PDA

View Full Version : ebay



la_villa
06/09/2007, 14:41
geia
βρηκα κατι μπροστινες δισκόπλακες για το zxr στο γερμανικο ebay

ξέρει κανεις πόσο θα πανε τα μεταφορικά?
με ποιον τρόπο είναι καλύτερα να πλερώσω?(κάρτα δεν έχω,να βγάλω?τι ειναι αυτή?)

zzr2005
06/09/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
geia
βρηκα κατι μπροστινες δισκόπλακες για το zxr στο γερμανικο ebay

ξέρει κανεις πόσο θα πανε τα μεταφορικά?
με ποιον τρόπο είναι καλύτερα να πλερώσω?(κάρτα δεν έχω,να βγάλω?τι ειναι αυτή?)

στο κάτω μέρος της σελίδας συνήθως έχει να υπολογίσεις τα μεταφορικά για τις χώρες....
αν δεν έχει στείλτου mail να σου πει ποσο ειναι....(μερικοί χρεώνουν οσο θέλουν για να βγάζουν κ απο τα μεταφορικά πάντως).....
αλλά τα γερμανικά ταχυδρομεία ειναι ισως τα πιο φθηνά στην ΕΥΡΏΠΗ....

με όποιο τρόπο κ να πληρώσεις το ίδιο ειναι για σένα....αν δεν έχεις κάρτα πρέπει να βγάλεις....γιατί ειτε μεσω paypal είτε μεσω πιστωτικής θα τη χρειαστείς......εκτός αν εχει αντικαταβολή ....αλλά σπάνιο πράγμα στο ebay....

βέβαια αν εχεις φίλο με πιστωτική μπορεί να σου κάνει μια χάρη ωστε να μην τρεχεις τώρα να βγάλεις πιστωτική.....
αν έχει καρτα αναλήψεως με το σήμα Maestro μπορείς να την χρησιμοποιήσεις....(εφόσον εννοείται εχεις λεφτά στο λογαριαμό....:D )....
εγώ πάντως πρόσφατα πήρα απίστευτα φθηνά μεταχειρισμένες δισκόπλακες απο το αμερικανικό ebay....

Nik0s
06/09/2007, 14:49
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36027

DUKASII
06/09/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
geia
βρηκα κατι μπροστινες δισκόπλακες για το zxr στο γερμανικο ebay

ξέρει κανεις πόσο θα πανε τα μεταφορικά?
με ποιον τρόπο είναι καλύτερα να πλερώσω?(κάρτα δεν έχω,να βγάλω?τι ειναι αυτή?) εγω δισκοπλακες χωρις να τις εχω δει δε θα περνα στη θεση σου..

αν ειναι στραβες η οι μισες απο τι ειναι κανονικα παει τσαμπα η αγορα σου.
ετσι απλα.

zzr2005
06/09/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
εγω δισκοπλακες χωρις να τις εχω δει δε θα περνα στη θεση σου..

αν ειναι στραβες η οι μισες απο τι ειναι κανονικα παει τσαμπα η αγορα σου.
ετσι απλα.

κοιτάς την περιγραφή....σπάνια μεγάλοι πωλητές θυσιάζουν το θετικό feedback με ψευτικες περιγραφές.....
αν ειναι απο πωλητή με παρελθόν στο ebay ειναι σχετικά απίθανο να του πουλήσει κατι που δεν το γράφει στην περιγραφή.....

la_villa
06/09/2007, 15:23
στις αξιολογήσεις έχει 100% και έχει κανει 164!!(και με ανταλλάκτικα,τεπόζιτα ,εξατμίσεις κ.α) πρεπει να έχει "σπάσει" το μηχανάκι του απο ότι φαίνεται

απο κατάσταση μου είπε είναι σε τέλεια.

μου φαίνεται πρέπει να βγάλουμε κάρτα...γιατι αμα το μάθουμε το εβαυ με αυτά που έχει...:lol: :lol: :wave2: