PDA

View Full Version : Nα γιατί μας έχουν υποχρέωση οι αυτοκινητιστές.



nikonian
04/09/2007, 12:35
Καθημερινά κάνω 15 λεπτά ,να πάω στο γραφείο με το μηχανάκι.
Όταν το κλειδώσω, κάνω 45 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Αν (υποθετικά) κλειδώσουμε όλοι τα μηχανάκια μας για μια μέρα, θα κάνω 120 λεπτά με το αυτοκίνητο , μποτιλιαρισμένος ανάμεσα σε μηχανόβιους με αυτοκίνητα και αυτοκινητιστές.

Συνεπώς, κάθε φορά που μετακινούμαι με το μηχανάκι , κερδίζω 105 λεπτά εγώ, αλλά και 75 λεπτά ο κάθε αυτοκινητιστής.

Για να δούμε όμως ποιο είναι το κόστος αυτής της ωφέλειας σε χρόνο:
Το κόστος λοιπόν είναι η ασφάλειά μας, η άνεσή μας , ο ήλιος και η βροχή που δεχόμαστε.

Πώς είπατε ; Ναι καλά το καταλάβατε! Η ωφέλεια είναι για όλους, ενώ το κόστος βαρύνει εμάς και μόνον εμάς

zzr2005
04/09/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Καθημερινά κάνω 15 λεπτά ,να πάω στο γραφείο με το μηχανάκι.
Όταν το κλειδώσω, κάνω 45 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Αν (υποθετικά) κλειδώσουμε όλοι τα μηχανάκια μας για μια μέρα, θα κάνω 120 λεπτά με το αυτοκίνητο , μποτιλιαρισμένος ανάμεσα σε μηχανόβιους με αυτοκίνητα και αυτοκινητιστές.

Συνεπώς, κάθε φορά που μετακινούμαι με το μηχανάκι , κερδίζω 105 λεπτά εγώ, αλλά και 75 λεπτά ο κάθε αυτοκινητιστής.

Για να δούμε όμως ποιο είναι το κόστος αυτής της ωφέλειας σε χρόνο:
Το κόστος λοιπόν είναι η ασφάλειά μας, η άνεσή μας , ο ήλιος και η βροχή που δεχόμαστε.

Πώς είπατε ; Ναι καλά το καταλάβατε! Η ωφέλεια είναι για όλους, ενώ το κόστος βαρύνει εμάς και μόνον εμάς

Ο ΛΑΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙ ....
ΕΠΙΔΟΜΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ ...:lol:

OldMan
04/09/2007, 12:37
Και τώρα πρέπει να πέσουμε στα γόνατα και σου φιλάμε τα πόδια ??? :confused:

Defiant
04/09/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και τώρα πρέπει να πέσουμε στα γόνατα και σου φιλάμε τα πόδια ??? :confused:


Ω ναι :smilea:

gcrook
04/09/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και τώρα πρέπει να πέσουμε στα γόνατα και σου φιλάμε τα πόδια ??? :confused:

Εξ'υπακουεται, Χοντα καβαλαει ο κυριος.....

sober
04/09/2007, 12:46
O τιτλος μου 8υμιζει το:

''να γιατι μπόξερ..ΝΑ γιατι μπόξερ...κρακ κρακ κρακ...''

:lol: :lol: :lol: :lol:

sniper
04/09/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
O τιτλος μου 8υμιζει το:

''να γιατι μπόξερ..ΝΑ γιατι μπόξερ...κρακ κρακ κρακ...''

:lol: :lol: :lol: :lol:

Όταν λες μπόξερ αναφέρεσαι στον boxer κινητήρα των βαυαρικών διτρόχων; :rolleyes: :D

Defiant
04/09/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εξ'υπακουεται, Χοντα καβαλαει ο κυριος.....

Και αντιθετα με αλλους :winka: δεν μποτιλιαρει ουτε τα συνεργεια :D

sober
04/09/2007, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν λες μπόξερ αναφέρεσαι στον boxer κινητήρα των βαυαρικών διτρόχων; :rolleyes: :D


Ναι δεν ξερω αν ειχες δει ενα βιντεακι που ειχε ποσταριστει.....

:rolleyes: :lol: :lol:

marulis
04/09/2007, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Όταν λες μπόξερ αναφέρεσαι στον boxer κινητήρα των βαυαρικών διτρόχων; :rolleyes: :D

Δεν έχεις δει το βίντεο , να γιατί μπόξερ? Δεν ξέρεις τι χάνεις

gcrook
04/09/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Και αντιθετα με αλλους :winka: δεν μποτιλιαρει ουτε τα συνεργεια :D

Το εχει και αυτος κλειδωμενο στα γκαραζ ολο τον χρονο οπως εσυ;:confused:

Defiant
04/09/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το εχει και αυτος κλειδωμενο στα γκαραζ ολο τον χρονο οπως εσυ;:confused:

:lol: :lol: :lol:

Οχι θα το κυκλοφορει τοτε και μαλιστα σε διαδρομες που αν τις δεις θα βρεξεις την πανα σου:D

nikonian
04/09/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και τώρα πρέπει να πέσουμε στα γόνατα και σου φιλάμε τα πόδια ??? :confused:

Μόνο οι Αθηναίοι.
Υμείς εις τας εξοχάς, δεν έχετε υποχρέωση σε κανένανε

gcrook
04/09/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
:lol: :lol: :lol:

Οχι θα το κυκλοφορει τοτε και μαλιστα σε διαδρομες που αν τις δεις θα βρεξεις την πανα σου:D

Ναι ε;
Για δειξε μας μια ρε μαστορα απο το προσωπικο αρχειο σου.....

nikonian
04/09/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το εχει και αυτος κλειδωμενο στα γκαραζ ολο τον χρονο οπως εσυ;:confused:

Γιωργάκη, όταν το ξεκλειδώνω, δεν το βλέπεις ούτε με το κυάλι. Εσύ ειδικά:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Defiant
04/09/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ναι ε;
Για δειξε μας μια ρε μαστορα απο το προσωπικο αρχειο σου.....

Πιστευεις οτι βιντεοσκοπω διαδρομες για να το παιζω μηχανοβιος σαν μερικους μερικους? :D

η οτι καθε λιγο και λιγακι τραβαω φωτογραφιες του στυλ εγω με την μηχανη μου εδω-εκει-παραπερα για να τις ποσταρω στο moto.gr?:D

gcrook
04/09/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Πιστευεις οτι βιντεοσκοπω διαδρομες για να το παιζω μηχανοβιος σαν μερικους μερικους? :D



Δεν πειραζει παιξτο και συ μηχαναβιος και ας μην σε πιστεψουμε.
Αλλα για να γινει αυτο πρεπει να ανεβεις στο μηχανακι σου και να το καβαλησεις...
Ειδες;
Ακομα και η υποκρισια ειναι δυσκολο πραγμα καμια φορα.

gcrook
04/09/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Γιωργάκη, όταν το ξεκλειδώνω, δεν το βλέπεις ούτε με το κυάλι. Εσύ ειδικά:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ολο υποσχεσεις εισαι ομορφε...:rotflmao:

Defiant
04/09/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν πειραζει παιξτο και συ μηχαναβιος και ας μην σε πιστεψουμε.
Αλλα για να γινει αυτο πρεπει να ανεβεις στο μηχανακι σου και να το καβαλησεις...
Ειδες;
Ακομα και η υποκρισια ειναι δυσκολο πραγμα καμια φορα.


Λαβε μερικες οταν δοκιμαζα την Nikon (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=872876#post872876)

Και που σαι ειδικα εδω μεσα, πολλους απο εσας για υποκρισια δεν νομιζω οτι σας παιρνει να μιλατε

nikonian
04/09/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ολο υποσχεσεις εισαι ομορφε...:rotflmao:

Θέλεις να σου θυμίσω, ή θα σε εκθέσω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
04/09/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Λαβε μερικες οταν δοκιμαζα την Nikon (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=872876#post872876)

Και που σαι ειδικα εδω μεσα, πολλους απο εσας για υποκρισια δεν νομιζω οτι σας παιρνει να μιλατε

Αντε κι έχω τρελλή όρεξη σήμερα!

gcrook
04/09/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Θέλεις να σου θυμίσω, ή θα σε εκθέσω:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Θυμαμαι πολυ καλα και δεν εκτιθεμαι εγω απο κατι τετοια....
Την επομενη φορα παρε τον SF και τον αλλο τον χαλια που τρεχει με το ποδι ακομα, να σας παω εγω σε "δικο μου" δημοσιο δρομο, να δουμε ποιος θα εκθεσει ποιον.:winka: :beer:
Και τα Μεγαρα κοντα ειναι btw...


101612

makis206
04/09/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αντε κι έχω τρελλή όρεξη σήμερα!

Για δεν λες σε κανα αυτοκινητιστή τα δικαιώματα που έχεις πάνω του μέρα που'ναι ; :lol: :rotflmao:

nikonian
04/09/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Θυμαμαι πολυ καλα και δεν εκτιθεμαι εγω απο κατι τετοια....
Την επομενη φορα παρε τον SF και τον αλλο τον χαλια που τρεχει με το ποδι ακομα, να σας παω εγω σε "δικο μου" δημοσιο δρομο, να δουμε ποιος θα εκθεσει ποιον.:winka: :beer:
Και τα Μεγαρα κοντα ειναι btw...

Σε θυμάμαι να λες ότι δεν πάει το SV.

Όμως ο Σωτήρης κι εγώ καταλάβαμε ότι ο λόγος ήταν άλλος:
είχες τη nibus στον τροχό σου, που πίεζε να προσπεράσει και σε είχε αγχώσει:rotflmao:



Και στο'πα:ΠΑΡΕ HONDA ΡΕΕΕΕ! κι εμείς κουλοί είμαστε αλλά μ'ένα Honda το παίζουμε γλήγοροι:wave2:

gcrook
04/09/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Σε θυμάμαι να λες ότι δεν πάει το SV.

Όμως ο Σωτήρης κι εγώ καταλάβαμε ότι ο λόγος ήταν άλλος:
είχες τη nibus στον τροχό σου, που πίεζε να προσπεράσει και σε είχε αγχώσει:rotflmao:



Και στο'πα:ΠΑΡΕ HONDA ΡΕΕΕΕ! κι εμείς κουλοί είμαστε αλλά μ'ένα Honda το παίζουμε γλήγοροι:wave2:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ρε καθικια εσεις οι Χοντακηδες το'χετε συνηθειο να λετε οτι σας συμφερει και να βαζετε λογια στους αλλους.
Εκεινη την μερα Μητσε πολυ απλα δεν μπορουσα να ακολουθησω τον ρυθμο του Σωτηρη και του Κωστα, και επρεπε να το δουλευω πολυ ψηλα για να μην χανω διαφορα..
Ακου λεει ειπα οτι δεν παει....
Το αν παει το Εζβι η οχι θα το διαπιστωσεις απο πρωτο χερι σε λιγες μερες...αν θες ε;:wave2:


Υ.Γ Θυμασαι ενα χασιμο μπροστινου μεσα στην Σπαρτη που μας εκανε ολους να κανουμε κακακια;:look:

sniper
04/09/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και τα Μεγαρα κοντα ειναι btw...


Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
.....
Το αν παει το Εζβι η οχι θα το διαπιστωσεις απο πρωτο χερι σε λιγες μερες...αν θες ε;:wave2:
....


Αρχίσαμεεεεεε...... :D

gcrook
04/09/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Αρχίσαμεεεεεε...... :D

τις επισκευες.....:smokin:

bartlal
04/09/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Υ.Γ Θυμασαι ενα χασιμο μπροστινου μεσα στην Σπαρτη που μας εκανε ολους να κανουμε κακακια;:look:


:a014: :a014: :a014:

TROOPER
04/09/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian

Το κόστος λοιπόν είναι η ασφάλειά μας, η άνεσή μας , ο ήλιος και η βροχή που δεχόμαστε.

αυτο δεν ειναι κοστος φιλαρακι.επιλογη μας ειναι και σε τελικη κανεις δε μας χρωσταει.εκτος και αν εσυ πηγες να παρεις μηχανη με το σκεπτικο να σωσεις 75 λεπτα απο τον πολυτιμο χρονο του καθε αυτοκινητιστη.

σορρυ αλλα προσωπικα διαφωνω.

:wave2:

agelos
04/09/2007, 16:42
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΣΤΕ :

α ) τα SUZUKI μια χαρα μηχανακια ειναι

β ) τα SV ΟΧΙ !!!!

γ ) & τα HONDA μια χαρα ειναι

δ ) αλλα KAWASAKI RULES !!!!!!!

gcrook
04/09/2007, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΔΕΥΕΣΤΕ :

α ) τα SUZUKI μια χαρα μηχανακια ειναι

β ) τα SV ΟΧΙ !!!!

γ ) & τα HONDA μια χαρα ειναι

δ ) αλλα KAWASAKI RULES !!!!!!!

Σιγουρα το "δ" σου σε περιγραφει απολυτα,και εμενα με κανει να ξεκαρδιστω απο τα γελια, που σημαινει οτι ακυρωνει το "β" σου γιατι ζηλευεις, και επισης με βαση το "α" σου παιρνω το θαρρος να καλεσω ασθενοφορο να σε μαζεψουν σαν σχιδοειδη προσωπικοτητα, και τελος πολυ απλα το "γ" σου με φοβιζει διοτι επρεπε να το τραμπαρεις με το "β" σου αφου ακυρωσεις τον ισχυρισμο του "δ" σου.

Χικ:beer: :hypnotize

agelos
04/09/2007, 17:03
ωραιος ! :beer: ,

οσο για το ασθενοφορο τι να πω ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΙ ΑΠ' ΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΜΟΥ !!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer:

anf125
04/09/2007, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Καθημερινά κάνω 15 λεπτά ,να πάω στο γραφείο με το μηχανάκι.
Όταν το κλειδώσω, κάνω 45 λεπτά με το αυτοκίνητο.

Αν (υποθετικά) κλειδώσουμε όλοι τα μηχανάκια μας για μια μέρα, θα κάνω 120 λεπτά με το αυτοκίνητο , μποτιλιαρισμένος ανάμεσα σε μηχανόβιους με αυτοκίνητα και αυτοκινητιστές.

Συνεπώς, κάθε φορά που μετακινούμαι με το μηχανάκι , κερδίζω 105 λεπτά εγώ, αλλά και 75 λεπτά ο κάθε αυτοκινητιστής.

Για να δούμε όμως ποιο είναι το κόστος αυτής της ωφέλειας σε χρόνο:
Το κόστος λοιπόν είναι η ασφάλειά μας, η άνεσή μας , ο ήλιος και η βροχή που δεχόμαστε.

Πώς είπατε ; Ναι καλά το καταλάβατε! Η ωφέλεια είναι για όλους, ενώ το κόστος βαρύνει εμάς και μόνον εμάς

Κοίτα να δεις, ξέρεις ένα ανέκδοτο που καταλήγει, δε με πειράζει να πεθάνω αν δω τον εχθρό μου να πεθαίνει πριν από μένα; Κάπως έτσι λειτουργεί η ψυχολογία των αυτοκινητιστών που περιγράφεις. Δεν σκέφτονται ότι με λιγότερα αυτοκίνητα κερδίζουν όλοι χρόνο, ενοχλούνται επειδή εσύ κινείσαι πολύ πιο γρήγορα! Αν αντίθετα κυκλοφορείς κι εσυ με αυτοκίνητο, η αλληλεγγύη του διπλανού φουκαρά που συμπήζει τους κάνει και νιώθουν πιο καλά ;)

Stelth
05/09/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Κοίτα να δεις, ξέρεις ένα ανέκδοτο που καταλήγει, δε με πειράζει να πεθάνω αν δω τον εχθρό μου να πεθαίνει πριν από μένα; Κάπως έτσι λειτουργεί η ψυχολογία των αυτοκινητιστών που περιγράφεις. Δεν σκέφτονται ότι με λιγότερα αυτοκίνητα κερδίζουν όλοι χρόνο, ενοχλούνται επειδή εσύ κινείσαι πολύ πιο γρήγορα! Αν αντίθετα κυκλοφορείς κι εσυ με αυτοκίνητο, η αλληλεγγύη του διπλανού φουκαρά που συμπήζει τους κάνει και νιώθουν πιο καλά ;)






+1

Ζεύκας
05/09/2007, 01:25
Άντε πάλι αμάξια vs δίτροχα... :rolleyes:


ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!
ΟΔΗΓΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!

:mad:

nikonian
05/09/2007, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125
Κοίτα να δεις, ξέρεις ένα ανέκδοτο που καταλήγει, δε με πειράζει να πεθάνω αν δω τον εχθρό μου να πεθαίνει πριν από μένα; Κάπως έτσι λειτουργεί η ψυχολογία των αυτοκινητιστών που περιγράφεις. Δεν σκέφτονται ότι με λιγότερα αυτοκίνητα κερδίζουν όλοι χρόνο, ενοχλούνται επειδή εσύ κινείσαι πολύ πιο γρήγορα! Αν αντίθετα κυκλοφορείς κι εσυ με αυτοκίνητο, η αλληλεγγύη του διπλανού φουκαρά που συμπήζει τους κάνει και νιώθουν πιο καλά ;)

+1

Defiant
05/09/2007, 07:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Άντε πάλι αμάξια vs δίτροχα... :rolleyes:


ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!
ΟΔΗΓΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!

:mad:

Κυριες και κυριοι Zefkas the great :wave2:

nikonian
05/09/2007, 07:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Άντε πάλι αμάξια vs δίτροχα... :rolleyes:


ΡΕ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ!
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!
ΟΔΗΓΑΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!!

:mad:
1) Tο ένα δεν αναιρεί το άλλο. Και η γάτα τρώει τα ποντίκια γιατί γουστάρει , αλλά εξυπηρετεί και τους ανθρώπους. Στο χωριό μου κάθε σπίτι συντηρεί 5-6 γάτες.
2) Νομίζεις ότι τα εκατοντάδες χιλιάδες δίκυκλα που κυκλοφορούν στην Αθήνα τα οδηγούν χομπίστες , σαν εσένα και αυτούς τους λίγους που διαβάζεις στα διάφορα forum; Σε πληροφορώ ότι κι εγώ για 18 χρόνια , χρησιμοποιούσα μηχανή για να κερδίζω χρόνο κι όχι γιατι μ'άρεσε.
Αν ο ντελιβεράς χρησιμοποιούσε αυτοκίνητο, θα σου'φερνε την πίτσα στις 12 και θα την πλήρωνες 15 ευρά.:beer:

nikonian
05/09/2007, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Υ.Γ Θυμασαι ενα χασιμο μπροστινου μεσα στην Σπαρτη που μας εκανε ολους να κανουμε κακακια;:look:

Όχι αυτό το γλίτωσα. Στην Τρίπολη αποσκίρτησα. Γύρισα πίσω, να γλιτώσω την παντόφλα.:beer: :beer: :beer:

Ζεύκας
05/09/2007, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
1) Tο ένα δεν αναιρεί το άλλο. Και η γάτα τρώει τα ποντίκια γιατί γουστάρει , αλλά εξυπηρετεί και τους ανθρώπους. Στο χωριό μου κάθε σπίτι συντηρεί 5-6 γάτες.
2) Νομίζεις ότι τα εκατοντάδες χιλιάδες δίκυκλα που κυκλοφορούν στην Αθήνα τα οδηγούν χομπίστες , σαν εσένα και αυτούς τους λίγους που διαβάζεις στα διάφορα forum; Σε πληροφορώ ότι κι εγώ για 18 χρόνια , χρησιμοποιούσα μηχανή για να κερδίζω χρόνο κι όχι γιατι μ'άρεσε.
Αν ο ντελιβεράς χρησιμοποιούσε αυτοκίνητο, θα σου'φερνε την πίτσα στις 12 και θα την πλήρωνες 15 ευρά.:beer:

βρε παλικάρι μ' μαζί μου συμφωνείς απλά δεν το'χεις καταλάβει ακόμα!

τα εκατοντάδες χιλιάδες δίκυκλα τα οδηγούν άνθρωποι που γουστάρουν να πάνε ΑΥΤΟΙ μια ώρα νωρίτερα στη δουλειά τους όχι οι άλλοι.

τη μηχανή την καβάλαγες για να κερδίσεις χρόνο ΕΣΥ όχι για να διευκολύνεις τους άλλους.

οι ντελιβεράδες φέρνουν την πιτσα με το παπί γιατί έχουν άλλες 10 να πάνε ταυτόχρονα και αν δεν τις πανε γρήγορα θα την ακούσουν από το αφεντικό τους!

Εξάλλου φαντάζεσαι να είχαμε οι περισσότεροι παπάκια-σκουτεράκια για τις δουλειές τους? Ταυλάνδη θα γινόμασταν! προτιμώ να κάνω σφήνες ανάμεσε σ'αμάξια παρά σε μηχανάκια.

:beer:







Υ.Γ. Οδηγούσες 18 χρόνια μηχανή μόνο κ μόνο για να κερδίσεις χρόνο? Δε σου ξαναμιλάω ρε! :mad: :lol:

TROOPER
05/09/2007, 11:00
zefkas σωστος!

τα εγραψα και εγω στη 2η σελιδα.

:wave2:

Ζεύκας
05/09/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
zefkas σωστος!

τα εγραψα και εγω στη 2η σελιδα.

:wave2:

σόρρυ φίλε δεν τα διάβασα όλα!

καλά τα λές!

:beer: :beer:

nikonian
05/09/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
βρε παλικάρι μ' μαζί μου συμφωνείς απλά δεν το'χεις καταλάβει ακόμα!

τα εκατοντάδες χιλιάδες δίκυκλα τα οδηγούν άνθρωποι που γουστάρουν να πάνε ΑΥΤΟΙ μια ώρα νωρίτερα στη δουλειά τους όχι οι άλλοι.

τη μηχανή την καβάλαγες για να κερδίσεις χρόνο ΕΣΥ όχι για να διευκολύνεις τους άλλους.



Ε καλά, τότε για να συμφωνήσουμε , θα πω στους χωριανούς να διώξουν κλωτσηδόν τις γάτες, γιατί δεν τρώνε τα ποντίκια για ν'απαλλάξουν τ'αφεντικά τους, αλλά γιατί γουστάρουν και συνεπώς τ'αφεντικά δεν έχουν κανένα λόγο να τις ταίζουν:beer:

TROOPER
05/09/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Ε καλά, τότε για να συμφωνήσουμε , θα πω στους χωριανούς να διώξουν κλωτσηδόν τις γάτες, γιατί δεν τρώνε τα ποντίκια για ν'απαλλάξουν τ'αφεντικά τους, αλλά γιατί γουστάρουν και συνεπώς τ'αφεντικά δεν έχουν κανένα λόγο να τις ταίζουν:beer:

δε το βρισκεις λιγο ακυρο να συγκρινεις τις γατες της περιοχης σου με τη μοτοσυκλετα σου???

:wave2:

marulis
05/09/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Ε καλά, τότε για να συμφωνήσουμε , θα πω στους χωριανούς να διώξουν κλωτσηδόν τις γάτες, γιατί δεν τρώνε τα ποντίκια για ν'απαλλάξουν τ'αφεντικά τους, αλλά γιατί γουστάρουν και συνεπώς τ'αφεντικά δεν έχουν κανένα λόγο να τις ταίζουν:beer:

ναιιιιιιιιιιιιιι να πετάξουν της γάτες που είμαι αλλεργικός και να πάρουν φίδια , που τρώνε και ποντίκια :a46: :a48: :a013:

πάντως εμένα μου χρωστά ένας αυτοκινητιστής 10εουρος
και ακόμα να μου τα δώσει
:mad: :a018:

:lol: :rotflmao: :lol:

Ζεύκας
05/09/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Ε καλά, τότε για να συμφωνήσουμε , θα πω στους χωριανούς να διώξουν κλωτσηδόν τις γάτες, γιατί δεν τρώνε τα ποντίκια για ν'απαλλάξουν τ'αφεντικά τους, αλλά γιατί γουστάρουν και συνεπώς τ'αφεντικά δεν έχουν κανένα λόγο να τις ταίζουν:beer:

βρε παλίκαρε σου ακύρωσα τα επιχειρήματα για τους παπάκιδες,τους ντελιβεράδες και όλους τους άλλους και εσύ μου λές για γατιά? :confused:


Άντε να παίξω μπάλα.

Φαντάζεσε το χωριό σου να ήταν τίγκα στα γατιά και όλοι να είχαν από 10 για να μην ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα με τα ποντίκια?

τότε το πρόβλημα δεν θα ήταν τα ποντίκια αλλά οι γάτες οι ίδιες! Η λύση του προβλήματος θα γινόταν το πρόβλημα το ίδιο!

οκ?

nikonian
05/09/2007, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
βρε παλίκαρε σου ακύρωσα τα επιχειρήματα για τους παπάκιδες,τους ντελιβεράδες και όλους τους άλλους και εσύ μου λές για γατιά? :confused:


Άντε να παίξω μπάλα.

Φαντάζεσε το χωριό σου να ήταν τίγκα στα γατιά και όλοι να είχαν από 10 για να μην ξαναεμφανιστεί το πρόβλημα με τα ποντίκια?

τότε το πρόβλημα δεν θα ήταν τα ποντίκια αλλά οι γάτες οι ίδιες! Η λύση του προβλήματος θα γινόταν το πρόβλημα το ίδιο!

οκ?

Α, μπράβο!
Σε περιοχές που δεν υπάρχει πρόβλημα συγκοινωνιακό , τα μηχανάκια το μόνο που προσφέρουν είναι θόρυβο και κίνδυνο για όλους (όρα Αμερικάνικο νότο, που πυροβολούν τους μηχανόβιους:rotflmao: )



ΥΓ:Δυστυχώς, στις δεκαετίες 80' 90' τα διασκεδαστικά μηχανάκια ήταν τόσο ακριβά, που μας υποχρέωναν να περιοριζόμαστε σε παπάκια XL 250, KLR 250 (στην καλλίτερη περίπτωση). Μη μας κρατάς μούτρα, τόσα μπορούσαμε, τόσα κάναμε.:blush:

Ζεύκας
05/09/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
Α, μπράβο!
Σε περιοχές που δεν υπάρχει πρόβλημα συγκοινωνιακό , τα μηχανάκια το μόνο που προσφέρουν είναι θόρυβο και κίνδυνο για όλους (όρα Αμερικάνικο νότο, που πυροβολούν τους μηχανόβιους:rotflmao: )

καλά οκ αλλά εδώ μιλάμε για το κυκλοφοριακό στην Ελλάδα! Ή μήπως για το αναπαραγωγικό των γατιών? :look:




Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
ΥΓ:Δυστυχώς, στις δεκαετίες 80' 90' τα διασκεδαστικά μηχανάκια ήταν τόσο ακριβά, που μας υποχρέωναν να περιοριζόμαστε σε παπάκια XL 250, KLR 250 (στην καλλίτερη περίπτωση). Μη μας κρατάς μούτρα, τόσα μπορούσαμε, τόσα κάναμε.:blush:

Όφου μωρέ ποιός σας έκρινε για αυτά που καβαλάγατε? Ο καθείς με τα λεφτά που έχει παίρνει και το ανάλογο μηχανάκι!

ΥΓ. παπάκια 250 κυβικών? :look: