PDA

View Full Version : γιααα βοηθηστε λιγο.....



devil's animal
18/09/2007, 23:20
λοιπον, θελω να παρω ενα endur-aki για την πολη.

και εξηγουμαι...

για να μην βγαζω εξω το "μωρο"
και σηκωνει θερμοκρασιες...
και δεν μπορει να "κοψει" πολυ το τιμονι...
και κυκλοφορει με 1η - 3η...
και καιει...
και καταναλωνει λαστιχο...
και θελει service..:bawl:
και...
και..
και...

και επειδη η βεσπα ειναι του πατερα μου και του'χω γ@μησει την ψυχολογια με το να την χρησιμοποιω συνεχεια...:rotflmao:
ασε που σηκωνεται πλεον ευκολα :blush:


θα παρω ενα μανιτζεβελο enduro μεταχειρισμενο.
να μην εχω προβλημα με λακουβες,χαντακια και λοιπους κωλ0δρομους..
να καιει λιγο..
να κανει διηθεισεις περνωντας απο τους καθρεφτες των τουτου ευκολα...
να καβαλαει πεζοδρομια..
να..
να..
να..
:lol:

δεν θελω πολλα κυβικα του στιλ 600...προτιμω 200 - 300.
δινω μεχρι 1500 € (αν το μηχανακι βεβαια ειναι αριστο και μου κανει,συζητιεται λιγο η τιμη)

το ερωτημα τωρα: ΠΟΙΟ ΝΑ ΠΑΡΩ??

μου αρεσουν:

TTR 250
KLX 250 - 300
XR 250

αντιπαθω:
DR 250
DT 200

βεβαια σαν βρωμικατζας που ειμαι με την διχρονη την 200αρα την βεσπα ..ολο και γλυκοκοιταζω κατι τετοια...(ειδα ενα wr 200 εδω μεσα σε μια αγγελια και μου ετρεχαν τα σαλια)
:a8: :a8:

να τονισω οτι:
1) οποιοδηποτε αλλο μηχανακι μου προτεινετε (και δεν ειναι enduro) απλα...δεν θα ασχοληθω.
2) τα 1500€ θελω να τα δωσω αλλα μετα απο ενα μηνα δεν θελω να δωσω αλλα τοσα για να το "φερω" μετα απο αυτα που θα μου εχει βγαλει....οποτε παμε για απλες και δοκιμασμενες λυσεις στον χρονο! :winka:
3) το ξερω οτι θα σπαμαρετε τρελα οποτε πεφτω για υπνο και ξαναβλεπω το thread κατα τις 2 το μεσημερι.:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

xampos
18/09/2007, 23:25
ΧR 250 R :smokin:

Akatanomastos
18/09/2007, 23:31
loipon, an de se peirazei i vroma pare to wr 200 tha goustareis panta otan to kavalas, tha kaneis kai tis souzes sou

allios pare to xr 250 fovero mixanaki aprovlimatisto (leme tora)

OrEsTiS82
18/09/2007, 23:42
XR-250 προτεινω η εαν βρεις και ενα KLX-300 μια χαρα θα ειναι...

crewdriver
18/09/2007, 23:44
klx,klx,klx,klx,klx,klx,klx

Akatanomastos
18/09/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

3) το ξερω οτι θα σπαμαρετε τρελα οποτε πεφτω για υπνο και ξαναβλεπω το thread κατα τις 2 το μεσημερι.:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


KAI OMOS katholou spamming so far

to spamming einai olokliri filosofia
den sou rxete ekei pou to perimeneis
den einai toso apla ta pragmata

MikeG
18/09/2007, 23:52
Πάντως και εγώ γι'αυτή τη δουλειά που ψάχνω, αν και θέλω να κάνω και πολύ χρήση βουνού προσανατολίζομαι σε XR250 ή σε TTR250. Έχω βέβαια ένα παπί, σχεδόν ολοκαίνουριο, αλλά θα το πουλήσω μιας και θέλω να πηγαίνω και τις εντουράδες μου. Αν και νομίζω και ένα AX-1 ή Dominator250 κάνει για τη δουλειά που το θες εσύ.

:wave2:

gcrook
18/09/2007, 23:59
Παρε XR μπας και κανεις και συ κανα χιλιομετρο με το τουμπανο που θελει συχνα σερβις και λαστιχα....:rotflmao:

kiriakost
19/09/2007, 00:27
Θα έλεγα Kawasaki Angelo ... είναι ποιο πολιτισμένο από σουλούπι .. αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει από τεχνολογία και αντοχή.

project.breeze
19/09/2007, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Θα έλεγα Kawasaki Angelo ... είναι ποιο πολιτισμένο από σουλούπι .. αλλά δεν ξέρω τι ρόλο βαράει από τεχνολογία και αντοχή.



Το είχα εγώ φίλε Κυριάκο.85.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα και το μόνο που ζήτησε εκτός από τα κλασσικά ήταν ντίζα γκαζιού.2κύλινδρο μοτέρ με 35 άλογα,άνετο και απροβλημάτιστο μέχρι και τα 150 της τελικής του.Η κατανάλωσή του σε διαβεβαιώ θα είναι χαμηλότερη από την 200άρα βέσπα σου αν το πηγαίνεις με νορμάλ ρυθμό (μέχρι 7.000-8.000 rpm).Εγώ θα σου έλεγα πως αξίζει 100% τα λεφτά του


104841

KaTaNaS
19/09/2007, 01:44
dinei ena XR250 o catmaster :wave2:

devil's animal
19/09/2007, 07:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
dinei ena XR250 o catmaster :wave2:




ωραια!
μεχρι στιγμης...

δινει το ΤΤR 250 η MAIRA.
και ενας συναδελφος εχει το ιδιο μηχανακι με πολυ λιγα χλμ και το δινει και αυτος..

εχω βρει ενα ΚLX που εχει φορεμενο πανω ενα 300αρι μοτερ (250 ηταν) και εχει κανει μονο 8000χλμ με το καινουργιο...

και δινει και ο Ακης το XR....:smokin:


απ΄οτι καταλαβα παντως οι περισσοτεροι μου λετε να κινηθω σε 4χρονο...:a011:

μΕ φαινεται οτι θα τα αρχισω να τα πηγαινω ΟΛΑ στον μαστορα και οτι μου πει αυτος οτι ειναι πιο καλο (συντηρημενο) ...θα το τσιμπησω..:wacko:

devil's animal
19/09/2007, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Πάντως και εγώ γι'αυτή τη δουλειά που ψάχνω, αν και θέλω να κάνω και πολύ χρήση βουνού προσανατολίζομαι σε XR250 ή σε TTR250. Έχω βέβαια ένα παπί, σχεδόν ολοκαίνουριο, αλλά θα το πουλήσω μιας και θέλω να πηγαίνω και τις εντουράδες μου. Αν και νομίζω και ένα AX-1 ή Dominator250 κάνει για τη δουλειά που το θες εσύ.

:wave2:



το ΑΧ-1 και το Dominator εκτος το οτι δεν μ΄αρεσουν καθολου (εμφανισιακα)...ειναι και λιγο all around που το σιχαινομαι...

+1 για αυτα που λες...και που ξερεις ισως θελω να λερωθω και εγω λιγο στα χωματα...:winka:
:beer:

kaps
19/09/2007, 07:38
:rolleyes: TTR 250:wave2:

LsKostas
19/09/2007, 08:54
KLR 250 κι ας μην ειναι enduro... :D

ειναι ομως το πλεον αξιοπιστο απο τα υπολοιπα

blackbusa
19/09/2007, 10:00
''Παρε ενα ποδηλατο χωρις σελα,που'ναι τρελλα που'ναι τρελλα''.....:D :D :D ]


:rotflmao: :bawl: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :rotflmao: :bigcry: :lol:

MikeG
19/09/2007, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
dinei ena XR250 o catmaster :wave2:

Επ!!! Αυτό είναι καπαρωμένο....

Γιάννη.......!:winka:

road spirit
19/09/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Επ!!! Αυτό είναι καπαρωμένο....

Γιάννη.......!:winka:

τρέχω τρέχω!! Άκηηηηηηηη, για αυτό που σε ρώτησα στο Δέλεραααααα, το θέλει ο Mike εεεεεεεεεε

:D :D

devil's animal
19/09/2007, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
''Παρε ενα ποδηλατο χωρις σελα,που'ναι τρελλα που'ναι τρελλα''.....:D :D :D ]


:rotflmao: :bawl: :bigcry:

δεν καταλαβα ρε Χαγιαβουζα...

επειδη εχεις εσυ τετοιο και το γουσταρεις με τρελλα ..( συ ειπες...)..

πρεπει να παρουμε και εμεις;:confused:

καλα το λενε οτι ολοι οι π0υστηδες θελουν να μας κανουν σαν τα μουτρα τους για να μην νοιωθουν περιθωριοποιημενοι...:rolleyes:
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

blackbusa
19/09/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
δεν καταλαβα ρε Χαγιαβουζα...

επειδη εχεις εσυ τετοιο και το γουσταρεις με τρελλα ..( συ ειπες...)..

πρεπει να παρουμε και εμεις;:confused:

καλα το λενε οτι ολοι οι π0υστηδες θελουν να μας κανουν σαν τα μουτρα τους για να μην νοιωθουν περιθωριοποιημενοι...:rolleyes:
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


Αφου βρε ζουζουνακι,επανω ολο αυτο δεν τραγουδαγες????πως νομιζεις οτι το ξερω και το θυμαμαι....αφου μας τα επρηξες......και βεβαια εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46426&perpage=15&pagenumber=1) ακομα δεν πο(υ)σταρες......
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :rotflmao:

tati
19/09/2007, 12:27
XR240 ή και 400 ΄!! είχα χρόνια το χρ άκι και είναι οτι πρέπει...

τώρα το wr200 και μενα αυτός ήταν αρχικά ο έρωτάς μου και είναι ακόμα απλα εκει μπαίνεις στο θέμα να επιλέξεις δίχρονο ή 4...;)

OldMan
19/09/2007, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
θελω να παρω ενα endur-aki για την πολη.
Και εγώ θέλω να πάρω ένα scooter-aki για το βουνό !!! :a31:

OrEsTiS82
19/09/2007, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Το είχα εγώ φίλε Κυριάκο.85.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα και το μόνο που ζήτησε εκτός από τα κλασσικά ήταν ντίζα γκαζιού.2κύλινδρο μοτέρ με 35 άλογα,άνετο και απροβλημάτιστο μέχρι και τα 150 της τελικής του.Η κατανάλωσή του σε διαβεβαιώ θα είναι χαμηλότερη από την 200άρα βέσπα σου αν το πηγαίνεις με νορμάλ ρυθμό (μέχρι 7.000-8.000 rpm).Εγώ θα σου έλεγα πως αξίζει 100% τα λεφτά του


Το KLE250 Anhelo πιστευω ειναι μια απο τις πιο ιδανικές "μικρες" μοτοσυκλετες μεσα στην πολη,οπως ειπε εχει 2κυλινδρο κινητηρα,35 αλογα,ειναι 6ταχυτο,ντεποζιτο 12 λιτρων,και 146 κιλα.

ΥΓ:Αμα ομως θελεις XR υπαρχει ενα άριστο 600 κυβικα με εξατμιση (μοντ'99) που θα σε στειλω να το παρεις στην τιμη που θα επαιρνες το 250cc.

devil's animal
19/09/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και εγώ θέλω να πάρω ένα scooter-aki για το βουνό !!! :a31:

θεωρεις πιο ασφαλες το scooter-aki απο το endur-aki??:a21:

ή μηπως θα προβληματιστει το 250αρι enduro μεσα στην πολη;:confused:


αλλα μαλλον θες να πεις οτι αυτοι (οι χαζοι μωρε οι Ιαπωνες....) εχουν βγαλει τα TTR , KLX, XR, DR, DT για χρηση καθαρα και μονο βουνου...

λες και στην πολη εχει πολυ καυσαεριο και θα παθουν τα πνευμονια τους....:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

:wave2:

devil's animal
19/09/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Το KLE250 Anhelo πιστευω ειναι μια απο τις πιο ιδανικές "μικρες" μοτοσυκλετες μεσα στην πολη,οπως ειπε εχει 2κυλινδρο κινητηρα,35 αλογα,ειναι 6ταχυτο,ντεποζιτο 12 λιτρων,και 146 κιλα.

ΥΓ:Αμα ομως θελεις XR υπαρχει ενα άριστο 600 κυβικα με εξατμιση (μοντ'99) που θα σε στειλω να το παρεις στην τιμη που θα επαιρνες το 250cc.



ρε συ Ορεστη το Anhelo δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα και ειναι και σχετικα βαρυ (σε σχεση με αυτα που θελω)

το 600 δεν το θελω οχι μονο λογω τιμης...αλλα και λογω γκαζιου (δεν εχω οδηγησει 600αρι μονοκυλινδρο)..και μετα ειναι λιγο και τα ασφαλιστρα, η καταναλωση...κ.λ.π.


παρ΄ολα αυτα παντως, ευχαριστω :beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
19/09/2007, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal

το 600 δεν το θελω οχι μονο λογω τιμης...αλλα και λογω γκαζιου (δεν εχω οδηγησει 600αρι μονοκυλινδρο)..

kota :smokin:



:a01:

catmaster
19/09/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
τρέχω τρέχω!! Άκηηηηηηηη, για αυτό που σε ρώτησα στο Δέλεραααααα, το θέλει ο Mike εεεεεεεεεε

:D :D

Τα είπαμε ρε Γιάννη .. κάτσε να μαζέψω τα ψιλά που σου είπα και θα σου στείλω και φωτό .. όποτε θες πάμε και σε ένα μηχανικό δικό σου να το δει... :beer:

(βασικά περιμένω και τον Κατάνα να δω τι θα κάνει με την αυστριακή αγρότισσα ..) :smokin:

KaTaNaS
19/09/2007, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
(βασικά περιμένω και τον Κατάνα να δω τι θα κάνει με την αυστριακή αγρότισσα ..) :smokin:

την καλοπιάνω! :lol:

:wave2:

OrEsTiS82
19/09/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε συ Ορεστη το Anhelo δεν μου αρεσει καθολου εμφανισιακα και ειναι και σχετικα βαρυ (σε σχεση με αυτα που θελω)

το 600 δεν το θελω οχι μονο λογω τιμης...αλλα και λογω γκαζιου (δεν εχω οδηγησει 600αρι μονοκυλινδρο)..και μετα ειναι λιγο και τα ασφαλιστρα, η καταναλωση...κ.λ.π.


παρ΄ολα αυτα παντως, ευχαριστω :beer: :beer: :beer:


Μην φοβασαι το γκαζι, αμα δεν το ανοιγεις δε θα τρεχει απο μονο του λοοολ :)
αμα οδηγησεις 600αρι θα γουσταρεις σιγουρα!
Η καταναλωση θα ειναι ικανοποιητικη αμα δεν τρεχεις,και το δικο μου αμα τρεχω με αφηνει απο βενζινη αμα πηγαινω ηρεμα κραταει παρα πολλες ημερες λογικο ειναι.
Τα ασφαλιστρα ειναι ακριβοτερα στα 600 κυβικα αλλα πιστευω οτι αξιζει μια μοτοσυκλετα 600 κυβικων, ειδικα ενα XR που εχει γραψει και αυτο την ιστορια του 30 χρονια τωρα.

ΥΓ: μικρος ηταν η αγαπημενη μου μηχανη και ακομα ειναι απο τις αγαπημενες μου!πολυ αλητεια μηχανακι!!!! :)

Λοιπον ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ XR600 σε τιμη ξεφτιλα να μου στειλει P.m,συμφερον δεν εχω αλλα γιατι να μην το προλαβει παιδι απο το μοτο.gr και να το παρει αλλος.
Θα του πω σε ποιο μαγαζι βρισκεται να παει να το δει.
Στην φωτογρ δεν ειναι το συγκεκριμενο αλλα ενα αλλο ομορφο XR.




104924

catmaster
19/09/2007, 14:38
@Δέβιλς Άνιμαλ (aca Salad Bar)....


Τα μηχανάκια που έχεις βάλει στο μάτι (XR, KLX, TTR) όλα καλά είναι αρκεί να μην τα έχουν σκίσει όσοι τα είχαν πριν...

-Ένα συν του TTR είναι η μίζα και τα ανταλλακτικά που έχουν και τα περίπτερα ...

-Όλα τα μηχανάκια αυτά έχουν (σχετικά) φτηνό κόστος χρήσης ...

Σε σχέση με την βέσπα σίγουρα θα είναι καλύτερα τα πράγματα .... αν δεν σου λείψει το γκάζι του 636 σε κάποια σημεία τα μηχανάκια αυτά είναι σαν τον ελβετικό σουγιά ... αν βάλεις και ένα σετάκι τακούνια θα σε πάνε και μια (χαλαρή ) εντουρότσαρκα...


πάντως να πας σε ένα μηχανικό να ρίξει μια καλή ματιά (ειδικά τα XR με την ακτινική κεφαλή εμφάνιζαν κάποιες "ασθένειες" με ραγισμένες κεφαλές και τα ρέστα...)


Μην ακούς τον λασπΑνθρωπα ... ζηλεύει (XL 250 RFVC κυκλοφορεί μΕ φαίνεται...):smokin:

sober
19/09/2007, 14:53
Εννοειται ΤΤ!!!!!!

(μεγαλο απω8ημενο λεμε...:rolleyes: )

:p :wave2:

Λεωνίδας
19/09/2007, 14:56
αυτό


104951

dirtbird
19/09/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αυτό

Θα το φτάνει?:confused:

Λεωνίδας
19/09/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Θα το φτάνει?:confused: κάνει και διηθήσεις κάτω από καθρέφτες :lol: :lol:

devil's animal
19/09/2007, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αυτό


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

blackbusa
19/09/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
@Δέβιλς Άνιμαλ (aca Salad Bar)....

.... αν δεν σου λείψει το γκάζι του 636
:smokin:



:rotflmao: :lol: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:




Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...............παρε λεμε το ποδηλατο να τελειωνουμε..................:smokin: :smokin: :smokin:

devil's animal
19/09/2007, 16:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
:rotflmao: :lol:



Ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε...............παρε λεμε το ποδηλατο να τελειωνουμε..................:smokin: :smokin: :smokin:



εσυ γιατι γελας???:confused: :confused:

αφου ειτε το busa εχεις ειτε ενα ποδηλατο....το ιδιο (γκαζι) και το αυτο ειναι!!
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:


και αν το πας ορθοπεταλια μαλλον θα πηγαινεις πιο γρηγορα με το ποδηλατο:rolleyes:

:lol: :lol:

blackbusa
19/09/2007, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
εσυ γιατι γελας???:confused: :confused:

αφου ειτε το busa εχεις ειτε ενα ποδηλατο....το ιδιο (γκαζι) και το αυτο ειναι!!



και αν το πας ορθοπεταλια μαλλον θα πηγαινεις πιο γρηγορα με το ποδηλατο:rolleyes:

:lol: :lol:


Ναι............αλλα δεν κινδυνευω να μου το βαλουν μεσα σε καμμια σαλατα........καλα που το πηρες σε μαυρο,γιατι αν το επαιρνες σε λαχανι,θα το ετρωγες και αυτο μαζι........σαλαδ μπαρ ε σαλαδ μπαρ....
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :lol: