PDA

View Full Version : περι εξατμίσεων .. fz62004



UPEI
04/10/2004, 09:32
Μετά από μερικά χλμ εντός και εκτός πόλης οι συνεπιβάτες παραπονιούνται για την ζέστη από τις εξατμίσεις .
Οπότε ρωτώ και εσάς : Ατνιμέτωπίζετε το ίδιο προβλημα και εσείς. Αν ναι υπάρχει κάποια λύση;;

idi
04/10/2004, 09:50
βαλε τιτανιο acrapovic...

tamis
04/10/2004, 17:06
tous les i se mena sta kauta...
i sto lewforeio poio kauta!!! :D
oso gia tin zesti einai polyyyy kalo to xeimwna pou etsi kai alliws egw to kukloforo kanonika!!! alliws prepei na monoseis me ena uliko pou einai san karabopanw katw apo tin sela... dikia mou idea... esu apofasizeis alla genika den einai katholou enoxlitiko!!!

THEOD
04/10/2004, 18:40
Μη βιάζεσαι...


Τον χειμώνα ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΤΙΜΑΝΕ....

kostasfazer
14/10/2004, 23:41
Το σημείο που ζεσταίνεται είναι το πλαστικό κομμάτι πίσω από την σέλα και όχι το πάνω μέρος της. Πάντως εμένα δεν μου παράπονιθηκε κανένας συνεπιβάτης μου για την ζέστη των εξατμίσεων ακόμα και μέσα στην Αθήνα τον Ιούλιο.
:) :)

daredevil28
20/10/2004, 16:40
ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ Η ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΙΤΑΝΙΟ ή ΑΝΘΡΑΚΟΝΗΜΑ ΣΕ ΤΙΜΗ 800ΕΥΡΟ ΚΟΒΟΥΝ ΑΡΚΕΤΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΠΠΟΔΥΝΑΜΗ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ. ΙΔΟΜΕΝwww.termignoni.de (http://www.termignoni.de) στο AKTUEL πατας στη πρωτη γραμμη που λεει για το R1 και μολις ανοιξει την σελιδα κατω εχει τελικα για R1 και Fazer.

daredevil28
22/10/2004, 20:26
autes einai thermomonotikes se sxesi me tis mama eksatmisis


5675

tamis
25/10/2004, 16:03
lazertech gia na ginei kai to diko sas fazer me kolo apo MV augusta!!! 4 telika paidia....!!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ Δ.
01/12/2004, 10:36
ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΕ.
ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 18000 ΧΛΜ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ 2004.
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΦΑΝ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑΜΕ ΚΑΘΟΛΟΥ.

zalaros
01/12/2004, 22:37
Sorry λάθος :( Σε άλλο τόπικ ήθελα να απαντήσω και αλλού απάντησα :mad:

astropareas
04/12/2004, 16:28
που θα βρω καμια φωτογραφια για τις Lazer;;

tamis
04/12/2004, 22:03
psakse google den thimame akrivos pantos einai me diafora ta poio omorfa telika gia fazer 04!!!!!!!!! den eimai kai spiti na sou pw se net kafe kai pc giok gia ligo kairo... klapsss


adee reee pame gia mpires salonikis mouuuuu monos mou tha tin bgalw gw?:beer:

THEOD
04/12/2004, 23:10
SCORPION EXAUST

Έχω ακούσει καλά λόγια...


6347

daredevil28
05/12/2004, 10:07
.......


6348

THEOD
05/12/2004, 12:22
Ρε συνάδελφοι

Με το χέρι στην καρδιά...Αυτές οι LASER με τις 4 μπούκες δεν σας φαίνονται τελείιως κιτς ???

gdevelek
05/12/2004, 13:23
Συνάδελφος δεν είμαι αφού δεν έχω ακόμη FZ6, αλλά όντως η λύση της Lazer φαίνεται να στοχεύει πρωτίστως στον εντυπωσιασμό.

Με την ευκαιρία, πώς εκδηλώνεται στον αναβάτη αυτή η εντυπωσιακή κοιλιά που κάνει η μηχανή μεταξύ 5000 και 8000rpm;
Στο περιοδικό που έκανε τις μετρήσεις το γράφημα εμφανιζόταν πολύ κακό για την Yamaha, η κοιλιά ήταν πολύ βαθιά...

kostasfazer
05/12/2004, 21:27
Αν δεν είχε το φτερό ίσως να φαίνονταν ποιο όμορφες.

daredevil28
06/12/2004, 15:41
Σημερα ειδα με τον sotosfz6 τις Akrapovic για το δικο μας.
730 ευρω δηλαδη 620 με την εκπτωση (15%) και ειναι γαματες.
Στο μοτοδυκτιο στην καληροης.

daredevil28
06/12/2004, 16:05
Akrapovic


6364

daredevil28
06/12/2004, 16:07
...


6367

daredevil28
06/12/2004, 16:08
....


6366

daredevil28
06/12/2004, 16:10
.....


6368

idi
06/12/2004, 16:12
akrapovic ruleZ λεμε...

αλλα η carbon....

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

daredevil28
06/12/2004, 16:15
//http://www.akrapovic-ai.si/

idi
06/12/2004, 16:32
devil


6370

petridist
06/12/2004, 16:50
ρε παιδιά και εγω το φριτέιζερ θα πάρω με τρέλα αλλα.....

είναι δυνατόν να σας αρέσουν αυτές οι τερατο-ασχημο-εξατμίσεις??? και να μην σας αρέσουν οι μαμά??? που είναι πανέμορφες?

εγώ βλέπω ένα καζάνι με μία τσουτσού.... δηλ το space σχηματάκι που δώσανε στις μαμα κια δένει άψογα με το σύνολο σας χάλασε??

όσο για τις επιδόσεις αυτό είναι άλλη συζήτηση, αλλά αξίζουν τόσα φράγκα σε ένα ολοκαίνουργιο μηχανάκι?? για να πάρει 2 άλογα? 3? 5? whatever...

βέβαια τα γούστα ειναι πάντα γούστα...

:wave2:

tamis
06/12/2004, 17:34
ti lete re paidia? sovara kits? :))) ahahahah emena mou areeessaaaaannnn!!!!!!!!! a kai kati allo! re seis autes oi akrapovic oloi lene lene lene... alla gia emas me ta fazer den einai re sis einai street legal!!! :p ti na tis kanw? egw thelw polu mpaso kai poly poio dynato thoribo!!! den thelw allo poia den antexw na akouw to moter! thelw na akouw tin exatmisi na gkazwnei!!! nai mpasos ok alla theloume kai entasiiiii reeeee bgalte eleutherasss reeeeee!!!!!!!!!!!!!! akoutee eeseis ekei stin akrapovic? FREEEE 4 ALL!!!!

autaaaa:rotflmao: :rotflmao:

sotosfz6
06/12/2004, 17:44
οι akrapes μας ειπε ο μαστορης οτι ειναι street legal ΑΛΛΑ αφαιρειται το διαφραγματακι.ΚΑΛΟ???

Η αλλαγη φιλε petridist δεν γινεται για τους ιππους ψηλα....
Γινεται πρωτιστως για τις μεσαιες(δες στο site της akrapovic το δυναμογραμμα και θα καταλαβεις!)
Επισης γινεται διοτι εμενα δεν μου αρεσει που ειναι ψευτικα τα τελικα της μαμας και τελος και σπουδαιοτερο για τον ΗΧΟ που βγαινει απο τα 2 ΟΒΑΛ παρακαλω τελικα της AKRAPOVIC.
AYTA και με το καλο το fazerακι.

kostasfazer
07/12/2004, 00:44
Ρε γαμώτο σαν ποτιστήρι είναι δεν γίνεται να είναι το βγάλουν σε ευθεία με το υπόλοιπο σώμα της εξάτμισης???

fire
07/12/2004, 09:29
εμενα μου αρεσουν και οι remus και εχουν και κατι βιδες που αν τις βγαλεις γινεται ελευθερας.....

daredevil28
07/12/2004, 09:39
http://www.akrapovic-ai.si/main/catalog/yamaha/FZ6_fazer_2004/slip-onSP/YA_FZ6Fazer_SPSSO-04+.pdf
Μπειτε δειτε..............

idi
07/12/2004, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasfazer
Ρε γαμώτο σαν ποτιστήρι είναι δεν γίνεται να είναι το βγάλουν σε ευθεία με το υπόλοιπο σώμα της εξάτμισης???

θα μπαινει νερο μεσα καθε φορα που θα βρεχει ρε :lol: :lol:

tamis
11/12/2004, 13:05
ta dio tsoutsounia pisw einai auta pou afairountai? opws deixnei kai sto pdf tou filou mas sto link aristera stin eikona? kai meta ti menoun mono ta MEGALA kuklika exwterika xwris ta mikra kalamakia stin mesi? kai meta exoume kai alli auxisi epidosewn? apo ixo? poio polu ti? HELP me plz!:D a nai poso pane re paides ta telika gia to mwro mas?

THEOD
11/12/2004, 14:08
Ηρεμείστε ρε καυλογκαζάκηδες

Καινούργια μηχανάκια έχετε, τι σας πιάνει μανία με τις εξατμίσεις ?
Μια χαρά είναι οι μαμά. Νομίζετε ότι αν τα σκάσετε χοντρά για μια από αυτές τις εξατμίσεις θα πάρετε γκάζια ? Παπάρια θα πάρετε. Σας δουλεύουν κανονικά.
Το μηχανάκι είνα ψεκαστό. Χωρίς ταυτόχρονες αλλαγές στην χαρτογράφηση όπως με ένα Power Commander δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα σχεδόν.
Απλά θα ακούτε πιο δυνατό ήχο και θα νομίζετε ότι πάτε πιο γρήγορα...Μέχρι να σας πατήσει κανένα μαμά και να κλαίτε με πικρό δάκρυ...

Τώρα αν για την αλλαγή του ήχου αξίξει να σκάσετε 700-800-900 ευρώ ....αυτό αποφασίστε το μόνοι σας.

kostasfazer
11/12/2004, 14:44
Θα συμφωνήσω με τον teod, η αλλαγή εξατμίσεων πρέπει να συνοδευτεί με αντίστοιχη αύξηση του εισερχόμενου μίγματος μιας και αλλαγή εξατμίσεων συνεπάγεται μεταβολή του back pressure και αυτό συνήθως μεταφράζεται σε μείωση της ροπής σε χαμηλές στροφές.
Οι μετατροπές σε ένα μοτέρ ειδικά με τόσο υψηλή συμπίεση είναι αλυσίδα. Αλλάζεις εξατμίσεις, ξαναχαρτογραφείς τον εγκέφαλο ή παρεμβάλεις με ένα power commander ώστε να του δώσεις το παραπάνω καύσιμο που χρειάζεται και ένα σετακι μπουζάκια ψιλοracing ώστε να βελτιστοποιήσεις την καύση (reprofile και παιχνίδια με την συμπίεση θα τα απέφευγα). Α και ένα δυο δοντάκια ποιο μικρό γραναζακι μπροστά και τα Ζ750 αρχίζουν να τρέμουν. :evil: :evil:

:beer: :beer:

idi
11/12/2004, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Καινούργια μηχανάκια έχετε, τι σας πιάνει μανία με τις εξατμίσεις ?
Μια χαρά είναι οι μαμά. Νομίζετε ότι αν τα σκάσετε χοντρά για μια από αυτές τις εξατμίσεις θα πάρετε γκάζια ? Παπάρια θα πάρετε. Σας δουλεύουν κανονικά.
Το μηχανάκι είνα ψεκαστό. Χωρίς ταυτόχρονες αλλαγές στην χαρτογράφηση όπως με ένα Power Commander δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα σχεδόν.
Απλά θα ακούτε πιο δυνατό ήχο και θα νομίζετε ότι πάτε πιο γρήγορα...Μέχρι να σας πατήσει κανένα μαμά και να κλαίτε με πικρό δάκρυ...

:D :D :D

αυτο ειναι 100% FACT

αλλα FUCK ο periklisk με την ακραπα στο ZX9R του που μπουμπουνιζει με εχει κανει να τρελαθω απο τη ζηλεια.... ΤΙ ΗΧΟΣ!!! πω πω δε θα βρω ρε π#^%$ περικλη τα φραγκα? θα δεις πως μπουμπυνιζουν 2 τελικα akrapovic καποια μερα, που θα μου παει....:mad:

daredevil28
12/12/2004, 08:31
Οταν αναφερω τις Akrapovic (620 ευρω) εχω υπολογισει και φιλτρο

(70 ευρω) και power commander (250 ευρω) συνολο 1000 ευρω με την τοποθετηση σου βαζω.

Οταν ειναι να κανεις μια δουλεια τοτε πρεπει να την κανεις σωστα.


:wave2:

smegol
06/11/2005, 20:25
κάποια στιγμή παλαιότερα είχα δει ένα μήνυμα με οδηγίεσ γυαλίσματος των εξατμίσεων από έναν πολύ μερακλή συνοδοιπόρο. Μήπωσ γνωρίζει κανείς που μπορώ να τις βρώ γιατί μετά από 23.000 χλμ ντρέπομαι να τις κοιτάζω στην κατάσταση που είναι.:o :o :o

THEOD
07/11/2005, 07:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από smegol
κάποια στιγμή παλαιότερα είχα δει ένα μήνυμα με οδηγίεσ γυαλίσματος των εξατμίσεων από έναν πολύ μερακλή συνοδοιπόρο. Μήπωσ γνωρίζει κανείς που μπορώ να τις βρώ γιατί μετά από 23.000 χλμ ντρέπομαι να τις κοιτάζω στην κατάσταση που είναι.:o :o :o

Aν έρθεις μια βόλτα από το http://www.fazerclub.gr θα βρείς έναν τύπο που έχει κάνει το γυάλισμα των εξατμίσεων επιστήμη....:rotflmao:

Ζήτα τον Ζαχαράκη....:wave2: :wave2: :wave2:

zaharakis
19/01/2006, 21:51
η κοιτα τις φωτο πριν και μετα....

:beer: :beer: :beer:


34182

zaharakis
19/01/2006, 21:52
και μετα.....


34183

L.A.x6x9x
23/01/2006, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zaharakis
και μετα.....

εμεις πος το κανουμε αυτο

zaharakis
23/01/2006, 06:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από L.A.x6x9x
εμεις πος το κανουμε αυτο



τις βγαζω καθε τριμηνο περιπου και τις περναω με ενα ειδικο υγρο(οξυ) για ανοξειδωτα,το οποιο τις κανει σαν ναναι καινουριες(βλεπε μαμα).μετα αφου τις πλυνω απο το οξυ τις στεγνωνω και τις γυαλιζω με μια αλοιφη με κυριο συστατικο της την αμμωνια.οσο πιο πολυ αμμωνια τοσο πιο καλα γυαλιζουν και πιο ευκολα.δεν ειναι τοσο χρονοβορο οσο μπορει να ακουγεται.σε μια ωριτσα περιπου τις εχω βγαλει-περασει οξυ-πλυνει-στεγνωσει-και γυαλισει..
και να φανταστεις οτι στις φωτογραφιες δεν φαινεται το πραγματικο αποτελεσμα!!!

το οξυ το εχω παρει απο καταστημα με βιομηχανικα ειδη.(ειναι ενα υγρο που καθαριζουν οι ηλεκτροσυγκολητες τις κολησεις που κανουν σε ανοξειδωτα).οσο για την αλοιφη δεν υπαρχει καποια συγκεκριμενη μαρκα,αρκει στα συστατικα της να γραφει οτι περιεχει αμμωνια.οσο πιο πολυ εντονη ειναι η μυρωδια της οταν την μυριζεις τοσο πιο δραστικη ειναι!
;) ;)

fazerpower
23/01/2006, 13:10
Καλές οι εξατμίσεις και θα γούσταρα να είχα πιο δυνατο ήχο! αλλά πολλά λεφτά ρε γαμωτο! 2 μισθους χρειάζεσαι! Ηθελα να ρωτήσω το zaxaraki πόσο έδωσε για τις lazer?

zaharakis
23/01/2006, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fazerpower
Καλές οι εξατμίσεις και θα γούσταρα να είχα πιο δυνατο ήχο! αλλά πολλά λεφτά ρε γαμωτο! 2 μισθους χρειάζεσαι! Ηθελα να ρωτήσω το zaxaraki πόσο έδωσε για τις lazer?

φιλε μου ειναι οι πρωτες που πουληθηκαν στην ελλαδα και ουσιαστικα εγω ξεκινησα και την εισαγωγη τους:p :p

κανανε 770ε και τις πληρωσα 700.

αλλα εχει γινει ολοκληρη πατεντα για να μπορεσουν να αποδωσουν σωστα ,μιας και δεν ηταν οτι καλυτερο κατασκευαστικα....δυστυχως.

αλλα τωρα δεν τις αλλαζω με τπτ!!

ειναι οτι καλυτερο!!

:lol: :lol:

dimitris24
08/03/2006, 10:45
παιδια να ξαναφερω λιγο το θεμα στο προσκυνιο:) ψαχνω καιρο τωρα εξατμισεις και κατεληξα στις acrapovic μετα απο προταση του power house γνωστος για μετατροπες yamaha...μου εδειξε δυναμομετρησεις απο fazer και καλυτερες βγηκαν οι sebring οι οποιες δεν βγαινουν αλλο..:( και αμεσως μετα ειναι οι acrapovic.οι τιμη τους με περαστικα και ρυθμισεις ειναι 780 ευρω και θελω να μαθω αν μπορω να τις βρω απο εξωτερικο ποιο φτηνα..:confused: γιατι ζοριζομαι λιγο μ αυτην τι τιμη..

zaharakis
08/03/2006, 16:42
μητσακο παρε τηλ στο

2221077708 Βλασσης Δημου (χαλκιδα)
και ρωτα.

πες του οτι σου ειπα εγω

οπου τις βρεις πιο φθηνα θα τις βαλεις..

παντως μακρια απο power house..........

dimitris24
09/03/2006, 14:47
ευχαριστω φιλε μου θα τον παρω σημερα να δω τι τιμη μπορει να μου κανει:) παντως γιατι οχι power house??ακουσα καλα λογια:confused: θα εχει akrapovic ετσι δεν ειναι?

dimitris24
09/03/2006, 15:55
zaharaki πηρα τηλ και μου ειπε ιδια τιμη με powerhouse απλα μου ειπε οτι θα εχω πριν και μετα δυναμομετρηση που δεν θα εχω στο power house..αν ηταν καπως καλυτερη η τιμη θα το σκεφτομουνα σοβαρα να παω εκει αλλα τωρα με ιδια τιμη ειναι και το ταξιδι μεχρι χαλκιδα:confused: θα δουμε..ευχαριστω παντως!!:)

speedyandreas
15/03/2006, 08:42
mia erwthsh re paidia apo mprosta mexri to telos h eksatmhsh apotelite apo 3 komatia to xtapodi, ton solina pou exei pano ton katalith, kai to kazanaki.dinei kapoia etairia to deutero komati sketo xwris kataliti?to exei dokimasei kaneis?

zaharakis
15/03/2006, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από speedyandreas
mia erwthsh re paidia apo mprosta mexri to telos h eksatmhsh apotelite apo 3 komatia to xtapodi, ton solina pou exei pano ton katalith, kai to kazanaki.dinei kapoia etairia to deutero komati sketo xwris kataliti?to exei dokimasei kaneis?

το πρωτο πραγμα που εκανα οταν αγορασα το μηχανακι.....ηταν να βγαλω τον καταλυτη...(που δεν ειναι καταλυτης απλα ενα καζανακι οξειδιων για να παιρνει εγριση το μηχανακι).

δεν χρειαζεται να αλλαξεις το κοματι ολοκληρο!!
πηγαινε σε εναν εξατμισα και απλα κοψε το κοματι του καταλυτη και προσθεσε στο κενο ενα αλλο κοματι σωληνα..:wacko:

υπαρχει και η ετοιμη λυση απο σπηλιωτη οπου εχει ολοκληρο το κοματι εξτρα αλλα κανει καπου 75 ε :nono: :nono:

lampros_fazer
15/03/2006, 20:20
Kαι γιατί να βγάλει κάποιος τον καταλύτη?:confused: :a21: Τι διαφορά έχει?:look:

L.A.x6x9x
15/03/2006, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zaharakis
[B]το πρωτο πραγμα που εκανα οταν αγορασα το μηχανακι.....ηταν να βγαλω τον καταλυτη...(που δεν ειναι καταλυτης απλα ενα καζανακι οξειδιων για να παιρνει εγριση το μηχανακι).

δεν χρειαζεται να αλλαξεις το κοματι ολοκληρο!!
πηγαινε σε εναν εξατμισα και απλα κοψε το κοματι του καταλυτη και προσθεσε στο κενο ενα αλλο κοματι σωληνα..:wacko:

υπαρχει και η ετοιμη λυση απο σπηλιωτη οπου εχει ολοκληρο το κοματι εξτρα αλλα κανει καπου 75 ε


[Αρχικά δημιουργήθηκε απόlampros_fazer]
Kαι γιατί να βγάλει κάποιος τον καταλύτη? Τι διαφορά έχει?]



Nai Nai ! gia pes -gia pes!!!!!!!!!!!!

zaharakis
15/03/2006, 21:41
με συνδιασμο ενα φιλτρο αερα και μια πιο ελευθερη εξατμιση ,γεμιζει λιγο το μηχανακι στις μεσαιες χωρις αυτο να σημαινει οτι γινεται R6 ε?

παντως μετα χρειαζεται καυσαναλυση και ρυθμιση λιγο τα καυσαερια για να μην μυριζει το μηχανακι (στο ρελαντι πιο πολυ αυτο).

speedyandreas
17/03/2006, 11:20
basika ghnetai as to poume pio eleutherh h rwh twn kausaeriwn kai ayto exei ws apotelesma thn kalhterh anapnoh tou kinhthra pantos pisteuw einai enas kalos kai ftinos tropos na kerdiseis kati se apodosh(poly ligo bebaia)mporeis an thes na to bgaleis to komati kai na afereseis ton katalith apo mesa xwris na peirakseis ekswterika ton swlina

zaharakis
17/03/2006, 12:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από speedyandreas
basika ghnetai as to poume pio eleutherh h rwh twn kausaeriwn kai ayto exei ws apotelesma thn kalhterh anapnoh tou kinhthra pantos pisteuw einai enas kalos kai ftinos tropos na kerdiseis kati se apodosh(poly ligo bebaia)mporeis an thes na to bgaleis to komati kai na afereseis ton katalith apo mesa xwris na peirakseis ekswterika ton swlina

αντρεα δεν ειναι οτι καλυτερο αυτο που λες γιατι στην μπομπα που θα μεινει κουφια θα γινεται στροβιλισμος των καυσαεριων και δεν θα υπαρχει σωστη ροη αυτων :wacko:

speedyandreas
17/03/2006, 16:02
paizei kai auto pou les dhmhtrh alla to blepw poli ameliteo shgoura enas kainourios eponimos solinas idias diametrou tha einai h kalhterh lish alla apo oti mou eipan morei na mhn teriazei sto mama kazanaki tha to psaksw omws kai thn allh ebdomada pou tha probw se kapia energeia tha sas pw ti paizei

zaharakis
17/03/2006, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από speedyandreas
paizei kai auto pou les dhmhtrh alla to blepw poli ameliteo shgoura enas kainourios eponimos solinas idias diametrou tha einai h kalhterh lish alla apo oti mou eipan morei na mhn teriazei sto mama kazanaki tha to psaksw omws kai thn allh ebdomada pou tha probw se kapia energeia tha sas pw ti paizei

αφου εχεις σκοπο να το ""ψαξεις"" κι αλλο ....γιατι μας ρωτας ??

speedyandreas
18/03/2006, 12:04
aplos rwthsa an to exei kanei kapoios gia na mou elege entoiposeis

zaharakis
18/03/2006, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από speedyandreas
aplos rwthsa an to exei kanei kapoios gia na mou elege entoiposeis

εγω σου ειπα και στα πμ αλλα και εδω τι γινεται....

συνεχιζοντας να ρωτας σημαινει οτι δεν με πιστευεις...(οχι φυσικα οτι εισαι υποχρεωμενος να με πιστεψεις προς θεου...)

αλλα προς τι τοτε τα πμ??

μην με παρεξηγησεις που λεω ξεκαθαρα αυτο που σκεφτομαι.....

Yannis37
29/03/2006, 14:49
αν βγάλεις τον καταλύτη και έχεις power commander δεν τρέχει τίποτα.
Θα γίνει μια αλλάγη χάρτη(αφού το ψάξεις με τον μηχανικό σου) και είσαι οκ.

αν δεν το χεις το μαραφέτι δεν ξέρω τι γίνεται.