PDA

View Full Version : καινoυρια ακραπα για v-strom k7??



low__rider
14/09/2007, 11:56
...Λοιπον χθες μεσημερακι στην κηφησιας στο υψος του πυργου του οτε με κατευθηνση προς κεντρο βλεπω στους καθρεφτες ενα v-stroμι ιδιο με το δικο μου ...μαυρο ματ του 07 με xenon, με την κλασικη την καρινα (πλαστικο-αλουμινιο), με aftermarket φιμε ζελατινα και το clear led κολοφαναρο. Με περναει πατημενος και να σου η ακραπα!!:eyepop: Τον περνω απο πισω για να τον ρωτησω για την εξατμιση αλλα την εκανε δεξια στην εξοδο για χαλανδρι και εγω δεν ειχα χρονο για κυκλους...Τεσπα τα λεω ολα αυτα μπας και ειναι κανεις απο εδω μεσα και μου πει απο πρωτο χερι για την ακραπα γιατι στο net δεν βρηκα κατι για ολα βγαζει αλλα οχι για το dl650!:mad: Eλεος το μηχανακι ειναι το πιο καλοπουλημενο και μια εξατμιση τουλαχιστον στα site δεν βγαζουν! Ουτε στη yoshi ουτε στην akrapovic:look: Oποιος εχει καμια ιδεα ...ας την πει


...akrapovic Hexagonal


103734

suzukimaniac
14/09/2007, 17:59
Οντως αν ξερει κανεις ας μας πει.....ενδιαφερει πολλους....

lampros_fazer
14/09/2007, 18:01
Η εξαγωνική είναι..;

low__rider
14/09/2007, 21:48
...τιποτα μου φαινεται επρεπε να τον παρω απο πισω και ας κανω κυκλο...:rolleyes:

takis1964
14/09/2007, 22:26
πηγαινεται στον νικολαιδη και ρωτηστε τον απο ποιο μοντελο τεριαζει

WWW
15/09/2007, 16:53
Δεν ξέρω ποιά είναι η άποψή σας αλλά εμένα μου αρέσει πολύ περισσότερο αυτό το σχήμα.

Φαντάζεστε τον κώλο του 1000 πως θα είναι με τέτοιες εξατμίσεις !!!!

:eek: :eek: :eek:

jimmis77
15/09/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Δεν ξέρω ποιά είναι η άποψή σας αλλά εμένα μου αρέσει πολύ περισσότερο αυτό το σχήμα.

Φαντάζεστε τον κώλο του 1000 πως θα είναι με τέτοιες εξατμίσεις !!!!

:eek: :eek: :eek:



+1000 :beer:

low__rider
16/09/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Δεν ξέρω ποιά είναι η άποψή σας αλλά εμένα μου αρέσει πολύ περισσότερο αυτό το σχήμα.

Φαντάζεστε τον κώλο του 1000 πως θα είναι με τέτοιες εξατμίσεις !!!!

:eek: :eek: :eek:


δεν λεω καλες θα ειναι και εκει...αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα! ...Το θεμα ειναι αν βγαινουν για το δικο μας μηχανακι αν πανε μαζι με λαιμους η και σκετο τελικο και ποσα ευρω θα κανουν...!?

takis1964
16/09/2007, 15:27
ενα μαυρο 650 ειναι.
το βλεπω στην λουτσα καθε σαββατο
απο κοντα φαινεται οτι ειναι πατεντα!
δεν παει με το σχημα της ουρας.ξεκιναει απο κατω και ανεβαινει οποτε αφηνει μεγαλο κενο πισω πισω

low__rider
17/09/2007, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από takis1964
ενα μαυρο 650 ειναι.
το βλεπω στην λουτσα καθε σαββατο
απο κοντα φαινεται οτι ειναι πατεντα!
δεν παει με το σχημα της ουρας.ξεκιναει απο κατω και ανεβαινει οποτε αφηνει μεγαλο κενο πισω πισω


Ναι σαν να μου φανηκε και μενα ετσι επειδη ειναι μαλλον εχει μεγαλυτερο μηκος απο την μαμα και για αυτο ξεκιναει απο κατω...τωρα δεν ξερω παντως απο μακρια που την ειδα καλη μου φανηκε αισθητικα αλλα ...δεν μπορω να πω οτι την ειδα και καλα

kakofonixx
28/09/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
...Λοιπον χθες μεσημερακι στην κηφησιας στο υψος του πυργου του οτε με κατευθηνση προς κεντρο βλεπω στους καθρεφτες ενα v-stroμι ιδιο με το δικο μου ...μαυρο ματ του 07 με xenon, με την κλασικη την καρινα (πλαστικο-αλουμινιο), με aftermarket φιμε ζελατινα και το clear led κολοφαναρο. Με περναει πατημενος και να σου η ακραπα!!:eyepop: Τον περνω απο πισω για να τον ρωτησω για την εξατμιση αλλα την εκανε δεξια στην εξοδο για χαλανδρι και εγω δεν ειχα χρονο για κυκλους...Τεσπα τα λεω ολα αυτα μπας και ειναι κανεις απο εδω μεσα και μου πει απο πρωτο χερι για την ακραπα γιατι στο net δεν βρηκα κατι για ολα βγαζει αλλα οχι για το dl650!:mad: Eλεος το μηχανακι ειναι το πιο καλοπουλημενο και μια εξατμιση τουλαχιστον στα site δεν βγαζουν! Ουτε στη yoshi ουτε στην akrapovic:look: Oποιος εχει καμια ιδεα ...ας την πει


...akrapovic Hexagonal

low__rider τον ειδα σημερα τον τυπο! (εκτος και αν ηταν αλλος :D )
ειχε παρκαρει ακριβως κατω απο το γραφειο μου και τον ειδα οταν κατεβηκα για μια δουλεια!
ειχε αρκετα εξτρα περα απο την ακραπα, οπως τη γνωστη καρινα, λευκα φλασακια, κοκκινα αυτοκολλητα στις ζαντες, εξτρα φωτιστικα της touratech κλπ...

ειχε ακριβως την εξατμιση που εχεις στη φωτο!
τον εψαξα στα γυρω μαγαζια και τελικα τον βρηκα και τα ειπαμε λιγακι :D

απ'οτι μου ειπε η ακραπα δεν ειναι για vstrom, αλλα με την καταλληλη μοντιφα μπορει να κολληθει στο λαιμο της μαμας εξατμισης!
φυσικα το μονο που εχει προσφερει στο μηχανακι ειναι ο ηχος και οχι καλυτερες επιδοσεις :D

μαζι με τοποθετηση του κοστισε ~?650
παντως του κανει ενα κωλο του vstrom..... ζηλεψα..... :p

τωρα που το σκεφτομαι, απορω και γω γιατι δεν εβγαλα μια φωτο... :bigcry:

low__rider
29/09/2007, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
low__rider τον ειδα σημερα τον τυπο! (εκτος και αν ηταν αλλος :D )
ειχε παρκαρει ακριβως κατω απο το γραφειο μου και τον ειδα οταν κατεβηκα για μια δουλεια!
ειχε αρκετα εξτρα περα απο την ακραπα, οπως τη γνωστη καρινα, λευκα φλασακια, κοκκινα αυτοκολλητα στις ζαντες, εξτρα φωτιστικα της touratech κλπ...

ειχε ακριβως την εξατμιση που εχεις στη φωτο!
τον εψαξα στα γυρω μαγαζια και τελικα τον βρηκα και τα ειπαμε λιγακι :D

απ'οτι μου ειπε η ακραπα δεν ειναι για vstrom, αλλα με την καταλληλη μοντιφα μπορει να κολληθει στο λαιμο της μαμας εξατμισης!
φυσικα το μονο που εχει προσφερει στο μηχανακι ειναι ο ηχος και οχι καλυτερες επιδοσεις :D

μαζι με τοποθετηση του κοστισε ~?650
παντως του κανει ενα κωλο του vstrom..... ζηλεψα..... :p

τωρα που το σκεφτομαι, απορω και γω γιατι δεν εβγαλα μια φωτο... :bigcry:


Κοιτα kakofonixx δεν τρεχει που δεν εβγαλες φωτο αρκει να εμαθες ποιος καλος μαστορας την εκανε την δουλεια! ...Γιατι ειναι αυτο που ειπες του κανει ενα κωλο...και γ@μω! ...Και που 8α παει τα 600 γιουργια καπου θα τα βρουμε μωρε!

Γιατι πανω κατω με τα ιδια λευτα , μιλαω μονο για τελικο και οχι ολοσομη, βαζεις κατι remus κατι arrow και κατι leovince που απο αισθητικης αποψης δεν λενε και πολλα sorry κιολας αν καποιος εχει βαλει καποιες απο αυτες αλλα μονο ο ηχος τους μ'αρεσει και τιποτα αλλο... και για yoshi που ειμαι γ@ματες παμε απο 700 και πανω(Σφακιανακης:yuck: ) Απο επιδοσεις παντως 2 παλικαρια που εχω πετυχει στον δρομο και τα εχουμε πει ,μονο τελικο και αυτοι, ο ενας με yoshi και ο αλλος με remus ειχαν κανει δυναμομετρηση και οι 2 ειχαν βαλει και το φιλτρακι της bmc και ειχαν παρει 3 με 4 αλογακια...ετσι τουλαχιστον μου ειχαν πει!
Παντως με την ακραπα ετσι και αλλιως θα υπαρχει διαφορα καθως θα πω γεια στον καταλυτη...πιο ελευθερα πραγματα!
:winka:

kakofonixx
01/10/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
Κοιτα kakofonixx δεν τρεχει που δεν εβγαλες φωτο αρκει να εμαθες ποιος καλος μαστορας την εκανε την δουλεια! ...Γιατι ειναι αυτο που ειπες του κανει ενα κωλο...και γ@μω! ...Και που 8α παει τα 600 γιουργια καπου θα τα βρουμε μωρε!

Γιατι πανω κατω με τα ιδια λευτα , μιλαω μονο για τελικο και οχι ολοσομη, βαζεις κατι remus κατι arrow και κατι leovince που απο αισθητικης αποψης δεν λενε και πολλα sorry κιολας αν καποιος εχει βαλει καποιες απο αυτες αλλα μονο ο ηχος τους μ'αρεσει και τιποτα αλλο... και για yoshi που ειμαι γ@ματες παμε απο 700 και πανω(Σφακιανακης:yuck: ) Απο επιδοσεις παντως 2 παλικαρια που εχω πετυχει στον δρομο και τα εχουμε πει ,μονο τελικο και αυτοι, ο ενας με yoshi και ο αλλος με remus ειχαν κανει δυναμομετρηση και οι 2 ειχαν βαλει και το φιλτρακι της bmc και ειχαν παρει 3 με 4 αλογακια...ετσι τουλαχιστον μου ειχαν πει!
Παντως με την ακραπα ετσι και αλλιως θα υπαρχει διαφορα καθως θα πω γεια στον καταλυτη...πιο ελευθερα πραγματα!
:winka:
το παλικαρι μου ειπε οτι ο καταλυτης δεν αφαιρεθηκε :look:
οποτε μιλαμε οτι αλλαξε μονο το τελικο
οσο για το καταστημα που του εκανε την αλλαγη, μου ειπε αλλα θα στο πω με πμ αν θες - να μην κανουμε και διαφημιση!
:wave2:

WWW
01/10/2007, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από kakofonixx
το παλικαρι μου ειπε οτι ο καταλυτης δεν αφαιρεθηκε :look:
οποτε μιλαμε οτι αλλαξε μονο το τελικο
οσο για το καταστημα που του εκανε την αλλαγη, μου ειπε αλλα θα στο πω με πμ αν θες - να μην κανουμε και διαφημιση!
:wave2:

Να το πεις το τηλέφωνο και το όνομα του καταστήματος ανοικτά, να τηλεφωνήσουμε κι εμείς διαφορετικά θα σου σπάσουμε όλοι τα νεύρα με pm (μερικοί χιλιάδες εδώ μέσα) και σε βλέπω για το τρελάδικο :wave2: :wave2:

Respect
01/10/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Να το πεις το τηλέφωνο και το όνομα του καταστήματος ανοικτά, να τηλεφωνήσουμε κι εμείς διαφορετικά θα σου σπάσουμε όλοι τα νεύρα με pm (μερικοί χιλιάδες εδώ μέσα) και σε βλέπω για το τρελάδικο :wave2: :wave2: Θα τις βάλεις αν τις βρεις;

low__rider
01/10/2007, 13:58
...κανεις για group buy??:p :lol:

WWW
01/10/2007, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Θα τις βάλεις αν τις βρεις;

Αν τις βρώ και αν τις δω ...

Γουρούνι στο σακί :nono: :nono: :nono:

kakofonixx
02/10/2007, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
Να το πεις το τηλέφωνο και το όνομα του καταστήματος ανοικτά, να τηλεφωνήσουμε κι εμείς διαφορετικά θα σου σπάσουμε όλοι τα νεύρα με pm (μερικοί χιλιάδες εδώ μέσα) και σε βλέπω για το τρελάδικο :wave2: :wave2:
να αρχισω να αδειαζω το mailbox δηλαδη? :lol: :lol:

suzukimaniac
06/10/2007, 18:01
ας δουμε και να αποφασισουμε....

Random
11/10/2007, 09:15
Ρε παιδια ειστε σιγουροι οτι το συγκεκριμενο μοντελο εξατμισης μπαινει στο στρωμα???Εγω νομιζω παντως οτι ουτο δεν γινεται γιατι ουτε η γιοσι και ουτε η ακραπα φτιανουν εξατμισεισ για τα στρωματα..ειναι ολα μοντιφες..

Εγω παντως στοκ εξατμιση με φιλτρο(παντα)ΚΝ εριξα σε στρωμα 650αρι με ρεμους κ μπιεμσι φιλτρο..βγαλτε τα συμπερασματα μονοι σας..

εκτος αν τις βαλετε μονο για τον ηχο η για μουρη..παντως αν βαλετε, βαλτε καρμπον για να μην καει το ποδι του συνεπιβατη..

painterakis
11/10/2007, 10:10
δε ξερω κατα ποσο ειναι καλες αλλα για δειτε:

για το dl650 του 04-06 (http://www.mivv.it/moto_usa/prodotti_apri.asp?cl=1&cs=356)

και για το dl650 του 2007 (http://www.mivv.it/moto_usa/prodotti_apri.asp?cl=1&cs=675)

παντως απο το βιντεακι που εχει (στο 1ο link) ακουγονται πολυ ωραιες.
απο τιμη ξερει κανεις;

argers
09/01/2008, 20:49
ολόσωμη


116523

argers
09/01/2008, 20:53
Δεν κόβεις τίποτα


116525

low__rider
10/01/2008, 08:23
...ναι μεν δεν κοβεις τιποτα και δεν μπορω να πω ειναι πολυ καλη η yoshi...αλλα ενα χιλιαρικακι και κατι ψιλα τα σκας...και μενα μου πεφτει κομματακι βαρυ αυτο το ποσο!:rolleyes:

argers
10/01/2008, 20:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από low__rider
...ναι μεν δεν κοβεις τιποτα και δεν μπορω να πω ειναι πολυ καλη η yoshi...αλλα ενα χιλιαρικακι και κατι ψιλα τα σκας...και μενα μου πεφτει κομματακι βαρυ αυτο το ποσο!:rolleyes:

Είναι αρκετά βαρύ για 650,αλλά είναι τέλεια.

Dhmhtrhs_V
14/01/2008, 14:41
argers η καρίνα απο που....???


Ωραια η εξταμιση αλλα κοντα ενα χιλιαρικο ειναι αρκετα νομιζω(αποψη μου)

domiemic65
02/02/2008, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από argers
Δεν κόβεις τίποτα

O λαιμός μπροστά γιατί μου μοιάζει με της "μαμάς"; Κάνω λάθος;

Πάντως η Yoshi ΔΕΝ είναι κατασκευασμένη για το strom ανεξάρτητα αν δεν κόβεις τίποτα...
Τουλάχιστον αυτή την απάντηση μου έστειλαν απο την Yoshi σε mail που τους έστειλα: Δεν βγαζουν εξατμηση για το 650....

Δεν ξέρω τι πατέντες κάνει ο Σφακιανάκης (βλ. Desert) αλλά δεν θα έβαζα εξάτμηση που δεν είναι φτιαγμένη για το μηχανάκι ειδικά....

Παρ' όλα αυτά είναι πολύ όμορφη....

Δουλεύει κανονικά το μηχανάκι ή κάνει τίποτα βηξιματάκια;;;
Πάει πιο καλά;;