PDA

View Full Version : Ποιος τύπος μηχανης ειναι καταλληλοτερος και γιατι...



Σελίδες : [1] 2

McTalas
11/09/2007, 11:50
Καλημερες σε ολους!!

γραφω αυτο το ποστ γιατι εχω προβληματιστει οσον αφορα το θεμα της επομενης μηχανης μου.Ειμαι κατοχος ενος ΧΤ600 '89 ΒΕΝΕΤΤΟΝ και για λογουσ ανωτερας βιας πρεπει να το αλλαξω.θα παρω 600αρι αυτο ειναι το μονο σιγουρο,το θεμα ειναι τι?? Και εμενα όπως και στους περισσοτερους αρεσουν τα ss και μιλαω για CBR600RR,YZF-R6,ZX6R
ktl,ktl.Ο προβληματισμος μου ειναι στο πιο ειανι καλυτερο για την χρηση που θελω,οχι αν το CBR,ειναι καλυτερο απο το R6 αλλα πια κατηγορια ειναι η καλυτερη π.χ. naked,ss ktl. και εξηγω:

Μενω Ηλιουπολη (Αττικης) η δουλεια μου ειναι στον Γερακα (Αττικης) και το Τ.Ε.Ι. μου στο Αιγαλεο !!!δλδ σχεδον καθε μερα κανω 38Km Ηλιουπολη - Γερακας - Ηλιουπολη μεσω Καρεα,μεσογειων κτλ. και οταν εχω το τει γινεται ενα τριγωνο Ηλιουπολη- Αιγαλεο - Γέρακας - Ηλιουπολη.Αυτα απο θεμα υποχρεωσεων σε καθημερινο επιπεδο,Τωρα απο μερια διασκεδασης παιζουν απο καθημερινες βολτες μεσα στην αθηνα εως λιγο πιο μακρινες (Σουνιο,Λαυριο και περιχωρα).Θελω να μπαινω και σε πιστα αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις οποτε αυτη η χρηση δεν παιζει (Στο μελλον και αφου βγαλω και το CSS και εχω και κανα φραγκο περισεμα.) Σας Τα γραφω ολα αυτα και σας "κουραζω" ωστε να καταλαβεται σε πια θεση βρισκομαι και για τι χρηση προοριζεται το μηχανακι που θα παρω.

Και μετα τον προλογο μπαινω και στο κυριως θεμα,

Ποιο μηχανακι ειναι πιο καταλληλο για την χρηση που θελω??
(Δεν ψαχνω για την τελεια λυση αλλα για μια μεση λυση που να μπωρο να συνδιασω καθημερινη χρηση και μακρινες βολτες)

Ειναι το RR ή to R6 βολικο για καθημερινη χρηση στην πολη??


Να πάρω καποιο Z750,Hornet, Gsr??

(Το βασικο μου δηλιμα ειναι αναμεσα σε CBR600RR 2003 ή CBR600F 2003 ?? πιο απο τα 2?Δεν ψαχνω το πιο δινατο,τα αλογα του F ειναι υπεραρκετα (και απο το ΧΤ μου μια χαρα ειναι!!!)

Σας παρακαλω εχω "προβλημα" μεγαλο βγαλτε με απο το αδιεξοδο που βρισκομαι!!!

Α!! και να μην ξεχασω σε ολα αυτα πρεπει να συνυπολογιστουν και το κοστος χρησης (λαδια,λαστιχα,σερβις,ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ,ανταλακτικα,αντιπροσ ωπεια,εξηπυρετηση πελατωνκτλ κτλ)και ισως κοστος απο πτωσεις (μακρια απο εμας!!)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον κοπο που κανατε να το διαβασετε καλη σας μερα...!!!

idi
11/09/2007, 11:53
για τη χρηση που περιγραφεις πανω ... το καταληλοτερο και σε λογικοτατη τιμη ειναι ειναι το νεο Ζ750 ...

τελος._

Λεωνίδας
11/09/2007, 11:55
συμφωνώ με τον idi, πάρε hornet :wave2:

idi
11/09/2007, 11:57
βασικα το Versys ηθελα να πω αλλα θα με παρετε για κολλημενο :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
11/09/2007, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
(...)θα με παρετε για κολλημενο(...) ποιον ρε εσένα; προς Θεού
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ζεύκας
11/09/2007, 11:58
για κάθε μέρα τα κλιπ-ον ξέχνα τα.

sniper
11/09/2007, 11:58
Κράτα το ΧΤ σου

afrotwin
11/09/2007, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κράτα το ΧΤ σου

to xt tou pai gia kolima 8a xtipai kamia mpiela..:lol: :lol:

8a paris to pio ftino ola ta idia mpourdela ine afta pou anaferis opote min provlimatizese..

agelos
11/09/2007, 12:08
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
[B]Καλημερες σε ολους!!

γραφω αυτο το ποστ γιατι εχω προβληματιστει οσον αφορα το θεμα της επομενης μηχανης μου.Ειμαι κατοχος ενος ΧΤ600 '89 ΒΕΝΕΤΤΟΝ και για λογουσ ανωτερας βιας πρεπει να το αλλαξω.θα παρω 600αρι αυτο ειναι το μονο σιγουρο,το θεμα ειναι τι?? Και εμενα όπως και στους περισσοτερους αρεσουν τα ss και μιλαω για CBR600RR,YZF-R6,ZX6R
ktl,ktl.Ο προβληματισμος μου ειναι στο πιο ειανι καλυτερο για την χρηση που θελω,οχι αν το CBR,ειναι καλυτερο απο το R6 αλλα πια κατηγορια ειναι η καλυτερη π.χ. naked,ss ktl. και εξηγω:

Μενω Ηλιουπολη (Αττικης) η δουλεια μου ειναι στον Γερακα (Αττικης) και το Τ.Ε.Ι. μου στο Αιγαλεο !!!δλδ σχεδον καθε μερα κανω 38Km Ηλιουπολη - Γερακας - Ηλιουπολη μεσω Καρεα,μεσογειων κτλ. και οταν εχω το τει γινεται ενα τριγωνο Ηλιουπολη- Αιγαλεο - Γέρακας - Ηλιουπολη.Αυτα απο θεμα υποχρεωσεων σε καθημερινο επιπεδο,Τωρα απο μερια διασκεδασης παιζουν απο καθημερινες βολτες μεσα στην αθηνα εως λιγο πιο μακρινες (Σουνιο,Λαυριο και περιχωρα).Θελω να μπαινω και σε πιστα αλλα ακομα ειναι πολυ νωρις οποτε αυτη η χρηση δεν παιζει (Στο μελλον και αφου βγαλω και το CSS και εχω και κανα φραγκο περισεμα.) Σας Τα γραφω ολα αυτα και σας "κουραζω" ωστε να καταλαβεται σε πια θεση βρισκομαι και για τι χρηση προοριζεται το μηχανακι που θα παρω.

Και μετα τον προλογο μπαινω και στο κυριως θεμα,

Ποιο μηχανακι ειναι πιο καταλληλο για την χρηση που θελω??
(Δεν ψαχνω για την τελεια λυση αλλα για μια μεση λυση που να μπωρο να συνδιασω καθημερινη χρηση και μακρινες βολτες)

Ειναι το RR ή to R6 βολικο για καθημερινη χρηση στην πολη??


Να πάρω καποιο Z750,Hornet, Gsr?? .....................

















θα πουν καποιοι : παλι αυτο ?

αλλα για δες το : ER-n η ER-f ( KAWASAKI )

παντως οτι & να παρεις καλοριζικος & καλοταξιδος









(:wave2: :wave2: :beer:

McTalas
11/09/2007, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κράτα το ΧΤ σου

και εγω αυτο θελω αλλα ειναι αυτη η ανωτερα βια που γραφω πιο πανω,
βαζω 1 lt λαδι καθε 4-6 μερες..δεν το καιει,...το χανει και ακρη με τα μαστορια δεν βγαζω,θελω να κυκλοφορω και ησυχος απο θεμα κλησεων (δεν εχει φλας,καθρεπτες,εχει ARROW)

εχω δωσει 1,600 ευρα και προκοπη δεν ειδα με το προβλημα...

road spirit
11/09/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas

Ειναι το RR ... βολικο για καθημερινη χρηση στην πολη??

ναι αμέ! να έχεις όμως και ένα χειροπράκτη φίλο για να σε ισιώνει μετά απο κάθε εντός πόλης περιήγηση.

ξέχνα το RR για ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ μετακίνηση στη πόλη, εκτός και αν είσαι ντιπ για ντιπ κ@υλ@μένος για το συγκεκριμένο μηχανάκι και δεν σε νοιάζει να πιάνονται οι καρποί σου, ο αυχένας σου, η μέση σου και τα πόδια σου απο τις εντελώς ακατάλληλες γωνιες που τοποθετεί το σώμα για αυτή τη χρήση ...

motaba
11/09/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
και εγω αυτο θελω αλλα ειναι αυτη η ανωτερα βια που γραφω πιο πανω,
βαζω 1 lt λαδι καθε 4-6 μερες..δεν το καιει,...το χανει και ακρη με τα μαστορια δεν βγαζω,θελω να κυκλοφορω και ησυχος απο θεμα κλησεων (δεν εχει φλας,καθρεπτες,εχει ARROW)

εχω δωσει 1,600 ευρα και προκοπη δεν ειδα με το προβλημα...

Από συμπίεση πως είσαι ?

Λέω μήπως το χάνει από την φλάτζα κεφαλής...

:wave2:

el_hymador
11/09/2007, 12:22
Ξεκαθαρισε πρωτα αν θα αγορασεις μοτοσικλετα βαση της κ..λας σου η βαση ορθολογιστικων κριτηριων.


Αν ειναι το πρωτο, αγορασε οποιο σου αρεσει περισσοτερο και μην το σκεφτεσαι καθολου

Αν ειναι το δευτερο και συμφωνα με τις απαιτησεις και την χρηση που θα κανεις, ψαξου στα μεσαια street και οχι στα ss

Suzuki Bandit650
Kawasaki Z750, ΕR650
Honda CBF 600
Yamaha FZ600

αν πηγαινεις ταξιδια συχνα προτιμησε τις εκδοσεις με fairing.


Εναλλακτικη λύση ...κρατας το XTακι, φια τις καθημερινες σου μετακινησεις και αγοραζεις μτχ 600ss για τα γουστα...



:wave2:

sober
11/09/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ναι αμέ! να έχεις όμως και ένα χειροπράκτη φίλο για να σε ισιώνει μετά απο κάθε εντός πόλης περιήγηση.

ξέχνα το RR για ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ μετακίνηση στη πόλη, εκτός και αν είσαι ντιπ για ντιπ κ@υλ@μένος για το συγκεκριμένο μηχανάκι και δεν σε νοιάζει να πιάνονται οι καρποί σου, ο αυχένας σου, η μέση σου και τα πόδια σου απο τις εντελώς ακατάλληλες γωνιες που τοποθετεί το σώμα για αυτή τη χρήση ...

+650...ασε που ειναι και τσαμπα ταλαιπωρια για το μοτο ...

α παρεπιπτοντως...



καλως μας ηρ8ες...!!!!!!!!

:lol: :lol: :beer: :beer: :beer: :wave2:

power hornet
11/09/2007, 12:30
hornet κινητηρα απο cbr600rr του 2006 λεμε

McTalas
11/09/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Από συμπίεση πως είσαι ?

Λέω μήπως το χάνει από την φλάτζα κεφαλής...

:wave2:


απο φλάτζα καυση δεν χανει,χανει ομως απο την κεφαλη αναμεσα απο τις εξοδους της εξατμησης

τωρα απο συμπιεση πρεπει να εχω προβλημα(δεν κατεω και πολλα αλλα μπυ βγαζει το λαδι να το βαλω μπροστα)

καλως σας βρηκα !!!!

sniper
11/09/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
hornet κινητηρα απο cbr600rr του 2006 λεμε

Σχετικά με την ερώτησή σου.... Πάρε το φτηνότερο απο αυτά που λες (τα γυμνά έτσι; Τα RR,R6 κλπ θα σου βγάλουν το λάδι εδώ μέσα κι αν πέσεις θα το κοιτάς μέχρι να βρεις τα λεφτά να το φτιάξεις ή θα το κυκλοφορείς γυμνό, οπότε πάρε γυμνό απο την αρχή)

Άσχετο με την ερώτηση : ποιο χόρνετ έχει κινητήρα απο to CBR600RR 06; :confused:

McTalas
11/09/2007, 12:56
]

και μια απορια(χωρις να θελω να παρεξηγηθω) δλδ όσοι εχουν ss sbk ktl τα εχουν μονο για το ΣΚ και για καθε μερα χρησημοποιουν καποιο παπι ή καποιο αμαξι??

m1ke
11/09/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
]

και μια απορια(χωρις να θελω να παρεξηγηθω) δλδ όσοι εχουν ss sbk ktl τα εχουν μονο για το ΣΚ και για καθε μερα χρησημοποιουν καποιο παπι ή καποιο αμαξι??

NAI :D παπί rulez

power hornet
11/09/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σχετικά με την ερώτησή σου.... Πάρε το φτηνότερο απο αυτά που λες (τα γυμνά έτσι; Τα RR,R6 κλπ θα σου βγάλουν το λάδι εδώ μέσα κι αν πέσεις θα το κοιτάς μέχρι να βρεις τα λεφτά να το φτιάξεις ή θα το κυκλοφορείς γυμνό, οπότε πάρε γυμνό απο την αρχή)

Άσχετο με την ερώτηση : ποιο χόρνετ έχει κινητήρα απο to CBR600RR 06; :confused: το καινουργιο hornet εχει απο cbr600rr

agelos
11/09/2007, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
]

και μια απορια(χωρις να θελω να παρεξηγηθω) δλδ όσοι εχουν ss sbk ktl τα εχουν μονο για το ΣΚ και για καθε μερα χρησημοποιουν καποιο παπι ή καποιο αμαξι??


& παλι καλωσηρθες !!!!:wave2: :wave2: :wave2:

καπως ετσι !

τα γυμνα δεν απαραιτητα λυση συμβιβασμου υπαρχουν αρκετα naked που ειναι πολυ
ομορφα & πολυ καλα σε αποδοση , ιπποδυναμης κ.τ.λ.

τα ss υπαρχουν για ενα συγκεκριμενο λογο : την πιστα :winka:

τωρα ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει & του γουσταρει αλλα σε πολλες περιπτωσεις αυτο δεν συμβαδιζει με τον παραγοντα ανθρωπος , χρηστικοτητα , ανεση κ.τ.λ.

sniper
11/09/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
το καινουργιο hornet εχει απο cbr600rr

Νope! To 07 hornet έχει ΔΙΚΟ του κινητήρα σχεδιασμένο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για αυτό βασισμένο στον κινητήρα του CBR600RR 07.... H πρώτη φορά που σχεδιάζεται κινητήρας για γυμνό μηχανάκι και δεν του βάζουν κινητήρα απο SS με λιγότερα άλογα.... :D

agelos
11/09/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
& παλι καλωσηρθες !!!!:wave2: :wave2: :wave2:

καπως ετσι !

τα γυμνα δεν απαραιτητα λυση συμβιβασμου υπαρχουν αρκετα naked που ειναι πολυ
ομορφα & πολυ καλα σε αποδοση , ιπποδυναμης κ.τ.λ.

τα ss υπαρχουν για ενα συγκεκριμενο λογο : την πιστα :winka:

τωρα ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει & του γουσταρει αλλα σε πολλες περιπτωσεις αυτο δεν συμβαδιζει με τον παραγοντα ανθρωπος , χρηστικοτητα , ανεση κ.τ.λ.


ειναι σαν την γυναικα ενα πραμα : πολλοι μπορει να σου πουν :

αντε μωρε τη φακλανα , την πατσαβουρα , το τσουλι κ.τ.λ.

ετσι & με την μηχανη μπορει να μην ειναι για " σπιτι " η να την θες μονο για ενα βραδυ η ενα ΣΚ η μπορει απλα να εισαι ερωτευμενος !!!

:winka:



οπως λεει κι ο λαος

αλλου τρωει & πινει κι αλλου παει & το ...........

ΔΕΥΤΕΡΑ - ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ με το " κουτι " & ΣΚ με το ss για τα γουστα ............

McTalas
11/09/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
& παλι καλωσηρθες !!!!:wave2: :wave2: :wave2:

καπως ετσι !

τα γυμνα δεν απαραιτητα λυση συμβιβασμου υπαρχουν αρκετα naked που ειναι πολυ
ομορφα & πολυ καλα σε αποδοση , ιπποδυναμης κ.τ.λ.

τα ss υπαρχουν για ενα συγκεκριμενο λογο : την πιστα :winka:

τωρα ο καθενας παιρνει αυτο που του αρεσει & του γουσταρει αλλα σε πολλες περιπτωσεις αυτο δεν συμβαδιζει με τον παραγοντα ανθρωπος , χρηστικοτητα , ανεση κ.τ.λ.

ευχαριστο πολυ agelos για το καλωςορισμα!!!
απο γυμνα μου ερασει πολυ το Ζ750 (οχι ομως το καινουργιο.)το er-6 δεεν μου αρεσει κατηολου το er-6f ειναι λιγο καλυτερο.Αλλα ολοι μου λενε μην παρεις το Ζ750 γιατι θα πιανεσαι θα σε βαραει ο αερας (και με το ΧΤ μια χαρα με βαραει ο αερας)μην παρεις πιστιαρικο γιατι (και εχουν δικιο) δεν βολευει ειναι αλλη η χρηση του....μην το ενα μην το αλλο και εχω μπερδευτει ρε παιδια:mad:

Ζεύκας
11/09/2007, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
NAI :D παπί rulez

yeap! papi rulez!

afrotwin
11/09/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ευχαριστο πολυ agelos για το καλωςορισμα!!!
απο γυμνα μου ερασει πολυ το Ζ750 (οχι ομως το καινουργιο.)το er-6 δεεν μου αρεσει κατηολου το er-6f ειναι λιγο καλυτερο.Αλλα ολοι μου λενε μην παρεις το Ζ750 γιατι θα πιανεσαι θα σε βαραει ο αερας (και με το ΧΤ μια χαρα με βαραει ο αερας)μην παρεις πιστιαρικο γιατι (και εχουν δικιο) δεν βολευει ειναι αλλη η χρηση του....μην το ενα μην το αλλο και εχω μπερδευτει ρε παιδια:mad:

ama 8es anesi prostasia ke skili se antoxi pare varadero...

den mporis na ta exis ola me mia mixani

afrotwin
11/09/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ama 8es anesi prostasia ke skili se antoxi pare varadero...

den mporis na ta exis ola me mia mixani

vres metaxirismeno me liga xiliometra me kana 7.000 ke isixase ase pou 8a gousternoun ke i gkomenes....:lol:

power hornet
11/09/2007, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Νope! To 07 hornet έχει ΔΙΚΟ του κινητήρα σχεδιασμένο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για αυτό βασισμένο στον κινητήρα του CBR600RR 07.... H πρώτη φορά που σχεδιάζεται κινητήρας για γυμνό μηχανάκι και δεν του βάζουν κινητήρα απο SS με λιγότερα άλογα.... :D σιγουρα?μου φαινετε οτι στα περιοδικα ειχαν γραψει οτι φοραει κινητηρα απο cbr600rr του 2006 και ειχαν πει οτι ειναι πρωτοποριακο σε ενα naked να του βαλουν απο ss

sober
11/09/2007, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Νope! To 07 hornet έχει ΔΙΚΟ του κινητήρα σχεδιασμένο ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για αυτό βασισμένο στον κινητήρα του CBR600RR 07.... H πρώτη φορά που σχεδιάζεται κινητήρας για γυμνό μηχανάκι και δεν του βάζουν κινητήρα απο SS με λιγότερα άλογα.... :D


Επαναλαμβανεσαι...:rolleyes: :lol: :lol: :lol: :wave2:

McTalas
11/09/2007, 13:26
και αλλη μια ερωτηση... τα κλιπ ον τι ειναι???

Μην βαρατε ολοι μαζι!!! ειναι νεος και αδαεις στον χορο και εχω καποιες βλακωδης αποριες !!!

Defiant
11/09/2007, 13:31
Yamaha Fazer

αφου γουσταρεις street

sober
11/09/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
και αλλη μια ερωτηση... τα κλιπ ον τι ειναι???

Μην βαρατε ολοι μαζι!!! ειναι νεος και αδαεις στον χορο και εχω καποιες βλακωδης αποριες !!!

Τιμονι μια φορα..ΔΕΝ ειναι..αλλα για αυτη τη χρηση υπαρχουν...τωρα για λεπτομεριες αναμενε τους γνωστες...

:lol: :lol: :lol: :lol:

Defiant
11/09/2007, 13:34
Sorry ξεχασα την εικονα


103013

McTalas
11/09/2007, 13:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Yamaha Fazer

δεν μ'αρεσει... ασε που γυρνανε και τα καφσαερια(απο οτι λενε) και βρωμας βιτζίνα !!!

McTalas
11/09/2007, 13:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Τιμονι μια φορα..ΔΕΝ ειναι..αλλα για αυτη τη χρηση υπαρχουν...τωρα για λεπτομεριες αναμενε τους γνωστες...

:lol: :lol: :lol: :lol:


ναι ξερω οτι ειναι κατι πανω στο τιμονι ή προς τα εκει τελως παντων..αλλα δεν ξερω ακριβως τι ειναι και τι κανει??

sniper
11/09/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
δεν μ'αρεσει... ασε που γυρνανε και τα καφσαερια(απο οτι λενε) και βρωμας βιτζίνα !!!

Bασικά τ' αντερα μας γυρνάνε με αυτό το μηχανάκι αλλά περι ορέξεως....


Κλιπ ον είναι 2 ματσούκια που παριστάνουν το τιμόνι.....

idi
11/09/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ευχαριστο πολυ agelos για το καλωςορισμα!!!
απο γυμνα μου ερασει πολυ το Ζ750 (οχι ομως το καινουργιο.)το er-6 δεεν μου αρεσει κατηολου το er-6f ειναι λιγο καλυτερο.Αλλα ολοι μου λενε μην παρεις το Ζ750 γιατι θα πιανεσαι θα σε βαραει ο αερας (και με το ΧΤ μια χαρα με βαραει ο αερας)μην παρεις πιστιαρικο γιατι (και εχουν δικιο) δεν βολευει ειναι αλλη η χρηση του....μην το ενα μην το αλλο και εχω μπερδευτει ρε παιδια:mad:

στα ποσα σε βαραει ο αερας στο ΧΤ? γιατι στη τελικη του ΧΤ (κανα 140ρι????) με το Ζ750 δε θα εχεις προβλημα πιστεψε με....

δε το ειχα καταλαβει και εγω οτι στα ψηλα μηχανακια υπαρχει προβλημα με τον αερα... μεχρι που πηρα το freewind που εχει "και καλα φερινγκ" και στα ιδια χλμ με το Ζ1000 (ΠΧ 140) ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ...

Defiant
11/09/2007, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Bασικά τ' αντερα μας γυρνάνε με αυτό το μηχανάκι αλλά περι ορέξεως....


Κλιπ ον είναι 2 ματσούκια που παριστάνουν το τιμόνι.....

Ok τοτε :D


103014

sniper
11/09/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
στα ποσα σε βαραει ο αερας στο ΧΤ? γιατι στη τελικη του ΧΤ (κανα 140ρι????) με το Ζ750 δε θα εχεις προβλημα πιστεψε με....

δε το ειχα καταλαβει και εγω οτι στα ψηλα μηχανακια υπαρχει προβλημα με τον αερα... μεχρι που πηρα το freewind που εχει "και καλα φερινγκ" και στα ιδια χλμ με το Ζ1000 (ΠΧ 140) ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ...

Εκείνο το καϋμένο το Freewind το ρώτησες αν σε αντέχει πάνω του; :D

afrotwin
11/09/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ok τοτε :D

afto ama to paris na zitisis ke ximiki toualeta me ta accesouar...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
11/09/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ok τοτε :D

Λοιπόν εσένα σ'αγαπώ σ'εκτιμώ και το μηχανάκι σου το λατρεύω φτου φτου σκόρδα αλλά αυτή τη βάση για τη μπαγκαζιέρα ξήλωσέ τηνε επειγόντως !:uplate: :uplate:

mixalakis
11/09/2007, 13:44
Φίλε καλωσήρθες!

Καταρχήν κλιπ ον είναι ουσιαστικά το κομμάτι του τιμονιού πάνω στο οποίο είναι τα γριπ, οι μανέτες, οι διακόπτες κτλ. Δεν είναι το τιμόνι.
Για αυτό λέμε ότι τα SS έχουν τα κλιπ ον κάτω από την πλάκα του πιρουνιού.
Εννοείται ότι με μηχανάκι που έχει τα κλιπ ον κάτω από την πλάκα του πιρουνιού, ξέχνα την καθημερινή μετακίνηση στην πόλη. Βασικά δεν κάνουν ούτε για ταξίδι, αλλά μόνο για πίστα ή για την καφετέρια!

Για αυτό που χρειάζεσαι το καλύτερο είναι κάτι σε v-strom ή αν θες πιο πολύ γκάζι ένα από τα γυμνά που σου έχουν προτείνει και οι άλλοι. Πιο καλά θερούνται τα gsf και hornet.
Αν θες και κανένα ταξιδάκι τότε το γυμνό δεν σου κάνει και οι μόνες λύσες είναι το fazer και το cbf 600 το πρώτο για πιο σπορ και άγριο χαρακτήρα και το δεύτερο πιο allaround.

vassilis88
11/09/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
και αλλη μια ερωτηση... τα κλιπ ον τι ειναι???

δες τα πως ειναι στο ρ6. τα αλλα 2 εχουν τιμονι..


103015

Defiant
11/09/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
afto ama to paris na zitisis ke ximiki toualeta me ta accesouar...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εχει στον standard εξοπλισμο :lol: :lol: :lol:

και δεν βρωμας βιτζινα

τσεκαρισμενο αυτο το τελευταιο :lol: :lol: :lol:

Defiant
11/09/2007, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Λοιπόν εσένα σ'αγαπώ σ'εκτιμώ και το μηχανάκι σου το λατρεύω φτου φτου σκόρδα αλλά αυτή τη βάση για τη μπαγκαζιέρα ξήλωσέ τηνε επειγόντως !:uplate: :uplate:

Μα ειναι cult

το ασχημαινει και λιγο :bawl: :rotflmao: :bawl:

McTalas
11/09/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
στα ποσα σε βαραει ο αερας στο ΧΤ? γιατι στη τελικη του ΧΤ (κανα 140ρι????) με το Ζ750 δε θα εχεις προβλημα πιστεψε με....

δε το ειχα καταλαβει και εγω οτι στα ψηλα μηχανακια υπαρχει προβλημα με τον αερα... μεχρι που πηρα το freewind που εχει "και καλα φερινγκ" και στα ιδια χλμ με το Ζ1000 (ΠΧ 140) ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΤΕΞΩ ΠΑΝΩ ΤΟΥ...

ναι καπου τοσο...που να παει παραπανω το ριμαδακι μου...

δλδ προτεινεις Ζ??

cartman
11/09/2007, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Και μετα τον προλογο μπαινω και στο κυριως θεμα,

Ποιο μηχανακι ειναι πιο καταλληλο για την χρηση που θελω??
(Δεν ψαχνω για την τελεια λυση αλλα για μια μεση λυση που να μπωρο να συνδιασω καθημερινη χρηση και μακρινες βολτες)

Ειναι το RR ή to R6 βολικο για καθημερινη χρηση στην πολη??


Να πάρω καποιο Z750,Hornet, Gsr??

(Το βασικο μου δηλιμα ειναι αναμεσα σε CBR600RR 2003 ή CBR600F 2003 ?? πιο απο τα 2?Δεν ψαχνω το πιο δινατο,τα αλογα του F ειναι υπεραρκετα (και απο το ΧΤ μου μια χαρα ειναι!!!)

Σας παρακαλω εχω "προβλημα" μεγαλο βγαλτε με απο το αδιεξοδο που βρισκομαι!!!

Α!! και να μην ξεχασω σε ολα αυτα πρεπει να συνυπολογιστουν και το κοστος χρησης (λαδια,λαστιχα,σερβις,ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ,ανταλακτικα,αντιπροσ ωπεια,εξηπυρετηση πελατωνκτλ κτλ)και ισως κοστος απο πτωσεις (μακρια απο εμας!!)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τον κοπο που κανατε να το διαβασετε καλη σας μερα...!!!
Καλοσώρισες αγόρι :wave2:

Λές πρώτα να πάρεις γυμνό, μετά το CBR600RR 2003 ή CBR600F 2003 και τελικά ότι σου κάνει και το ΧΤ σου!

Πρώτα φίλε αποφάσισε κατηγορία. Για την χρήση που θές θα έλεγα 600άρι street (όχι ss). Έτσι και αλλιώς από XT δεν είναι πολύ σώφρον να πάς σε ss. Τα street έχουν και το γκάζι που θές αλλά και αρκετά άνετη θέση οδήγησης (σε σύγκριση με τα ss πάντα).
Εκτός φυσικά αν τρελλένεσαι για τα ss, οπότε μαλλον δεν θα μας ρωτούσες για γυμνά κ.τ.λ αλλά θα πήγαινες κατευθείαν στην ερώτηση πιο ss να πάρω!

Όταν αποφασίσεις κατηγορία, εκεί αρχίζουν τα δύσκολα. Θα διαλέξεις μάρκα και μοντέλο ανάλογα με το τί σου αρέσει, τα λεφτά σου κτλ κτλ και πιστεύω σε αυτό το σημείο τα παιδιά απο το φορουμ θα είναι σε θέση να σε βοηθήσουν πολύ για το πιο είναι αξιόπιστο, οικονομικό, γρήγορο ροπάτο κτλ κτλ

Αυτά απο μένα...
:beer: :beer:

Λεωνίδας
11/09/2007, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ναι καπου τοσο...που να παει παραπανω το ριμαδακι μου...

δλδ προτεινεις Ζ?? μετά από πολλή και αντικειμενική σκέψη αυτό θα προτείνει :lol:

mixalakis
11/09/2007, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
δεν μ'αρεσει... ασε που γυρνανε και τα καφσαερια(απο οτι λενε) και βρωμας βιτζίνα !!!

Ποιός τα λέει αυτά ρε παιδιά;

Έχω fazer 3 χρόνια και δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Μόνο όταν θες να πάρεις κάτι από την βαλίτσα σε σημαδεύουν οι εξατμήσεις και τρως καυσαέρια.

Είναι μια χαρά μηχανάκι και στην καθημερινή χρήση και σε ταξίδι και εγώ το πουλάω για να πάρω κάτι πολύ καλύτερο και όχι γιατί έχει κάποιο πρόβλημα.

McTalas
11/09/2007, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Φίλε καλωσήρθες!

Καταρχήν κλιπ ον είναι ουσιαστικά το κομμάτι του τιμονιού πάνω στο οποίο είναι τα γριπ, οι μανέτες, οι διακόπτες κτλ. Δεν είναι το τιμόνι.
Για αυτό λέμε ότι τα SS έχουν τα κλιπ ον κάτω από την πλάκα του πιρουνιού.
Εννοείται ότι με μηχανάκι που έχει τα κλιπ ον κάτω από την πλάκα του πιρουνιού, ξέχνα την καθημερινή μετακίνηση στην πόλη. Βασικά δεν κάνουν ούτε για ταξίδι, αλλά μόνο για πίστα ή για την καφετέρια!

Για αυτό που χρειάζεσαι το καλύτερο είναι κάτι σε v-strom ή αν θες πιο πολύ γκάζι ένα από τα γυμνά που σου έχουν προτείνει και οι άλλοι. Πιο καλά θερούνται τα gsf και hornet.
Αν θες και κανένα ταξιδάκι τότε το γυμνό δεν σου κάνει και οι μόνες λύσες είναι το fazer και το cbf 600 το πρώτο για πιο σπορ και άγριο χαρακτήρα και το δεύτερο πιο allaround.

ευχαριστω πολυ ,καλως σας βρηκα και απο οτι φαινεται θα "υποφερεται" με τις ερωτησεις μου !!!:D

οκ καταλαβα για τα κλιπ ον και εγω αυτο νομιζα αλλα δεν ηξερα σιγουρα. το ν-στρομ το εχω οδιγησει και ειναι υπεροχο αλλα...ειναι ασχημο!!! τωρα ειμαι καπου αναμεσα σε Ζ και cbr 600 F

sniper
11/09/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
.....τωρα ειμαι καπου αναμεσα σε Ζ και cbr 600 F

Ωραία...... καταλήγουμε κάπου :rolleyes:

afrotwin
11/09/2007, 13:58
το ν-στρομ το εχω οδιγησει και ειναι υπεροχο αλλα...ειναι ασχημο!!!

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

oxi apla asximo ine teras asximias...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


pes to se olous tous kakogoustous pou to agorasan ke prasvaloun tin dimosia es8itiki me afto to asximo kataskevasma...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/09/2007, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ωραία...... καταλήγουμε κάπου :rolleyes:

8a perimeni na vgi ena mixanaki pou na legete Zcbr ke teliose i ipo8esi min asxoliste alo...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
11/09/2007, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ευχαριστω πολυ ,καλως σας βρηκα και απο οτι φαινεται θα "υποφερεται" με τις ερωτησεις μου !!!:D

οκ καταλαβα για τα κλιπ ον και εγω αυτο νομιζα αλλα δεν ηξερα σιγουρα. το ν-στρομ το εχω οδιγησει και ειναι υπεροχο αλλα...ειναι ασχημο!!! τωρα ειμαι καπου αναμεσα σε Ζ και cbr 600 F

me kati apedeftous ke asxetous opos esi file exoume mpleksi ke sto telos 8a mas vgaloun mixanes trasformers...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
11/09/2007, 14:01
Εγώ προτείνω CBF 600 (δεν θέλω ου):lol:

Μια χαρά μηχανάκι είναι, αξιοπιστότατο παρακαλώ, ανετότατο, δουλεύει βελούδινα, δεν αφήνει παραπονεμένο τον αναβάτη στην πολύωρη οδήγηση, προστατεύει αρκετά απ'τον αέρα (καλά σε σύγκριση με το ΧΤ θα λες πουν'ο αέρας ΟΕΟ:lol: ) φορτώνεται αβέρτα και μεσα στην πόλη το χειρίζεσαι σαν παπί σχεδόν.

Ήπιων τόνων γλυκύτατο μηχάνημα κι αγριεύει κιόλας μετά τις 8 :lol:

Μπορεί να μην είναι κουκλάρα αλλά έχει...:look:... αφτερμάρκετ εξάτμιση (το δικό μου τουλάχιστον):lol:

15000 χιλιόμετρα μέχρι στιγμής κι αν δεν μου είχε καρφωθεί το 1000άρι στην ψυχή πιστεύω ότι δεν θα το άλλαζα ποτέ !

Ρίχτου μια ματιά, δεν θα χάσεις τίποτα :beer: :beer:


Λεώ δεν έχω άλλη φωτό στη δουλειά, την έκανα ξεπατικωτούρα απ'τα μοντέλα :lol:


103016

afrotwin
11/09/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εγώ προτείνω CBF 600 (δεν θέλω ου):lol:

Μια χαρά μηχανάκι είναι, αξιοπιστότατο παρακαλώ, ανετότατο, δουλεύει βελούδινα, δεν αφήνει παραπονεμένο τον αναβάτη στην πολύωρη οδήγηση, προστατεύει αρκετά απ'τον αέρα (καλά σε σύγκριση με το ΧΤ θα λες πουν'ο αέρας ΟΕΟ:lol: ) φορτώνεται αβέρτα και μεσα στην πόλη το χειρίζεσαι σαν παπί σχεδόν.

Ήπιων τόνων γλυκύτατο μηχάνημα κι αγριεύει κιόλας μετά τις 8 :lol:

Μπορεί να μην είναι κουκλάρα αλλά έχει...:look:... αφτερμάρκετ εξάτμιση (το δικό μου τουλάχιστον):lol:

15000 χιλιόμετρα μέχρι στιγμής κι αν δεν μου είχε καρφωθεί το 1000άρι στην ψυχή πιστεύω ότι δεν θα το άλλαζα ποτέ !

Ρίχτου μια ματιά, δεν θα χάσεις τίποτα :beer: :beer:


Λεώ δεν έχω άλλη φωτό στη δουλειά, την έκανα ξεπατικωτούρα απ'τα μοντέλα :lol:


kalo ine ke exi ke kali aksia metafitefsis...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McTalas
11/09/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Καλοσώρισες αγόρι :wave2:

Λές πρώτα να πάρεις γυμνό, μετά το CBR600RR 2003 ή CBR600F 2003 και τελικά ότι σου κάνει και το ΧΤ σου!

Πρώτα φίλε αποφάσισε κατηγορία. Για την χρήση που θές θα έλεγα 600άρι street (όχι ss). Έτσι και αλλιώς από XT δεν είναι πολύ σώφρον να πάς σε ss. Τα street έχουν και το γκάζι που θές αλλά και αρκετά άνετη θέση οδήγησης (σε σύγκριση με τα ss πάντα).
Εκτός φυσικά αν τρελλένεσαι για τα ss, οπότε μαλλον δεν θα μας ρωτούσες για γυμνά κ.τ.λ αλλά θα πήγαινες κατευθείαν στην ερώτηση πιο ss να πάρω!

Όταν αποφασίσεις κατηγορία, εκεί αρχίζουν τα δύσκολα. Θα διαλέξεις μάρκα και μοντέλο ανάλογα με το τί σου αρέσει, τα λεφτά σου κτλ κτλ και πιστεύω σε αυτό το σημείο τα παιδιά απο το φορουμ θα είναι σε θέση να σε βοηθήσουν πολύ για το πιο είναι αξιόπιστο, οικονομικό, γρήγορο ροπάτο κτλ κτλ

Αυτά απο μένα...
:beer: :beer:

Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου !!! δεν ξερω ποια κατηγορια να διαλεξω... η καρδια μου λεει ss αλλα ολοι εχουν πεσει πανω μου να με φανε (οχι εσεις του φορουμ)
"και που θα το πας και θα σκοτωθεις και παρε αυτο ειναι καλυτερο και παρε εκεινο ειναι πιο ασφαλες και με αυτο θα τρωσ κρυο κτλ κτλ"

και με εχουν φτασει σε μια κατασταση παροξυσμου!! γιαυτο οτν λογο κανω μια ερωτηση να ακουσω αποψεις γενικα για ολες τις κατηγοριες μηπως και καταφερω να ωγαλω ακρη (αλλα μαλλον θα παω να παρω κανενα cbr να μου φειγει και εμενα η κ@βλα)

afrotwin
11/09/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου !!! δεν ξερω ποια κατηγορια να διαλεξω... η καρδια μου λεει ss αλλα ολοι εχουν πεσει πανω μου να με φανε (οχι εσεις του φορουμ)
"και που θα το πας και θα σκοτωθεις και παρε αυτο ειναι καλυτερο και παρε εκεινο ειναι πιο ασφαλες και με αυτο θα τρωσ κρυο κτλ κτλ"

και με εχουν φτασει σε μια κατασταση παροξυσμου!! γιαυτο οτν λογο κανω μια ερωτηση να ακουσω αποψεις γενικα για ολες τις κατηγοριες μηπως και καταφερω να ωγαλω ακρη (αλλα μαλλον θα παω να παρω κανενα cbr να μου φειγει και εμενα η κ@βλα)

pantos oti paris kanonise na min se pernane ta papakia
na exis ke tin aksioprepia sou re pedi mou...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
11/09/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
kalo ine ke exi ke kali aksia metafitefsis...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Και μετανάστευσης :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

mixalakis
11/09/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
το ν-στρομ το εχω οδιγησει και ειναι υπεροχο αλλα...ειναι ασχημο!!!

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

oxi apla asximo ine teras asximias...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


pes to se olous tous kakogoustous pou to agorasan ke prasvaloun tin dimosia es8itiki me afto to asximo kataskevasma...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Είναι εξαιρετικό μηχανάκι αλλά και εμένα δεν μου αρέσει.

Είχα ακριβώς το ίδιο δίλλημα 3 χρόνια πριν.

Υπήρχε έλλειψη από Fazer τότε και το σκεφτόμουν για CBF αλλά δεν...
Μια χαρά αλλά θυμίζει μηχανή του 80.
Επειδή αργούσε το Fazer είπα μήπως τελικά έπερνα το v-strom αλλά θα μου έλειπε το γκάζι σίγουρα. Για Ζ δεν το συζητούσα γιατί κάνω και ταξιδάκια.

vassilis88
11/09/2007, 14:17
μκταλα εχεις πμ

lampros_fazer
11/09/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από power hornet
σιγουρα?μου φαινετε οτι στα περιοδικα ειχαν γραψει οτι φοραει κινητηρα απο cbr600rr του 2006 και ειχαν πει οτι ειναι πρωτοποριακο σε ενα naked να του βαλουν απο ss
Πρωτοποριακό ε..; :lol::lol:

cartman
11/09/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου !!! δεν ξερω ποια κατηγορια να διαλεξω... η καρδια μου λεει ss αλλα ολοι εχουν πεσει πανω μου να με φανε (οχι εσεις του φορουμ)
"και που θα το πας και θα σκοτωθεις και παρε αυτο ειναι καλυτερο και παρε εκεινο ειναι πιο ασφαλες και με αυτο θα τρωσ κρυο κτλ κτλ"

και με εχουν φτασει σε μια κατασταση παροξυσμου!! γιαυτο οτν λογο κανω μια ερωτηση να ακουσω αποψεις γενικα για ολες τις κατηγοριες μηπως και καταφερω να ωγαλω ακρη (αλλα μαλλον θα παω να παρω κανενα cbr να μου φειγει και εμενα η κ@βλα)

Ωραία άρα κατέληξες σε ss! Η καύλα φίλαράκι θα σου φύγει με οποιοδήποτε streetaki άνω των 60-70 αλόγων! είναι και πολύστροφα οπότε μην το σκέφτεσαι.
Το cbr600f εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και θα το προτιμούσα από τα πιό επιθετικά ss π.χ. cbr 600 ή gsxr600 κ.τ.λ.

Η γνώμη μου είναι να πάς σε τιμόνια και δυνατά street 600 στα 90+ άλογα όπως hornet, fazer, gsr, z κτλ. Τα κλιπ όν δεν είναι για σένα (ούτε για μένα) προς το παρόν επειδή απλά δεν θα μπορείς να το αξιοποιήσεις ένα τέτοιο μηχανάκι.
Τώρα αν η καρδιά σου λέει ss φίλε : απλά άκου την, αλλά με τον νού σου και ΜΑΘΕ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ πρώτα πρίν το πατήσεις.
:beer: :beer:

road spirit
11/09/2007, 15:08
και μια απορια(χωρις να θελω να παρεξηγηθω) δλδ όσοι εχουν ss sbk ktl τα εχουν μονο για το ΣΚ και για καθε μερα χρησημοποιουν καποιο παπι ή καποιο αμαξι??
ε όχι και αμάξι :mad: , 2ο δίκυκλο ναι


αλλα μαλλον θα παω να παρω κανενα cbr να μου φειγει και εμενα η κ@βλα
κάνε τη κάβλα σου λοιπον, αλλά μην το χαραμίσεις το μηχανάκι σε πλατείες και καφετέρειες...
Πάρε και ενα μεταχειρο παπί να κάνεις τη δουλειά σου καθε μέρα

noe13
11/09/2007, 15:24
Ακου φιλε μου πριν την αγορα μοτοσυκλετας υπαρχουν καποιες ερωτησεις που πρεπει να κανεις στον εαυτο σου.Αν εισαι ο ανθρωπος που η ζωη σου ξεκιναει μετα τα 200, περιμενεις πως και πως να ερθει το ΣΚ για να πας στη πιστα και ψαχνεσαι γενικα με οριακες γραμμες και στροφες τοτε τα ss ειναι φτιαγμενα για σενα.Αν οχι καλυτερα πηγαινε σε μεση λυση οπως τα μεσαια street γιατι ενα ss με σενα πανω θα αισθανεται οπως εσυ με τη πιο βαρετη γκομενα του κοσμου.

agelos
11/09/2007, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
me kati apedeftous ke asxetous opos esi file exoume mpleksi ke sto telos 8a mas vgaloun mixanes trasformers...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


δε χαλαρωνεις λιγο afrotwin ? πως του την λες ετσι του ανθρωπου ?

κι αμα το λοιπον εισαι γνωστης βοηθησε τον να μαθει !!!! :mad: :mad:

παντως εγω γουσταρω τρελα μηχανη transformer :

μεταμορφωση απο : GSXR 1000 σε MONICA BELLOUCI
:eyepop: :eyepop: :a8: :a8: :a30: :a30: :a30:

noe13
11/09/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
δε χαλαρωνεις λιγο afrotwin ? πως του την λες ετσι του ανθρωπου ?

κι αμα το λοιπον εισαι γνωστης βοηθησε τον να μαθει !!!! :mad: :mad:

παντως εγω γουσταρω τρελα μηχανη transformer :

μεταμορφωση απο : GSXR 1000 σε MONICA BELLOUCI
:eyepop: :eyepop: :a8: :a8: :a30: :a30: :a30: +1000

KaTaNaS
11/09/2007, 15:35
ΚΤΜ 690


πάρτην τώρα που είναι άβγαλτη... γιατι προοιωνίζεται να σηκωνει ψηλά τον αμανέ! :a01:


παρε μονοκυλινδρο φιλαρακι... ουτως ή άλλως δεν ανεφερες τιποτα για ταξίδια!

devil's animal
11/09/2007, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ΚΤΜ 690


πάρτην τώρα που είναι άβγαλτη... γιατι προοιωνίζεται να σηκωνει ψηλά τον αμανέ! :a01:


παρε μονοκυλινδρο φιλαρακι... ουτως ή άλλως δεν ανεφερες τιποτα για ταξίδια!


+690

θα συμφωνησω με τον συνονοματο γιατι απ'οτι καταλαβα το μακρια σου θα ειναι........το λαυριο!




και μπαινει και πιστα ανετοτατα..με πολυ παιχνιδι!
:beer:

Ζεύκας
11/09/2007, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου !!! δεν ξερω ποια κατηγορια να διαλεξω...



φιλαράκι....


































































πάρε βέσπα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Meyaleleth
11/09/2007, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
yeap! papi rulez!

<----- :D :D

gcrook
11/09/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth
<----- :D :D

"I'm with stupid" θυμισε αυτο....:lol:

bartlal
11/09/2007, 17:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
"I'm with stupid" θυμισε αυτο....:lol:

εμενα παλι μου θυμησε αυτο! :D :blush: :smilea:


103081

Ζεύκας
11/09/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Meyaleleth
<----- :D :D

meaning?

McTalas
11/09/2007, 18:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
φιλαράκι....


































































πάρε βέσπα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filaraki ksereis apo vespa kai an nai ti kivika na parw?kai pia einai pio kali gia thn doulia pou thn thelw??kai poso tha kanei??:D :D

Pantos sas eyxaristo olous gia ts gnomes pragmatika me voithisate kai nai epitelous katelixa!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
11/09/2007, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
filaraki ksereis apo vespa kai an nai ti kivika na parw?kai pia einai pio kali gia thn doulia pou thn thelw??kai poso tha kanei??:D :D

Pantos sas eyxaristo olous gia ts gnomes pragmatika me voithisate kai nai epitelous katelixa!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


ΚΑΙ?????
:confused: :confused: :confused:

McTalas
11/09/2007, 19:02
ti kai ? den exei kai...

rwthsa. apanthsate kai me voithisate na apofasisw! ayta kai pali eyxaristw!!

McTalas
11/09/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ωραία άρα κατέληξες σε ss! Η καύλα φίλαράκι θα σου φύγει με οποιοδήποτε streetaki άνω των 60-70 αλόγων! είναι και πολύστροφα οπότε μην το σκέφτεσαι.
Το cbr600f εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και θα το προτιμούσα από τα πιό επιθετικά ss π.χ. cbr 600 ή gsxr600 κ.τ.λ.

Η γνώμη μου είναι να πάς σε τιμόνια και δυνατά street 600 στα 90+ άλογα όπως hornet, fazer, gsr, z κτλ. Τα κλιπ όν δεν είναι για σένα (ούτε για μένα) προς το παρόν επειδή απλά δεν θα μπορείς να το αξιοποιήσεις ένα τέτοιο μηχανάκι.
Τώρα αν η καρδιά σου λέει ss φίλε : απλά άκου την, αλλά με τον νού σου και ΜΑΘΕ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ πρώτα πρίν το πατήσεις.
:beer: :beer:

οτι και να παρω street ή ss την επομενη που θα το στρωσω(αν ειναι καινουριο) θα παω σε κανενα css ή 0-300 τα λεφτα τα εχω στην ακρη οποτε με το τσιπισω το μοτορι εφυγα!!!

Ζεύκας
11/09/2007, 21:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
filaraki ksereis apo vespa kai an nai ti kivika na parw?kai pia einai pio kali gia thn doulia pou thn thelw??kai poso tha kanei??:D :D

Pantos sas eyxaristo olous gia ts gnomes pragmatika me voithisate kai nai epitelous katelixa!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


και σε τι κατεληξες ρε θα μας πεις?







































σε βέσπα αυτόματη ή κλασσική με ταχύτητες στο χέρι? :lol:


σοβαρα για λέγε!
κ μπράβο που θες να μπείς για μαθήματα κατ'ευθείαν! πίστεψε με σε νιώθω.
πάντως να ξέρεις ότι για τα μαθήματα θα πρέπει να κάνεις κράτηση αρκετό καιρό πριν την επιθυμητή ημερομηνία!

:beer: :beer: :beer:

McTalas
11/09/2007, 22:04
Nai re gamoto to xerw pws exei kati san lista anamonis!!:mad:

arxika tha parw ena podilato me voithitikes rodes!! meta ama kataferw na vgalw tis rodes xoris na pesw tha xanakanw ena post gia to ti prepei na agorasw meta :D :D

(xoris plaka)
kateliksa meta apo poly orimi skepsi sto CBR 600 RR !!!!!!!:a8: :a8:
kai epidi den pezei h pithanotita 2007 pame apo 2003 kai vlepoume

opoios kserei kapoion pou kserei kapoion pou kserei kapoion na kserei kapoion allon oti pouliete kanena en logo mixanaki as mpei sto kopo na mou to sfiriksei(kleftika,vlaxika opws volevei ton kathena)

Ζεύκας
11/09/2007, 22:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Nai re gamoto to xerw pws exei kati san lista anamonis!!:mad:

arxika tha parw ena podilato me voithitikes rodes!! meta ama kataferw na vgalw tis rodes xoris na pesw tha xanakanw ena post gia to ti prepei na agorasw meta :D :D

(xoris plaka)
kateliksa meta apo poly orimi skepsi sto CBR 600 RR !!!!!!!:a8: :a8:
kai epidi den pezei h pithanotita 2007 pame apo 2003 kai vlepoume

opoios kserei kapoion pou kserei kapoion pou kserei kapoion na kserei kapoion allon oti pouliete kanena en logo mixanaki as mpei sto kopo na mou to sfiriksei(kleftika,vlaxika opws volevei ton kathena)

οκ άμα το γουστάρεις καλορίζικο και καλοτάξιδο!αλλά...

...θα το έχεις για κάθε μέρα? :sick:

McTalas
11/09/2007, 22:26
Σιγουρα δεν θα το εχω για το ΣΚ και για καφε μονο!!!

και σε πιστα θα μπω(με το που μαθω να στριβω)
και τα ταξιδακια μου θα κανω οσο μακρια μπορω

και το σιγουρο ειναι πως καθε μερα θα γραφει 40 Km σε καρεα - μεσογειων - μαραθωνος κτλ!!

τωρα αυτο το τελευταιο δεν ξερω αν ειναι και πολυ σωστο...

θα δουμε κατσε να παρω το μηχανακι...

ισως να καβατζωσω το innova του ξαδελφου μου για δευτερο.

Αυτο που με αποσχολει ειναι πως θα απαλλαγω απο το ΧΤ:sick:

mixalakis
12/09/2007, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Σιγουρα δεν θα το εχω για το ΣΚ και για καφε μονο!!!

και σε πιστα θα μπω(με το που μαθω να στριβω)
και τα ταξιδακια μου θα κανω οσο μακρια μπορω

και το σιγουρο ειναι πως καθε μερα θα γραφει 40 Km σε καρεα - μεσογειων - μαραθωνος κτλ!!

τωρα αυτο το τελευταιο δεν ξερω αν ειναι και πολυ σωστο...

θα δουμε κατσε να παρω το μηχανακι...

ισως να καβατζωσω το innova του ξαδελφου μου για δευτερο.

Αυτο που με αποσχολει ειναι πως θα απαλλαγω απο το ΧΤ:sick:

Τώρα αρχίζουν τα προβλήματα!

cartman
12/09/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
θα δουμε κατσε να παρω το μηχανακι...

ισως να καβατζωσω το innova του ξαδελφου μου για δευτερο.

Αυτο που με αποσχολει ειναι πως θα απαλλαγω απο το ΧΤ:sick:
Να μια φανταστική ιδέα που μόνο ΕΓΩ θα μπορούσα να σκεφτώ...

ΚΡΑΤΑ ΤΟ σαν 2ο μηχανάκι :sun:
:smokin:

McTalas
12/09/2007, 11:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Να μια φανταστική ιδέα που μόνο ΕΓΩ θα μπορούσα να σκεφτώ...

ΚΡΑΤΑ ΤΟ σαν 2ο μηχανάκι :sun:
:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Στην τελικη αν δεν το παρει κανενας ουτε και γι αανταλακτικα θα το στειλω στο νησι να το παιζω και εντουρας οταν θα πηγαινω.

apav
12/09/2007, 13:04
Απόσυρση. :p

McTalas
12/09/2007, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
Απόσυρση. :p

παιζει τετοια λυση ????

που?

πως?

road spirit
12/09/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
και τα ταξιδακια μου θα κανω οσο μακρια μπορω
ε δεν θα πας και πολύ μακριά πάνω σε ενα 600RR, trust me










τόοοσο γΚ@υλ@μένος ρε παιδάκι μου με αυτό το μηχανάκι ?? :lol:

λοιπόν, με το καλο να το πάρεις και να το χαρείς και πολλά και ασφαλή χλμ...

atom_smasher
12/09/2007, 13:34
αιγαλεΩ.

McTalas
12/09/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ε δεν θα πας και πολύ μακριά πάνω σε ενα 600RR, trust me










τόοοσο γΚ@υλ@μένος ρε παιδάκι μου με αυτό το μηχανάκι ?? :lol:

λοιπόν, με το καλο να το πάρεις και να το χαρείς και πολλά και ασφαλή χλμ...

Ευχαριστω :) :)

ενταξει δεν θα παω και στη γερμανια για τουρινγκ !!

και τι δλδ προτινεις εσυ να παρω??(εχω αποφασισει, αλλα τσι κουβεντα να κανουμε!!)

McTalas
12/09/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
αιγαλεΩ.

αιγαλεω που?

KaTaNaS
12/09/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
παιζει τετοια λυση ????

που?

πως?

aposyrsh moto kanei h daihatsu me ekptwsh mexri 2000 eyrw gia ta sirion cuore kai terios

road spirit
12/09/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Ευχαριστω :) :)
ενταξει δεν θα παω και στη γερμανια για τουρινγκ !!
και τι δλδ προτινεις εσυ να παρω??(εχω αποφασισει, αλλα τσι κουβεντα να κανουμε!!)

αυτό που γουστάρεις! εφόσον ξέρεις και τους περιορισμούς με τους οποίους θα πρέπει να συμβιβαστείς, και παρόλα αυτά λες "οκ, θα το υποστώ", μη κολλάς, τράβα πάρτο και κάνε το κέφι σου! Απλά να ξέρεις τι ειναι αυτό που παίρνεις.
H άνεση και η ευκολία μετακίνησης είναι το πρόβλημα του RR. Αυτό έχω (μοντέλο '05) και για τη χρήση για την οποια το θέλω, ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Απλά δεν το κυκλοφορώ μεσα στη πολη
:wave2:

McTalas
12/09/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αυτό που γουστάρεις! εφόσον ξέρεις και τους περιορισμούς με τους οποίους θα πρέπει να συμβιβαστείς, και παρόλα αυτά λες "οκ, θα το υποστώ", μη κολλάς, τράβα πάρτο και κάνε το κέφι σου! Απλά να ξέρεις τι ειναι αυτό που παίρνεις.
H άνεση και η ευκολία μετακίνησης είναι το πρόβλημα του RR. Αυτό έχω (μοντέλο '05) και για τη χρήση για την οποια το θέλω, ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Απλά δεν το κυκλοφορώ μεσα στη πολη
:wave2:

τους περιορισμους τους ξερω,δεν τους εχω ζησει ομως (με καταλαβαιβεις νομιζω??)
δεν ειχα ποτε ss και παντα ηθελα,οποτε θα το κανω και αν δεν μου αρεσει (που δεν νομιζω!!!) το αλλαζω !!

αλλα το μηχανακι θα το παρω γιατι μ'αρεσει.Τωρα για το καθε μερα μεσα στην πολη θα δουμε...
η πιο ευκολη λυση ειναι το innova του ξαδελφου

δεν προκειτε να πηγαινω και ομονια ,αντε κανενα αιγαλεω απο χαμοστερνας.

apav
12/09/2007, 14:53
ΑΠΟΣΥΡΣΗ 1 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=39388&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 2 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=36393&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 3 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=6023&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 4 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=7279&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 5 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=29671&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 6 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=25341&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 7 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=22070&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 8 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=21806&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 9 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8163&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

ΑΠΟΣΥΡΣΗ 10 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=14374&highlight=%E1%F0%FC%F3%F5%F1%F3%E7)

και πάει λέγοντας. :wave2:

cartman
12/09/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
τους περιορισμους τους ξερω,δεν τους εχω ζησει ομως (με καταλαβαιβεις νομιζω??)
δεν ειχα ποτε ss και παντα ηθελα,οποτε θα το κανω και αν δεν μου αρεσει (που δεν νομιζω!!!) το αλλαζω !!

αλλα το μηχανακι θα το παρω γιατι μ'αρεσει.Τωρα για το καθε μερα μεσα στην πολη θα δουμε...
η πιο ευκολη λυση ειναι το innova του ξαδελφου

δεν προκειτε να πηγαινω και ομονια ,αντε κανενα αιγαλεω απο χαμοστερνας.

Ρε σειρά (του 81 και εσύ ε) δεν είμαστε και 60 χρόνων! 26 χρονών παλικάρι είσαι γμτ!
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ το μηχανάκι που πραγματικά γουστάρεις και άς πιαστείς και λίγο καθημερινά. Η ευχαρίστηση που θα σου δίνει και η χαρά όταν το κοιτάς και το βολτάρεις θα τα επικαλύπτει όλα!!!
ΠΑΡΤΟ με 1000 από μένα

Έτσι κι αλλιώς μπορείς πάντα να το πουλήσεις αν καταλάβεις ότι έκανες λάθος (δεν χάθηκε και ο κόσμος και δεν θα χάσεις και πάρα πολλά ευρά αν το πάρεις μετάχειρο) ή η άλλη λύση που θα πρότεινα είναι να αρχίσεις γυμναστήριο (ώμους πλάτες κ.τ.λ) :a01:

Άντε ρε καλοτάξιδος να είσαι :beer: :beer: :beer:

McTalas
12/09/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ρε σειρά (του 81 και εσύ ε) δεν είμαστε και 60 χρόνων! 26 χρονών παλικάρι είσαι γμτ!
ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ το μηχανάκι που πραγματικά γουστάρεις και άς πιαστείς και λίγο καθημερινά. Η ευχαρίστηση που θα σου δίνει και η χαρά όταν το κοιτάς και το βολτάρεις θα τα επικαλύπτει όλα!!!
ΠΑΡΤΟ με 1000 από μένα

Έτσι κι αλλιώς μπορείς πάντα να το πουλήσεις αν καταλάβεις ότι έκανες λάθος (δεν χάθηκε και ο κόσμος και δεν θα χάσεις και πάρα πολλά ευρά αν το πάρεις μετάχειρο) ή η άλλη λύση που θα πρότεινα είναι να αρχίσεις γυμναστήριο (ώμους πλάτες κ.τ.λ) :a01:

Άντε ρε καλοτάξιδος να είσαι :beer: :beer: :beer:

tou '81 και '01 Ε ΕΣΣΟ !!
Φυσικα και δεν ειμαι μεγαλος,και το μηχανακι θα το παρω γιατι και στην τελικη να μην μου αρεσει θα ειναι δικια μου επιλογη και αν το βαρεθω καποτε(???)) το πεταω και περνω την βεσπα την αυτοματη που δεν βρεχεσαι , δεν κρυωνεις,δεν μυριζει αμα κλασεις κτλ κτλ

Και μην νομιζεται πως με το "cayman" που εχω για μηχανακι δεν κουραζομαι... Εχει εναν συμπλεκτη (που ειναι πετρα !!!) που στα φαναρια αν δεν μπορεσεις να βαλεις νεκρα εν κινηση δεν μπαινει που να χτυπιεσαι ολη μερα !!!! Μεχρι που παραλιγο να παθω "συνδρομο καρπιαιου σωληνα" την γλητωσα με τενοντιτιδα !!!

McTalas
12/09/2007, 17:35
και ποσο πιο φθηνα ειναι με την αποσυρση??

ειναι ιδια η διαφορα για ολες τις αντιπροσωπιες??

αν ειναι να μου κωψουν 200€ καλυτερα να το κρατησω το ριμαδι μου να παραδωσω και την πινακιδα (που δεν την εχω) και να κανω τα εντουρα μου:lol: :lol: στο νησι !!!

cartman
13/09/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
tou '81 και '01 Ε ΕΣΣΟ !!
Φυσικα και δεν ειμαι μεγαλος,και το μηχανακι θα το παρω γιατι και στην τελικη να μην μου αρεσει θα ειναι δικια μου επιλογη και αν το βαρεθω καποτε(???)) το πεταω και περνω την βεσπα την αυτοματη που δεν βρεχεσαι , δεν κρυωνεις,δεν μυριζει αμα κλασεις κτλ κτλ

Και μην νομιζεται πως με το "cayman" που εχω για μηχανακι δεν κουραζομαι... Εχει εναν συμπλεκτη (που ειναι πετρα !!!) που στα φαναρια αν δεν μπορεσεις να βαλεις νεκρα εν κινηση δεν μπαινει που να χτυπιεσαι ολη μερα !!!! Μεχρι που παραλιγο να παθω "συνδρομο καρπιαιου σωληνα" την γλητωσα με τενοντιτιδα !!!

Ωραία και τώρα σαν παλιός(`99 ΕΣΣΟ) σου λέω ΠΑΡΤΟ ΝΑ ΗΣΥΧΑΣΕΙΣ!!! :D
:beer: :beer: :beer:

PS: Ρε γιατί δεν κρατάς το ΧΤ για πόλη και για δουλειές στο κέντρο να μην κουράζεσαι? και για εντουράδες και γενικά όπου δεν θα μπορεί να πηγαίνει το cbr? Κρίμα να σκοτώσεις το XTάκι ρε φίλε!
:wacko:

McTalas
13/09/2007, 14:48
ειναι το πρωτο μου μηχανακι και το αγαπαω πολυ αλλα ειναι απεριποιητο!!
ο προηγουμενος (φιλος) το ειχε ριμαδι. Το μοτερ ειναι τζιτζι αλλαγμενο ολο το 2001 εκτος απο το καπακι κεφαλης και το σασμαν (πριν ενα μηνα εβαλα καινουρια κεφαλή)
εξωτερικα ειναι παρατημενο.Δεν εχει φλας,δεν εχει καθρεπτες(και χεστικα!!:D ),δεν εχει πινακιδα (μου εφυγε στον δρομο σε ενα υπερηχιτικο ταξιδι (Αθηνα - Αγιος Κων/νος) και φοραει και ARROW (χωρις ταπα) θελει συμαζεμα και ενα καινουριο κουστουμι!!
Το κυριοτερο προβλημα ειναι πως χανει ΠΟΛΛΑ λαδια καθε 5 μερες βαζω 1lt,σε οποιον μηχανικο και αν πηγα ακρη δεν εβγαλα εχω δωσει 1600€ σε σερβις και προκοπη δεν ειδα,εχω απελπιστει :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bigcry: :bawl:

κανω μια τελευταια προσπαθεια με εναν αλλον μαστορα που ξερει πολυ καλα τα ΧΤ (απο οτι μου λενε) και ο θεος βοηθος !!!

ειναι κριμα γιατι δεν ειναι ψωφιο και το μοτερ του ειναι χαρτι,σκεψου πως καθε εβδομαδα βαζω λαδια !!!