PDA

View Full Version : Podium ελαστικά???



cartman
16/09/2007, 15:06
Γειά στα παιδιά του φόρουμ

Πρόσφατα απόκτησα μια fz6 μεταχειρισμένη την οποία παρέλαβα αφού ανέλαβε ο πωλητής να αλλάξει το πίσω ελαστικό το οποίο ήταν χάλια. Μου έβαλε ένα Podium την οποία μάρκα εγώ δεν την γνωρίζω. Ξέρει κανείς τί σόϊ ελαστικά είναι αυτά? Είναι καλά ή μήπως επικίνδυνα?

:wave2:

gcrook
16/09/2007, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Γειά στα παιδιά του φόρουμ

Πρόσφατα απόκτησα μια fz6 μεταχειρισμένη την οποία παρέλαβα αφού ανέλαβε ο πωλητής να αλλάξει το πίσω ελαστικό το οποίο ήταν χάλια. Μου έβαλε ένα Podium την οποία μάρκα εγώ δεν την γνωρίζω. Ξέρει κανείς τί σόϊ ελαστικά είναι αυτά? Είναι καλά ή μήπως επικίνδυνα?

:wave2:
Πρωτη φορα το ακουω,μηπως δεν κοιταξες καλα;
Μπροστα τι λαστιχο φοραει;
Να του πεις οτι ειναι υποχρεωμενος να σου βαλει το ιδιο και πισω.
Δεν παιζεις με τις κορωνες και τις γομες στην μοτοσυκλετα.

cartman
17/09/2007, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πρωτη φορα το ακουω,μηπως δεν κοιταξες καλα;
Μπροστα τι λαστιχο φοραει;
Να του πεις οτι ειναι υποχρεωμενος να σου βαλει το ιδιο και πισω.
Δεν παιζεις με τις κορωνες και τις γομες στην μοτοσυκλετα.
Και εγώ πρώτη φορά και έψαξα και στο Internet και δεν βρήκα τπτ! Μάλλον κάποιο λάθος θα έκανα! μπροστά φοράει Dunlop. Θα το ελέγξω ξανά το πρωί...
Ευχαριστώ πάντως φίλε!
:beer: :beer: :beer:

cartman
17/09/2007, 10:05
Παιδιά η μάρκα τελικά είναι Shinko :blush:
To μοντέλο είναι Podium 006 Radial.
Σε μια σελίδα στο internet το βρήκα (το πισινό) $95!!!!!
Να αγχωθώ?????
:D

dirtbird
17/09/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman

Να αγχωθώ?????
:D
Μα φυσικά....:lol: :lol:



Έχε το νου σου και άλλαξε το με την πρώτη ευκαιρία

road spirit
17/09/2007, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Ξέρει κανείς τί σόϊ ελαστικά είναι αυτά?

τα shinko ??? κορυφαίο ..... ναύλον! όχι λάστιχο...

άλλαξε τα σύντομα

Λεωνίδας
17/09/2007, 12:21
φίλε από γνωστό μαγαζί της Μιχαλακοπούλου ψώνισες και 'συ :confused: :confused: :confused:

blackbusa
17/09/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Γειά στα παιδιά του φόρουμ

Πρόσφατα απόκτησα μια fz6 μεταχειρισμένη την οποία παρέλαβα αφού ανέλαβε ο πωλητής να αλλάξει το πίσω ελαστικό το οποίο ήταν χάλια. Μου έβαλε ένα Podium την οποία μάρκα εγώ δεν την γνωρίζω. Ξέρει κανείς τί σόϊ ελαστικά είναι αυτά? Είναι καλά ή μήπως επικίνδυνα?

:wave2:

Λεφτα να παρεις πισω,φανταζομαι δεν μπορεις να παρεις ......γιαυτο,μολις αλλαξεις αμεσως αυτην την μαλακια που εχεις πισω,παρτον τηλεφωνο και κραξτον.....τον ΜΑΛΑΚΑ.....

makis206
17/09/2007, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τα shinko ??? κορυφαίο ..... ναύλον! όχι λάστιχο...

Κάτσε να δεις ποιος άλλος ντριφταδόρος τα φορούσε... :D



:lol: :lol:

road spirit
17/09/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Κάτσε να δεις ποιος άλλος ντριφταδόρος τα φορούσε... :D
:lol: :lol:

ακόμα τα φοράει :mad: :mad:

makis206
17/09/2007, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ακόμα τα φοράει :mad: :mad:

Να του πεις ότι στις 5 του Οκτώβρη που θά'μαι πάνω καλύτερα να μην τα δω ν'αγκαλιάζουν τις ρόδες του !:evil:

:evil: :evil: :evil: :a10:

road spirit
17/09/2007, 13:07
deal :a10:

Λεωνίδας
17/09/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Να του πεις ότι στις 5 του Οκτώβρη που θά'μαι πάνω καλύτερα να μην τα δω ν'αγκαλιάζουν τις ρόδες του !:evil:

:evil: :evil: :evil: :a10: με taxi θα κινηθούμε εκείνες τις μέρες :lol: :lol: :lol:
(έχει αλκοόλ το πρόγραμμα)

cartman
17/09/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
φίλε από γνωστό μαγαζί της Μιχαλακοπούλου ψώνισες και 'συ :confused: :confused: :confused:
Όχι φίλε. Βασικά έπρεπε να το καταλάβω ότι θα βάλουν το πιο φθηνό! Σιγά μην ξοδευτούν τώρα για την ασφάλειά μου. Τέλος πάντων αυτά επιβάλλει το κέρδος των εμπόρων δυστυχώς. Ο μ@λ@κ@ς εγώ είμε που δεν του έθεσα ώς προϋπόθεση για την αγορά της μηχανής και ένα καλό επώνυμο ελαστικό!

Πάντως μέχρι τώρα δεν πρόσεξα κάποια αστάθεια ή γλυστρημα! Φυσικά δεν είμε έμπειρος οδηγός και δεν το πλαγιάζω και πολύ...:blush:

Ρε παιδιά πόσο τραγικά είναι τα πράγματα? με σηκώνει για κάνα δυο ταξίδια εθνική επειδή παραδάκι ΔΕΝ παίζει τώρα και θέλω να το χαρώ το μηχανάκι! μήπως αν το πηγαίνω συνετά να βγάλει 2-3 ταξιδάκια?

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

cartman
17/09/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ακόμα τα φοράει :mad: :mad:
Και εσύ παθών ε! Φίλε εσύ έκανες κάνα ταξιδάκι και με πόσα? το σηκώνουν?
Σόρρυ για το πρήξιμο αλλα΄το θεωρώ πολύ βασικό θέμα το ελαστικό :)
:beer: :beer:

road spirit
17/09/2007, 15:16
οχι εγω! σε συμφορουμίτη της παρέας αναφερόμασταν ...
μια χαρά θα σε πάει ταξίδι, απλά να ξέρεις οτι έχεις ενα "λαστιχο" που δεν προσφέρει περιθώρια πρόσφυσης, και επείδη οι δρόμοι στους οποίους κινούμαστε απέχουν έτη φωτός απο τα "εξω" στάνταρ, καλό θα είναι για την ασφάλεια σου να τα αλλάξεις σύντομα

cartman
17/09/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
οχι εγω! σε συμφορουμίτη της παρέας αναφερόμασταν ...
μια χαρά θα σε πάει ταξίδι, απλά να ξέρεις οτι έχεις ενα "λαστιχο" που δεν προσφέρει περιθώρια πρόσφυσης, και επείδη οι δρόμοι στους οποίους κινούμαστε απέχουν έτη φωτός απο τα "εξω" στάνταρ, καλό θα είναι για την ασφάλεια σου να τα αλλάξεις σύντομα
Έγινε φίλε θενκσ!
:)