PDA

View Full Version : Ohlins σε Fz1



cleo
29/08/2007, 20:51
Καλησπέρα σε όλους. Κρίσιμη ερώτηση: Έχω YAMAHA FZ1 FAZER 06 και είμαι ψιλοαπογοητευμένος με το πίσω αμορτισέρ.Δεν ξέρω αν έχει πέσει η απόδοσή του (έχει 26000 χλμ) αλλά από την αρχή δεν μου φάνηκε πολύ καλό. Εδώ και ένα μήνα έβγαλε η ΟHLINS αμορτισέρ για FZ1. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Βοήθεια...

kostom
29/08/2007, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από cleo
Καλησπέρα σε όλους. Κρίσιμη ερώτηση: Έχω YAMAHA FZ1 FAZER 06 και είμαι ψιλοαπογοητευμένος με το πίσω αμορτισέρ.Δεν ξέρω αν έχει πέσει η απόδοσή του (έχει 26000 χλμ) αλλά από την αρχή δεν μου φάνηκε πολύ καλό. Εδώ και ένα μήνα έβγαλε η ΟHLINS αμορτισέρ για FZ1. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Βοήθεια...

Αδερφέ... σε αυτή την ερώτηση που έκανες, δέν χρειάζεται να απαντήσει πιστεύω
και κανένας... Το όνομα και μόνο της ohlins τα λέει όλα...:wave2: Δέν
χρειάζεσαι κάποιον για να σου πεί ότι είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις
για την ανάρτησή σου...

cleo
30/08/2007, 12:58
Δεν αμφιβάλλω για το όνομα της OHLINS, αλλά πάντα η γνώμη κάποιου που το έχει δοκιμάσει μετράει διαφορετικά. Όχι μόνο εικασίες και προκαταβολικούς δυθιράμβους.....

byron
30/08/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από cleo
Δεν αμφιβάλλω για το όνομα της OHLINS, αλλά πάντα η γνώμη κάποιου που το έχει δοκιμάσει μετράει διαφορετικά. Όχι μόνο εικασίες και προκαταβολικούς δυθιράμβους.....

Τη φήμη της η Ohlins δεν την έχει φτιάξει με εικασίες. Για το FZ1 δεν μπορω να πώ τίποτα. Για το δικό μου (Tuono) που έκανα την αλλαγή μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος (εώς πολύ).

Μόνο και μόνο ότι προσφέρει όλες τις ρυθμίσεις για να φέρεις την μηχανή στα μέτρα σου + την δυνατότητα service/επισκευής κλπ, είναι αρκετός λόγος για να κάνεις την αλλαγή. (εαν φυσικά είσαι τόσο δυσαρεστημένος όσο λες, από το μαμά αμορτισσέρ)