PDA

View Full Version : Τι να πω πλεον???



LsKostas
13/09/2007, 09:50
:evil: :evil: :evil:

Δεν ξερω για ποιους λογους γινεται,ξερω οτι απο το τιποτα παει να μπλεξει ενας
φιλος μου,και γι αυτο ρωταω την γνωμη σας...


"Γινεται ενας που δουλευει σε ασφαλιστικη εταιρια να εμφανισει 2 μαρτυρες ψευτικους
για να αποδειξει οτι συμβαν-τροχαιο?"

ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ(τροχαια,ατομο ασφαλιστικης)

μου μυριζει βρωμοδουλεια ρε γαμωτο και δικηγορος δεν ειμαι...

φιλος καλος που γρατζουνισε
καθρεπτη και το διευθετησε ΝΤΟΥΚΟΥ με ποσο στα χερια του ιδιοκτητη...ΧΩΡΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...ΧΩΡΙΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ...ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τωρα πανε να του φορτωσουν ολοκληρα φωτα μπροστινα,και δεν ξερω εγω τι αλλο...

Επειδη ο "αλλος" εχει φιλο ασφαλιστη μπορει να κανει τετοια λαδια???

Δεχονται τα δικαστηρια τετοια πραγματα???:evil:



δεν ξερω τι να πω πλεον μ αυτα που βλεπω γυρω μου...
:(

b_bong12
13/09/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
[B

ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ(τροχαια,ατομο ασφαλιστικης)

καθρεπτη και το διευθετησε ΝΤΟΥΚΟΥ με ποσο στα χερια του ιδιοκτητη...ΧΩΡΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...ΧΩΡΙΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ...ΤΙΠΟΤΑ!!!

[/B]

Μηπως να μην παραδεχτει το ατυχημα?

Να το παιξει αλεκος...

εδιτ..Σορρυ δεν προσεξα για τους μαρτυρες

Μηπως να βρει κ αυτος κανα μαρτυρα-μουφα???

road spirit
13/09/2007, 09:55
για τα δικαστήρια δεν ξέρω. Αλλά η ασφαλιστική ΝΑΙ (!) ειδικά αμα εχει και ασφαλιστή δικό του μέσα ... αλλά στη περίπτωση αυτή ο φίλος σου δεν θα επιβαρυνθεί με τπτ, η ασφαλιστική του θα τα πληρώσει όλα εφόσον εκείνη το δεχθεί...

Cpt. Haddock
13/09/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
... αλλά στη περίπτωση αυτή ο φίλος σου δεν θα επιβαρυνθεί με τπτ, η ασφαλιστική του θα τα πληρώσει όλα εφόσον εκείνη το δεχθεί...

και μετά θα του αυξήσει το bonus-malus... :winka: :sick:

DUKASII
13/09/2007, 09:59
ας βρει ενα αλοθι για τη μερα που λενε οτι εγινε το συμβαν με μαρτυρες κτλ και ας πανε δικαστικως.

road spirit
13/09/2007, 10:01
και μετά θα του αυξήσει το bonus-malus... σωστά

LsKostas
13/09/2007, 10:05
Δεν το ηξερα οτι στοιχειωθετειτε κατηγορια με ψευδομαρτυρες τοσο ευκολα???


ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???:(

road spirit
13/09/2007, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Δεν το ηξερα οτι στοιχειωθετειτε κατηγορια με ψευδομαρτυρες τοσο ευκολα???
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???:(
μα στη περίπτωση που δεν εμπλακεί δικαστήριο, δεν έχει να κάνει με κατηγορίες και μάρτυρες. Πχ όταν κάνεις φιλική δήλωση ατυχήματος, έρχεται κανείς? ούτε τροχαία, ούτε τπτ...
Κάτι τέτοιο θα κάνει, εφόσον έχει και τα μέσα, δουλεύει σε ασφαλιστική, θα το μαγειρέψει εύκολα... :mad:

kalesin
13/09/2007, 10:18
ακριβως γι' αυτο το λογο πρεπει να κανουμε δηλωση ακομα κ για ψιλοζημια


Τωρα στην περιπτωση που θεωρησουμε οτι δεν πρεπει η δεν θελουμα να μπλεξουμε με ασφαλιστικες για κατι πραγματικα μικρο, τοτε δεν δινουμε λεφτα αν δεν μας υπογραψει ο αλλος χαρτι που να λεει οτι δεν εχει καμια αλλη απαιτηση απο εμας




Σε οτι εχει να κανει ε τους ψευδομαρτυρες, το δικαστηριο τους θεωρει κανονικους κ οχι ψευτικους. Θα μου πεις κακως, δυστυχως ομως αν δεν υπαρχουν αντιθετα στοιχεια, τοτε οι μαρτυρες θεωρουνται αξιοπιστοι.

Το μονο που μπορει να κανει ο φιλος ειναι να φερει κ αυτος δικους του που να πιστοποιουν τα αντιθετα


κ να τρεχει κ να ταλαιπωρειται στα δικαστηρια...



Πως γινεται ρε γαμωτο τα λαμογια να εχουν πολυ χρονο για χασιμο, δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα


:beer:

LsKostas
13/09/2007, 10:22
Να ξεκαθαρισσουμε λιγο τα πραγματα...

Περναει το κολλητος,γρατζουναει το καθρεπτη "εν κινησει" και το θεμα λυνεται σε 2 μερες
με συννενοηση και με χρηματα στο χερι...ουτε φιλικες δηλωσεις,ουτε συμβαν,ουτε τροχαια...


Ερχεται ο "μαλακας" τωρα μαλλον( φιλος ασφαλιστη να υποθεσω) και

ζηταει τα ρεστα απο ζημια που εγινε στα μπροστινα φωτα!!!(ειπε στον φιλο μου οτι μετακινηθηκαν :hypnotize :hypnotize :hypnotize )

Γελωντας ο κολλητος του ειπε "φιλε μας δουλευεις????Ποια φωτα το καθρεπτη εσπασα και στο πληρωσα"

και ο μαλακας του απαντα "Φιλε εχω μαρτυρες,και θα σε κυνηγησω!!!"


ΛΟΙΠΟΝ...ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ...

Πρεπει να βρει ο κολλητος,ψευδομαρτυρα στο δικαστηριο,για ενα συμβαν που

δεν εχει γινει??????


Δηλαδη θα ττρεχει ν αποδειξει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ???:(


(Γαμ#$^%#$^ το στανιο του μαλακα ΕΠΡΕΠΕ να ημουν εκει ρε γαμωτο...στον συμβαν...)

sergiosm
13/09/2007, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
και το διευθετησε ΝΤΟΥΚΟΥ με ποσο στα χερια του ιδιοκτητη...ΧΩΡΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ...ΧΩΡΙΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ...ΤΙΠΟΤΑ!!!


Γι αυτό έχει μαλλιάσει η γλώσσα μας ότι ΠΑΝΤΑ πρέπει να εξασφαλιζόμαστε με κάποιο χαρτί.

Είναι δυνατό να δώσει λεφτά χωρίς να υπογράψουν μία ρημαδοαπόδειξη ;;;

Τί να πώ ;;;


Η μόνη λύση αν οι άλλοι το πάνε, όπως λες, με ψευδομάρτυρες, είναι να τους τραβήξει μία ωραία μηνυσούλα για ψευδομαρτυρία και συκοφαντική δυσφήμηση και να τους βάλει να τρέχουν.
Επίσης, αν εμπλέκεται και ο ασφαλιστής, καλό θα έκανε μία καταγγελιούλα στους αρμόδιους φορείς (Υπουργείο Ανάπτυξης).

Το χειρότερο πάντως που μπορεί να κάνει (αν βέβαια το προχωρήσουν) είναι να μείνει απαθής.
Άντε μετά να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας

DUKASII
13/09/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Να ξεκαθαρισσουμε λιγο τα πραγματα...

Περναει το κολλητος,γρατζουναει το καθρεπτη "εν κινησει" και το θεμα λυνεται σε 2 μερες
με συννενοηση και με χρηματα στο χερι...ουτε φιλικες δηλωσεις,ουτε συμβαν,ουτε τροχαια...


Ερχεται ο "μαλακας" τωρα μαλλον( φιλος ασφαλιστη να υποθεσω) και

ζηταει τα ρεστα απο ζημια που εγινε στα μπροστινα φωτα!!!(ειπε στον φιλο μου οτι μετακινηθηκαν :hypnotize :hypnotize :hypnotize )

Γελωντας ο κολλητος του ειπε "φιλε μας δουλευεις????Ποια φωτα το καθρεπτη εσπασα και στο πληρωσα"

και ο μαλακας του απαντα "Φιλε εχω μαρτυρες,και θα σε κυνηγησω!!!"


ΛΟΙΠΟΝ...ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ...

Πρεπει να βρει ο κολλητος,ψευδομαρτυρα στο δικαστηριο,για ενα συμβαν που

δεν εχει γινει??????


Δηλαδη θα ττρεχει ν αποδειξει οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ???:(


(Γαμ#$^%#$^ το στανιο του μαλακα ΕΠΡΕΠΕ να ημουν εκει ρε γαμωτο...στον συμβαν...) μισο φιλε να ρωτήσω εδω τι πρεπει να κανει μη βιαστεις σου απανταω σε 5.

sergiosm
13/09/2007, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Πρεπει να βρει ο κολλητος,ψευδομαρτυρα στο δικαστηριο,για ενα συμβαν που

δεν εχει γινει??????



ΟΧΙ,

θα φέρει κανονικούς μάρτυρες.
Θα φέρει αυτούς στους οποίους ανέφερε το περιστατικό όταν γύρισε σπίτι.
Δεν μπορεί σε κάποιον θα το είπε. Και αυτός ο τρίτος μετράει και ας μην ήταν παρών.

Επίσης, καλό θα είναι να βγάλει φωτογραφίες το αυτοκίνητό του παντού ώστε να φαίνεται ότι δεν έχει χτυπήματα που θα μπορούσαν να προκαλέσουν τη ζημιά στα φώτα του άλλου.
Καλό θα είναι να βεβαιώσει το χρόνο (ας βάλει μία εφημερίδα στη φώτο για να φαίνεται η ημερομηνία).

Ας κάτσει να σκεφτεί ήρεμα και θα βρει σίγουρα και μάρτυρες και τρόπους να αποδείξει ότι δεν του έκανε ζημιά. Μην ξεχνάμε ότι οι ζημιές αφήνουν σημάδια ....

DUKASII
13/09/2007, 10:34
λοιπόν πας στην ασφαλιστική σου και τους δηλωνεις ακριβως τι έγινε και θα βγαλουν αυτή την ακρη.
οταν πας θα εχεις μαζί σου φωτογραφίες της μηχανης σου με ημερομηνία τωρινή που να δείχνει οτι η μοτό δεν εχει εμπλακει σε ατύχημα τετοιο που να επιφερει βλάβες σε αυτοκίνητο οπως ζημια σε φαναρια κτλ.
δε γινεται να εχει ο αλλος 2000 ε ζημια και η μοτο να μην εχει τιποτα.

la_villa
13/09/2007, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Η μόνη λύση αν οι άλλοι το πάνε, όπως λες, με ψευδομάρτυρες, είναι να τους τραβήξει μία ωραία μηνυσούλα για ψευδομαρτυρία και συκοφαντική δυσφήμηση και να τους βάλει να τρέχουν.
Επίσης, αν εμπλέκεται και ο ασφαλιστής, καλό θα έκανε μία καταγγελιούλα στους αρμόδιους φορείς (Υπουργείο Ανάπτυξης).


λογικά θα φοβηθούν μετα απο αυτά και δεν θα τα τραβήξουν
χωρίς φιλική δήλωση....χωρίς καταγραφή απο αστυνομία δεν νομίζω να μπορούν να αποδείξουν τίποτα.ακόμα και τους μάρτυρες τους καταγράφει η αστυνομία.
αυτό το ατύχημα δεν υπάρχει πουθενά γραμμένο σωστά?

βρες μάρτυρα που να πει ότι ήταν μαζί κάπου αλλού.ότι λείπατε και απο την πόλη ακόμα εκείνη τη μέρα.

costas81
13/09/2007, 10:38
επισης δεν ειναι τεχνικα δυνατο μηχανη να προκαλεσει βλαβη μονο στα φωτα του αυτοκινητου χωρις να εχει προκαλεσει και αλλες ζημιες στο αυτοκινητο και ακομα περισσοτερο χωρις το αυτοκινητο εξαιτιας της ορμης να μην προκαλεσει ζημιες η τραυματισμο στον μοτοσυκλετιστη.

Πως θα μπορεσουν να στηριξουν της κατηγοριες!Δεν ειναι τοσο ευκολα αυτα τα πραγματα.

Πιο πολυ μου μυριζει σαν προσπαθεια του ιδιοκτητη να παρει τσαμπα λεφτα μιας και μαλλον ειδε οτι ο φιλος σου δεν θελει να μπλεξει και ηταν διατεθημενος να τα βρουνε οι δυο τους.

Το καλυτερο που εχει να κανει ειναι να μην μασησει και να του πεις οτι μπορει να τους παει ολους δικαστικος για εκβιασμο. Επισης μια καλη ηχογραφιση στο κινητο του απο την συνομηλια τους θα τον βοηθησει αρκετα να στηριξει τα λεγομενα του εστω και αν δεν θα μπορει να την χρησιμοποιησει στο δικαστηριο.

Και μονο η δηλωση προς το δικαστηριο οτι υπαρχει διαθεσιμη ηχογραφιση και μπορει να κατατεθει στο δικαστηριο αν το δεχτει και ο μυνηομενος (εστω και αν αυτος το αρνηθει) κλεβει παντα τις εντυπωσεις και βοηθα τον δικαστη να καταλαβει ποιος εχει δικιο.

Πες του να μην μασησει απο την προσπαθεια του μαλακα να βγαλει λεφτα

:wave2:

sergiosm
13/09/2007, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
βρες μάρτυρα που να πει ότι ήταν μαζί κάπου αλλού.ότι λείπατε και απο την πόλη ακόμα εκείνη τη μέρα.

:nono:
Αυτή είναι λάθος τακτική...

αν πει ψέματα για ένα θέμα δεν θα τον πιστεύει μετά κανείς για τίποτα.

απο τη στιγμή που ήταν στο ατύχημα δεν μπορεί να το αρνηθεί ...

αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κάτσει και να τον γ@μ@...

Ας ξεκινήσει με τη δήλωση στην ασφαλιστική και μετά .... ΕΠΙΘΕΣΗ ...

LsKostas
13/09/2007, 10:53
Ευχαριστω για τις απαντησεις ολους σας
:wave2:

Πολυτιμα τα οσα εμαθα


Ευχομαι να πανε ολα καλα γιατι το φιλαρακι δεν μπορει αυτην την περιοδο να μπλεκει να ασχολειται με τετοια πουσ#$%@#$ κια...

blackbusa
13/09/2007, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από LsKostas
Ευχαριστω για τις απαντησεις ολους σας
:wave2:

Πολυτιμα τα οσα εμαθα


Ευχομαι να πανε ολα καλα γιατι το φιλαρακι δεν μπορει αυτην την περιοδο να μπλεκει να ασχολειται με τετοια πουσ#$%@#$ κια...

Πες του φιλου σου να παρει τον ασφαλιστη του......αυτος θα ξερει.....

apav
13/09/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Επίσης, αν εμπλέκεται και ο ασφαλιστής, καλό θα έκανε μία καταγγελιούλα στους αρμόδιους φορείς (Υπουργείο Ανάπτυξης).
+

Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
λοιπόν πας στην ασφαλιστική σου και τους δηλωνεις ακριβως τι έγινε και θα βγαλουν αυτή την ακρη.
+

Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Πες του φιλου σου να παρει τον ασφαλιστη του......αυτος θα ξερει.....
=
:a013:

Συν καταγγελία στην Τροχαία για το συμβάν για να υπάρχει.

1520 είναι το τηλέφωνο της Γενικής Γραμματείας Καταναλωτή και ΕΔΩ (http://www.efpolis.gr/content/contact.asp) επικοινωνείς μαζί τους ηλεκτρονικά.

bartlal
13/09/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Επισης μια καλη ηχογραφιση στο κινητο του απο την συνομηλια τους θα τον βοηθησει αρκετα να στηριξει τα λεγομενα του εστω και αν δεν θα μπορει να την χρησιμοποιησει στο δικαστηριο.

Και μονο η δηλωση προς το δικαστηριο οτι υπαρχει διαθεσιμη ηχογραφιση και μπορει να κατατεθει στο δικαστηριο αν το δεχτει και ο μυνηομενος (εστω και αν αυτος το αρνηθει) κλεβει παντα τις εντυπωσεις και βοηθα τον δικαστη να καταλαβει ποιος εχει δικιο.


ελπιζω να γνωριζουμε οτι απαγορευονται οι ηχογραφησεις, οταν δεν εχει προειδοποιηθει ο αλλος οτι ηχογραφειται και σε πολυ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ υπηρεσιες/δουλειες, ε? :winka: