μία άποψη γενικεύοντας και μπλέκοντας τα πράγματα.
Το έχω πει εκ. φορές ότι συμβαίνει αυτό.
Φίλατοι συμφορουμίτες. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει καμία απολύτως σχέση αν ο Νιγηριανός πούλαγε ή όχι πλαστά cd. Δεν είναι το θέμα μας η πειρατεία.
Η πώληση πλαστών cd δεν τιμωρείται με θάνατο. Τέλος!

Από την άλλη πλευρά οι υπόλοιποι... ρε σεις! ΔΕΝ δολοφονήθηκε ο άνθρωπος! Δεν τον έριξαν ούτε τον έσπρωξαν. Βεβαιωμένο αυτό.
Αυτός φοβήθηκε πανικοβλήθηκε πήγε να πέσει κι έγινε ότι έγινε.
Τραγικό ναι δυστύχημα όμως.
Επομένως γιατί φταίει η αστυνομία;
Κι επίσης... παίδες είστε σίγουροι πως ήταν αστυνομικοί; Το αρνούνται όλοι στην ΕΛΑΣ. Δεν θα το μαθαίναμε αν ήταν;;;

Akatanomastos
24/08/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
εγω νομιζω οτι πριν τον πεταξουν τον ριξαν και ενα χερακι ξυλο και μετα για να μην φανουν οι μωλοπες τον πεταξαν απο το παραθυρο.επισης πηγαν σπιτι μετα και καμαρωναν γιατι σαν διορισμενοι φονιαδες τα καταφερανε.
μαλιστα ειπανε μπορει να ειναι λιγα τα 1000 ευρω που παιρνουμε σε σχεση με αυτα που βγαζει ενας που πουλαει cd αλλα εμεις τουλαχιστον σκοτωνουμε χωρις να μας πειραζει κανενας
αντε ρε ακατανομαστε δες καμια ταινια με τον σταθη γιατι τα αστυνομικα θριλερ δεν σου πανε καθολου

:lol:

afto pou leo einai oti gia na katasteiloun kapoia fenomena isos xrisimopoioun ipervoliki via kai afto sta matia enos anthropakou pou exei erthei apo tou diaolou to kerato gia na zisei tin oikogenia tou mporei na ton odigisei stin aftoktonia..
diladi esena sou fenonte ola ok otan kapoios aftoktonei giafton ton logo?

tora oson afora to ksilo, mi mou peis pos den exeis dei xrisi ipervolikis vias apo tous kalous astinomikous
den sou pa oti einai oloi diorismenoi foniades, alla kapoioi einai..

alexrs1
24/08/2007, 17:57
παγενεται μια βολτα απο το αλλοδαπων(πετρου ραλλη το μεταφερανε)και θα καταλαβεται γιατι σαλταρε ο ανθρωπος.δεν ειμαι αναρχικος ουτε φασιστας.επιπλεον οι μαυροι που πουλανε cd δεν πουλανε κοκα και γυναικες συνηθως γιατι ειναι μεγαλη η διαφορα κερδους.επιπλεον αν πουλαγε οπλα θα εριχνε η κατι απ ολα αυτα θα βρισκανε.ο ανθρωπος αυτος ειχε υποσχεθει πιθανοτατα στον εαυτο του οτι προτιμαει να πεθανει παρα να παει παλι εκει που ητανε.στην πατριδα του πιθανον να μας σουβλιζανε,γιαυτο ερχονται αυτοι εδω και οχι εμεις εκει.εκτος αν γουσταρεται να γινουμε ζιμπαμπουε.αν την ωρα που οδηγατε ανεμελα πεταχτω ξαφνικα και σας τρομαξω και γκρεμοτσακιστητε ποιος θα φταει?η για να το ψαξουμε ακομα παραπανω αυτο που εγινε θα μπορουσε να γινει σε ολες τις χωρες???και στην τελικη αν η αστυνομια λειτουργουσε υποδειγματικα δεν θα μας παιρνουσε απο το μυαλο να σκεφτομαστε ετσι μερικοι.η ψυχολογικη βια ειναι αορατη και πιο αποτελεσματικη.ουτε εχω και προβλημα με τους μπατσους.με τους μαλακες εχω

siakattackj
24/08/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
οι μπατσοι φταινε τελος :rotflmao:

α και χθες καποιος βιαζε την γκομενα σας αλλα αφου διαβασανε αυτα οι μπατσοι σκεφτηκανε οτι δεν ειναι σωστο να επεμβουν γιατι μπορει να πηδηξει ο αλλος απο το παραθυρο.
βαλανε μυαλο λεμε του δωσανε και στρωμα του βιαστη γιατι γ@μουσε στο πατωμα και κινδυνευε να γδαρθει.

αστα διαλια αναρχικοι λελεδες που ειστε τοσο χεστες που γατα να μπει απο το παραθυρο παιρνετε τηλ την αστυνομια και κατα τα αλλα σας φταινε οι μπατσοι.

η χωρα της παπαρολογιας


Tι λες ρε ΓΚΆΦΑΛΕ??????????

που μιλάς για αναρχικούς λες και τους ξέρεις από χτες.....

ΑΝΙΔΕΕ!!

EVI
24/08/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
Tι λες ρε ΓΚΆΦΑΛΕ??????????

που μιλάς για αναρχικούς λες και τους ξέρεις από χτες.....

ΑΝΙΔΕΕ!!

εγω εχω 2 ερωτησεις να σου κανω

πρώτον ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΚΑΦΑΛΟΣ δεν εχω ιδεα

δευτερον εσυ που ξερεις αν ξερει η οχι τους αναρχικους ( :rotflmao: ) ο μοζαρτ?


:wacko:

Akatanomastos
24/08/2007, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ


α και χθες καποιος βιαζε την γκομενα σας αλλα αφου διαβασανε αυτα οι μπατσοι σκεφτηκανε οτι δεν ειναι σωστο να επεμβουν γιατι μπορει να πηδηξει ο αλλος απο το παραθυρο.
βαλανε μυαλο λεμε του δωσανε και στρωμα του βιαστη γιατι γ@μουσε στο πατωμα και κινδυνευε να γδαρθει.

αστα διαλια αναρχικοι λελεδες που ειστε τοσο χεστες που γατα να μπει απο το παραθυρο παιρνετε τηλ την αστυνομια και κατα τα αλλα σας φταινε οι μπατσοι.



:a31:

i epixirimatologia sou skotonei kai.. gata,

vasika ego den fonazo mpatsous ama mpei gata giati tha tin tromaksoun kai tha fountarei kai afti

siakattackj
24/08/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εγω εχω 2 ερωτησεις να σου κανω

πρώτον ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΚΑΦΑΛΟΣ δεν εχω ιδεα

δευτερον εσυ που ξερεις αν ξερει η οχι τους αναρχικους ( :rotflmao: ) ο μοζαρτ?


:wacko:

Είναι προφανές ότι απ'αυτά που λέει δεν έχει ιδέα....
Δε χρειάζεται ούτε ικανότητες μάντη, ούτε τύχη, ούτε να τον ξέρεις για να το καταλάβεις ότι δεν έχει ιδέα....

Για το "γκάφαλος" ψάξε στο βίκι πέδια....(wikipedia)

fantacid
24/08/2007, 19:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
..................πάνε οι κοτούλες και ψωνίζουν ,πανάκριβα, τις πλαστικές και επικίνδυνες απομιμήσεις τσαντών και λοιπών γυναικείων αξεσουάρ;...................

..........καλα ολα τα αλλα, αλλά τι εννοεις επικίνδυνες απομιμήσεις????

:confused: :confused:

fantacid
24/08/2007, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Φίλε μου , με μια πρώτη ματιά μπορεί να έχεις δίκιο…
ΑΛΛΑ
Ο έμπορος για να πληρώσει ΙΚΑ+ΒΑΝΔΗ+ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΗ+ΚΕΡΔΟΣ πουλάει το CD 20 €. (7.000 δρχ. για να θυμόμαστε…)

Η μουσική στην Ελλάδα και σε όλο τον κόσμο έχει μετατραπεί από καλλιτεχνική έκφραση και δημιουργία ,σε ένα ανελέητο εμπορικό τσίρκο…
Παλιά ,οι καλλιτέχνες (και ήταν πραγματικοί καλλιτέχνες ) και δίσκους βγάζανε και ο κόσμος τους αγόραζε και οι δισκογραφικές έβγαζαν λεφτά και δεν υπήρχε πειρατεία…

ΟΜΩΣ , οι καλλιτέχνες ΔΕΝ είχαν πέντε Ferrari ,ΔΕΝ είχαν 2000 τ.μ. βίλα ,ΔΕΝ ήταν πάμπλουτοι βασιλιάδες αλλά ζούσαν άνετα χωρίς όμως υπερβολές .

Οι δισκογραφικές ήταν η Minos ,η Columbia κ.λ.π. με τις εγκαταστάσεις στους στην Ελλάδα και με ανθρώπους που δούλευαν με μεράκι και αγάπη για την μουσική…
Ζούσαν άνετα ΑΛΛΑ ΔΕΝ είχαν πέντε Ferrari ,ΔΕΝ είχαν 2000 τ.μ. βίλα ,ΔΕΝ ήταν πάμπλουτοι βασιλιάδες….

Ο «εμποράκος» ήταν πράγματι εμποράκος ….ήταν ο Κώστας ,ο Νίκος ,η Μαρία κ.λ.π
ΔΕΝ ήταν ο Virgin ,o FNAC e..t.c. που είναι οι παγκόσμιοι dealers της μουσικής …

Με λίγα λόγια , οι πατεράδες και οι μανάδες μας αγόραζαν την μουσική και συντηρούσαν όλους αυτούς ,γιατί ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ να αγοράσουν και 10 και 20 δίσκους τον μήνα χωρίς να θέλουν ένα μηνιάτικο…

ΕΓΩ (και μιλάω μόνο για μένα) ΔΕΝ γουστάρω να πληρώνω 10Χ κάτι που αξιζει Χ λεφτά για να κάνουν τις γκλαμουριες τους κάποιοι…

Όσο αφορά τους μετανάστες που πουλάνε τα CD , είναι σαν να κατηγορούμε τα τελειωμένα πρεζάκια που κάνουν τα βαποράκια, για το πρόβλημα των ναρκωτικών …
Θα έπρεπε να ντρεπόμαστε…

:wave2:

εχεις την εντυπωση οτι βισσοβανδηδες φτιαχνουν τις βιλες τους απο τα διντι που πουλανε??
νομιζεις οτι οι δισκογραφικες δινουν πανω απο 10% στον καλλιτεχνη??

πατε καλα????

ΜΟΖΑΡΤ
24/08/2007, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από siakattackj
Tι λες ρε ΓΚΆΦΑΛΕ??????????

που μιλάς για αναρχικούς λες και τους ξέρεις από χτες.....

ΑΝΙΔΕΕ!!
ωραιο το αβαταρ σου:wave2:

bartlal
24/08/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ωραιο το αβαταρ σου:wave2:

ayto πρεπει να το πω εγω, οχι ΕΣΥ! :mad: :mad: :mad:







:lol: :lol: :lol:

fantacid
24/08/2007, 20:03
καποιος ειπε ποσα πολλα φραγκα βγαζουν οι μαυροι που πουλανε σιντι...!

τα σιντι οι μαυροι ξερετε απο τα περνουν?

λετε να πανε σπτι τους κ να καθονται να γραφουν σιντια?

ο χτονδρπορας(μαλλον λευκος κ ελληνας ;) ) τους μαζευει κ τους τα μοιραζει, αρα τα καλα φραγκα τα αυτος τα πιανει κ οχι ο νιγηριανός που καβει πανω-κατω ταριφες ολη μερα!




παντως δε φανταζομαι που να υπαρχει ανθρωπας που να θελει να πηδηξει απο τον πρωτο κ να σκαει με το κεφαλι!!!!!!

ΟΕΟ!

batistuta 13
25/08/2007, 00:12
Νέα τροπή παίρνουν οι έρευνες για την υπόθεση του θανάτου του 25χρονου Νιγηριανού μικροπωλητή CDs Τόνι Ουγκούνχα, που έκανε βουτιά θανάτου από το μπαλκόνι καφετέριας στην Καλαμαριά. Η Ασφάλεια στρέφει τώρα τις έρευνες στις εταιρείες προστασίας πνευματικών δικαιωμάτων και καλούνται για κατάθεση εκπρόσωποι εταιρειών που δραστηριοποιούνται στο συγκεκριμένο χώρο.

Οπως δήλωσε ο διευθυντής Ασφάλειας Θεσσαλονίκης Παύλος Νικολαΐδης, γίνεται έρευνα για να διαπιστωθούν οι μέθοδοι που χρησιμοποιούνται στον έλεγχο της προστασίας των πνευματικών δικαιωμάτων. Οι εταιρείες αυτές κάνουν ελέγχους σε καφετέριες, μπαρ και άλλους χώρους όπου παίζονται τραγούδια για να διαπιστωθεί εάν καταβάλλονται εισφορές για τα δικαιώματα. Αυτό που εξετάζουν οι αρχές είναι εάν οι συγκεκριμένες εταιρείες κάνουν τέτοιους ελέγχους και στους μικροπωλητές ψηφιακών δίσκων, κάτι που αρνούνται οι υπεύθυνοί τους.

Στη διάρκεια της έρευνας εξετάστηκε εάν η Δημοτική Αστυνομία Καλαμαριάς διενήργησε ελέγχους για τον εντοπισμό ατόμων που πουλούν πειρατικά CDs την ημέρα του θανάτου του Νιγηριανού. Ο προϊστάμενος της υπηρεσίας απέκλεισε αυτό το ενδεχόμενο και διαβεβαίωσε ότι το μοιραίο βράδυ δεν υπήρχε δημοτικός αστυνομικός με τέτοια αποστολή. Πρόσωπο-κλειδί στις έρευνες μπορεί να αποδειχθεί ο μπάρμαν της καφετέριας από όπου έπεσε στο έδαφος ο Νιγηριανός, ο οποίος δηλώνει ότι μπορεί να αναγνωρίσει τα πρόσωπα που εξέλαβε ο 25χρονος για αστυνομικούς. ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ Η ΠΟΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΓΟΡΑΣΙΜΗ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΕ Ο ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑΝ?ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΝΙΓΗΡΙΑΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΑΡΧΙΚΩΝ ΗΤΑΝ ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΕΣ ΤΙ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΞΕΝΕΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ ΔΗΛΑΔΗ?http://www.espressonews.gr/default.asp?pid=21&catID=15&artID=407907

batistuta 13
25/08/2007, 00:18
Το αντιλαμβάνεστε πως αν εμείς είμασταν στη θέση τους στη χώρα τους θα μας είχαν προπολλού σουβλίσει για όλες αυτές τις παράνομες ενέργειες που καθημερινά διαπράττουν; ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΗΡΩΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΜΥΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΑ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΔΗΛΑΔΗ?ΕΙΔΕΣ ΤΟΥΣ ΝΙΓΗΡΙΑΝΟΥΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΦΩΝΑΞΑΝ ΑΝΑΡΧΙΚΟΥΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΡΕΙΑ ΟΡΓΑΝΟΜΕΝΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΟΙ <ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ> ΤΩΝ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ

Nikoskazer2000
25/08/2007, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
τα ιδια με την EVI

+1000000

και 'γω τα ίδια με το Δαναό

+1000000
(πω πω βαριέμαι τρελά)

vagkan
25/08/2007, 06:35
τώρα τα πλαστα cd - dvd τα πουλάνε ινδονήσιοι. Χτές είδα και έναν λευκό - κατάλευκο.

Αυτά που πουλάνε όμως δεν παίζουν μετά από 2-3 φορές στην καλύτερη περίπτωση. Αυτό βέβαια δεν είναι τόσο κακό γιατί η πνευματική δημιουργία που περιέχουν΄μπορεί να ακουστεί το πολύ 2-3 φορές.

Το κακό ξεκινάει ότι τα cd είναι πανάκριβα στην ελλάδα, οι πολυεθνικές μας αντιμετωπίζουν σαν αυτόχθονες ιθαγενείς και μας τα ΄παίρνουν χοντρά.
Έτσι το κομμάτι του πλυθησμού που εξακολουθεί να αγοράζει cd είναι τα 12 χρονα μέχρι τα 16 χρονα και αυτό είναι που καταστρέφει την μουσική.

Η γνώμη μου για τους πλανόδιους cdπώλες είναι ότι είναι τεμπελχανάδες που και αυτοί έχουν κάτσει στο σβέρκο μας και αρμέγουν την Γελλάδα μας. Αν είναι φτωχοί, δεν με συγκινεί και ο λόγος είναι ότι είναι τεμπέληδες.

Βλέπετε το μεροκάματο με το σεργίανι στις καφετέριες είναι απέιρως πιό ξεκούραστο από το μεροκάματο του σοβατζή, του μπογιατζή, του καλουπιτζή κλπ. κλπ.

Ενώ οι βουλγαροαλβανοί, που τόσα έχουν ακούσει και αυτοί λιώνουν στην δουλειά για να κονομήσουν και συνεισφέρουν στην χώρα, οι νιγηρανοί απολαμβάνουν της εκτίμησης των νεοελλήνων γιατί είναι λέει καλά παιδιά... και δεν πειράζουν κανένα (λέει)

Και καθόμαστε και το συζητάμε αν έχουν δικαίωμα να πουλάνε πλαστά και κλαίμε που ο άλλος έπεσε, λες και έπεσε από καμμιά σκαλωσιά. Είμαστε τελικά για φάπες :lol: :lol: :lol: :lol:

vagkan
25/08/2007, 06:39
μέχρι να γράψω την απάντηση οι νεκροί από τις πυρκαγιές από 19 πήγανε 27....



To ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και αυτό ισχύει και για τα cd και γαι τις πυρκαγιές.

iosif
25/08/2007, 09:19
λοιπόν το sonic εύχος 14(φεβρουαριος06) ε΄χει άνα εμπεριστατωμένο ρεπορτάζ για τη μπούρδα "η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική"

όσο για το νιγηριανό έπεσε μόνος του. όπως ο άλλος χτύπησε στη ζαρτινιέρα (επίσημη ανακοίνωση της αστ. δ/σης θεσσαλ μην ξεχνάμε), πριν χρόνια ο 18ος σλάβος μαθητής έπεσε πάνω στη σφαίρα του μπάτσου ατματζιδη, κλπκλπ
α ο πρόεδρος των σαλονικιών μπάτσων ήταν από τα στελέχη του χουντογλεντιού πριν κάτι χρόνια για όσους θυμούνται.
κατα τα άλλα μιλάτε για "αναρχικούς" λες και πρόκειται για συγκροτημένη κομματική ομάδα-πρόβατα που ακολουθούν τον πρόεδρο. αλλά εάν η ενημέρωση είναι από τον πρετεντέρη και το λάλα με τον χατζηνικολάου.......
είμαι πλέον σίγουρος ότι οι περισσότεροι ούτε καν γνωρίζετε τι σημαίνει "αναρχισμός", "σοσιαλισμός", "κομμουνισμός", "μονεταρισμός" ακόμα και "καπιταλισμός" επί της ουσίας όχι γενικότητες...(γιακουμάτος: "είμαι δεξιός μαρξιστής"!!! κανέλλη: κομμουνίστρια και ταυτόχρονα θρήσκα και εθνικίστρια!!!!)

και σίγουρα δεν έχετε πάει ποτέ ούτε στην π.ράλλη, ουτε στο λαύριο ούτε στο κέντρο κράτησης της χίου κλπκλπκλπ

όσο για τις φωτιές και την γενικευμένη "οργή", θέλω να δω οι "έλληνες ήρωες και μεγάλα μυαλά" πόσο % θα δώσουν πάλι στα κόμματα-νταβάδες και στους φασίστες-μπουχέσες άνευ προτασεων και πολιτικής.....

vagkan
25/08/2007, 11:47
τον νηγιαριανό τον ρίξανε, η πειρατία είναι ευλογία για την μουσική, τα αμάξια στην θεσαλονίκη κάίγονται μόνα τους.

πες μας κιάλλα....

μας πείθεις.

fasma
25/08/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ο ελληνας δεν ηταν και δεν ειναι ρατσιστης.σεβεται οποιους τον σεβονται


XAxaxaxaxaxa το ανέκδοτο της χρονιάς.

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :lol: :bigcry: :bawl: :rotflmao: :lol: :bigcry:

idi
25/08/2007, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
XAxaxaxaxaxa το ανέκδοτο της χρονιάς.

:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :lol: :bigcry: :bawl: :rotflmao: :lol: :bigcry:

το αστειο που ειναι? εκτός αν εισαι εσυ ρατσιστής και γελας με την παρτη μας .....

alximistis
25/08/2007, 16:30
Ρε ξεκολλάτε λέμε σήμερα! Συνεχίζετε την κουβέντα άλλη φορά.
Καίγεται ο τόπος τα υπόλοιπα είνα ιάλλης στιγμής!

idi
25/08/2007, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από iosif
λοιπόν το sonic εύχος 14(φεβρουαριος06) ε΄χει άνα εμπεριστατωμένο ρεπορτάζ για τη μπούρδα "η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική"

όσο για το νιγηριανό έπεσε μόνος του. όπως ο άλλος χτύπησε στη ζαρτινιέρα (επίσημη ανακοίνωση της αστ. δ/σης θεσσαλ μην ξεχνάμε), πριν χρόνια ο 18ος σλάβος μαθητής έπεσε πάνω στη σφαίρα του μπάτσου ατματζιδη, κλπκλπ
α ο πρόεδρος των σαλονικιών μπάτσων ήταν από τα στελέχη του χουντογλεντιού πριν κάτι χρόνια για όσους θυμούνται.
κατα τα άλλα μιλάτε για "αναρχικούς" λες και πρόκειται για συγκροτημένη κομματική ομάδα-πρόβατα που ακολουθούν τον πρόεδρο. αλλά εάν η ενημέρωση είναι από τον πρετεντέρη και το λάλα με τον χατζηνικολάου.......
είμαι πλέον σίγουρος ότι οι περισσότεροι ούτε καν γνωρίζετε τι σημαίνει "αναρχισμός", "σοσιαλισμός", "κομμουνισμός", "μονεταρισμός" ακόμα και "καπιταλισμός" επί της ουσίας όχι γενικότητες...(γιακουμάτος: "είμαι δεξιός μαρξιστής"!!! κανέλλη: κομμουνίστρια και ταυτόχρονα θρήσκα και εθνικίστρια!!!!)

και σίγουρα δεν έχετε πάει ποτέ ούτε στην π.ράλλη, ουτε στο λαύριο ούτε στο κέντρο κράτησης της χίου κλπκλπκλπ

όσο για τις φωτιές και την γενικευμένη "οργή", θέλω να δω οι "έλληνες ήρωες και μεγάλα μυαλά" πόσο % θα δώσουν πάλι στα κόμματα-νταβάδες και στους φασίστες-μπουχέσες άνευ προτασεων και πολιτικής.....



Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
μέχρι να γράψω την απάντηση οι νεκροί από τις πυρκαγιές από 19 πήγανε 27....



To ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και αυτό ισχύει και για τα cd και γαι τις πυρκαγιές.


Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
καποιος ειπε ποσα πολλα φραγκα βγαζουν οι μαυροι που πουλανε σιντι...!

τα σιντι οι μαυροι ξερετε απο τα περνουν?

λετε να πανε σπτι τους κ να καθονται να γραφουν σιντια?

ο χτονδρπορας(μαλλον λευκος κ ελληνας ;) ) τους μαζευει κ τους τα μοιραζει, αρα τα καλα φραγκα τα αυτος τα πιανει κ οχι ο νιγηριανός που καβει πανω-κατω ταριφες ολη μερα!

{τι λε ρε μαγκα ... γιατι οι μαυροι δε ξερουν να καινε CD???? .. μαλακες ειναι???? ρατσιστής εισαι????? idi}

παντως δε φανταζομαι που να υπαρχει ανθρωπας που να θελει να πηδηξει απο τον πρωτο κ να σκαει με το κεφαλι!!!!!!

ΟΕΟ!


...... αρχισανε παλι τα "πλυντηρια"....

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!


σεβαστείτε καμια φορα αυτους που διαβαζουν ρε μαγκες.... γεμισαμε με μαλακιες το φορουμ!!!!

vagkan
25/08/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
...... αρχισανε παλι τα "πλυντηρια"....

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!


σεβαστείτε καμια φορα αυτους που διαβαζουν ρε μαγκες.... γεμισαμε με μαλακιες το φορουμ!!!!

Πολύ σοβαρή τοποθέτηση και με περιεχόμενο και νόημα....:a31:

EVI
25/08/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
Πολύ σοβαρή τοποθέτηση και με περιεχόμενο και νόημα....:a31:

και τι σε βαλανε εσενα? διαιτητή πως να εκφραζομαστε?αντε κανε πλακιτσα σε κανα θανατο ανθρωπου και ασε αυτα μας το παιζεις και ηθικολογος

:) :) :) :wave2: :wave2: :smokin: :winka:

vagkan
25/08/2007, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
και τι σε βαλανε εσενα? διαιτητή πως να εκφραζομαστε?αντε κανε πλακιτσα σε κανα θανατο ανθρωπου και ασε αυτα μας το παιζεις και ηθικολογος

:) :) :) :wave2: :wave2: :smokin: :winka:
Πολύ σοβαρή τοποθέτηση και με περιεχόμενο και νόημα.... χωρίς εικονίτσα λόγω φύλλου...

EVI
25/08/2007, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
Πολύ σοβαρή τοποθέτηση και με περιεχόμενο και νόημα.... χωρίς εικονίτσα λόγω φύλλου...


τσ τσ τσ ειπαμε ''ΕΔΩ ΔΕ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΝΕΙΣ'' τι δουλεια εχεις και κανεις πλακα ?
η μονο να κρινεις αλλους αντεχεις και εσυ εισαι ανωτερος???????? πες την αποψη σου και μην γινεσε ιδιος με αυτο που κρινεις

και απαντησεις με εικονιτσες ειναι το ιδιο ανουσιες

vagkan
25/08/2007, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τσ τσ τσ ειπαμε ''ΕΔΩ ΔΕ ΠΕΘΑΝΕ ΚΑΝΕΙΣ'' τι δουλεια εχεις και κανεις πλακα ?
η μονο να κρινεις αλλους αντεχεις και εσυ εισαι ανωτερος???????? πες την αποψη σου και μην γινεσε ιδιος με αυτο που κρινεις

και απαντησεις με εικονιτσες ειναι το ιδιο ανουσιες


Από ότι κατάλαβα είσαι ειδική στα περί θανάτων... πάσο

Την αποψη μου την έχω πει παραπάνω. εσεις δεν λέτε άποψη αλλά μόνο χαρακτηρισμούς. Γιαυτό και έλαβα τον κόπο να απαντήσω. Πετάχτηκες όμως σαν αυθεντικός μαϊντανος. Μην γίνουμε και το ιδιο...

Επίσης πρέπει καποιος να σου μιλήσει για την αξία της πλάκας.:wave2:

EVI
25/08/2007, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
Από ότι κατάλαβα είσαι ειδική στα περί θανάτων... πάσο

Την αποψη μου την έχω πει παραπάνω. εσεις δεν λέτε άποψη αλλά μόνο χαρακτηρισμούς. Γιαυτό και έλαβα τον κόπο να απαντήσω. Πετάχτηκες όμως σαν αυθεντικός μαϊντανος. Μην γίνουμε και το ιδιο...

Επίσης πρέπει καποιος να σου μιλήσει για την αξία της πλάκας.:wave2:


εχω μονο σεβασμο τιποτα αλλο


εγω δε χαρακτηρισα κανεναν εσυ το εκανες και σου απαντησα

μαιντανος??? :rotflmao: σορρυ κιολας που μιλαμε θα σου αφησουμε εσενα την δοξα μονο

πλακα πανω σε πτωματα δε τη θεωρω πλακα δεν εχω χιουμορ τι να κανουμε???

απαντησε μου τωρα εσυ που δεν εισαι μαιντανος και κρινε με κριτη των παντων

vagkan
25/08/2007, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
εχω μονο σεβασμο τιποτα αλλο


εγω δε χαρακτηρισα κανεναν εσυ το εκανες και σου απαντησα

μαιντανος??? :rotflmao: σορρυ κιολας που μιλαμε θα σου αφησουμε εσενα την δοξα μονο

πλακα πανω σε πτωματα δε τη θεωρω πλακα δεν εχω χιουμορ τι να κανουμε???

απαντησε μου τωρα εσυ που δεν εισαι μαιντανος και κρινε με κριτη των παντων

έχεις 4386 (7.71 posts per day), δεν σε φτάνω όσο και να το θέλω.
εχω και τα διπλά σου χρόνια από ότι είδα.

ασε μας κοπέλα μου που θα ανοιξουμε και κουβέντα.

EVI
25/08/2007, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
έχεις 4386 (7.71 posts per day), δεν σε φτάνω όσο και να το θέλω.
εχω και τα διπλά σου χρόνια από ότι είδα.

ασε μας κοπέλα μου που θα ανοιξουμε και κουβέντα.

ωραια ειμαι και πανω απο εναμιση χρονο εδω μεσα απο σενα (για τα ποστ λεω )

και κουβεντες ανοιγεις ΕΣΥ οχι εγω εκτος και αν λογκαρω και σαν εσενα και μου απαντω

ασε μας ρε φιλε ζωη δεν εχεις? 3948503485 ποστ με θανατους να γελασεις τι ασχολησε με μενα και τον καθενα ? ελα δειξε μας την πραγματικοτιτα

αν εχεις τα 2πλασια χρονια απο μενα λυπαμε αφανταστα για σενα. :sad: :sad: θα επρεπε να ξερεις περισοτερα αλλα μερικοι δε μαθαινουν ποτε να σεβοντε η να ακουν αλλες αποψεις .

50 χρονων?????// και γελας με θανατους? και κρινεις ΠΑΝΤΑ τους αλλους?

κλασσικο ελληναρα που νομιζει τα ξερει ολα


αντε γεια

ξανα απαντησε μου τωρα.

:yuck:

vagkan
25/08/2007, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ωραια ειμαι και πανω απο εναμιση χρονο εδω μεσα απο σενα (για τα ποστ λεω )

και κουβεντες ανοιγεις ΕΣΥ οχι εγω εκτος και αν λογκαρω και σαν εσενα και μου απαντω

ασε μας ρε φιλε ζωη δεν εχεις? 3948503485 ποστ με θανατους να γελασεις τι ασχολησε με μενα και τον καθενα ? ελα δειξε μας την πραγματικοτιτα

αν εχεις τα 2πλασια χρονια απο μενα λυπαμε αφανταστα για σενα. :sad: :sad: θα επρεπε να ξερεις περισοτερα αλλα μερικοι δε μαθαινουν ποτε να σεβοντε η να ακουν αλλες αποψεις .

50 χρονων?????// και γελας με θανατους? και κρινεις ΠΑΝΤΑ τους αλλους?

κλασσικο ελληναρα που νομιζει τα ξερει ολα


αντε γεια

ξανα απαντησε μου τωρα.

:yuck:

Δεν σου είπα για τον συνολικό αριθμό πόστς σου, αλλά για τα πόστς ανα ημέρα, αυτά σε χαρακτηρίζουν μαϊντανό.

Είμαι μόλις 42 και δεν φταίω που ξέρω περισσότερα από σένα.

Μην λυπάσαι για την ηλικία μου, σε λίγο καιρό θα μεγαλώσεις και εσύ. Φτάνει να τρώς το αυγό σου...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
25/08/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
Δεν σου είπα για τον συνολικό αριθμό πόστς σου, αλλά για τα πόστς ανα ημέρα, αυτά σε χαρακτηρίζουν μαϊντανό.

Είμαι μόλις 42 και δεν φταίω που ξέρω περισσότερα από σένα.

Μην λυπάσαι για την ηλικία μου, σε λίγο καιρό θα μεγαλώσεις και εσύ. Φτάνει να τρώς το αυγό σου...


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


σε βαρεθηκα :wave2:

vagkan
25/08/2007, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σε βαρεθηκα :wave2:

που πάς??? μην φεύγεις....




δεν παίζει τίποτα η τηλεόραση. :rotflmao: :rotflmao:

EVI
25/08/2007, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
που πάς??? μην φεύγεις....




δεν παίζει τίποτα η τηλεόραση. :rotflmao: :rotflmao:


μα τι λες καλε?:rotflmao: ειναι σαββατο περνω την μηχανη μου και παω βολτα

εσυ κατσε εδω στο νετ να ποσταρεις :rotflmao: :beer: :wave2:

vagkan
25/08/2007, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μα τι λες καλε?:rotflmao: ειναι σαββατο περνω την μηχανη μου και παω βολτα

εσυ κατσε εδω στο νετ να ποσταρεις :rotflmao: :beer: :wave2:

έγινε... τώρα ζηλεύω...

εγώ δεν πάω πουθενά, κάνω συμπαράσταση στην έγγυο γυναίκα μου:wave2:

HateNord
25/08/2007, 20:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
μα τι λες καλε?:rotflmao: ειναι σαββατο περνω την μηχανη μου και παω βολτα

εσυ κατσε εδω στο νετ να ποσταρεις :rotflmao: :beer: :wave2:




Κι εγώ σκυλοβαριέμαι δεν λες που πας μπας και βρεθούμε ?????? ειναι κλειστός κι ο Αλιγάτορας γμτ....:dizzy: :dizzy:

Akatanomastos
25/08/2007, 20:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σε βαρεθηκα :wave2:


ax ta pitsounakia mou, einai poli xaritomena otan tsakononte:D

HateNord
25/08/2007, 20:39
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: