PDA

View Full Version : Γεια σε ολο το forum



Χιαστής
05/09/2007, 22:52
Σε 2 μηνες περιπου (ελπιζω) θα εχω διπλωμα για 125 και θα καβαλαω ενα ΜΖ RT 125.Με τις μεχρι τωρα βολτες ειμαι ικανοποιημενος με τις επιδοσεις αλλα θα ηθελα κατι παραπανω χωρις να γ@μηκω το μοτερ.τι προτεινετε?

:a55:

675
05/09/2007, 23:02
καλωσηρθες ρε φιλε!
:beer:

κριμα που οταν παρεις το διπλωμα θα χω ηδη μια χιλιαρα χιλιομετρα στο κοντερ!:a22: :a22:


:rotflmao:

kiriakost
05/09/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από losttris
κριμα που οταν παρεις το διπλωμα θα χω ηδη μια χιλιαρα χιλιομετρα στο κοντερ!:a22: :a22:


:rotflmao:


Τα ιταλικά κοντέρ κλέβουν !!! άστο ... οεοεοο :lol: :lol: :rotflmao:

blackbusa
05/09/2007, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χιαστής
Σε 2 μηνες περιπου (ελπιζω) θα εχω διπλωμα για 125 και θα καβαλαω ενα ΜΖ RT 125.Με τις μεχρι τωρα βολτες ειμαι ικανοποιημενος με τις επιδοσεις αλλα θα ηθελα κατι παραπανω χωρις να γ@μηκω το μοτερ.τι προτεινετε?

:a55:

Welcome......θα τα πουμε ξανα σε κανα 6μηνο που θα εχεις καποια εμπειρια......:wave2: :wave2: :wave2:

dodos 900
05/09/2007, 23:37
Καλώς ήρθες!:beer: Αφού είσαι ικανοποιημένος με τις επιδόσεις μην το μπερδεύεις το θέμα,καλύτερα να μαζεύεις σιγά σιγά χρήματα για την επόμενη μηχανή απο το να τα σκάς
σε πειράματα.:wave2:

675
06/09/2007, 02:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Welcome......θα τα πουμε ξανα σε κανα 6μηνο που θα εχεις καποια εμπειρια......:wave2: :wave2: :wave2:


φιλε busa,

μεχρι να φθασει να οδηγει αυτοκινητο με 2 ροδες μαλλον θα εχουν περασει παραπανω απο 6 μηνες..:rolleyes:
:wave2:

makis206
06/09/2007, 06:45
Καλωσήρθες φίλε !!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

Vezouvios
06/09/2007, 07:07
σας χαιρετησα δεν σας χαιρετησα..
Γεια σας τι κανετε??????

:wave2: :wave2: :rotflmao: :rotflmao:

Defiant
06/09/2007, 07:34
:wave2:

toulis
06/09/2007, 07:49
Καλό στρώσιμο
:wave2:

Electra
06/09/2007, 08:17
... και καλά χιλιόμετρα να έχεις!

Αν του έχεις κάνει βόλτες και θες κάτι παραπάνω, γιατί δε σκέφτεσαι να πάρεις κάτι άλλο από το να το πειράξεις; (αν κατάλαβα καλά)

:beer:



(Βγαίνουν ακόμα διπλώματα για 125; )

kalesin
06/09/2007, 08:20
βελκαμ

:beer:

l@gos
06/09/2007, 08:22
καλως ηρθες!!!
:wave2: :wave2:

(τι κ'αν ειναι πρωι.....οι αγγλοι τετοια ωρα ξεκινανε!!!)
:beer: :beer: :beer: :beer:

Nostra
06/09/2007, 09:20
ήρθες καλώς...

:wave2:

apav
06/09/2007, 13:06
Καλώς τον! :wave2:

MikeG
06/09/2007, 13:08
Καλως ήρθες...Με το καλό το δίπλωμα & πάντα με κράνος & προστατευτικό εξοπλισμό!

:wave2: :wave2:

Χιαστής
06/09/2007, 17:08
Γιατι το μηχανακι το εχω ηδη.απλα περιμενω το παλιοδιπλωμα.και για να παρω αλλο θελω πολλα περισσοτερα χρηματα απ'οτι για να το φτιαξω.ουτως η αλλως δεν σκοπευα να κανω το μηχανακι τερας

vagkan
06/09/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χιαστής
Σε 2 μηνες περιπου (ελπιζω) θα εχω διπλωμα για 125 και θα καβαλαω ενα ΜΖ RT 125.Με τις μεχρι τωρα βολτες ειμαι ικανοποιημενος με τις επιδοσεις αλλα θα ηθελα κατι παραπανω χωρις να γ@μηκω το μοτερ.τι προτεινετε?

:a55:
καινούργιο φίλτρο, εξάτμιση και χαρτογράφηση
θα δεις τουλάχιστον + 2 στον τροχό!!!!!


Φίλε πάρε άλλο τώρα που είσαι νέος,


και να το σκεπάζεις με νάυλον όταν βρέχει, μπαίνει το νερό στο μοτέρ και γίνεται σαπούνι.


είχα και γω ξέρω τι σου λέω:beer: :beer:

Χιαστής
06/09/2007, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
... και καλά χιλιόμετρα να έχεις!

Αν του έχεις κάνει βόλτες και θες κάτι παραπάνω, γιατί δε σκέφτεσαι να πάρεις κάτι άλλο από το να το πειράξεις; (αν κατάλαβα καλά)

:beer:



(Βγαίνουν ακόμα διπλώματα για 125; )


Γιατι το μηχανακι το εχω ηδη.απλα περιμενω το παλιοδιπλωμα.και για να παρω αλλο θελω πολλα περισσοτερα χρηματα απ'οτι για να το φτιαξω.ουτως η αλλως δεν σκοπευα να κανω το μηχανακι τερας

tai
06/09/2007, 17:22
kalos ir8es kai kala miala :wave2:

Χιαστής
06/09/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
καινούργιο φίλτρο, εξάτμιση και χαρτογράφηση
θα δεις τουλάχιστον + 2 στον τροχό!!!!!


Φίλε πάρε άλλο τώρα που είσαι νέος,


και να το σκεπάζεις με νάυλον όταν βρέχει, μπαίνει το νερό στο μοτέρ και γίνεται σαπούνι.


είχα και γω ξέρω τι σου λέω:beer: :beer:

ευχαριστω για τις συμβουλες.οταν λες οτι ειχες και εσυ,ΜΖ εννοουσες?να παρω αλλο δεν γινεται γιατι το εχω ηδη και λεφτα δεν παιζουν

vagkan
06/09/2007, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Χιαστής
ευχαριστω για τις συμβουλες.οταν λες οτι ειχες και εσυ,ΜΖ εννοουσες?να παρω αλλο δεν γινεται γιατι το εχω ηδη και λεφτα δεν παιζουν

Είχα ΜΖ 250 με το κανόνι για εξάτμιση το 92. Δεν ξέρω αυτό το μοντέλο που έχεις, αλλά το δικό μου μετά από 1 χειμώνα στην βροχή και αφόύ πηρε μπροστά και έκανε 1-2 βόλτες μου ήρθε η συμπόνια να του κάνω σερβις λέει. Απάνω που άνοιξα τάπα σαζμάν να βγάλω λάδια, εβγαινε σαπούνι. Ο λόγος ήταν ότι έμπεναν μέσα βροχόνερα. Επωλήθη παραυτα 150.000 εποχής νόμισμα.
Επίσης μου είχε ξεκολήσει ένα πειράκι στο κόμπλερ της μανιβέλας εσωτερικά και ήθελε σπρώξιμο, ήθελε τσιμούχες στα πειρούνια, ένα χάλι ήτανε.

Αφού επισκευάστηκαν όλα το πήρε ένα παλουκάρι που ενημερώθηκε για την γενικότερη κατάσταση να έχει τον νόυ του. Ο λόγος που το πήρε ήτα΄ν ότι ήθελε ένα όχημα να πηγαίνει από Χανιά στο Ρέθυμνο για καμάκι στις φοιτήτριες. Βλέπεις δεν μπορούσε να πάει με παπάκι και ήθελε κάτι μεγαλύτερο. Του κόλλησε μετά από 2-3 φορές που πήγε Ρέθυμνο, πριν προλάβει να σκοράρει ο έρμος.
Στα λέω αυτά για παραδειγματισμό... Μην πάρεις φόρα με το ΜΖ σου...:beer: :beer:

Χιαστής
07/09/2007, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
Είχα ΜΖ 250 με το κανόνι για εξάτμιση το 92. Δεν ξέρω αυτό το μοντέλο που έχεις, αλλά το δικό μου μετά από 1 χειμώνα στην βροχή και αφόύ πηρε μπροστά και έκανε 1-2 βόλτες μου ήρθε η συμπόνια να του κάνω σερβις λέει. Απάνω που άνοιξα τάπα σαζμάν να βγάλω λάδια, εβγαινε σαπούνι. Ο λόγος ήταν ότι έμπεναν μέσα βροχόνερα. Επωλήθη παραυτα 150.000 εποχής νόμισμα.
Επίσης μου είχε ξεκολήσει ένα πειράκι στο κόμπλερ της μανιβέλας εσωτερικά και ήθελε σπρώξιμο, ήθελε τσιμούχες στα πειρούνια, ένα χάλι ήτανε.

Αφού επισκευάστηκαν όλα το πήρε ένα παλουκάρι που ενημερώθηκε για την γενικότερη κατάσταση να έχει τον νόυ του. Ο λόγος που το πήρε ήτα΄ν ότι ήθελε ένα όχημα να πηγαίνει από Χανιά στο Ρέθυμνο για καμάκι στις φοιτήτριες. Βλέπεις δεν μπορούσε να πάει με παπάκι και ήθελε κάτι μεγαλύτερο. Του κόλλησε μετά από 2-3 φορές που πήγε Ρέθυμνο, πριν προλάβει να σκοράρει ο έρμος.
Στα λέω αυτά για παραδειγματισμό... Μην πάρεις φόρα με το ΜΖ σου...:beer: :beer:

Για να λεμε και την αληθεια το μηχανακι ειναι του πατερα μου και μολις παρω το διπλωμα θα περασει σε εμενα.το επαιρνα οποτε ηθελα αλλα μετα απο ενα πεσιμο πριν κατι μηνες μου ξεκαθαρισε οτι για να το ξανακαβαλησω πρεπει να εχω το χαρτι.το μηχανακι ειναι 4-5 χρονων μοντελο και απ'οτι μου εχει πει το μοτερ ειναι καλο απο θεμα ποιοτητας.και μην νομιζεις οτι ειχε και την καλυτερη συντηρηση.τωρα που θα το παρω εγω του εκανε σερβις και το συμαζεψε.δεν το περηφανευομαι βεβαια που βρηκα ετοιμη μηχανη απο τον πατερα μου αλλα λεφτα δεν παιζουν.οταν παιξουν ομως θα παιξουν για κατι καλο:sun:

OrEsTiS82
13/09/2007, 13:04
Καλωςηρθες και απο μενα, η καλυτερη βελτιωση ειναι να αγορασεις οταν θα εισαι ετοιμος και θα αποκτησεις εμπειριες στους 2 τροχους κατι πιο δυνατο,μην αρχιζεις τα πειραγματα σε αυτο.
Κανε τις βολτες σου με τα 250 κυβικα μια χαρα ειναι για αρχη!

costas81
13/09/2007, 13:08
welcome!!

:wave2: :wave2: