PDA

View Full Version : Αλυσίδα για Freewind



turist
18/09/2007, 12:21
H αλυσίδα που έχει είναι 525-110 και τα έχει δει όλα :( Τί να βάλω, ψάχνω κάτι οικονομικό, δεν θα κάνει πολλά χιλιόμετρα. Αυτή που έχει είναι με πριτσίνια, η καινούρια θα είναι και αυτή με πριτσίνια ή θα έχει ασφάλεια? Κάτι άκουσα στο να προσέξω πως πρέπει να μπει η ασφάλεια. Για πείτε καμια λεπτομέρια.

gcrook
18/09/2007, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από turist
H αλυσίδα που έχει είναι 525-110 και τα έχει δει όλα :( Τί να βάλω, ψάχνω κάτι οικονομικό, δεν θα κάνει πολλά χιλιόμετρα. Αυτή που έχει είναι με πριτσίνια, η καινούρια θα είναι και αυτή με πριτσίνια ή θα έχει ασφάλεια? Κάτι άκουσα στο να προσέξω πως πρέπει να μπει η ασφάλεια. Για πείτε καμια λεπτομέρια.

Να την παρεις μαζι με γραναζια γιατι μετα απο λιχα χλμ παλι θα ρωτας.
Οσο για την τιμη ολες πανω κατω τα ιδια ειναι.
Ψαξε για did η afam και μετα ρωτα και στην Σουζουκι ποσο πανε συνολο.
Μικρες οι διαφορες και το 160-180αρι δεν το γλυτωνεις.
Αν ξερει τωρα καποιος κατι φθηνοτερο (αρκει να ειναι σετ) ας μιλησει....

turist
20/09/2007, 09:30
Γρανάζι πίσω είχα βάλει μικρότερο πριν ένα χρόνο, και είναι καινούριο. το μπροστά θέλω να δω σε τι κατάσταση είναι.

cityfly
22/09/2007, 15:18
κοίτα για σετάκι της afam αυτά είχα και γω στο freewind και έμεινα πολύ ευχαριστημένος

nelson
24/09/2007, 14:33
γεια χαρά,

το ίδιο σετάκι της DID που η αντιπροσωπεία χρεώνει 180 e. το βρίσκεις απο μόνο του (εκτός αντιπροσωπείας) 110-120, σετάκι εννοώ αλυσίδα και γρανάζια... το άλλαξα πριν απο 20 μέρες...

ζήτα απο το συνεργείο όπου θα την αλλάξεις να το πάρει αφού τον ενημέρωσεις οτι ξέρεις που παίζουν οι τιμές ( μη σου πει άλλα αντ'άλλων δηλ.)

κατα τη γνώμη μου άλλαξε το και το πίσω γρανάζι και κράτα αυτό που έχεις καβάτζα...

idi
24/09/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από nelson
γεια χαρά,

το ίδιο σετάκι της DID που η αντιπροσωπεία χρεώνει 180 e. το βρίσκεις απο μόνο του (εκτός αντιπροσωπείας) 110-120, σετάκι εννοώ αλυσίδα και γρανάζια... το άλλαξα πριν απο 20 μέρες...

ζήτα απο το συνεργείο όπου θα την αλλάξεις να το πάρει αφού τον ενημέρωσεις οτι ξέρεις που παίζουν οι τιμές ( μη σου πει άλλα αντ'άλλων δηλ.)

κατα τη γνώμη μου άλλαξε το και το πίσω γρανάζι και κράτα αυτό που έχεις καβάτζα...

το σετακι της DID που αλυσιδα εχει την Χring (VZM) ή την O-ring? τα γραναζια JT?

απλα ρωταω γιατι παω και εγω για αλλαγη...

nelson
24/09/2007, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το σετακι της DID που αλυσιδα εχει την Χring (VZM) ή την O-ring? τα γραναζια JT?

απλα ρωταω γιατι παω και εγω για αλλαγη...

την O-ring...

όσο για τα γρανάζια, δεν είναι ντροπή (ή μήπως είναι) να πω οτι δεν ξέρω... :confused:

turist
28/09/2007, 10:50
Αν αντι για 110 βάλω 108 θα υπάρχει πρόβλημα? Έχω γρανάζι 41 αντί για 43 πίσω.

Το V8 που γράφει η DID πάνω τι είναι?