PDA

View Full Version : Village cinemas The Mall-H Απατη



AFTER
04/09/2007, 08:36
Για να μην πολυλογω, το village centre στο Μαρουσι εκλεισε
Λιγες μερες πριν κλεισει, μοιραζε σε οποιον επαιρνε εισητηριο, κουπονια για το village στο The mall
2 αφορουσαν κινηματογραφικες αιθουσες

Εχτες λοιπον πηγα απο το the mall, για να ''εξαργυρωσω'' το κουπονι το οποιο ακριβως εγραφε:

''2 εισητηρια στην τιμη του ενος(8?)
Το παρον ισχυει μονο για το the mall και για ολες τις παραστασεις στις αιθουσες mainstream & vmax, μεχρι τις 31/10/2007''

Αυτο ακριβως και ΤΙΠΟΤΑ αλλο(εκτος απο τα κλασικα, απαγορευεται η ανταλλαγη με χρηματα κτλ.)

Παω λοιπον στο ταμειο, ενημερωνω οτι εχω κουπονι, και παιρνω την απαντηση απο το ταμεια, ακολουθει διαλογος

-Γεια σας εχω και αυτο το κουπονι
-Για να δω......Αυτο το κουπονι ισχυει μονο για το ''harry potter'', κατι αλλο παρακαλω?
-Ωπα, μισο λεπτο, που το γραφει αυτο?
-Δεν το γραφει, ισχυει ομως μονο για αυτο

Κανω λιγο ετσι να το σκεφτω, κρανιονω, και ξαναλεω

-Δεν νομιζω να ισχυει αυτο, δεν το γραφει πουθενα
-Μα σας ειπα μονο για αυτο ισχυει, για να δω.αααα.. γραφει μονο για αιθουσες vmax
-Γραφει ΚΑΙ για αιθουσες mainstrεam, δεν το βλεπεις?

Ειχε ηδη δημιουργηθει ουρα απο πισω, και εγω εξαλλος
Ερχεται σε καποια φαση μια αλλη κοπελα, και μου λεει ''ελατε απο εδω''

-Κυριε, αυτο το κουπονι ειχε βγει για ολα τα εργα, αλλα επειδη οι αλλες εταιριες τελικα δεν συμφωνησαν, ισχυει μονο για το harry poter
-Μπα σοβαρα?Και θα πληρωσω εγω την νυφη?Εγω ηρθα εγω για να παρω εισητηριο ΜΕ ΑΥΤΗ την τιμη, οπως γραφει και το κουπονι
-Ναι αλλα δεν ισχυει τελικα
-Ας πληρωσει η εταιρια(village) τα σπασμενα, το κουπονι λεει ετσι, και δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο
-Ναι αλλα αλλαξε ο ορος
-Ε και εγω θα σας κανω ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ για παραπλανηση κοινου, και σας πληροφορω οτι δεν θα σας αρεσει καθολου.Δεν τα λεω σε εσενα, τα λεω ΜΕΣΩ εσενα, στους προισταμενους σου

Στο δευτερολεπτο πανω με ρωταει τι θελω να κανουμε
-Λεω, θελω αυτο που γραφει το κουπονι
-Οκ, τοτε αυτα τα 2 εισητηρια εχουν 6.5?, τοσο εχει σημερα η μια εισοδος
-Οχι, δεν θελω να πληρωσω 6.5?
-Και τι θελετε?
-Να πληρωσω 8?
(εκει δεν ειπε τσιμουδια)

Τελικα πληρωσα 6.5?, και ειδα το εργο


Εχω ακομα ενα κουπονι, που προσφερει 2 εισητηρια για την αιθουσα GOLD CLASS στην τιμη του ενος, με τους ιδιους ορους του πρωτου κουπονιου
Θα παω επιτηδες, και αν μου δημιουργησουν παλι προβλημα, θα κανω καταγγελια
Δευτερη φορα δεν χαριζομαι

CIRUS
04/09/2007, 08:40
ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!! :wave2:

kaps
04/09/2007, 09:06
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Zid
04/09/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για να μην πολυλογω, το village centre στο Μαρουσι εκλεισε
Λιγες μερες πριν κλεισει, μοιραζε σε οποιον επαιρνε εισητηριο, κουπονια για το village στο The mall
2 αφορουσαν κινηματογραφικες αιθουσες

Εχτες λοιπον πηγα απο το the mall, για να ''εξαργυρωσω'' το κουπονι το οποιο ακριβως εγραφε:

''2 εισητηρια στην τιμη του ενος(8?)
Το παρον ισχυει μονο για το the mall και για ολες τις παραστασεις στις αιθουσες mainstream & vmax, μεχρι τις 31/10/2007''

Αυτο ακριβως και ΤΙΠΟΤΑ αλλο(εκτος απο τα κλασικα, απαγορευεται η ανταλλαγη με χρηματα κτλ.)

Παω λοιπον στο ταμειο, ενημερωνω οτι εχω κουπονι, και παιρνω την απαντηση απο το ταμεια, ακολουθει διαλογος

-Γεια σας εχω και αυτο το κουπονι
-Για να δω......Αυτο το κουπονι ισχυει μονο για το ''harry potter'', κατι αλλο παρακαλω?
-Ωπα, μισο λεπτο, που το γραφει αυτο?
-Δεν το γραφει, ισχυει ομως μονο για αυτο

Κανω λιγο ετσι να το σκεφτω, κρανιονω, και ξαναλεω

-Δεν νομιζω να ισχυει αυτο, δεν το γραφει πουθενα
-Μα σας ειπα μονο για αυτο ισχυει, για να δω.αααα.. γραφει μονο για αιθουσες vmax
-Γραφει ΚΑΙ για αιθουσες mainstrεam, δεν το βλεπεις?

Ειχε ηδη δημιουργηθει ουρα απο πισω, και εγω εξαλλος
Ερχεται σε καποια φαση μια αλλη κοπελα, και μου λεει ''ελατε απο εδω''

-Κυριε, αυτο το κουπονι ειχε βγει για ολα τα εργα, αλλα επειδη οι αλλες εταιριες τελικα δεν συμφωνησαν, ισχυει μονο για το harry poter
-Μπα σοβαρα?Και θα πληρωσω εγω την νυφη?Εγω ηρθα εγω για να παρω εισητηριο ΜΕ ΑΥΤΗ την τιμη, οπως γραφει και το κουπονι
-Ναι αλλα δεν ισχυει τελικα
-Ας πληρωσει η εταιρια(village) τα σπασμενα, το κουπονι λεει ετσι, και δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο
-Ναι αλλα αλλαξε ο ορος
-Ε και εγω θα σας κανω ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ για παραπλανηση κοινου, και σας πληροφορω οτι δεν θα σας αρεσει καθολου.Δεν τα λεω σε εσενα, τα λεω ΜΕΣΩ εσενα, στους προισταμενους σου

Στο δευτερολεπτο πανω με ρωταει τι θελω να κανουμε
-Λεω, θελω αυτο που γραφει το κουπονι
-Οκ, τοτε αυτα τα 2 εισητηρια εχουν 6.5?, τοσο εχει σημερα η μια εισοδος
-Οχι, δεν θελω να πληρωσω 6.5?
-Και τι θελετε?
-Να πληρωσω 8?
(εκει δεν ειπε τσιμουδια)

Τελικα πληρωσα 6.5?, και ειδα το εργο


Εχω ακομα ενα κουπονι, που προσφερει 2 εισητηρια για την αιθουσα GOLD CLASS στην τιμη του ενος, με τους ιδιους ορους του πρωτου κουπονιου
Θα παω επιτηδες, και αν μου δημιουργησουν παλι προβλημα, θα κανω καταγγελια
Δευτερη φορα δεν χαριζομαι Χμμ έκλεισε το village στο Μαρούσι??:confused:

hidefnick
04/09/2007, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ έκλεισε το village στο Μαρούσι??:confused:

Στα @ρχίδι@ μας. Συνοικιακοί και τα μυαλά στα κάγκελα. Και έχουν και τυρόπιτες.

AFTER
04/09/2007, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμ έκλεισε το village στο Μαρούσι??:confused:


Ναι

Και θα γινει.......μαντεψτε..........ελατε τωρα...............αυτοι που θελουν ΠΑΝΤΑ το καλος μας.......
























τραπεζα καλε.... :rolleyes:

AFTER
04/09/2007, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Στα @ρχίδι@ μας. Συνοικιακοί και τα μυαλά στα κάγκελα. Και έχουν και τυρόπιτες.


Ειμαστε τελειως ζωα και βλακες, που δεν πηγαινουμε πια στις αλλες αιθουσες

Αν εχουν φτιαξει το θεμα των αριθμημενων θεσεων,και δεν χρειαζεται να στυθουμε στην σειρα σαν δημοσια υπηρεσια, Fuck theM ALL

DimChios
04/09/2007, 10:44
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΓΙΩΡΓΗ!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zzr2005
04/09/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Στα @ρχίδι@ μας. Συνοικιακοί και τα μυαλά στα κάγκελα. Και έχουν και τυρόπιτες.

και μπύρες...;) :lol: :lol:

κατά την άποψή μου πρέπει να πέσει τρελό μποικοτάζ στα σούπερ μάρκετ ταινιών τύπου village...
ΦΈΡΝΟΥΝ ΕΝΑ ΜΠΛΟΚΜΠΑΣΤΕΡ Κ 60 ΚΑΤΙΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕ ΤΑ ΖΩΑ ΣΤΗΝΩΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚΜΠΑΣΤΕΡ ΘΕΣΗ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΚΑΤΙΜΑ....

η ακόμα καλύτερα βγάζουν πιστωτική για να κλείσουν θέση και να δουν έργο...:eyepop:

αν ειναι δυνατόν να αποφασίζεις 7 μέρες πριν τι θα κάνεις και να κλείνεις θέση ...απλά για να δεις ένα έργο....
ΒΓΕΙΤΕ ΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΒΑΛΑΝ.....
ΕΧΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ VILAGE 6 ΧΡΟΝΙΑ
συνηκιακό και ας έχει ήχο χειρότερο και από το σπίτι μου....

και ας μην έχει αριθμημένες θέσεις....
δεν χρειάζεται να δούμε ολοι το έργο την πρώτη εβδομάδα που θα βγει ρε παιδιά....;)
λίγη υπομονή....τελευταία παράσταση κ απολαμβάνεις την ταινία με 10 άλλους σοβαρούς ανθρώπους και όχι με ηλίθιες γκόμενες να κάνουν φασαρία και να τρώνε πατατάκια ολη την ώρα...

Υ.Γ. να απαγορευθούν τα πατατάκια στους κινηματογράφους.....γιατί έχει καταλήξει να ακούς dolby soround τα "κρατς- χρουτς" απο το μασούλημα και οχι τον ήχο της ταινία....:lol: :lol:

zephyr1
04/09/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για να μην πολυλογω, το village centre στο Μαρουσι εκλεισε
Λιγες μερες πριν κλεισει, μοιραζε σε οποιον επαιρνε εισητηριο, κουπονια για το village στο The mall
2 αφορουσαν κινηματογραφικες αιθουσες

Εχτες λοιπον πηγα απο το the mall, για να ''εξαργυρωσω'' το κουπονι το οποιο ακριβως εγραφε:

''2 εισητηρια στην τιμη του ενος(8?)
Το παρον ισχυει μονο για το the mall και για ολες τις παραστασεις στις αιθουσες mainstream & vmax, μεχρι τις 31/10/2007''

Αυτο ακριβως και ΤΙΠΟΤΑ αλλο(εκτος απο τα κλασικα, απαγορευεται η ανταλλαγη με χρηματα κτλ.)

Παω λοιπον στο ταμειο, ενημερωνω οτι εχω κουπονι, και παιρνω την απαντηση απο το ταμεια, ακολουθει διαλογος

-Γεια σας εχω και αυτο το κουπονι
-Για να δω......Αυτο το κουπονι ισχυει μονο για το ''harry potter'', κατι αλλο παρακαλω?
-Ωπα, μισο λεπτο, που το γραφει αυτο?
-Δεν το γραφει, ισχυει ομως μονο για αυτο

Κανω λιγο ετσι να το σκεφτω, κρανιονω, και ξαναλεω

-Δεν νομιζω να ισχυει αυτο, δεν το γραφει πουθενα
-Μα σας ειπα μονο για αυτο ισχυει, για να δω.αααα.. γραφει μονο για αιθουσες vmax
-Γραφει ΚΑΙ για αιθουσες mainstrεam, δεν το βλεπεις?

Ειχε ηδη δημιουργηθει ουρα απο πισω, και εγω εξαλλος
Ερχεται σε καποια φαση μια αλλη κοπελα, και μου λεει ''ελατε απο εδω''

-Κυριε, αυτο το κουπονι ειχε βγει για ολα τα εργα, αλλα επειδη οι αλλες εταιριες τελικα δεν συμφωνησαν, ισχυει μονο για το harry poter
-Μπα σοβαρα?Και θα πληρωσω εγω την νυφη?Εγω ηρθα εγω για να παρω εισητηριο ΜΕ ΑΥΤΗ την τιμη, οπως γραφει και το κουπονι
-Ναι αλλα δεν ισχυει τελικα
-Ας πληρωσει η εταιρια(village) τα σπασμενα, το κουπονι λεει ετσι, και δεν με ενδιαφερει τιποτα αλλο
-Ναι αλλα αλλαξε ο ορος
-Ε και εγω θα σας κανω ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ για παραπλανηση κοινου, και σας πληροφορω οτι δεν θα σας αρεσει καθολου.Δεν τα λεω σε εσενα, τα λεω ΜΕΣΩ εσενα, στους προισταμενους σου

Στο δευτερολεπτο πανω με ρωταει τι θελω να κανουμε
-Λεω, θελω αυτο που γραφει το κουπονι
-Οκ, τοτε αυτα τα 2 εισητηρια εχουν 6.5?, τοσο εχει σημερα η μια εισοδος
-Οχι, δεν θελω να πληρωσω 6.5?
-Και τι θελετε?
-Να πληρωσω 8?
(εκει δεν ειπε τσιμουδια)

Τελικα πληρωσα 6.5?, και ειδα το εργο


Εχω ακομα ενα κουπονι, που προσφερει 2 εισητηρια για την αιθουσα GOLD CLASS στην τιμη του ενος, με τους ιδιους ορους του πρωτου κουπονιου
Θα παω επιτηδες, και αν μου δημιουργησουν παλι προβλημα, θα κανω καταγγελια
Δευτερη φορα δεν χαριζομαι


Ουυυυστ ΓιοΥφτο.









































Καλα τους ξηγηθηκες. :a013:

OldMan
04/09/2007, 12:35
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Πολύ τσίπης είσαι κύριε Καβούρη !!! :D


:wave2: :beer: :wave2:

AFTER
04/09/2007, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Πολύ τσίπης είσαι κύριε Καβούρη !!! :D


:wave2: :beer: :wave2:


Ουτε ενα ευρωλεπτο κερδισμενο φουστηκα

Για τον ιδιο λογω τα παιρνω και στα σουπερμαρκετ που δεν δινουν ρεστα λιγα ευρωλεπτα που μενουν ακομα, και σου λενε ''σας χρωσταω 4 λεπτα''

Μπα?αληθεια?Θα μου τα φερεις στο σπιτι?

Καλυτερα να τα καψω εν χορο, παρα να τα δωσω σε αυτους

OldMan
04/09/2007, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ουτε ενα ευρωλεπτο κερδισμενο φουστηκα
Μεγάλη (και δύσκολη) κουβέντα θα ανοίξουμε τώρα ...:winka:


(γι αυτό και ΔΕΝ την ανοίγουμε) :wave2: :beer: :wave2:

danaos75
04/09/2007, 13:00
-Και τι θελετε?
-Να πληρωσω 8?
(εκει δεν ειπε τσιμουδια)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

Ολα τα λεφτα αυτη σου η ατακα χαχαχα..

Παντως καλα τους εκανες και εγω εχω να πατησω χρονια σε κινηματογραφους τυπου VILLAGE, απο την αρχη δεν μου πολυαρεσε αυτο το μπαινεις απο την μια πορτα βγαινεις απο την αλλη χωρις διαλλειμα, να μην χανουμε και χρονο, πιο καλα να χασει το κοροιδο λιγο απο την ταινια οταν θα παει για κατουρημα, παντα το αισθανομουν λιγο σαν ξεπετα, ε οχι ρε καθαρματα εγω δεν ξαναπαταω... :yuck: :yuck:

hidefnick
04/09/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl:

:yuck: :yuck:

Κάποια σχέση με τον κινηματόγραφο Κηφισίας και Πανόρμου γωνία??????

danaos75
04/09/2007, 13:30
κατι δεν καταλαβα???

se moua απευθυνεστε???

apav
04/09/2007, 15:08
Ωραίος ο Γιώργος! :beer:

ΥΓ1. 8? το εισιτήριο σε κινηματογράφο; :uplate: Χτες πήγαμε θέατρο, τιμή εισιτηρίου ΜΙΑ ώρα εργασίας ανειδίκευτου εργάτη (3? στην Ελλάδα για να μην ξεχνιόμαστε, και ένα πολύ μεγάλο ποσοστό (80%+) των εργαζομένων), την ώρα που ο κινηματογράφος είναι στην ΜΙΣΗ ώρα εργασίας ανειδίκευτου εργάτη (τα είπαμε για τα 3?)

ΥΓ2. Κέρματα-ρέστα; 1.000.001? λογαριασμό να τους κάνεις, θα στο ζητήσουν εκείνο το σέντσι! :bigcry:

-9.76? κύριε :)
-κίνηση των 10? :(
-ρέστα 0.20? :winka:
-Κοπελία έχεις κάνει λάθος :confused: ... μου έδωσες παραπάνω ρέστα ... :smokin:
-Ωπ, για να τα ξαναμετρήσω :look: ... λείπουν 4 λεπτά ... :rolleyes:
-Εεε, δώσε μου 0.30? :alien:
-Κίνηση των 0.30? :cry:

ΥΓ3. Μην ξεχνάμε και το γνωστό:

-1 κιλό φέτα :)
-1.384 να το αφήσω; :winka:
-Να το αφήσεις και να βάλεις 1 κιλό! :evil:

hidefnick
04/09/2007, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
κατι δεν καταλαβα???

se moua απευθυνεστε???


ΔΑΝΑΟΣ
Λ. Κηφισίας 109 (ΜΕΤΡΟ Πανόρμου) 2106922655. Parking. DOLBY DIG. SR. Εισιτήριο: ? 7,50. Τηλεφωνική αγορά εισιτηρίων με πιστωτική κάρτα στο τηλ. 2106922609. Δείτε το σημείο στο χάρτη και βρείτε το δρόμο με την υπηρεσία δρομολόγησης

ΔΑΝΑΟΣ 1

ΚΡΑΤΗΣΕ ΜΕ Νέο παράθυρο (Κοινωνική)
Πεμ. - Τετ.: 19.00/ 21.00/ 23.00

ΔΑΝΑΟΣ 2

ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ: Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ Νέο παράθυρο (Κοινωνική)
Πεμ. - Τετ.: 18.00/ 20.15/ 22.30



ΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :eyepop: :eyepop: :eyepop: :wave2: :wave2: :wave2: