PDA

View Full Version : Μπρερδεμένη...



vas_sia
30/08/2007, 21:06
Τους τελευταιους 5 μήνες σκέφτομαι να ανέβω κυβικά αλλα ειμαι λιγο δυστακτική και θα ηθελα την γνωμη σας.
Ειχα για 2 χρόνια ενα cbr 600 F το για 2 χρόνια το οποιο και επωλήθει, τώρα σκεφτομαι σοβάρα την αγορά ενος 1000.
Τα μηχανακια που εχω στο μυαλό μου ειναι ZZR 1200, HAYABUSA 07',άλλα η μεγαλη μου αγάπη μονο και μονο λογο εμφανισης ειναι η R1.
H χρηση θα ειναι μονο για ταξιδια και κοντινες βόλτες.

makis206
30/08/2007, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
Τα μηχανακια που εχω στο μυαλό μου ειναι ZZR 1200, HAYABUSA 07',άλλα η μεγαλη μου αγάπη μονο και μονο λογο εμφανισης ειναι η R1.
H χρηση θα ειναι μονο για ταξιδια και κοντινες βόλτες.

Πολύ μπρερδεμένη θα έλεγα...:lol:

Για κοντυνές βόλτες ZZR, Busa ή R1 ; :uplate:

Για ταξίδι μια χαρά το Kawasaki, σχεδόν άψογο θα έλεγα, η Busa πολύ καλή αλλά πιο πολύ για σπορ χρήση αλλά το R1 ; Για ταξίδι ;:sick:

Για πόσο κοντυνές βόλτες μιλάς ;

:beer:

vas_sia
30/08/2007, 21:17
Ειπα οτι το R1 απλά μου αρέσει εμφανισιακα το ξερω οτι ειναι πολεμικο μηχανακι

makis206
30/08/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
Ειπα οτι το R1 απλά μου αρέσει εμφανισιακα το ξερω οτι ειναι πολεμικο μηχανακι

Άρα το αποκλείουμε.. ;!; :confused:

Προσωπική μου επιλογή το ΖΖR1400 ή η καινούργια Busa '08 αλλά θα κοίταζα και το CBR1100 ΧΧ αν ήθελα κάτι πιο light..

Μόνο γι'αυτή την κατηγορία μοτοσυκλετών ενδιαφέρεσαι ;:beer:

Lupo
30/08/2007, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Άρα το αποκλείουμε.. ;!; :confused:

Προσωπική μου επιλογή το ΖΖR1400 ή η καινούργια Busa '08 αλλά θα κοίταζα και το CBR1100 ΧΧ αν ήθελα κάτι πιο light..

Μάϊστα!!!
:rolleyes:
Το ΧΧ είναι light!

Πιο είναι , όλο λιπαρά , ρε Μακούλη?



Όταν μιλάς με γυναίκα ρε παιδί, χάνεις τα λόγια σου!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
30/08/2007, 21:53
κοιτα να δεις αν αντεχεις ταξιδια με σουπερ σπορτ (πολοι κανουν εγω οχι αλλα πολλοι κανουν)
να παρεις το R1

Τα αλλα ειναι πολυ μεγαλα για κοντινες βολτες (καλα οχι απαραιτητα δε ξερω αν τα θες και για καθημερινη μετακοινηση γιατι αν τα θες και για αυτο δεν ενδεικτοντε -αθηνα μενεις?-)


παρε στο τελος οτι σου αρεσει και μην κανεις περικοπες τοσα λεφτα θα δωσεις και αφου ειχε μοτοσυκλετα ξερεις τι μπορεις και τι οχι


οτι και να παρεις καλοταξιδο !!!! :beer:

dirtbird
30/08/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI


Τα αλλα ειναι πολυ μεγαλα για κοντινες βολτες (καλα οχι απαραιτητα δε ξερω αν τα θες και για καθημερινη μετακοινηση γιατι αν τα θες και για αυτο δεν ενδεικτοντε -αθηνα μενεις?-)



Αλήθεια? :smokin:

EVI
30/08/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αλήθεια? :smokin:

τιποτα δεν ειναι απολυτο αν της αρεσει ολα κανουν για ολα

απλως λεω οτι μεσα στη κινηση δεν ειναι οτι καλυτερο μια μεγαλη σε ογκο μοτοσυκλετα (θεωρητικα)

να μου πεις και ενα σουπερσπορτ πρωτη νεκρα πρωτη παλι δεν ειναι καλο μεσα στη κινηση αλλα............ αποτι καταλαβαινω που το ξαναδιαβαζω το θελει για βολτες και ταξιδια μονο............τι να πω για τα ταξιδια ειναι οτι πρεπει τα μοντελα που ειπε σε ολα τους ειναι θεμα γουστου απο κει και περα τα εξοδα για σερβις για καυσιμα κλπ κλπ ειναι πανω κατω τα ιδια δεν υπαρχουν τρελες διαφορες μεταξυ των τουρινγκ που ειπε οπωτε ειναι πλεον θεμα βαρους (που δε θυμαμαι ) και ομορφιας ουτε το θεμα αξιοπιστιας δεν ειναι μεταξυ αυτων ειναι το ιδιο δεν εχω ακουσει για προβληματα.........................

:) :) :) :) :)

Nikoskazer2000
30/08/2007, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Αλήθεια? :smokin:

Ναι εδω κι' εγω μπερδεύτηκα αλλα μάλλον πως αυτό που εννοούσε ηταν να πάρει το R1 αν αντέχει ο σβέρκος της.

:sun:

dirtbird
30/08/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τιποτα δεν ειναι απολυτο αν της αρεσει ολα κανουν για ολα

απλως λεω οτι μεσα στη κινηση δεν ειναι οτι καλυτερο μια μεγαλη σε ογκο μοτοσυκλετα (θεωρητικα)

να μου πεις και ενα σουπερσπορτ πρωτη νεκρα πρωτη παλι δεν ειναι καλο μεσα στη κινηση αλλα............ αποτι καταλαβαινω που το ξαναδιαβαζω το θελει για βολτες και ταξιδια μονο............τι να πω για τα ταξιδια ειναι οτι πρεπει τα μοντελα που ειπε σε ολα τους ειναι θεμα γουστου απο κει και περα τα εξοδα για σερβις για καυσιμα κλπ κλπ ειναι πανω κατω τα ιδια δεν υπαρχουν τρελες διαφορες μεταξυ των τουρινγκ που ειπε οπωτε ειναι πλεον θεμα βαρους (που δε θυμαμαι ) και ομορφιας ουτε το θεμα αξιοπιστιας δεν ειναι μεταξυ αυτων ειναι το ιδιο δεν εχω ακουσει για προβληματα.........................

:) :) :) :) :)


EVI ..... :rolleyes:



























βρε, βρε, βρε, βρε, βρε, βρε,βρε, βρε, βρε, βρε, βρε, βρε

:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

EVI
30/08/2007, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
EVI ..... :rolleyes:



βρε, βρε, βρε, βρε, βρε, βρε,βρε, βρε, βρε, βρε, βρε, βρε

:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:



:lol: :rotflmao: :p

reinmeister
31/08/2007, 09:06
ποσο υψος εχεις και ποσα κιλα εισαι βασια?

McGyver
31/08/2007, 09:14
Πάρε Triumph :smokin: ...

25 σελίδες :a014: ...
Κάποιος να πιάσει τις :beer: ...

dynogix
31/08/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ποσο υψος εχεις και ποσα κιλα εισαι βασια?

Επίσης χρώμα ματιων και περιφέρεια μέσης - στήθους...
:lol: :rotflmao:

jen
31/08/2007, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ποσο υψος εχεις και ποσα κιλα εισαι βασια?
Και εγώ αυτό θα σε ρωτούσα :) Αν είσαι σαν την μυγούλα πάνω στο μηχανάκι θα νιώθεις άβολα και δεν θα το ευχαριστηθείς... εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω...
Κατα τα άλλα εγώ θα έπαιρνα αυτό που θα μου αρεσε περισσότερο....
Ασχετο! Και εγώ το cbr 600f είχα για δυο χρόνια... :winka: ταρίφα πάει?

azal
31/08/2007, 10:59
R1 afou ayto soy aresei ta alla einai san megala κρουαζεροπλοια σε εμφανιση R1 me ola στριβεις εχεις γκαζι ειναι ομορφο και αυτο ειναι που σου αρεσει
:beer: :beer: :sun:

Electra
31/08/2007, 11:06
Ταξίδια και βόλτες? Με R1? Χμμμμμ...:rolleyes: (είναι για σπορ καταστάσεις και όπως λες είναι όντως πολύ όμορφο)

Το ZZR ίσως, αλλά εγώ θα πρότεινα ένα CBF1000!!!!

Τα υπόλοιπα που ανέφερες, δεν γνωρίζω αν έχεις τα χέρια για να τα κουμαντάρεις...
(αν ναι, αφού οικονομικά δε φαίνεται να έχεις πρόβλημα, ότι και να πάρεις να το γουστάρεις)

Cheers:beer:

Alchimistis
01/09/2007, 00:36
:winka:


R1 και τα μυαλά στο μίξερ!!!!!!!!


τρελένομαι για "κοριτσια" με monster και R1

odt
01/09/2007, 01:18
Το μόνο πλεονέκτημα...που έχει το R1 (για τη χρήση που αναφέρεις πάντα) είναι η έλλειψη βάρους...Κατά τ'άλλα δεν βολεύει, ούτε για ταξίδια (αμα γουστάρεις πας όμως) ούτε μες την κίνηση(έχω δει κανα δυο)

Τώρα μεταξύ ZZR και BUSA, θα έλεγα BUSA, καθαρά για αισθητικούς λόγους. Εδώ όμως υπάρχει το θέμα βάρος...Πάντως αν πας σε αυτά τα κιλά και δεν έχεις και κάποια μικρότερη μηχανή για τις μετακινήσεις σου μεσ' την πόλη...καλύτερα να κοιτάξεις προς ΧΧ μεριά...Το έχει ένας φίλος και το έχει κάνει παπί...απροβληματιστα (σχεδόν):wave2:

cartman
01/09/2007, 03:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
Τους τελευταιους 5 μήνες σκέφτομαι να ανέβω κυβικά αλλα ειμαι λιγο δυστακτική και θα ηθελα την γνωμη σας.
Ειχα για 2 χρόνια ενα cbr 600 F το για 2 χρόνια το οποιο και επωλήθει, τώρα σκεφτομαι σοβάρα την αγορά ενος 1000.
Τα μηχανακια που εχω στο μυαλό μου ειναι ZZR 1200, HAYABUSA 07',άλλα η μεγαλη μου αγάπη μονο και μονο λογο εμφανισης ειναι η R1.
H χρηση θα ειναι μονο για ταξιδια και κοντινες βόλτες.

Κοίτα το είπες και μόνη σου: μεγάλη σου αγάπη το R1... άρα!!! Σημαντικό να σε φτιάχνει η μηχανή σου σε εμφάνιση! Πάντως μεγάλα μηχανάκια έχεις βάλει στο μάτι και αρκετά βαριά και σε θαυμάζω γιατί πρώτη φορά ακούω γυναίκα να σκέφτεται προς busa και zzr12!!! Εύγε!
εντομεταξύ cbr600f είχες ή cb600f hornet? Στο προφίλ έχεις hornet. Αν είχες cbr ακόμη καλύτερα! Η μετάβαση θα είναι ευκολότερη. ότι και να διαλέξεις καλά ταξίδια! :beer:

cartman
01/09/2007, 03:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
:winka:


R1 και τα μυαλά στο μίξερ!!!!!!!!


τρελένομαι για "κοριτσια" με monster και R1

Ενώ με ένα hayabusa θα σε χαλούσε ε!!!! Σκέψου να είχες φίλη με hayabusa και να σε έπερνε βολτούλες...ε?????? :cool:

alfa156
01/09/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Πάρε Triumph :smokin: ...

25 σελίδες :a014: ...
Κάποιος να πιάσει τις :beer: ...
τα εσωρουχα ενοεις θωμα??

alfa156
01/09/2007, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
:winka:


R1 και τα μυαλά στο μίξερ!!!!!!!!


τρελένομαι για "κοριτσια" με monster και R1
γιατι?επειδη στο ρ1 θα ..σκυβει πολυ???:rotflmao:

McGyver
01/09/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
τρελένομαι για "κοριτσια" με monster

Θοδώώώώώρααααααααααααααα!!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
τα εσωρουχα ενοεις θωμα??

Γιώργακη, τράβα ξύσε κανένα αυτί στις Σέρρες...

KiNG-R!
01/09/2007, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
Τους τελευταιους 5 μήνες σκέφτομαι να ανέβω κυβικά αλλα ειμαι λιγο δυστακτική και θα ηθελα την γνωμη σας.
Ειχα για 2 χρόνια ενα cbr 600 F το για 2 χρόνια το οποιο και επωλήθει, τώρα σκεφτομαι σοβάρα την αγορά ενος 1000.
Τα μηχανακια που εχω στο μυαλό μου ειναι ZZR 1200, HAYABUSA 07',άλλα η μεγαλη μου αγάπη μονο και μονο λογο εμφανισης ειναι η R1.
H χρηση θα ειναι μονο για ταξιδια και κοντινες βόλτες.
R1 με κλειστά μάτια
για καινούριο σκεύτεσαι ή μεταχειρισμενο?

Alx 84
01/09/2007, 21:12
Το R1 δεν είναι το καταλληλότερο για ταξίδια. όχι πως δε κάνει αλλά θα σε κουράσει. από εκεί κ πέρα το zzr κ το busa είναι φτιαγμένα για χιλιόμετρα οπότε είναι κ πιο άνετα στο ταξίδι. το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάς για ένα test ride να δεις πιο σου αρέσει περισσότερο κ πιο είναι πιο άνετο.
τώρα, άν βλέπεις R1 και σου τρέχουν τα σάλια κ βάζεις στο περιθώριο την άνεση... τότε καλοτάξιδο!:beer:

καλές αγορές!:wave2:

Ζεύκας
02/09/2007, 02:51
πάρε βέσπα.

:wave2:

Akatanomastos
02/09/2007, 03:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από vas_sia
ειμαι λιγο δυστακτική .

oi ginaikes mia zoi mperdemenes eiste,

den tha ksemperdefteis pote, rikse kerma..

sniper
02/09/2007, 10:25
Για να δούμε τι άλλο θα ακουστεί.... γιατί βλέπω πολλούς αναβάτες 1000 SS να λένε την γνώμη τους.....

Το θέμα δεν είναι (μόνο) τι σου αρέσει αλλά αν μπορείς να το οδηγήσεις κιόλας.... γιατί αν το 1000 το πας όπως το 600 τότε γιατί να δώσεις Χ χιλιάρικα παραπάνω;

h_m_akis
02/09/2007, 11:31
αν παρεις busa παρε το παλιο το ανοιχτο...να φτανεις και μια ωρα νωριτερα:look:

devil's animal
02/09/2007, 15:57
παρε το r1.
ταξιδια παει μια χαρα.
οποτε θα σταματας με τα αλλα,θα σταματας και με αυτο.ειτε για ανεφοδιασμο,ειτε για ξεκουραση.
:wave2:

bsari
02/09/2007, 16:17
ΑΚριβως για τι χρηση προοριζετε το οχημα ,τα δυο πρωτα που ανεφερες ειναι θηρια βαρους αρα αποκλειονται οι αστικες μετακινησεις, το r1 ειναι οπλο με οτι αυτο συνεπαγετε, καθε ενας θα σου λεει και κατι,
για να σε ρωτησω κατι για ποιο λογο αλλαζεις το cbr 600f , για να μπορεσουμε να σου προτεινουμε αναλογα γιατι ενδεχομενως να σου κανει και on-off1000?
προσωπικα ΔΕ μου αρεσει γυναικα σε ss,st αλλα πρεπει να δεις και τις αναγκες σου...
επειδη οι γυναικες αγοραζετε με βαση την εμφανιση για δες DUCATI,APRILIA ΘΑ σου πηγαινουν πιο πολυ καθοτι πιο ελαφρια...

h_m_akis
03/09/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
ΑΚριβως για τι χρηση προοριζετε το οχημα ,τα δυο πρωτα που ανεφερες ειναι θηρια βαρους αρα αποκλειονται οι αστικες μετακινησεις, το r1 ειναι οπλο με οτι αυτο συνεπαγετε, καθε ενας θα σου λεει και κατι,
για να σε ρωτησω κατι για ποιο λογο αλλαζεις το cbr 600f , για να μπορεσουμε να σου προτεινουμε αναλογα γιατι ενδεχομενως να σου κανει και on-off1000?
προσωπικα ΔΕ μου αρεσει γυναικα σε ss,st αλλα πρεπει να δεις και τις αναγκες σου...
επειδη οι γυναικες αγοραζετε με βαση την εμφανιση για δες DUCATI,APRILIA ΘΑ σου πηγαινουν πιο πολυ καθοτι πιο ελαφρια...


πιο ελαφρια απο R1??? :bigcry: :bigcry: :bigcry:



οι γυναικες σε ss μια χαρα ειναι...οταν δεν μπορεις να τις πιασεις στο στροφιλικι ομως,ε τοτε γινονται και πολυ κα*#@$#%!!!:lol:

ZZR1400
04/09/2007, 08:04
Τελικά πήρες μοτοσυκλέτα;
ZZR1400 πάρε ανεπιφύλακτα.