PDA

View Full Version : Ο κουρνιαχτος!



hornet
11/10/2004, 08:49
8:30 πρωι κυριακης.Ωρα να σηκωθουμε....εχει βολτα!Το προγραμμα ελεγε Αθηνα -δημητσανα-αθηνα.Λαδωμα αλυσιδας.Σφιξιμο λιγο στις αναρτησεις μιας και ηταν στο τελειως στρωματεξ.Φουσκωμα λαστιχα και καφεδακι στο περιπτερο χαιδαριου περιμενοντας τους υπολοιπους.Κοσμος και λαος ειτε καθεται στο περιπτερο ειτε περναει απο εκει.
Μετα απο λιγο σκανε και οι υπολοιποι:
Βαλαντης gsxr750
Στεφανος (dela) gsxr1000 (πολεμικο τελειως!)
periklisk zx9r
idi Z1000 (streetfighter)
εγω με τη βεφα
Νικος χταποδατσι cbr600f3
Πετρος R1-04
Θανος fazer1000
Καφεδες και τυροπιττες και αντε να φυγουμε.Ξεκιναμε και μετα τα διοδια οι ρυθμοι σφιγγουν μετα τον ισθμο βλεπω τον περικλη να λοξοδρομει για διασταυρωση επιδαυρου κοβω μετα απο λιγο σταματαω και ο καρνιβαλος ειχε παει για βενζινη.Συνεχεια και στοπ στα διοδια οπου μας περιμεναν οι αλλοι.Ξεκινημα και αναβαση προς το αρτεμησιο οπου πλεον για μερικους οι ρυθμοι ειναι καταιγιστικοι οι στροφες ερχονται με φορα και ο δρομος θυμιζει τεχνητο οριζοντα σε μαχητικο.Φτανουμε στο αρτεμησιο και στοπ για νερο και κουβεντουλα.Τα λαστιχα αχνιζουν το ιδιο και μερικοι απο εμας μιας και μεσα στις φορμες κανει λιγο ζεστη.Βενζινα και στο δρομο παλι κατευθυνση πλεον βυτινα με αρκετη ταχυτητα.
Φανταστικη διαδρομη και οι στροφες εναλλασονται σε φανταστικο τοπιο.Εγω καθομαι πισω με το πετραν και χαζευουμε διαδρομη οι αλλοι εχουν χαθει μπροστα σε δυαδες - τριαδες.Ο βαλαντης με το χταποδακι και το στεφανο.Και ο θανος με τον γιωργο καπου ενδιαμεσα ειναι και ο περικλης (η ηρεμη δυναμη).Πλεον κοντα στην διασταυρωση Δημητσανας ο θανος κραταει αγωνιστικη γραμμη βρισκει μαρσπιε κατω και αποκλινει της πορειας με αποτελεσμα να αγορασει οικοπεδο με θεα τη ρεματια ευαερο ευηλιο με δυο σαλοτραπεζαριες τρια λουτρα ανετο παρκινκ 20 στρεματων και νερο οποτε βρεξει!Ο Γιωργος που ειναι πολυ κοντα πισω του φρεναρει μεσα στις σκονες και τις πετρες που γεμισε ο δρομος αφου ο θανος ειχε βαλει μπουλντοζα για να μπαζωσει την περιουσια του.Ο στεφανος ειδε τον κουρνιαχτο.Σταματαμε (μας προειδοποιησαν τα αυτοκινητα,εμεις νομιζαμε για μπλοκο αρχικα) βλεπω το θανο!
Εισαι καλα;
Μια χαρα
τι εγινε ρε
Πουτανα επιβραδυνση το σκοτωσα το μηχανακι
Απο την ανευρεση του οικοπεδου το μπουφαν καταστραφηκε και καλα εκανε.
Το παντελονι εκανε μια τρυπα καλη
Ο θανος αγρατζουνιστος
Η μηχανη πουτανα τελειως!
Με τα πολλα και τις διαφορες αναλυσεις για το ατυχημα και περιμενοντας να ερθει η express πινουμε νερο και τρωμε κρουασαν και οι διερχομενοι ποδηλατες μας λενε αιντε με τα κρουασαν σας χαχαχα και ο νικος απανταει στο καλο παιδια στα επομενα 30 χλιομετρα εχει κατηφορα!!!!!
Με τα πολλα ηρθε και η express φορτωθηκε τη μηχανη και το θανο και φυγανε για αθηνα.
Εμεις συνεχισαμε για δημητσανα για ενα καφεδακι κακοκεφοι.Επιστροφη στην αθηνα με στασεις μονο για καυσιμα και μια περιεργη επιδημια alarm FI(fuel injection) που επιασε εμενα και το βαλαντη αλλα ηταν περαστικη.
Τελευταιο τσιγαρο στα διοδια και συνεχεια πλεον ο καθενας για το σπιτι του αλλα τα κουτια ειχαν γινει ενα ματσο σιδερα πιο κατω και ουρες χιλιομετρων ειχαν δημιουργηθει και μεσα στο χαμο και ο θανος με την express!:wave2:
Τελικα με τα πολλα φτασαμε ολοι σπιτια μας

Τελως παντων δεν υπηρξαν και χειροτερα οποτε ενταξει

melsaltas
11/10/2004, 09:16
ΘΑΝΟ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΣΟΥ.

Gandalf dr685sm
11/10/2004, 09:46
Αφού είναι εντάξει εκείνος , η μηχανή ξαναφτιάχνεται...

Κρίμα όμως ,μιας και πέρα απο την διάθεση είναι σίγουρο οτι θα του χαλάσει και την οικονομική διάθεση για κανά-δυό μήνες...


Περαστικά και γρήγορα όρθιος...


Gandalf

RapidShade
11/10/2004, 10:00
Θάνο,

μην σκας φίλε, σιγά σιγά...
αφού είσαι οκ, κανένα θέμα
δεν τίθεται... η μηχανή θα γίνει
και πάλι τζετ.

Να μαστε καλα ρε καθαρματα

Το νου σας ρεμάλια!!!

idi
11/10/2004, 10:17
Ακολουθούσα το Θανο κολλητά πισω του (εντελως μαλακια μου και το ξερω...) οπως παντα, γιατι με συγκρατεί να μη πηγαίνω με τη ταυτότητα στο στομα («ειναι η φωνή της συνείδησης» στρωτό στρίψιμο και παντα αφηνει ενα περιθώριο για διόρθωση σε αντιθεση με εμενα...)

Οδηγώντας με σβελτο ρυθμο, αλλα οχι του σκοτομου, καταπιναμε τις στροφες τη μια μετα την αλλη, οπως επρεπε, σωμα εξω, φρενα κατεβάσματα πλαγιασμα και τα λοιπα.

Σε μια γαμημενη παρατεταμένη αριστερη ο Θανος βρίσκει μασπιε, και απο οτι καταλαβα τα χανει για κατι κλασματα του δευερολεπτου... το μηχανάκι σηκώνεται και ανοίγει πορεια, και ο Θανος το παλεύει να μήνη μεσα στην ασφαλτο....

Το παλεύει για καμια 30 μετρα στην εξοδο της στροφης που ειχε μια μικρη ευθεια.

Εχω κοψει ασυνείδητα και παρακολουθώ απο πισω ...ΕΛΑ ΡΕ ΘΑΝΟ, ΦΕΡΤΟ ΜΕΣΑ ΓΑΜΩΤΟ... ΕΛΑ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ... ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ...

.............
.............
..............

έχει ανοίξει πολύ.....


πριν προλαβω να σκεφτω οτιδήποτε... χάνομαι σε ενα τεράστιο συνεφο σκονης. Δε βλεπω τιποτα! ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΜΕ! Πλακώνομαι στα φρενα και ΕΥΧΟΜΑΙ να ειμαι μεσα στο δρομο οταν θα σταματησω... και ακολουθει ο Στεφανος, θα σταματησει? Θα με πατησει? Θα γινουμε ολοι μπιλιες...

κοκαλωνω τα φρενα... ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ, η πρωτη σκεψη: Ο ΘΑΝΟΣ ΓΑΜΩΤΟ, ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ! Αφηνω το μηχανάκι στο σταντ και σε κλασματα ψαχνω μεσα στο συνεφο της σκονης, βλεπω τη μηχανη του μεσα σε ανε μικρο «λουκι» σε κακα χαλια, ο Θανος σηκωνετε μπροστά μου λιγο πιο περα τρεχω στο μερος του... ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ ΡΕ? ΧΤΥΠΗΣΕΣ? οχι μια χαρα ειμαι... μου λεει ζαλίσμενος...

ειναι ορθιος και τον κοιταω απο πανω μεχρι κατω, ψαχνω να βρω αν εχει εμφανη σημαδια-χτηπηματα.

Η φορμα του ειναι μεσα στη σκονη, λοιπουν κοματια στο χερι και στη λεκάνη...

ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ λεει και ξαναλει, ενω εχουν φτασει ολα τα παιδια και με τρομο κατεβενουν απο τις μηχανές...

Τα υπόλοιπα εινια διαδικαστικά... ενα εχω να πω: Χθες εχασα καμια 10ρια χρονια απο τη ζωη μου με τη λαχταρα που επαθα, νομιζοντας προς στιγμη τα χειροτερα... ηταν πολλά τα χιλιομετρα ....

Σκεψεις που εκανα μετα απο 8-10-15 τσιγαρα μεσα στη ταραχή μου...

- μηλαμε οτι αν ειχε 20 εκατοστα ακομα ο δρομος δε θα γινοταν τιποτα...
- η ΟΛΟΣΩΜΗ ΦΟΡΜΑ και ολος ο εξοπλισμος ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ!
- κανουμε μαλακιες, δε σκεφτομαστε τι ρισκαρουμε
- ο Θανος ειναι καλα, ολοι ημαστε μια χαρα.. ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ???
- τιποτα δεν ειμαστε... ενας κακος υπολογισμς σε μια στροφη και μπορει να γινει το μοιραίο απο το πουθενά (ευτυχως δεν εγινε...)

- ΡΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΩ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΧΤΥΠΗΣΕ!!!

- γαμιοσαντε ...



ΘΑΝΟ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΗ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣ!

x-rider
11/10/2004, 10:24
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ


ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΣΟΒΑΡΟ, ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ


ΠΟΥΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΣΟΦΟΥΣ ΟΔΗΓΙΚΑ ΣΤΟ ΜΑΛΛΟΝ:wave2:


:sun: :beer: :sun:

hornet
11/10/2004, 10:27
Να σου πω την αληθεια ρε γιωργο οταν πηρα την εν λογω στροφη και σταματησα κοιταζα ...και προσπαθουσα να καταλαβω εαν ηταν το Ζ η το fazer.Δεν θυμαμαι την διαδικασια του να σταματησω ειχα καρφωθει στο να καταλαβω ποιο ειναι (ειχα κοντρα τον ηλιο) και μετα σας εψαχνα και τους δυο.

idi
11/10/2004, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Να σου πω την αληθεια ρε γιωργο οταν πηρα την εν λογω στροφη και σταματησα κοιταζα ...και προσπαθουσα να καταλαβω εαν ηταν το Ζ η το fazer.Δεν θυμαμαι την διαδικασια του να σταματησω ειχα καρφωθει στο να καταλαβω ποιο ειναι (ειχα κοντρα τον ηλιο) και μετα σας εψαχνα και τους δυο.

πολυ ευκολα θα μπορουσε να ηταν το fazer KAI το Z...
τεσπα, τελος καλο (περιπου..) ολα καλα... ride safe!

dela
11/10/2004, 10:44
... δεν είχαμε τραυματισμό και αυτό ήταν το σημαντικότερο
άσε που θα μπορούσαμε όπως είπε και ο Γιώργος να
γινόμασταν κωλοτρυπίδα και η τρεις μας μιας και η σκόνη
δεν μας άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης μιας και
εκείνη τη στιγμή ορατότης υπό το μηδέν!!!

Ας είναι το τελευταίο όχι μόνο για το Θάνο αλλά για όλους
μας αλλά μιας και είμαστε μοτοσικλετιστές και αυτά
είναι στο πρόγραμμα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ας είναι πάντα
αναίμακτες η πτώσης ως προς τον αναβάτη το μηχανάκι
να πάει να γαμηθεί…

swtos
11/10/2004, 10:48
Θάνο περαστικά να είναι και ποτέ να μην ξανασυμβούν....
Λόγω κοινωνικών υποχρεώσεων (για 5ο ΣΚ βάφτιση ) και απειλή
άμεσου χωρισμού από το έτερο ήμισυ, δεν μπόρεσα να είμαι στην
παρέα σας. Παρόλη την ατυχία πιστεύω πώς περάσατε καλά.

Περαστικά και μη μασάς Θάνο, τα παλιοσίδερα φτιάχνονται.

Υ.γ. Παππού δε σου χω πει να μην τρέχεις γιατί δε μπορείς ????
Γέρος άνθρωπος μου θες και Αρτεμίσιο ??????

Μπόρεγα μπορέγω και θα μπορέγω όπως λέει και κάποιος φίλος ...

petridist
11/10/2004, 11:01
Θάνο περαστικά στο μοτόρι και στην ψυχολογία σου!!

Όλα θα γίνουν όπως είπαν και τα παιδιά.. οπότε don't worry!!!

:beer:

και γρήγορα πάλι στα στροφιλίκια!

hornet
11/10/2004, 11:03
Χαχα σωτηρη αιντε χασε κανα κιλο πρωτα ρε!
Που με τοσα βαφτισια και τραπεζωματα και ξυδια θα μου εχεις γινει αλλος τοσος και μετα οχι φορμες ουτε σε κελεμπια δεν θα μπαινεις!



:rotflmao: :wave2:

Julius
11/10/2004, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

- η ΟΛΟΣΩΜΗ ΦΟΡΜΑ και ολος ο εξοπλισμος ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ!



Thano file, esy na eisai kala panta kai oloi na exoume tetoies agratzounistes ptoseis kai apo motosykletes............

Θάνος
11/10/2004, 11:30
Ο κάθε οδηγός έχει ένα όριο κλίσης στο μυαλό του. Οδηγείς σβέλτα και σε κάθε στροφή προσαρμόζεις την ταχύτητα ώστε να μπεις κοντά στο όριο αυτό...

Στη στροφή αυτή έκανα ένα λάθος και είχα μία κακή αντίδραση. Η ταχύτητα ήταν σωστή... Το σημείο εισόδου ήταν λάθος. Για κάποιο λόγο άργησα ν'αφήσω τα φρένα και μπήκα 1-2 μέτρα πιο βαθειά στη στροφή.

Πλάγιασα τη μηχανή στο συνηθισμένο όριο μου και εκεί ήταν το πρώτο λάθος. Είχα μπει βαθειά και θα έπρεπε να πλαγιάσω περισσότερο. Η συνηθισμένη αυτοπεποίθηση υπερίσχυσε...

Βλέπω την τροχιά μου να με οδηγεί έξω από τη στροφή και χωρίς να το σκεφτώ πολύ γυρίζω κι άλλο το κεφάλι αριστερά να οδηγήσω τη μηχανή προς τα μέσα...

Πράγματι πλαγιάζω κι άλλο και βλέπω να τα καταφέρνω... Και τη στιγμή εκείνη ξύνει κάτω το μαρσπιέ... Η οριακή κλίση, η αρχική εκτίμηση για ανοιχτή τροχιά, η άκρη του δρόμου, το οικόπεδο που μου άρεσε και ενώ στο μυαλό μου λέω "μαρσπιέ" κάνω στιγμιαία μία δεύτερη σκέψη: Μήπως πέφτω; Αυτό ήταν... τρομάζω ακαριαία σηκώνω λίγο τη μηχανή και το ξύσιμο σταματάει... η τροχιά όμως άνοιξε πάλι και μέσα σε 2-3 μέτρα πάτησα στην άκρη του δρόμου... Μπουμ!

Γλυστράει πέφτει και εγώ από πίσω να σέρνομαι μέσα στο χαντάκι και τις πέτρες σε virtual reality mode παρακολουθώντας την εξέλιξη χωρίς να αισθάνομαι το παραμικρό!

Η μηχανή έγινε σαν τον κώλο της μαϊμούς, το τεπόζιτο τσακίστηκε και στο σημείο αυτό που τσάκισε τα μέταλλα εγώ από πίσω σβαρνούσα χωρίς να παθαίνω τίποτα! Τα δερμάτινα είναι για πέταμα! Αν δεν ήταν αυτά, θα είχα αφήσει εκεί ένα χέρι κι ένα πόδι! (μπρρρρ)

Το μηχανάκι είναι στην εντατική της YAMAHA, του κάνουν εξετάσεις και αύριο θα βγει το ιατρικό ανακοινωθέν! Η πρώτη εκτίμηση του μηχανικού είναι αισιόδοξη:

- ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Η ΖΗΜΙΑ ΘΑΝΟ!

Με τις υγείες μου!

Γιώργο έμαθα ότι το φέρεις βαρέως μήπως με πίεζες τόσο κοντά που ακολουθούσες... Να σου πω ότι δεν ήξερα καν πού ήσουνα. Δεν κοιτάω ποτέ καθρέφτες στις στροφές, άρα δεν παίζει αυτό. Το πρόβλημα θα ήταν για σένα που θα έπεφτες από πίσω. Αφού τη γλύτωσες δεν το συζητάμε καθόλου. Αλλά κράτα αποστάσεις από δω και στο εξής... δεν είναι κακό!

Παιδιά ευχαριστώ για την παρέα και την υποστήριξη! Τώρα που θα βγω με τη φλογέρα μου στην Ομόνοια για να μαζέψω κάνα φράγκο, θυμηθείτε να περνάτε πότε-πότε να μου ρίχνετε κανένα ευρώ... θα αισθανθώ καλύτερα... :sad:

VAL-MPARIERINO
11/10/2004, 11:36
Και η αλήθεια είναι ότι εγώ προσωπικά βγήκα λίγο αφηνιασμένος και στο κομμάτι ειδικά της εθνικής το ψιλοξεκάπνισα (παρέα με κανα 2--3-4 άτομα ακόμη, Στεφανήηηηη μου:) :) ).
Οταν στρίψαμε για Βυτίνα βέβαια με ξαναμάγεψε το τοπίο και παρέα με τον Χταποδάτσι χαζεύαμε τις πρασινάδες, όσπου ξαφνικά είδαμε την σκόνη και τα ψιλοέκλασα. Ηρέμησα όταν είδα 3 φιγούρες όρθιες οπότε λέω εντάξει όλοι όρθιοι είναι. Είδα το fazer να είναι ξάπλα τον θάνο αλευρομένο από τα χώματα μεν αλλά αγραντζούνιστο δε:D
Και τον αρχίζω στο πρήξιμο, είσαι καλά;;; κάτσε κάτω!!! ξανα είσαι καλά;;; πονάς πουθενά;;; ξανα κάτσε κάτω!!! Αν με άρχιζε στα καντήλια δίκιο θα είχε:D :D

Είδα και τον idi να την έχει ακούσει στερεοφωνικά και να έχει πέσει σε σκέψεις, με το δίκιο του βέβαια, αλλά όλα είναι καλά αφού δεν υπήρξε ούτε γραντζουνιά. Ελπίζω idi να μην σε ξαναδώ με τζινάκι σε βόλτα αφού τα είδες τα γεγονότα από πολύ κοντά και ελπίζω να εκτίμησες την αξία ενός δερμάτινου παντελονιού. Θα μου πεις δεν το ξέρω ρε Βαλάντη;;; Το ξέρεις αλλά πάρτο ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Και τώρα λίγα ευχάριστα:

1. Ο Στέφανος με το 750 μου σούζα με σπασμένη 2α δίπλα μου
2.Το μαύρο κοράκι του Στέφανου να φτάνει τους κόφτες μέχρι να πείς ΚΥΜΙΝΟ
3. Ο Πετράν(R1) επιτέλους δεν ήρθε με σπορτεξάκι και σοσονάκια αλλά τούμπανος
4. Ο Χταποδάτσης να ξύνει τα αυτιά του στο Αρτεμίσιο
5. Ο Παππούκας πάντα σταματούσε τελευταίος με τα ΑΛΑΡΜ αναμένα πάντα (εεελα η νταλίκα):wacko: :rotflmao:
6. Το καλύτερο: Και ρωτάει η πανέμορφη γκαρσόνα στην Δημητσάνα, καλέ αυτό το τσίτρινο μηχανάκι ποιανού είναι;;;
ΔΙΚΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΔΙΚΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ:rotflmao: :rotflmao:


Επαναλαμβάνω όλα είνια καλά αφού τελικά δεν πήραμε σβάρνα τα νοσοκομεία, αλλά ένα πολύ καλό μάθημα (όλοι μας πιστεύω)


:wave2: :wave2: :wave2:

CyBeRseXX
11/10/2004, 11:39
kai pote' ksana.

Μικρή Λουλού
11/10/2004, 11:44
:uplate: :uplate: :uplate:



ΟΧΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ...


ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΡΕ ΘΑΝΟ...:(



FUCK....



:( :(

Nefeli
11/10/2004, 12:35
Θάνο μην σκέφτεσαι τι έπαθες ……………………




Σκέψου




Ευτυχώς που δεν έπαθα κάτι χειρότερο





:sun:

sniper
11/10/2004, 12:39
Τι να πει κανείς....

Τυχερός μέσα στην ατυχία...

Το σημαντικότερο είναι ότι είσαι ΟΚ και όλα μα ΟΛΑ τα άλλα έρχονται στην θέση τους....

:wave2:

DEMINIO
11/10/2004, 18:27
Τυχερός μέσα στην ατυχία σου ρε Θάνο... :winka:

Ας είναι πάντα αναίμακτα και τα πιστόλια φτιάχνονται... (γ@μώ τη @#$@#$$$@@$#$... )


ΥΓ. ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΩ :mad: :bawl:

wolfman13
11/10/2004, 22:38
περαστικα θανο και ολα θα γινουν αφου εισαι καλα!και μην ανυσυχεις για τη γκεισα ειναι μαθημενες αυτες!!!
περαστικα!!!

και οπως ελεγε και ο λοχαγος μας στο στρατο!







[SIZE=4]ΗΘΙΚΟΝ























[SIZE=4]ΑΚΜΑΙΩΤΑΤΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!![COLOR=orangered][SIZE=4]

adam_tsouk
11/10/2004, 23:07
Μόνο στο μοτόρι σου γιατί από ότι κατάλαβα είσαι μια χαρούλα και στην τελική αυτό μετράει.


ε, καλά τα ευρώπουλα θα τα κλαις αλλά για λίγο.

crs-k
12/10/2004, 08:06
Περαστικα ρε φιλε στο μηχανακι σου ... :D
Εσυ εισαι καλα, απ' οτι ειπες ...

sas
12/10/2004, 09:11
Είσαι ΚΑΛΑ...ΌΛΑ καλά

periklisk
12/10/2004, 12:48
άργησα λίγο αλλά να μαι και γω....

με λίγα λόγια η παρέα σουπερ!:wave2:

κάτι αλήτες εκεί κανανε σούζες για να δούνε λέει πως πάει το μηχανάκι, να το ξεκαπνίσουμε, για το εγούσταρσον και τα λοιπά..... παραμύθι δηλαδή......

αν εξαιρέσουμε τη φάση του Θάνου που μας έριξε την ψυχολογία όπως ήταν φυσικό άλλωστε όλα τα άλλα καλά!

Δεν είναι και ότι καλύτερο να βλέπεις έναν άνθρωπο και ένα μηχανάκι σε τέτοια κατάσταση..... ο Θάνος καλά λίγο βρώμικος από τα χώματα και το μηχανάκι λίγο χάλια.....

Φωτογραφίες κλπ εντός της ημέρας γιατί τώρα τρέχεις......

gmakris
12/10/2004, 16:09
Περαστικα ρε Θανο και παντα σιδερενιος

Στην τελευταια βολτα με την παρεα μου ειχαμε και εμεις πτωσεις.....και ευτυχως μονο σιδερα - το ξερω ποναει (για τα σιδερα) αλλα τουλαχιστον σκεψου οτι εχεις την υγεια σου.....

Και εμεις ετσι λεμε για παρηγορια - εδω πεφτει ο Rossi και ο "κουλος" στους αγωνες για ολους δηλαδη υπαρχει η "κακη" στιγμη!

Αντε να ετοιμασεις το μοτορι (εδω θα εκτιμησεις που εχεις Yamaha) να παμε καμμια βολτα! (να στρωσω και το R1...)

:wave2:

periklisk
13/10/2004, 14:54
Πάρτε και μερικές φωτό από τη βόλτα.....

Εδώ στο ΣΕΑ μετά τη σύραγγα του Αρτεμισίου.....


5486

periklisk
13/10/2004, 14:56
ετοιμαζόμαστε να την κάνουμε προς τον φιδίσιο δρόμο.... πσσσσσσ


5487

periklisk
13/10/2004, 14:58
άντε να την κάνουμε, να βάλουμε και βενζίνη γιατί θα έχουμε άλλα.... χεχε


5488

periklisk
13/10/2004, 15:04
Στάθης με πλάτη γυρισμένη


5490

periklisk
13/10/2004, 15:05
Εδώ στο σημείο που έγινε η στραβή..... έχουμε αράξει και περιμένουμε την express.... my ass έκανε πάνω από μια ώρα....


5491

periklisk
13/10/2004, 15:06
Στέφανος.... πούλα ρε σου λέω......


5493

periklisk
13/10/2004, 15:08
εδώ στην άκρη δεξιά ακριβώς το σημείο που σταμάτησε ο Θάνος και το μηχανάκι.... μπρρρρρρ!!!!

ΣημΔιαχ:Αγαπη εγω λεω να βαλουμε εδω τη πισινα!


5494

periklisk
13/10/2004, 15:09
ομοίως..... μες τη μέση του δρόμου ο Γιώργος.....


5495

periklisk
13/10/2004, 15:11
Περικλής και στην άκρη ο Νίκος.....
Σημ Διαχ:Ο μακεχαν Περικλεας!


5496

periklisk
13/10/2004, 15:13
Θάνος πρώτη μούρη....

πίσω Στέφανος, Νίκος, Πέτρος

ΣημΔιαΧ:Να πιω λιγο νερακι να παν τα φαρμακια κατω.Ηπιε πεντε μπουκαλια νερο και μετα δεν ηξερε τι να κανει στην express!!!



5497

periklisk
13/10/2004, 15:15
Βαλάντης, Στάθης, Θάνος, Γιώργος, Στέφανος, Νίκος, Πέτρος

ΣημΔιαχ δεν περναει και κανας ποδηλατης να κανουμε λιγο πλακα!


5499

periklisk
13/10/2004, 15:17
άλλη μια.... ο Θάνος μέσα στη σκόνη..... όλα τα λεφτά τα δέρματα λέμε.....


5501

periklisk
13/10/2004, 15:18
εδώ και εγώ μέσα στην πρώτη προσπάθεια να βγάλω με το χρονόμετρο... τζίφος δεν πρόλαβα..... χεχεχεχε


5502

periklisk
13/10/2004, 15:19
χεχεχε εδώ πρόλαβα....

ΣημΔιαχ:Εδω ο θανος κανει οτοστοπ δεν φαινεται στη φωτο αλλα εχει σκισει τελειως το παντελονι για να φαινεται μπουτι!
Η εξπρες εχει ξεπερασει τη μια ωρα μεχρι να ερθει και ψαχνονται νεοι τροποι μετακινησης


5503

periklisk
13/10/2004, 15:21
η θέα από τη Δημητσάνα....


5504

periklisk
13/10/2004, 15:22
αραχτοί για καφέ στα γρήγορα για να γυρίσουμε πριν νυχτώσει....


5505

periklisk
13/10/2004, 15:23
Γιωρίκας....


5506

periklisk
13/10/2004, 15:24
βάλε τη γλώσσα μέσα ρεεεεεε αχαχαχαχαααα

ΣημΔιαχ:Γαμωτ γαμωτ ενα χαλικακι μου εχει αναμεσα στα δοντια!



5507

ireneepi
13/10/2004, 19:54
Θανο εσυ να σαι καλα ρε φιλε και ολα τα αλλα αστα.....


Κριμα πολυ κριμα ,αλλα σημασια εχει που εισαι οκ..!



Ψηλα τ'αφτια που λενε και οι Γερμανοι και ολα θα φτιαξουν...

Ας ητανε το τελευταιο συμβαν αυτο...

jzer
13/10/2004, 20:18
-κανουμε μαλακιες, δε σκεφτομαστε τι ρισκαρουμε


ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ ΗΑΥΑ ...............
ΜΩΡΕ ΟΝ OFF ΚΑΙ ΧΑΑΑΑΛΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ...

Θάνος
14/10/2004, 20:57
Ευπειθώς αναφέρω ότι το μηχανάκι πήγε για ανταλλαγή! Παρά τη διαβεβαίωση του μηχανικού μου ότι θα γίνει όπως πριν, εγώ αδυνατώ να το ξανακαβαλήσω μετά την τούμπα!

Έτσι Τρίτη με Τετάρτη παραλαμβάνω καινούργιο Fazer1000 ανθρακί με μαύρο κινητήρα! Καινούργια δερμάτινα μαύρα, ανανεωμένη ψυχολογία :D και εντελώς άδεια τσέπη... :bigcry:

χεχε ...πάμε σαν άλλωτε... :smilea:


5522

DEMINIO
14/10/2004, 21:37
Ή τα παίρνουμε στο κεφάλι ή δεν τα παίρνουμε λέμε όμως... :look: :uplate: :lol:

Άντε καλορίζικο... :smilea:

Θάνος
14/10/2004, 21:47
Έτσι! Το σκέφτηκα για λίγο και λέω...

ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΑΛΛΟ; :D

RapidShade
14/10/2004, 21:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Ευπειθώς αναφέρω ότι το μηχανάκι πήγε για ανταλλαγή! Παρά τη διαβεβαίωση του μηχανικού μου ότι θα γίνει όπως πριν, εγώ αδυνατώ να το ξανακαβαλήσω μετά την τούμπα!

Έτσι Τρίτη με Τετάρτη παραλαμβάνω καινούργιο Fazer1000 ανθρακί με μαύρο κινητήρα! Καινούργια δερμάτινα μαύρα, ανανεωμένη ψυχολογία :D και εντελώς άδεια τσέπη... :bigcry:

χεχε ...πάμε σαν άλλωτε... :smilea:


Να σαι καλά και να μπορείς πάντα να
κάνεις ότι γουστάρεις και ότι σε ευχαριστει
ρε Θάνο!

Καλοτάξιδο ρε φίλε! Αντε να το πάμε για
στρώσιμο παρέα, να τα πούμε κιόλας!

Καλό βράδυ φίλε! Να είσαι καλά!

Θάνος
14/10/2004, 21:53
Thank you thank you! Thank you plenty! :beer:

ΑΝΤΕ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΛΕΜΕ! ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΛΕΙΨΕΙ!!

RapidShade
14/10/2004, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Thank you thank you! Thank you plenty! :beer:

ΑΝΤΕ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ ΛΕΜΕ! ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΛΕΙΨΕΙ!!

Θάνο, απλά για την ιστορία, πόσο στην πήρε πίσω για την ανταλλαγή;
:wave2:

ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΒΟΛΤΑ???:beer: :beer:

Θάνος
14/10/2004, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Θάνο, απλά για την ιστορία, πόσο στην πήρε πίσω για την ανταλλαγή;
:wave2:

ΠΟΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΒΟΛΤΑ???:beer: :beer:

Πόσο το πήρε; ΧΑΧΑΧΑ!!!

Μία πορδή και δυο αυγά Τουρκίας!

Πουτάνα ανέχεια... τι να κάνω που έχω αδυναμίες και ελαττώματα!

Η πρώτη βόλτα αμέσως με την παράδοση! Μπαίνω αντιπροσωπία ποδαράτος με το σώβρακο και βγαίνω τούμπανος!

ΤΡΙΤΗ - ΤΕΤΑΡΤΗ ΛΕΜΕ!

αχχχ....

crs-k
15/10/2004, 09:04
Καλοταξιδη φιλε και παντα Ορθιος (εστω και μετα απο πτωση) ...

:lol: :rotflmao: :lol:

melsaltas
15/10/2004, 10:33
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!

milaber
16/10/2004, 03:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
- ΡΕ ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΩ, ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕ ΧΤΥΠΗΣΕ!!!

Αυτό είναι ρε Γιώργο!

Αφού ξέρεις πως και στην επόμενη βόλτα έτσι θα πηγαίνεις και εσύ και οι άλλοι και όλοι μας, απλά κοίτα να χαίρεσαι που είναι καλά ο Θάνος!
Τι βασανίζεσαι;

Περαστικά στη μηχανή Θάνο!

:wave2: :wave2: :wave2:

milaber
16/10/2004, 03:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Η πρώτη βόλτα αμέσως με την παράδοση! Μπαίνω αντιπροσωπία ποδαράτος με το σώβρακο και βγαίνω τούμπανος!

Καλορίζικο ρε Θάνο!

:wave2: :wave2: :wave2:

idi
16/10/2004, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_
Η πρώτη βόλτα αμέσως με την παράδοση! Μπαίνω αντιπροσωπία ποδαράτος με το σώβρακο και βγαίνω τούμπανος!



ΟΧΙ ΡΕ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ FAZER O antonis111 ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ!!!

ΠΑΡΕ TDM-AYTO ΠΗΡΕ META TO TRANSALP!!!!!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ VESPA
:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
16/10/2004, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ ΡΕ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ FAZER O antonis111 ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ!!!

ΠΑΡΕ TDM-AYTO ΠΗΡΕ META TO TRANSALP!!!!!! ΚΑΙ ΜΕΤΑ VESPA
:lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Βλεπω τις μαλακιες ΔΕΝ τις ξεχνας με τιποτα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

milaber
16/10/2004, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΟΧΙ ΡΕ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ FAZER O antonis111 ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ!!!

Ρε τον Αντώνη...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: