PDA

View Full Version : Kαβαλάτε το ίδιο άνετα τη μοτοσικλέτα σας..



Respect
03/09/2007, 14:18
όπως παλιά όσοι έχετε οικογένεια, παιδιά ή πρόκειται να αποκτήσετε;

Θεωρητικά ανά πάσα στιγμή και με απίθανους τρόπους μπορεί κάποιος να τη πατήσει. Ok.

Σε σχέση με τη μοτοσικλέτα όμως πως το σκέφτεστε;.. δεδομένου πως οι κίνδυνοι είναι αυξημένοι δυστυχώς. Επηρεάζει τη σκέψη σας και με τι τρόπους;


Welcome to the trip.. :wave2:

sotpag
03/09/2007, 14:33
εμενα μου λες

μια μαλακια και αλλαζει τα παντα

δεν ξερω πως θα ειναι οταν παρω παλι μοτο και πως θα οδηγω

αλλα σιγορα δεν θα ειναι το ιδιο



και κατι βασικο, ερχετε οταν δεν το περιμενεις , αν ειναι να σε θελει...

perastikos
03/09/2007, 14:34
Εγώ που έγινα θείος το καλοκαίρι την καβαλάω με την ίδια ψυχολογία, δεν άλλαξε κάτι :p

Πάντως πέρα από την πλάκα φαντάζομαι ότι όταν αποκτάς παιδί το σκέφτεσαι 2 φορές πριν ανέβεις... Όπως και να το κάνεις το άτιμο το κουτί προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια... :smilea:

KaTaNaS
03/09/2007, 14:40
san freskos απο ατυχημα κι εγω και αφού αυτον τον προβληματισμό τον ειχα θέσει προ πολλού στον εαυτο μου για το κάποτε...


εφθασα στο συμπερασμα πώς απο εδω και στο εξής ή εκδρομικό στην ευρώπη, ή χώμα στην ελλάδα...

οταν πρώτα ο Θεός γεννοβολήσω πιστεύω θα το σκεφτώ ξανα πολύ καλύτερα ακομα κι αυτο το λίγο...

δεν υποτιμώ το μικρόβιο μου εχω κολλησει με τις 2 ροδες, αλλά πιστευω πως ο χρόνος που θα μπορώ να είμαι μαζί τους δεν θα ανταλλάσεται με καμμία εντουροβόλτα!

ισως υπερβολικά ρομαντικός ακόμα; είδωμεν... άλλωστε κάθε μερα μαθαινω και κατι καινουργιο για μένα και την ζωή (εξού και το σασπένς της ζωης μας)

:wave2:

KaTaNaS
03/09/2007, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
Εγώ που έγινα θείος το καλοκαίρι την καβαλάω με την ίδια ψυχολογία, δεν άλλαξε κάτι :p



τιποτα δεν αξιζει όσο η υγεια παίδες... και δυστηχως ειναι καθαρα θεμα τυχης στους δρομους μας!

:sad:

hercul
03/09/2007, 15:48
Πολύ βαθύς ο προβληματισμός σου respect!!! :look: :look:

Αν και απέχω πολύ από το στάδιο αυτό (των παιδιών κτλ...)
δεν μπορώ να πω ότι με προβληματίζει το θέμα της μοτοσικλέτας αλλά δεν λέω και με σιγουριά ότι θα την καβαλάω και τότε λες και δεν έχει αλλάξει τπτ!!

Ο ώριμος hercul (ο εαυτός μου δηλαδή σε λίγα χρόνια, όταν θα κάνω παιδιά) θα αποφασίσει !! :wave2:

devil's animal
03/09/2007, 16:08
φανταζομαι οτι πριν αποκτησεις αυτην την "ιδιοτητα" ....οδηγας λιγο πιο επιθετικα και απροσεκτα...και μετα ...οδηγας πιο συνεσταλμενα και μεθοδικα!

τι ειπα παλι ο π0υστης???
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

kawasaki ZX-12
03/09/2007, 16:22
κοιτα να σου πω εγω πριν τρια χρονια αποφασισα να συζησω !!!!!!!!!!

ναι αλλαξε ο τροπος που σκεφτομουν αλλαξε ο τροπος οδηγησης και η συμπεριφορα μου στις βολτες
ακομα και οταν εβρεχε και πηγαινα η ερχομουν απο την δουλεια σκεφτομουν πολυ πιο καθαρα οτι δεν πειραζει καλυτερα 10 λεπτα παραπανω βροχη παρα να μην παω σπιτι μου η να καταληξω με ενα σπασμενο ποδι και να κατσω ενα μηνα απο την δουλεια μου εχω εξοδα τωρα και ευθυνες!!!!!
πριν 2 μηνες παντευτηκα και συνεχιζω να ειμαι ετσι, πιστευω οτι βλεπεις πιο καθαρα τις ευθυνες και απλα τις αναλαμβανεις!!!!!!!!

παραμεριζεις την καυλα σου δεν ψηνεσαι εστω και για χαβαλε για ανοιγματα στα φαναρια!!!!

οταν θα βρω αδεια εθνικη αργα το βραδυ θα ανοιξω οχι ομως οπως παλια και οχι για πολυ το μικροβιο υπαρχει και θα υπαρχει για παντα απλα τωρα κοιμαται!!!!!!!!1

Respect
03/09/2007, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τιποτα δεν αξιζει όσο η υγεια παίδες... και δυστηχως ειναι καθαρα θεμα τυχης στους δρομους μας!

:sad: Κάπου εδώ ξεκινά ο προβληματισμός.
Έχοντας την υγεία μας παράλληλα έχουμε και τη δυνατότητα να μπορούμε να παλέψουμε άρα και να προσφέρουμε σε αυτούς που στηρίζονται από εμάς.
Το να κάνουμε πράγματα που μας δίνουν απέραντη ευχαρίστηση όπως οι βόλτες με τη μοτοσικλέτα μας είναι πράγμα σχεδόν ακατανίκητο και σχεδόν απαραίτητο εφόσον έχουμε το μικρόβιο, προκειμένου να ξελαμπικάρουμε και να μη δαγκώσουμε κανέναν γύρω μας, αλλά από την άλλη, είμαστε (θέλω να πιστεύω) μεγάλοι και σοβαροί άνθρωποι, οπότε λογικό και επόμενο είναι να έχουμε ανησυχίες για το προς τα που πάμε κάθε φορά και με τι τρόπο.. έτσι δεν είναι;

Stelth
03/09/2007, 17:05
26/06/1993 ΘΑ παντρευόμουν
25/05/1993 Τράκαρα με τη μηχανή

Ένας μλκς με φορτηγό θεώρησε σωστό να μπει αντικανονικά σε μονόδρομο

Αποτέλεσμα ………….

Νοσοκομείο

Μετά από ένα χρόνο και 9 χειρουργεία βγήκα από το νοσοκομείο

Πάει και ο γάμος πάνε όλα

Μέχρι τώρα τα χειρουργεία έγιναν 17

Παιδιά ούτε καν περνάει από το μυαλό σας πόσο μπορεί να αλλάξει η ζωή σας/μας μέσα σε ένα δευτερόλεπτο

Εξακολουθώ να οδηγώ μηχανή πολύ προσεκτικά (δεν θα άντεχε το πόδι μου ούτε μια γρατζουνιά επιπλέων) αλλά ο κίνδυνος υπάρχει σε κάθε γωνία σε κάθε μλκ πεζό.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Παντρεύτηκα το 2001

Τώρα πηγαίνω βόλτα είτε μαζί με τη γυναίκα είτε μόνος

Δεν μπορείς να κόψεις το ναρκωτικό που λέγετε μηχανή

Την ταχύτητα όμως την περιορίζεις (είτε μόνος σου είτε με κρανιά από τη γυναίκα) που μόλις δει πάνω από 135-140 στο κοντέρ (εθνική) αρχίζει της κεφαλιές

Ίσος βγήκα έξω από το θέμα αλλα θεώρησα σωστό να το πω

apav
03/09/2007, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
... οπότε λογικό και επόμενο είναι να έχουμε ανησυχίες για το προς τα που πάμε κάθε φορά και με τι τρόπο ...

... οπότε και βελτιώνουμε τις οδηγικές μας συνήθειες, δεν παίρνουμε ρίσκα, προσπαθούμε να προβλέψουμε το απρόβλεπτο, κλπ. :winka:

Δεν είναι το όχημα που θα μας κάνει την ζημιά αλλά το σωστό μέρος, με τις κατάλληλες συνθήκες και τις ανάλογες αντιδράσεις.

ΥΓ Δεν πιστεύω να τα δει αυτά η Mrs Respect! -> Πωλείται Στρώμα Κ4 σε άριστη κατάσταση, μπλα-μπλα. :nono:

fantacid
03/09/2007, 17:49
Δε ξερω πως αλλα σημερα σκεφτομουν, οτι με το αθλημα που εχουμε διαλεξει σε συνδιασμο με το κυκλοφοριακο μπουρδελο που επικρατει στους δρομους μας, μου φανηκε οχι ασχημη ιδεα μια ασφαλεια ζωης ή ακομα καλυτερα εαν υπαρχει δυνατοτητα ασφαλισης "κοκκαλων" ή κατι τετοιο!

δλδ σε μια σοβαρη τουμπα που σε στελνει στο νοσοκομειο να υπαρχει καποια αποζημιωση....


βεβαια θα μου πεις ποσο κανει ενα σπασμενο ποδι με δεκα λαμες ή δυο σπασμενα πλευρα ή ακομα χειροτερα η ιδια σου η ζωη???












φακ

:bigcry:

THEOD
03/09/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki ZX-12
κοιτα να σου πω εγω πριν τρια χρονια αποφασισα να συζησω !!!!!!!!!!

ναι αλλαξε ο τροπος που σκεφτομουν αλλαξε ο τροπος οδηγησης και η συμπεριφορα μου στις βολτες
ακομα και οταν εβρεχε και πηγαινα η ερχομουν απο την δουλεια σκεφτομουν πολυ πιο καθαρα οτι δεν πειραζει καλυτερα 10 λεπτα παραπανω βροχη παρα να μην παω σπιτι μου η να καταληξω με ενα σπασμενο ποδι και να κατσω ενα μηνα απο την δουλεια μου εχω εξοδα τωρα και ευθυνες!!!!!
πριν 2 μηνες παντευτηκα και συνεχιζω να ειμαι ετσι, πιστευω οτι βλεπεις πιο καθαρα τις ευθυνες και απλα τις αναλαμβανεις!!!!!!!!

παραμεριζεις την καυλα σου δεν ψηνεσαι εστω και για χαβαλε για ανοιγματα στα φαναρια!!!!

οταν θα βρω αδεια εθνικη αργα το βραδυ θα ανοιξω οχι ομως οπως παλια και οχι για πολυ το μικροβιο υπαρχει και θα υπαρχει για παντα απλα τωρα κοιμαται!!!!!!!!1


+1

Και με 2 παιδιά = +1000

T-REX
03/09/2007, 18:04
Σαν πατερας κι εγω αρχισα να δινω μεγαλη σημασια στην παραμετρο ασφαλεια και αρτιμελεια.
Οδηγοντας για πολλα χρονια πολλων ειδων μηχανες και εχοντας τα ατυχηματα μου οπως και οι περισσοτεροι συμφορουμιστες(η συντρηπτικη πλειοψηφια εξ αυτων μεσα στην πολη), αποφασισα να περιορισω αισθητα της μετακινησεις μου μεσα στην πολη με την μηχανη και ας χανω 10-30 λεπτα την ημερα. Θα μου πεις τωρα φλωρεψες,φοβασε τιδιαολο?
Οχι μαγκες το κερδος να γυριζω καθε μέρα απο την δουλεια και να αντικρυζω το χαμογελο ενος μικρου πλασματος που αγαπαω περισσοτερο απο τον εαυτο μου ειναι ανεκτιμητο πιστεψτε με.
Ετσι πλεον προτιμω ενα Σαββατο να παω καμια βολτα με τα φιλαρακια οδηγοντας γρηγορα μεν (για τα δικα μου μετρα παντα ) αλλα ενα κλικ κατω απο αυτο που μπορω .Ουτως ή αλλως η χαρα και τα συναισθηματα που αποκομιζεις απο μια βολτα εινα φανταστικα ακομη κι ετσι ,και ας μπαινεις στην στροφη με λιγοτερα απο οτι μπορεις (παντα υπαρχει και η πιστα αλλοστε)
Προσωπικα ετσι τα βλεπω τα πραγματα μαγκες ,ο καθένας μπορει να συμφωνησει η να διαφωνησει.
Καλους δρομους να εχουμε και ΠΑΝΤΑ ορθιοι:beer: :beer:

Respect
03/09/2007, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav


ΥΓ Δεν πιστεύω να τα δει αυτά η Mrs Respect! -> Πωλείται Στρώμα Κ4 σε άριστη κατάσταση, μπλα-μπλα. :nono: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

ΕΠ!!!..!! :mad:
































:a13:





















































:a07:

αν και το FJR 1300 εδώ που τα λέμε είναι πιο καλό.. πιο ωραίο... πιο ασφαλές ... πιο...




:a49: :a49: :a49:

Respect
03/09/2007, 18:26
Πέρα από τα αστεία απ’ότι φαίνεται συμφωνούμε όλοι πως όταν μεγαλώνουν οι ευθύνες γινόμαστε ηθελημένα λίγο "μπούληδες".
Παρόλα αυτά ρε παιδιά δε έτυχε ποτέ να ξεπεράσετε τα όρια; Δε γκρινιάξατε ποτέ με τον εαυτό σας για αυτό που έγινε λίγο πιο πριν εξαιτίας όλων όσων λέμε;

zephyr1
03/09/2007, 18:27
Ουσιαστικα δεν ειναι η γυναικα που κανει την αλλαγη αλλα το παιδι.Το φρενο ερχεται με το παιδι ,ειδικα αν εχεις φαει την μουρη σου καμποσες φορες πιο πριν και εχεις (αναγκαστικα) χρησιμοποιησει τους κοντινους ανθρωπους καταλαβαινεις ,ποσο πακετο ειναι αυτη η κατασταση και δεν θελεις να ξανασυμβει ποτε.

Δημιουργηται ενας φοβος και ενα ανχος που δεν ειχες γνωρισει ποτε.

Ποσο με εχει προβληματισει αυτο ειδικα τα τελευταια 2 χρονια.

Παντως καλο μου κανει 100% :winka:

blueblack
03/09/2007, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τιποτα δεν αξιζει όσο η υγεια παίδες... και δυστηχως ειναι καθαρα θεμα τυχης στους δρομους μας!

:sad:

Η ΠΙΟ ΣΟΦΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ...........

Πού διάβασα έδώ καί καιρό.......!!!!!!!!


:wave2:

blueblack
03/09/2007, 19:00
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ........


Αύτά πού θά πώ είναι προσωπικές άπόψεις καί όχι κατ'άνάγκην σωστές
γιά σάς.........


Όταν όδηγάς μηχανάκι πάντα ύπάρχει ένας φόβος .....ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ..
άλλιώς γρήγορα θά γίνεις άγγελούδι ...........
Τώρα τό πόσο άλλάζει αύτός ό φόβος όταν σκέφτεσαι καί άλλους έκτός
άπό τόν έαυτό σου έξαρτάται νομίζω άπό πολλά πράμματα......
Άπό τό πόσο έγωιστικό γουρούνι είσαι γιά παράδειγμα,
άπό τό πόση τρέλλα κουβαλάς,
άπό τό πόσο δουλεύει τό παρασυμπαθητικό,δηλαδή τό ένστικτο τής
αύτοσυντήρησης,
άπό τό πόσο νιώθεις ότι έξαρτώνται ή σέ χρειάζονται οί δικοί σου........
ΑΠΟ ΑΠΕΙΡΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΟΥΣ.......!!!!!!!!!


Όταν λοιπόν τά βάζεις όλα αύτά κάτω ,καί άναλόγως μέ τά μή καί τά πρέπει
πού μπορείς ή σού έχουν μάθει νά λές στή ζωή σου,όταν λοιπόν τά ζυγίζεις
όλα αύτά καί βλέπεις ότι...........
κάνεις τό άντίθετο άπό αύτό πού θά έλεγε ή λογική σου τότε...........
Η ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ................
Η ΤΟΥΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ..........

Δέν ύπάρχει μέση όδός φίλοι.........
Ή προχθεσινή μου τούμπα μού άπέδειξε ότι...........
ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΕΡΟ ΣΤΟΝ ΑΝΕΜΟ...........

Καί ότι τά λιγώτερα πού λέει ό φίλος μέ τό Καβασάκι είναι γιά νά ξεγελάμε
τίς τύψεις μας........!!!!!!!!!

Σχολιάστε καί θά συνεχίσω........





:wave2:

kiriakost
03/09/2007, 20:16
Νομίζω ότι το θέμα έχει καλυφθεί ... έτσι το μόνο που μένει για μένα να προσθέσω είναι μια ατάκα .

Οσο λιγότερο, επιθετικός οδηγός είσαι .. τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να την βγάζεις καθαρή . :)

Lupo
03/09/2007, 20:18
Ορίστε!
Με αναγκάζεις να το πω.
Η υπογραφή μου άλλαξε , και έγινε αυτή που είναι τώρα, τη ημέρα που έμαθα ότι σε μερικούς μήνες, θα γίνω πατέρας!:blush: :a25: :a07:
( Ορίστε ρε kalesin που λύσσαξες! Το είπα!)

Τις επόμενες μέρες, ακύρωσα την ασφάλεια της μηχανής, που έτσι κι αλλιώς είχα σκοπό να της κάνω επιδιορθώσεις, και από τότε, κάθεται στο γκαράζ.
Μέχρι να γεννηθεί με το καλό, το παιδί μου, είπα ότι δεν θα την οδηγήσω.
Αλλάξα.
Τώρα, απλά την βάζω μπροστά, και τρελαίνομαι.
Βλέπω μηχανές να περνάνε και ενθουσιάζομαι.

Καινούργια , πιο δυνατή αγάπη έρχεται στην ζωή μου :a07: , αλλά και η αγάπη για την μηχανή δεν σβήνει.
Είμαι σχεδόν σίγουρος, ότι όταν θα ξανακαβαλήσω, θα αλλάξει ο τρόπος οδήγησης μου, και θα προτιμήσω τα ταξίδια και τις εκδρομές, σχεδόν αποκλειστικά.
Θα δείξει :wave2:



Υ.Γ. Πως σου ήρθε αυτός ο προβληματισμός ρε RESPECT?
Μήπως έχεις κι εσύ να δηλώσεις κάτι, μετά τις δικές μου δηλώσεις?
:D

Respect
03/09/2007, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ορίστε!
Με αναγκάζεις να το πω.
Η υπογραφή μου άλλαξε , και έγινε αυτή που είναι τώρα, τη ημέρα που έμαθα ότι σε μερικούς μήνες, θα γίνω πατέρας!:blush: :a25: :a07:
( Ορίστε ρε kalesin που λύσσαξες! Το είπα!)




Υ.Γ. Πως σου ήρθε αυτός ο προβληματισμός ρε RESPECT?
Μήπως έχεις κι εσύ να δηλώσεις κάτι, μετά τις δικές μου δηλώσεις?
:D :look: :p :p :p :smokin:




- Κυριάκο υπάρχει και άλλη ατάκα - κανόνας που λέει πως όσο πιο πολλά χιλιόμετρα γράφεις, τόσο πιο πολύ αυξάνονται οι πιθανότητες του ατυχήματος..!!

Το πρόβλημα μου εμένα λοιπόν δεν είναι τόσο τα 200km στο κοντέρ όσο, αυτός ο κανόνας!!

kiriakost
03/09/2007, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
:look: :p :p :p :smokin:




- Κυριάκο υπάρχει και άλλη ατάκα - κανόνας που λέει πως όσο πιο πολλά χιλιόμετρα γράφεις, τόσο πιο πολύ αυξάνονται οι πιθανότητες του ατυχήματος..!!

Το πρόβλημα μου εμένα λοιπόν δεν είναι τόσο τα 200km στο κοντέρ όσο, αυτός ο κανόνας!!

Μου έδωσες ιδέα ... για καινούργιο θέμα !! ;)

sotpag
03/09/2007, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
.........σε μερικούς μήνες, θα γίνω πατέρας!:blush: :a25: :a07:......:D

:beer: :beer: :beer:

Xapns
03/09/2007, 21:26
Με μια λάμα και έξι βίδες στον ώμο, δεν αλλάξε τίποτα.
Αν είναι να 'ρθει, θε να 'ρθεί, αλλιώς θα προσπεράσει...

Lupo
03/09/2007, 21:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
:beer: :beer: :beer: :beer: :a51: :wave2:

sotpag
03/09/2007, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xapns
Με μια λάμα και έξι βίδες στον ώμο, δεν αλλάξε τίποτα.
Αν είναι να 'ρθει, θε να 'ρθεί, αλλιώς θα προσπεράσει...



1 1/2 χρονο πατεριτσες 4 χειρουργεια, προβληματα στην κινηση και εχουμε ακομα.....


ενα μαγαζι που οι πελατες δεν ξερουν απο ποδια και χερια ....


εκει αλλαζουν πολλα


τωρα ποσα δεν ξερω αλλα αλλαζουν:wave2: :wave2:

$py
03/09/2007, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
26/06/1993 ΘΑ παντρευόμουν
25/05/1993 Τράκαρα με τη μηχανή


Παντρεύτηκα το 2001



Συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτος, αλλά παντρεύτηκες την ίδια γυναίκα που θα παντρευόσουν το 93?



:wave2:

$py
03/09/2007, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ορίστε!
Με αναγκάζεις να το πω.

:D


Με το καλό το Lupaki


:beer: :wave2: :beer:

sober
03/09/2007, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xapns
Με μια λάμα και έξι βίδες στον ώμο, δεν αλλάξε τίποτα.
Αν είναι να 'ρθει, θε να 'ρθεί, αλλιώς θα προσπεράσει...


Δεν εχω πεσει ποτε...το πολυ 2...3 επιτοπιες χαζοτουμπιτσες εφαγα οποτε δεν εχω ιδεα και μονο να φανταστω μπορω πως 8α ενιω8α μετα απο ενα ατυχημα και τρεχαματα στο νοσοκομειο με ολη την ταλαιπωρια και τον πονο που συνεπαγεται...

Τα παιδια 'η ο αντρας μου δε 8α με επηρεασουν στον τροπο που οδηγω...αλλωστε υπαρχουν ηδη ανρ8ωποι που υπεραγαπω και παλι εχω κανει πολλες μλκιες στο δρομο και εχω στα8ει απιστευτα τυχερη απειρες φορες...

Ειλικρινα πιστευω πως αν ειναι να ερ8ει η ωρα σου τιποτα δεν μπορει να το σταματησει ... ακομα και να περπατας στο δρομο που λεει ο λογος ...

Τα ειχα σκεφτει αυτα οταν ηταν να αγορασω μοτο ... Αποφασισα οτι 8α παρω μηχανη γιατι ουτως η αλλως καποια πραγματα απλα συμβαινουν και μπροστα σε αυτο ειμαστε ανισχυροι (οσο μοιρολατρικο κι αν ακουγεται αυτο...)

Το ατομο που αγαπουσα οσο τιποτε αλλο πε8ανε σε τροχαιο και να φανταστειτε δεν ειχε ποτε ιδιαιτερες σχεσεις με οδηγηση ... Δεν οδηγουσε αυτος ΚΑΝ...2 αμαξια ηταν και τελευταια στιγμη αλλαξε και επιβιβαστηκε στο αμαξι που ενεπλακη στο τροχαιο ...!!!

Δε νομιζω πως αξιζει να το σκεφτεστε σε στυλ..''εχω παιδια...ας σταματησω τις μηχανες γιατι κινδυνευω περισσοτερο'' και δεν το λεω αρνητικα...

Σιγουρα οσοι εχετε παιδια ενδομυχα και αναποφευκτα γεμιζετε απο αυτο το αισ8ημα ευ8υνης απεναντι τους ... αλλα αυτο δε 8α επρεπε να ειναι λογος για να οδηγειτε προσεκτικα..Ειναι απλα ενα εξτρα επιχειρημα...
ΟΥΤΩς Η ΑΛΛΩΣ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ να οδηγουμε προσεκτικα...

:wave2:

Lupo
03/09/2007, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Με το καλό το Lupaki


:beer: :wave2: :beer:
Ευχαριστώ Πίπη!:blush:

:beer: :beer: :beer:

:blush:

makocer
03/09/2007, 23:30
μια απο τα ιδια....μονο που περασε για μενα η περιοδος αγχους/ανασφαλειας...
μετα απο 3 παιδια μαλλον αρχισα να ωριμαζω ... :D (εστω κι αν μερικοι μλκς θεωρουν οτι στα 40φευγα εισαι καγκουρας γιατι πηρες το μηχανακι που γουσταρες)

ισως στο μονο που δεν μπορω ακομα να επιστρεψω ειναι η θαλασσα :( ...
χρονια θαλασσοδερνομουν με το ψαροντουφεκο ,πολλες φορες τη γλυτωσα ειναι αληθεια, ακομα ομως δεν εχω ξεπερασει την ανασφαλεια μου -η σκεψη μου κολλαει στα παιδια κι οτι κατω απο την επιφανεια εισαι εντελως μονος.....

δεν ειναι για μενα ο κινδυνος που υπαρχει πραγματικα εκει εξω - ειναι ο εαυτος μας και ποσο σεβασμο εχουμε για την ιδια μας τη ζωη

Nikoskazer2000
03/09/2007, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
χμ..

μολις πιασει φθινοπωρο πηζουν οι προβληματισμοι...

μολις πιασει ανοιξη πηζουν οι εκδρομες ( κ το σπαμ..)


συνεχιστε παρακαλω :smilea:

:nono:

Το σπαμ είναι ολο το χρόνο :D

Nikoskazer2000
03/09/2007, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
san freskos απο ατυχημα κι εγω και αφού αυτον τον προβληματισμό τον ειχα θέσει προ πολλού στον εαυτο μου για το κάποτε...


εφθασα στο συμπερασμα πώς απο εδω και στο εξής ή εκδρομικό στην ευρώπη, ή χώμα στην ελλάδα...

οταν πρώτα ο Θεός γεννοβολήσω πιστεύω θα το σκεφτώ ξανα πολύ καλύτερα ακομα κι αυτο το λίγο...

δεν υποτιμώ το μικρόβιο μου εχω κολλησει με τις 2 ροδες, αλλά πιστευω πως ο χρόνος που θα μπορώ να είμαι μαζί τους δεν θα ανταλλάσεται με καμμία εντουροβόλτα!

ισως υπερβολικά ρομαντικός ακόμα; είδωμεν... άλλωστε κάθε μερα μαθαινω και κατι καινουργιο για μένα και την ζωή (εξού και το σασπένς της ζωης μας)

:wave2:


:a18: :a20: και πολλά πιο πολλά :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: απ' αυτά που μπορώ να ποστάρω.

Εισ' ωραίος!
:beer:

Nikoskazer2000
03/09/2007, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
φανταζομαι οτι πριν αποκτησεις αυτην την "ιδιοτητα" ....οδηγας λιγο πιο επιθετικα και απροσεκτα...και μετα ...οδηγας πιο συνεσταλμενα και μεθοδικα!

τι ειπα παλι ο π0υστης???
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Τι είπες πάλι ο φούστης??? :confused: :confused:

μάλλον πως εννοούσες το αντίθετο έτσι;

Nikoskazer2000
04/09/2007, 00:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
26/06/1993 ΘΑ παντρευόμουν
25/05/1993 Τράκαρα με τη μηχανή

Ένας μλκς με φορτηγό θεώρησε σωστό να μπει αντικανονικά σε μονόδρομο

Αποτέλεσμα ………….

Νοσοκομείο

Μετά από ένα χρόνο και 9 χειρουργεία βγήκα από το νοσοκομείο

Πάει και ο γάμος πάνε όλα

Μέχρι τώρα τα χειρουργεία έγιναν 17

Παιδιά ούτε καν περνάει από το μυαλό σας πόσο μπορεί να αλλάξει η ζωή σας/μας μέσα σε ένα δευτερόλεπτο

Εξακολουθώ να οδηγώ μηχανή πολύ προσεκτικά (δεν θα άντεχε το πόδι μου ούτε μια γρατζουνιά επιπλέων) αλλά ο κίνδυνος υπάρχει σε κάθε γωνία σε κάθε μλκ πεζό.

ΠΡΟΣΟΧΗ

Παντρεύτηκα το 2001

Τώρα πηγαίνω βόλτα είτε μαζί με τη γυναίκα είτε μόνος

Δεν μπορείς να κόψεις το ναρκωτικό που λέγετε μηχανή

Την ταχύτητα όμως την περιορίζεις (είτε μόνος σου είτε με κρανιά από τη γυναίκα) που μόλις δει πάνω από 135-140 στο κοντέρ (εθνική) αρχίζει της κεφαλιές

Ίσος βγήκα έξω από το θέμα αλλα θεώρησα σωστό να το πω

:eyepop:
:(

Τι να πω, είσαι δυνατός ρε φίλε για να καταφέρεις να ξανακαβαλήσεις! RESPECT!

Nikoskazer2000
04/09/2007, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Ουσιαστικα δεν ειναι η γυναικα που κανει την αλλαγη αλλα το παιδι.Το φρενο ερχεται με το παιδι ,ειδικα αν εχεις φαει την μουρη σου καμποσες φορες πιο πριν και εχεις (αναγκαστικα) χρησιμοποιησει τους κοντινους ανθρωπους καταλαβαινεις ,ποσο πακετο ειναι αυτη η κατασταση και δεν θελεις να ξανασυμβει ποτε.

Δημιουργηται ενας φοβος και ενα ανχος που δεν ειχες γνωρισει ποτε.

Ποσο με εχει προβληματισει αυτο ειδικα τα τελευταια 2 χρονια.

Παντως καλο μου κανει 100% :winka:

+1000

αν και δεν είμαι πατέρας αλλα κάποτε που είχα ενα ατύχημα, ευτυχώς μόνο με υλικές απώλειες, και με είχε η κοπελιά μου αγκαλιά με δάκρυα στα μάτια να με παρακαλάει να παρατήσω τις μηχανές γιατί φοβόταν να μην πάθω τίποτα την επόμενη φορά ήρθα πολύ κοντά οχι στο να πηγαίνω πιο συντηρητικά αλλα σ' αυτά που μου είπε.

Δεν ξέρω ρε παιδιά, ράγισα εκείνη τη βραδιά, δεν ήθελα να την ξαναδώ αν κλαίει και να τρέμει για 'μένα απο το μικρόβιο της μηχανής. Πόσο μάλλον να είχαμε και παιδιά...:sad:

Θα έβλεπα τα GPια και θα μου τρέχανε τα σάλια, το ίδιο και με τα περιοδικά, το ίδιο και με τον γνωστό ή κολλητό που θα ηταν καβάλα πάνω στη μηχανή του αλλα θα τα θυσίαζα ολα χωρίς 2η σκέψη.

Nikoskazer2000
04/09/2007, 00:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
...Σιγουρα οσοι εχετε παιδια ενδομυχα και αναποφευκτα γεμιζετε απο αυτο το αισ8ημα ευ8υνης απεναντι τους ... αλλα αυτο δε 8α επρεπε να ειναι λογος για να οδηγειτε προσεκτικα..Ειναι απλα ενα εξτρα επιχειρημα...
ΟΥΤΩς Η ΑΛΛΩΣ ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ να οδηγουμε προσεκτικα...

:wave2:


+1000000000000000
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Ρε...συγνώμη για τότε....είπαμε...andrenaline rush :smokin:
αφού με είδες που πήγαινα Παναγία οταν πήγαμε στις Καλύβες. :a05:

KaTaNaS
04/09/2007, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Οσο λιγότερο, επιθετικός οδηγός είσαι .. τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες να την βγάζεις καθαρή . :)

με το συμπάθειο... αλλά kammia sxedsh με το θρεντ!

και εδω τουλαχιστον στη ζουγκλα... ξερω πολλους μηχανοβιους που λογο επιθετικης οδηγησης εχουν γλιτώσει πολλά!

μάλλον η επίθεση σώζει!

διοτη στην επίθεση τα έχεις 400! εισαι εκεί όλος... υπάρχει μόνο αυτο για ΄σενα, ούτε σκέψεις για δουλειές , υποχρεώσεις, η χθεσινή νυχτα με τη συνττροφο και λοιπά...


οφφ τόπικ το ξέρω... αλλά να μην βγαζουμε ασχετα και λανθασμενα συμπερασματα

KaTaNaS
04/09/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect

- Κυριάκο υπάρχει και άλλη ατάκα - κανόνας που λέει πως όσο πιο πολλά χιλιόμετρα γράφεις, τόσο πιο πολύ αυξάνονται οι πιθανότητες του ατυχήματος..!!

Το πρόβλημα μου εμένα λοιπόν δεν είναι τόσο τα 200km στο κοντέρ όσο, αυτός ο κανόνας!!
συμφωνω δυστηχώς....

μιλάμε για οδηγηση ως επι τον πλείστον στην πόλη που προσωπικά πλεον ενα ατυχημα (ειτε βαρυ ειτε ελαφρυ ) το βλεπω ως ενα στατιστικο στοιχειο...
οταν εγω έκανα για 3 χρονια 150 χιλιομετρα την ημερα μεσα στην πόλη ηταν καθαρά θέμα στατιστικης να ερθει η ωρα μου...

καθε μερα γλιτωνα 3-4 επεισόδια ενεκα της προνοητικότητας που ειχα αναπτύξει... δεν οδηγουσα πλέον παρά ψυχολογούσα τον κάθε οδηγό μπροστά μου...


μια μέρα αφαιρέθηκα και απλά συνέβει! :sad:

όρθιοι όλοι αδέρφια...

στις εκδρομες χαρουμενοι ευτυχισμενοι, και στην πόλη σαν τους κάβουρες κοιτώντας γυρω γυρω συνεχώς να φυλαχτούμε

hidefnick
04/09/2007, 09:34
Σε όλους όσους απάντησαν ότι δεν άλλαξε ή δεν θα αλλάξει ο τρόπος οδήγησής τους να σχολιάσω ότι από εγωισμό πάνε καλά.

Για ορφανά που γράφουμε μετά από κάποιον που "ταξίδεψε" είναι το thread αν δεν το κατάλαβαν.

Προσωπική μου άποψη φυσικά.

Suzukios
04/09/2007, 10:08
Την καλημέρα μου σε ολους!
Μηχανές καβαλάω εδώ και τρία χρόνια! το μικρόβιο το είχα από παλιά. Ευτυχώς ανέβαζα την ανδρεναλίνη μου με πολλές βόλτες με ποδήλατο, σε βουνά πόλεις ειδικές διαδρομές, αυτοσχέδιες πίστες κλτ( έχω κι ένα παράσημο από 5 χρονών).
Μηχανή πραγματική ( όχι παπακι και αυτοματακια) πήρα φέτος τον ιούνιο.
Ο λόγος : εδώ κι ένα χρονο έίμαι πατέρας και είχα πεί ότι όταν θα κάνω παιδί θα πάρω μηχανη για να έχω το μυαλό στο κεφάλι μου.
Και πάλι είναι γλυκό το γκάζι και υπάρχουν στιγμές που πιέζω την μηχανή στα δικά μου όρια αλλά για πολύ λίγο.Μετα νιώθεις τις ευθύνες και τις υποχρεώσεις και έτσι απλά εκεί που βλέπεις 240+ στο κοντέρ και είναι αυθεία και άδειος ο δρόμος κόβεις και πάς +/- στα όρια του κοκ.
Και αυτό το συναίσθημα το έχω νιώσει κάθε φορά που παίρνω την μηχανη μόνος να στανιάρω λιγάκι. Ευτυχώς η γυναίκα μου ανεβαίνει (αρκεί να πηγαίνω με συνέση αλλιώς :evil: !! όταν ειμαστε μαζί) και περιμένω να βρούμε χρόνο( από αυτό πάσχουν συνηθώς τα ζευγάρια) να κάνουμε καμιά βόλτα ή ταξίδι!

Αν μπορούσαμε όλοι να οδηγαμε στο δρόμο και σκεφτόμασταν έστω τις περισσότερες φορές τους δικους μας την γλύκα της ζωής, η οδήγηση μας θα ήταν απόλαυση, ο κόσμος περισσότερος, η χαρά μεγαλύτερη και η κοινωνία καλλύτερη.

Πολλά και ασφαλή km σε όλους τους οδηγούς (moto - auto)!

sober
04/09/2007, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Σε όλους όσους απάντησαν ότι δεν άλλαξε ή δεν θα αλλάξει ο τρόπος οδήγησής τους να σχολιάσω ότι από εγωισμό πάνε καλά.

Για ορφανά που γράφουμε μετά από κάποιον που "ταξίδεψε" είναι το thread αν δεν το κατάλαβαν.

Προσωπική μου άποψη φυσικά.



Εισαι αδικος (δεν ξερω για τους αλλους ) αλλα τουλαχιστο μαζι μου εισαι αδικος...
Στην κατηγορια που περιεγραψες ανηκω και αν διαβασεις πιο προσεχτικα το ποστ μου σου λεω πως η οδηγηση του συγκεκριμενου ατομου δεν επαιξε κανενα ρολο...

Ισα ισα ηταν ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ!!

:( :wave2:

Στην τελικη...τι να πω.. ισως δε 8α επρεπε να ποσταρω καν σ'αυτο το 8ρεντ...ουτε παιδια εχω ουτε παντρεμενη..:rolleyes:

zephyr1
04/09/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
με το συμπάθειο... αλλά kammia sxedsh με το θρεντ!

και εδω τουλαχιστον στη ζουγκλα... ξερω πολλους μηχανοβιους που λογο επιθετικης οδηγησης εχουν γλιτώσει πολλά!

μάλλον η επίθεση σώζει!

διοτη στην επίθεση τα έχεις 400! εισαι εκεί όλος... υπάρχει μόνο αυτο για ΄σενα, ούτε σκέψεις για δουλειές , υποχρεώσεις, η χθεσινή νυχτα με τη συνττροφο και λοιπά...


οφφ τόπικ το ξέρω... αλλά να μην βγαζουμε ασχετα και λανθασμενα συμπερασματα

+++++


Απο 16 χρονων περιπου 100χλμ την ημερα με διαφορα μηχανακια και παντα με μηχανακια.

Στα απειρα χρονια μου βοηθουσα την στατιστικη να αποδυκνειει γενικοτερα της πτωσης , στα (πιστευω) εμπειρα χρονια οδηγησης προσπαθω να παω κοντρα στην στατιστικη.

Καπου ειχα διαβασει οτι οι εμπειρη αναβατες εχουν μια πτωση ανα 2 χρονια.Παντα κινηση σε πολη και καθημερινα.

Οσο για την επιθετικη οδηγηση τα συν μου τα εβαλα, αλοιμονο στην γιαγιακα που αν δεν ανοιγα το γκαζι θα ειμασταν αγκαλια σαν νιοπαντρη μεσα στου χαντακ.:lol:

g.papalexis
04/09/2007, 15:00
να πω και εγώ τα δικά μου.
38 πιά και με 2 παιδιά που τα λατρεύω και δικές μου μηχανές τα τελευταία 20 χρόνια.
Κανένα ατύχημα με τραυματισμό.
Άλλαξαν πολλά και στον τρόπο σκέψης μου και στις οδηγικές ικανότητές μου.
Καταρχάς τα τελευταία χρόνια δεν πίνω πολύ όταν οδηγώ, που παλιά ήταν αρκετά επικίνδυνο και για μένα και για τους γύρω.
Χρόνο με το χρόνο και καθημερινά προσθέτω και κάτι στην οδήγησή μου και πιστεύω βελτιώνομαι συνεχώς.
Οδηγώ όπως αντέχει ο δρόμος και οι περιστάσεις και θέλοντας να φτάσω πίσω χωρίς αυτό να με εμποδίζει από το να ξεκ@υλώνω όταν το χρειάζομαι και με παίρνει βέβαια. Τελευταία θέλω να πάω σε πίστα (Σέρρες) για καλύτερο ξεκ@υλωμα αλλά ντρέπωμαι με το Varadero :rotflmao:
Πάντως σίγουρα οι ευθύνες των ανθρώπων που εξαρτώνται από σένα(παιδιά -γυναίκα κ.λ.π΄) σε κάνουν να σκέφτεσαι περισσότερο την όποια σου κίνηση.:wave2:

toulis
04/09/2007, 15:26
Σίγουρα αλλάζεις τρόπο οδήγησης όταν κάνεις παιδιά και έχεις την εύθηνη να τα μεγαλώσεις.

Εγώ έχοντας 2 πιτσιρικάδες να μεγαλώσω (μαζί με την γυναίκα μου βέβαια ) έχω αλλάξει αρκετά τον τρόπο οδήγησης μου :o

Ας πούμε ότι έχω δώσει ακόμα ένα 30% στα περιθώρια ασφάλειας που είχα ορίσει πριν κάνω παιδιά.
:rolleyes:

Πιστεύω πάντως ότι ούτος η άλλος δεν μπορώ να οδηγήσω όπως πριν
παλιότερα θυμάμαι έκανα βόλτες με το μηχανάκι συνέχεια τώρα είναι σχεδόν αδύνατο :mad:

Τα παιδιά ούτε που το σκέφτομαι να τα ανεβάσω επάνω

Δεν έχω και την δυνατότητα να τα αφήσω κάπου και να βγω με την γυναίκα μου

Και να μπορούσα δηλαδή σιγά μην το έκανα :p

Εκτός του ότι δεν θέλω να τα αφήσω δεν το διακινδυνεύω κιόλας
Εδώ μόνος μου να χτυπήσω την κάτσαμε για φαντάσου να χτυπήσουμε και οι δυο

Χάλια η κατάσταση αν έχεις μικρά και ξέρεις ότι όλα κρέμονται από μια κλωστή

Δεν θα μεγαλώσουν τα κωλόπαιδα να τους αγοράσω την δική τους μηχανή θα μεγαλώσουν

Ε ρε βόλτες που θα κάνω τότε :rotflmao:

Όνειρα που κάνω ο άτιμος :lol:

paranoid
20/09/2007, 14:53
Εγώ έγινα πρόσφατα πατέρας και ομολογώ ότι δεν άλλαξε σημαντικά η οδήγηση μου.
Η αλήθεια ειναι ότι τα τελευταία 3-4 χρόνια οδηγώ αρκετά πιο προσεκτικά από πρίν, έτσι απλά επειδή θεώρησα ότι δεν είναι πιά μαγκιά να πηγαίνεις σφήνα ή να είσαι γλήγορος..:p

Στην ζωή δυστυχώς δεν υπάρχουν εγγυήσεις για το πόσα χρόνια θα καταφέρει να ζήσει ο καθένας μας. Παίζεις κυρίως με τις πιθανότητες να μην σου τύχει το ένα, να μην σου τύχει το άλλο...Η αλήθεια είναι ότι οδηγώντας μηχανή μειώνεις τις πιθανότητες για μακροζωία. Αλλά το ίδιο δεν κάνει και αυτός που περνάει αφηρημένα τον δρόμο χωρίς να κοιτάξει ή αυτός που καπνίζει σαν φουγάρο.???Εγώ χάνω πιθανότητες λόγω μηχανής αλλά κερδίζω απο αλλού αφού ούτε πίνω ούτε καπνίζω. Και στο κάτω κάτω όποιος θέλει να είναι σίγουρος ότι θα φτάσει τα 100 ας προμηθευτεί βιολόγικά προιόντα και ας κλειστεί στο σπίτι του...:lol: :lol:

Πάντως ο πιτσιρικάς είναι όλα τα λεφτά...!!Μπορεί να το παίζω μάγκας και ότι εγώ θα οδηγάω γιατί έτσι γουστάρω αλλά μόλις φτάσω σπίτι απο την δουλειά ανεβαίνω τρεχάλα επάνω να τον δώ, για σκεφτείτε πηγαίνωντας σπίτι μια μέρα να μην καταφέρω να φτάσω..!!:sad: :sad:

:bawl:

ashton
25/09/2007, 21:59
πάντα προσεκτικά οδηγούσα . ίσως οφείλεται στο ότι ξεκίνησα να οδηγάω στα 26 και όχι στα 16...
Και τώρα με τη 2η κόρη εδώ και 1+ χρόνο, οδηγάω πολύ πιο άνετα τη μηχανή από πριν και ακόμα πιο άνετα από πριν να παντρευτώ.
Γιατί η Breva είναι πιο άνετη από το SR που είχα πριν και πολύ περισσότερο από το Τ50 που είχα πριν παντρευτώ :-)

vangelis 64
25/09/2007, 22:14
Ντάξει δεν έχω τώρα....:blush: :blush:

Αλλά τέλος πάντων,τα "μεγάλα" μηχανάκια που είχα,ήρθαν στην ζωή μου μετά το πρώτο παιδί.Επομένως....κουλαμάρα,τρέλλα και οικογένεια,συμβαδίζουν.:rotflmao: :rotflmao:

Respect
25/09/2007, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Ντάξει δεν έχω τώρα....:blush: :blush:

Αλλά τέλος πάντων,τα "μεγάλα" μηχανάκια που είχα,ήρθαν στην ζωή μου μετά το πρώτο παιδί.Επομένως....κουλαμάρα,τρέλλα και οικογένεια,συμβαδίζουν.:rotflmao: :rotflmao: Άρα τα θεόρατα έπονται.. σωστά; :beer: :beer:

project.breeze
26/09/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
26/06/1993 ΘΑ παντρευόμουν
25/05/1993 Τράκαρα με τη μηχανή





Τί είπες τώρα ρε αδερφέ;Τρελλάθηκα...Περαστικά κ αγύριστα να είναι ρε γαμώτο

vangelis 64
26/09/2007, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Άρα τα θεόρατα έπονται.. σωστά; :beer: :beer: Οου γιες!!!:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

afrotwin
27/09/2007, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
όπως παλιά όσοι έχετε οικογένεια, παιδιά ή πρόκειται να αποκτήσετε;

Θεωρητικά ανά πάσα στιγμή και με απίθανους τρόπους μπορεί κάποιος να τη πατήσει. Ok.

Σε σχέση με τη μοτοσικλέτα όμως πως το σκέφτεστε;.. δεδομένου πως οι κίνδυνοι είναι αυξημένοι δυστυχώς. Επηρεάζει τη σκέψη σας και με τι τρόπους;


Welcome to the trip.. :wave2:

den diavasa tis apantisis ala exo na sou po to eksis
otan exis pedia afta den katalavenoun apo tis eties pou esi mpori na minis anapiros i na skoto8is ke me tin proti periptosi akoma pio xiroteri

ke epidi to exo zisi
alazis mixani ke mernis mia varia asfales ke argi
ke afto gia na min sou lipsi telios ke kavalas tin mixani mono gia voltoules me ilio ke mexri kana kafe stin paralia

ta ipolipa ine parafilologia ke kindinologies...


pedia ke mixani 1-0

Respect
27/09/2007, 20:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

pedia ke mixani 1-0 Ακριβώς έτσι!!

Da.Vintage
28/09/2007, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
όπως παλιά όσοι έχετε οικογένεια, παιδιά ή πρόκειται να αποκτήσετε;

Θεωρητικά ανά πάσα στιγμή και με απίθανους τρόπους μπορεί κάποιος να τη πατήσει. Ok.

Σε σχέση με τη μοτοσικλέτα όμως πως το σκέφτεστε;.. δεδομένου πως οι κίνδυνοι είναι αυξημένοι δυστυχώς. Επηρεάζει τη σκέψη σας και με τι τρόπους;


Welcome to the trip.. :wave2:

Εγώ δε ξέρω δεν το σκέφτομαι και το αποφέυγω και απο τις 2 πλευρές...

Lupo
28/09/2007, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Εγώ δε ξέρω δεν το σκέφτομαι και το αποφέυγω και απο τις 2 πλευρές...
:confused:
Να γίνεις μάνα ή πατέρας?



:D :lol: :wave2: