PDA

View Full Version : Βοηθεια για Adsl συνδεση



p@nos
07/09/2007, 12:02
Ρε παιδια μπορω να βαλω ADSL χωρις να πληρωνω παγιο στον ΟΤΕ,δηλ να μην εχω αριθμο τηλεφωνου,εχοντας μονο τη γραμμη???

Λεωνίδας
07/09/2007, 12:04
χωρίς πάγιο ΟΤΕ γίνεται
το δίνουν οι Vivodi, Tellas, HOL, FORTHnet, on telecoms σίγουρα... μπορεί να ξεχνάω μερικούς :rolleyes:
αλλά τηλέφωνο θα έχεις, θα σου δώσουν αυτοί
αν δε θες να το χρησιμοποιείς δικαίωμά σου :lol:

p@nos
07/09/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
χωρίς πάγιο ΟΤΕ γίνεται
το δίνουν οι Vivodi, Tellas, HOL, FORTHnet, on telecoms σίγουρα... μπορεί να ξεχνάω μερικούς :rolleyes:
αλλά τηλέφωνο θα έχεις, θα σου δώσουν αυτοί
αν δε θες να το χρησιμοποιείς δικαίωμά σου :lol:


Δηλαδη δεν υπαρχει περιπτωση να εχω μονο ADSL...:(

marulis
07/09/2007, 12:12
Αν δεν κάνω λάθος και με κινητό γίνετε αλλά ρώτα καλύτερα

:wave2: :wave2:

Trans
07/09/2007, 12:15
Τα πάντα σ' αυτή την ζωή είναι σχετικά Γκαζοφωνίξ...

1. Είσαι φοιτητής (ακόμα και του ΕΑΠ);
2. Χρησιμοποιείς το τηλέφωνο;
3. Μιλάς πολύ σε αστικά - υπεραστικά;
4. Τι χρήση του ίντερνετ κάνεις; (κατεβάζεις ταινίες, ανεβάζεις ταινίες, το θες απλά για τα μειλ σου και να στέλνεις κανά .doc)
5. Τι λεφτά είσαι διατεθιμένος να δώσεις
6. Κάνεις πολλές διεθνείς κλήσεις;
7. Το θες ενσύρματο ή ασύρματο; (Σε βολεύει εκεί που είναι το πριζάκι του τηλεφώνου σε σχέση με τον υπολογιστή σου; )
8. Όλες οι εταιρείες σου λένε ότι φεύγεις από το πάγιο του ΟΤΕ (το οποίο παρεπιπτώντος είναι δίμηνο) αλλά για την παροχή ίντερνετ και τηλεφωνίας σου χρεώνουν ένα ΜΗΝΙΑΙΟ "πάγιο" (για πακέτα 2play μιλάω)
9. Αν έχεις κινητό vodafone μπορείς να δεις και το δικό τους πακέτο που βγάλανε.
10. Ένα καλό (εκ πρώτης όψεως) πακέτο φαίνεται να είναι αυτό της On Telecoms όπου προσφέρει ίντερνετ, αστικά-υπεραστικά αλλά και διαθνή (για 15 χώρες) δωρεάν με 33 ευρώ τον μήνα. (Αν πρόσεξα καλά την διαφήμιση)
11. Ό,τι και να αποφασίσεις κοιτα να το ψάξεις καλά και να δώσεις προσοχή στις λεπτομέρειες. Αυτές κάνουν την διαφορά.
12. Τώρα που είδα το προηγούμενο ποστ γίνεται και με κάρτα 3g (αν τα λέω καλά) αλλά νομίζω ότι θα είναι ασύμφορο. Δεν το έχω ψάξει.

Υπάρχουν και άλλα πολλά αλλά όταν σκεφτείς την χρήση που θες να κάνεις τα ξαναλέμε:)

marulis
07/09/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
Τα πάντα σ' αυτή την ζωή είναι σχετικά Γκαζοφωνίξ...

1. Είσαι φοιτητής (ακόμα και του ΕΑΠ);
2. Χρησιμοποιείς το τηλέφωνο;
3. Μιλάς πολύ σε αστικά - υπεραστικά;
4. Τι χρήση του ίντερνετ κάνεις; (κατεβάζεις ταινίες, ανεβάζεις ταινίες, το θες απλά για τα μειλ σου και να στέλνεις κανά .doc)
5. Τι λεφτά είσαι διατεθιμένος να δώσεις
6. Κάνεις πολλές διεθνείς κλήσεις;
7. Το θες ενσύρματο ή ασύρματο; (Σε βολεύει εκεί που είναι το πριζάκι του τηλεφώνου σε σχέση με τον υπολογιστή σου; )
8. Όλες οι εταιρείες σου λένε ότι φεύγεις από το πάγιο του ΟΤΕ (το οποίο παρεπιπτώντος είναι δίμηνο) αλλά για την παροχή ίντερνετ και τηλεφωνίας σου χρεώνουν ένα ΜΗΝΙΑΙΟ "πάγιο" (για πακέτα 2play μιλάω)
9. Αν έχεις κινητό vodafone μπορείς να δεις και το δικό τους πακέτο που βγάλανε.
10. Ένα καλό (εκ πρώτης όψεως) πακέτο φαίνεται να είναι αυτό της On Telecoms όπου προσφέρει ίντερνετ, αστικά-υπεραστικά αλλά και διαθνή (για 15 χώρες) δωρεάν με 33 ευρώ τον μήνα. (Αν πρόσεξα καλά την διαφήμιση)
11. Ό,τι και να αποφασίσεις κοιτα να το ψάξεις καλά και να δώσεις προσοχή στις λεπτομέρειες. Αυτές κάνουν την διαφορά.
12. Τώρα που είδα το προηγούμενο ποστ γίνεται και με κάρτα 3g (αν τα λέω καλά) αλλά νομίζω ότι θα είναι ασύμφορο. Δεν το έχω ψάξει.

Υπάρχουν και άλλα πολλά αλλά όταν σκεφτείς την χρήση που θες να κάνεις τα ξαναλέμε:)

Επίτηδες το κάνεις να τον μπερδέψεις?

:lol: :rotflmao: :lol:

kaps
07/09/2007, 12:21
Εγώ πάλι πιστεύω πως δεν έχει υπάρξει ιδιώτης που θα έκανε σκόντο σε πελάτη του έναντι των Υπηρεσιών του ΟΤΕ. Λένε πως συμφέρουν αλλά κοιττώντας τα ψιλά γράμματα είναι σαν να διαβάζεις κρυμμένο γρίφο .Εγώ τελικά έχω καταλήξει στον ΟΤΕ conn-x και έχω και το σέρβις μου όποτε παραστεί ανάγκη και ακόμα και αν τους καλέσεις θα σου απαντήσουν. Εχω δοκιμάσει να δω το servis customer των άλλων εταιρειών και πραγματικά είναι άστα να πάνε .:cry: :cry:

Trans
07/09/2007, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Επίτηδες το κάνεις να τον μπερδέψεις?

:lol: :rotflmao: :lol:

Ε τότε να απαντήσω αλλιώς....

ΝΑΙ => με κάρτα 3g πως τις λένε

ΟΧΙ => Αν θες να συνδεθείς οικονομικότερα και να είσαι 24/7 στο νετ.

airamhag
07/09/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
χωρίς πάγιο ΟΤΕ γίνεται
το δίνουν οι Vivodi, Tellas, HOL, FORTHnet, on telecoms σίγουρα... μπορεί να ξεχνάω μερικούς :rolleyes:
αλλά τηλέφωνο θα έχεις, θα σου δώσουν αυτοί
αν δε θες να το χρησιμοποιείς δικαίωμά σου :lol:

δεν την σβηνεις την τελευταια..:sick: :mad:

Trans
07/09/2007, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Εγώ πάλι πιστεύω πως δεν έχει υπάρξει ιδιώτης που θα έκανε σκόντο σε πελάτη του έναντι των Υπηρεσιών του ΟΤΕ. Λένε πως συμφέρουν αλλά κοιττώντας τα ψιλά γράμματα είναι σαν να διαβάζεις κρυμμένο γρίφο .Εγώ τελικά έχω καταλήξει στον ΟΤΕ conn-x και έχω και το σέρβις μου όποτε παραστεί ανάγκη και ακόμα και αν τους καλέσεις θα σου απαντήσουν. Εχω δοκιμάσει να δω το servis customer των άλλων εταιρειών και πραγματικά είναι άστα να πάνε .:cry: :cry:

Καλό και το conn-x αλλά αν πας στο coo-x talk (και για τηλεφωνία) θα διαβάσεις στα "ψιλά" ότι το μεν φτηνό (με 6-7 ευρώ επιπλέον -για αστικές υπεραστικές) είναι για καθημερινές από τις 20.00 ως τιε 08.00 αν θυμάμαι καλά και το "απεριόριστο" είναι με 13-14 ευρώ επιπλέον. (και το "απεριόριστο" το έκανε τον τελευταίο μήνα).

Επίσης, δεν θυμάμαι να "φεύγεις" από το πάγιο του ΟΤΕ.

kaps
07/09/2007, 12:52
Η μόνη λύση για ADSL είναι το κινητό που πάλι δεν έχει το πάγιό του ; ή και το καρτοκινητό μπορεί να κάνει ;Δεν το ξέρω αυτό με το κινητό πάντως ούτως ή άλλως πάγιο γραμμής δεν νομίζω να μην υπάρχει και απλά πιστεύω πως χίλιες φορές τον ΟΤΕ με το δίκτυό του παρά σε άλλες που λειτουργούν με modem server και εγώ δεν ξέρω τι άλλο αλλά με πολλά προβλήματα σύνδεσης και τηλεφωνίας . Και η Τellas επιχείρησε να μπει στο χώρο και απλά πάτωσε ....Και μην ξεχνάτε πως πολλές από αυτές οι εταιρείες που παρουσιάζουν προγράμματα χωρίς πάγιο του ΟΤΕ έχουν νοικιάσει από τον ΟΤΕ γραμμές φορητότητας από κάπου αλλού σου τα παίρνουν διότι αυτές χρησιμοποιούν τις γραμμές φορητότητας του ΟΤΕ και δυστυχώς δεν καταβάλλουν και τα μισθώματα κάνοντας το αλλοδαπό και χρεώνοντας τον ΟΤΕ με βερεσέδια. Η χειρότερη λαμογιά κατα εμέ είναι και αυτά τα τετραψήφια στυλ ΟΤΕ νούμερα πληροφοριών καταλόγου Αττικής που τι νομίζετε πως κάνουν ; Ενα χρυσό οδηγό έχουν ..... Προσωπικά όποτε πήρα τηλέφωνο για να μάθω κάτι το μόνο που εισέπραξα ήταν ένα ξερό λυπάμαι δεν είναι καταχωρημένο το όνομα που ψάχνετε ..... Ωστόσο η μονάδα πληρώθηκε ..Πόσοι δοκιμάζουν έτσι και τι οικονομάνε αυτοί που στήνουν αυτές τις δουλειές ;

p@nos
07/09/2007, 15:47
Ρε παιδια με μπερδεψατε γμτ...
Τι ηθελα και ρωταγα...:lol:

Βασικα για να καταλαβεται δε θα χρησιμοποιω καθολου το τηλεφωνο...
Στη γραμμη θα υπαρχει μονο internet...

Παμε παλι απ'την αρχη...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
07/09/2007, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Ρε παιδια με μπερδεψατε γμτ...
Τι ηθελα και ρωταγα...:lol:

Βασικα για να καταλαβεται δε θα χρησιμοποιω καθολου το τηλεφωνο...
Στη γραμμη θα υπαρχει μονο internet...

Παμε παλι απ'την αρχη...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: δεν το πουλάει κανείς αυτό :wave2:
σε συμφέρουσα τιμή για τον οικιακό χρήστη

slacker
07/09/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Ρε παιδια με μπερδεψατε γμτ...
Τι ηθελα και ρωταγα...:lol:

Βασικα για να καταλαβεται δε θα χρησιμοποιω καθολου το τηλεφωνο...
Στη γραμμη θα υπαρχει μονο internet...

Παμε παλι απ'την αρχη...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Φίλε μου γίνεται να έχεις μόνο ADSL internet (χωρίς πάγιο ΟΤΕ και τηλέφωνο), από την Forthnet (έως 24Mbps) με 21,50?/μήνα, αρκεί το ιδιόκτητο δίκτυό της να καλύπτει την περιοχή που μένεις.

Δες ΕΔΩ (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009757)

Λεωνίδας
07/09/2007, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Φίλε μου γίνεται να έχεις μόνο ADSL internet χωρίς πάγιο ΟΤΕ και τηλέφωνο, από την Forthnet (έως 24Mbps) με 21,50?/μήνα, αρκεί το ιδιόκτητο δίκτυό της να καλύπτει την περιοχή που μένεις.

Δες ΕΔΩ (http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009757) αυτό προϋποθέτει την παρουσία γραμμής ΟΤΕ :wave2:

edit : δες στις συχνές ερωτήσεις το "Θα συνεχίσω να λαμβάνω λογαριασμό του ΟΤΕ;"

slacker
07/09/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αυτό προϋποθέτει την παρουσία γραμμής ΟΤΕ :wave2:

edit : δες στις συχνές ερωτήσεις το "Θα συνεχίσω να λαμβάνω λογαριασμό του ΟΤΕ;"

Αν είσαι σε περιοχή που καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυό της, μπορείς να κόψεις την γραμμή του ΟΤΕ. Αυτό που λέει εκεί που λές είναι μόνο αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις τηλέφωνο από ΟΤΕ.

Λεωνίδας
07/09/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Αν είσαι σε περιοχή που καλύπτεται από το ιδιόκτητο δίκτυό της, μπορείς να κόψεις την γραμμή του ΟΤΕ. Αυτό που λέει εκεί που λές είναι μόνο αν θέλεις να συνεχίσεις να έχεις τηλέφωνο από ΟΤΕ. Αν θες να κόψεις τη γραμμή του ΟΤΕ τότε θα πάρεις αναγκαστικά 2play όμως... άλλη υπηρεσία, άλλη χρέωση :wave2:

slacker
07/09/2007, 16:44
Μα καλά, το παιδί στο πρώτο του post δεν είπε ότι δεν θέλει καθόλου τηλέφωνο;
Κι επιπλέον αν παίρνεις adsl από τα καλώδια της Forthnet, δεν νομίζω να την ενδιαφέρει αν έχεις ή όχι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ.

Λεωνίδας
07/09/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Μα καλά, το παιδί στο πρώτο του post δεν είπε ότι δεν θέλει καθόλου τηλέφωνο;
Κι επιπλέον αν παίρνεις adsl από τα καλώδια της Forthnet, δεν νομίζω να την ενδιαφέρει αν έχεις ή όχι τηλέφωνο από τον ΟΤΕ. Φυσικά και τους ενδιαφέρει γιατί ο ΟΤΕ πουλάει στη FORTHnet (όπως και στους άλλους παρόχους) είτε μεριζόμενο βρόγχο (το DSL στο μηχάνημα του εναλλακτικού παρόχου και η τηλεφωνία στον ΟΤΕ) είτε πλήρη βρόγχο (όλα στα μηχανήματα του εναλλακτικού παρόχου)
Για να ΜΗΝ έχεις καθόλου λογαριασμό ΟΤΕ πρέπει να πάρεις τον πλήρη βρόγχο.
Φυσικά οι δύο υπηρεσίες που πουλάει χονδρικά ο ΟΤΕ δεν έχει την ίδια τιμή ε... Οπότε δε συμφέρει τον εναλλακτικό πάροχο να πάρει πλήρη βρόγχο και να πουλήσει μόνο το DSL.


Αν συνεχίζεις να έχεις αντιρρήσεις κάνε μου τη χάρη και ρώτα τους : 801 100 8000 ή 211 100 8000 :wave2:

Akatanomastos
07/09/2007, 17:12
giati exeis lisaksei na min exei til?

pare si ena ftino paketo kai min to xrisimopoieis pote sou

MikeG
07/09/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
giati exeis lisaksei na min exei til?

pare si ena ftino paketo kai min to xrisimopoieis pote sou


+100

:wave2:

marulis
07/09/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
giati exeis lisaksei na min exei til?

pare si ena ftino paketo kai min to xrisimopoieis pote sou

Θα έφαγε πολλά πατατάκια, γαριδάκια , κρακεράκια και σουβλάκια.

:lol: :rotflmao: :lol:

Xlitos
08/09/2007, 16:01
παίζει καμια παγιδα με τη hol?πως και τόσο φτηνή?


102328

Λεωνίδας
08/09/2007, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
παίζει καμια παγιδα με τη hol?πως και τόσο φτηνή? δες (http://www.hol.gr/default.asp?pid=24&la=1&itmid=51&ct=6&prd_st=2) :wave2:

hercul
08/09/2007, 16:14
Εγώ φίλε Γκαζοφωνιξ JR είμαι συνδρομητής της vivodi στο ιδιόκτητο δίκτυο της και έχω ακριβώς αυτό που ζητάς!!

Έχω μόνο adsl από την vivodi πάνω σε γραμμή της vivodi χωρίς πάγιο σταθερού!!
Και καμία σχέση με οτέ!!

p@nos
08/09/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
Εγώ φίλε Γκαζοφωνιξ JR είμαι συνδρομητής της vivodi στο ιδιόκτητο δίκτυο της και έχω ακριβώς αυτό που ζητάς!!

Έχω μόνο adsl από την vivodi πάνω σε γραμμή της vivodi χωρίς πάγιο σταθερού!!
Και καμία σχέση με οτέ!!


Για πε για πε...

Ενδιαφερομαι για Πατρα...

apav
08/09/2007, 17:09
Βρε παιδί, αφού θα είσαι φοιτητής, μάθε για το ΔΙΟΔΟΣ (http://diodos.gsrt.gr/) και προχωράς. :p

hercul
08/09/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Για πε για πε...

Ενδιαφερομαι για Πατρα...

Αρχικά ελέγχεις στο site της vivodi http://www.vivodi.gr/site/content.php?sel=1
αν έχεις κάλυψη από το ιδιόκτητο δίκτυο της στο σπίτι που βρίσκεσαι!
Βάζεις το σταθερό τηλέφωνο του σπιτιού σου ή αν δεν έχεις κάποιου από την ίδια πολυκατοικία ή από κάποιο διπλανό σπίτι!!

Εγώ έχω εδώ και ενάμισι χρόνο μια σύνδεση 2 Μbit!
Όταν την έβαλα ήρθε τεχνικός έκοψε την γραμμή του οτέ και με σύνδεσε στο δίκτυο της
vivodi! Σταθερό τηλέφωνο δεν έχω καθόλου ούτε πάγιο για σταθερό!!

Όταν έκανα αυτή τη σύνδεση η τιμή της ήταν πολύ καλή! 33,80 ευρά!!
Όμως τώρα δεν έχει πέσει καθόλου και από ότι βλέπω στο site έχει μια προσφορά με απεριόριστα τηλέφωνα και Internet 10 Mbit στα 35 ευρά το μήνα και σκέφτομαι να το αλλάξω και να βάλω και σταθερό!!

Ελπίζω να βοήθησα!!

:wave2: :beer: :beer:

hercul
08/09/2007, 18:14
Οταν λέω απεριόριστα τηλέφωνα εννοώ αστικά και υπεραστικά!
Όχι κινητά!! :wave2:

marulis
08/09/2007, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
.................προσφορά με απεριόριστα τηλέφωνα και Internet 10 Mbit στα 35 ευρά το μήνα και σκέφτομαι να το αλλάξω και να βάλω και σταθερό!!

Ελπίζω να βοήθησα!!

:wave2: :beer: :beer:

Έκανα αυτή τη αίτηση , δεν μου το έχουν συνδέσει ακόμα . μια ερώτηση είσαι ευχαριστημένος απο την vivodi ? γιατί δεν σου κρύβω ανησυχώ λίγο

:wave2: :wave2:

hercul
08/09/2007, 19:07
Φίλε μαρούλι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από τη vivodi γενικότερα!

Το μόνο μου παράπονο ήταν στην αρχή όπου μου άργησαν αρκετά την ενεργοποίηση που εν μέρει έφταιγε και ο οτέ επειδή έπρεπε πρώτα αυτός να μου κόψει την γραμμή του!

Επίσης τα τηλέφωνα εξυπηρέτησης έχουν ένα προβληματάκι
ΑΛΛΑ όποτε ήθελα κάτι τους έστελνα Mail και την επόμενη με παίρναν τηλέφωνο στο κινητό πάντα και με απαντούσαν τις απορίες μου!!

Πολύ καλοί!

Επίσης όσες φορές, όπως πρόσφατα με τις φωτιές έπεφτε το δίκτυο του οτέ εγώ είχα πάντα Internet!!

Τέλος οι ταχύτητες που πιάνω είναι πάντα πολύ κοντά με τις ονομαστικές!!
Σε αντίθεση με το δίκτυο του οτέ που εδώ στη Θεσνίκη και ιδίως σε περιοχές όπως η Άνω Τούμπα έχουν μεγάλο πρόβλημα με τις ταχύτητες τους!!
:wave2:

skarpias
08/09/2007, 19:15
Οποιος ειπε οτι ενδιαφερεται για πατρα καλυτερα ας περιμενει μεχρι μεχρι 15 οκτωβριου που ενεργοποιουνται οι γραμμες της forthnet...
το πακετο που προαναφερθηκε με 21.50, μπαινεις στο ιδιοκτητο και εχεις απεριοριστο adsl μεχρι 24mbps αλλα κρατας την γραμμη του οτε οποτε συνεχιζει και το παγιο..

ειμαι σιγουρος οτι υπαρχει καποιο προγραμμα της fortnet μονο για adsl αλλα δεν θυμαμαι ποιο.. περιπου 25 πρεπει να εχει το μηνα.. δεν ειμαι σιγουρος..
ακομα ομως και να μην υπαρχει αυτο που λεω (γιατι οι πωλητες για να πουλησουν σου λενε οτι θελεις να ακουσεις ), ακουστε το παρακατω σκεπτικο..ΠΑΝΤΑ για forthnet κ ΟΤΕ...

εχουμε λοιπον..

οτε με διοδος
1) παγιο στο 2μηνο περιπου 35 (χωρις καμια κληση εννοειται)
2) χρεωση adsl απο διοδος ανεξαρτητως δικτυου 10 για 768 ή 15 για 1024 ανα
μηνα

forthnet adsl
1) παγιο στο 2μηνο περιπου 35 (χωρις καμια κληση εννοειται)
2) χρεωση adsl απο forthnet 21,50 ανα μηνα

forthnet double play
1) παγιο στον ΟΤΕ ΜΗΔΕΝ
2)χρεωση 39,90 ανα μηνα στο ιδιοκτητο της forthnet με ταχυτητες εως και
24mbps (αναλογα περιοχη αλλα σιγουρα πανω απο 15) και απεριοριστες αστικες και υπερ

αρα εχουμε:
1) 35+30=65 το 2μηνο χωρις ενα γεια σε ενα φιλο και 1024adsl
2) 35+2*21.5=78 2μηνο χωρις ενα καλημερα μανα πατερα, τι κανετε..? και adsl 24
3) 39.90*2=80 με ΟΣΑ τηλ θελετε και adsl 24mbps

Εννοειται βεβαια πως αν ισχυει αυτο που μου ειπε ο πωλητης για adsl στο ιδιοκτητο της forthnet ΜΟΝΟ με 24,50 το μηνα ειναι η καλυτερη επιλογη με 50 το 2 μηνο.

αν πουμε λοιπον οτι ξεχναμε την λησταρχια της ιδιωτικης πλεον επιχειρησης του ΟΤΕ με μηδενικες ταχυτητες, οτι και να επιλεξουμε μας συμφερει...

Υ.Γ απλα συγκρινω της τιμες μονο μεταξυ οτε και forthnet γιατι πατρα δεν γνωριζω εαν και ποτε θα ερθει αλλη εταιρια και ποσο αξιοπιστη θα ειναι...

skarpias
09/09/2007, 18:53
τελικα το πακετο της forthnet μονο για adsl λεγεται soho και δεν εχει καθολου παγιο οτε..
παγιο 24,90..

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009762