PDA

View Full Version : Λυπη και χαρα..



menos
17/09/2007, 14:11
Ειχε φτασει πλεον η στιγμη του αποχωρισμου:sad: Η στιγμη που επρεπε να αφαιρεσω τα προσωπικα μου αντικειμενα απο το πολυταξιδευμενο CBF/600S μου.:rolleyes: . Ενα βαρυ συναισθημα που δεν ηταν πλεον αναστρεψιμο καθως το παρεδιδα στην μαμα HONDA ως προκαταβολη για το χωρις αποθηκευτικους χωρους, μεγαλυτερη καταναλωση βενζινης, ακριβοτερα ανταλλακτικα, ακριβοτερη συντηρηση,δυσκολοτερο στην πολη, (θερμοκρασια νερου ανεβαινει στους 105-108 εντος πολης), χαμηλοτερη θεση τιμονιου. Με απλουστερα λογια, CBR 1100 XX BLACKBIRD:a54: Ναι!!! Το πηραααα!!! Αν ωστοσο αναφερω τι μου αρεσει σ'αυτη τη μηχανη θα με πεταξουν απο το site για υπερβολικα μεγαλο κειμενο... Εκανα ηδη 1500 χιλ. σε μια εβδομαδα και οσο εχω τα χερια μου στο τιμονι του ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΟΡΤΑΣΩ:a8: :a8: Οσο αφορα το CBF.... Υπηρξε μια υπεροχη εμπειρια στα ταξιδακια μου και δεν μου ενοχλησε ποτε την τσεπη σε ανταλλακτικα και συντηρηση (περα των βασικων). Θα ηταν προσβλητικο να συγκρινα 2 μηχανες που αντιπροσωπευουν διαφορετικες φιλοσοφιες οδηγησης. Αυτα... Οι μανετες της καινουριας μου μηχανης αρχισαν να κρυωνουν... πρεπει να αποχαιρετησω.. Θελω να ευχαριστησω ιδιαιτερα τον Nostra και τον Makis206 στην συμπαρασταση τους οταν ειχα το CBF και για τις μελλοντικες τους γνωμες και αποψεις σε αυτο που ολοι αγαπαμε. Την Μηχανη μας!!
Stay safe. :wave2:

sober
17/09/2007, 14:14
Με γεια σουυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλες βολταρες και παντα προσοχη!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

cartman
17/09/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Ειχε φτασει πλεον η στιγμη του αποχωρισμου:sad: Η στιγμη που επρεπε να αφαιρεσω τα προσωπικα μου αντικειμενα απο το πολυταξιδευμενο CBF/600S μου.:rolleyes: . Ενα βαρυ συναισθημα που δεν ηταν πλεον αναστρεψιμο καθως το παρεδιδα στην μαμα HONDA ως προκαταβολη για το χωρις αποθηκευτικους χωρους, μεγαλυτερη καταναλωση βενζινης, ακριβοτερα ανταλλακτικα, ακριβοτερη συντηρηση,δυσκολοτερο στην πολη, (θερμοκρασια νερου ανεβαινει στους 105-108 εντος πολης), χαμηλοτερη θεση τιμονιου. Με απλουστερα λογια, CBR 1100 XX BLACKBIRD:a54: Ναι!!! Το πηραααα!!! Αν ωστοσο αναφερω τι μου αρεσει σ'αυτη τη μηχανη θα με πεταξουν απο το site για υπερβολικα μεγαλο κειμενο... Εκανα ηδη 1500 χιλ. σε μια εβδομαδα και οσο εχω τα χερια μου στο τιμονι του ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΟΡΤΑΣΩ:a8: :a8: Οσο αφορα το CBF.... Υπηρξε μια υπεροχη εμπειρια στα ταξιδακια μου και δεν μου ενοχλησε ποτε την τσεπη σε ανταλλακτικα και συντηρηση (περα των βασικων). Θα ηταν προσβλητικο να συγκρινα 2 μηχανες που αντιπροσωπευουν διαφορετικες φιλοσοφιες οδηγησης. Αυτα... Οι μανετες της καινουριας μου μηχανης αρχισαν να κρυωνουν... πρεπει να αποχαιρετησω.. Θελω να ευχαριστησω ιδιαιτερα τον Nostra και τον Makis206 στην συμπαρασταση τους οταν ειχα το CBF και για τις μελλοντικες τους γνωμες και αποψεις σε αυτο που ολοι αγαπαμε. Την Μηχανη μας!!
Stay safe. :wave2:
Θα μιλήσω πρώτος: :look:

Μπράβο ρε φίλε!!!!!!!
:a18:
Μπράβο σου που πραγματοποίησες το όνειρο, που πήρες την μεγάλη σου αγάπη!!!!
Καλά κάνεις και δεν τα συγκρίνεις...άλλο το ένα, όπλο εεεε άλλο το άλλο χαχαχα
Καλοτάξιδος φίλε!!!
Να το πάρεις στην άκρη του κόσμου!!! :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

cartman
17/09/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Θα μιλήσω πρώτος: :look:

Μπράβο ρε φίλε!!!!!!!
:a18:
Μπράβο σου που πραγματοποίησες το όνειρο, που πήρες την μεγάλη σου αγάπη!!!!
Καλά κάνεις και δεν τα συγκρίνεις...άλλο το ένα, όπλο εεεε άλλο το άλλο χαχαχα
Καλοτάξιδος φίλε!!!
Να το πάρεις στην άκρη του κόσμου!!! :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Με προλάβανε ρε γμτ :blush:

sober
17/09/2007, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Με προλάβανε ρε γμτ :blush:


:lol: :lol: :lol: :lol:

Ωραιο πραγμα παντως οταν παιρνεις καινουριο μοτο...:rolleyes:

makis206
17/09/2007, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Θελω να ευχαριστησω ιδιαιτερα τον Nostra και τον Makis206 στην συμπαρασταση τους οταν ειχα το CBF και για τις μελλοντικες τους γνωμες και αποψεις σε αυτο που ολοι αγαπαμε. Την Μηχανη μας!!
Stay safe. :wave2:

Αχ εγώ αν είχα τέτοιο εργαλείο δεν θα'δινα και τόση σημασία στους 600ρηδες...!:lol: :lol:

Να'σαι καλά Μένιο μου για τα καλά σου λόγια, τίποτα το ιδιαίτερο δεν κάναμε ενώ αντιθέτως θά'πρεπε νά'χαμε συνταξιδέψει μια φορά τουλάχιστον μέχρι τώρα αλλά έχει ο Θεός, καλά νά'μαστε και θα σε πατήσω με το ξακοσσαράκι μου κάποια στιγμή. :evil: :lol:

Καλοτάξιδη η ναυαρχίδα, βραχονησίδα θα τη βλέπεις την Κρήτη με δαύτην !

Πάντα όρθιοι κι οι δυο σας σύντεκνε !!

:beer: :beer: :beer: :beer:

menos
17/09/2007, 14:43
Λενε πως το 70% του πλανητη ειναι καλυμενο απο νερο.... Τι κριμα...
Ποτε ξεκινουν οι αιτησεις για τον πλανητη Δια;:D

apav
17/09/2007, 15:20
Καλοτάξιδο! :beer:

road spirit
17/09/2007, 15:21
καλοτάξιδη και πάντα όρθιος! να προσέχεις εκεί στο νησί μας :wave2:

AFROPANTELOS
17/09/2007, 16:09
Καλοταξιδο φιλε.

Το εχει ο γιος μου και το καβαλαω καπου καπου ειναι φανταστικο.

παντα ορθιος.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Λεωνίδας
17/09/2007, 19:22
καλοτάξιδο
πάντα όρθιοι

:beer: :beer: :beer: :beer: