PDA

View Full Version : δεν ειμαστε καλα??



wolfman13
05/10/2004, 15:45
τωρα τελεταια το νευρα μου εχουν γινει θρυψαλα το ιδιο και η ψυχηκη μου και σωματικη υγεια μου ξυπναω καθε πρωι με νευρα και στεναχωρημενος και το βραδυ κυμαμε ελαχιστα τα παντα γυρω μου εχουν αρχισει να γκρεμιζοντε για αλλξ μια φορα γαμημενη γκαντεμια!
της στο διαολο ζηταω λιγη ησιχια στη ζωη μου να κυλανε τα
πραγματα σωστα και ομορφα και χωρις παρατραγουδα δεν με πειραζουν η δυσκολιες
αλλα αυτα
τα παρατραγουδα.
καποτε με ειπαν οτι
ειμαι ανευθυνος
και οτι ειμαι παιδι ρε μαλακες γιαυτο κανο σαν παιδι γιατι οταν τα μαζευω ολλα στο κεφαλι μου τρελενομε δεν ειμαι αναισθητος να τα προσπερνω απλα τα αντιμετωπιζω με το δικο μου τροπο.
και αυτα τα γαμημενα λεφτα εχουν ταραξει και την οικογενιακη γαλανη στο σπιτι ολα πουτανα εχουν γινει γαμο τον ανθρωπο που τα εβγαλε δεν μπορουσαμε να μινουνε στης ανταλαγες αγαθων!
και αυτες η γαμημενες αντιπρωσοπιες 10 ανταλακτικα και το εχουν κατι λες και ερχοντε απο τη μακρινη αυστραλια!
η ψυχη μου εχει αποκοπη απο το σωμα μου και παλευει να μην τρελαθει η μηπως δεν με δεχτουν σε κανα ιδρυμα γιατι τα εχω 400!!αρε ενα δανειο ζητησα και μετα τιποτα λιγη ευτυχεια και μετα παρτα ολα ρε πουστη!
να αυτο χρειαζομε ενα ταξιδι χωρις γυρισμο χωρις να χαραξω πορεια οπου με παει ο δρομος ισως γιαυτο να περιμενο και να μην γονατιζω ακομα γιατι ανιπομονο να παρω το τιμονι στα χερια μου και να φυγω οσο πιο μακρια γινετε και οταν φτασω καπου να ξαπλωσο κατο στο χωμα και να αρχιζω να κοιτο το φεγγαρι και τα αστρα και να τα μετρω μεχρι να ξεχαστω!!!

Gandalf dr685sm
05/10/2004, 23:08
όσο σοβαρά είναι τα πράγματα στην ζωή , τόσο πιο αδιάφορος πρέπει να γίνεσαι...

Πιέζεις τον εαυτό σου να ανταπεξέρθει σε προβλήματα και να είναι σε όλα εντάξει , τόσο σου διαφεύγει το νόημα.
Αν δεν είσαι εσύ εντάξει και δεν νιώθεις εσύ καλά , τότε όλα σου φταίνε και όλα σε ενοχλούν ..... Δική σου είναι η κίνηση για να την καταλάβεις και να την νιώσεις καλύτερα..... απλά δεν την έχεις δεί ακόμη...

Πολλές φορές είμαστε τόσο συγκεντρωμένοι σε ενα πράγμα που χάνουμε όλα τα υπόλοιπα γύρω μας....

sniper
06/10/2004, 09:32
πολύ στραβά το έχεις πάρει....

Μετά από ενδελεχή έρευνα πολλών ετών και μετά από σφαλιάρες που στην ηλικία που είσαι (λόγω έλλειψης αντίστοιχων εμπειριών) ούτε καν περνάν από το μυαλό σου, να σου πω ότι θα πρέπει να χαλαρώσεις και να "ξεχάσεις" ότι έχει γίνει μέχρι σήμερα.

Βγές με κανένα κολλητό έξω, πιες μια μπύρα και όλα θα φτιάξουν.

Αντε γιατί σε λίγο μας βλέπω να μας κλείνουν όλους μέσα (άσε που μπορεί και να μας αρέσει στο τέλος εκεί :lol: )


:beer: :smokin:

psaroulis
06/10/2004, 10:00
wolfman μου επιτρεπεις???

γιατι ρε φιλε να εξαρταται η ψυχικη σου γαληνη απο αλλους?
μιλαμε για θεμα γυναικας?

καλυτερα μονος μου εγω κι ο πονος μου δε λεει το απαιχτο κομματι???
αχαχαχαχα

λοιπον παρε μια βαθια ανασα (μη ξεχασεις να ξεφυσηξεις βεβαια μη σκασεις)

βλεπεις οτι εδω αγνωστοι ειναι ετοιμοι να σου πουν μια κουβεντα
εγω ειχα ενα μικρο ατυχημα και θυμαμαι ποσοι απο εδω μεσα πεσανε να με στηριξουν
ονοματα δε λεω, σε μια συναντηση μου λεει μια ψυχη, ηρθα ετσι να συγκρινουμε ποιος το εχει μεγαλυτερο (το δαχτυλο, ειχα κοψει το δαχτυλο)

ενταξει λεφτα... ε και? κανει τον κυκλο του, ροδα ειναι και γυριζει
ολοι εχουμε φαει τα στραπατσα μας και αυτα μας κανανε να τα παιρνουμε πιο χαλαρα
ο πανικος και το αγχος δε βοηθανε, θελει ψυχραιμια

κινουμαστε στον εξω κοσμο, αυτο εχει ως αποτελεσμα ο καθε ενας μας να εχει καποια ενεργεια, καποια κυμματα, που μερικα ερχονται αρνητικα σε εμας
αν φοβομασταν και ολα αυτα πχ, ας τυλιξουμε το σπιτι μας με μια μεμβρανη και ας κατσουμε μεσα

(και κατι χιουμοριστικο)
λες ξυπνας με νευρα????

δοκιμασες να μη κοιμηθεις? τοτε δε θα ξυπνας με νευρα
απλα δε θα ξυπνας
:P :P :P :P

wolfman13
06/10/2004, 15:20
οχι ρε πια γυναικα απλα εχω μουρλαθει με της μαλακιες που γινοντε!οσο και αν τα γραφω αυτα εκει οσο για εμπειριες πιστεψε εχω πολλες γιαυτο και αντιμετωπιζω με το δικο μου τροπο της μαλακιες αλλα καπια στιγμη φτανει ο κομπος στο χτενι και τωρα θελω ολους να τους φαω σαν λυκος!!!!

gcrook
06/10/2004, 16:31
Κοιτα φιλε μου το να ειναι ευαισθητος ειναι ενα προτερημα που πολλοι λιγοι μπορουν να το δεχτουν, να το σεβαστουν, και να το κατανοησουν.
Επειδη ομως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για ολους μας πλεον, πρεπει να βρουμε το κουραγιο να ανταπεξελθουμε στις καθημερινες δυσκολιες.
Ισως εσυ οπως και εγω πολλες φορες, να επηρεαζομαστε απο ατομα, τα οποια φαινονται να κρατανε μια καποια ψυχραιμια οταν τους παρουσιαζονται δυσκολιες, αλλα δυστυχως εκεινοι μπορουν να βγαζουν εντελει αυτο το αγχος τους με ασχημο τροπο, κατι που εσυ μπορει να μην το εχεις προσεξει.
Αλλωστε δεν μου φαινεσαι για ατομο που οταν κατι του παει στραβα θα ξεσπασει στους αλλους, ουτε θα μετατοπισει τις ευθυνες του στον πλησιον του.
Και να ξερεις οτι η εξωστρεφεια ειναι μια σπουδαια γραμμη αμυνας κατα της θλιψης.

Α.... και η μπυρα επισης :beer:

wolfman13
06/10/2004, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοιτα φιλε μου το να ειναι ευαισθητος ειναι ενα προτερημα που πολλοι λιγοι μπορουν να το δεχτουν, να το σεβαστουν, και να το κατανοησουν.
Επειδη ομως τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα για ολους μας πλεον, πρεπει να βρουμε το κουραγιο να ανταπεξελθουμε στις καθημερινες δυσκολιες.
Ισως εσυ οπως και εγω πολλες φορες, να επηρεαζομαστε απο ατομα, τα οποια φαινονται να κρατανε μια καποια ψυχραιμια οταν τους παρουσιαζονται δυσκολιες, αλλα δυστυχως εκεινοι μπορουν να βγαζουν εντελει αυτο το αγχος τους με ασχημο τροπο, κατι που εσυ μπορει να μην το εχεις προσεξει.
Αλλωστε δεν μου φαινεσαι για ατομο που οταν κατι του παει στραβα θα ξεσπασει στους αλλους, ουτε θα μετατοπισει τις ευθυνες του στον πλησιον του.
Και να ξερεις οτι η εξωστρεφεια ειναι μια σπουδαια γραμμη αμυνας κατα της θλιψης.

Α.... και η μπυρα επισης :beer:
ποτε δεν θα μετατοπισω της ευθυνες αλλου με τιποτα δεν μπορω γιαυτο και τα στρεφω ολα πανω μου και τα καταπινω δεν ειμαι εξωστρεφεις ειμαι εσωστρεφεις και κλινουμε στο καβουκι μου μεχρι να σκασω οπως τωρα που εχω σκασει και ξεσπαω με οτι στραβο βλεπω και οτι μαλακια βλεπω οτι μου κανουν εγω την λεω αλλα δεν ειμαι ετσι απλα αυτο το καιρο μου βγενει ετσι μεχρι να ηρεμησω παλι!!!

gcrook
06/10/2004, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
ποτε δεν θα μετατοπισω της ευθυνες αλλου με τιποτα δεν μπορω γιαυτο και τα στρεφω ολα πανω μου και τα καταπινω δεν ειμαι εξωστρεφεις ειμαι εσωστρεφεις και κλινουμε στο καβουκι μου μεχρι να σκασω οπως τωρα που εχω σκασει και ξεσπαω με οτι στραβο βλεπω και οτι μαλακια βλεπω οτι μου κανουν εγω την λεω αλλα δεν ειμαι ετσι απλα αυτο το καιρο μου βγενει ετσι μεχρι να ηρεμησω παλι!!!

Αν αυτο δεν ειναι εξωστρεφεια τοτε τι ειναι;

Το Πασχα που ειχα το ατυχημα με τη μηχανη ετυχε ταυτοχρονα να χασω την δουλεια μου, μια δουλεια που εδινα γι'αυτη τα ΠΑΝΤΑ.
Μαλιστα με απολυση, γιατι η αληθεια παντα ετσουζε και περιμεναν ενα στραβοπατημα απο μερους μου που τελικα σαν ανθρωπος και γω με τις αναποδιες του και τα ελαττωματα του, δεν απεφυγα.
Η σχολη μου υστερα απο ολα αυτα μπηκε σε δευτερη μοιρα.
Και 3 μηνες ετρεχα σαν π@#$^ης για τα ανταλλακτικα και τα λεφτα που ειχα μαζεψει για τις δοσεις τα εδωσα ολα εκει, και παλι απο το 0 ξεκινησα.
Και ακομα ψιλοτραβιεμαι και πιστεψε με η τελειομανια μου σε καποια πραγματα, οπως αυτο της μηχανης, δεν βοηθαει καθολου...
Χαλαρα.. αυτο και τιποτε αλλο. Μαλακιες ειναι ολα, τιποτα δεν ειναι τελειο, τιποτα δεν ειναι απολυτο, μονο εμεις μετραμε και παντα ερχονται καλυτερες μερες.
Θα δεις...
:winka: