PDA

View Full Version : Τελικά είμαστε Μπουρ***ο



MikeG
16/09/2007, 15:53
Σήμερα σα καλός πολίτης είπα να πάω & εγώ να ψηφίσω. Ψηφίζω στο χωριό μου οπότε, έβαλα το μπουφανάκι μου, τα γαντάκια, το κράνος & ξεκίνησα. Για να πάω στο χωριό περνάω από τη Κνωσσό.
Λοιπόν...για μαντέψτε...
Πάνω από 200 άνθρωποι (τουρίστες) ήταν μαζεμένοι απέξω αλλά η πόρτες ήταν κλειστές!:mad:
Βλέπετε δε μπορούσε να υπάρχει κάποιος να κόβει εισητήρια ώστε να δουλεύει λόγο εκλογών. & ερωτώ!Είμαστε σοβαρή χώρα?Έχουμε σοβαρό κράτος?& βέβαια όχι!Σίγουρα είμαστε το μεγαλύτερο μπουρδέλο στην Ευρώπη! Ύστερα λέει είμαστε τουριστική χώρα! @@!
Δε ξέρω τι να πω..Ας πω μόνο ΝΤΡΟΠΗ αλλά & πάλι λίγο είναι. & χωρίς να είμαι απαισιόδοξος ή οτιδήποτε άλλο, δε νομίζω ότι τουλάχιστον όσο ζω θα πάμε μπροστά..


:a31: :a31: :a35: :a35: :a35: :a56:

CIRUS
16/09/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σήμερα σα καλός πολίτης είπα να πάω & εγώ να ψηφίσω. Ψηφίζω στο χωριό μου οπότε, έβαλα το μπουφανάκι μου, τα γαντάκια, το κράνος & ξεκίνησα. Για να πάω στο χωριό περνάω από τη Κνωσσό.
Λοιπόν...για μαντέψτε...
Πάνω από 200 άνθρωποι (τουρίστες) ήταν μαζεμένοι απέξω αλλά η πόρτες ήταν κλειστές!:mad:
Βλέπετε δε μπορούσε να υπάρχει κάποιος να κόβει εισητήρια ώστε να δουλεύει λόγο εκλογών. & ερωτώ!Είμαστε σοβαρή χώρα?Έχουμε σοβαρό κράτος?& βέβαια όχι!Σίγουρα είμαστε το μεγαλύτερο μπουρδέλο στην Ευρώπη! Ύστερα λέει είμαστε τουριστική χώρα! @@!
Δε ξέρω τι να πω..Ας πω μόνο ΝΤΡΟΠΗ αλλά & πάλι λίγο είναι. & χωρίς να είμαι απαισιόδοξος ή οτιδήποτε άλλο, δε νομίζω ότι τουλάχιστον όσο ζω θα πάμε μπροστά..


:a31: :a31: :a35: :a35: :a35: :a56:

+1

trigger
16/09/2007, 15:57
Όχι και μπουρδέλο φίλε μου...







εκεί έχουν τάξη, τηρείται σειρά προτεραιότητας και εκτός αυτού εκτελείται και ένα λειτούργημα...





με άλλα΄λόγια ούτε μπουρδέλο δεν είμαστε ικανοί να γίνουμε!

:smokin:

Ταξιδευτής
16/09/2007, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Όχι και μπουρδέλο φίλε μου...

εκεί έχουν τάξη, τηρείται σειρά προτεραιότητας και εκτός αυτού εκτελείται και ένα λειτούργημα...

με άλλα΄λόγια ούτε μπουρδέλο δεν είμαστε ικανοί να γίνουμε!

:smokin:

+100000000000000000000000
:mad: :mad: :mad:

Να γειασει το στομα σου αδερφε!!! ΟΥΤΕ ΜΠ@@ΡΔΕΛΟ!!! :mad: :mad:

Στο Δ Ι Α Ο Λ Ο πια!!! :mad:

TATAR
16/09/2007, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Σήμερα σα καλός πολίτης είπα να πάω & εγώ να ψηφίσω. Ψηφίζω στο χωριό μου οπότε, έβαλα το μπουφανάκι μου, τα γαντάκια, το κράνος & ξεκίνησα. Για να πάω στο χωριό περνάω από τη Κνωσσό.
Λοιπόν...για μαντέψτε...
Πάνω από 200 άνθρωποι (τουρίστες) ήταν μαζεμένοι απέξω αλλά η πόρτες ήταν κλειστές!:mad:
Βλέπετε δε μπορούσε να υπάρχει κάποιος να κόβει εισητήρια ώστε να δουλεύει λόγο εκλογών. & ερωτώ!Είμαστε σοβαρή χώρα?Έχουμε σοβαρό κράτος?& βέβαια όχι!Σίγουρα είμαστε το μεγαλύτερο μπουρδέλο στην Ευρώπη! Ύστερα λέει είμαστε τουριστική χώρα! @@!
Δε ξέρω τι να πω..Ας πω μόνο ΝΤΡΟΠΗ αλλά & πάλι λίγο είναι. & χωρίς να είμαι απαισιόδοξος ή οτιδήποτε άλλο, δε νομίζω ότι τουλάχιστον όσο ζω θα πάμε μπροστά..


:a31: :a31: :a35: :a35: :a35: :a56:
Για μιά στιγμή νόμισα ότι κόβεις εισιτήριο για να ψηφίσεις !!!:p :p :p :p (είχα ξεχάσει το πορτοφόλι μου σπίτι) :beer:

AFROPANTELOS
17/09/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
Για μιά στιγμή νόμισα ότι κόβεις εισιτήριο για να ψηφίσεις !!!:p :p :p :p (είχα ξεχάσει το πορτοφόλι μου σπίτι) :beer:

Τι λες ρε φιλε εισε σοβαρος.

Εδω παιζονταν η αρχηγια του πασοκ ηθεση του Λιαγκα της Σαρη της Μαριετας και εσυ μου λες οτι

ηταν κλειδομενα ετσι επρεπε.

:beer: :beer: :beer:

TATAR
17/09/2007, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFROPANTELOS
Τι λες ρε φιλε εισε σοβαρος.

Εδω παιζονταν η αρχηγια του πασοκ ηθεση του Λιαγκα της Σαρη της Μαριετας και εσυ μου λες οτι

ηταν κλειδομενα ετσι επρεπε.

:beer: :beer: :beer:
κρίμα η ΕΦΑΡΑ εκτός ΒΟλής.θα κλαίωω:bawl: :bawl: :bawl:

kiriakost
17/09/2007, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πάνω από 200 άνθρωποι (τουρίστες) ήταν μαζεμένοι απέξω αλλά η πόρτες ήταν κλειστές!:mad:


Το κρατικό κανάλι είχε ενημερώσει , για τους κλειστούς αρχαιολογικούς χώρους !! την ημέρα των εκλογών .

Οσο για το ξένους φίλους ..... Next time boys !! :lol:

MikeG
17/09/2007, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Το κρατικό κανάλι είχε ενημερώσει , για τους κλειστούς αρχαιολογικούς χώρους !! την ημέρα των εκλογών .

Οσο για το ξένους φίλους ..... Next time boys !! :lol:

Νομίζω ότι εδώ καταλαβαίνουμε το ΜΕΣΑΙΩΝΑ! α και που'σαι δε θα ξανάρθουν σίγουρα επόμενη φορά ούτε οι φίλοι τους που πιθανόν θα ήθελαν. Αλλά ξέχασα εσάς δε σας νοιάζει. Θέλετε Πατρις-Θρησκεία-Οικογένεια. Ιερά Εξέταση έχουμε, ρουφιάνους έχουμε, τους δήθεν ιππότες τους έχουμε..

kiriakost
17/09/2007, 17:12
Ο φανατισμός , και οι ταμπέλες , είναι δείγμα τον ανθρώπων με ελαφριά σκέψη .

Εχεις άδικο , στην αρχική σου σκέψη , και το θέμα αυτό, στεκεται στον αέρα ... μην το τραβάς .

TATAR
17/09/2007, 17:30
πάντως επειδή σχεδόν κάθε Αύγουστο πάω Ιταλία και σχεδόν πάντα μένω μία - δύο μέρες Ρώμη, πολλά απο τα θαυμαστά μνημεία - έργα τέχνης -γκαλερίες (π.χ. Βίλλα ΜΠΟΡΓΚΕΖΕ) είναι κλειστά πολλές μέρες του ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ λόγω διακοπών!!! (να διευκρινήσω ότι ο Αύγουστος στην ΡΩΜΗ θεωρείται low season με χαμηλότερες τιμές ξενοδοχείων κ.λ.π. άν και βουλιάζει απο τους ξένους!!!)

MikeG
17/09/2007, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Ο φανατισμός , και οι ταμπέλες , είναι δείγμα τον ανθρώπων με ελαφριά σκέψη .

Εχεις άδικο , στην αρχική σου σκέψη , και το θέμα αυτό, στεκεται στον αέρα ... μην το τραβάς .

Δε νομίζω ότι σκέκεται στον αέρα τίποτα από όσα λέω..Όσο για το φανατισμό βάλε τηλεόραση να βρεις. Από μένα δε θα δεις. Όσο για την αρχική μου σκέψη, το να είναι δηλαδή ανοιχτοί οι Αρχαιολογικοί Χώροι, εν προκειμένω, όταν περιμένουν απέξω 200 άνθρωποι, είναι πέραν από προφανής.

MikeG
17/09/2007, 17:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από TATAR
πάντως επειδή σχεδόν κάθε Αύγουστο πάω Ιταλία και σχεδόν πάντα μένω μία - δύο μέρες Ρώμη, πολλά απο τα θαυμαστά μνημεία - έργα τέχνης -γκαλερίες (π.χ. Βίλλα ΜΠΟΡΓΚΕΖΕ) είναι κλειστά πολλές μέρες του ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ λόγω διακοπών!!! (να διευκρινήσω ότι ο Αύγουστος στην ΡΩΜΗ θεωρείται low season με χαμηλότερες τιμές ξενοδοχείων κ.λ.π. άν και βουλιάζει απο τους ξένους!!!)

Τι ίδιο θα έλεγα και γι'αυτούς..Πες μου αν είναι σοβαρά πράγματα αυτά..:wave2:

apav
17/09/2007, 17:48
:a013:

Από την στιγμή που οι αρχαιολογικοί μας χώροι είναι "επιχείρηση" με εισιτήριο εισόδου, γιατί να μην μεγιστοποιήσουμε το κέρδος μας 24Χ7; Να τα κλείνουμε και σαββατοκύριακα και αργίες που δεν εργάζεται ο κόσμος και μπορεί να πάει; :sick:

ΥΓ Εδώ τα μουσεία είναι ανοικτά κάθε μέρα και δεν έχουν είσοδο. :sad:

OldMan
17/09/2007, 17:56
Και γιατί ρε Μιχάλη δεν τους "έκοβες" εσύ τα εισητήρια (να κονομήσεις και κανένα χιλιαρικάκι...) ??? :winka:

MikeG
17/09/2007, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και γιατί ρε Μιχάλη δεν τους "έκοβες" εσύ τα εισητήρια (να κονομήσεις και κανένα χιλιαρικάκι...) ??? :winka:

Γιατί έπρεπε και τους λέω να πηδάνε τα κάγκελα για να μπούνε μέσα...:D Αν και καλή σκέψη....Όποτε ξαναπεράσω & δω το ίδιο πρόβλημα, θα τρέξω αμέσως να δώσω λύση σσαν ενεργός πολίτης.:winka:

Akatanomastos
17/09/2007, 18:50
ena pragma exei meinei pou poulame, (meta tis elies pou kaikan)
o tourismos, kai afton ton katastrafemoume me ta xronia

kiriakost
17/09/2007, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ena pragma exei meinei pou poulame, (meta tis elies pou kaikan)
o tourismos

Αμαν, θα σαλτάρω ... ο άλλος λέει , για να καταλάβω την ζωή να βλέπω τηλεόραση !!! :lol:

Ρε α ί σιχτίρη , με την ηττοπάθεια σας !!!

Ολα είναι αγγελικά πλασμένα , και δεν ξέρουμε τι μας φταίει !!

Εργοστάσια θέλουμε ... να δουλέψει ο κόσμος !!
Μασάνε όλοι οι προδότες της πολιτικής την καραμέλα ... η βαριά βιομηχανία λέει είναι ο τουρισμός !!
Σκατά στα μούτρα τους .

Αμα είναι έτσι , γιατί οι άλλοι δεν πουλάνε σουβενίρ στας Ευρώπας για κύρια εργασία ?


Ασε που απο την αλλη τα τουριστάκια , ξεκολλάν από τα αρχαία μας , με σουγιαδάκια , πετρούλες για σουβενίρ For Free .

Ετσι κάνανε και οι Άγγλοι , με τα αρχαία κομμάτια από την ακρόπολη ( MARMARA You know ??),
και ακόμα μας τα χρωστάνε !! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΣΩ !!!

ΑΣΤΑ ΚΑΤΩ ΡΕ ΕΕΕ !! Ο πολιτισμός των Ελλήνων , εάν έχει κάποια αξία , είναι μόνο για τους Έλληνες , να μαθαίνουν την ιστορία τους , και να γίνονται καλύτεροι άνθρωποι !!

ΟΧΙ καλύτεροι έμποροι ;)

sober
18/09/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Αμαν, θα σαλτάρω ... ο άλλος λέει , για να καταλάβω την ζωή να βλέπω τηλεόραση !!! :lol:

Ρε α ί σιχτίρη , με την ηττοπάθεια σας !!!

Ολα είναι αγγελικά πλασμένα , και δεν ξέρουμε τι μας φταίει !!

Εργοστάσια θέλουμε ... να δουλέψει ο κόσμος !!
Μασάνε όλοι οι προδότες της πολιτικής την καραμέλα ... η βαριά βιομηχανία λέει είναι ο τουρισμός !!
Σκατά στα μούτρα τους .

Αμα είναι έτσι , γιατί οι άλλοι δεν πουλάνε σουβενίρ στας Ευρώπας για κύρια εργασία ?


Ασε που απο την αλλη τα τουριστάκια , ξεκολλάν από τα αρχαία μας , με σουγιαδάκια , πετρούλες για σουβενίρ For Free .

Ετσι κάνανε και οι Άγγλοι , με τα αρχαία κομμάτια από την ακρόπολη ( MARMARA You know ??),
και ακόμα μας τα χρωστάνε !! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΣΩ !!!

ΑΣΤΑ ΚΑΤΩ ΡΕ ΕΕΕ !! Ο πολιτισμός των Ελλήνων , εάν έχει κάποια αξία , είναι μόνο για τους Έλληνες , να μαθαίνουν την ιστορία τους , και να γίνονται καλύτεροι άνθρωποι !!

ΟΧΙ καλύτεροι έμποροι ;)



Αν 8ες να ξερεις πολλοι ξενοι ξερουν την Ιστορια μας καλυτερα απο μας ...

Μονο αυτο γιατι για ολα τα αλλα που γραφεις ... συνεχισε να σολαρεις...:rolleyes:

VFoR_VEngines
22/09/2007, 02:08
Όλη μου τη ζωή νόμιζα ότι ο λαβύρινθος ήταν κάτω απ’ το παλάτι του Μίνωα αλλά πρόσφατα έμαθα ότι τελικά ήταν αλλού . Σε μία εκπομπή πού είδα στην τηλεόραση , κάποιος απόστρατος στρατιωτικός έβαλε μία απλή ξύλινη πινακίδα πού έδειχνε πλέον αυτόν τον τόπο και από την άλλη μέρα σχεδόν τά αυτοκίνητα με τους τουρίστες πού περνούσαν από ΄κεί έγιναν αρκετά . Φαντασθείτε να έκανε τέτοιες ενέργειες η Πολιτεία . Οί Κρητικοί ( τουλάχιστον… ) θα δούλευαν σήμερα μόνον για το κέφι τους… Για να μην πώ ότι θα βουλώνανε και τά στόματα κάποιων… «επιστημονικών» κοινοτήτων πού μας θέλει ως ανθρώπινο είδος να καταγόμαστε απ’ την αραπιά !

Εχετλαίος
28/09/2007, 15:58
Να πω και εγώ τη λαλακία μου.
Πόσοι από εμάς ξέρουν ότι αυτό που βλέπουν στην Κνωσσό δεν είναι αυτό που κάποτε υπήρχε εκεί;
Πάει κανείς εκεί και βλέπει πράματα και θάματα και ούτε για μια στιγμή δεν πάει ο νους του ότι τα περισσότερα είναι φτιαγμένα από ...μπετόν αρμέ!
Δυστυχώς όταν ο πισωγλέντης ο Έβανς ανέσκαπτε την Κνωσσό είχε στο μυαλό του μια εικόνα για το πως θα έπρεπε να είναι το "Παλάτι του Μίνωα". Όταν άρχισε να μην του "βγαίνει" η εικόνα με αυτά που έβρισκε χρησιμοποίησε ένα νέο -τότε- για την εποχή του υλικό ώστε να "δημιουργήσει" ο ίδιος αυτό που είχε στην κεφάλα του. Το υλικό αυτό ήταν το μπετόν...
Πάνω στην κουζουλάδα του βρήκε και κάποια πράγματα που αυθαίρετα τα ονόμασε όπως ήθελε ενώ στην ουσία είχαν παλιά άλλο προορισμό και χρήση με αποτέλεσμα κατά την εκσκαφή να μην τους δοθεί η πρέπουσα προσοχή και να χαθούν πολλά από αυτά και τώρα να κοσμούν "ιδιωτικές" συλλογές.
Πάντως η Κνωσσός για εμάς τους Κρητικούς ήταν και είναι σύμβολο μιας περήφανης θαλασσοκρατορίας που δεν υπάρχει πια και μας θυμίζει ότι σα λαός μπορούμε να μεγαλουργήσουμε όταν μας αφήσουν επιτέλους ήσυχους οι καραγκιόζηδες του πλανήτη.
Ίντα σημαίνει ότι η Κνωσσός ήταν κλειστή επειδή είχαμε εκλογές; Με το ίδιο σκεπτικό να κλείνανε τα σύνορα στους τουρίστες την εν λόγω περίοδο, να κλείνανε οι ταβέρνες, τα ξενοδοχεία κτλ.
Θέλουμε και να αυξήσουμε το τουριστικό προιόν τρομάρα μας...
Απλά μερικές σκέψεις.

zephyr1
28/09/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Αμαν, θα σαλτάρω ... ο άλλος λέει , για να καταλάβω την ζωή να βλέπω τηλεόραση !!! :lol:

Ρε α ί σιχτίρη , με την ηττοπάθεια σας !!!

Ολα είναι αγγελικά πλασμένα , και δεν ξέρουμε τι μας φταίει !!

Εργοστάσια θέλουμε ... να δουλέψει ο κόσμος !!
Μασάνε όλοι οι προδότες της πολιτικής την καραμέλα ... η βαριά βιομηχανία λέει είναι ο τουρισμός !!
Σκατά στα μούτρα τους .

Αμα είναι έτσι , γιατί οι άλλοι δεν πουλάνε σουβενίρ στας Ευρώπας για κύρια εργασία ?


Ασε που απο την αλλη τα τουριστάκια , ξεκολλάν από τα αρχαία μας , με σουγιαδάκια , πετρούλες για σουβενίρ For Free .

Ετσι κάνανε και οι Άγγλοι , με τα αρχαία κομμάτια από την ακρόπολη ( MARMARA You know ??),
και ακόμα μας τα χρωστάνε !! ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΣΩ !!!

ΑΣΤΑ ΚΑΤΩ ΡΕ ΕΕΕ !! Ο πολιτισμός των Ελλήνων , εάν έχει κάποια αξία , είναι μόνο για τους Έλληνες , να μαθαίνουν την ιστορία τους , και να γίνονται καλύτεροι άνθρωποι !!

ΟΧΙ καλύτεροι έμποροι ;)


Ο τουρισμος δεν ειναι η ακροπολη και τα σουβενιρ.:rolleyes:

Ειναι η μαγεια της χωρας.

Η θαλασσα, τα δεντρα :look: ,τα νησια , η μυκονος, τα ξεκολα ,το hi ,το νταραβερι,το:a021: και ο χαβαλες.Αυτα αμα πουλησουμε σωστα κονομησαμε.;)