PDA

View Full Version : Ψαχνω μαστορα-ανθρωπο



mpou
18/09/2007, 13:30
Ψιλοκαινουριος στην Αθηνα, εχοντας κανει περιπου 5000 χμ με CB400SF

Εχω ηδη αλλαξει 2 μαστορες. Ο πρωτος δεν μου αρεσε λογω ... αποκρισης (ελα μωρε, θα το κανουμε κτλ). Ασε που και τις 2 φορες που πηγα πρωι (9:30) με εστησε. Μαλλον δουλευει απο χομπυ(γιατι δεν σκοτωνοταν και στη δουλεια)!

Ο δευτερος, μου φαινεται καλυτερος (ασχοληθηκε πχ με το να κατεβασουμε το λεβιε ταχυτητων ωστε να βολευει καλυτερα στο ποδι, κατι περα απο το sevice που του ζητησα). Αλλα, ρωτοντας για αλλαγη γραναζια-αλυσιδα, μου ειπε:

Κανουν χ ευρω. Η εργασια ψ ευρω. Αλλα, επειδη δεν εχεις 2πλο stand(!), η εργασια ειναι ψ ευρω + ζ ευρω.

Δεν ξερω αν σε εσας φαινεται λογικο, παντως εγω το βρισκω αφελες.

Φταιει που ειμαι καινουριος (εχω παει 2 φορες)?

Προτιμω εναν ανθρωπο, και ας μην ειναι το καλυτερο χερι στην δουλεια του. Εξαλλου, δεν θελω η μηχανη μου να βγαλει και τον τελευταιο ιππο της, απλα ο μαστορας να
1)ξερει να την κοιταει και να βλεπει αν θα ειμαι σωος πανω της.
2)μην με βλεπει σαν "παραδακι"

Ενα καρνταση ρε αδερφε (καθοτιν βορειος)

mpou
18/09/2007, 13:34
Για οποιον ξερει καποιον τετοιο που να με ψιλοβολευει κιολας (γηπεδο λεωφορου αλεξανδρας), αν θελει ας μπει στον κοπο να στειλει ενα πμ. Θα ειμαι του ειμαι υποχρεος!

kachius
18/09/2007, 13:34
σε ποιά περιοχή;

Υμμητός βολεύει;

:wave2:





Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Για οποιον ξερει καποιον τετοιο που να με ψιλοβολευει κιολας (γηπεδο λεωφορου αλεξανδρας)

...μάλλον όχι!

zzr2005
18/09/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kachius
σε ποιά περιοχή;

Υμμητός βολεύει;

:wave2:


...μάλλον όχι!

δεν και αυτό το link, παρόμοια συζήτηση...

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=44410&highlight=%D4%F3%EF%EC%F0%E1%ED%E7%F2

μπορεί να μην είναι δίπλα σου αλλα καλύτερα να κάνεις κανα δύο χιλιόμετρα παραπάνω παρά να πας καπου στην τύχη....
:wave2: :wave2:

marulis
18/09/2007, 21:01
Οκ με τον χάρτη?


104818

mpou
19/09/2007, 09:52
Ευχαριστω σας ολους!