PDA

View Full Version : Λαθος



nakedorange
26/08/2007, 14:10
...και αλλο λαθος (http://www.filecabi.net/video/nt426zg32.html) και αλλος θανατος...


...μεχρι ποτε ρε γαμωτο?


Γιατι? Ας πει καποιος γιατι...


Φρικη!


:sad:

FZR600R
26/08/2007, 14:14
Γαμησε τα, φρικη!

Διορθωσε το link.

FZR600R
26/08/2007, 14:30
Tι να πεις.

Αν τρεξεις τρεξε οχι σε διασταυρωσεις και δρομους χωρις μπαριερες

Να και μερικα αλλα
http://youtube.com/watch?v=FiOybR28NtI

Χωμάτινος
26/08/2007, 19:50
Πως προσεγγίζεις έτσι -ρε ανόητε- πολλαπλή διασταύρωση λες και είσαι ο βασιλιάς της ασφάλτου;

Ας πρόσεχε ..

ZX-9R
26/08/2007, 21:33
Καλησπερα,

Δεν συνηθιζω να γραφω σε αυτο το φορουμ (πολλοι που με ξερουν θα πουν καλυτερα :D ) αλλα με τρωει λιγο η γλωσσα μου....

Θα ηθελα να παρατηρησω κατι το οποιο με εχει ενοχλησει εδω και καμποσο καιρο, ενω το φορουμ παντα ειχε τις φυσιολογικες κουβεντες για ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ (αναρχικοι, ακροδεξιοι, κατω τα αμαξια, ρομαντικοι-ποιητες, ιταλοι εναντιον γιαπωνεζων κτλ) τωρα τελευταια εχω παρατηρησει μεσα σε συντομο χρονικο διαστημα μαλιστα πολλους οι οποιοι καταφερονται εναντιων μοτοσυκλετιστων που τρακαραν και σε πολλες περιπτωσεις σκοτωθηκαν κι'ολας. Απο ποτε ρε παιδια απο χαρουληδες μηχανακηδες γινατε κυνικοι και σκληροι ? Εκανε ο τυπος ενα λαθος και το πληρωσε με την ζωη του μαλιστα, απο την στιγμη που καβαλατε κ'ολας μηχανη και υποθετω εχετε χτυπησει με αυτη τι σας κανει να μιλατε ετσι για εναν νεκρο που κατα πασα πιθανοτητα υπεφερε και αρκετη ωρα ? Πιθανον ειναι το νεο κυμα αμερικανοκουλτουρας που επηρρεαζει τους παντες η απλα αυτο που καποτε καποιοι το σκεφτονταν τωρα πλεον δεν ντρεπονται και να το πουνε.........

Πιστευω οτι ειναι μαλλον απιθανο να υπαρχει ζωη μετα θανατον, η κριση και τα συναφη αλλα και παλι δεν μπορω να κοιταξω εναν που για χψζ λαθος πεθανε και να μιλησω με αυτον τον τροπο, το σχολιο 'ρε ανοητε' πιστευω οτι εφοσον υπαρχει αρκετη ελλειψη ευαισθησιας να το σκεφτουμε τουλαχιστον δεν πρεπει να το πεταμε... Στην τελικη εαν θελουμε να προσφερουμε την γνωμη μας ετσι ωστε να κανουμε την καλη πραξη της ημερας και να συνετισουμε καποιον λεμε κατι του στυλ 'για αυτο, μπαμπα μην τρεχεις' και αλλα τετοια.....

power hornet
26/08/2007, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZX-9R
Καλησπερα,

Δεν συνηθιζω να γραφω σε αυτο το φορουμ (πολλοι που με ξερουν θα πουν καλυτερα :D ) αλλα με τρωει λιγο η γλωσσα μου....

Θα ηθελα να παρατηρησω κατι το οποιο με εχει ενοχλησει εδω και καμποσο καιρο, ενω το φορουμ παντα ειχε τις φυσιολογικες κουβεντες για ενα μοτοσυκλετιστικο φορουμ (αναρχικοι, ακροδεξιοι, κατω τα αμαξια, ρομαντικοι-ποιητες, ιταλοι εναντιον γιαπωνεζων κτλ) τωρα τελευταια εχω παρατηρησει μεσα σε συντομο χρονικο διαστημα μαλιστα πολλους οι οποιοι καταφερονται εναντιων μοτοσυκλετιστων που τρακαραν και σε πολλες περιπτωσεις σκοτωθηκαν κι'ολας. Απο ποτε ρε παιδια απο χαρουληδες μηχανακηδες γινατε κυνικοι και σκληροι ? Εκανε ο τυπος ενα λαθος και το πληρωσε με την ζωη του μαλιστα, απο την στιγμη που καβαλατε κ'ολας μηχανη και υποθετω εχετε χτυπησει με αυτη τι σας κανει να μιλατε ετσι για εναν νεκρο που κατα πασα πιθανοτητα υπεφερε και αρκετη ωρα ? Πιθανον ειναι το νεο κυμα αμερικανοκουλτουρας που επηρρεαζει τους παντες η απλα αυτο που καποτε καποιοι το σκεφτονταν τωρα πλεον δεν ντρεπονται και να το πουνε.........

Πιστευω οτι ειναι μαλλον απιθανο να υπαρχει ζωη μετα θανατον, η κριση και τα συναφη αλλα και παλι δεν μπορω να κοιταξω εναν που για χψζ λαθος πεθανε και να μιλησω με αυτον τον τροπο, το σχολιο 'ρε ανοητε' πιστευω οτι εφοσον υπαρχει αρκετη ελλειψη ευαισθησιας να το σκεφτουμε τουλαχιστον δεν πρεπει να το πεταμε... Στην τελικη εαν θελουμε να προσφερουμε την γνωμη μας ετσι ωστε να κανουμε την καλη πραξη της ημερας και να συνετισουμε καποιον λεμε κατι του στυλ 'για αυτο, μπαμπα μην τρεχεις' και αλλα τετοια..... +10000 πολυ σωστος το εχω παρατηρησει και εγω σκοτωνετε ενας,μπαινει ενας παπαρας και γραφει καλα επαθε ο καγκουρας ας προσεχε,ρε φιλε τι ειναι αυτα που γραφεις καλα επαθε?ξερεις ησουν παρων?αμα εφταιγε αυτος?και να εφταιγε δεν παυει να χαθηκε μια ζωη.
βρε ουστ που το παιζετε υπερανω και εισεις εισατε οι σωστοι υποκριτες ε υποκριτες

kiriakost
26/08/2007, 22:22
Να τηρείτε απο εδώ και εμπρός ... ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ το νέο Κ.Ο.Κ.... και κανένας παπάρας .. δεν θα σας επηρεάσει αρνητικά .


Απο την αλλη .. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ .. ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ..
ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΣΑΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΪΔΈΨΩ .. ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΟΓΙΑ ΣΥΜΠΑΘΙΑΣ .

ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ... ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ..

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ... Με τσατίσατε πάλι ... :sad:

zephyr1
26/08/2007, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Να τηρείτε απο εδώ και εμπρός ... ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ το νέο Κ.Ο.Κ.... και κανένας παπάρας .. δεν θα σας επηρεάσει αρνητικά .


Απο την αλλη .. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΕ ΚΥΡΙΕ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ .. ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ..
ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΣΑΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΪΔΈΨΩ .. ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΛΟΓΙΑ ΣΥΜΠΑΘΙΑΣ .

ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ... ΕΙΣΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ..

ΑΙ ΣΙΧΤΙΡ ... Με τσατίσατε πάλι ... :sad:

Κυριακο ποσα χρονια ειπες οτι εχεις το Ax?:cry:

valam
26/08/2007, 23:49
Καθε φορα που καποιο παληκαρι φευγει τοσο ασχημα, ακομα και αν εκανε κατι τοσο επιπολαιο
κανει εμας να ξανασκεφτουμε 2πλα με ποσα θα περασουμε μια διασταυρωση η ενα στενακι, και καποια φορα καποιος απο εμας θα σωθει στο τσακ, προσεχοντας περισσοτερο. Οποτε απο το αναθεματιζουμε αυτούς τους "απερισκπτους" ας κανουμε μια ευχη γι' αυτους που γινονται ζωντανο παραδειγμα προς αποφυγη.... :(

zephyr1
27/08/2007, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από valam
Καθε φορα που καποιο παληκαρι φευγει τοσο ασχημα, ακομα και αν εκανε κατι τοσο επιπολαιο
κανει εμας να ξανασκεφτουμε 2πλα με ποσα θα περασουμε μια διασταυρωση η ενα στενακι, και καποια φορα καποιος απο εμας θα σωθει στο τσακ, προσεχοντας περισσοτερο. Οποτε απο το αναθεματιζουμε αυτούς τους "απερισκπτους" ας κανουμε μια ευχη γι' αυτους που γινονται ζωντανο παραδειγμα προς αποφυγη.... :(

Να εισαι παντα καλα φιλε.:beer:

ZX-9R
27/08/2007, 00:09
Δεν λεω να χαιδεψουμε κανενα, ουτε και να του πουμε μπραβο, εκανε λαθος πληρωσε και σιγουρα δεν ακουει το σχολιο που καναμε... Δεν αμφισβητω το ορθο της κριτικης, την σκληροτητα της κριτικαρω, ο τυπας πεθανε και τον λεμε και παπαρα ?? Λαθος εκανε λογω απειριας πιθανοτατα, η γενικη χρηση μηχανης ειναι λαθος αν θελουμε την ασφαλεια μας αλλωστε.. Θα μας αρεσε να χτυπησουμε και να μας δουλευουν και απο πανω ?

Εαν (χτυπα ξυλο) παθεις καρκινο απο το τσιγαρο, θα ηταν ομορφο στις τελευταιες σου στιγμες να εχεις εναν να σου λεει καλα να παθεις που δεν προσεχες ? Ειναι γνωστο σε ολους οτι καπνισμα = πιθανοτατα θανατος απο καρκινο, αυτο κανει τον μισο πληθυσμο βλακες η απλα ανθρωπους (με τις αδυναμιες τους που κανουν και λαθη) ?... Και καλα του τουρκου οι συγγενεις δεν θα μαθουν ποτε τα σχολια διαφορων ανα τον κοσμο, ο τυπας που καρφωθηκε μετωπικη με ενα αμαξι σε παλαιοτερο ποστ εδω μεσα σιγουρα διαβασε αυτες τις κουβεντες, καθως και συγγενεις διαφορων που εχουν χτυπησει κατα καιρους...

Πιο απλα, μη τελειοι ανθρωποι χλευαζουν το βιαιο τελος ενος αλλου λογω λαθους, ενω μαλιστα ανηκουν στην ιδια κατηγορια (περιπου) και ειδικα την στιγμη που η κοινη τους αγαπη για τα μοτο μπορει να τους οδηγησει στο να εχουν την ιδια καταληξη (χτυπα ξυλο, παλι) μετα απο 20 λεπτα πανω στις ροδες τους, οτιδηποτε ειδους και αν ειναι αυτες (οι στατιστικες ευνοουν τους 'αργους'* οδηγους στα θανατηφορα).....

*=μη sport

Επιμενω, αυτο δεν ειναι καλοβουλη κριτικη η εν παση περιπτωση κατι το οποιο χτιζει κατι καλο, ειναι χολη.