PDA

View Full Version : Πιο θεωρηται το καλητερο s.motard?



Σελίδες : [1] 2

grigorisr1
27/08/2007, 18:21
ΠΙο λετε ειναι πιο καλο κατα τη γνωμη σας


ktm husaberg husquarna aprilia honda ktl ktl

apo 450cc mexri 6xx cc

fantacid
27/08/2007, 19:45
sxv

MikeG
27/08/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
sxv

+1000:a013:

grigorisr1
27/08/2007, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
sxv

to 450 me to 550 τι διαφορες εχεις ξερεις φιλος ?

dirtbird
27/08/2007, 22:20
Το R1........ :winka:

fantacid
27/08/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Το R1........ :winka:


εισαι ρε παιδι εσυ καλα????

:a21: :a21: :a21:

το ρ1 ΔΕΝ ειναι ΣΜ!!!


εντουρο (http://www.youtube.com/watch?v=iITomfFclpM) ειναι!!!

Nikker
28/08/2007, 00:49
Το SXV είναι πολύ δυνατό.
Με ανοιχτό μοτέρ,το καπάκι παραμονεύει παντού και σηκώνει σούζα με δύο σχέσεις επάνω χωρίς υπερβολή. Στις στροφές αντίστοιχα ντριφτάρει με το παραμικρό και δεν το θεωρώ πολύ fun εκτός άμα είσαι τρελός χεράς. Εγώ θέλω να είμαι και λίγο άγαρμπος οπότε μόνο κλειστό.

Το BMW στα χαρτιά γαμάει και δέρνει. Στην πράξη όμως το νιώθεις λίγο μαλακισμένο. Ένας συνδιασμός απο τα καλύτερα που δεν πέτυχε. Ίσως με τον καιρό... Παρόλαυτα το μοναδικό με ABS. Κορυφαίο πλεονέκτημα να μην τα ξαναλέμε.

KTM 690. Απλά το καλύτερο και όποιος θέλει να διαφωνίσει αρκεί να πάει μία βόλτα μέ ένα...όπως λέει και η διαφήμιση του, είναι εθιστικό και όντως είναι. Τα κακά λόγια το συγκεκριμένο μοντέλο περιορίζονται μόνο στην ιδιότροπη του αισθητική. Τράβηγμα γραμμικό και πάντα εκεί μόλις δώσεις γκάζι, παιχνίδι άνετο, εύκολο και ελεγχόμενο, το πας γρήγορα χωρίς να χρειάζεται να είσαι ο Rossi. Φρένα κορυφαία. Κάτσε να βγει και ο καινούριος Δούκας τώρα...

Hypermotard:
Πραγματικά κάτι ανάμεσα σε SXV και 690. Τα φρένα υπεργαμάτα (monoblock αντινικά Brembo) αλλά ΑΠΑΡΆΔΕΚΤOΣ ο ήχος.Απαράδεκτος ο V2 και τα τελικά της termignoni? Και όμως. Δεν ένιωσα σαν να οδηγάω μηχανή 14.000euro, και πραγματικά πρόκειται για μία γυμνή Multistrada. Ίδιο σασί, κινητήρας.

Husqvarna:
Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, αλλά μάλλον αυτό θα προτιμούσα.
Πρώτον γιατί είναι πανέμορφο απο άποψη design ιδίως απο το γαμηστερό 690.
Δεύτερον γιατί είναι μαζί με την MV Augusta και τρίτον γιατί είδα πρόσφατα σε ένα συγκριτικό ότι τα ψώλιασε όλα (690, BMW 650 GS, κτλ...)

Yamaha XT660:
Και άσχημο και χωρίς εκρηκτικό χαρακτήρα. Αναρτήσεις, φρένα αρκετά υποδεέστερες απο τον ανταγωνισμό, λαϊκή μηχανή έχεις σιχαθεί να την βλέπεις. Χρηστική μηχανή αλλά θα προτιμούσα τον Πήγασο απο την ΧΤ παρά το γεγονός ότι με χαλάει το (κινητήρας ενεργό μέρος του πλαισίου) όπως και στα scooterάκια. Όχι ότι θα τον έπαιρνα...αλλά έναντι του ΧΤ.

byron
28/08/2007, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
Το SXV


To SXV είναι πολεμικό μηχανάκι guys. Δεν μπορεί να συγκριθεί με BMW XTX κλπ, που είναι μοτο πόλης με φαρδιά λάστιχα. Η χρήση του SXV (και λοιπών καθαρών SM) είναι μόνο πίστα



:wave2:

dynogix
28/08/2007, 07:44
Ρε συ ! Θα πας να ψωνίσεις motard τελικά???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

grigorisr1
28/08/2007, 08:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Ρε συ ! Θα πας να ψωνίσεις motard τελικά???:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Για δευτερο μηχανακι σκεφτομαι ;) θα δωσο το cb που εχω και θα παρω κανα motard για παιχνιδια :D

DUKASII
28/08/2007, 08:10
SMR 950 R...:smokin: :evil:

hercul
28/08/2007, 08:15
Eγώ πάλι ένα Motard είχα ερωτευτεί !!!

Το Husqvarna Sm 570 R !!!

Αλλά δεν βγαίνει πλέον !! :( :(

grigorisr1
28/08/2007, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Eγώ πάλι ένα Motard είχα ερωτευτεί !!!

Το Husqvarna Sm 570 R !!!

Αλλά δεν βγαίνει πλέον !! :( :(

ωντος πολυ ομορφο και το husaberg fs650 ειναι πολυ ομορφο αλλα απο αξιοπιστια δε ξερω τι παιζει..

grigorisr1
28/08/2007, 08:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
SMR 950 R...:smokin: :evil:


γαματο το εχω οδηγησει πολυ ροπη αλλα αυτο κανει οσο κανει το κ7 μου :D δε παιζουν τοσα λεφτα :(

DUKASII
28/08/2007, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
ωντος πολυ ομορφο και το husaberg fs650 ειναι πολυ ομορφο αλλα απο αξιοπιστια δε ξερω τι παιζει.. GAMATA...GENIKA MHXANAKIA POY EINAI MONO GIA PISTA..DEN THA STA PROTYNA...
an thes axiopistia stadar kai area service kai na mhn exeis tetoia agxh...

pare to dr-z to suzuki.


den einai polemiko..den exei to poly gazi allon...alla tha kaneis th trela soy xoris problimata.
service balbides as poyme exei stis 24.000 xil..otan ola ta alla exoyne sto 1/3 ayton.


bebea de tha xeis to pio toympano -omorfo -moyrato...


alla tespa.
an pali thes gazi kai tipota parapano pare to aprilia..to 550...bgale koftes..baltoy exatmisi...

kai anoixe kai ena logariasmo se kamia trapeza na xoneis gia ta diafora poy tha zhtaei.

an exeis skopo na mpeis pista..pare kati me poly mikro baros kai oxi aparethta poly gazi giati axristo tha soy einai sth pista pistepse me.

grigorisr1
28/08/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GAMATA...GENIKA MHXANAKIA POY EINAI MONO GIA PISTA..DEN THA STA PROTYNA...
an thes axiopistia stadar kai area service kai na mhn exeis tetoia agxh...

pare to dr-z to suzuki.


den einai polemiko..den exei to poly gazi allon...alla tha kaneis th trela soy xoris problimata.
service balbides as poyme exei stis 24.000 xil..otan ola ta alla exoyne sto 1/3 ayton.


bebea de tha xeis to pio toympano -omorfo -moyrato...


alla tespa.
an pali thes gazi kai tipota parapano pare to aprilia..to 550...bgale koftes..baltoy exatmisi...

kai anoixe kai ena logariasmo se kamia trapeza na xoneis gia ta diafora poy tha zhtaei.

an exeis skopo na mpeis pista..pare kati me poly mikro baros kai oxi aparethta poly gazi giati axristo tha soy einai sth pista pistepse me.

δε θελω για πιστα δεν εχουμε χρονο για πιστες
:D stunt θελω να κανω full καγκουρια :smokin:

το απριλια που ειναι v2 λογικα δε αντεχει παραπανω απο τα αλλα που ειναι μονο κιλινδρα?

DUKASII
28/08/2007, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
δε θελω για πιστα δεν εχουμε χρονο για πιστες
:D stunt θελω να κανω full καγκουρια :smokin:

το απριλια που ειναι v2 λογικα δε αντεχει παραπανω απο τα αλλα που ειναι μονο κιλινδρα? oxi
to aprilia an bgaleis toys koftes..ginete toympano..alla ...de einai axiopisto.den einai o skopos toy aytos.

grigorisr1
28/08/2007, 08:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
oxi
to aprilia an bgaleis toys koftes..ginete toympano..alla ...de einai axiopisto.den einai o skopos toy aytos.

μπουρδελο ιταλικο δλδ θα πηγαινω καθε μηνα για πιστονια και μπιελες :lol: :lol:

για το crf ξερεις τι παιζει ?

DUKASII
28/08/2007, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
μπουρδελο ιταλικο δλδ θα πηγαινω καθε μηνα για πιστονια και μπιελες :lol: :lol:

για το crf ξερεις τι παιζει ? καλα κοιτας μηχανακια σου ξαναλέω που ειναι για αγωνες.

αυτα εχουνε σερβις με την ωρα γληγόλη...οχι με τα χιλ..

οποτε αστα.

grigorisr1
28/08/2007, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
καλα κοιτας μηχανακια σου ξαναλέω που ειναι για αγωνες.

αυτα εχουνε σερβις με την ωρα γληγόλη...οχι με τα χιλ..

οποτε αστα.

γαμησετα... αλλα ειναι παραλαφρα τα γαμημενα για αυτο μου αρεσουν.. ολα τα αλλα μετα ειναι 140-150 κιλα... μου φενετε θα παω να παρω κανα ss 600αρι και θα το βαλω 2 μετρα γραναζια να κανω τι δουλεια μου :D

drade
28/08/2007, 10:08
άμα δεν σε φτιάχνει το DRZ που είναι μια επιλογή για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου, πάρε κανά ελαφρώς μεταχειρισμένο duke II, κάτι ανάμεσα από αγωνιστικό και χρηστικό. Για τον δρόμο γαμάει και είναι και μουράτο. από σέρβις αξιοπιστία κ.λ.π. θα σου πουν άλλοι καλύτερα από εμένα (δεν έχω ακούσει ούτε τα καλύτερα ούτε τα χειρότερα)

grigorisr1
28/08/2007, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
άμα δεν σε φτιάχνει το DRZ που είναι μια επιλογή για να έχεις ήσυχο το κεφάλι σου, πάρε κανά ελαφρώς μεταχειρισμένο duke II, κάτι ανάμεσα από αγωνιστικό και χρηστικό. Για τον δρόμο γαμάει και είναι και μουράτο. από σέρβις αξιοπιστία κ.λ.π. θα σου πουν άλλοι καλύτερα από εμένα (δεν έχω ακούσει ούτε τα καλύτερα ούτε τα χειρότερα)


καλο ειναι το drz απλα με χαλαει που ειναι λιγο βαρυ...

Runner Ducati
28/08/2007, 10:26
Ξεχασε τα ολα... ενα ειναι το μοτορι για στρηταδικο supemoto...

HUSQVARNA "SM 610 IE" 2007

το καινουριο ψεκαστο μαναρι μοντελο 2007 της Husqvarna ειναι the best of the best... το πιο αξιολογο και αξιοπιστο απο τα (ημιαγωνιστικα) supermoto δρομου, μαλλον το μοναδικο πλεον...

και μην ακους φημες απο δω και απο κει... η για αλλα διαφορα μοντελα, η καθε εκδοση και καθε μοντελο εχει διαφορετικη φιλοσοφια, αρα και δυνατοτητες, αξιοπιστια κλπ...

και με σουπερ τιμη...

η μοτοσυκλετα που θελω καποια στιγμη σαν τρελος... με αυτη θα μαθεις απιστευτα πραγματα...

:beer: :beer: :beer:

δες πως την χαρακτηριζει γνωστος "τρελοσυντακτης" (Ελληνας) σε προσωπικη σελιδα του στο νετ...

:wave2:

http://www.bikepics.com/members/voldemort/07sm610s/
----------------------------------------------------------------------------
Information: This is NOT the SM610S! But, what can I do... Dennis has sort of abandoned adding new models to the site. Pitty. :-( This is the 07 Husqvarna SM610IE. It's almost identical to the 06 SM610, with the addition of the Mikuni Injection, and some few further refinements. This is an INCREDIBLE motorcycle. Forget about the XT660R (lame by comparison, heavy and good 4 commuting and wheelies). Forget the new KTM 690 (2 civil, in order to broaden the prospect buyers). Forget the old KTM 640 LC4 (Ace 4 wheelies, UNBEARABLE vibrations, old engine). Forget any Road-Legal SM wannabies. THIS, the Husqy SM610IE, is the ULTIMATE SuperMoto motorcycle for Road Legal Use. The ULTIMATE in suspension setup. The ULTIMATE in Brakes. The ULTIMATE regarding its frame. The ULTIMATE in SHEER RIDING FUN!!! It finds grip where there isn't any. It rockets out of corners. It does stoppies with one finger. It wheelies easily with 3d gear. It leans further than you can imagine. It is more beautiful than almost anything that has 2 wheels and can be sold and ridden by mortals. And it does all this with UNPARALLEL ease and safety. If this motorcycle doesn't broaden your riding horizons, as it broadens your smile, then motorcycling was never meant 4 u. Look. Admire. Save. BUY!!!

------------------------------------------------------------------------------


100931

Runner Ducati
28/08/2007, 10:28
:a08:

:a021:

:a013:

:a024:


100932

DUKASII
28/08/2007, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Ξεχασε τα ολα... ενα ειναι το μοτορι για στρηταδικο supemoto...

HUSQVARNA "SM 610 IE" 2007

το καινουριο ψεκαστο μαναρι μοντελο 2007 της Husqvarna ειναι the best of the best... το πιο αξιολογο και αξιοπιστο απο τα (ημιαγωνιστικα) supermoto δρομου, μαλλον το μοναδικο πλεον...

και μην ακους φημες απο δω και απο κει... η για αλλα διαφορα μοντελα, η καθε εκδοση και καθε μοντελο εχει διαφορετικη φιλοσοφια, αρα και δυνατοτητες, αξιοπιστια κλπ...

και με σουπερ τιμη...

η μοτοσυκλετα που θελω καποια στιγμη σαν τρελος... με αυτη θα μαθεις απιστευτα πραγματα...

:beer: :beer: :beer:

δες πως την χαρακτηριζει γνωστος "τρελοσυντακτης" (Ελληνας) σε προσωπικη σελιδα του στο νετ...

:wave2:

http://www.bikepics.com/members/voldemort/07sm610s/
----------------------------------------------------------------------------
Information: This is NOT the SM610S! But, what can I do... Dennis has sort of abandoned adding new models to the site. Pitty. :-( This is the 07 Husqvarna SM610IE. It's almost identical to the 06 SM610, with the addition of the Mikuni Injection, and some few further refinements. This is an INCREDIBLE motorcycle. Forget about the XT660R (lame by comparison, heavy and good 4 commuting and wheelies). Forget the new KTM 690 (2 civil, in order to broaden the prospect buyers). Forget the old KTM 640 LC4 (Ace 4 wheelies, UNBEARABLE vibrations, old engine). Forget any Road-Legal SM wannabies. THIS, the Husqy SM610IE, is the ULTIMATE SuperMoto motorcycle for Road Legal Use. The ULTIMATE in suspension setup. The ULTIMATE in Brakes. The ULTIMATE regarding its frame. The ULTIMATE in SHEER RIDING FUN!!! It finds grip where there isn't any. It rockets out of corners. It does stoppies with one finger. It wheelies easily with 3d gear. It leans further than you can imagine. It is more beautiful than almost anything that has 2 wheels and can be sold and ridden by mortals. And it does all this with UNPARALLEL ease and safety. If this motorcycle doesn't broaden your riding horizons, as it broadens your smile, then motorcycling was never meant 4 u. Look. Admire. Save. BUY!!!

------------------------------------------------------------------------------ παπαρια μαντολες...

Runner Ducati
28/08/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παπαρια μαντολες...

Νομιζεις... μακραν το καλυτερο και φυσικα το πιο γνησιο SUPERMOTO ΔΡΟΜΟΥ και οχι στο περιπου...
με 137 πραγματικα κιλα βαρος, το ελαφρυτερο δρομισιο ημιαγωνιστικο, με aftermarket εξατμιση κατω απο 135 πραγματικα κιλα... φρενουκλες, αναρτησαρες, ΑΛΛΑ το κυριωτερο ΣΤΗΣΙΜΟ SUPERMOTO που προερχεται απο τα χωματερα, και οχι κατι σε supermoto, περιπου και αλλα...

(αναφερομαι παντα σε SM δρομου, και οχι καθαρα αγωνιστικα)

με διαφορα το καλυτερο και στην καλυτερη τιμη... και το πιο αξιοσπιστο...

DUKASII
28/08/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Νομιζεις... μακραν το καλυτερο και φυσικα το πιο γνησιο SUPERMOTO ΔΡΟΜΟΥ και οχι στο περιπου...
με 137 πραγματικα κιλα βαρος, το ελαφρυτερο δρομισιο ημιαγωνιστικο, με aftermarket εξατμιση κατω απο 135 πραγματικα κιλα... φρενουκλες, αναρτησαρες, ΑΛΛΑ το κυριωτερο ΣΤΗΣΙΜΟ SUPERMOTO που προερχεται απο τα χωματερα, και οχι κατι σε supermoto, περιπου και αλλα...

με διαφορα το καλυτερο και στην καλυτερη τιμη... και το πιο αξιοσπιστο... Καλά οτι πεις.
ποσα σουπερμοτο ειχες στη ζωη σου?
ποσα τα μετρησες για πραγματικα κιλα?
ποσα χουσβαρνα ειχες και τα λες αξιοπιστα?ΜΕ ΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ?
με ποιο μηχανακι το συγκρινεις και λες φρενουκλες και αναρτησάρες?
το στήσιμο σουπεμοτο τι το θες στο δημόσιο δρόμο?
τι κανει η αλεπου στο παζάρι?
με αυτο το μοτερ που πας ξεβρακωτος στα αγγουρια?
το 450 της χουσβαρνα ειναι σαφως καλυτερο μηχανακι και με 49 ροδα απο το μοτερακι..ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΧΕΙ ΤΟ 610.

Runner Ducati
28/08/2007, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Καλά οτι πεις.
ποσα σουπερμοτο ειχες στη ζωη σου?
ποσα τα μετρησες για πραγματικα κιλα?
ποσα χουσβαρνα ειχες και τα λες αξιοπιστα?ΜΕ ΤΙ ΤΟ ΣΥΓΚΡΙΝΕΣ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ?
με ποιο μηχανακι το συγκρινεις και λες φρενουκλες και αναρτησάρες?
το στήσιμο σουπεμοτο τι το θες στο δημόσιο δρόμο?
τι κανει η αλεπου στο παζάρι?
με αυτο το μοτερ που πας ξεβρακωτος στα αγγουρια?
το 450 της χουσβαρνα ειναι σαφως καλυτερο μηχανακι και με 49 ροδα απο το μοτερακι..ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΧΕΙ ΤΟ 610.

Εχω οδηγησει σε δρομο και πολη τα δρομισια...

ΚΤΜ Duke
ΚΤΜ 640
Aprilia SXV 550
Husqvarna 570R (μεγαλωμενο 610cc σε βαθμο κατηγοριας OPEN σενεργεια φιλου, οχι σε Ducati συνεργειο)
XR650 (κατασκευη supemoto)

επισης στο συνεργειο (με το αγωνιστικο Husky) περνανε πολλα για σερβις κλπ χρονια τωρα και φυσικα απο εκει και βαση και τους ιδιοκτητες του ξερω πια ειναι σε γενικες γραμμες πιο αξιοπιστα... και φυσικα εκει που κανω σερβις το Ducati μου (αλλο συνεργειο απο το προαναφερφεις), γινονται σερβις KTM και HUsky, και ο μηχανικος (απο τα καλα παιδια) γνωριζει τα μηχανακια αυτα πολλα χρονια μιας και κανει σερβις, ρυθμιζει, ανακατασκευαζει εκατονταδες απο αυτα τα μηχανακια χρονια τωρα, οταν του ειπα για SM ΔΡΟΜΟ (δρομου λεμε), HUSKY ηταν η απαντηση...

αξιοπιστο το Husky 610 το δρομισιο ειναι μια χαρα, ειδικα των 2-3 τελευταιων χρονων με γνωμονα ημιαγωνιστικα SM για χρηση δρομου εχει τα μεγαλυτερα διαστηματα ρυθμισης βαλβιδων και το μοτερ του ειναι αποδεδιγμενα αξιοσπιστο εφοσον βεβαια γινονται σωστα τα σερβις, λαδακια, το ζεστενει ο ιδιοκτητης του και το προσεχει οπως πρεπει... με δεδομενο την κατηγορια που ουσιαστικα βρισκεται, ειναι 576cc και βγαζει 48 αλογα τροχο με euro3, 51+ στροφαλο...

τα ΑΚΡΙΒΕΣ κιλα τα εχω δει μετρημενα σε 2 Ελληνικα περιοδικα και σε 1 ξενο... τωρα τι λες εσυ που τα ζυγιζεις στην αυλη σου δεν ξερω...

η συγκριση φρενων αναρτησεων δεν γινεται πχ με ενα Husky 510 που ειναι ρεισονι, ουτε με ενα Husaberg οπου και αυτο ειναι καθαρο και θελει καθε καποιες ωρες γενικο σερβις... η συγκριση γινεται με τα SM που προοριζονται για χρηση δρομου και trackdays και δεν θελουν μια περιουσια σε οποιον γραφει 10.000 χλμ τον χρονο...

αναφερομαι σε SM που ειναι και για καθημερινη χρηση δρομου και για επισκεψεις στην πιστα...

merkouris
28/08/2007, 11:10
και στριφτερα και με γκαζια και αξιοπιστα αν κανεις σωστα τα σερβις τους ειναι της κτμ τα exc 450 ή 525 μονο που πρεπει να τα κανεις εσυ μοταρντ.

drade
28/08/2007, 11:10
εμένα το 610 μου φάνηκε πολύ σκληρό.. αλλά δεν είμαι και το πρώτο τιμόνι. φίλε οδήγησε το duke II - αμφιβάλω να σου φανεί βαρύ, είναι τρομερά διασκεδαστικό μέσα στην πόλη

DUKASII
28/08/2007, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Εχω οδηγησει σε δρομο και πολη τα δρομισια...

ΚΤΜ Duke
ΚΤΜ 640
Aprilia SXV 550
Husqvarna 570R (μεγαλωμενο 610cc σε βαθμο κατηγοριας OPEN σενεργεια φιλου, οχι σε Ducati συνεργειο)
XR650 (κατασκευη supemoto)

επισης στο συνεργειο (με το αγωνιστικο Husky) περνανε πολλα για σερβις κλπ χρονια τωρα και φυσικα απο εκει και βαση και τους ιδιοκτητες του ξερω πια ειναι σε γενικες γραμμες πιο αξιοπιστα... και φυσικα εκει που κανω σερβις το Ducati μου (αλλο συνεργειο απο το προαναφερφεις), γινονται σερβις KTM και HUsky, και ο μηχανικος (απο τα καλα παιδια) γνωριζει τα μηχανακια αυτα πολλα χρονια μιας και κανει σερβις, ρυθμιζει, ανακατασκευαζει εκατονταδες απο αυτα τα μηχανακια χρονια τωρα, οταν του ειπα για SM ΔΡΟΜΟ (δρομου λεμε), HUSKY ηταν η απαντηση...

αξιοπιστο το Husky 610 το δρομισιο ειναι μια χαρα, ειδικα των 2-3 τελευταιων χρονων με γνωμονα ημιαγωνιστικα SM για χρηση δρομου εχει τα μεγαλυτερα διαστηματα ρυθμισης βαλβιδων και το μοτερ του ειναι αποδεδιγμενα αξιοσπιστο εφοσον βεβαια γινονται σωστα τα σερβις, λαδακια, το ζεστενει ο ιδιοκτητης του και το προσεχει οπως πρεπει... με δεδομενο την κατηγορια που ουσιαστικα βρισκεται, ειναι 576cc και βγαζει 48 αλογα τροχο με euro3, 51+ στροφαλο...

τα ΑΚΡΙΒΕΣ κιλα τα εχω δει μετρημενα σε 2 Ελληνικα περιοδικα και σε 1 ξενο... τωρα τι λες εσυ που τα ζυγιζεις στην αυλη σου δεν ξερω...

η συγκριση φρενων αναρτησεων δεν γινεται πχ με ενα Husky 510 που ειναι ρεισονι, ουτε με ενα Husaberg οπου και αυτο ειναι καθαρο και θελει καθε καποιες ωρες γενικο σερβις... η συγκριση γινεται με τα SM που προοριζονται για χρηση δρομου και trackdays και δεν θελουν μια περιουσια σε οποιον γραφει 10.000 χλμ τον χρονο...

αναφερομαι σε SM που ειναι και για καθημερινη χρηση δρομου και για επισκεψεις στην πιστα... Εγω παλι τα ακριβες κιλα τα χω δει μετρημένα ολα με υγρα πριν τη σχαρα εκκίνησης για αγωνα.
τωρα εσυ αφου τα δες σε περιοδικα κανω τουμπεκι και πες μας και αλλα.
καλυτερο σμ ειναι το 550 για μενα..και δε θα το κουρασουμε τωρα και πολύ.
ο καθενας με τις αποψεις του και τις επιλογες του.
εσυ το βγαλες καλυτερο γιατι θα το παρεις μαλλον λογω τιμης...και τα λοιπα.
αλλα καλυτερο σε αυτα που ειπες δεν ειναι με τιποτα .
το δουκ 2 ειναι παλιο πλεον.. το 450 τησ χασκι ειναι ΤΟ γαματο..και ειναι και παναλαφρο..και πιο γρηγορο απο το 610 και πιο ευστροφο.
το 690 εκπολιτιστικε εχει σουπερ τεχνολογια πανω του ομως σουπερ μοτερ που εχει πολυ γκαζι αλλα αλλο χαρακτηρα πλεον.

drade
28/08/2007, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII

το δουκ 2 ειναι παλιο πλεον.. το 450 τησ χασκι ειναι ΤΟ γαματο..και ειναι και παναλαφρο..και πιο γρηγορο απο το 610 και πιο ευστροφο.
το 690 εκπολιτιστικε εχει σουπερ τεχνολογια πανω του ομως σουπερ μοτερ που εχει πολυ γκαζι αλλα αλλο χαρακτηρα πλεον.

εγώ το duke II το πρότεινα σαν μια λύση πιο κοντά στο DRZ (φυσικά ελαφρώς μεταχειρισμένο)
απ' ότι κατάλαβα για δεύτερη μοτό το θέλει ο φίλος. τα πολύ αγωνιστικά sm κατά την δική μου άποψη δεν λένε για πολιτική χρήση, είναι αναξιόπιστα και απαιτούν πολύ συντήρηση. οπότε λάθος θέμα έχει η συζήτηση δίοτι δεν διευκρινίζεται άμα μιλάμε για το καλύτερο sm για αγωνιστική ή μη χρήση.

DUKASII
28/08/2007, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
εγώ το duke II το πρότεινα σαν μια λύση πιο κοντά στο DRZ (φυσικά ελαφρώς μεταχειρισμένο)
απ' ότι κατάλαβα για δεύτερη μοτό το θέλει ο φίλος. τα πολύ αγωνιστικά sm κατά την δική μου άποψη δεν λένε για πολιτική χρήση, είναι αναξιόπιστα και απαιτούν πολύ συντήρηση. οπότε λάθος θέμα έχει η συζήτηση δίοτι δεν διευκρινίζεται άμα μιλάμε για το καλύτερο sm για αγωνιστική ή μη χρήση. NAI ΜΩΡΕ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΒΓΗΚΕ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΤΡΕΛΑ ΜΑΣ..:rotflmao: :lol:

ΤΟ ΔΟΥΚ 2 ΓΑΜΑ ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΕΙ 60 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑΡΖΑΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ.

grigorisr1
28/08/2007, 12:00
χμμ τωρα εβλεπα ενα περιοδικο και ελεγε για το κτμ 690... 5.000 λαδια 10.000 σερβις καλη φαση σχεδον σαν το Κ μου... αλλα ειναι πολυ ασχημο ρε γμτ :(

ο δυκας λετε ειναι ι καλητερη περιπτωση σαν αξιοπιστια?... ενταξει καλυτερα να εχω λιγοτερο γκαζι παρα να κανω σερβις καθε βδομαδα.

Runner Ducati
28/08/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII


Εγω παλι τα ακριβες κιλα τα χω δει μετρημένα ολα με υγρα πριν τη σχαρα εκκίνησης για αγωνα.
τωρα εσυ αφου τα δες σε περιοδικα κανω τουμπεκι και πες μας και αλλα.

το 450 τησ χασκι ειναι ΤΟ γαματο..και ειναι και παναλαφρο..και πιο γρηγορο απο το 610 και πιο ευστροφο.



Σορυ που ρωταω, εχει δεις μετρημενα τα κιλα του SM-610 IE 2007 με υγρα σε εκκινηση αγωνα? με τι εξατμιση?...

και για πες ποσα ειναι? ...

τα μικρα πολεμικα Husky (και οχι μονο husky, αλλα και KTM κλπ) σαφεστατα ειναι πιο ικανα σε απολυτα νουμερα και πιο ελαφρια σιγουρα, δεν διαφωνω μαζι σου, ειναι ομως πιο απαιτητικα και σε συντηρηση, και εχουν αρκετα μεγαλυτερο κοστος χρησης σε βαθος χρονου οταν καποιος μετακινειται σε καθημερινη βαση και γραφει χιλιομετρα, πιο σκληρα ακομα και απο το νεο 610, μεγαλυτερες θερμοκρασιες σε φαναρια οπου βασανιζονται κλπ... με αυτο τον γνωμονα και με το οτι ο grigoris θελει ενα SM να μαθει (δεν εχει ιδεα καν απο SM ετσι και αλλιως για την ωρα), και να διασκεδαζει σε καθημερινη βαση στον δρομο, να μετακινειται σε δουλεια η βολτα πολλες φορες, και οχι να τρεξει σε αγωνες, γιαυτο ειπα το καινουριο ψεκαστο 610 οπου ειναι "το ιδιο" ικανο στα χερια ενος αρχαριου ετσι και αλλιως, αλλα και εμπειρου εφοσον μιλαμε για δρομο και σε συνδιασμο βεβαια με την καθημερινη χρηση... δεν ειπα οτι ειναι το καλυτερο SM ανεξαρτητως, με καποια (τα παραπανω) κριτηρια εννοω ειναι ισως το καλυτερο και πιο SM απο τα δρομισια... οπου φυσικα αυτα τα κριτηρια μπορει να αλλαζουν στον καθενα απο εμας...

περι ορεξεως δεν διαφωνω μαζι σου.

(για εμενα πχ το ktm 690 ειναι απο τις καλυτερες μοτοσυκλετες-ικανες και fun στην κατηγορια της, πχ ακομα και σε γυμνα οπως ενα μικρο 600αρι Μονστερ, και ανετα θα το αγοραζα εαν μπορουσα να ειχα 2-3 μοτσυκλετες, πχ Monster 1000 S2R - Husky SM-610 και ΚΤΜ 690)

drade
28/08/2007, 12:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
ο δυκας λετε ειναι ι καλητερη περιπτωση σαν αξιοπιστια?... ενταξει καλυτερα να εχω λιγοτερο γκαζι παρα να κανω σερβις καθε βδομαδα.

η καλύτερη λύση από αξιοπιστία είναι το drz. αλλά αμφιβάλω πολύ να είναι δούκας στην καύλα. άμα κοιτάς για το 690 δεν περιμένεις να βγει ο δούκας ΙΙΙ?

κατ'αρχάς τι έχεις οδηγήσει από sm? διότι καλή η συζήτηση αλλά καλύτερο το test drive :D

DUKASII
28/08/2007, 12:08
καλα δεν ηταν το 07 εχεισ δικιο..εχει και τοσες αλλαγες απο το προηγουμενο..:sad: :rolleyes:

τεσπα το καλυτερο για μενα ειναι το 550 και εχει και ΤΟ γκαζι για σ.μ.

DUKASII
28/08/2007, 12:10
ρε γληγόλη δε πας να παρεις το χτ το 125 το σμ λεμε να κανεις οτι ταρζανια θες και δε σπαει δε χαλαει λεμε:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

adam_tsouk
28/08/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε γληγόλη δε πας να παρεις το χτ το 125 το σμ λεμε να κανεις οτι ταρζανια θες και δε σπαει δε χαλαει λεμε:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

grigorisr1
28/08/2007, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από drade
η καλύτερη λύση από αξιοπιστία είναι το drz. αλλά αμφιβάλω πολύ να είναι δούκας στην καύλα. άμα κοιτάς για το 690 δεν περιμένεις να βγει ο δούκας ΙΙΙ?

κατ'αρχάς τι έχεις οδηγήσει από sm? διότι καλή η συζήτηση αλλά καλύτερο το test drive :D


husaberg fs650 crf450 wrf 450 ktm exc425 420 de thimame to montelo hmm auta a kai super enduro ktm 950

grigorisr1
28/08/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ρε γληγόλη δε πας να παρεις το χτ το 125 το σμ λεμε να κανεις οτι ταρζανια θες και δε σπαει δε χαλαει λεμε:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


περνω ενα ποδηλατο καλυτερα να μι καιο και βενζινες καλυτερα θα πηγαινει apo to xt :lol: :lol:

Runner Ducati
28/08/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
δε θελω για πιστα δεν εχουμε χρονο για πιστες
:D stunt θελω να κανω full καγκουρια :smokin:

το απριλια που ειναι v2 λογικα δε αντεχει παραπανω απο τα αλλα που ειναι μονο κιλινδρα?

Παντως εαν δεν σκοπευεις να μαθεις οδηγηση SM και να "κανεις" οτι μπορει να κανει ενα SM σε οδηγηση και διασκεδαση σε στροφιλικια και πιστες σε trackday, δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι κατι εξιδικευμενο και ακριβο...

και με το XTX μια χαρα θασαι... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

grigorisr1
28/08/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
Παντως εαν δεν σκοπευεις να μαθεις οδηγηση SM και να "κανεις" οτι μπορει να κανει ενα SM σε οδηγηση και διασκεδαση σε στροφιλικια και πιστες σε trackday, δεν νομιζω οτι χρειαζεσαι κατι εξιδικευμενο και ακριβο...

και με το XTX μια χαρα θασαι... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


τι να το κανω το χτχ ρε 180 κιλα... πιο βαρυ και απο το κ μου...


θα μπω καμια φορα στι πιστα δε λεω αλλα να πηγαινω συχνα μπα... πολλα εξοδα

και οπως ειπα θελω να κανω stunts οποτε θελω να ειναι και ελαφρυ.. να το κανω οτι θελω.. ;)

Runner Ducati
28/08/2007, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
τι να το κανω το χτχ ρε 180 κιλα... πιο βαρυ και απο το κ μου...


θα μπω καμια φορα στι πιστα δε λεω αλλα να πηγαινω συχνα μπα... πολλα εξοδα

και οπως ειπα θελω να κανω stunts οποτε θελω να ειναι και ελαφρυ.. να το κανω οτι θελω.. ;)

Husky - KTM μονοδρομος... το πιο μοντελο εξαρταται κυριως απο την κυριως χρηση και τα χλμ (δρομου-πιστας κλπ)...

Aprilia...

Husaberg (για πιστα ομως) κορυφη αμα διαθετεις χαρτι για την συντηρηση...

και φυσικα την καυλα και το τι γουσταρς εσυ... οτι και να λεμε οι υπολοιποι...

DUKASII
28/08/2007, 12:38
παρε ενα διχρονο.

εξοδα 0.
παρε κανα κτμ 300 η κανα cr 500 αν βρεις..

καντο σμ


και θα κανεις τρελα γουστα.

grigorisr1
28/08/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παρε ενα διχρονο.

εξοδα 0.
παρε κανα κτμ 300 η κανα cr 500 αν βρεις..

καντο σμ


και θα κανεις τρελα γουστα.


δε θα χαλασει το 2χρονο.... εχω ασχημη εμπειρια απο τα 2χρονα χεχε

dirtbird
28/08/2007, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
παρε ενα διχρονο.

εξοδα 0.
παρε κανα κτμ 300 η κανα cr 500 αν βρεις..

καντο σμ


και θα κανεις τρελα γουστα.

Tρελλά καπάκια θα κάνει.....:smokin: :smokin:

grigorisr1
28/08/2007, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tρελλά καπάκια θα κάνει.....:smokin: :smokin:


λες ?:D

Runner Ducati
28/08/2007, 12:51
:D

:a01:

http://www.youtube.com/watch?v=qxMyYnyIVDk

http://www.youtube.com/watch?v=mbFyZXxPnNM&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=TTtORZMp6vY

http://www.youtube.com/watch?v=yv-r15yfcDY&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=rEz7wao-Bvw

http://www.youtube.com/watch?v=zpHC8HQyKgE

http://video.google.com/videoplay?docid=967682918545156943&q=supermoto&total=2840&start=20&num=10&so=0&type=search&plindex=7

grigorisr1
28/08/2007, 12:57
ποσα αλογα βγαζει το απριλια στο τροχο ?

Runner Ducati
28/08/2007, 13:00
:cool:

:beer:

http://www.youtube.com/watch?v=-UuH-_G__PQ

grigorisr1
28/08/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
:cool:

:beer:

http://www.youtube.com/watch?v=-UuH-_G__PQ


φτανει μι βαζεις αλλα βιντεο και με μπριζονης γιατι θα παω να παρω ενα καθαροαιμο και ας χαλαει καθε 2 ωρες :lol: :lol:

STOYBI
28/08/2007, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Tρελλά καπάκια θα κάνει.....:smokin: :smokin:

Ενω με τα τετραχρονα θα ειναι πιο ηπια τα πραγματα... :smokin:

Τις φραουλιτσες μου μεσα..............:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

grigorisr1
28/08/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ενω με τα τετραχρονα θα ειναι πιο ηπια τα πραγματα... :smokin:

Τις φραουλιτσες μου μεσα..............:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


για 2χρονο μοταρ δε ξερω δεν οδηγησα ποτε... αλλα με το crf του φιλου μου το παω πολυ σουζα χτυπα ξυλο ακομα δεν εφαγα καπακι :smokin: φρενο να ξερεις και δε τρως

dirtbird
28/08/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Ενω με τα τετραχρονα θα ειναι πιο ηπια τα πραγματα... :smokin:

Τις φραουλιτσες μου μεσα..............:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Άντε ρε από δω....... :smokin: :smokin:


























































ΚΡΥΦΟΔΙΧΡΟΝΑΚΙΑ :lol: :lol: :lol:

stako
28/08/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
:D

:a01:

http://www.youtube.com/watch?v=qxMyYnyIVDk

http://www.youtube.com/watch?v=mbFyZXxPnNM&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=TTtORZMp6vY

http://www.youtube.com/watch?v=yv-r15yfcDY&mode=related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=rEz7wao-Bvw

http://www.youtube.com/watch?v=zpHC8HQyKgE

http://video.google.com/videoplay?docid=967682918545156943&q=supermoto&total=2840&start=20&num=10&so=0&type=search&plindex=7

Πάντως (σαν αποκλειστικα "στρητάς" και με οδήγηση με γραμμές κτλ κτλ κτλ) πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως στρίβουν έτσι με αυτά τα μηχανάκια.......

Μακάρι σύντομα να βγω οικομικά να πάρω και ένα SM.....:smokin:

byron
28/08/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
ποσα αλογα βγαζει το απριλια στο τροχο ?

Μαμα; ανοιχτό; πειραγμένο; Τι θες;

OldMan
28/08/2007, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Πάντως (σαν αποκλειστικα "στρητάς" και με οδήγηση με γραμμές κτλ κτλ κτλ) πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως στρίβουν έτσι με αυτά τα μηχανάκια.......
Λογικό, αφού - λόγω μη εμπλοκής με το "χώμα" - δεν μπορείς να κατανοήσεις την αίσθηση της μειωμένης (και πολλές φορές ανύπαρκτης) πρόσφυσης !!! :beer:

grigorisr1
28/08/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Μαμα; ανοιχτό; πειραγμένο; Τι θες;

μαμα με φωτα κτλ κανονικο

dirtbird
28/08/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
ποσα αλογα βγαζει το απριλια στο τροχο ?

Εγώ θα ρώταγα για πόσο.....:smilea:

grigorisr1
28/08/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εγώ θα ρώταγα για πόσο.....:smilea:

πλακα πλακα εγγυηση σου δινουν για το απριλια ? για το crf δινουν 2 μηνες απο οτι ξερω :D

DUKASII
28/08/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
πλακα πλακα εγγυηση σου δινουν για το απριλια ? για το crf δινουν 2 μηνες απο οτι ξερω :D GIA TO APRILIA SOY DINOYN ENA XRONO ...
ALLA AN BGALEIS TOYS KOFTES SOY DINOYN ENA KATALOGO ME TA ARXIDIA TOYS :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
28/08/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GIA TO APRILIA SOY DINOYN ENA XRONO ...
ALLA AN BGALEIS TOYS KOFTES SOY DINOYN ENA KATALOGO ME TA ARXIDIA TOYS :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Kαι αυτό για antipasti.

Το 'κυρίως' έρχεται μετά...... :lol: :lol: :lol:

grigorisr1
28/08/2007, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GIA TO APRILIA SOY DINOYN ENA XRONO ...
ALLA AN BGALEIS TOYS KOFTES SOY DINOYN ENA KATALOGO ME TA ARXIDIA TOYS :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:lol:

merkouris
28/08/2007, 13:44
αν δεν κανω λαθος 2 χρονια μαμα που παιζει γυρω στους 40 ιππους και δυο μηνες ξεταποτο που παιζει γυρω στους 65.παντως επειδη το οδηγισα στα μεγαρα στο event της aprilia δεν μπορειτε να φανταστειτε τι γκαζι εχει και ποσο καλα στριβει,αρκει φυσικα να εισαι σχεδων πανω στο ντεποζιτο.και φυσικα δεν εχει τετοιους κραδασμους που εχουν τα μονοκυλινδρα και ανεβαζει στροφες για το πεος

byron
28/08/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
GIA TO APRILIA SOY DINOYN ENA XRONO ...
ALLA AN BGALEIS TOYS KOFTES SOY DINOYN ENA KATALOGO ME TA ARXIDIA TOYS :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Όντως σου δίνουν extra αρχίδια για να μοιράζεις στους γύρω σου.

2 Μήνες δίνει όταν το ανοίξεις.

grigogi1.....

Μαμά με κόφτες 45 (ΜΦ και ΧΦ) :lol: ανοιχτό 70 και πειραγμένο 80+ :wave2:

OldMan
28/08/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από merkouris
και φυσικα δεν εχει τετοιους κραδασμους που εχουν τα μονοκυλινδρα
Πάλι gay μηχανάκι βγάλανε οι Ιταλοί ....:sad:

DUKASII
28/08/2007, 13:49
to peiragmeno pare grigori...
exei 80 + tis protes 2 ores poy leitoyrgei...

meta pare taxi kai gyrna...:rotflmao: :lol: :rotflmao:


TO 550 SKOTONEI !!!!

drade
28/08/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πάλι gay μηχανάκι βγάλανε οι Ιταλοί ....:sad:

έγινε ;)

stako
28/08/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Λογικό, αφού - λόγω μη εμπλοκής με το "χώμα" - δεν μπορείς να κατανοήσεις την αίσθηση της μειωμένης (και πολλές φορές ανύπαρκτης) πρόσφυσης !!! :beer:

Όντως... Ελπίζω σύντομα.....

byron
28/08/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Πάντως (σαν αποκλειστικα "στρητάς" και με οδήγηση με γραμμές κτλ κτλ κτλ) πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πως στρίβουν έτσι με αυτά τα μηχανάκια.......


Gligori1 πάρε ένα SM να μάθεις να στρίβεις :lol: :rotflmao: :lol:


100970

OldMan
28/08/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Μαμά με κόφτες 45 (ΜΦ και ΧΦ) :lol: ανοιχτό 70 και πειραγμένο 80+ :wave2:
Σιγά Βύρωνα, γιατί θα πλακώσεο ο xxxristos και θα το πάει στα 160 τροχό !!! :winka:

stako
28/08/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Gligori1 πάρε ένα SM να μάθεις να στρίβεις :lol: :rotflmao: :lol:

Παιδιά κάποιος να του πει ότι έπεσε......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
28/08/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σιγά Βύρωνα, γιατί θα πλακώσεο ο xxxristos και θα το πάει στα 160 τροχό !!! :winka:

Αμα σου ξεθάψω το φιδοthread θα είμαι κακός μετα....:mad:

Τα 80+ είναι real φίλε. Στα χέρια του x³ όμως μια και είναι 2κύλινδρο μιλάμε για 200 ρόδα χαλαρά... Τωρα πόση ώρα αντέχει.........:rotflmao:

STOYBI
28/08/2007, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σιγά Βύρωνα, γιατί θα πλακώσεο ο xxxristos και θα το πάει στα 160 τροχό !!! :winka:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
28/08/2007, 14:07
:D


100971

dirtbird
28/08/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εσύ δεν αφήνεις τα χαχανητά να κοιτάξεις κανά pm.... :confused: :confused:

OldMan
28/08/2007, 14:27
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Κάποια παιδάκια κανονίζουν βολτίτσα στα χωματάκια ??? :D

grigorisr1
28/08/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Κάποια παιδάκια κανονίζουν βολτίτσα στα χωματάκια ??? :D


αυτα ειναι γουστα :D

OrEsTiS82
28/08/2007, 14:29
!


100972

dirtbird
28/08/2007, 14:33
Που είναι η εξάτμιση, οεο? :D :D

bartlal
28/08/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Κάποια παιδάκια κανονίζουν βολτίτσα στα χωματάκια ??? :D

επειδη με το στειλανε κατα λαθος, σε πλΕρωφορω οτι οχι. απλα ο dirtzebra προσπαθει να πασαρει ενα γατι στον stoubi! :D :blush: :smilea:

byron
28/08/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Που είναι η εξάτμιση, οεο? :D :D

Αν αναφέρεσε στο Husky, είναι πολύ καλά κρυμμένη. :ninja:

Runner Ducati
28/08/2007, 14:39
:beer:


100974

Runner Ducati
28/08/2007, 14:41
:cool:


100975

Runner Ducati
28/08/2007, 14:42
παντος καιρου... :lol:


100976

Runner Ducati
28/08/2007, 14:43
:eyepop:

... συνθηκων και προσφυσης...


100977

Runner Ducati
28/08/2007, 14:44
:rotflmao:

87.5 μοιρες κλισεις...


100978

grigorisr1
28/08/2007, 14:44
παω να παρω απριλια φυλλ φτιαγμενο 80 αλογα ροδα :smokin:

STOYBI
28/08/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
επειδη με το στειλανε κατα λαθος, σε πλΕρωφορω οτι οχι. απλα ο dirtzebra προσπαθει να πασαρει ενα γατι στον stoubi! :D :blush: :smilea:

Αχ τι ωραια !!!!! :D

Αντε γιατι εχει ξεμεινει ο σκυλος μου !!!! :D

Runner Ducati
28/08/2007, 14:45
... και ντριφταρουν τρελα ενω ξυνεις γονατο... (οχι μονα τους εεε :lol: )

:cry:


100979

dirtbird
28/08/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Αν αναφέρεσε στο Husky, είναι πολύ καλά κρυμμένη. :ninja:

Α, α, α μόλις την είδα.... :)

Την έκρυβε το πίσω φλας.....

Τελικά όλα είναι θέμα οπτικής γωνίας.....:cool: :cool:

STOYBI
28/08/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Κάποια παιδάκια κανονίζουν βολτίτσα στα χωματάκια ??? :D

Τρελλος Εισαι ???:look:

Δεν ξετακαρετε το πραγμα αν δεν πεσουμε κατω απο 30 βαθμους και πανω απο 50% υγρασια...:look:

Την τελευταια φορα με ζεστη στις Κονιστρες μολις τελειωσα, ειχα τον καλο μου τον τζουλ να προσπαθει να με ξεφρακαρει απο το 400σαρι...

Αμα με εβλεπες.... Λες και προσπαθουσαν να βγαλουν χυτο απο καλουπι ημουνα... :sad:

byron
28/08/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
παω να παρω απριλια φυλλ φτιαγμενο 80 αλογα ροδα :smokin:

Grigori αν πας και πάρεις Iταλικό μηχανάκι, μετα από τα 800 post που έχεις γράψει στο μνημειώδες thread Japan vs Europe, θα σε μουτζώνουν και οι γλάροι.


100980

bartlal
28/08/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αχ τι ωραια !!!!! :D

Αντε γιατι εχει ξεμεινει ο σκυλος μου !!!! :D

exei 3 γατες. δεν πας τον σκυλο σου μια βολτα απο το σπιτι του να φερω και εγω το πιτμπουλ μου? :winka: :D :blush:

Nikker
28/08/2007, 14:56
Ορίστε... ένα Γιαπωνέζικο γ@ την @τάνα μου υπάρχει όλο και όλο στα καθημερινής χρήσης Enduro και το βγάλατε αξιόπιστο.


"Πάρε το DRZ...θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο".

DRZ
43 άλογα στις 6000 που σημαίνει ότι δεν το λειτουργείς ψηλά.
130 κιλά
Απο τα πιο ψηλά που υπάρχουν, άμα το θέλεις για δουλειές βολεύει πολύ. Σαν Suprmotard μετατρέπει το μποτιλιάρισμα σε παιχνίδι.
Φρένα αρκετά καλά.


Αλλά...
Δεν έχει την ζωηράδα ενός ΚΤΜ, παιχνίδι δεν κάνει ωραίο, φιδίζει στις μεγάλες ταχύτητες και πολύ συχνά νιώθεις ότι το τράβηγμα ΔΕΝ είναι εκεί όταν το χρειάζεσαι. Δεν έχει ρυθμιζόμενες αναρτήσεις. Και μιλάμε για πολύ κραδασμό και απαράδεκτο ήχο.

Γρηγόρη...πάρε ένα Ευρωπαϊκό να ξενοιάσεις. Ξεκίνα απο ένα Piaggio 200, δεν θα σε ρίξουμε στα βαθειά ακόμα. Άμα είχες @@ θα σου πρότεινα το SXV αλλά μετά το R1, θα σου πέσει πολύ...

grigorisr1
28/08/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Grigori αν πας και πάρεις Iταλικό μηχανάκι, μετα από τα 800 post που έχεις γράψει στο μνημειώδες thread Japan vs Europe, θα σε μουτζώνουν και οι γλάροι.



:lol: :lol: :lol:

που να βρω 10.000 ευρω +++ ρε ενταξει ειπαμε


JAPAN POWER REEEEEEEEE :rotflmao:

Runner Ducati
28/08/2007, 15:00
ποτανα κενωνια...



:look:


100981

grigorisr1
28/08/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
Ορίστε... ένα Γιαπωνέζικο γ@ την @τάνα μου υπάρχει όλο και όλο στα καθημερινής χρήσης Enduro και το βγάλατε αξιόπιστο.


"Πάρε το DRZ...θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο".

DRZ
43 άλογα στις 6000 που σημαίνει ότι δεν το λειτουργείς ψηλά.
130 κιλά
Απο τα πιο ψηλά που υπάρχουν, άμα το θέλεις για δουλειές βολεύει πολύ. Σαν Suprmotard μετατρέπει το μποτιλιάρισμα σε παιχνίδι.
Φρένα αρκετά καλά.


Αλλά...
Δεν έχει την ζωηράδα ενός ΚΤΜ, παιχνίδι δεν κάνει ωραίο, φιδίζει στις μεγάλες ταχύτητες και πολύ συχνά νιώθεις ότι το τράβηγμα ΔΕΝ είναι εκεί όταν το χρειάζεσαι. Δεν έχει ρυθμιζόμενες αναρτήσεις. Και μιλάμε για πολύ κραδασμό και απαράδεκτο ήχο.

Γρηγόρη...πάρε ένα Ευρωπαϊκό να ξενοιάσεις. Ξεκίνα απο ένα Piaggio 200, δεν θα σε ρίξουμε στα βαθειά ακόμα. Άμα είχες @@ θα σου πρότεινα το SXV αλλά μετά το R1, θα σου πέσει πολύ...


Ειχα runner 180 2xrono :smokin:

byron
28/08/2007, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από grigorisr1
JAPAN POWER REEEEEEEEE :rotflmao:

Πάρε αυτό (http://i175.photobucket.com/albums/w154/reinmeister_2007/DSC00364.jpg) να κάνεις πλάκα στα Busa. :winka: