PDA

View Full Version : Τηλεμαραθώνιος Γ.Τ.Π ιστορία



super_toto
06/09/2007, 12:52
Ήθελα από μέρες να ποστάρω για αυτό το θέμα, από την στιγμή που έμαθα ότι θα διοργανωθεί αυτο το καραγκιοζιλίκι για άλλη μιά φορά. Όμως είχα τόση δουλειά τις τελευταίες μέρες που δεν προλάβαινα να γράφω στο moto.gr . Τώρα θα τα πω όμως.

Τι μαλακία είναι αυτός ο Τηλεμαραθώνιος ρε παιδιά? Τι ξεφτίλα? Πόση αλαζονία κουβαλάμε μέσα μας? Και καλά τα όργια της τηλεόρασης, αλλά ο απλός κοσμάκης πόσο καραγκιόζης είναι για να θέλει να δεί το όνομά του στην τηλεόραση δίπλα σε 50 ευρώ.

Κάθε φορά η ίδια ιστορία. Όταν έχουμε μαζικές καταστροφές αφού κλάψουμε για 2 εβδομάδες η οδύνη μας κλείνει με ένα τηλεμαραθώνιο.

Εντάξει δεν λέω καλή είναι η συνεισφορά του απλού κοσμάκη σε τέτοιου μεγέθους τραγωδίες. Αν και προσωπικά δεν συμφωνώ με τους εράνους, απλά γιατί θεωρώ ότι τελικά αυτοι που καρπόνονται το παραδάκι είναι οι μεσολαβητές και το κράτος, καταλαβαίνω τον καθένα που θέλει να συνδράμει δίνοντας ένα ποσό ή κάποια αγαθά.

Γιατί όμως ανεχόμαστε αυτό το καραγκιοζιλίκι που λέγεται τηλεμαραθώνιος. Πρέπει δηλαδή ως κερασάκι στην τούρτα να δούμε μαζεμένους όλους του ελεηνούς δημοσιογράφους και παρουσιαστές που καθημερινά τρεφονται με αίμα και σπέρμα, να βουρκώνουν τα μάτια και να κομπιάζουν την φωνή τους. Δεν τους φτάνει όση προβολή έχουν, πρέπει να μαζέψουν λίγη ακόμα με φόντο το καμένο δάσος.

Και αφού από την πρώτη μέρα είχαν ανοιχτεί λογαριασμοί ώστε όποιος θέλει να συνεισφέρει, για ποιό λόγο πρέπει να μιλήσουμε με τον Ρουβά και να δούμε το όνομά μας να περνάει καρτοτσάκι στο κάτω μέρος της οθόνης?

Αηδία εντελώς. Και μερικές ερωτήσεις.

- Τα έσοδα από τις διαφημήσεις στα διαλήματα του τηλεμαραθώνιου κατέληξαν στους πυροπαθείς ή στα κανάλια?

- Τα έσοδα από την προμήθεια του ΟΤΕ στα τηλεφωνήματα και τα SMS κατέληξαν στους πυροπαθείς ή στον ΟΤΕ?

- Τα έσοδα από τον ΦΠΑ των τηλεφωνημάτων και των SMS κατέληξαν στους πυροπαθείς ή στο κράτος?



P.S. Ευτυχώς που είχε και μπάσκετ χθές.

TROOPER
06/09/2007, 12:53
+10000

Stergios69
06/09/2007, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
P.S. Ευτυχώς που είχε και μπάσκετ χθές.
:sun:

MikeG
06/09/2007, 12:56
+1000000000

Defiant
06/09/2007, 12:59
Για αλλη μια φορα ακριβεστατος

και θα συμπληρωσω οτι αφου εχουν πηδηξει τον κοσμακη απο ολες τις μπαντες, του ζητανε και να συνδραμει τους πληγεντες, υποκαθιστωντας το κρατος το οποιο φυσικα απουσιαζει για λογους που δεν χρειαζεται να αναφερω και ολοι μας ξερουμε

U have my respect man :wave2:

Stergios69
06/09/2007, 13:00
...Το οποίο κράτος βέβαια, θα μπορούσε να μειώσει τις ''αμυντικές'' δαπάνες κατα 5% και δεν θα χρειαζόταν τίποτα άλλο...

ΜΟΖΑΡΤ
06/09/2007, 13:01
12,000,0000 ευρω πιστεψε δεν θα χαλασουν κανενα πυροπληκτο.

gixxerpap
06/09/2007, 13:03
μπραβο ρε μαγκες.......τα 'πατε και ξεθυμανατε τωρα....αισθανεστε πιο αντρες τωρα, ετσι δεν ειναι?

σαν πολυ ευκολη δεν την εχετε την κριτικη για τους αλλους? εχετε καταντησει γραφικοι ρε παιδια, κριμα....

MikeG
06/09/2007, 13:03
Υπάρχει κάποιος που πιστεύει δηλαδή ότι αυτά τα λεφτά θα τα πάρουν οι πυρόπληκτοι? Για να σοβαρευτούμε λίγο...Θυμάστε & τα άλλα που είχαν μαζευτεί για τα τσουνάμια? Ακόμα λέει δεν έχουν φτάσει στις περιοχές που επλήγησαν...& by the way όταν γίνεται κάτι τέτοιο τρέχουν όλοι να δίνουν (θεωρητικά λεφτά). Έχετε συνιδιτοποιήσει ότι με τα ποσά που λένε λύνεται πχ το ασφαλιστικό..?
Άι φακ!

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :mad: :mad: :mad: :mad:

super_toto
06/09/2007, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant


και θα συμπληρωσω οτι αφου εχουν πηδηξει τον κοσμακη απο ολες τις μπαντες, του ζητανε και να συνδραμει τους πληγεντες, υποκαθιστωντας το κρατος το οποιο φυσικα απουσιαζει για λογους που δεν χρειαζεται να αναφερω και ολοι μας ξερουμε



Πες τα ρε Defiant, μόνο το κράτος έπρεπε να αναλάβει την χρηματοδότηση των πυροπαθών.

gixxerpap
06/09/2007, 13:09
χωρις τηλεμαραθωνιο, θα μενανε ολοι στα λογια, και κανενας τελικα δε θα κατεθετε ποσο....αυτο το εχετε σκεφτει καθολου?

και στην τελικη, εχετε την εντυπωση οτι οι χθεσινοι παρουσιαστες ειχαν αναγκη την χθεσινη εκπομπη για να προβληθουν? δεν ειναι αναγκη να τα ισοπεδωνουμε ολα.....γιατι δηλαδη αποκλειετε το ενδεχομενο, να θελουν να βοηθησουν πραγματικα καποιοι? το γεγονος οτι ειναι δημοσια και αναγνωρισιμα προσωπα δεν τους κανει αυτοματως και ζωα.....

Defiant
06/09/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Πες τα ρε Defiant, μόνο το κράτος έπρεπε να αναλάβει την χρηματοδότηση των πυροπαθών.


Ειμαστε γραφικοι man :lol: :lol: :lol:

αλλα τι να εξηγεις

hidefnick
06/09/2007, 13:11
Θεά η Λαμπίρη :eyepop: :eyepop:


(και φυσικά συμφωνώ με super-toto)

TROOPER
06/09/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
χωρις τηλεμαραθωνιο, θα μενανε ολοι στα λογια, και κανενας τελικα δε θα κατεθετε ποσο....αυτο το εχετε σκεφτει καθολου?

και στην τελικη, εχετε την εντυπωση οτι οι χθεσινοι παρουσιαστες ειχαν αναγκη την χθεσινη εκπομπη για να προβληθουν? δεν ειναι αναγκη να τα ισοπεδωνουμε ολα.....γιατι δηλαδη αποκλειετε το ενδεχομενο, να θελουν να βοηθησουν πραγματικα καποιοι? το γεγονος οτι ειναι δημοσια και αναγνωρισιμα προσωπα δεν τους κανει αυτοματως και ζωα.....

δε λεμε αυτο γιωργη.λεμε απλα οτι εφοσον υπαρχουν λογαριασμοι καταθεσης σε τραπεζες δεν ητανε αναγκαιο να γινει κατι το οποιο εχει σα μονο σκοπο τη προβολη.και το σημαντικοτερο ειναι αν θα φτασουν τελικα τα χρηματα στον προορισμο τους.δεδομενου λοιπον οτι τα μμε ειναι μερος της εξουσιας την οποια χωρις δευτερη κουβεντα κρατανε οι ιχυροι, το πραμα δε σου βρωμαει???

super_toto
06/09/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
χωρις τηλεμαραθωνιο, θα μενανε ολοι στα λογια, και κανενας τελικα δε θα κατεθετε ποσο....αυτο το εχετε σκεφτει καθολου?

και στην τελικη, εχετε την εντυπωση οτι οι χθεσινοι παρουσιαστες ειχαν αναγκη την χθεσινη εκπομπη για να προβληθουν? δεν ειναι αναγκη να τα ισοπεδωνουμε ολα.....γιατι δηλαδη αποκλειετε το ενδεχομενο, να θελουν να βοηθησουν πραγματικα καποιοι? το γεγονος οτι ειναι δημοσια και αναγνωρισιμα προσωπα δεν τους κανει αυτοματως και ζωα.....

Δεν είπε κανείς αυτό ρε φίλε. Αλλά δεν μπορείς όταν όλες αυτές τις μέρες που καίγονταν ο κόσμος να το εκμεταλλευεσαι στο έπακρον για να κερδίσεις τηλεθέαση, μετά να βγαίνεις με χαμηλή φωνή και να είσαι συντετριμένος. Εσύ πως το βλέπεις δηλαδή? Τόσα και τόσα αίσχη είδαμε από τους δημοσιογράφους τις προηγούμενες εβδομάδες.

Τέλος πάντων όπως το αντιλαμβάνεται ο καθένας.

Defiant
06/09/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δε λεμε αυτο γιωργη.λεμε απλα οτι εφοσον υπαρχουν λογαριασμοι καταθεσης σε τραπεζες δεν ητανε αναγκαιο να γινει κατι το οποιο εχει σα μονο σκοπο τη προβολη.και το σημαντικοτερο ειναι αν θα φτασουν τελικα τα χρηματα στον προορισμο τους.δεδομενου λοιπον οτι τα μμε ειναι μερος της εξουσιας την οποια χωρις δευτερη κουβεντα κρατανε οι ιχυροι, το πραμα δε σου βρωμαει???

Αυτο ειναι το λιγοτερο

el_hymador
06/09/2007, 13:17
Τεσπα μαζευτηκαν λέφτα εστω και με αυτον τον τροπο..... λογω αφελειας πιστευω οτι θα πανε και στους πυροπαθης...με ποιον τροπο θα διανεμηθουν ειναι αυτο που με τρομαζει και ποιος θα διαχειριστει το ποσο αυτο εκει κατω....

Τηλεμαραθωνιος για την φυση πιστευετε οτι θα ειχε τυχη;....@ρχιδι@....ουτε ευρω δεν θα μαζευανε....ποιος τη γαμει την φυση...

Το σημαντικοτερο ομως πιστευω ειναι το εξης...

Ακομα και η προσφορα πλεον γινεται fast-food τακτικης με υπηρεσια delivery κιολας...ολα απο τον καναπε του σπιτιου μας...στειλαμε ενα μηνυμα, δωσαμε κανα 50αρικο ευρω....ΟΚ παιδια!!! εξευμενισαμε την συνειδηδη μας!! παμε για αλλα τωρα, ας ασχοληθουμε με τις εκλογες, ας δουμε κανα πρωϊναδικο, ποιος γαμησε ποιαν, ποιος μοδιστρος τσακωθηκε με γνωστο μοτελο κ.τ.λ.-κ.τλ.

παλι τα ιδια σκατα δηλαδη, παλι κοιμισμενοι και κλεσιμενοι στο γυαλινο κλουβιο μας....αλλα επειδη ο Ελληνας ενα φιλοτιμο εχει, ε καναμε και τον τηλεμαραθωνιο να μην το σκεφτεται πλεον..να του φυγει αυτο το βαρος...


ολα καλα πλεον...παμε για αλλα :sad:

TROOPER
06/09/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Αυτο ειναι το λιγοτερο

ας ξεκινησουμε απο το λιγοτερο.

Defiant
06/09/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ας ξεκινησουμε απο το λιγοτερο.

Οπως ειπε και ο Hold the line :lol: :lol: :lol: οπως το αντιλαμβανεται κανεις

Nefos
06/09/2007, 13:23
Ο τρόπος που αντιδρούμε όλοι μπροστά στις φρίκες που αντιμετωπίζουμε καθημερινά, περιορίζεται δυστυχώς σε λεκτική οργή και γκρίνια. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι το κράτος μας έχει πιάσει από τα @@ και μόνο με τα ίδια όπλα μπορεί να γίνει κάτι. Η αντίδρασή μας δείχνει στους εξουσιαστές μας ότι βρίσκονται σε καλό δρόμο όσον αφορά τα σχέδιά τους..

Αυτά...

Defiant
06/09/2007, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Ο τρόπος που αντιδρούμε όλοι μπροστά στις φρίκες που αντιμετωπίζουμε καθημερινά, περιορίζεται δυστυχώς σε λεκτική οργή και γκρίνια. Αυτό από μόνο του δείχνει ότι το κράτος μας έχει πιάσει από τα @@ και μόνο με τα ίδια όπλα μπορεί να γίνει κάτι. Η αντίδρασή μας δείχνει στους εξουσιαστές μας ότι βρίσκονται σε καλό δρόμο όσον αφορά τα σχέδιά τους..

Αυτά...

Και νομιζεις οτι το κρατος ειναι οι εξουσιαστες μας?

Do you believe that's air you are breathing now?:lol: :lol: :lol:

Nefos
06/09/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Και νομιζεις οτι το κρατος ειναι οι εξουσιαστες μας?

Do you believe that's air you are breathing now?:lol: :lol: :lol:

Έχει κάποια διαφορά? :confused:

gixxerpap
06/09/2007, 13:31
δε διαφωνουμε στο οτι η ολη υποθεση ειναι show για καποιους, αλλα το ζητουμενο αυτη τη στιγμη ειναι να μαζευτουν οσο περισσοτερα χρηματα γινεται....

η ουσια του πραγματος, ειναι αυτη που εγραψε ο el hymador....οτι δυστυχως μονο με τετοια μεσα αφυπνιζεται η πλειοψηφια, και οτι με 50 ευρω αραχτοι στον καναπε, εξαγοραζουμε την ησυχια της συνειδησης μας....

εγω εγραψα, μονο και μονο επειδη εχω βαρεθει τους επαναστατες του πληκτρολογιου....φιλε defiant οσο και να γελας ειρωνικα, εχει καταντησει γραφικο.....

Defiant
06/09/2007, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
12,000,0000 ευρω πιστεψε δεν θα χαλασουν κανενα πυροπληκτο.

Πυροπληκτο η ψηφοφορο καλυτερα? :D

Defiant
06/09/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δε διαφωνουμε στο οτι η ολη υποθεση ειναι show για καποιους, αλλα το ζητουμενο αυτη τη στιγμη ειναι να μαζευτουν οσο περισσοτερα χρηματα γινεται....

η ουσια του πραγματος, ειναι αυτη που εγραψε ο el hymador....οτι δυστυχως μονο με τετοια μεσα αφυπνιζεται η πλειοψηφια, και οτι με 50 ευρω αραχτοι στον καναπε, εξαγοραζουμε την ησυχια της συνειδησης μας....

εγω εγραψα, μονο και μονο επειδη εχω βαρεθει τους επαναστατες του πληκτρολογιου....φιλε defiant οσο και να γελας ειρωνικα, εχει καταντησει γραφικο.....


Κατ'αρχας δεν με ξερεις οποτε μην συμπεραινεις

και εγω εχω βαρεθει τους παρτακιδες, ζαμαν φου, ανεγκεφαλους αλλα δεν το κανω θεμα :wave2:

super_toto
06/09/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
δε διαφωνουμε στο οτι η ολη υποθεση ειναι show για καποιους, αλλα το ζητουμενο αυτη τη στιγμη ειναι να μαζευτουν οσο περισσοτερα χρηματα γινεται....



Όχι δεν είναι αυτό το ζητούμενο. Τα χρήματα που πρέπει να συγκεντρωθούν είναι συγκεκριμένα και πρέπει να τα δώσει το κράτος. Υπάρχουν ειδικά κονδύλια για αυτές τις περιπτώσεις, έχουν προβλεφθεί και έχεις φορολογηθεί για αυτά.

Αν λοιπόν εμείς πρέπει να υποκαταστήσουμε το κράτος σε αυτήν την περίπτωση γιατί να μην το κάνουμε δηλδή σε όλες τις περιπτώσεις? Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα που ποντάρουν στην συγκίνισή μας για να εισπράξουν για άλλη μια φορά.

makis206
06/09/2007, 13:42
Εγώ σόρρυ ρε παιδιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αντιδράτε τόσο.

Δηλαδή αν υπήρχαν μόνο οι τραπεζικοί λογαριασμοί θα μαζεύονταν τόσο γρήγορα αυτό το ποσό ;
Αυτό πιστεύετε ;

Ή ότι θα απλώσουνε στο τραπέζι 12 εκατομμυριάκια και θα τα φάνε οι δημοσιογράφοι και δεν ξέρω κι εγώ ποιοι άλλοι χαραμοφάηδες..

Μήπως είμαι εγώ τόσο μωρόπιστος τελικά ;

Τόσο ρομαντικά ζω ;

Τόσο δεν ξέρω τι μου γίνεται κι ο κόσμος είναι τόσο σκατιάς όσο τον παρουσιάζετε κάθε φορά που κάποιος θα φιλοτιμηθεί να βοηθήσει έναν συνάνθρωπο αφού εγώ έτσι το βλέπω τουλάχιστον ;

Θα σκάσω εγώ αν η Λαμπίρη ή αν ο Αρναούτογλου θα προβληθούν ;

Χέστηκα κι αν χρυσοπληρώθηκαν για να κάνουν αυτή τη δουλειά ή αν την έκαναν για την ψυχή του πατέρα τους που λένε..

12 εκατομμύρια σε τόσες λίγες ώρες απ'τη συμβολή του καθένα μας είναι..

Αν τά'χετε με το κράτος που δείχνει άφαντο πάσο, αλλά να γαμάμε έτσι μια τέτοια υπερπροσπάθεια..

Εύχομαι μόνο να μη βγείτε αληθινοί..

:beer:

TROOPER
06/09/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εχω βαρεθει τους επαναστατες του πληκτρολογιου

ωραιος.
ερωτηση:το να εισαι επαναστατης του πληκτρολογιου ειναι γραφικο.το να επαναστατησεις στο δρομο ειναι αντιδημοκρατικο γιατι δεν αφηνεις τους συνανθρωπους σου να πανε στη δουλεια τους (ασε που ειναι δεδομενα τα μπαχαλα αρα θα καταστραφουν και περιουσιες ανθρωπων που δε φταινε σε τπτ).το να κανεις ενοπλο αγωνα σε παει καμια 35αρια χρονια πισω (ασε που πλεον δεν πανε και φανταροι αρα αμα παθει καμια εμπλοκη το οπλο το χασαμε το ματς).το να επαναστατησεις μεσω e-mail σε αρμοδιους φορεις και υπηρεσιες ειναι για γελια αφου ξερουμε οτι θα καταληξουν στο καλαθι των αχρηστων. το να επαναστατεις ατομικα (δλδ να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο) ειναι καλο αλλα αν δεν μιλησεις σε καποιους για αυτο ειναι μια τρυπα στο νερο. το να επαναστατησεις βγαινοντας στην ερμου και φωναζοντας με μια ντουντουκα στο χερι και λεγοντας σωστα πραγματα ειναι για το τρελοκομειο.επειδη μπορω να γραφω μεχρι το βραδυ ρε γιωργη....ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΥΠ ΟΨΙΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΑΣ ΡΕ?????

idi
06/09/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μπραβο ρε μαγκες.......τα 'πατε και ξεθυμανατε τωρα....αισθανεστε πιο αντρες τωρα, ετσι δεν ειναι?

σαν πολυ ευκολη δεν την εχετε την κριτικη για τους αλλους? εχετε καταντησει γραφικοι ρε παιδια, κριμα....


+1 .... αλλα ευτυχως που ειχε και το μπασκετ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
06/09/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ σόρρυ ρε παιδιά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αντιδράτε τόσο.

Δηλαδή αν υπήρχαν μόνο οι τραπεζικοί λογαριασμοί θα μαζεύονταν τόσο γρήγορα αυτό το ποσό ;
Αυτό πιστεύετε ;

Ή ότι θα απλώσουνε στο τραπέζι 12 εκατομμυριάκια και θα τα φάνε οι δημοσιογράφοι και δεν ξέρω κι εγώ ποιοι άλλοι χαραμοφάηδες..

Μήπως είμαι εγώ τόσο μωρόπιστος τελικά ;

Τόσο ρομαντικά ζω ;

Τόσο δεν ξέρω τι μου γίνεται κι ο κόσμος είναι τόσο σκατιάς όσο τον παρουσιάζετε κάθε φορά που κάποιος θα φιλοτιμηθεί να βοηθήσει έναν συνάνθρωπο αφού εγώ έτσι το βλέπω τουλάχιστον ;

Θα σκάσω εγώ αν η Λαμπίρη ή αν ο Αρναούτογλου θα προβληθούν ;

Χέστηκα κι αν χρυσοπληρώθηκαν για να κάνουν αυτή τη δουλειά ή αν την έκαναν για την ψυχή του πατέρα τους που λένε..

12 εκατομμύρια σε τόσες λίγες ώρες απ'τη συμβολή του καθένα μας είναι..

Αν τά'χετε με το κράτος που δείχνει άφαντο πάσο, αλλά να γαμάμε έτσι μια τέτοια υπερπροσπάθεια..

Εύχομαι μόνο να μη βγείτε αληθινοί..

:beer:

μακη καμια αντιδραση.διαπιστωση.αν δεν γινοταν τηλεμαραθωνιος δε θα μαζευοταν τα φραγκα.μαζευτηκαν γιατι ο κοσμος ψαχνει να προβληθει και οχι να βοηθησει.και στο τελος να δουμε και κατα ποσο θα βοηθηθουν οι ανθρωποι που επληγησαν.λυπαμαι φιλε που θα σε απογοητευσω με αυτο που θα σου πω αλλα ναι...εισαι ρομαντικος.ευχομαι μονο να μη φτασεις να απογοητευτεις γιατι θα προσγειωθεις ανωμαλα...σου μιλαει παθων και ξερεις οτι σου μιλαει φιλικα ΚΑΙ ΜΟΝΟ !!!

zephyr1
06/09/2007, 14:00
Τα φραγκα θα μαζευτουν, τα σπιτια θα φτιαχτουν ,τα ανθρωπακια θα λιγδωσουν τα αντερακια τους.


Τα δεντρα , το δασος ,η φυση, στα @@ μας εμεις να ειμαστε καλα.:lol:

makis206
06/09/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σου μιλαει παθων και ξερεις οτι σου μιλαει φιλικα ΚΑΙ ΜΟΝΟ !!!

Και το αντίθετο να μού'λεγες δεν θα σε πίστευα Γιώργη :beer:

Αλλά απογοητεύομαι εντελώς απ'αυτή την εικόνα που μου παρουσιάζεται για τη χώρα που ζούμε.. αν είναι όντως τέτοιο μπ@υρδέλο τι να πω μετά ρε..

Εγώ θα πιστεύω ότι κάτι θα γίνει γι'αυτούς τους ανθρώπους πάντως. Τουλάχιστον γι'αυτούς που έχουν άμεση ανάγκη να ρίξουν ένα κεραμίδι πάνω απ'το κεφάλι τους.. γιατί οι τεράστιες καταστροφές έκαναν μεγάλη ζημιά σε πολύ περισσότερο κόσμο αν και όχι τόσο άμεσα..

:beer:

lampros_fazer
06/09/2007, 14:13
Να μαζευτούμε σ'αυτό το thread όσοι δώσαμε χρήματα κ να ζητήσουμε συγγνωμη γιατί το κάναμε για προβολή..Ρε πάτε καλά ρε..;Ναι,κάποιοι το έκαναν για προβολή..εμένα στο μπούτσο γιατι το έκαναν από τη στιγμή που μαζεύτηκαν χρήματα..Και ναι πιστεύω οτι θα πάνε στους πυροπαθείς..Τα έχουμε γαμήσει όλα..είμαστε αρνητικοί στους πάντες κ τα πάντα μόνο κ μόνο για να φωνάζουμε..Είμαστε μίζεροι..ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ...

hidefnick
06/09/2007, 14:14
Πριν κανα-δύο χρόνια είχα διαβάσει, και θα ψάξω να το βρω για εδώ, το πόσα φράγκα είχαν φτάσει στην Αφρική από το Band-Aid. Αυτό της δεκαετίας του 80.

Λοιπόν, από τα μύρια που πούλησε το τραγουδάκι, τις συναυλίες και τα διάφορα αναμνιστικά, στην Αφρική έφτασαν μερικά τζίπ σαν βοήθεια. (και αυτά Land Rover με ηλεκτρικά Lucas)

Εδώ έχουν μαζευτεί φράγκα να φτιάξουν την μισή Ελλάδα, μαζί με αυτά που έδωσαν οι τράπεζες. Δηλαδή του χρόνου Θα ζούμε σε μιά νέα Ελβετία. Η φάση είναι σαν τις συναυλίες του ακατονόμαστου για τις οποίες τραγούδησε αφιλοκερδώς αλλα χρέωσα διπλά τα ηχητικά και τους φωτισμούς που έγιναν από δικιές του εταιρείες.

Ελεος πιά με τα γκιοζιλίκια.

(Θεά η Λαμπίρη είπαμε)

gixxerpap
06/09/2007, 14:17
εννοειται οτι με εκνευριζει αφανταστα το γεγονος οτι η πολιτεια απο μονη της αδυνατει και αδιαφορει να καλυψει τις αναγκες αυτων των ανθρωπων

με εκνευριζει αφανταστα το γεγονος οτι υπερ-φορολογουμαι για λαθος λογους....
απο τη στιγμη ομως που εξακολουθω να εχω τη δυνατοτητα να βοηθησω λιγο ακομα, γιατι να μην το κανω?

με ενοχλει ομως εξισου,το οτι σε καθε προσπαθεια που γινεται, ψαχνουμε αμεσως να βρουμε το στραβο...

δεν δεχομαι με τιποτα, οτι οι χιλιαδες που βοηθησαν με μικροποσα, το κανανε για να προβληθει το ονομα τους στην τηλεοραση....ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

idi
06/09/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ωραιος.
ερωτηση:το να εισαι επαναστατης του πληκτρολογιου ειναι γραφικο.το να επαναστατησεις στο δρομο ειναι αντιδημοκρατικο γιατι δεν αφηνεις τους συνανθρωπους σου να πανε στη δουλεια τους (ασε που ειναι δεδομενα τα μπαχαλα αρα θα καταστραφουν και περιουσιες ανθρωπων που δε φταινε σε τπτ).το να κανεις ενοπλο αγωνα σε παει καμια 35αρια χρονια πισω (ασε που πλεον δεν πανε και φανταροι αρα αμα παθει καμια εμπλοκη το οπλο το χασαμε το ματς).το να επαναστατησεις μεσω e-mail σε αρμοδιους φορεις και υπηρεσιες ειναι για γελια αφου ξερουμε οτι θα καταληξουν στο καλαθι των αχρηστων. το να επαναστατεις ατομικα (δλδ να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο) ειναι καλο αλλα αν δεν μιλησεις σε καποιους για αυτο ειναι μια τρυπα στο νερο. το να επαναστατησεις βγαινοντας στην ερμου και φωναζοντας με μια ντουντουκα στο χερι και λεγοντας σωστα πραγματα ειναι για το τρελοκομειο.επειδη μπορω να γραφω μεχρι το βραδυ ρε γιωργη....ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΥΠ ΟΨΙΝ ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΑΣ ΡΕ?????

ν
ναι ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ @@ ΤΟΥΣ

θες μερικα παραδείγματα?

μη πατας σε καφετέριες που εχουν ακριβο καφε, γινε θαμώνας σε "φτηνές"
μη ψηφίζεις οσους δε γουστάρεις
μην αγοράζεις απο ακριβα μαγαζια
μην κοιτάς στην TV οτι δε σου αρεσει και γραφτους
μην ακολουθεις τη μαζα και κανεις τετριμμένα
ψάξου για τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΦΤΑΙΧΤΕΣ για καθε πρόβλημα (η ευκολη απαντηση "φταίει το κρατος" εμενα με αφηνει αδιάφορο γιατι "φταίμε και εμεις...")
μην αντιδρας σε οτιδήποτε απλώς για την αντιδραση.... γιατι οταν πραγματικα εχεις δίκιο δε σε παιρνει κανεις στα σοβαρα...
και αλλα 1000πραγματα που κανω εγω και εχω καθαρη τη συνείδηση μου αλλα δε μπορω να στα γραψω .. ειναι τροπος ζωης....

TROOPER
06/09/2007, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ν
ναι ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΕΙΣ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΣΤΑ @@ ΤΟΥΣ

θες μερικα παραδείγματα?

μη πατας σε καφετέριες που εχουν ακριβο καφε, γινε θαμώνας σε "φτηνές"
μη ψηφίζεις οσους δε γουστάρεις
μην αγοράζεις απο ακριβα μαγαζια
μην κοιτάς στην TV οτι δε σου αρεσει και γραφτους
μην ακολουθεις τη μαζα και κανεις τετριμμένα
ψάξου για τους ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥΣ ΦΤΑΙΧΤΕΣ για καθε πρόβλημα (η ευκολη απαντηση "φταίει το κρατος" εμενα με αφηνει αδιάφορο γιατι "φταίμε και εμεις...")
μην αντιδρας σε οτιδήποτε απλώς για την αντιδραση.... γιατι οταν πραγματικα εχεις δίκιο δε σε παιρνει κανεις στα σοβαρα...
και αλλα 1000πραγματα που κανω εγω και εχω καθαρη τη συνείδηση μου αλλα δε μπορω να στα γραψω .. ειναι τροπος ζωης....

για πιο καθαρη συνειδηση να διαβαζεις πιο σωστα...


Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
το να επαναστατεις ατομικα (δλδ να κανεις αυτο που νομιζεις σωστο) ειναι καλο αλλα αν δεν μιλησεις σε καποιους για αυτο ειναι μια τρυπα στο νερο.

και μη προσπαθησεις να μπεις σε αντιπαραθεση μαζι μου γιωργο δε θα σε ακολουθησω.

υ.γ.κοντευεις να γινεις φαντασμα εδω μεσα...(φιλικα)

vagkan
06/09/2007, 14:32
Το ηθικό δίδαγμα είναι ένα:

Αν είναι να καει το σπίτι και το χωράφι σου, φρόντισε να καει μαζί με πολλά άλλα και άν είναι δυνατόν προεκλογικά γιατί όλο και κανένας μαραθώνιος θα γίνει και θα στο φτιάξουν. Αν δεν στο φτιάξουν θα πάρεις τουλάχιστον μερικά λεφτούλια να πορεύεσαι ( και να ψηφίζεις).

Αλί και τρισαλί άμα το σπίτι σου καεί μόνο του, τότε το ελληνικό μπουρδελοκράτος σε συνδέει με το πρόγραμμα αποζημιώσεων του Καϊρου...

Σε αυτό βοηθάει και η συντονισμένη φιλευσπαλαχνία που κινείται από τις τηλεοράσεις...

Η αρωγή των πυρο-σεισμο-πλημυρο-αεροστροβιλο-κλπ-πλήκτων είναι υποχρέωση του κράτους και μόνο, τα υπόλοιπα είναι πονηριές.:wave2:

Gandalf dr685sm
06/09/2007, 14:36
Εγώ ένα γνωρίζω...

Όταν πραγματικά βοηθάς, ούτε στο γυαλί βγαίνεις, ούτε διαφημίζεσαι , ουτε λές λόγια πολλά και συμπαράσταση σε κάποιους που εκείνοι την στιγμή κάθονται σε μια καρέκλα έξω απο το δικό τους σπίτι γκρεμισμένο και καμένο.

Αν θες να βοηθήσεις, απλά το κάνεις χωρίς να πείς κουβέντα.

Χθες έγινε μαραθώνιος (αρνήθηκα να τον δώ) για να μαζευτούν λεφτά λέει να σταλούν εκεί. Αλήθεια τα κανάλια τι έδωσαν;... οι παρουσιαστές;... οι τύποι που έβαζαν διαφημίσεις;;;

Χρειάζεται μεσάζοντας για να πάει κάποιος σε ενα λογαριασμό που έχει ανοιχτεί να βάλει έστω και 10€;;; Χρειάζεται διαφήμιση για να το κάνει και να περνάει το όνομα του δίπλα σε ποσό;

Τόσο κουτόχορτο πια;... τόσο αλαζονεία;....

Gandalf

super_toto
06/09/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
εννοειται οτι με εκνευριζει αφανταστα το γεγονος οτι η πολιτεια απο μονη της αδυνατει και αδιαφορει να καλυψει τις αναγκες αυτων των ανθρωπων

με εκνευριζει αφανταστα το γεγονος οτι υπερ-φορολογουμαι για λαθος λογους....
απο τη στιγμη ομως που εξακολουθω να εχω τη δυνατοτητα να βοηθησω λιγο ακομα, γιατι να μην το κανω?

με ενοχλει ομως εξισου,το οτι σε καθε προσπαθεια που γινεται, ψαχνουμε αμεσως να βρουμε το στραβο...

δεν δεχομαι με τιποτα, οτι οι χιλιαδες που βοηθησαν με μικροποσα, το κανανε για να προβληθει το ονομα τους στην τηλεοραση....ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα...

Δηλαδή συγγνώμη αν έχεις την επιλογή να δώσεις 20 euro ανώνυμα ή 20 euro επώνυμα, ποιος αλλος μπορεί να είναι ο λόγος να το κάνεις επώνυμα εκτός απο το να προβάλλεις το όνομά σου?

Aggelos_SV
06/09/2007, 14:49
Ε χμμμμμμμμμμ ...η ευρωπαϊκή ένωση δεν έιναι διατεθειμένη να δώσει στο ελληνικό κράτος 600.000.000 € και μελλοντικά επιπλέον άλλα 200.000.000€ για την ανασυγκρότηση των πληγεισών περιοχών????
Τουλάχιστον έτσι άκουσα εγώ στην κρατική τηλεόραση...(αν ξέρει κάτι παραπάνω ο alximistis.....)
Ο μόνος φόβος των ευρωπαίων είναι οι ''μαύρες τρύπες'' στις οποίες χάνονται πολλά από τα χρήματα της Ε.Ε.

Γι'αυτό είμαστε για τον μούτσο καβάλα

Οι τηλεμαραθώνιοι ,είναι μια καλή προσπάθεια ,αν και πολλοί βρίσκουν ευκαιρία για φοροαπαλλαγές ( όχι ο κοσμάκης με τα 20-50€ αλλά οι επιχειρήσεις/τράπεζες/όμιλοι).

Τα χρήματα της Ευρώπης να κοιτάξουν να αξιοποιήσουν οι γελοίοι ( πολιτικούς δεν μπορώ να τους αποκαλέσω,συγγνώμη) και οι τηλεμραθώνιοι μπορούν να περιμένουν:rolleyes:

idi
06/09/2007, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
για πιο καθαρη συνειδηση να διαβαζεις πιο σωστα...



και μη προσπαθησεις να μπεις σε αντιπαραθεση μαζι μου γιωργο δε θα σε ακολουθησω.

υ.γ.κοντευεις να γινεις φαντασμα εδω μεσα...(φιλικα)

εγω αντιπαραθεση? ειπα την αποψη μου! εσυ "την ειπες" στον Γιωργο....

φαντασμα ε? γουσταρω !!! :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

TROOPER
06/09/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εγω αντιπαραθεση? ειπα την αποψη μου! εσυ "την ειπες" στον Γιωργο....

φαντασμα ε? γουσταρω !!! :smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

εσυ αντιπαραθεση???μα πως μου περασε απο το μυαλο....ποτε δεν το εχεις κανει !!!!

την αποψη σου την ακουσα και σου απαντησα.

δεν την ειπα στον γιωργο !!! συζητηση κανουμε αλλα μαλλον δε θελεις να το καταλαβεις. το μονο που καταλαβαινεις ειναι οτι ο ενας παει να τη πει στον αλλο...να σε πληροφορισω λοιπον οτι υπαρχουνε και αλλου ειδους σχεσεις και συμπεριφορες.

γουσταρεις ε?...λυπαμαι...:(

l@gos
07/09/2007, 00:19
+++1000000 για τον τηλεμαραθωνιο....
+++1000000 για τους ανθρωπους που εβαλαν χρημα, απο το υστερημα τους....

στ'@ρχιδια μου αν εβαλαν οι παρουσιαστες....
στ'@ρχιδια μου αν καποιοι προβληθηκαν μεσα απο αυτο...

.....οσο για τα υπολοιπα, πιστευτε οτι η ιστορια που μαθαμε/τε, ειναι η αληθινη?
εδω δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για πραγματα τα οποια συνεβησαν πριν
απο λιγες μερες, θα ειμαστε σιγουροι για πραγματα τα οποια εγιναν πριν χρονια?:lol:

οπως ειπε κ ο φιλος defiant, κ του ανταπoδιδω τωρα την ερωτηση,
"Do you believe that's air you are breathing now?"

σε ολους εσας, υπερμαχους της "αληθινης ιστοριας" κ της "αληθειας".......

Nikoskazer2000
07/09/2007, 00:59
Παιδιά εγω δεν έχω πρόβλημα για το αν κάποιος θα γράψει και τ' ονομά του στο sms ή θα το στείλει ανώνυμο. Αυτό που με πειράζει είναι η αφέλεια ολων αυτών που νομίζουν πως τα $$$ τους θα πάνε στις σωστές τσέπες.

Χωρίς να θέλω να συνεχίσω την τωρινή διαμάχη.

l@gos
07/09/2007, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Παιδιά εγω δεν έχω πρόβλημα για το αν κάποιος θα γράψει και τ' ονομά του στο sms ή θα το στείλει ανώνυμο. Αυτό που με πειράζει είναι η αφέλεια ολων αυτών που νομίζουν πως τα $$$ τους θα πάνε στις σωστές τσέπες.

Χωρίς να θέλω να συνεχίσω την τωρινή διαμάχη.


κ για πες μας που θα πανε ολα αυτα τα ??? ???

εμπεριστατωμενα ετσι?

TROOPER
07/09/2007, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
κ για πες μας που θα πανε ολα αυτα τα ??? ???

εμπεριστατωμενα ετσι?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nikoskazer2000
07/09/2007, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
κ για πες μας που θα πανε ολα αυτα τα ??? ???

εμπεριστατωμενα ετσι?

Εμπεριστατωμένα δεν μπορώ να σου πω, δεν είμαι μεσ' τα πράγματα απο θέμα τηλεόρασης, τραπεζών και λοιπων "καλοθελητών" παραγόντων που θα μαζεύαν και θα μοιράζαν τα λεφτά αυτά εκεί που τα έχουν ανάγκη, αλλα αυτά τα εκατομμύρια $$$ που ηταν να πάνε για τους πλημηροπαθείς απο το τσουνάμι εχω διαβάσει απο αλλα ξένα forum οτι ηταν ποοοοολύ λιγότερα αυτά που αποδώθηκαν.

Και στην τελική αμα είναι έτσι γιατί δεν είδαμε κανένα βίντεο ρεπορτάζ μετά απο τόσο καιρό που να παρουσιάζει τη ζωή εκεί μετά το τσουνάμι; Δηλαδή χτίστηκε τίποτα ή @@;

Defiant
07/09/2007, 07:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
+++1000000 για τον τηλεμαραθωνιο....
+++1000000 για τους ανθρωπους που εβαλαν χρημα, απο το υστερημα τους....

στ'@ρχιδια μου αν εβαλαν οι παρουσιαστες....
στ'@ρχιδια μου αν καποιοι προβληθηκαν μεσα απο αυτο...

.....οσο για τα υπολοιπα, πιστευτε οτι η ιστορια που μαθαμε/τε, ειναι η αληθινη?
εδω δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι για πραγματα τα οποια συνεβησαν πριν
απο λιγες μερες, θα ειμαστε σιγουροι για πραγματα τα οποια εγιναν πριν χρονια?:lol:

οπως ειπε κ ο φιλος defiant, κ του ανταπoδιδω τωρα την ερωτηση,
"Do you believe that's air you are breathing now?"

σε ολους εσας, υπερμαχους της "αληθινης ιστοριας" κ της "αληθειας".......


Κοιτα να δεις Χρηστο

Κανεις δεν ειπε οτι ο κοσμος που εδωσε λ7 εκανε κακο

αυτο που ειπαμε ειναι

1) Εχουμε καταντησει τα αυτονοητα να τα θεωρουμε ουτοπια και εξηγουμε το κρατος και οι μηχανισμοι του που σε/με φορολογουν με τρελα και μας τα παιρνουν με 1000 2 τροπους θα επρεπε να αναλαβει ΕΞΟΛΟΚΛΗΡΟΥ την ανακουφιση των πυροπληκτων αλλα που λ7 με τοσα λαμογια που διασπαθιζουν-τρωνε-χαριζουν το δημοσιο χρημα και εγω-εσυ-ο αλλος θεωρουμε οκ ετσι ειναι

2) Αν θεωρεις οτι ειναι οκ η εκμεταλλευση του ανθρωπινου πονου πασο,εγω νομιζω οτι ο σκοπος (και καλα στην συγκεκριμενη περιπτωση) δεν αγιαζει τα μεσα

3) Νομιζω πως στην τελικη πρεπει να σταματησουμε να δείχνουμε συνεχεια ανοχη(sic)-απαθεια (με οποιο τροπο μπορουμε) γιατι η κατασταση γενικως θα γινεται χειροτερη

4) Δεν μιλησε κανεις για επανασταση (εχω εξηγησει αλλου το ολο θεμα αρκετα καλα νομιζω),τωρα γιατι πειραχτηκε ο καθε εμπαθης (για να μην χρησιμοποιησω αλλες εκφρασεις) ειναι δικο του θεμα,αλλα ελεος δεν θα μου πει κανεις παραιτημενος ουτε πως θα σκεφτομαι ουτε τι θα λεω ουτε τι θα κανω

5) Οπως εγω κανω γαργαρα πολλες μαλακιες εδω μεσα ετσι ας κανουν και οι διαφοροι που τους την σπαω με τις μαλακιες μου, ετσι και αλλιως συντομα θα τους αφησω στην καλη χαρα τους

Sotirios
07/09/2007, 08:47
Πάνω κάτω όλα όλα όσα διάβασα μέχρι τώρα έχουν μια βάση, και οι απόψεις των ρομαντικών και των πιο ορθολογιστών.
Το θέμα όμως αυτή τη στιγμή είναι άλλο ... Μαζεύτηκαν κάμποσα χρήματα για οποιονδήποτε λόγο ο καθένας τα έδωσε (ατομική προβολή, φοροαπαλαγή οι ισχυροί κλπ κλπ κλπ) αυτό που έχει αυτη τη στιγμή σημασία είναι να παραδωθούν ακέραια, άμεσα και με σωστή διανομή στους ανθρώπους που τα εχουν πραγματικά ανάγκη. Τουλάχιστον η δική μου συνείδηση τότε θα ανακουφιστεί, και επειδή φοβάμαι πως ποτέ δεν θα μάθουμε τι ακριβώς έγιναν τα χρήματα μάλλον δεν θα ανακουφιστεί....
Όσον αφορά τα δάση αν δεν κινηθούμε πάλι οι πολίτες δεν βλέπω φως στο τούνελ.... τα προ δεκαετίας καμμένα κομάτια του Ταΰγέτου παραμένουν γυμνό βουνό... και αν δωθούν χρήματα από ευρώπη άμφιβάλω αν θα φτάσουν στον προορισμό τους.:(

Ίσως να είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψουν κάποιοι αυτό που θα πώ αλλά είμαι 100% σίγουρος γι αυτό. Η εκκλήσία μπορεί να έδωσε δημόσια λίγα χρήματα αλλά να είστε σίγουροι πως θα είναι από τους λίγους φορείς που θα βοηθήσουν οικονομικά και υλικά και μετά τον ντόρο τις πυρόπληκτες περιοχές και πιο συγκεκριμένα τους πολίτες που το έχουν πραγματικά ανάγκη. Το οτι ουκ ολίγοι της εκκλησίας έχουν χάσει το νόημα του λειτουργήματός τους είναι γεγονός αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

super_toto
07/09/2007, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios


Ίσως να είναι λίγο δύσκολο να το πιστέψουν κάποιοι αυτό που θα πώ αλλά είμαι 100% σίγουρος γι αυτό. Η εκκλήσία μπορεί να έδωσε δημόσια λίγα χρήματα αλλά να είστε σίγουροι πως θα είναι από τους λίγους φορείς που θα βοηθήσουν οικονομικά και υλικά και μετά τον ντόρο τις πυρόπληκτες περιοχές και πιο συγκεκριμένα τους πολίτες που το έχουν πραγματικά ανάγκη. Το οτι ουκ ολίγοι της εκκλησίας έχουν χάσει το νόημα του λειτουργήματός τους είναι γεγονός αλλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Είμαι 100% σίγουρος ότι η εκκλησία δεν θα δώσει ούτε ευρώ παραπάνω από αυτά που ανακοίνωσε για να μην πω ότι δεν θα δώσει ούτε καν αυτά.

Sotirios
07/09/2007, 08:57
Μόνο face to face μπορώ να σου το τεκμηριώσω, αλλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, άποψή σου και άποψή μου, σημασία έχει να γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει:wave2:

super_toto
07/09/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
Μόνο face to face μπορώ να σου το τεκμηριώσω, αλλά δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, άποψή σου και άποψή μου, σημασία έχει να γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει:wave2:

Ορθον

Defiant
07/09/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Είμαι 100% σίγουρος ότι η εκκλησία δεν θα δώσει ούτε ευρώ παραπάνω από αυτά που ανακοίνωσε για να μην πω ότι δεν θα δώσει ούτε καν αυτά.

Και εγω ετσι νομιζω και μακαρι να εχουμε αδικο

675
07/09/2007, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
12,000,0000 ευρω πιστεψε δεν θα χαλασουν κανενα πυροπληκτο.

λες να τους τα μοιρασαν κιολας...?:rolleyes:


αν μαζευτηκαν λεω π.χ. 50 εκατομμυρια το πολυ τα 3 θα πανε εκει για να εχουμε και την αντιστοιχη αναλογια :ZZZ:

TATAR
07/09/2007, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Υπάρχει κάποιος που πιστεύει δηλαδή ότι αυτά τα λεφτά θα τα πάρουν οι πυρόπληκτοι? Για να σοβαρευτούμε λίγο...Θυμάστε & τα άλλα που είχαν μαζευτεί για τα τσουνάμια? Ακόμα λέει δεν έχουν φτάσει στις περιοχές που επλήγησαν...& by the way όταν γίνεται κάτι τέτοιο τρέχουν όλοι να δίνουν (θεωρητικά λεφτά). Έχετε συνιδιτοποιήσει ότι με τα ποσά που λένε λύνεται πχ το ασφαλιστικό..?
Άι φακ!

:yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :mad: :mad: :mad: :mad:

+1000
ακόμα και ο ΧΑΤΖΗΠΑΤΕΡΑΣ θα πάει ο ίδιος τα λεφτά, δεν έχει καμμία εμπιστοσύνη στις τράπεζες.!!!!

l@gos
07/09/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Κοιτα να δεις Χρηστο..............


μαλλον δεν καταλαβες τον τονο μου κ ειναι εν μερει λογικο μιας κ
εκφραζομαστε με γραπτο λογο....

δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν, ειναι το μονο ευκολο....

απλα μεσα απο αυτο που εγραψα, ηθελα να πω οτι δεν θα επρεπε
τετοιες στιγμες να καθισουμε να συζητησουμε τι επρεπε να γινει κ τι οχι,
ποιος εκανε κ ποιος δεν εκανε
κ τοσες αλλες αποριες-συμπερασματα, ακομα κ πικριες.......

αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να βοηθησουμε με οποιο τροπο πιστευουμε

τωρα ισως να προτρεχω, αλλα θα το πω,
το ξερω οτι θα μου πεις οτι σε ενα σωστα οργανωμενο κρατος προνοιας,
δεν θα επρεπε καν να σκεφτουμε να βοηθησουμε γιατι το ιδιο το κρατος,
θα ειχε μεριμνησει εκ των προτερων.....

κ εχεις δικιο ρε φιλε ΘΑ ειχει μεριμνησει, εφοσον ομως ΔΕΝ εχει μεριμνησει
πρεπει να κανουμε κατι σε δυο φασεις,
η μια ειναι αμεση βοηθεια κ σε δευτερη φαση,
να αλλαξουμε κατι με την ψηφο μας.....

ισως να με πεις ρομαντικο κ οτι δεν εχω καταλαβει ακομα τι παιζει,
ισως οντως να ειναι κ ετσι......

l@gos
07/09/2007, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Εμπεριστατωμένα δεν μπορώ να σου πω, δεν είμαι μεσ' τα πράγματα απο θέμα τηλεόρασης, τραπεζών και λοιπων "καλοθελητών" παραγόντων που θα μαζεύαν και θα μοιράζαν τα λεφτά αυτά εκεί που τα έχουν ανάγκη, αλλα αυτά τα εκατομμύρια $$$ που ηταν να πάνε για τους πλημηροπαθείς απο το τσουνάμι εχω διαβάσει απο αλλα ξένα forum οτι ηταν ποοοοολύ λιγότερα αυτά που αποδώθηκαν.

Και στην τελική αμα είναι έτσι γιατί δεν είδαμε κανένα βίντεο ρεπορτάζ μετά απο τόσο καιρό που να παρουσιάζει τη ζωή εκεί μετά το τσουνάμι; Δηλαδή χτίστηκε τίποτα ή @@;


θα σου απαντησω λεγοντας σου το εξης,
τα χρηματα που μαζευονται απο τετοιου ειδους εκδηλωσεις,
ειναι πλασματικα....
δλδ παιρνεις τηλ κ λες οτι προσφερεις 3000?, εαν εσυ ο ιδιος δεν πας την επομενη να τα καταθεσεις
δεν προκειται να σου πει κανενας κουβεντα....
τωρα, το οτι δεν εχουν μοιραστει τα χρηματα για το τσουναμι, αυτο ειναι αμφιλεγομενο....
προσωπικα δεν εχω αποψη.....

l@gos
07/09/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


επειδηη δεν καταλαβα τον λογο του γελωτα, μπορεις να μου τον εξηγησεις σε παρακαλω?

Defiant
07/09/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
μαλλον δεν καταλαβες τον τονο μου κ ειναι εν μερει λογικο μιας κ
εκφραζομαστε με γραπτο λογο....

δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν, ειναι το μονο ευκολο....

απλα μεσα απο αυτο που εγραψα, ηθελα να πω οτι δεν θα επρεπε
τετοιες στιγμες να καθισουμε να συζητησουμε τι επρεπε να γινει κ τι οχι,
ποιος εκανε κ ποιος δεν εκανε
κ τοσες αλλες αποριες-συμπερασματα, ακομα κ πικριες.......

αυτο που πρεπει να κανουμε ειναι να βοηθησουμε με οποιο τροπο πιστευουμε

τωρα ισως να προτρεχω, αλλα θα το πω,
το ξερω οτι θα μου πεις οτι σε ενα σωστα οργανωμενο κρατος προνοιας,
δεν θα επρεπε καν να σκεφτουμε να βοηθησουμε γιατι το ιδιο το κρατος,
θα ειχε μεριμνησει εκ των προτερων.....

κ εχεις δικιο ρε φιλε ΘΑ ειχει μεριμνησει, εφοσον ομως ΔΕΝ εχει μεριμνησει
πρεπει να κανουμε κατι σε δυο φασεις,
η μια ειναι αμεση βοηθεια κ σε δευτερη φαση,
να αλλαξουμε κατι με την ψηφο μας.....

ισως να με πεις ρομαντικο κ οτι δεν εχω καταλαβει ακομα τι παιζει,
ισως οντως να ειναι κ ετσι......


Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason

On the turning away


"don't accept that what's happening
is just a case of others' suffering
or you'll find that you're joining in
the turning away"

δεν θα πω τπτ Χρηστο οπως ξερεις απο τις κουβεντες μας ποτε δεν στο επαιξα κατι

εκτος αν παρεξηγεις και εσυ τον χαβαλε που καναμε
:wave2:

l@gos
07/09/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Pink Floyd - A Momentary Lapse of Reason

On the turning away


"don't accept that what's happening
is just a case of others' suffering
or you'll find that you're joining in
the turning away"

δεν θα πω τπτ Χρηστο οπως ξερεις απο τις κουβεντες μας ποτε δεν στο επαιξα κατι

εκτος αν παρεξηγεις και εσυ τον χαβαλε που καναμε
:wave2:


ρε φιλε, με ξερεις οτι δεν παρεξηγω κ επειδη σε ξερω, οντως ετσι ειναι........

χαβαλε?δεν μιλατε σοβαρα?
spam at will δλδ?

:lol: :bigcry:

TROOPER
07/09/2007, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
επειδηη δεν καταλαβα τον λογο του γελωτα, μπορεις να μου τον εξηγησεις σε παρακαλω?

μαλλον οχι γιατι θα πρεπει να γραφω καμια ωρα, να κανω καμια 20αρια quote αναλυοντας τα και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα εκφρασω ολα αυτα που θελω να πω.

θα δωσω απλα 1 παραδειγμα και ελπιζω να καταλαβεις.
ειμαστε οι 2 μας σε χωριο και προχωραμε αναμεσα σε μονοκατοικιες με κεραμυδια.ξαφνικα ακους ενα νιαουρισμα απο μια σκεπη και με ρωτας:ρε, τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμυδια???πες μου εμπεριστατωμενα ομως !!!!
ε αντι να σου πω:η ποιοτητα φιλλιπου...απλα γελασα.

αν καταλαβες καλως.αλλιως πες στον εαυτο σου οτι ειμαι χαζο παιδι χαρα γεματο.

:wave2:

super_toto
07/09/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
θα σου απαντησω λεγοντας σου το εξης,
τα χρηματα που μαζευονται απο τετοιου ειδους εκδηλωσεις,
ειναι πλασματικα....
δλδ παιρνεις τηλ κ λες οτι προσφερεις 3000?, εαν εσυ ο ιδιος δεν πας την επομενη να τα καταθεσεις
δεν προκειται να σου πει κανενας κουβεντα....
τωρα, το οτι δεν εχουν μοιραστει τα χρηματα για το τσουναμι, αυτο ειναι αμφιλεγομενο....
προσωπικα δεν εχω αποψη.....

Ακριβώς έτσι, για αυτό είναι γελοία όλη η ιστορία.
Θυμάστε τι είχε γίνει με το τσουνάμι και την δημοπρασία? Διαφοροι επώνυμοι είχαν προσφέρει προσωπικά τους αντικείμενα για δημοπρασία ώστε να μαζευτούν χρήματα. Το φετιχ της ιστορίας ήταν η πενα του προέδρου της Δημοκρατίας Κωστή Στεφανόπουλου.

Θυμάστε έπαιρνε ο κάθενας και ανέβαζε την προσφορά με αποτέλεσμα να μαζευτεί στο τέλος ένα τρελό ποσο. Που ήταν βέβαια μούφα γιατί την άλλη μέρα κανείς δεν πήγε να πλερώσει (χαχαχαχα).

Ολα είναι για την μόστρα.

Defiant
07/09/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
ρε φιλε, με ξερεις οτι δεν παρεξηγω κ επειδη σε ξερω, οντως ετσι ειναι........

χαβαλε?δεν μιλατε σοβαρα?
spam at will δλδ?

:lol: :bigcry:

... and always under shade :lol: :lol: :lol:

Defiant
07/09/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μαλλον οχι γιατι θα πρεπει να γραφω καμια ωρα, να κανω καμια 20αρια quote αναλυοντας τα και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα εκφρασω ολα αυτα που θελω να πω.

θα δωσω απλα 1 παραδειγμα και ελπιζω να καταλαβεις.
ειμαστε οι 2 μας σε χωριο και προχωραμε αναμεσα σε μονοκατοικιες με κεραμυδια.ξαφνικα ακους ενα νιαουρισμα απο μια σκεπη και με ρωτας:ρε, τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμυδια???πες μου εμπεριστατωμενα ομως !!!!
ε αντι να σου πω:η ποιοτητα φιλλιπου...απλα γελασα.

αν καταλαβες καλως.αλλιως πες στον εαυτο σου οτι ειμαι χαζο παιδι χαρα γεματο.

:wave2:


:lol: :lol: :lol:

Ακομα και εγω που ειμαι γνωστος για τις ακαταλαβιστικες μαλακιες που λεω δεν ρε man

l@gos
07/09/2007, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μαλλον οχι γιατι θα πρεπει να γραφω καμια ωρα, να κανω καμια 20αρια quote αναλυοντας τα και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα εκφρασω ολα αυτα που θελω να πω.

θα δωσω απλα 1 παραδειγμα και ελπιζω να καταλαβεις.
ειμαστε οι 2 μας σε χωριο και προχωραμε αναμεσα σε μονοκατοικιες με κεραμυδια.ξαφνικα ακους ενα νιαουρισμα απο μια σκεπη και με ρωτας:ρε, τι κανει νιαου-νιαου στα κεραμυδια???πες μου εμπεριστατωμενα ομως !!!!
ε αντι να σου πω:η ποιοτητα φιλλιπου...απλα γελασα.

αν καταλαβες καλως.αλλιως πες στον εαυτο σου οτι ειμαι χαζο παιδι χαρα γεματο.

:wave2:


δλδ μου λες τωρα "εμπεριστατωμενα" παντα, οτι τα χρηματα ΔΕΝ θα πανε στους πυροπληκτους...
κ ποιες ειναι οι πηγες σου?
αλλα τι ρωταω τωρα.....
αυτα τα μυστικα κρατουνται επτασφραγιστα εις τον αιωνα τον απαντα.....

παντως χαιρομαι πραγματικα που υπαρχουν συμπολιτες μου οι
οποιοι εχουν προσβαση σε τετοιου ειδους πληροφοριες κ δεν τις
εκμεταλλευονται για ιδιο οφελος......
:wave2:

TROOPER
07/09/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
δλδ μου λες τωρα "εμπεριστατωμενα" παντα, οτι τα χρηματα ΔΕΝ θα πανε στους πυροπληκτους...
κ ποιες ειναι οι πηγες σου?
αλλα τι ρωταω τωρα.....
αυτα τα μυστικα κρατουνται επτασφραγιστα εις τον αιωνα τον απαντα.....

παντως χαιρομαι πραγματικα που υπαρχουν συμπολιτες μου οι
οποιοι εχουν προσβαση σε τετοιου ειδους πληροφοριες κ δεν τις
εκμεταλλευονται για ιδιο οφελος......
:wave2:

εμπεριστατωμενα σου λεω οτι τα χρηματα θα δωθουνε οπως καταδικαστικαν οι υπευθυνοι της ρικομεξ, οπως δωθηκανε τα χρηματα στους σεισμοπληκτους του 99 (ακομα σε κοντεινερ μενουν), οπως διατεθηκαν τα χρηματα των κοινοτικων πακετων στηριξης στη παιδεια μας, την υγεια μας, οπως δωθηκαν τα χρηματα στους πλυμηροπαθεις τοσο της ελλαδας οσο και στα θυματα του τσουναμι...να συνεχισω να γραφω???

απλα να σου πω οτι το να σου αποδειξω κατι (οτιδηποτε) δεν εχει κανενα νοημα.οτι και να σου πω εαν εσυ θες να επιμεινεις, θα επιμεινεις !!!

μακαρι αυτη τη φορα τουλαχιστον να πεσω εξω !!!και ας ειναι η πρωτη γιατι οπου πεφτει χρημα τα κορακια φτανουν παντα πρωτα σε τουτο τον τοπο !!!

καλυνηχτα.

over and out

LsKostas
07/09/2007, 16:08
Tα κοντεινερ των σεισμοπαθων,τουλαχιστον
στην Μεταμορφωση,-δεν ξερω για αλλου-υπαρχουν ακομα γιατι δοθηκαν σε οικονομικους μεταναστες
απ οτι ξερω οι σεισμοπληκτοι τακτοποιηθηκαν...

εστω και απελπιστικα αργα...

Καλο να ειμαστε ρεαλιστες και οχι αρνητικοι...(εστω και σε ενα τετοιο ροδελο κρατος)


:wave2:

TROOPER
07/09/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas

απ οτι ξερω οι σεισμοπληκτοι τακτοποιηθηκαν...


αμ ελα ντε που δεν ξερεις και μη μου πεις να αποδειξω γιατι θεωρω αστειο να σας δωσω κινιτα τηλεφωνα ανθρωπων που γνωριζω προσωπικα και περιμενουνε κοντα 10ετια κανα φραγκο.

καλο θα ειναι να ειμαστε και σιγουροι πριν γραψουμε οτιδηποτε η πριν χαρακτηρισουμε εντονα η ηπια τον οποιονδηποτε.

LsKostas
07/09/2007, 16:28
Επεσες στην περιπτωση ΤΡΟΟPER...
Ειμαι εδω στην Μεταμορφωση,απεναντι απο τα κοντεινερ...


Ειπα αυτο που βλεπω καθε μερα...τα κοντεινερ ειναι νοικιασμενα πλεον σε
ρωσους,αλβανους και γενικα σε πληθυσμο ΑΣΧΕΤΟ με τον σεισμο του 99...

να το επαναλαβω..ΑΣΧΕΤΟ...


Μην μπαινεις σε αντιπαραθεση χωρις λογο,λεω παντα για αυτα που βλεπουν τα ματια μου.
:wave2: Για αλλες περιοχες δεν ξερω και κανω μοκο!!!

το κρατος ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ουτως η αλλως
τοσο που τους αργησαν τους ανθρωπους...

TROOPER
07/09/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Επεσες στην περιπτωση ΤΡΟΟPER...
Ειμαι εδω στην Μεταμορφωση,απεναντι απο τα κοντεινερ...


Ειπα αυτο που βλεπω καθε μερα...τα κοντεινερ ειναι νοικιασμενα πλεον σε
ρωσους,αλβανους και γενικα σε πληθυσμο ΑΣΧΕΤΟ με τον σεισμο του 99...

να το επαναλαβω..ΑΣΧΕΤΟ...


Μην μπαινεις σε αντιπαραθεση χωρις λογο,λεω παντα για αυτα που βλεπουν τα ματια μου.
:wave2: Για αλλες περιοχες δεν ξερω και κανω μοκο!!!

το κρατος ειναι ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ουτως η αλλως
τοσο που τους αργησαν τους ανθρωπους...

εγω μιλησα για σεισμοπληκτους φιλε μου και οχι για τους σεισμοπληκτους της μεταμορφωσης...αν πιστευειςοτι οι σεισμοπληκτοι ειναι μονο στη μεταμορφωση παω πασο.

και δεν ειμαι σε αντιπαραθεση με κανεναν !!!

αν νιωθεις ετσι...αστο.απλα να πω πως αν οι αντιθετες αποψεις θεωρουντε αντιπαραθεση και οχι τροφη για συζητηση λυπαμαι ειλικρινα !!!

τωρα οσο για το κρατος και τους χαρακτηρισμους..........εμεις ειμαστε αυτο το κρατος.

gixxerpap
07/09/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant

4) Δεν μιλησε κανεις για επανασταση (εχω εξηγησει αλλου το ολο θεμα αρκετα καλα νομιζω),τωρα γιατι πειραχτηκε ο καθε εμπαθης (για να μην χρησιμοποιησω αλλες εκφρασεις) ειναι δικο του θεμα,αλλα ελεος δεν θα μου πει κανεις παραιτημενος ουτε πως θα σκεφτομαι ουτε τι θα λεω ουτε τι θα κανω

5) Οπως εγω κανω γαργαρα πολλες μαλακιες εδω μεσα ετσι ας κανουν και οι διαφοροι που τους την σπαω με τις μαλακιες μου, ετσι και αλλιως συντομα θα τους αφησω στην καλη χαρα τους

ποιος ειναι αυτος που σου την ειπε με εμπαθεια???:confused:

και τις μαλακιες σου, δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να τις κανει γαργαρα....οταν γραφεις κατι, φυσικο ειναι να υπαρξει και αντιλογος.....

LsKostas
07/09/2007, 17:55
..........εμεις ειμαστε αυτο το κρατος.


Να λοιπον μια φραση που αξιζει να "κτισεις" πανω της...
καμια αντιπαραθεση φιλε,απλα ετυχε και μιλαγαμε...και φυσικα δεν τα βαζω
με σενα Τροοπερ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΓΑΜΗ#$^#$^# ΑΡΝΗΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!


Ειμαστε το κρατος...ξερεις ποτε αυτη η φραση εχει νοημα?



-Οταν εχω 1002 πραγματα στο μυαλο μου,προσωπικα,οικογενειακα,σχεσεις,φιλους
αλλα κατεβαινω σε μια πορεια...



-Οταν δεν καθομαι να σκαλισω ΤΙ κ ΠΩΣ εγινε στον Μαραθωνιο...
Αν προβληθηκε το τσολι η Μενεγακη...Ή ο cowboy Aρναουτογλου...
Χεστηκα ρε συ...να πανε τα χρηματα μ ενδιαφερει...




-Οταν δεν καθεσαι σε καφετεριες κλαψιμουνιαζοντας για το τι
γινεται στον Πυργο,Ευβοια αλλα ΓΕΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ ΣΟΥ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ και
φουλ burnout γιατι το φορτηγακι για τον Πυργο περιμενει...
(και μετα παλι στην Καφετερια ρε..με την παρεα για γελιο...δεν χαλασε κι ο κοσμος που
εχασα λιγο την φαση)


-Οταν βλεπω οτι αυτο το απροσωπο πραγμα που λεγεται Ιντερνετ,επαψε πια
να ειναι απροσωπο με το που γνωρισα καποια αξιολογα ατομα που συνεισφερουν
ενεργα, [5=SIZE] ΤΟΤΕ τι να πω οτι δεν υπαρχει Ελπιδα???[/SIZE]


[5=SIZE] Ισως ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΣΤΑ @@ ΜΑΣ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ
Να αδιαφορησουμε για το τι κανει το κρατος...
και σκεφτουμε τι Εχουμε κανει εμεις...[/SIZE]


Συνεχιστε να ποσταρετε emoticon με το κεφαλακι σκυμμενο...
Μπορει να σας μεινει κιολας...

Ενω την ιδια ωρα ετοιμαζονται συγκεντρωσεις ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΠΑΡΝΗΘΑ-ΠΕΝΤΕΛΗ-ΗΛΕΙΑ

(τι που-πως ποτε...Δεν το ακουσα...???)


Τελος 2 ερωτησεις ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΜΑΣ...


Aν οχι ΤΩΡΑ ,ΠΟΤΕ???

Αν οχι ΕΓΩ,ΠΟΙΟΣ???


Λυπαμαι για καποιους που ειστε τοσο αρνητικοι...εγω αυτον τον δρομο διαλεγα στην ζωη μου,τον δυσκολο...

και ουτε ακτιβιστης,ουτε σκατα στα μουτρα μου...ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ...


ΚΑΛΟ Σ/Κ !!!


(Ανεβηκε κι ο Server:a25: :a25: )

TROOPER
07/09/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
.............................

φιλε μου σου ευχομαι να μην απογοητευτεις...................εγω δυστυχως το χασα το τραινο....μη ρωτησεις τι και πως απλα θα ειμαι εδω ξανα για να σου κανω μια χειρονομια που σιχαινομαι.
εκεινη τη φατσα που ανασηκωνει τα φρυδια, βαζει το δεικτη στο κεφαλι και σημαινει:<<στα λεγα>>.και θα το κανω οχι για να σου τη σπασω αλλα για να καταλαβεις οτι ο αρνητισμος δεν ειναι κατι με το οποιο γενιεσαι αλλα προκυπτει μετα απο πολλες σφαλιαρες σε διαφορες προσπαθειες.
δε κανω ουτε κυρυγμα ουτε τον ξυπνιο.αλλα βαλε καλα στο μυαλο σου κατι...θα απογοητευτεις.αργα η γρηγορα...θα απογοητευτεις και τοτε θα δεις πως ο αρνητισμος θα περασει και στο δικο σου dna.

καλη τυχη.

LsKostas
07/09/2007, 19:58
Eιμαι ακομα στην δουλεια...απ τοτε που εχει φεξει ο ηλιος...
συγχωρεστε μου λιγο αναρχη σκεψη...



Aν κατσω να σκεφτω "Ποσο ωραια μερα εχασα' ...θα χασω την αυριανη μερα...

Αν κατσω να σκεφτω τους φιλους που με προδωσαν... θα χασω τους επομενους...
(kalesin διαβαζεις σκεψεις???Η υπογραφη σου ειναι δικη μου...την θελω...)


Αν κατσω να σκεφτω οτι ειναι η μοιρα μας να ειμαστε χαλια...τοτε πως εξηγεις
οτι απ την μια στιγμη στην αλλη "η Ζωη σου αλλαζει?".Μου χει τυχει...σιγουρα και σενα...
Οσα φερνει η ωρα...ξερεις...


Αν σκεφτω αυτο που μου ειπε ενα παρα πολυ αγαπημενο μου προσωπο
δεν θα βρω ποτε το ΕΠΟΜΕΝΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ...(που ισως να ειναι κοντα...:) )


Μαλλον δεν θα κατσω να το πολυσκεφτω...




Ελεγα ρε συ Τrooper να στα στειλω με pm ολα αυτα...

Δεν γαμιεται λεω...Τι να κρυψω κ απο ποιον...

να περνας καλα:wave2:

Defiant
08/09/2007, 07:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ποιος ειναι αυτος που σου την ειπε με εμπαθεια???:confused:

και τις μαλακιες σου, δεν ειναι κανεις υποχρεωμενος να τις κανει γαργαρα....οταν γραφεις κατι, φυσικο ειναι να υπαρξει και αντιλογος.....


Αντιλογος? Μην χαιρεσαι, τις κοινως αποδεκτες βλακειες μας ειπες που ξερεις που οδηγουν,αν οχι δες γυρω σου

Μετα το 100 μηχανακι που θα αλλαξεις ισως βρεις την ακρη, εως τοτε καληνυχτα

FZMAN
08/09/2007, 08:02
Αυτό πάντως που θα ήθελα απ΄την μεριά μου να πω που αφορά τον τηλεμαραθώνιο είναι ότι δυστυχώς με τόσα χρήματα που μαζεύτηκαν τα λαμόγια που θα καταβρωχθήσουν μεγάλο μέρος αυτών των χρημάτων ήδη πανηγηρίζουν. Συμφωνώ απόλυτα με τον εφοπλιστεί κ Χατζηπατέρα. Κάτι ξέρει.:winka:

gixxerpap
08/09/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Αντιλογος? Μην χαιρεσαι, τις κοινως αποδεκτες βλακειες μας ειπες που ξερεις που οδηγουν,αν οχι δες γυρω σου

Μετα το 100 μηχανακι που θα αλλαξεις ισως βρεις την ακρη, εως τοτε καληνυχτα


καταρχας μαθε πρωτα να γραφεις και μετα ελα να μας ειρωνευτεις....

κατα δευτερον, εμπαθεια φανερωνουν τα σχολια που κανεις παραπανω για τις μηχανες που αλλαζω.....δεν το ηξερα οτι ενοχλεισαι, οταν καποιοι μπορουν και κανουν την καυλα τους.....
λυπαμαι πιτσιρικο, αλλα δε σκοπευω να σταματησω στα 100.....μηπως πρεπει να σου ζητησω και συγνωμη???

ακρη δεν ψαχνω να βρω καμια, μαλλον εσυ ψαχνεις, αλλα καπου εστριψες λαθος και μπηκες σ' αυτο το φορουμ....

καλα ξεμπερδεματα ευχομαι στο φουρτουνιασμενο σου μυαλουδακι, εως τοτε......(το σβησα, ειδες τι καλος που γινομαι καμια φορα?);)

TROOPER
08/09/2007, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
..............

εχουμε γριπη και προσπαθουμε να κοψουμε τη μυτη που τρεχει νομιζοντας οτι ετσι θα γινουμε καλα....

και εσυ να περνας καλα.:wave2:

Defiant
08/09/2007, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
καταρχας μαθε πρωτα να γραφεις και μετα ελα να μας ειρωνευτεις....

κατα δευτερον, εμπαθεια φανερωνουν τα σχολια που κανεις παραπανω για τις μηχανες που αλλαζω.....δεν το ηξερα οτι ενοχλεισαι, οταν καποιοι μπορουν και κανουν την καυλα τους.....
λυπαμαι πιτσιρικο, αλλα δε σκοπευω να σταματησω στα 100.....μηπως πρεπει να σου ζητησω και συγνωμη???

ακρη δεν ψαχνω να βρω καμια, μαλλον εσυ ψαχνεις, αλλα καπου εστριψες λαθος και μπηκες σ' αυτο το φορουμ....

καλα ξεμπερδεματα ευχομαι στο φουρτουνιασμενο σου μυαλουδακι, εως τοτε......(το σβησα, ειδες τι καλος που γινομαι καμια φορα?);)


Λοιπον επειδη το συνεχιζεις οτι γουσταρεις περαιτερω με pm

αλλιως αιντε να κωλοτριφτεις αλλου

gixxerpap
09/09/2007, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Λοιπον επειδη το συνεχιζεις οτι γουσταρεις περαιτερω με pm

αλλιως αιντε να κωλοτριφτεις αλλου

τη βρισκεις με το να γινεσαι εριστικος, ετσι? δεν μπορεις να ποσταρεις, χωρις να προκαλεσεις...
το σταματαμε εδω λοιπον, μονο μη μου ξαναπαντησεις με αυτο το υφακι, γιατι τοτε μπορει να σου κωλοτριφτω, άλλα οχι εκει που περιμενεις:wave2:

TROOPER
09/09/2007, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
τη βρισκεις με το να γινεσαι εριστικος, ετσι? δεν μπορεις να ποσταρεις, χωρις να προκαλεσεις...
το σταματαμε εδω λοιπον, μονο μη μου ξαναπαντησεις με αυτο το υφακι, γιατι τοτε μπορει να σου κωλοτριφτω, άλλα οχι εκει που περιμενεις:wave2:

δλδ τωρα εσυ τι εισαι ????

μαγκας ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

l@gos
09/09/2007, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δλδ τωρα εσυ τι εισαι ????

μαγκας ???

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εσυ τωρα τι εισαι?
εισαι το "μαγκακι μου"?

:lol: :bigcry:

TROOPER
09/09/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
εσυ τωρα τι εισαι?
εισαι το "μαγκακι μου"?

:lol: :bigcry:

gay post alert !!!

l@gos
09/09/2007, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
gay post alert !!!



λαθος τα λες.......






























































gay post alert.....!!!!!!!!!!!!!!!

TROOPER
09/09/2007, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
λαθος τα λες.......
gay post alert.....!!!!!!!!!!!!!!!

καλα...οπως θες...δικο σου ειναι βαλτου και καρδουλες αμα λαχει.

:wave2:

gixxerpap
09/09/2007, 18:40
οι μαγκες δεν υπαρχουν πια.....τους πατησε ο Μπουστας:lol:

ε μα δεν το παιζω μαγκας ρε Γιωργη, αλλα οταν μου απαντανε ετσι....
εσυ που με ξερεις καλυτερα, ξερεις οτι τα εχω καλα με ολους!
ας ερθει το παληκαρι στο δελεαρ (αν ειναι απο αθηνα), να μας γνωρισει απο κοντα, να δει οτι εδω δεν μπαινουμε για να τσακωθουμε, μετα απο τις διαμαχες πινουμε ολοι μαζι μπυριτσα ( και μερικοι τσαγακι) και δεν τρεχει μια....

TROOPER
09/09/2007, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
οι μαγκες δεν υπαρχουν πια.....τους πατησε ο Μπουστας:lol:

ε μα δεν το παιζω μαγκας ρε Γιωργη, αλλα οταν μου απαντανε ετσι....
εσυ που με ξερεις καλυτερα, ξερεις οτι τα εχω καλα με ολους!
ας ερθει το παληκαρι στο δελεαρ (αν ειναι απο αθηνα), να μας γνωρισει απο κοντα, να δει οτι εδω δεν μπαινουμε για να τσακωθουμε, μετα απο τις διαμαχες πινουμε ολοι μαζι μπυριτσα ( και μερικοι τσαγακι) και δεν τρεχει μια....

α στα κοματια ρε !!!!!!!!!

ουτε μια πλακα δε μπορεις να ξεκινησεις ??????

χαμενε !!!!!!!!!

:a11: :a11: :a11: :a11:

υ.γ. καλα τα λες ρε γιωργη αλλα ποιος σ ακουει...