PDA

View Full Version : Μανιταρια?



Suzukios
10/09/2007, 11:49
καλημερα! αν και μεσημεριασε( η δουλεια τρώει τον αφέντη)
Να ρωτησω αν ξέρει κανεις,
τα μανιτάρια στο Hornet '07 πού ειναι καλλύτερα να πιάσουν?
Στη βάση του μοτέρ? ή στο πλαίσιο?
και για τα δυο πάντως μου είπαν ότι από πέσιμο έχουν σπάσει, η μεν βάση ήθελε αλλαγή καρτερ κτλ φασαρία μεγάλη
και σε ενα 1000RR έσπασε το πλαίσιο!!! όπυ μετά με ηλεκτροκόληση, κοινώς τρέχα γύρευε!
Μήπως δεν είναι καλή ιδέα τα μανιτάρια?
Κι αν όντως δεν είναι τότε πώς προστατεύουμε την κούκλα μας???

kayak1
10/09/2007, 14:42
Εγώ πιστεύω φίλε μου ότι είναι καλύτερα να τα βάλεις τα μανιτάρια και να τα βάλεις στο πλαίσιο.Είναι πιο ανθεκτικό από τη βάση του μοτέρ. Τώρα για το θέμα τι θα στραβώσει ευκολότερα, πίστεψέ με αν φτάσει στο σημείο να στραβώσει το πλαίσιο από τούμπα το λιγότερο που θα σε ενδιαφέρει θα είναι η μηχανή και περισσότερο η υγεία σου :D

bsari
10/09/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kayak1
Εγώ πιστεύω φίλε μου ότι είναι καλύτερα να τα βάλεις τα μανιτάρια και να τα βάλεις στο πλαίσιο.Είναι πιο ανθεκτικό από τη βάση του μοτέρ. Τώρα για το θέμα τι θα στραβώσει ευκολότερα, πίστεψέ με αν φτάσει στο σημείο να στραβώσει το πλαίσιο από τούμπα το λιγότερο που θα σε ενδιαφέρει θα είναι η μηχανή και περισσότερο η υγεία σου :D

συγνωμη του αλλου του εσπασε πλαισιο και το κολλαγε σε dbr ?τουλαχιστον δολοφονος!!!
τα μανιταρια παντως προστατευουν αλλα οχι στα πολλα για μικροπεσιματα τυπου απο το stand ok

runnerma
10/09/2007, 17:01
Καλύτερα να πιάσουν και στο πλαίσιο και στο μοτερ
Τα δικά μου πιάνουν με 2 βίδες στο πλαίσιο και άλλη μια στο μοτέρ.


102785

makis30
21/12/2009, 20:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerma
Καλύτερα να πιάσουν και στο πλαίσιο και στο μοτερ
Τα δικά μου πιάνουν με 2 βίδες στο πλαίσιο και άλλη μια στο μοτέρ.
καλησπερα θα ηθελα αν μπορεις να μου πεισ που μπορω να βρω αυτα τα μανιταρια αν δεν σου κανει κοπο απαντησε μου στο email maik30@hol.gr ευχαριστω