PDA

View Full Version : Σχολιαστές - commentators



island
10/09/2007, 19:44
Πώς γίνεται οι σχολιαστές των αγώνων μπάσκετ (και ίσως του ποδοσφαίρου το οποίο αντιπαθώ) να καταφέρνουν να μας πωρώνουν και να βοηθούν τόσο και οι άλλοι που σχολιάζουν το Moto GP να είναι τόσο αντιπαθείς ?

Εδώ ο σχολιασμός του Βερνίκου (άθλιος τύπος) και του Χειλάκη (πιο άθλιος τύπος) έγινε τραγούδι και όταν ξεκινά το Moto GP παρακαλάμε να χαλάσει το μικρόφωνο του Διατσίδη.

Είδες? :eek::eek::eek:

stradas
11/09/2007, 09:22
Μαλλον μονο για τον Διατσιδη ισχυει αυτο γιατι οι εγγλεζαρες στο eurosport ειναι η μιση απολαυση του αγωνα...

project.breeze
11/09/2007, 09:43
Στα motogp δεν τρέχει Έλληνας,παίζει τον ρόλο του και αυτό:wave2:

sober
11/09/2007, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Στα motogp δεν τρέχει Έλληνας,παίζει τον ρόλο του και αυτό:wave2:


Αμα ετρεχε Ελληνας εκει ειναι που 8α μας ειχαν πεσει τα αφτια τελειως μιας κι ο Διατσιδης 8α φιλοτιμουνταν περισσοτερο..,!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Electra
11/09/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από stradas
Μαλλον μονο για τον Διατσιδη ισχυει αυτο γιατι οι εγγλεζαρες στο eurosport ειναι η μιση απολαυση του αγωνα...

Σωστόστ! :beer:





Το σπικάζ ή το έχεις ή δε το έχεις.
Σε έναν αγώνα πρέπει να είναι αντικειμενικός ο εκφωνητής, οπότε (κανονικά) δεν θα είχε και πολλή σημασία το να έτρεχε έλληνας μέσα...

dodos_1
11/09/2007, 10:58
φανταζεστε τον Μανωλη Μαυροματη σε σχολιασμο MotoGp;πιο γρηγορος κι απο τον Rossi θα ηταν στις περιγραφες!:lol:

makis206
11/09/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Το σπικάζ ή το έχεις ή δε το έχεις.

Έχω μια πεθερά που τό'χει και το παραέχει μάλιστα άλλα άντε πες της να περιγράψει ΜοtοGP..

:lol: :rotflmao: :lol:

Electra
11/09/2007, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχω μια πεθερά που τό'χει και το παραέχει μάλιστα άλλα άντε πες της να περιγράψει ΜοtοGP..

:lol: :rotflmao: :lol:


Στη χώρα μας, όλοι μπορούν να κάνουν τα πάντα! Για πες της να πάει από την ΕΤ3 μια βόλτα... ίσως κάτι καλύτερο καταφέρει. Μπορεί να πληροί ΤΣι προδιαγραφές!:lol:

:beer:

makis206
11/09/2007, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
Στη χώρα μας, όλοι μπορούν να κάνουν τα πάντα! Για πες της να πάει από την ΕΤ3 μια βόλτα... ίσως κάτι καλύτερο καταφέρει. Μπορεί να πληροί ΤΣι προδιαγραφές!:lol:

Μακάρι να μπορούσα να την ξεκολλήσω απ'τα Βραζιλιάνικα.. :sad:

Κανά αγώνα στη Βραζιλία έχουμε ;:lol: :lol:

:look:

:beer:

afrotwin
11/09/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
Πώς γίνεται οι σχολιαστές των αγώνων μπάσκετ (και ίσως του ποδοσφαίρου το οποίο αντιπαθώ) να καταφέρνουν να μας πωρώνουν και να βοηθούν τόσο και οι άλλοι που σχολιάζουν το Moto GP να είναι τόσο αντιπαθείς ?

Εδώ ο σχολιασμός του Βερνίκου (άθλιος τύπος) και του Χειλάκη (πιο άθλιος τύπος) έγινε τραγούδι και όταν ξεκινά το Moto GP παρακαλάμε να χαλάσει το μικρόφωνο του Διατσίδη.

Είδες? :eek::eek::eek:

ke tora o rosi ka8os strivi me to gonato stin asfalto sikoni ligo to deksi kolomeri:eyepop:
malon na klasi 8eli...:wacko:
malon fasolia efage ex8es...

ti les ke esi pavlo? (erotisi ston sinadelfo spiker)

tetia 8elis apiroelaxiste?
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

island
12/09/2007, 06:07
έλα στρουμφίτα ακούς ?


103205

bartlal
12/09/2007, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
έλα στρουμφίτα ακούς ?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mpou
12/09/2007, 11:45
Γιατι, αυτος που περιεγραφε στο Eurosport και τις 3 κατηγοριες των motoGP, καλυτερος ηταν?

Αληθεια, γιατι το eurosport (τουλαχιστο σπιτι μου) αντικατασταθηκε με το Euronews ? :(

alximistis
12/09/2007, 11:53
Εγώ να αλλάξω λίγο την συζήτηση.
Για πέστε ρε παλλουκάρια από που βγάζετε το συμπέρασμα για τους σχολιαστές;
Το ότι ο Διατσίδης ας πούμε τον οποίον δεν θεωρώ κάτι σπουδαίο είναι χρόνια και κάνει αυτό που κάνει δεν σας λέει κάτι; Δηλαδή λέω εγώ τώρα αν υπήρχε κάποιος καλύτερος δεν θα είχε βγει;
Για μένα ο Διατσίδης πράγματι έχει πολλά προβλήματα με σοβαρότερα το σπικάζ του και την έλλειψη αμερολήψίας.
Αλλά παιδιά μην ξεχνάτε κάτι. Δεν είναι δημοσιογράφος ο άνθρωπος!
Και δη τηλεοπτικός. Οπότε λογικό είναι. Οι τύποι που λέτε στο eurosport οι Άγγλοι δηλαδή το λιγότερο που έχουν κάνει είναι να βγάλουν ειδική σχολή για αθλητικογράφους ή σχολή δημοσιογραφίας.
Και ξέρετε επίσης πόσα χρόνια έχουν "φάει" πριν πάνε εκεί που πάνε;
Μην είστε τόσο απόλυτοι. Στην τελική δείξτε μου κάποιον καλύτερο να πάει.

ΥΓ. Φιλαράκι και για Χελάκη και για Βερνίκο που λες δεν εντιλαμβάνομαι προς τι η αντιπάθεια. ΟΚ για τον Βερνίκο κάτι έχω υπόψη μου... :)

alximistis
12/09/2007, 11:56
Και κάτι της τελευταίας στιγμής.
Η έννοια σπικάζ δεν είναι απόλυτα σωστή εδώ. Ο όρος σπικάζ αναφέρεται στο κείμενο που συνοδεύει το θέμα, τα πλάνα και τις δηλώσεις ΑΛΛΑ όταν το θέμα είναι έτοιμο. όταν έχεις δει τα πλάνα ξέρεις το υλικό.
Στα ζωντανά είναι άλλο πράγμα. Για σκεφτείτε να κάνεις ζωντανή μετάδοση και να πρέπει να αυτοσχεδιάζεις...

mpou
12/09/2007, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Και κάτι της τελευταίας στιγμής.
Η έννοια σπικάζ δεν είναι απόλυτα σωστή εδώ. Ο όρος σπικάζ αναφέρεται στο κείμενο που συνοδεύει το θέμα, τα πλάνα και τις δηλώσεις ΑΛΛΑ όταν το θέμα είναι έτοιμο. όταν έχεις δει τα πλάνα ξέρεις το υλικό.
Στα ζωντανά είναι άλλο πράγμα. Για σκεφτείτε να κάνεις ζωντανή μετάδοση και να πρέπει να αυτοσχεδιάζεις...

Σωστο, ειναι διαφορετικο το live. Αλλα και παλι, για αυτο το λογο πληρωνετε καποιος, αρα πρεπει να το κανει καλα (αλλιως θα το εκανε ο καθενας)

Μου φαινεται οτι στην Ελλαδα δεν ειναι και τοσο hot το motoGP, οποτε τυγχανει και αυτης της ποιοτητας απο αυτους που το συντηρουν

alximistis
12/09/2007, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Σωστο, ειναι διαφορετικο το live. Αλλα και παλι, για αυτο το λογο πληρωνετε καποιος, αρα πρεπει να το κανει καλα (αλλιως θα το εκανε ο καθενας)

Μου φαινεται οτι στην Ελλαδα δεν ειναι και τοσο hot το motoGP, οποτε τυγχανει και αυτης της ποιοτητας απο αυτους που το συντηρουν


Ακριβώς φίλε μου! Έπιασες το νόημα.
Αυτή είναι η αλήθεια. :)