PDA

View Full Version : Main Page



TROOPER
07/09/2007, 01:59
παιδες συγχωρεστε με.
δεν ειμαι αυτος που βαζει τους κανονες εδω μεσα αλλα ενας απο τους χρηστες που προσπαθει να τους ακολουθει...ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ BAN ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ.

ανοιγω αυτο το θρεντακι γιατι παρατηρω ορισμενα πραγματα εδω και καιρο και δε ξερω πως μπορει να διορθωθουν.
δε θελω σε καμια περιπτωση να εξαντλειται η αυστηροτητα αλλα ουτε και να δουλευομαστε (θεωρω δουλεμα το να ειρωνευεται ο καθενας και επειδη δεν εβρισε, ολα καλως καμωμενα).

μηπως λοιπον καπου στο main page να μπει ενα σλογκαν που να ενημερωνει νεους και να υπενθυμιζει σε παλιους οτι το moto.gr ειναι ενας διαδικτιακος χωρος στον οποιο μπαινεις με σκοπο να ενημερωσεις και να ενημερωθεις να διαφωνησεις σε θεμιτα πλαισια και να κανεις την πλακα σου αλλα οχι για να πικαρεις, εξεφτελισεις, ειρωνευτεις ανθρωπους που ενδεχομενως να χρειαστεις τη βοηθεια τους στο δρομο η ισως χρειαστουν εκεινοι τη δικια σου ???

και μηπως να συμμορφωνομασταν ολοι με αυτο ????

αν θεωρειται οτι ειναι αστοχη η προταση η το σχολιο καλο θα ητανε οι μοντς της κατηγοριας να το στειλουνε χωρις ειρωνιες.αν παλι θεωρειτε οι υπευθυνοι οτι εχει μια λογικη...εδω θα ειμαι και το συζηταμε.

γιωργος.

kalesin
07/09/2007, 02:04
κατι σαν disclaimer αυτονοητων κανονων συμπεριφορας;

ευχομαι να μην ηταν αναγκαιο ενα τετοιο σλογκαν....


''σας θυμιζουμε οτι εδω μεσα απευθυνεστε σε ανθρωπους κ οχι στο χαλασμενο φαγητο στο ψυγειο σας. Γι' αυτο να μιλατε σαν νοημονες ανθρωποι, αν θελετε να σας αντιμετωπιζουν αναλογα''



:( :(

TROOPER
07/09/2007, 02:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
κατι σαν disclaimer αυτονοητων κανονων συμπεριφορας;

ευχομαι να μην ηταν αναγκαιο ενα τετοιο σλογκαν....


''σας θυμιζουμε οτι εδω μεσα απευθυνεστε σε ανθρωπους κ οχι στο χαλασμενο φαγητο στο ψυγειο σας. Γι' αυτο να μιλατε σαν νοημονες ανθρωποι, αν θελετε να σας αντιμετωπιζουν αναλογα''



:( :(

δεν ενοουσα αυτο ακριβως ηλια αλλα εχω επισημανει συγκεκριμενα ατομα που μπαινουν με σκοπο να χαλασουνε το κλιμα η να επιτεθουνε εμμεσα η αμεσα.ετσι αντι να αρχισω τα γιατι αυτος δεν τιμωρηται??? ειπα να κανω μια προταση ΜΠΑΣ και αλλαξουνε μερικοι βιολι και προσπαθοντας να δειξουμε οτι ειμαστε μια χαβαλεπαρεα να αποτρεψουμε παρομοιες συμπεριφορες απο νεωτερα μελη.αυτο ειναι ολο.

kalesin
07/09/2007, 02:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
δεν ενοουσα αυτο ακριβως ηλια αλλα εχω επισημανει συγκεκριμενα ατομα που μπαινουν με σκοπο να χαλασουνε το κλιμα η να επιτεθουνε εμμεσα η αμεσα.ετσι αντι να αρχισω τα γιατι αυτος δεν τιμωρηται??? ειπα να κανω μια προταση ΜΠΑΣ και αλλαξουνε μερικοι βιολι και προσπαθοντας να δειξουμε οτι ειμαστε μια χαβαλεπαρεα να αποτρεψουμε παρομοιες συμπεριφορες απο νεωτερα μελη.αυτο ειναι ολο.


οκ

το πηρα λιγο διαφορετικα... ειχα στο μυαλο μου τις ανουσιες προσωπικες επιθεσεις κ τα τσαμπουκαλεματα....

λες κ δεν απευθυνομαστε σε ανθρωπους πισω απο τα πληκτρολογια αλλα σε κατι αυλο... σε καποιον εχθρο

TROOPER
07/09/2007, 02:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
οκ

το πηρα λιγο διαφορετικα... ειχα στο μυαλο μου τις ανουσιες προσωπικες επιθεσεις κ τα τσαμπουκαλεματα....

λες κ δεν απευθυνομαστε σε ανθρωπους πισω απο τα πληκτρολογια αλλα σε κατι αυλο... σε καποιον εχθρο

αυτο εννοουσα ηλια.











(τωρα μπαινουν οι θλιμενες φατσουλες)

bartlal
07/09/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER

(τωρα μπαινουν οι θλιμενες φατσουλες)

τις ξεχασες... :D

bartlal
07/09/2007, 10:18
και για να ειμαι ον τοπικ, μιλας για τα αυτονοητα. οτι κανονες συμπεριφορας και να μπουν, αν ετσι εχεις μεγαλωσει, ή ετσι εχεις μαθει να λειτουργεις στο σπιτι/σχολειο/παρεα ετσι θα κανεις και εδω.

:wave2:

byron
07/09/2007, 10:28
Μήπως να δημιουργηθεί μια κατηγορία που θα καταλήγουν τα θέματα που έχουν γ@μηθεί στο spam, ή έχουν δημιουργηθεί απ΄την αρχή για spam ?

Ανεξάρτητα απ΄την κατηγορία που ανήκουν αρχικά, να καταλήγουν με συνοπτικές διαδικασίες, μόλις φανεί πως χάνετε η μπάλλα.

πχ Japan Vs Europe, Καλα τα Ducati, αλλά.... κλπ κλπ .800.000 ποστ απ΄τα ίδια άτομα που λένε ακριβώς τα ίδια και τα ίδια.

:D

dez
17/09/2007, 16:42
http://www.albion.com/netiquette/
κι επειδη πλεον τα θελουμε ολα στο πιατο και μασημενα
http://www.albion.com/netiquette/corerules.html

Με λιγα λογια, δεν ειναι τιποτα παραπανω απο κοινη λογικη + στοιχειωδη ευγενεια, πραγματα τοσο απλα που ομως σπανιζουν

apav
17/09/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
http://www.albion.com/netiquette/
κι επειδη πλεον τα θελουμε ολα στο πιατο και μασημενα
http://www.albion.com/netiquette/corerules.html

Με λιγα λογια, δεν ειναι τιποτα παραπανω απο κοινη λογικη + στοιχειωδη ευγενεια, πραγματα τοσο απλα που ομως σπανιζουν :a10:

ΚΑΠΛΑΝΙ
22/09/2007, 23:32
Η λογικη σου πολυ σωστη Γιωργο,αλλα οπως ειπαν και τα παιδια ειναι θεμα νοοτροπιας.
Αν αρχισεις με κανονες ο ενας φερνει τον αλλον προσπαθωντας να μαζεψεις τα πραγματα και
στο τελος χανεις το νοημα..

TROOPER
24/09/2007, 09:18
οκ παιδια...

σορυ που μιλησα για τα αυτονοητα .

:a3: