PDA

View Full Version : ΤΗΕ ΕΝd



Σελίδες : [1] 2

el_hymador
25/08/2007, 12:03
Με τετοια αερα, με τοσες εστιες, με αυτον τον διαλυμενο κρατικο μηχανισμο και με αυτα ελιππη μεσα ειμαστε στο ελεος των πυρκαγιων....

Βλεπω την φωτια στον Υμηττο....


στα Βορεια βλεπω πυκνο καπνο σε εκταση πολλων χιλιομετρων....στην περιοχη της Παρνηθας δυστυχως....ξερει κανεις τι γινεται; τι καιγεται;

δεν θελω να πιστευω οτι ειναι ο καπνος απο την Ευβοια....αν ειναι ετσι μιλαμε καιγεται ολο το νησι....

με αυτες τις συνθηκες η φωτια θα σταματησει στην θαλασσα μονο....δεν θελω να γινω προαγγελος κακων ειδησεων αλλα Παρνωνα, Ταϋγετο (και αν συνεχιστει αυτη η κατασταση Μαιναλο ...) ξεχαστε τα ...


φωτια και στο Πεδιο του Αρεως....

Χαος

jtoros
25/08/2007, 12:06
Για τον Υμηττό πετάνε ένα αεροπλάνο κι ένα ελικόπτερο. Πέρασαν πάνω από ΝΣ πριν 5'.

Κουράγιο στα παιδιά που δεν έχουν ησυχάσει 3 μήνες τώρα.

Καιγόμαστε και θέλουν και ψήφο... Σα δε ντρεπόμαστε... :mad:

MikeG
25/08/2007, 12:06
Από ότι ακούω τώρα η φωτιά κατεβαίνει προς τη Κατεχάκη, εντω μεταξύ πήρε φωτιά & η Πεντέλη & ξαφνικά όλα τα κανάλια ασχολούνται μόνο με την Αθήνα τώρα..Anyway. Κάνουν ρίψεις 1 canader & ένα ελικόπτερο. Έχει κλείσει και η Αττική Οδός.

Stergios69
25/08/2007, 12:09
Μιλάμε για τρομερή συναλλαγη...
Το θέμα είναι στάνταρ πολιτικό παιδιά.
Δεν μπορεί να καίγεται η Ελλάδα ΟΛΗ τώρα λίγο πριν τις εκλογές.
Θα γεμίσει ο τόπος βίλες και συγκροτήματα.

el_hymador
25/08/2007, 12:11
H Πεντελη??!!!

πηρε φωτια η Πεντελη?

ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ!!!!


ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΙΝΕ;;;;;;!!!!!!


εχετε ακουσει τιποτα για την Παρνηθα? η την ερυτερη περιοχη?

gixxerpap
25/08/2007, 12:13
εγω παντως κλεινω το μαγαζι και φευγω για παπαγου....:mad:

jtoros
25/08/2007, 12:14
Στη Νέα Σμύρνη πέφτουν αποκαΐδια από τον ουρανό... Θλίψη. τπτ άλλο

el_hymador
25/08/2007, 12:15
Πεντελη ακυρο καποιος κρετινος εκανε φαρσα απο οτι λενε....

MikeG
25/08/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stergios69
Μιλάμε για τρομερή συναλλαγη...
Το θέμα είναι στάνταρ πολιτικό παιδιά.
Δεν μπορεί να καίγεται η Ελλάδα ΟΛΗ τώρα λίγο πριν τις εκλογές.
Θα γεμίσει ο τόπος βίλες και συγκροτήματα.


Συμφωνώ απόλυτα Στέργιο! Άρθρο 24 ....όλα γι'αυτο γίνονται...αποχαρακτηρισμός δασικών εκτάσεων & νομιμοποίηση αυθαίρέτων.... Άρχισαν λέει να εκκενώνουν & σπίτια..

dirtbird
25/08/2007, 12:24
Φωτό πυ τράβηξα πριν από λίγο ......:mad: :mad:


...από την ταράτσα μου


100632

dirtbird
25/08/2007, 12:25
:mad: :mad: :mad:


100633

el_hymador
25/08/2007, 12:26
Μεσα σε αυτη την παρανοια ολα ειναι πιθανα.....

μπορει αν ειναι οι Χ που θελουν να κατηγορησουν τους Ψ, μπορει να ειναι οι Ψ που θελουν να κατηγορησουν τους Χ, μπορει να ειναι οι Γκριζοι Λυκοι, μπορει να ειναι οικοπεδοφαγοι, ΔΕΝ μπορει να ειναι μονο ανθρωπινη βλακεια και αμελεια....το σιγουρο ειναι πως ειναι βαλτες ολες οι πυρκαγιες και ο τροπος εκδηλωσης τους συναδει σε αυτο....υπαρχει σχεδιο....πειτε με συνομοσιολογο, πειτε με οτι θελετε αλλα καποιοι θελουν να τα καψουν ολα.

dirtbird
25/08/2007, 12:26
Πολύ φοβάμαι Κρούκη and the rest, ότι μέχρι το απόγευμα δεν θα υπάρχει any way to Kalopoula....:mad: :mad:


100634

dirtbird
25/08/2007, 12:27
:( :(


100635

Λεωνίδας
25/08/2007, 12:34
:sad: :sad: :sad: :sad: αλλά και :mad: :mad: :mad: :mad:

Runner Ducati
25/08/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
....υπαρχει σχεδιο....πειτε με συνομοσιολογο, πειτε με οτι θελετε αλλα καποιοι θελουν να τα καψουν ολα.

οταν βλεπεις οτι νυχτιατικα που ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, να ξεσπανε ταυτοχρονα σχεδον 20-25 πυρκαγιες... και την ημερα σε ολη την Ελλαδα πανω απο 125... με συνολο 300 περιπου αυτο το 48ωρο... σιγουρα εται ειναι τα πραγματα...



:mad: :mad: :mad:

veagle
25/08/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
πέφτουν αποκαΐδια από τον ουρανό... Θλίψη. τπτ άλλο


:( :( :sad: :sad: :sad: :sad:

Flowerdub
25/08/2007, 12:55
και στον υμμητο απο εκει που ξεκινησε η φωτια υπαρχουν 300 διεκδικουμενα στρεμματα

και εδω καλλιθεα βλεπω συνεχεια το ελικοπτερο,σταχτες και βλέπω και συννεφα φωτιάς και απο την αλλη πλευρά...απο που ειναι αυτό?

jtoros
25/08/2007, 13:01
Επιχειρεί το ρώσικο jet. Λένε στη ΝΕΤ ότι βοήθησε... μακάρι. Καίγεται πολυκατοικία λένε επίσης... FUBAR...

OzZzZzY
25/08/2007, 13:10
Τα ζωα οι ψηφοθυρες γυρνανε σαν τα κορακια με τις κουστουμιες απο το να παρουν κανα φτυαρι κ να μπουν στα δαση.......

trigger
25/08/2007, 13:14
Το μπαλκονι μου στον Πειραια εχει γεμισει σταχτες βλεπεις να αιωρουνται παντου....
Τη λυπη μου για ολους οσους χαθηκαν αδικα, τη συμπαρασταση μου σε οσους παλευουν με τις φλογες και την οργη μου στους υπευθυνους των εμπρισμων που ευχομαι αν βρεθουν μα μη μαθουν τι σημαινει ελεος!

sunderlanos
25/08/2007, 13:24
Τι εγινε ρε παιδια σβησανε οι αλλες φωτιες που υπηρχαν σε ολη την υπολοιπη Ελλαδα τωρα μονο στην Αθηνα υπαρχει φωτια τωρα? Χαζο ερωτημα ετουτη την ωρα θα μου πειτε. Αλλα οχι και τοσο.Ξερεται γιατι? Γιατι ολοι κοιταμε τον κολο μας κυριοι απο εμας τους απλους πολιτες μεχρι αυτους που καθονται στις μεγαλες καρεκλες.Αυτοι ειμαστε αυτους αξιζουμε να μας κυβερνανε αυτο το οξυγονο μας αναλογει, αυτα τα δαση, αυτοι οι δημοσιογραφοι, αυτοι οι δημαρχοι ολοι αυτοι ειναι δικοι μας, εμεις τους επιλεξαμε ειναι καποιοι αναμεσα μας.








Υ.Γ Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στους πυροσβεστες μας για τον αγωνα που δινουν. Στα παλικαρια που με θυσια πετανε στα 10 μετρα πανω απο τις φλογες σε μια ανιση μαχη με τις φλόγες. Ειναι οι μονοι που το αξίζουν. Περασα πριν μιση ωρα απο το πυροσβεστικο τμημα της περιοχης και συγκεκριμενα στην Χαλκιδα ειδα να βγαινουν απο ενα βανακι γυρω στα 10 ατομα οι στολες τους απο μπλε που ηταν ειχαν γινει μαυρες τα βηματα τους ηταν βαρια προφανως δεν ειχαν κοιμηθει ολο το βραδυ. Τους φωναξα ενα ευχαριστω και εφυγα. Μου εγνεψαν τα χερια.

Akatanomastos
25/08/2007, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από sunderlanos

Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στους πυροσβεστες μας για τον αγωνα που δινουν. Στα παλικαρια που με θυσια πετανε στα 10 μετρα πανω απο τις φλογες σε μια ανιση μαχη με τις φλόγες. Ειναι οι μονοι που το αξίζουν. Περασα πριν μιση ωρα απο το πυροσβεστικο τμημα της περιοχης και συγκεκριμενα στην Χαλκιδα ειδα να βγαινουν απο ενα βανακι γυρω στα 10 ατομα οι στολες τους απο μπλε που ηταν ειχαν γινει μαυρες τα βηματα τους ηταν βαρια προφανως δεν ειχαν κοιμηθει ολο το βραδυ. Τους φωναξα ενα ευχαριστω και εφυγα. Μου εγνεψαν τα χερια.

bravo file, aftin tin stigmi to mono pou mporei na tous dosei kouragio einai o kosmos, kai i simparastasi..

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

OzZzZzY
25/08/2007, 13:29
sunderlanos φωτιες υπαρχουν σε Αθηνα, Λακωνια, Μεσσηνια, Ηλεια, Αχαϊα και καπου στην Ηπειρο.. ολη η Ελλαδα καιγεται φιλε μου..
δεν ξερω αν μας αξιζουν τετοιοι, παντως εμεις δεν αξιζει να καουμε

veagle
25/08/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από sunderlanos

Υ.Γ Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στους πυροσβεστες μας για τον αγωνα που δινουν. Στα παλικαρια που με θυσια πετανε στα 10 μετρα πανω απο τις φλογες σε μια ανιση μαχη με τις φλόγες. Ειναι οι μονοι που το αξίζουν. Περασα πριν μιση ωρα απο το πυροσβεστικο τμημα της περιοχης και συγκεκριμενα στην Χαλκιδα ειδα να βγαινουν απο ενα βανακι γυρω στα 10 ατομα οι στολες τους απο μπλε που ηταν ειχαν γινει μαυρες τα βηματα τους ηταν βαρια προφανως δεν ειχαν κοιμηθει ολο το βραδυ. Τους φωναξα ενα ευχαριστω και εφυγα. Μου εγνεψαν τα χερια.

:sad:

καλά έκανες!:a013:

:a19:

ktmakis
25/08/2007, 13:44
Εμένα σαν τρομοκρατική ενέργεια πάντως μου φαίνεται.
Είχαν ήδη σκορπισμένους τόσους μηχανισμούς που έπερναν οι πέτρες φωτιά.

Runner Ducati
25/08/2007, 15:28
συνεχιζεται με αυξανομενο ρυθμο η δραματικη αυτη κατασταση...

ΟΛΕΘΡΟΣ... θα καταστραφει ολη η ΕΛΛΑΔΑ...

ισως θα επρεπε οργανωμενα ολοι οι ΕΛΛΗΝΕΣ να βγουμε προς βοηθεια αυτων που καιγονται...



:( :( :(

rsp
25/08/2007, 15:29
Γυρισα πριν απο 30 λεπτα απο τον Υμμητο, ημουν αρκετες ωρες στο βουνο και παλευαμε με την φωτια, δεν ειμαι πυροσβεστης, ειμαι αλλος ενας που μεγαλωσε κανοντας εντουραδες σε αυτο το βουνο και δακρυσα οταν το εμαθα...Το μονο που μπορω να πω ειναι ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους τους εθελοντες, ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην πυροσβεστικη...Αν δεν ειμασταν εκει η φωτια θα ειχε περασει την Χατζηκωνσταντη και θα ειχε καει ολος ο Παπαγος....


Δεν μπορω να ακουω για ευθηνες στην κυβερνηση ή την πυροσβεστικη τετοιες ωρες. Πολυ κριμα που υπαρχουν ανθρωποι που μιλανε για πολιτικη τετοιες ωρες, μεγαλος πονος για ολες τις ζωες που χαθηκαν σε ολη την Ελλαδα.. :mad:

tai
25/08/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp



Δεν μπορω να ακουω για ευθηνες στην κυβερνηση ή την πυροσβεστικη τετοιες ωρες.
ΝΑΙ
αλλά κάποιοι φταίνε για την ανεξέλεγκτη κατάσταση έτσι?
:(

rsp
25/08/2007, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΝΑΙ
αλλά κάποιοι φταίνε για την ανεξέλεγκτη κατάσταση έτσι?
:(

Γινομαστε πολυ μικροι οταν μιλαμε τετοιες ωρες για ευθηνες, ειδικα οταν δεν εχουμε ιδεα γιατι μιλαμε κι ολας...Τεσπα εχω κανει 2 φορες μπανιο και ακομα μυριζω καμμενος...

alximistis
25/08/2007, 16:39
Επιτρέψτε μου και οι δύο είστε λάθος. :)
Και να αποφεύγουμε να μιλήσουμε για τις υπάρχουσες ευθύνες που υπάρχουν και να μιλάμε μόνο γι αυτές είναι εξίσου λάθος πιστεύω ή να τις απομονώνουμε σε καθαρά ατομικό-κομματικό επίπεδο δεν είναι σωστό.
Οι ευθύνες αυτήν την στιγμή είναι σε δύο επίπεδα και εκεί πρέπει να τις κρατήσουμε.
Στον λαθεμένο συντονισμό ΟΠΟΥ αυτός έγινε και στην ανεπάρκεια μέσων και πυροσβεστών. Όλα τα υπόλοιπα είναι υπερβολικά τουλάχιστον αυτήν την στιγμή!
Άς ψάξουμε να βρούμε το ΓΙΑΤΙ γίνεται αυτό που έγινε. Είναι νομίζω πολύ σπουδαιότερο και σημαντικότερο. :)

agelos
25/08/2007, 16:44
Runner Ducati συμφωνω μαζι σου ,
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι ποτε σ' αυτην την χωρα θα κυβερνησει ενας ανθρωπος η κυβερνηση που να ' χει αρχ@@@ια , ποτε επιτελους θα ξυπνησουμε απ ' το κ@λ#λυθαργο & θα πουμε ΟΧΙ φτανει πια ως εδω δεν τιθεται θεμα πια παραταξη κυβερναει αλλα οι οποιοι εκπροσωποι των οποιων παραταξεων ειναι ασχετοι , ανικανοι , αφελεις , μπουληδες , καλομαθημενοι , αδιαφοροι , αχρηστοι , ειναι ανθρωποι που δεν μπορουν ουτε τον κ#λ@ τους να σκουπισουν γι ' αυτο & αφου το μπαλακι πεφτει παλι στους πολιτες καλο θα ειναι να νοιαζομαστε για τον διπλανο μας γιατι τελικα τα ιδια σκ@τ# αργα η γρηγορα τρωμε ολοι , ελπιζω τουλαχιστον οτι οι διτροχοι εχουν μια καποια αμοιβαια αλληλεγγυη , κουραγιο & θα φλεβαρισει τι στο καλο .........

MikeG
25/08/2007, 16:51
....


100689

alximistis
25/08/2007, 17:00
Μόλις τελείωσε το διάγγελμα του πρωθυπουργού. Με συγχωρείτε πολύ και χωρίς να έχω εμπάθεια με τον άνθρωπο, δεν τον ψηφίζω αλλά προσωπικά δεν έχω κάτι μαζί του και τον θεωρώ αρκετά έξυπνο και ικανό, ωστόσο αυτό το διάγγελμα... ήταν το λιγότερο για τη δημιουργία εντυπώσεων! :(
Συναισθηματικά φορτισμένο ανθρώπινο αλλά όχι ουσιαστικό. Πολύ στενόχωρο όταν το ακούς από το στόμα του πρωθυπουργού... :(

MikeG
25/08/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μόλις τελείωσε το διάγγελμα του πρωθυπουργού. Με συγχωρείτε πολύ και χωρίς να έχω εμπάθεια με τον άνθρωπο, δεν τον ψηφίζω αλλά προσωπικά δεν έχω κάτι μαζί του και τον θεωρώ αρκετά έξυπνο και ικανό, ωστόσο αυτό το διάγγελμα... ήταν το λιγότερο για τη δημιουργία εντυπώσεων! :(
Συναισθηματικά φορτισμένο ανθρώπινο αλλά όχι ουσιαστικό. Πολύ στενόχωρο όταν το ακούς από το στόμα του πρωθυπουργού... :(

Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου...Το να το παίξουμε λυπημένοι σε μια τέτοια περίπτωση είναι το πιο απλό..Αλλά θα το ξαναγράψω! Έχει σημαντικό μερίδιο ευθύνης με το άρθρο 24 του Συντάγματος.& δεν κάνω πολιτική ούτε ψάχνω τις ευθύνες. Λέω το προφανές. Άνοιξε την όρεξη σε όλα τα τσογλάνια. Σε 5 χρόνια όλα αυτά τα παραλιακά στο Καϊάφα αλλά & αλλού θα είναι super duper luxurious villas. :yuck: :yuck: :yuck:

alximistis
25/08/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου...Το να το παίξουμε λυπημένοι σε μια τέτοια περίπτωση είναι το πιο απλό..Αλλά θα το ξαναγράψω! Έχει σημαντικό μερίδιο ευθύνης με το άρθρο 24 του Συντάγματος.& δεν κάνω πολιτική ούτε ψάχνω τις ευθύνες. Λέω το προφανές. Άνοιξε την όρεξη σε όλα τα τσογλάνια. Σε 5 χρόνια όλα αυτά τα παραλιακά στο Καϊάφα αλλά & αλλού θα είναι super duper luxurious villas. :yuck: :yuck: :yuck: ΄


ΔΕΝ είμαι καθόλου βέβαιος φίλε μου πως όλα αυτά είναι θέμα οικοπέδων. Έχω άλλη γνώμη!
ΜΑΣ καίνε!!! Κάποιοι ΚΑΙΝΕ την Ελλάδα. Δεν πιστεύω πως αυτά είναι θέμα μερικών οικοπεδοφάγων.
Το παραδέχτηκε εν μέρει κι ο Καραμανλής. Κια μάλλον πίστεψε με δεν εννοούσε οικοπεδοφάγους.

agelos
25/08/2007, 17:09
τι να πουμε , τι να πουμε & τι να κανουμε , με βαζω πρωτο σαν ανθρωπο , σαν πολιτη οποιαδηποτε τελος παντων ιδιοτητα μπορει να ξυπνησει την συνειδηση μου , ΥΠΕΥΘΥΝΟ , αλλα ειλικρινα ρε παιδια τα ανδρεικελα που κυβερνανε , τα οποια , αυτον τον τοπο δεν εσθανονται τιποτα ? & θα βγουνε μετα τα τσολια να κανουν πολιτικη πανω στην φωτογραφια που ποσταρε ο MikeG , σορυ ρ' αγορινα αλλα μ' αυτην την φωτογραφια μ' εκανες κουρελι .......ελεος με τους μ#λ@κες τι νομιζουν οτι ειναι ο λαος
ΚΑΥΣΟΞΥΛΑ , το κερατο μου , το τραγιο :sad: :mad: :mad: :mad: :mad:

alximistis
25/08/2007, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
τι να πουμε , τι να πουμε & τι να κανουμε , με βαζω πρωτο σαν ανθρωπο , σαν πολιτη οποιαδηποτε τελος παντων ιδιοτητα μπορει να ξυπνησει την συνειδηση μου , ΥΠΕΥΘΥΝΟ , αλλα ειλικρινα ρε παιδια τα ανδρεικελα που κυβερνανε , τα οποια , αυτον τον τοπο δεν εσθανονται τιποτα ? & θα βγουνε μετα τα τσολια να κανουν πολιτικη πανω στην φωτογραφια που ποσταρε ο MikeG , σορυ ρ' αγορινα αλλα μ' αυτην την φωτογραφια μ' εκανες κουρελι .......ελεος με τους μ#λ@κες τι νομιζουν οτι ειναι ο λαος
ΚΑΥΣΟΞΥΛΑ , το κερατο μου , το τραγιο :sad: :mad: :mad: :mad: :mad:



Φίλε μου υπάρχουν ευθύνες πράγματι! Αλλά αυτήν την στιγμή τουλάχιστον στην συζήτηση μεταξύ μας ας αφήσουμε αυτά στην άκρη. Τα "ανδρείκελα που κυβερνάνε" και τα "τσόλια" κ.λπ.
Είναι λάθος να ρίχνουμε ευθύνες με τόσο βαριές κουβέντες σε ένα τόσο ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ γεγονός. Υπάρχουν ευθύνες αλλά ας τις αφήσουμε για άλλη στιγμή. Πιο ήρεμα και πιο ψύχραιμα. :)

MikeG
25/08/2007, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
τι να πουμε , τι να πουμε & τι να κανουμε , με βαζω πρωτο σαν ανθρωπο , σαν πολιτη οποιαδηποτε τελος παντων ιδιοτητα μπορει να ξυπνησει την συνειδηση μου , ΥΠΕΥΘΥΝΟ , αλλα ειλικρινα ρε παιδια τα ανδρεικελα που κυβερνανε , τα οποια , αυτον τον τοπο δεν εσθανονται τιποτα ? & θα βγουνε μετα τα τσολια να κανουν πολιτικη πανω στην φωτογραφια που ποσταρε ο MikeG , σορυ ρ' αγορινα αλλα μ' αυτην την φωτογραφια μ' εκανες κουρελι .......ελεος με τους μ#λ@κες τι νομιζουν οτι ειναι ο λαος
ΚΑΥΣΟΞΥΛΑ , το κερατο μου , το τραγιο :sad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Ευτυχώς φίλε μου που υπάρχουν άνθρωποι σαν κι εσένα..Γιατί & εγώ από χθες το βράδυ δε μπορώ να ηρεμήσω..Αλλά δυστηχώς οι περισσότεροι τα βλέπουν όλα καθαρά πολιτικά (όπως τους βολεύει δηλαδή) & πουλάνε μόνο μαγκιά & τσαμπουκά..& μόλις ακούω ότι 3 παιδάκια δυστηχώς .....:a35: :a35: :a35: :bawl: :bawl: :bawl:

rsp
25/08/2007, 17:17
Αν μη τι αλλο γελοια τα πραγματα που γραφοντε....Πολυ κριμα!

MikeG
25/08/2007, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Αν μη τι αλλο γελοια τα πραγματα που γραφοντε....Πολυ κριμα!

Αν θέλεις βοήθησε 7 εσύ αυτή τη κουβέντα ώστε να μη γράφονται γελοία πράγματα. & σε παρακαλώ εξήγησε μου που βλέπεις τη γελοιότητα..Νομίζω ότι δε μπορείς να προσβάλεις έτσι κάποιους.:wave2:

tai
25/08/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Γινομαστε πολυ μικροι οταν μιλαμε τετοιες ωρες για ευθηνες, ειδικα οταν δεν εχουμε ιδεα γιατι μιλαμε κι ολας..
αυτό τα απο κάτω ευνοούσα Νίκο και όχι για αντιδεξιές υστερίες :wave2:

Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
........................................
Οι ευθύνες αυτήν την στιγμή είναι σε δύο επίπεδα και εκεί πρέπει να τις κρατήσουμε.
Στον λαθεμένο συντονισμό ΟΠΟΥ αυτός έγινε και στην ανεπάρκεια μέσων και πυροσβεστών. ..........................Άς ψάξουμε να βρούμε το ΓΙΑΤΙ γίνεται αυτό που έγινε.
ΜΑΣ καίνε!!! Κάποιοι ΚΑΙΝΕ την Ελλάδα. Δεν πιστεύω πως αυτά είναι θέμα μερικών οικοπεδοφάγων.
Το παραδέχτηκε εν μέρει κι ο Καραμανλής. Κια μάλλον πίστεψε με δεν εννοούσε οικοπεδοφάγους.






Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
.Τεσπα εχω κανει 2 φορες μπανιο και ακομα μυριζω καμμενος...
ΕΊΣΑΙ καμενος αγόρι μου :D

tai
25/08/2007, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Μόλις τελείωσε το διάγγελμα του πρωθυπουργού. Με συγχωρείτε πολύ και χωρίς να έχω εμπάθεια με τον άνθρωπο, δεν τον ψηφίζω αλλά προσωπικά δεν έχω κάτι μαζί του και τον θεωρώ αρκετά έξυπνο και ικανό, ωστόσο αυτό το διάγγελμα... ήταν το λιγότερο για τη δημιουργία εντυπώσεων! :(
Συναισθηματικά φορτισμένο ανθρώπινο αλλά όχι ουσιαστικό. Πολύ στενόχωρο όταν το ακούς από το στόμα του πρωθυπουργού... :(


το μόνο που είπε ............

ΛΥΠΆΜΑΙ (όπως ΌΦΕΙΛΕ)
ΚΑΙ ΠΟΛΛΆ
ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ
:mad:

agelos
25/08/2007, 17:23
μαμησε τα , ξερεις τι μου τι σπαει , οτι υπαρχουν ενα καρο π#π@ρες , περιφεριαρχες - προισταμενοι - γραμματεις & φαρισαιοι που μονο την βρωμοκ@λαρα τους νοιαζονται , μην χασουν οι μ@λ#κες την μαμημενη την πολυθρονα τους , που ποιος ξερει ποσα τσ#μπ@$κια κανανε να την αποκτησουν & οι μπουληδες που ειναι απο πανω αντι να παρουν πρωτοβουλιες περιμενουν απ' τον καθε τσογλαναρα οδηγιες ενω οι ανθρωποι & η χωρα καιγονται , αν πραγματικα νοιωθαν εστω & λιγο υπευθυνοι σημερα δεν θα μιλαγαμε για - ΜΩΡΑ ΣΤΗΝ ΦΩΤΙΑ...........:sad: :sad: :sad:

alximistis
25/08/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
αυτό τα απο κάτω ευνοούσα Νίκο και όχι για αντιδεξιές υστερίες :wave2:







ΕΊΣΑΙ καμενος αγόρι μου :D


Ποιος είναι τώρα ο καμένος; Εγώ ή ο Νίκος; Και τι εννοούσες αυτά από κάτω; Μίλα ρε!!! :D (Για να ηρεμήσουμε λίγο από την μαυρίλα).

alximistis
25/08/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
το μόνο που είπε ............

ΛΥΠΆΜΑΙ (όπως ΌΦΕΙΛΕ)
ΚΑΙ ΠΟΛΛΆ
ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ
:mad:


Αυτό ακριβώς!!!!!!!!!!! :(

tai
25/08/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ποιος είναι τώρα ο καμένος; Εγώ ή ο Νίκος; Και τι εννοούσες αυτά από κάτω; Μίλα ρε!!! :D (Για να ηρεμήσουμε λίγο από την μαυρίλα).
ΑΦΟΥ ΡΕ ΧΑΜΕΝΟ ΚΑΝΩ QUOTE ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΛΈΕΙ ....ΤΙ ΡΩΤΆΣ?:a31: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
25/08/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΑΦΟΥ ΡΕ ΧΑΜΕΝΟ ΚΑΝΩ QUOTE ΣΤΟΝ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΆ ΠΟΥ ΛΈΕΙ ....ΤΙ ΡΩΤΆΣ?:a31: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Για... ν απαντάς ρε... :D

MikeG
25/08/2007, 17:30
Εγώ πραγματικά περιμένω να μου πείτε που ήταν η γελοιότητα σε αυτά που γράφτηκαν. Προσωπικά, προσβλήθηκα. Θα μου πείτε τώρα στα @@.. Κρίμα.

rsp
25/08/2007, 17:30
Ας βαλουμε τα πραγματα στν ταξη!!

Δεν με λενε Νικ0....Αλλα ΠΑνουργια

Οταν καιγετε ολη η Ελλαδα δεν θα μπορουσε να ειναι παντου ολα τελεια συντονισμενα και εξοπλισμενα
Το διαγγελμα του πρωθυπουργου ηταν για αλλους ειλικρινες και για αλλους οχι, μην μπουμε σε αυτο το τριπακι...
Το "ΘΑ" ειναι αλλου αρχηγου και οχι του πρωθυπουργου συνθημα..(πιθανολογω οτι το εχει και τατουαζ)
Σε ολη την ιστορια μου δινει ελπιδες η αποφαση να χαρακτηριστουν ολα αναδασοτεα!
Μπραβο σε ολα τα νεα παιδια που παλευουν με τις φλογες...Μου δινει κουραγιο να βλεπω να νοιαζοντε και να μην αδιαφορουν!

alximistis
25/08/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ας βαλουμε τα πραγματα στν ταξη!!

Δεν με λενε Νικ0....Αλλα ΠΑνουργια

Οταν καιγετε ολη η Ελλαδα δεν θα μπορουσε να ειναι παντου ολα τελεια συντονισμενα και εξοπλισμενα
Το διαγγελμα του πρωθυπουργου ηταν για αλλους ειλικρινες και για αλλους οχι, μην μπουμε σε αυτο το τριπακι...
Το "ΘΑ" ειναι αλλου αρχηγου και οχι του πρωθυπουργου συνθημα..(πιθανολογω οτι το εχει και τατουαζ)
Σε ολη την ιστορια μου δινει ελπιδες η αποφαση να χαρακτηριστουν ολα αναδασοτεα!
Μπραβο σε ολα τα νεα παιδια που παλευουν με τις φλογες...Μου δινει κουραγιο να βλεπω να νοιαζοντε και να μην αδιαφορουν!


ΔΕΝ είπα ότι δεν ήταν ειλικρινές το διάγγελμα του πρωθυπουργού. Είπα ότι ήταν ανθρώπινο συγκινητικό λέω πως σίγουρα ο άνθρωπος δεν είναι στην καλύτερη θέση και ότι έδειξε με το διάγγελμά του ένα πολύ ανθρώπινο πρόσωπο ΑΛΛΑ ήταν γενικολογία!
Αυτό είπα και αυτό κριτικάρισα.
Όσο για τα περί αναδασωτέων... το αφήνω εντελώς στην άκρη. Τι αναδασωτέα ρε; Ξέρεις πόσες φορές στην Ελλάδα έχουν γίνει αναδασώσεις και πόσα εδάφη έχουν κυρηχθεί αναδασωτέα; Και λοιπόν; Τι να λέει;

Τέλος... πολύ λυπάμαι ειλικρινά όταν νέοι άνθρωποι όπως εσύ και με επίπεδο και ΔΕΝ το λέω για να σε καλοπιάσω κουβαλάνε πάνω τους την... πολιτική παράδοση χρόνων και χρόνων. :(
"Το ΘΑ είναι άλλου αρχηγού"...
τι να σου πω τώρα! Φαντάσου που δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ μάλιστα και οπαδός του.
Αυτό που είπες είναι ακριβώς ότι σου είπα Πανουργιά. Πολιτική παράδοση αιώνων... :(

rsp
25/08/2007, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΔΕΝ είπα ότι δεν ήταν ειλικρινές το διάγγελμα του πρωθυπουργού. Είπα ότι ήταν ανθρώπινο συγκινητικό λέω πως σίγουρα ο άνθρωπος δεν είναι στην καλύτερη θέση και ότι έδειξε με το διάγγελμά του ένα πολύ ανθρώπινο πρόσωπο ΑΛΛΑ ήταν γενικολογία!
Αυτό είπα και αυτό κριτικάρισα.
Όσο για τα περί αναδασωτέων... το αφήνω εντελώς στην άκρη. Τι αναδασωτέα ρε; Ξέρεις πόσες φορές στην Ελλάδα έχουν γίνει αναδασώσεις και πόσα εδάφη έχουν κυρηχθεί αναδασωτέα; Και λοιπόν; Τι να λέει;

Τέλος... πολύ λυπάμαι ειλικρινά όταν νέοι άνθρωποι όπως εσύ και με επίπεδο και ΔΕΝ το λέω για να σε καλοπιάσω κουβαλάνε πάνω τους την... πολιτική παράδοση χρόνων και χρόνων. :(
"Το ΘΑ είναι άλλου αρχηγού"...
τι να σου πω τώρα! Φαντάσου που δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ μάλιστα και οπαδός του.
Αυτό που είπες είναι ακριβώς ότι σου είπα Πανουργιά. Πολιτική παράδοση αιώνων... :(

Στελιο καθε αλλο, απο κοντα με μια κουβεντα μου θα καταλαβαινες ποσο λαθος εισαι...Καθε αλλο παρα κολλημενος εκει ειμαι αλλα δεν ειιναι κουβεντα για το μοτο αυτη...Στο εχω ξανα πει δεν διαφερουν οι αποψεις μας οσο νομιζεις, απλα ισως ειμαι λιγο πιο ρεαλιστης στο τι γινετε και στο τι οχι...

alximistis
25/08/2007, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Στελιο καθε αλλο, απο κοντα με μια κουβεντα μου θα καταλαβαινες ποσο λαθος εισαι...Καθε αλλο παρα κολλημενος εκει ειμαι αλλα δεν ειιναι κουβεντα για το μοτο αυτη...Στο εχω ξανα πει δεν διαφερουν οι αποψεις μας οσο νομιζεις, απλα ισως ειμαι λιγο πιο ρεαλιστης στο τι γινετε και στο τι οχι...


Ίσως να είμαι λάθος και να κατάλαβα λάθος. Οκ. :)

tai
25/08/2007, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ας βαλουμε τα πραγματα στν ταξη!!

Δεν με λενε Νικ0....Αλλα ΠΑνουργια εντάξει ρε ΝΙΚΟ :lol: στην βιασύνη μου σε μπέρδεψα με τον άλλο καμένο το μοντέλο

Οταν καιγετε ολη η Ελλαδα δεν θα μπορουσε να ειναι παντου ολα τελεια συντονισμενα και εξοπλισμενα ναι μεν αλλα! το να μην ψάχνουμε και να μην αναζητούμε ευθύνες για το κακό, ειναι βλακώδες. Θα πρεπε να είναι τα πράγματα σωστά με τόσα που πληρώνουμε για να είναι
Το διαγγελμα του πρωθυπουργου ηταν για αλλους ειλικρινες και για αλλους οχι, μην μπουμε σε αυτο το τριπακι...
Το "ΘΑ" ειναι αλλου αρχηγου και οχι του πρωθυπουργου συνθημα..(πιθανολογω οτι το εχει και τατουαζ)
1ον το αν ειναι ειλικρινές με το αν περιλαμβάνει συγκεκριμένες λύσεις ειναι άλλο πράγμα.
2ον το αν ο άλλος έχει τατού δεν έχει και το κοπιράιτ
τα ΘΑ απ'οπου και αν προέρχονται, όποιος και αν έχει την πρωτιά ΘΑ είναι
Σε ολη την ιστορια μου δινει ελπιδες η αποφαση να χαρακτηριστουν ολα αναδασοτεα!
Μπραβο σε ολα τα νεα παιδια που παλευουν με τις φλογες... Μου δινει κουραγιο να βλεπω να νοιαζοντε και να μην αδιαφορουν!+10000

MikeG
25/08/2007, 17:43
Εγώ μάλλον ΘΑΑΑΑ περιμένω μια απάντηση.Το ζήτημα είναι ότι δε χαρακτήρισα κανένα γελοίο, δε προσέβαλα κανένα & πραγματικά δε πιστεύω ότι λέω μπούρδες. Άλλοι είναι μάλλον αυτοί που κάνουν μικροπολιτική αυτή τη στιγμή.

vangelis 64
25/08/2007, 17:49
Ποιό "ανθρώπινο" ρε Στέλιο και τρίχες κατσαρές!Ο τύπος είναι επαγγελματίας.Και το διάγγελμα που άκουσες(εγώ όχι)κάποιος τού το έγραψε,το έμαθε,το προβάρισε και το ξεφούρνισε.

Η δουλειά του αυτή είναι.Να καταδικάζει τα άσχημα :lol: :lol: και να μιλάει ασταμάτητα χωρίς ούτε ένα "εεε" "ααα" .Και τώρα πρέπει να πάρει τίς εκλογές.
Γι' αυτό και τίς όρισε την συγκεκριμένη χρονική στιγμή.Τον ανησυχούν οι δημοσκοπήσεις.Ποιές πυρκαγιές τώρα.....:sad: :sad:

agelos
25/08/2007, 17:50
αυτο που ξερω να πως μαγκες ειναι ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΜΩΡΑ ΖΩΝΤΑΝΑ !!!!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΜΑΝΕΣ ΤΟΥΣ !!!!!!!!!

NA ΒΑΛΕΙ ΚΑΤΩ Ο ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ , Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ , Η ΒΟΥΛΗ , Ο ΚΑΘΕ ΠΟΛΙΤΗΣ , Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΜΑΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΝΟΙΩΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ !!!!!!!!

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ : Ε.... ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΕΥΘΥΝΕΣ - ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΙ -

ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΕΝΟΙ!!!!!!

ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑ !!!!!!! ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΒΡΕΦΗ ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ !!!!!!!

:a52: :a52: :a52: :a018: :a018: :a018: :a018: ΤΑ' ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΛΕΜΕ ΜΙΚΡΑ ΜΩΡΑ & ΜΑΝΕΣ

Ε......ΟΧΙ !!!!!!

& ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ

www.youtube.com/watch?v=w21NrRuzNjY

rsp
25/08/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Εγώ μάλλον ΘΑΑΑΑ περιμένω μια απάντηση.Το ζήτημα είναι ότι δε χαρακτήρισα κανένα γελοίο, δε προσέβαλα κανένα & πραγματικά δε πιστεύω ότι λέω μπούρδες. Άλλοι είναι μάλλον αυτοί που κάνουν μικροπολιτική αυτή τη στιγμή.

Δεν ηθελα να σε προσβαλω, αλλωστε δεν ηταν προσωπικο το μηνυμα! Το ειπα απο την αρχη οτι θεωρω γελειο το να κανουμε μικροκομματικες κουβεντες οταν η χωρα θρηνει....Συγνωμη αν παρεξηγηθηκα, ειμαι τσιτωμενος απο αυτα που εζησα!

hercul
25/08/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos

& ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ

www.youtube.com/watch?v=w21NrRuzNjY

:a18:

Αυτό το τραγούδι τα λέει όλα!!

Akatanomastos
25/08/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis



1) ΔΕΝ είπα ότι δεν ήταν ειλικρινές το διάγγελμα του πρωθυπουργού. Είπα ότι ήταν ανθρώπινο συγκινητικό λέω πως σίγουρα ο άνθρωπος δεν είναι στην καλύτερη θέση και ότι έδειξε με το διάγγελμά του ένα πολύ ανθρώπινο πρόσωπο

2) ΑΛΛΑ ήταν γενικολογία!
:(



1) ti ilikrines more ? kai antropino kai euaisthito?

den einai paidi, prothipourgos einai, an stenoxoriotane tha eixe frontisei na min ginoun afta

2) afto akrivos einai, mia genikologia xoris ousia..

kai tora to mono pou tha kanoun einai na to paiksoun kaloi, na moirasoun kouvertes, ipnosakous, skines kai sokolates..

Akatanomastos
25/08/2007, 18:09
piasan enan 65 xrono sto itilo, me katigoria gia fotia..

ego pantos eimai dispistos kata poso xrisimopoiounte kanonikes diadikasies gia na bgoun apofaseis tetoies ores..

fovamai pos ston paniko kai stin anagi na fanoun apotelesmata kindinevei i dimokratia..

kai afta pou lene poloi edo mesa, na tous kapsoume, na tous skotosoume (tous empristes) na ta skefteite ligo kalitera..

MikeG
25/08/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Δεν ηθελα να σε προσβαλω, αλλωστε δεν ηταν προσωπικο το μηνυμα! Το ειπα απο την αρχη οτι θεωρω γελειο το να κανουμε μικροκομματικες κουβεντες οταν η χωρα θρηνει....Συγνωμη αν παρεξηγηθηκα, ειμαι τσιτωμενος απο αυτα που εζησα!

Δεκτό..Σε καταλαβαίνω..Όπως & καταλαβαίνω όλους μας.
Κουράγιο για όλους & ας ευχηθώ ας έχει όσο πιο γρήγορα τέλος αυτό το πράγμα..

rsp
25/08/2007, 18:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Όπως & καταλαβαίνω όλους μας.
Κουράγιο για όλους & ας ευχηθώ ας έχει όσο πιο γρήγορα τέλος αυτό το πράγμα..


:wave2: ακριβως!

veagle
25/08/2007, 18:54
Ας δώσουμε έναν διαφορετικό τόνο στο τόπικ...:

Κουραγιο σε όλους και γρήγορο τέλος



Θα ‘σαι μόνος τις τρεις το πρωί κι ο πλανήτης καπνός στις ειδήσεις
Να ζητάς ν’ αγοράσεις βροχή για φωτιές που ποτέ δε θα σβήσεις
Να ‘σαι μόνος στις τρεις το πρωί στην οδό πουθενά και καθόλου
Να σου λένε πως βρήκαν νεκρή τη ζωή σου κοντά στην Αιόλου

Νύχτα που σκοτώνει, νύχτα που καρφώνει
Νύχτα και οι νόμοι βγάζουν τα σκυλιά
Καίω τ’ όνομα μου και τα σύνορα μου
Όλα να καούνε σαν βεγγαλικά
Που είσαι, πού είσαι

Ναι ‘σαι μόνος στις τρεις το πρωί στα σκοτάδια να ρίχνεις τα δίχτυα
Το φεγγάρι κρυφά να κοιτάς στους καθρέφτες να λες καληνύχτα
Τους κοιτώ και δε βγάζουν μιλιά προτομές των σοφών δολοφόνων
Να κρατούν συνεχώς αγκαλιά ένα ψέμα πολλών μεγατόνων

Νύχτα που σκοτώνει, νύχτα που καρφώνει………..

alximistis
25/08/2007, 19:05
ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!
Αύριο στις 12 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ στη Βουλή απέξω για τις φωτιές την καταστροφή και τοθς εμπρηστές.
ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!!


ΜΗΝ βγει κανένα ςκαι αρχίσει τις εξυπνάδες και τι θα κάνουμε και τι θα γίνει!
Όποιος δεν θέλει δεν έρχεται!

MikeG
25/08/2007, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!
Αύριο στις 12 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ στη Βουλή απέξω για τις φωτιές την καταστροφή και τοθς εμπρηστές.
ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!!


ΜΗΝ βγει κανένα ςκαι αρχίσει τις εξυπνάδες και τι θα κάνουμε και τι θα γίνει!
Όποιος δεν θέλει δεν έρχεται!

Ας φύγουν πάλι τα sms & email! Μακάρι να μαζευτεί όσο περισσότερος κόσμος γίνεται.

rsp
25/08/2007, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!
Αύριο στις 12 ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ στη Βουλή απέξω για τις φωτιές την καταστροφή και τοθς εμπρηστές.
ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!!!!!!!!


ΜΗΝ βγει κανένα ςκαι αρχίσει τις εξυπνάδες και τι θα κάνουμε και τι θα γίνει!
Όποιος δεν θέλει δεν έρχεται!

Στελιο το σεβομαι και ΔΕΝ το παω πολιτικα, αλλα η διαμαρτυρια ειναι για πιο λογο? Για πιο λογο διαμαρτυρομαστε, εναντια σε ποιον? Να καταλαβω θελω και αν ειναι θα ερθω!

Akatanomastos
25/08/2007, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Στελιο το σεβομαι και ΔΕΝ το παω πολιτικα, αλλα η διαμαρτυρια ειναι για πιο λογο? Για πιο λογο διαμαρτυρομαστε, εναντια σε ποιον? Να καταλαβω θελω και αν ειναι θα ερθω!

giati exoun vrethei mexri tora 52 ptomata.
giati eixan kaei 1000000 stremata prin ta kainourgia apo proxtes

den sou ftanoun?

Aggelos_SV
25/08/2007, 19:15
Οι εμπρηστές πάντως ήταν πάρα πολύ καλά οργανωμένοι...:sad:
Μέχρι και ψευδείς ειδοποιήσεις για φωτιά στην πυροσβεστική έκαναν για να τους αποσυντονίζουν...

ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ όπως ειπώθηκε,όλη η Ελλάδα καίγεται ταυτόχρονα:sad:

τι να κάνουν και οι κακόμοιροι οι πυροσβέστες?

Μου έχει μείνει η εξής απορία.

1.Γιατί τα αεροπλάνα δεν κάνουν ρίψεις τη νύχτα?Δεν έχουν όργανα για νυχτερινές πτήσεις?Αν έιναι επικίνδυνες λόγω χαμήλου υψους πτήσης ας κάνουν στην τελική ρίψεις από μεγαλύτερα ύψη,απ'το τίποτα...(Giorgo19 αν ξέρεις κάτι περιμένω απάντηση)

2.Γιατί δεν έχουμε jet αεροσκάφη πυρόσβεσης?

Απλές απορίες είναι , δεν ρίχνω ευθύνες πουθενά ( για να μη με φάτε το λέω)


Γενικότερα..σκατά:sad: :yuck: :(

rsp
25/08/2007, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
giati exoun vrethei mexri tora 52 ptomata.
giati eixan kaei 1000000 stremata prin ta kainourgia apo proxtes

den sou ftanoun?

Ασε τις εξυπναδες και αν θελεις απαντησε μου...
Διαμαρτυρια για ποιο λογο? Κατα ποιου? Αν ειναι πορεια πενθους δεν λεγετε διαμαρτυρια, αν κατσουμε εξω απο την βουλη και αναψουμε ενα κερι παλι δεν λεγετε διαμαρτυρια...

λοιπον?

Flowerdub
25/08/2007, 19:19
gia tis nyxterhnes ripseis den xerw giati den pragmatopoiountai
pantws gia to upsos,den prepei na einai megalo giati to nero exatmizetai,ginetai oxygono kai anazwpyrwnei anti na svhsei th fwtia...

Akatanomastos
25/08/2007, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Ασε τις εξυπναδες και αν θελεις απαντησε μου...
Διαμαρτυρια για ποιο λογο? Κατα ποιου? Αν ειναι πορεια πενθους δεν λεγετε διαμαρτυρια, αν κατσουμε εξω απο την βουλη και αναψουμε ενα κερι παλι δεν λεγετε διαμαρτυρια...

λοιπον?

den einai eksipnades

gia mena aftoi oi logoi einai arketoi
ti allo diladi na ginei gia na pas se aftous pou dioikoun tin xora kai na tous ta psaleis?



:confused: :confused: :confused:


edit: nai, den sou pa to logo,

o logos einai oti den mporese na antimetopistei egaira i katastasi, tora einai poli arga, tha svisei stin thalasa..

o logos einai oti den ipirxan mesa na paroun ton kosmo apo ta xoria

MikeG
25/08/2007, 19:21
Δε το βλέπω απαραίτητα ως μια διαμαρτυρία εις βάρος κάποιου. Το βλέπω ως αγανάκτηση, λύπη, και εκφρασμό αυτών & πολλών άλλων συναισθημάτων. Άσχετα του ότι κανονικά πρέπει να διαμαρτυρηθούμε λόγω της μη οργάνωσης & πολλών άλλων, αλλά όπως λένε άλλοι δεν είναι η ώρα. Πως στο EURO βγαίναμε έξω & πανυγηρίζαμε?Ε, με τον ίδιο τρόπο θα βγούμε έξω και θα δηλώσουμε αγανάκτηση, πένθος.....

rsp
25/08/2007, 19:21
Πτηση γινετε, ριψεις δυσκολα γιατι δεν θα βλεπουν, δεν σημαινει οτι οπου βλεπουν φωτια μπορουν και να ριξουν, αλλα το βασικο απο οτι ξερω ειναι οτι δεν μπορουν να γεμισουν νερο! Το γεμισμα νερου γινετε με το ματι χωρις οργανα...

Aggelos_SV
25/08/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Flowerdub

pantws gia to upsos,den prepei na einai megalo giati to nero exatmizetai,ginetai oxygono kai anazwpyrwnei anti na svhsei th fwtia...

σωστό αυτό , και ειδικά με τις θερμοκρασίες που επικρατούν εκεί...

βέβαια όταν λέω μεγαλύτερο ύψος δεν εννοώ της τάξης των 100-200 μέτρων ,εννοώ όσο πιο ψηλά μπορεί να εκτιμήσει ο χειριστής χωρίς να βάζει σε κίνδυνο το αεροσκάφος και το πλήρωμα

τέσπα , λίγη σημασία έχει

rsp
25/08/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Δε το βλέπω απαραίτητα ως μια διαμαρτυρία εις βάρος κάποιου. Το βλέπω ως αγανάκτηση, λύπη, και εκφρασμό αυτών & πολλών άλλων συναισθημάτων. Άσχετα του ότι κανονικά πρέπει να διαμαρτυρηθούμε λόγω της μη οργάνωσης & πολλών άλλων, αλλά όπως λένε άλλοι δεν είναι η ώρα. Πως στο EURO βγαίναμε έξω & πανυγηρίζαμε?Ε, με τον ίδιο τρόπο θα βγούμε έξω και θα δηλώσουμε αγανάκτηση, πένθος.....


Δεν μπαινω στο τριπακι των ευθυνων γιατι ειναι δυσκολες οι ωρες και οι γνωσεις πολυ λιγες...Αλλα σιγουρα δεν θα διαμαρτυρομουν για κατι....Ναι θα πενθησω αυριο, ναι θα ειμαι εκει γιατι με ποναει το οτι εχει συμβει....Μην γινει μονο κομματικο ρε γαμωτο...Θα ειναι φριχτο να βγουν σημαιες!

Akatanomastos
25/08/2007, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Μην γινει μονο κομματικο ρε γαμωτο..

giati den thes na ginei kommatiko? an oxi avrio esto kapoia stigmi

MikeG
25/08/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Δεν μπαινω στο τριπακι των ευθυνων γιατι ειναι δυσκολες οι ωρες και οι γνωσεις πολυ λιγες...Αλλα σιγουρα δεν θα διαμαρτυρομουν για κατι....Ναι θα πενθησω αυριο, ναι θα ειμαι εκει γιατι με ποναει το οτι εχει συμβει....Μην γινει μονο κομματικο ρε γαμωτο...Θα ειναι φριχτο να βγουν σημαιες!

Ούτε εγώ θα ήθελα να γίνει κομματικό. Αυτή τη στιγμή πρέπει να είμαστε όλοι μαζί, μια γροθιά.

rsp
25/08/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
giati den thes na ginei kommatiko? an oxi avrio esto kapoia stigmi

Γιατι ειναι προσβολη στην μνημη τον νεκρων να κομματοποιητε ο πονος...Πολυ απλο! Αλλα ισως θελει αλλο μυαλο γαι να το δεις ετσι απλα!

Akatanomastos
25/08/2007, 19:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Ούτε εγώ θα ήθελα να γίνει κομματικό. Αυτή τη στιγμή πρέπει να είμαστε όλοι μαζί, μια γροθιά.


apo grothies:a31: mike stin ellada pame kala, alla xreiazonte na ginoun

:wave2:

Akatanomastos
25/08/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Γιατι ειναι προσβολη στην μνημη τον νεκρων να κομματοποιητε ο πονος...Πολυ απλο! Αλλα ισως θελει αλλο μυαλο γαι να το δεις ετσι απλα!

1on katarxas exeis mia tasi na dimiourgeis eknevrismo se mia kouventa.an den thes na miliseis asto..

2on den sou leo na bgoume san pasokoi na krazoume tous neodimokrates, oute san kketzides na krazoume ta dio megala komata..
sou leo na kraksoume tous 300 aposes paratakseis einai mesa stin vouli kai malakizonte..
den nomizo pos etsi prosvaleis kamia mnimi, isa isa dineis aksia ston xamo tous, to telefteo pou mporoume na kanoume tora

MikeG
25/08/2007, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
apo grothies:a31: mike stin ellada pame kala, alla xreiazonte na ginoun

:wave2:

Για αρχή πρέπει να είμαστε ενωμένοι. Στη συνέχεια πρέπει να τους διώξιουμε όλους αυτούς που ευθύνονται. Πάντως έχει έρθει η ώρα για κάτι καινούριο, κάτι που δεν υπάρχει μέχρι τώρα. Δε ξέρω τι θα είναι, όχι όμως ότι γνωρίζουμε μέχρι τώρα.

Akatanomastos
25/08/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Για αρχή πρέπει να είμαστε ενωμένοι. Στη συνέχεια πρέπει να τους διώξιουμε όλους αυτούς που ευθύνονται. Πάντως έχει έρθει η ώρα για κάτι καινούριο, κάτι που δεν υπάρχει μέχρι τώρα. Δε ξέρω τι θα είναι, όχι όμως ότι γνωρίζουμε μέχρι τώρα.

:wave2:

tai
25/08/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Γιατι ειναι προσβολη στην μνημη τον νεκρων να κομματοποιητε ο πονος...Πολυ απλο! Αλλα ισως θελει αλλο μυαλο γαι να το δεις ετσι απλα!

και γιατι ΚΑΝΕΝΑ κώμα δεν είναι ανευ ευθύνης :mad:

Akatanomastos
25/08/2007, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και γιατι ΚΑΝΕΝΑ κώμα δεν είναι ανευ ευθύνης :mad:

to thema einai oti stis ekloges tha bgei to pasok, kai tha sou leei o papandreou:

paralavame ena xaos apo tous proigoumenous.. klp klp

an fisika den eimaste toso kseftilismenoi na bgaloume pali n.d. epeidi polloi tha voleftoun me ta oikopedakia..

Aggelos_SV
25/08/2007, 19:41
Αναλαμπή της στιγμής.

Που είναι κρυμμένοι οι κύριοι Κόης και Φούρλας?

Και μη μου πείτε ότι συντονίζουν την προσπάθεια κατάσβεσης,γιατί σε παλιότερες πυρκαγιές ήταν πρώτης τάξεως μαϊντανοί της tv

tai
25/08/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos


an fisika den eimaste toso kseftilismenoi

δεν είμαστεεε??? :D :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao::bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao::D

Akatanomastos
25/08/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai


ela mou nte..:D

Akatanomastos
25/08/2007, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
[B
Φούρλας?

[/B]


nomizo o fourlas exei xathei etsi kai allios ton telefteo kairo me ta kainourgia tou kathikonta

MikeG
25/08/2007, 20:13
Πόσο κάφρος είναι ο Πρετεντέρης....:yuck: :yuck: :yuck:

Akatanomastos
25/08/2007, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πόσο κάφρος είναι ο Πρετεντέρης....:yuck: :yuck: :yuck:

ase o pretenteris einai gia panigiria..

eixes dei tote me kontra pretenderi - triantafilopoulou pou edeikse ena video o makis me ton pretenderi sto gipedo basket na petaei mpoukali se paikti :lol:

afta einai

Giorgos19
25/08/2007, 20:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Οι εμπρηστές πάντως ήταν πάρα πολύ καλά οργανωμένοι...:sad:
Μέχρι και ψευδείς ειδοποιήσεις για φωτιά στην πυροσβεστική έκαναν για να τους αποσυντονίζουν...

ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ όπως ειπώθηκε,όλη η Ελλάδα καίγεται ταυτόχρονα:sad:

τι να κάνουν και οι κακόμοιροι οι πυροσβέστες?

Μου έχει μείνει η εξής απορία.

1.Γιατί τα αεροπλάνα δεν κάνουν ρίψεις τη νύχτα?Δεν έχουν όργανα για νυχτερινές πτήσεις?Αν έιναι επικίνδυνες λόγω χαμήλου υψους πτήσης ας κάνουν στην τελική ρίψεις από μεγαλύτερα ύψη,απ'το τίποτα...(Giorgo19 αν ξέρεις κάτι περιμένω απάντηση)

2.Γιατί δεν έχουμε jet αεροσκάφη πυρόσβεσης?

Απλές απορίες είναι , δεν ρίχνω ευθύνες πουθενά ( για να μη με φάτε το λέω)


Γενικότερα..σκατά:sad: :yuck: :(


Αγγελε,καταρχην το μοναδικο jet αρεοσκαφος πυροσβεσης που υπαρχει αυτη την στιγμη (και να εχει και την δυνατοτητα να προσθαλασσωνεται) ειναι το Beriev το οποιο και επιχειρει..Οι λογοι ποθ δικαιολογουν γιατι δεν εχει αγοραστει ειναι πολλοι.Προσωπικα πιστευω οτι και τα Canadair μια χαρα την κανουν την δουλεια τους.Ας παρουμε μερικα ακομα CL-415 γιατι τα παλαιοτερα CL-212 ειναι αρκετα παρωχημενα και πρεπει να βγουν ετος υπηρεσιας.
Τωρα για το γιατι δεν γινονται ριψεις το βραδυ....Αρχικα ειναι το θεμα της επικινδυνοτητας οπως προειπες...Ok,μπορουν να κανουν ριψεις απο μεγαλυτερο υψος,αλλα......Φαντασου ποσο δυσκολο ειναι να καταφερεις να κανεις μια επιτυχημενη ριψη ακομα και την ημερα,σε χαμηλο υψος.Προσπαθησε τωρα αυτο να το κανεις το βραδυ!
Ενα σημαντικο πραγμα για τους πιλοτους των Canadair (αλλα και των PZL,μην τους ξεχναμε και αυτους) ειναι να εχουν επιγνωση σε την μορφολογικη περιοχη επιχειρουν.Δλδ να βλεπουν που υπαρχουν πυλωνες της ΔΕΗ,ορεινοι ογκοι κλπ....Ολη αυτη η "αναγνωριση" γινεται με το ματι.Οπως καταλαβαινεις,ειναι αδυνατο να γινονται ριψεις και το βραδυ επειδη το ρισκο ειναι τεραστιο!Οχι επειδη δεν εχουμε τα μεσα αλλα γιατι δεν υπαρχουν πουθενα μεσα που να επιτρεπουν νυχτερινες ριψεις!



Για τις φωτιες τι να πω....Μονο ενα μπραβο στα παιδια που κυριολεκτικα πολεμανε....Εθελοντες,πυροσβεστες,πιλοτοι ΟΛΟΙ τους!Εδω και 3 μηνες δεν εχουν ηρεμησει....
Νιωθω περηφανος για αυτους τους ανθρωπους που δινουν ακομα και την ζωη τους στον αγωνα τους....Θα τους εχω παντα μεσα στην καρδια μου....

Akatanomastos
25/08/2007, 20:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19

Για τις φωτιες τι να πω....Μονο ενα μπραβο στα παιδια που κυριολεκτικα πολεμανε....Εθελοντες,πυροσβεστες,πιλοτοι ΟΛΟΙ τους!Εδω και 3 μηνες δεν εχουν ηρεμησει....
Νιωθω περηφανος για αυτους τους ανθρωπους που δινουν ακομα και την ζωη τους στον αγωνα τους....Θα τους εχω παντα μεσα στην καρδια μου....

pragmatika, den mporo na fantasto allo epagelma pou stin ellada tou 2007 na einai toso anidioteles, kai fisika gia enan komati psomi

respect

tai
25/08/2007, 20:43
ελέχθη στον ΑΝΤ1, οτι πριν ενα μήνα είχανε (η κυβέρνηση) ειδοποίηση απο την γιουροπολ οτι θα γίνουν αυτά!!!
Ο υπ.δ.τάξεως διαβεβαίωνε τον πρωθυπουργό οτι <<ολα ειναι υπο έλεγχο..>> και η ΚΥΠ έκανε έρευνες για την ανεύρεση των εμπρηστών.
ΑΡΑ?????

ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΜΕΓΆΛΕΣ ΕΥΘΎΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΟΛΙΓΩΡΊΑΣ
(ΌΠΩΣ THN ΧΑΡΑΚΤΗΡΊΖΟΥΝ ΤΑ ΞΈΝΑ ΜΜΕ cnn bbc κλπ)
:a37: :a016: :a016:

Akatanomastos
25/08/2007, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και η ΚΥΠ έκανε έρευνες για την ανεύρεση των εμπρηστών.
ΑΡΑ?????


afto einai to thema tou poso koloxaneio eimaste..

afto to xtipima einai organomeno apo kapoious..

i mistikes ipiresies tis xoras an itan sovares tha kseran ti ginete, i tha eixan skiliasei na mathoun

ti na peis..

mats8282
25/08/2007, 21:00
Καποιοι λενε για 200 εστιες τις τελευταιες 1-2 μερες,σε μερικες ο χρονος εναρξης να ειναι με 15 λεπτα διαφορα.Ειναι η δεν ειναι οργανωμενο εγκλημα?

Θα μαθουμε ποτε?
Θα τους πιασουμε?
Θα ξαναψηφισουμε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ?



































Θα παρει πρωταθλημα ο ΟΣΦΠ?




Θα κανει καριερα ο Κατελης?










ΜΑΥΡΟΟΟΟΟ

Akatanomastos
25/08/2007, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Καποιοι λενε για 200 εστιες τις τελευταιες 1-2 μερες,σε μερικες ο χρονος εναρξης να ειναι με 15 λεπτα διαφορα.Ειναι η δεν ειναι οργανωμενο εγκλημα?

Θα μαθουμε ποτε?
Θα τους πιασουμε?
Θα ξαναψηφισουμε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ?

αρει πρωταθλημα ο ΟΣΦΠ?

Θα κανει καριερα ο Κατελης?

ΜΑΥΡΟΟΟΟΟ
:lol:

ma poios einai o poustis?
i domi einai?
(xarry klyn)

tai
25/08/2007, 21:30
:sick:


100720

veagle
25/08/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:sick:

:sad: :sad: :sad: :sad: Πόσο κατεστραμμένος πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο!

Πόσα λεφτά πέζονται για να κάνεις κάτι τέτοιο;;;

Από τι υλικό είναι αυτή η πολυθρόνα για να κάνεις κάτι τέτοιο;;;

Τι ΠΡΑΓΜΑ πρέπει να είσαι για να κάνεις κάτι τέτοιο;;;

Μόνο θλίψη μπορεί να προκαλέσει!

:sad: :sad: :sad:

Υ.Γ.: (Ας αστειευτώ και λίγο: Καλύτερα ας ξεκινούσαμε κάποιον πόλεμο. Λιγότερα θύματα λιγότερα καμμένα)

lampros_fazer
26/08/2007, 00:23
Mόλις είδατε τους καπνούς απ'τα μπαλκόνια σας πήρατε χαμπάρι οτι καίγεται η Ελλάδα..;

Αμερικανάκια έχουμε γίνει..