PDA

View Full Version : Aπο Gaming πως παμε



gcrook
10/10/2004, 18:06
Λοιπον τοσος κοσμος και κοσμακης εδω μεσα αποκλειεται καποιοι να μην ειναι gamers.
Εγω φερ'ειπειν ειμαι φανατικος και αρκετα ψαγμενος,(θα ηθελα να πιστευω) adventurας εχοντας ψιλοκαθαρισει σχεδον ολα τα παλια αλλα καλα διαμαντια της LucasArts και της Sierra και εχοντας τελειωσει εδω και καιρο τα τελευταια παιχνιδια οπως Post mortem,Syberia 2,The longest Journey (ok αυτο ειναι καπως παλιο), Ruaway A Road adventure, etc.

Για οσους ενδιαφερονται για Sierra remakes καθως και παιχνιδια νεα, αλλα χτισμενα με την μηχανη AGS απο οπαδους οριστε:
http://www.agsforums.com

Επισης τον τελευταιο καιρο εχω φαει ενα σχετικο κολλημα με το Counterstrike, ασχετο.
Αντε να παιξουμε κανα κλειστο σε κανα LAN
:uplate: :p

nikou
11/10/2004, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Λοιπον τοσος κοσμος και κοσμακης εδω μεσα αποκλειεται καποιοι να μην ειναι gamers.
Εγω φερ'ειπειν ειμαι φανατικος και αρκετα ψαγμενος,(θα ηθελα να πιστευω) adventurας εχοντας ψιλοκαθαρισει σχεδον ολα τα παλια αλλα καλα διαμαντια της LucasArts και της Sierra και εχοντας τελειωσει εδω και καιρο τα τελευταια παιχνιδια οπως Post mortem,Syberia 2,The longest Journey (ok αυτο ειναι καπως παλιο), Ruaway A Road adventure, etc.

Για οσους ενδιαφερονται για Sierra remakes καθως και παιχνιδια νεα, αλλα χτισμενα με την μηχανη AGS απο οπαδους οριστε:
http://www.agsforums.com

Επισης τον τελευταιο καιρο εχω φαει ενα σχετικο κολλημα με το Counterstrike, ασχετο.
Αντε να παιξουμε κανα κλειστο σε κανα LAN
:uplate: :p
Καλημέρα!
Ξέρεις τι είναι να έχεις το DOOM III και να μην μπορείς να το παίξεις?????????????? (λόγω του Η/Υ σου που είναι για τα μπάζα....) και να "ανγκάζεσαι" να παίζεις prince of persia??????????????????????????? :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:




:mad:

hornet
11/10/2004, 09:48
χαχαχαχαχαχα ενα δεν μπορω να καταλαβω!
Πως τα εχεις καταφερει και δεν μπορεις να παιξεις τπτ!
Ουτε το far cry καταφερες αλλα τωρα και το doomIII?????

nikou
11/10/2004, 09:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
χαχαχαχαχαχα ενα δεν μπορω να καταλαβω!
Πως τα εχεις καταφερει και δεν μπορεις να παιξεις τπτ!
Ουτε το far cry καταφερες αλλα τωρα και το doomIII?????

:mad: :mad: :mad:
Το far cry δεν μπορώ να το παίξω γιατί τα cd που μου έδωσες είναι κακογραμένα!! :mad:
και άμα θέλεις να ξέρεις πήρα και κάρτα γραφικών και πάλι δεν παίζει!!!! :mad:
Το doom III είναι λογικό να μην παίζει στο pc μου...................... :bigcry:



:mad:
:sad:
και ...



Αντίο... Στάθη!





:mad:

hornet
11/10/2004, 10:01
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το περιεργο ειναι οτι εγω εκανα με αυτα τα cd εγκατασταση και εγινε μια χαρα!!!

Ξες υπαρχουν διαφορες ρυθμισεις στα options που κατεβαζουν τα requirements απο τη μηχανη για δες τα λιγο!

Χαιρετε!:wave2:

nikou
11/10/2004, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το περιεργο ειναι οτι εγω εκανα με αυτα τα cd εγκατασταση και εγινε μια χαρα!!!

Ξες υπαρχουν διαφορες ρυθμισεις στα options που κατεβαζουν τα requirements απο τη μηχανη για δες τα λιγο!

Χαιρετε!:wave2:
Ρε συ... βάζω το πρώτο cd και δεν ξεκινάει καν η εγκατάσταση! Θα το παλέψω όμως!



:mad:


Αντίο!





:mad:




:wave2:

petridist
11/10/2004, 12:37
οτι καινούριο game κυκλοφορεί μπορώ να το έχω σε dt (πανεπιστημιακό δικτυο)..

γουστάρω παιχνιδάκια κυρίως adventures (όσα ανέφερες τα έχω παίξει.... το syberia I & II τα αγαπημένα μου!!)

για δικτυακό κυρίως το C&C generals..

γενικά έχω παααααρα πολλά που ούτε καν ξέρω τι είναι διότι λόγω φόροτυ εργασίας δεν προλαβαίνω ούτε να τα εγκαταστήσω..

αγαπημένα παιχνίδια πάνω απ'όλα, θρησκεία κλπ κλπ

Thief I (The dark poject)
Thief II (The metal age)
Thief III (Deadly shadows)

Κάτι σαν εκκλησία, ιερός χώρος για μένα!!!!


Αυτά και καλό Gaming!!!

:beer: :wave2:

GyPsy
11/10/2004, 12:55
Νικη... παλι μπαχαλο τα'χεις κανει κοριτσι μου?:lol: :lol:



Φανατικος του Freelancer εδω και καποιο καιρο...

Todi
11/10/2004, 12:57
Pontikosfaxtiiiii Teo pou eisai sy breeeeeeeee???



re ta paixnidia ta exeis elpizo sto skliro ta BINakia eee??


bale ena DC++ na synenoithoume na sikoso tipota apo kei!!!!
ante.. afou ta exetai moirastite ta kai me tous allous!

kai prosoxi sta protoeti kolorakia..xexexexexexe kse's esy

nikou
11/10/2004, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από GyPsy
Νικη... παλι μπαχαλο τα'χεις κανει κοριτσι μου?:lol: :lol:



Φανατικος του Freelancer εδω και καποιο καιρο...

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Αυτό το freelancer είναι καλό??? Τι υπόθεση έχει??? Το έχω κι εγώ αλλά δεν το έχω παίξει ακόμη.

hornet
11/10/2004, 12:59
κωστακη τι σκαφακι εχουμε??????

ρε νικη βιοβληθηκη εχεις στο σπιτι

Το Freelancer ειναι δυναμη.MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Πλανητικα συστηματα-αεροδιαστημομαχιες-διαφορετικα σκαφη-ιντριγκες-πειρατες-εμποριο-bounty hunters-sky is the limit!

Todi
11/10/2004, 13:00
parepiptontos to kolima aytou tou examinou (are foititiliki...gia na matho me steilanee) einai to (palio pleon alla kalo anekathen) MASTER OF ORION III...

tou proigoumenou examinou to STAR WARS : KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC ... milame gia ores oxi asteia...

nikou
11/10/2004, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Πλανητικα συστηματα-αεροδιαστημομαχιες-διαφορετικα σκαφη-ιντριγκες-πειρατες-εμποριο-bounty hunters-sky is the limit!

ααααααααα!!!!!!!
:hypnotize :uplate: :eyepop: :look:
Εμένα μερικά από τα αγαπημένα μου είναι quake, return to castle wolfenstein, splinter cell, civilization II και πολλά άλλα.

hornet
11/10/2004, 13:29
δεν σου κανει τοτε μαλλον

GyPsy
11/10/2004, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
κωστακη τι σκαφακι εχουμε??????

ρε νικη βιοβληθηκη εχεις στο σπιτι

Το Freelancer ειναι δυναμη.MAY THE FORCE BE WITH YOU!

Πλανητικα συστηματα-αεροδιαστημομαχιες-διαφορετικα σκαφη-ιντριγκες-πειρατες-εμποριο-bounty hunters-sky is the limit!
To Sambre εχω βεβαια....
με κλεμμενα εξωγηινα οπλα class 10 και δυο class 9 wyrm2
Aυτα...:D :D
Επισης τρελο κολλημα με European Wars...

monstermind
11/10/2004, 14:05
τι ειναι όλα αυτά ρε???

αν εξαιρέσεις το doom III δηλαδή...

far cry?:yuck:

Counter strike u know?
warcraft III ... u know?

αυτά είναι games και μόνο!

και όποιος θέλει τον παίζω και ένα στοίχημα στο cs... :p

x-rider
11/10/2004, 14:06
ΦΟΝΙΑΔΕΣ........



ΤΟΥ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΟΣ:lol:



ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ Ο ΦΟΒΟΣ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΜΟΣ:evil:

hornet
11/10/2004, 15:28
Χαχαχα ναι ρε αρη εγω και ο χρηστος οι νταλτονς του διαστηματος!
Κωστα σωστος και εγω αυτο το configuration ειχα μεχρι να τα παρατησω.

milaber
11/10/2004, 15:29
Ξενέρωτοι όλοι...

Τα ανώτερα παιχνίδια που φτιάχτηκαν ποτέ:

1) Diablo
2) Warcraft III
3) Warcraft II
4) Diablo II

Kαι φυσικά ολα τα expansion και ανώτερο των ανωτέρων το World of Warcraft που έρχεται!

:evil: :evil: :evil:

ZZRakias
11/10/2004, 16:52
Ολοι PCαδες εε??

Κανας Κονσολας ρε παιδια???

Ninja Gaiden, Project Gotham Racer 2, Devil May Cry, Final Fantasy X, Pro Evolution Soccer, The Chronicles of Riddick και αλλα ΤΟΣΑ πολλα...

Και ασε τα PC να κανουν αναβαθμιση καθε 6μηνο μπας και τρεξουν τα παιχνιδια τους...

gcrook
11/10/2004, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
τι ειναι όλα αυτά ρε???

αν εξαιρέσεις το doom III δηλαδή...

far cry?:yuck:

Counter strike u know?
warcraft III ... u know?

αυτά είναι games και μόνο!

και όποιος θέλει τον παίζω και ένα στοίχημα στο cs... :p

:D :D Επιτελους και ενας ανθρωπος που ξερει απο καλο λαδι..:hypnotize, Gaming Θελω να πω.
Οσo για το Warcraft δεν ασχολουμαι μονο και μονο γιατι εχω δει κατι τυπακια στα BnB να ξεκινανε απο τις 5 το μεσημερι και να παιζουν μεχρι τισ 5 το πρωι.
Τετοιο καψιμο εχει να μου συμβει απο τοτε που επεσε στα χερια μου το Grim Fandango καπου 5 χρονακια πριν.

kapeos
11/10/2004, 18:03
χεχε εγώ που δεν παιζώ παιχνίδια στον υπολογιστή αλλα...

οταν μου έδωσαν το age of mithology ΤΑ ΕΠΑΙΞΑ ΤΕΛΕΙΩΣ


:smilea:

βεβαια με αυτά τα παιχνίδια που διαβάζω στο ποστ αισθάνομαι σαν παιδάκι προ-νηπιακης μόρφωσης.


:uplate: :uplate: :uplate:


Ρε σεις θελω όλα τα παιχνίδια που βασίζονται σε αυτή την σειρα.


και οχι μόνο αυτό αλλά τα θέλω να παίζουν σε XP


αι σιχτιρρρρρρρρρρρρρρρ:bigcry: :bigcry: :bigcry:

monstermind
11/10/2004, 18:03
ουτε εγώ ασχολούμαι με το warcraft3 γιατι ειναι όντως τρελό κόλλημα... αλλά modifications του όπως τα "πυργάκια" ή τα "ντότα" λένε τα μέγιστα να τα παίζεις lan με φίλους ! ! !

με το cs απο την άλλη το κόλλημα είναι μάλλον μεγαλύτερο... αλλά αξίζει! :p

gcrook
11/10/2004, 19:45
Άντε λοιπόν να μαζευτούμε όλοι οι μπάτσοι και τα τερόρια να παίξουμε κανα CS να πέσει γέλιο:p

ΜΟΝΟ σοβαρές προτάσεις!!!!

Κανα Bits and Bytes Παγκρατίου ή και Ακαδημίας θα έλεγε.

monstermind
11/10/2004, 20:53
βασικά στο "24-seven" πανόρμου και κηφισίας θα πάμε... που το έχουν φίλοι και μηχανόβιοι! :)

gcrook
12/10/2004, 07:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
βασικά στο "24-seven" πανόρμου και κηφισίας θα πάμε... που το έχουν φίλοι και μηχανόβιοι! :)

Καλα δεν εχει σημασια..αλλωστε το skill ειναι skill..!!!:D

Χωρις πλακα, αμα ψηνεσαι εσυ και κανας αλλος, πες το μου να φερω και εγω κανα δυο δικους μου, να σφαχτουμε ομορφα και ωραια.

Μιλαμε ρουθουνι δεν θα μεινει!!:uplate:

thewhiteowl
12/10/2004, 18:01
ρε grcook, φανατικός adventuras και εγώ. Παίζει καμιά ανταλλαγή να ξελαμπικαρω λίγο γιατί έχω να παίξω καλό adventure από την εποχή του Cyberia και δεν βρίσκω κάνα καλό. Έχω και γω κάτι καλά σε strategy αν ενδιαφέρεσε (τα πάντα από Civ, Alpha Centauri, Crusader Kings, Europa Universalis II και κάτι άλλα παράμερα.) Άμα είναι να εμπλουτίσουμε καμιά συλλογή!

Χάρης το όνομα.

gcrook
12/10/2004, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
ρε grcook, φανατικός adventuras και εγώ. Παίζει καμιά ανταλλαγή να ξελαμπικαρω λίγο γιατί έχω να παίξω καλό adventure από την εποχή του Cyberia και δεν βρίσκω κάνα καλό. Έχω και γω κάτι καλά σε strategy αν ενδιαφέρεσε (τα πάντα από Civ, Alpha Centauri, Crusader Kings, Europa Universalis II και κάτι άλλα παράμερα.) Άμα είναι να εμπλουτίσουμε καμιά συλλογή!

Χάρης το όνομα.

Βασικα λεω σημερα το βραδυ να φτιαξω μια λιστα με οτι παιχνιδι εχω γιατι εχω χασει το μπουσουλα.
Σκεψου οτι εχω γυρω στα 3 cd backup με abandonwarez.
Οταν με το καλο την τελειωσω θα την ανακοινωσω μπας και πεσει κανα γερο παρε-δωσε.
Στει ιν τατς:D

gtsiros
12/10/2004, 22:00
Ta dika mou agaphmena, ane3arthtws xronologias, kathgorias, platformas, me seira protimhshs sto peripou...

descent 1/2/3
serious sam SE/FE
Homeworld 1/cataclysm/2
half life/ hl:opposing force
super metroid/metroid zero mission/metroid 2/metroid fusion
quake1/2.

revolt, painkiller, doom 1/2/3, motogp2, motoracer,nfsu,


periergo... 15 xronia gamer kai mono auta 8umamai?


counterstrike: oust!

milaber
12/10/2004, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Οσo για το Warcraft δεν ασχολουμαι μονο και μονο γιατι εχω δει κατι τυπακια στα BnB να ξεκινανε απο τις 5 το μεσημερι και να παιζουν μεχρι τισ 5 το πρωι.

Μα πλάκα μας κάνεις;

Αυτά είναι τα ωραία!

Το ρεκόρ μου είναι όταν πρωτοέπιασα το Diablo που έπαιζα σχεδόν τρεις μέρες με διακοπές μόνο για φαϊ και ελάχιστο ύπνο!

:uplate: :evil: :uplate: :evil: :uplate:

gcrook
12/10/2004, 22:54
Milaber, μαλλον δεν ημουνα αρκετα σαφης.
Συμφωνοι 12ωρο και εγω εγω κλεισει και παραπανω, και μαλιστα αρκετες φορες... αλλα οχι επι 1 χρονο σερι ΚΑΘΕ μερα.
:eek:
Αυτο διαχωριζει τους κολλημενους απο τους καμμενους.
Σκεψου για τι λεφτα μιλαμε, 1.5 ευρω η ωρα (αν εισαι μελος), επι, αντε σου λεω 8 ωρες τη μερα..μην το ψαχνεις.
Κατι αλλο, ειχα ανεβει Σαλονικα πριν απο 2-3 χρονια για λιγες μερες και ηταν τιγκα στα LAN.
Τετοιο πραγμα ηταν πρωτογνωρο για τα Αθηναικα δεδομενα.
Επειδη σκεφτομαι να ξανανεβω συντομα, επειδη σπουδαζει ενας κολλητος, ξερεις κανα καλο να παμε κανα βραδυ με παρεα να κλασουμε στο γελιο;:cool:

gcrook
13/10/2004, 09:09
ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧ:D
Λοιπον αυτο το βιντεακι-παρωδια απευθυνεται σε τελειωμενους Counterstrikeάδες και το γυρισαν οι υπαλληλοι σε καποια McDonalds στην Αμερικη.
Η πιστα, για τους γνωστες, υποτιθεται οτι ειναι η cs_italy.
Οπως και να εχει ελιωσα στα γελια:rotflmao:

Ειναι μικρο σχετικα καπου 3,5 mb.


http://media.santoalt.com/101/091904/mcdonaldscounterstrike.wmv

milaber
14/10/2004, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Milaber, μαλλον δεν ημουνα αρκετα σαφης.


Mαζί σου!

Και εγώ μερικές μόνο μέρες κολλάω έτσι.

Η αλήθεια είναι πως όντως εδώ επάνω είναι γεμάτο internet cafe και η πλάκα είναι πως όλα έχουν κόσμο!

Όλα καλά είναι...

:wave2: :wave2: :wave2:

milaber
14/10/2004, 16:59
Πάρτε να 'χετε!

Η μαμά:
http://www.blizzard.com/

Το νέο:
http://www.worldofwarcraft.com/

:uplate: :uplate: :uplate:

idi
14/10/2004, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ZZRakias
Ολοι PCαδες εε??

Κανας Κονσολας ρε παιδια???

Ninja Gaiden, Project Gotham Racer 2, Devil May Cry, Final Fantasy X, Pro Evolution Soccer, The Chronicles of Riddick και αλλα ΤΟΣΑ πολλα...

Και ασε τα PC να κανουν αναβαθμιση καθε 6μηνο μπας και τρεξουν τα παιχνιδια τους...

σωστοοοοοοοοος... που να παιξει doom 3 το pentium II που εχω...:bawl: