PDA

View Full Version : Καλιμερα μετα απο πολυ καιρο!!!



ruyjin
25/11/2003, 10:55
Την περασμενη εβδομαδα σκεφτομουνα πως ερχεται σαββατοκυριακο.Καλο καιρο ειχε και μπηκα στο πειρασμο.Πειρα το φιλαρακι μου που μενει Λαμια και του προτεινω εκδρομη. Ειχε αφησει τη μηχανη του (Τransalp 600) Καλαματα και του ειπα να παμε με το δικο μου (Super Four vS) να την παρουμε. Φτανει Αθηνα Παρασκευη βραδυ, εχω φορτωσει ενα σακιδιακι και φευγουμε κατευθειαν, περιπου 21:30. Ειχε λιγο κρυο μετα την Τριπολη και αρκετη ομιχλη. Φτασαμε λιγο πριν τη 1 το βραδυ. Ρε παιδια δεν ειχα ξαναπαει Καλαματα. Ειναι προπονητικο κεντρο αυτη η πολη. Καναμε ποδηλατο καμια 30 χλμ μεχρι κατι παραλιακα χωριουδακια εξω απο την πολη, μπανιο στη θάλασσα εννοειται και αν εχεις χρονο μπορει να προπονεισαι ολη μερα.
Κυριακη μεσημερι κατα τις 15:00 ξεκινησαμε για την επιστροφη. Πολυ ομορφη μερα για ταξιδι, καλη διαθεση, πηγαιναμε κυριλε, ανεβασαμε και λιγο μετα τη συραγγα του Αρτεμισιου στις ανοιχτες κατηφορικες στροφες και οσο πλησιαζαμε Κορινθο οι μηχανες που βλεπαμε στο δρομο αυξανονταν ...γεωμετρικα!!! Οτι ηθελες εβλεπες, και κυριως super/hyper sport. Παρενθεση, αλλα απο ανοιξη ερχεται και το καινουργιο CBR 1000 RR της Honda.
Τωρα λεμε να την κανουμε για Μεσολογγι αυτο το σκ ή το μεθεπομενο.
Το συμπερασμα ειναι να ειμαστε καλα παιδια και να χαιρομαστε ταξιδια με τη μαχανη που μπορει να διαθετει ο καθενας. Ακομα κι αν ειναι ενα 400αρακι οπως το δικο μου, Φιλε Κωστα supefour εσυ με καταλαβαινεις εεε :))))))
Συγγνωμη που εχω χαθει αλλα ψαχνω για δοθλεια παιδια.

Να στε καλα και θα τα λεμε!!!!!!!

DIT
25/11/2003, 13:52
όμορφα τα ταξιδάκια στην Ελλαδίτσα μας αλλά με μικρό συντελεστή ασφάλειας!!!!Πονεμένη ιστορία...

Και πάλι καλές και ασφαλής βόλτες!!

superfour
25/11/2003, 13:55
AVE!!!

Που είσαι εσύ? Όλα οκ? Η CBδιά?? Super, έτσι?
Εννοείται πως σε καταλαβαίνω απόλυτα (κι όχι μόνο εγώ) και εύχομαι πάντα τέτοια και καλύτερα!

ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!;)