PDA

View Full Version : Πήχτρα (ήδη) η Αθήνα



anf125
31/08/2007, 16:32
Μάλλον έχετε επιστρέψει οι περισσότεροι απο διακοπές και διαπιστώνετε πως η κίνηση έχει επανέλθει ουσιαστικά στα χειμερινά επίπεδα... αν και ακόμα έχουμε Αύγουστο! Ήδη από προηγούμενες βδομάδες που λείπαν περισσότεροι (εγώ ελειψα μόνο 4 μέρες) μου φαινόταν σαν φουσκωμένη η κίνηση για Αύγουστο... πάει πιά η άδεια Πατησίων παλαιότερων ετών :sad:

Ίσως παίζουν ρόλο και οι πρόωρες εκλογές... και πολλοί ακύρωσαν άδεια. Σίγουρα φαίνονται διαχρονικά και οι νέες ταξινομήσεις ΙΧ (ενώ και τα περισσότερα παλιά δεν αποσύρονται, τα παίρνουν γιοί, κόρες, ανίψια κλπ). Εκείνη η έρευνα για +10% επιβάρυνση των κεντρικών οδικών αρτηριών κάθε χρόνο μάλλον είναι βάσιμη... Τα καλά νέα είναι πως έτσι όπως πάμε ως το 2010 το κέντρο της Αθήνας θα έχει γίνει ένα απέραντο πάρκιν... έτσι θα μάθουμε να πηγαίνουμε πάλι με τα... πόδια και ποδήλατα :rolleyes:

Περαστικά μας.

AFTER
31/08/2007, 16:42
31 Αυγουστου και ηδη γινεται πανικος

Ολο και πιο ασχετοι και αργοκινητοι στους δρομους, να επιβαρυνουν ακομα περισσοτερο το κυκλοφοριακο χαος
Φανταζομαι τι θα γινεται σε κανα μηνα

Αλλα δεν πειραζει, ετσι κι αλλιως η διαφημιση του νεου mercentoμπεεμβεοπελ, υποσχεται ονειρικες διαδρομες, σε βουνα, με θαλασσα διπλα, και χωρις καθολου μα καθολου κινηση
Οπως ειναι τα πραγματα και στην πραγματικοτητα δηλαδη

Τι?Πηγμενη κηφισιας?Ελατε καλε......, σιγα μωρε, και τι εγινε που 22 ωρες το 24ωρο ειναι πηχτρα
:rolleyes:

KaTaNaS
31/08/2007, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
και ποδήλατα

ααχχχχχχχχ το ποδήλατο είναι μια πολύ κ<λή λύση...

αν και έχει πολλές ανισοϋψίες η Αθήνα μας και θα κουράζει κάπως στο πετάλι θα διευκόλυνε πολύ ...

τερμα στη φασαρία και το καυσαέριο...

μακάρι να φτιάχναν λωρίδα ποδηλατική και να το επέτρεπαν και στο μετρό τελευταίο βαγόνι!

panagiotispapa
31/08/2007, 16:53
Σήμερα το πρωί είχα την ατυχία να διασχίσω Συγγρού+Καλλιρόης.... πήχτραααααα

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Ανέβηκα Άνω Ζωγράφο .... από τον πρώτο όροφο του κτιρίου που ήμουν, ΟΛΗ η Αθήνα φαινόταν να είναι σκεπασμένη με ένα πηχτό κίτρινο νέφος....... ούτε η Ακρόπολη δεν φαινόταν. Χειρότερα δεν γίνεται....


Δεν υπάρχει κανένα μέλλον σε αυτή την γαμόπολη..... Σε κανα χρόνο ξεμπερδεύω με τις υποχρεώσεις που έχω εδώ, και μετά θα κοιτάξω να σηκωθώ να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται......Δεν μπορώ να φανταστώ να περνάω την υπόλοιπη ζωή μου στην ΑΘήνα......

FZR1000
31/08/2007, 17:04
Αθηνα rules ρεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!

αρκει να εχεις μηχανη!!!

KaTaNaS
31/08/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από FZR1000
αρκει να εχεις μηχανη!!!

και τον Θεό μπάρμπα! :sad:

AFTER
31/08/2007, 17:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
.Δεν μπορώ να φανταστώ να περνάω την υπόλοιπη ζωή μου στην ΑΘήνα......


Η Αθηνα δεν φταιει σε τιποτα, το καλυτερο οικοπεδο του κοσμου εχει
Οι κατοικοι της ειναι που τα καταστρεφουν ολα
Εμεις ειμαστε το ''συστημα'' εμεις ειμαστε η ''πολιτεια''
Εμεις φταιμε για ολα, και ειμαστε καταδικασμενοι

Alx 84
31/08/2007, 21:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


μακάρι να φτιάχναν λωρίδα ποδηλατική και να το επέτρεπαν και στο μετρό τελευταίο βαγόνι!

άντε και την έφτιαχναν, θα έμπαιναν μόνο ποδήλατα;; δε σε κόβω. άν δε σταματήσουμε να είμαστε ζώα, προκοπή σε αυτό τον τόπο δε θα δούμε!

vangelis 64
31/08/2007, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


μακάρι να φτιάχναν λωρίδα ποδηλατική και να το επέτρεπαν και στο μετρό τελευταίο βαγόνι! Όπως παλιά...."Σκευοφόρος". Ε ρε τι μού θύμησες!:cry: :cry:

anf125
31/08/2007, 22:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS


μακάρι να φτιάχναν λωρίδα ποδηλατική

και να την περιφρουρούσαν βέβαια, για να μη γίνει όπως η λεωφοριολωρίδα, χαρά του εκάστοτε παρκαδόρου και ταρίφα και δε συμμαζεύεται :mad:

Nikoskazer2000
31/08/2007, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
άντε και την έφτιαχναν, θα έμπαιναν μόνο ποδήλατα;; δε σε κόβω. άν δε σταματήσουμε να είμαστε ζώα, προκοπή σε αυτό τον τόπο δε θα δούμε!

+1

Ζεύκας
01/09/2007, 03:10
Σήμερα έκανα αρκετά χιλιόμετρα!

Πήγα στα ΤΕΙ στο Αιγάλεω, στη Καλιρρόης,Σύνταγμα,Ομόνοια,Κηφισσός,Γκάζι..παιδιά...

είχα την εντύπωση ότι θα με φάνε λάχανο αμάξια και μηχανάκια!

πήχτρα κίνηση,τα αμάξια να κινούνται νευρικά,να φρενάρουν απότομα...ένας με ΧΤ πήγε να πέσει πάνω μου την ώρα που έκανα διήθηση ενώ εκείνος ήταν στο μέσο της λωρίδας...

είχα καιρό να νιώσω το συναίσθημα της απειλής κατά της ζωής μου!

η κυκλοφορία έβαλε τα χειμωνιατικά της... :sad:

Alx 84
01/09/2007, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas


η κυκλοφορία έβαλε τα χειμωνιατικά της... :sad:

και σε συνδυασμό με τη ζέστη είναι το κάτι άλλο!:sad:

Stelth
01/09/2007, 22:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Σήμερα έκανα αρκετά χιλιόμετρα!

Πήγα στα ΤΕΙ στο Αιγάλεω, στη Καλιρρόης,Σύνταγμα,Ομόνοια,Κηφισσός,Γκάζι..παιδιά...

είχα την εντύπωση ότι θα με φάνε λάχανο αμάξια και μηχανάκια!

πήχτρα κίνηση,τα αμάξια να κινούνται νευρικά,να φρενάρουν απότομα...ένας με ΧΤ πήγε να πέσει πάνω μου την ώρα που έκανα διήθηση ενώ εκείνος ήταν στο μέσο της λωρίδας...

είχα καιρό να νιώσω το συναίσθημα της απειλής κατά της ζωής μου!

η κυκλοφορία έβαλε τα χειμωνιατικά της... :sad:





Κάτι τέτοια ακούω και το σκέφτομαι να έρχομαι Αθήνα :eek:

hercul
01/09/2007, 22:16
Ακόμα και στη Θεσσαλονίκη άρχισαν τα πράγματα να θυμίζουν χειμώνα από άποψη κίνησης τις καθημερινές!!! Καλόμαθα το καλοκαίρι και τώρα πάλι τα ίδια...

Θυμάμαι 13 Αυγούστου βράδυ να είμαι με τον Βουκεφάλα μου (το παπί μου) στην Βασιλίσης Όλγας 4 το πρωί μόνος μου για κανα 2 χιλιόμετρα!!!! Μαγευτικές στιγμές.... :rolleyes: :rolleyes:

xampos
01/09/2007, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Ακόμα και στη Θεσσαλονίκη άρχισαν τα πράγματα να θυμίζουν χειμώνα από άποψη κίνησης τις καθημερινές!!! Καλόμαθα το καλοκαίρι και τώρα πάλι τα ίδια...

Θυμάμαι 13 Αυγούστου βράδυ να είμαι με τον Βουκεφάλα μου (το παπί μου) στην Βασιλίσης Όλγας 4 το πρωί μόνος μου για κανα 2 χιλιόμετρα!!!! Μαγευτικές στιγμές.... :rolleyes: :rolleyes:


εχθες εκανα μια βολτα στις 3 το βραδυ στο κεντρο βας ολγας τσιμικση, εγνατια , καραμανλη

μονος μου :a54: :a54: :a54:

νταξει οχι εντελως μονος :blush: :blush:

την ημερα ομως γινεται τις πο&*^&( :sad:

Ταξιδευτής
03/09/2007, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
Σήμερα το πρωί είχα την ατυχία να διασχίσω Συγγρού+Καλλιρόης.... πήχτραααααα

:yuck:

Ανέβηκα Άνω Ζωγράφο .... από τον πρώτο όροφο του κτιρίου που ήμουν, ΟΛΗ η Αθήνα φαινόταν να είναι σκεπασμένη με ένα πηχτό κίτρινο νέφος....... ούτε η Ακρόπολη δεν φαινόταν. Χειρότερα δεν γίνεται....


Δεν υπάρχει κανένα μέλλον σε αυτή την γαμόπολη..... Σε κανα χρόνο ξεμπερδεύω με τις υποχρεώσεις που έχω εδώ, και μετά θα κοιτάξω να σηκωθώ να φύγω όσο πιο μακριά γίνεται......Δεν μπορώ να φανταστώ να περνάω την υπόλοιπη ζωή μου στην ΑΘήνα......


Ελατε ρε σεις! Γιατι το λετε αυτο; Η Αθηνα μας ασχημη και κωλοπολη;;; Ντροπη!

Ααααα ολα και ολα! Σε οσους δεν σας αρεσει αυτη η υπεροχη, ζεστη, αριστα διαρυθμισμενη πολη που λεγεται Αθηνα να φυγετε και να πατε να ζησετε σε τιποτα ΧΑΛΙΑ πολεις οπως η παρακατω! :sad: :sad:

Αλλα τι να μας πουν ομως και αυτοι οι χαζοι ε; Μηπως ξερουν να φτιαχνουν ομορφες, ανθρωπινες πολεις;;; Ελλαδαρα ρεεεεε!!! :sad: :sad:


101492

AFTER
03/09/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ελατε ρε σεις! Γιατι το λετε αυτο; Η Αθηνα μας ασχημη και κωλοπολη;;; Ντροπη!

Ααααα ολα και ολα! Σε οσους δεν σας αρεσει αυτη η υπεροχη, ζεστη, αριστα διαρυθμισμενη πολη που λεγεται Αθηνα να φυγετε και να πατε να ζησετε σε τιποτα ΧΑΛΙΑ πολεις οπως η παρακατω! :sad: :sad:

Αλλα τι να μας πουν ομως και αυτοι οι χαζοι ε; Μηπως ξερουν να φτιαχνουν ομορφες, ανθρωπινες πολεις;;; Ελλαδαρα ρεεεεε!!! :sad: :sad:

Καλα αμα τραβαγα και εγω φωτο της Αθηνας τον Αυγουστο, θα φαινοταν παραδεισενια
Εχει ερθει φιλος Ιταλος τον 15Αυγουστο, και μου ειχε πει ''ωραια η Αθηνα, δεν εχει κινηση'' :rotflmao:

Αυτα τα ζικ-ζακ τι ειναι?
Εδω οι ταριφες τα κανουν αυτα χωρις διαγραμμιση :rolleyes:

LsKostas
03/09/2007, 09:52
.Δεν μπορώ να φανταστώ να περνάω την υπόλοιπη ζωή μου στην ΑΘήνα......


ΤΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΦΙΛΤΑΤΕ...:D