PDA

View Full Version : Νεος τρόπος κλοπής



g.papalexis
29/08/2007, 08:48
Μail που μου ήρθε σήμερα. Ρε τι σκέφτονται οι άνθρωποι!!

''''''''
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΛΟΠΗΣ!!!!! ΜΕ ΕΓΓΡΆΦΟ ΣΤΟ ΠΊΣΩ ΠΑΡΆΘΥΡΟ ΤΟΥ ΟΧΗΜΆΤΟΣ!!!!!!!!

Γυρνάτε στο αυτοκίνητο σας μετά από ψώνια και περπατάτε στο χώρο στάθμευσης, Ξεκλειδώνετε το αυτοκίνητό σας και μπαίνετε μέσα. Αρχίζετε τη μηχανή και βάζετε όπισθεν. Όταν εξετάζετε τον καθρέφτη παρατηρείτε ένα κομμάτι χαρτί που υπάρχει στη μέση του οπίσθιου παραθύρου ΣΤΕΡΕΩΜΕΝΟ Ή ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ.

Έτσι, ξεκλειδώνετε τις πόρτες σας, και βγαίνετε από το αυτοκίνητό σας για να αφαιρέσετε εκείνο το έγγραφο που εμποδίζει την οπτική σας.

Όταν φθάνετε στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου σας, εμφανίζεται από το πουθενά κλέφτης που ορμά μπαίνει στο αυτοκινητό σας το παίρνει και φέυγει.!!!!!!!!!!!!!!

Φυσικά το πορτοφόλι ότι σας είναι ακόμα στο αυτοκίνητο. Τώρα ο κλέφτης έχει το αυτοκίνητό σας, τη διεύθυνση κατοικίας σας, τα χρήματά σας, & τα κλειδιά σας. Το σπίτι σας & ολόκληρη η ταυτότητά σας είναι στα χέρια του.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΛΟΠΗΣ!!!!!

Εάν δείτε ένα κομμάτι του χαρτί στο πίσω παράθυρό σας, οδηγήστε μακριά. και μετά αφαιρέστε το έγγραφο.

Ένα πορτοφόλι περιέχει όλα τα είδη προσωπικών εγγράφων πληροφοριών και προσδιορισμού, και βεβαίως δεν θέλετε αυτά να περιέλθουν σε λανθασμένα χέρια. ''''''''

Maira
29/08/2007, 08:58
έξυπνος τρόπος αλλά............


1. Άν είσαι με τη μηχανή σώθικες! Δεν έχεις πίσω παράθυρο και μεσαίο καθρέφτη!!!!:D
2. Το τσαντάκι ποδιού έχει το καλό ότι δεν το βγάζεις για να οδηγήσεις!!! Γλιτώνεις τουλάχιστον τα έγραφα!!!!
3. Παίρνεις αμάξι που δε θα θέλαν ποτέ να το κλέψουν!!!:rolleyes:
4. Έχει τύχει να βγάλω διαφημιστικό από το πίσω παράθυρο 3 μέρες μετά!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:



Πάντως γενικά όσο πάνε, τα πράγματα γίνονται και πιο επικίνδυνα!!!!!


:sad: :sad: :sad:

castoras
29/08/2007, 09:17
Τα χαρτια που αφηνουν στο αμαξι μενουν καμια βδομαδα πανω γιατι κινουμαι με το μηχανακι!!!!Ασε που αν το εχω καθαρισει του βαζω και κουκουλα!!

apav
29/08/2007, 12:03
Ιστορίες του Δρόμου! :D

fantacid
29/08/2007, 12:10
απο τους πιο ηλιθιους τροπους!!!

zzr2005
29/08/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.papalexis
Μail που μου ήρθε σήμερα. Ρε τι σκέφτονται οι άνθρωποι!!

''''''''
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΛΟΠΗΣ!!!!! ΜΕ ΕΓΓΡΆΦΟ ΣΤΟ ΠΊΣΩ ΠΑΡΆΘΥΡΟ ΤΟΥ ΟΧΗΜΆΤΟΣ!!!!!!!!

Γυρνάτε στο αυτοκίνητο σας μετά από ψώνια και περπατάτε στο χώρο στάθμευσης, Ξεκλειδώνετε το αυτοκίνητό σας και μπαίνετε μέσα. Αρχίζετε τη μηχανή και βάζετε όπισθεν. Όταν εξετάζετε τον καθρέφτη παρατηρείτε ένα κομμάτι χαρτί που υπάρχει στη μέση του οπίσθιου παραθύρου ΣΤΕΡΕΩΜΕΝΟ Ή ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ.

Έτσι, ξεκλειδώνετε τις πόρτες σας, και βγαίνετε από το αυτοκίνητό σας για να αφαιρέσετε εκείνο το έγγραφο που εμποδίζει την οπτική σας.

Όταν φθάνετε στο πίσω μέρος του αυτοκινήτου σας, εμφανίζεται από το πουθενά κλέφτης που ορμά μπαίνει στο αυτοκινητό σας το παίρνει και φέυγει.!!!!!!!!!!!!!!

Φυσικά το πορτοφόλι ότι σας είναι ακόμα στο αυτοκίνητο. Τώρα ο κλέφτης έχει το αυτοκίνητό σας, τη διεύθυνση κατοικίας σας, τα χρήματά σας, & τα κλειδιά σας. Το σπίτι σας & ολόκληρη η ταυτότητά σας είναι στα χέρια του.

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΑΥΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΛΟΠΗΣ!!!!!

Εάν δείτε ένα κομμάτι του χαρτί στο πίσω παράθυρό σας, οδηγήστε μακριά. και μετά αφαιρέστε το έγγραφο.

Ένα πορτοφόλι περιέχει όλα τα είδη προσωπικών εγγράφων πληροφοριών και προσδιορισμού, και βεβαίως δεν θέλετε αυτά να περιέλθουν σε λανθασμένα χέρια. ''''''''

δεν ειναι τόσο αρχόσχολοι οι κλέφτες για να περιμένουν πίσω απο μια κολώνα πότε θα επιστρέψεις εσύ στο αυτοκίνητο ...:lol:

την ιδια ώρα θα έχουν κλέψει 10 αυτοκινητα με τον πατροπαράδοτο τρόπο....

g.papalexis
29/08/2007, 13:14
Όπως είπα και στην αρχή, μου το στείλαν. Πάρτε και το λινκ http://www.hoax-slayer.com/car-jacking-warning.html
Απλά καλό θα ήταν στο βάθος του μυαλού να υπάρχει και ειδικά σε γυναίκες. Νέα μέθοδος από το εξωτερικό που μπορεί σύντομα να σκάσει και εδώ.

zzr2005
29/08/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.papalexis
Όπως είπα και στην αρχή, μου το στείλαν. Πάρτε και το λινκ http://www.hoax-slayer.com/car-jacking-warning.html
Απλά καλό θα ήταν στο βάθος του μυαλού να υπάρχει και ειδικά σε γυναίκες. Νέα μέθοδος από το εξωτερικό που μπορεί σύντομα να σκάσει και εδώ.

στην ελλάδα είχε γίνει κάτι πιο απλό...
ένα τσακάλι είχε προσφερθεί να βοηθήσει γυναίκα να παρκάρει και της πήρε το αυτοκίνητο κ έφυγε....:lol:

είμαστε πολύ μπροστά ρε...:lol:

PortisHead
29/08/2007, 13:42
Μπα..το καλυτερο που ξεκίνησε Ιταλια και ειχαμε και 1-2 επεισόδια στον περιφερειακο της Θεσσαλονίκης ειναι το επόμενο:
Σε φανάρι σταματημενος ,είτε με moto ειτε με car , κατεβαίνουν 2 φουσκωτοι απο αμάξι , ο ενας σε σημαδευει στο κεφαλι και σου λέει κατεβα/βγές , και ο άλλος το παιρνει και φευγει.

So.....simple !
Ουτε λουκετα να σπανε...ουτε συναγερμους να απενεργοποιήσουν....τίποτα.

blackbusa
29/08/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
έξυπνος τρόπος αλλά............


1. Άν είσαι με τη μηχανή σώθικες! Δεν έχεις πίσω παράθυρο και μεσαίο καθρέφτη!!!!:D
2. Το τσαντάκι ποδιού έχει το καλό ότι δεν το βγάζεις για να οδηγήσεις!!! Γλιτώνεις τουλάχιστον τα έγραφα!!!!
3. Παίρνεις αμάξι που δε θα θέλαν ποτέ να το κλέψουν!!!:rolleyes:
4. Έχει τύχει να βγάλω διαφημιστικό από το πίσω παράθυρο 3 μέρες μετά!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol:



Πάντως γενικά όσο πάνε, τα πράγματα γίνονται και πιο επικίνδυνα!!!!!


:sad: :sad: :sad:


4.Καλα ρε.....πηγαινες τον κλεφτη 3 μερες περα δωθε......ελπιζω να μην ηταν εκεινη που πηγες για μπανιο στην Ευβοια.....τον λυπαμαι τον κλεφτη......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
29/08/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Μπα..το καλυτερο που ξεκίνησε Ιταλια και ειχαμε και 1-2 επεισόδια στον περιφερειακο της Θεσσαλονίκης ειναι το επόμενο:
Σε φανάρι σταματημενος ,είτε με moto ειτε με car , κατεβαίνουν 2 φουσκωτοι απο αμάξι , ο ενας σε σημαδευει στο κεφαλι και σου λέει κατεβα/βγές , και ο άλλος το παιρνει και φευγει.

So.....simple !
Ουτε λουκετα να σπανε...ουτε συναγερμους να απενεργοποιήσουν....τίποτα.


Γι'αυτο βαζεις στο αυτοκινητο ενα κουμπακι αλλα MAD MAX,και μετα οι φουσκωτοι γινονται ΦΛΑΜΠΕ......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


101083

tsoukas77
29/08/2007, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
στην ελλάδα είχε γίνει κάτι πιο απλό...
ένα τσακάλι είχε προσφερθεί να βοηθήσει γυναίκα να παρκάρει και της πήρε το αυτοκίνητο κ έφυγε....:lol:

είμαστε πολύ μπροστά ρε...:lol:

Αυτο μου θυμισε ενα δικο μου περιστατικο.Μια νεαρα δεν μπορουσε να ξεκινησει το αυτοκινητο της στην ανηφορα και μετα απο 3-4 αποτυχημενες προσπαθειες και εν μεσω κορναρισματων,κατεβηκε,ηρθε σε εμενα που περιμενα απο πισω με την pacific και μου εδωσε τα κλειδια της για να το ξεκινησω.Της ειπα να προσεχει την μοτοσυκλετα και της πηγα το αυτοκινητο γυρω στα 70 μετρα πιο περα.Ειχε αφησει τσαντα,χρηματα,κινητο σκορπια μεσα στο αυτοκινητο.Απλα,ηταν gruppo και δεν μου πηγαινε καρδια να το κλεψω!

div400
29/08/2007, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από g.papalexis
Όπως είπα και στην αρχή, μου το στείλαν. Πάρτε και το λινκ http://www.hoax-slayer.com/car-jacking-warning.html
Απλά καλό θα ήταν στο βάθος του μυαλού να υπάρχει και ειδικά σε γυναίκες. Νέα μέθοδος από το εξωτερικό που μπορεί σύντομα να σκάσει και εδώ.

το λινκ το έχει προσέξει κανεις?.......:rolleyes: κανεις?

HOAX=ΦΑΡΣΑ στα αγγλικα.....

και αν δε ανοιξουμε και το λινκ, θα δουμε:

''Status:
False - Totally unsubstantiated ''

....

''The car-jacking scheme outlined in the email is not implausible. It is possible that criminals could use such a method to steal a car from an unwary victim. However, this degree of plausibility does not mean that such crimes are actually happening. Extensive searches of news, police department and motoring organization websites around the world have offered no confirmation that the car-jacking scheme described is actually occurring. If such car-jackings were really happening in three or more nations, it would be eminently newsworthy. If true, the mainstream media would almost certainly be reporting on such incidents.''


χμμ τελικα το διαδικτυο ειναι πηγη πληροφορησης ή πραρπληροφορησης....



:wave2: :wave2:

apav
29/08/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
το λινκ το έχει προσέξει κανεις?.......:rolleyes: κανεις?

HOAX=ΦΑΡΣΑ στα αγγλικα.....


Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Ιστορίες του Δρόμου! :D

:beer:

div400
29/08/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
Αυτο μου θυμισε ενα δικο μου περιστατικο. Μια νεαρα δεν μπορουσε να ξεκινησει το αυτοκινητο της στην ανηφορα και μετα απο 3-4 αποτυχημενες προσπαθειες και εν μεσω κορναρισματων,κατεβηκε, ηρθε σε εμενα που περιμενα απο πισω με την pacific και μου εδωσε τα κλειδια της για να το ξεκινησω.Της ειπα να προσεχει την μοτοσυκλετα και της πηγα το αυτοκινητο γυρω στα 70 μετρα πιο περα.Ειχε αφησει τσαντα,χρηματα,κινητο σκορπια μεσα στο αυτοκινητο.Απλα,ηταν gruppo και δεν μου πηγαινε καρδια να το κλεψω!

:winka: :winka: το πιασαμε το υπονοουμενο.....ΜΠΑΡΒΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!!!

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

div400
29/08/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Ιστορίες του Δρόμου! :D

δεν μετρας εσυ....:mad: :confused: :a22: