PDA

View Full Version : Συναγερμοί και εγγύηση



Ζεύκας
01/09/2007, 12:02
Είμαι στα ψαξίματα να βάλω συναγερμό με τηλεειδοποίηση.

Έχω καταλήξει στον scorpio της elser υπάρχει όμως ένα γενικό πρόβλημα...

Εαν ο συναγερμός προκαλέσει βλάβη στο κύκλωμα χάνω την εγγύηση!

Ακούω εμπειρίες και συμβουλές για συναγερμούς και τυχόν προβλήματα που έχουν προκαλέσει!

θα λάβω ιδιαιτέρως υπόψιν τις συμβουλές από τους 5-6 πουθενάδες κατόχους triumph!

:wave2:

Ζεύκας
03/09/2007, 14:09
Μα καλά ρε πούστη μου κανείς δεν έχει εμπειρείες από προβλήματα που τους παρουσίασαν συναγερμοί? :mad:

Δεν υπήρχε ποτέ κανένα θέμα με συναγερμούς μη εγκεκριμένους από την κατασκευάστρια εταιρεία? :rolleyes:

Maira
03/09/2007, 14:30
Απ' ότι ξέρω αν στον τοποθετήσουν σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο, δεν χάνεις την εγγύηση ότι μάρκα κι αν είναι!!!!



Απλά θα πρέπει να την τοποθετήσουν αυτοί και να κρατήσεις την απόδηξη εργασίας μέχρι να λήξει η εγγύηση της μηχανής!!!

:wave2:

Ζεύκας
03/09/2007, 14:48
Εμένα μου είπαν βάλε τον συναγερμό που φέρνουμε εμείς ο οποίος είναι ιδανικά σχεδιασμένος για το μηχανάκι.

Όλοι οι άλλοι συναγερμοί,για να τοποθετηθούν πρέπει να κόψεις κάποιο καλώδιο κ αν παρουσιαστεί πρόβλημα στα ηλεκτρικά εγγύηση γιόκ... :rolleyes:

Maira
03/09/2007, 14:55
ΟΚ, λοιπόν πές τους να σου υπογράψουν ένα χαρτί πώς αν σου κλέψουν το μηχανάκι, λόγω έλληψης τηλεειδοποίησης, θα θεωρηθούν αυτοί υπεύθυνοι!!!!



Τέλος πάντων! πήγες να ρωτήσεις σε κάποια άλλη αντιπροσωπεία???

λόγω αλλαγής μηχανής, είχα ρωτήσει και μου είχαν πει πως μπορώ να βάλω όποιο συναγερμό θέλω, χωρίς να υπάρχει το παραμικρό πρόβλημα με την εγγύηση!!!


Και στην τελική δεν μπορούν να σε αναγκάσουν να βάλεις το συναγερμό που εισάγουν αυτοί!!! Ρώτα και στο εξουσιοδοτημένο του συναγερμού τι χρειάζεται για να μπει στο συγκεκριμένο μηχανάκι. Ίσως όντως να μην μπορεί να μπεί χωρίς να κόψουν καλώδια!!! Αλλά ας στο βεβαιώσουν κι αυτοι!!!

:wave2:

Ζεύκας
03/09/2007, 15:08
Θα το ψάξω εκτενέστερα τις επόμενες μέρες.Ευχαριστώ!

:beer: :beer: