PDA

View Full Version : Πλαστ. Βαλίτσες Μοτο , και εσωτερικές επενδύσεις.



kiriakost
17/09/2007, 22:18
Μάλιστα , το πρόβλημα που ανακάλυψα είναι ότι :

Οτι και εάν βάλεις μέσα σε μια βαλίτσα 46 λίτρων , το ποιο πιθανό είναι να χοροπηδάει ασύστολα κατά την μεταφορά .

Κάποιες βαλίτσες ,έχουν εσωτερικά , χιαστά λάστιχα .

Κάποιες άλλες ιμάντες .

Η ριμάδα η Kappa δεν έχει τίποτα από αυτά , και έτσι σκέφτηκα ένα rebuild :lol:


Εαν έχετε κάνει κάποια πατέντα , για παράδειγμα (με πρόσθετο αφρώδες υλικό ), η άλλη λύση , θα ήθελα να την δω σε κάποια φώτο , για να εμπλουτίσω τις ιδέες μου , με πιθανώς πρακτικότερες λύσεις . :lol:

Stelth
17/09/2007, 22:45
Η απάντηση στο ερωτημά σου φίλε kiriakost είναι απλή

Ελαστικό διχτάκι
:)

kiriakost
18/09/2007, 00:54
Ναι ρε μάγκα , και εγώ το σκέφτηκα , αλλά !!, να στερεωθεί στο πάνω καπάκι , ώστε όταν κλείνει , να παγιδεύει ότι είναι από κάτω ;)

Την δουλεύω ακόμα την ιδέα βέβαια ... αλλά είμαι σε καλό δρόμο .

sotpag
18/09/2007, 01:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Stelth
Η απάντηση στο ερωτημά σου φίλε kiriakost είναι απλή

Ελαστικό διχτάκι
:)

υπάρχουν δυο λύσεις


1) βάζεις το αντικείμενο και γύρο του προσθέτεις αφρό πολυουρεθάνης

2) βάζεις αυτά τα ωραία νάιλον με τον αέρα που κάνουν τσακ τσακ και όταν κάνεις τη μεταφορά έχεις και κάτι για ψυχαγωγία

TATAR
18/09/2007, 08:54
Σε παλαιότερη ΚΑΠΑ που είχα στο Φ650 είχα πάει σε ένα ταπετσέρη και μου έβαλε μία ωραία μαύρη εσωτερική επένδυση. Πάντως η δική μου ΚΑΠΑ είχε ιμάντες και υποδοχές για στερέωση τους.

Cpt. Haddock
18/09/2007, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
....Η ριμάδα η Kappa δεν έχει τίποτα από αυτά , και έτσι σκέφτηκα ένα rebuild :lol: ....

Η ρημάδα η Kappa έχει ελαστικούς ιμάντες, τουλάχιστον στις μεγάλες βαλίτσες (48 lt)

:wave2:

kiriakost
18/09/2007, 22:46
Το πήρα απόφαση .. θα την κάνω Rebuild :lol:

Παράγγειλα σήμερα τα ηλεκτρικά της , σε Κιτ . ( ανάβει λάμπα STOP πάνω στην βαλίτσα , μαζί με το στοπ της μηχανής ) .

Εχω και το παρακάτω υλικό , κληρονόμησα και ένα ρετάλι παχιά μοκέτα ... όταν καταλήξω στο τελικό σχήμα , θα βάλω φώτο . ;)


104824