PDA

View Full Version : Ευρωπαϊκό...αλουμινένιο πλαίσιο



BlaSen
19/09/2007, 08:26
Η πρώτη ευρωπαϊκή μοτοσικλέτα με αλουμινένιο πλαίσιο κατασκευάστηκε από την TM Racing! Το Ιταλικό εργοστάσιο έκανε την έκπληξη παρουσιάζοντας για πρώτη φορά στους τελευταίους αγώνες του Παγκόσμιου πρωταθλήματος της MX1.Το αλουμινένιο πλαίσιο δοκιμάζονταν από το εργοστάσιο τους τελευταίους 9 μήνες με απίστευτά αποτελέσματα, έτσι το 2008 όλη η παραγωγή των ΤΜ (motocross, supermotard αλλά και enduro), σε όλα τα κυβικά, θα διατίθεται με αλουμινένιο πλαίσιο.
(Πηγή:mototriti.gr)


104844

Ζεύκας
19/09/2007, 14:41
αλουμινένιο πλαίσιο σε εντούρα? :confused:

για να δούμε...

byron
19/09/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
αλουμινένιο πλαίσιο σε εντούρα? :confused:

για να δούμε...

Οι Japan το έχουν φορέσει απ΄τον καιρό της λάσπης...:rotflmao:

OldMan
19/09/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οι Japan το έχουν φορέσει απ΄τον καιρό της λάσπης...:rotflmao:
Με "αξιοθαύμαστα" αποτελέσματα ...:smokin:

byron
19/09/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Με "αξιοθαύμαστα" αποτελέσματα ...:smokin:

Καλά....
κάτσε να σου φορέσει η περτικαλί εταιρεία, (όταν ξεμείνει από νεροσωλήνες :lol: ) και θα δούμε τι θα λές....:D

byron
19/09/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
αλουμινένιο πλαίσιο σε εντούρα? :confused:

για να δούμε...

Btw η aprilia το έχει φορέσει πριν λίγα χρόνια στο RXV. :wave2:

Ζεύκας
20/09/2007, 02:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Btw η aprilia το έχει φορέσει πριν λίγα χρόνια στο RXV. :wave2:

οκ εγώ είμαι άσχετος με τα εντούρα.το παραδέχομαι. είναι όμως προτιμότερο να έχεις ατσάλινο πλαίσιο ή αλουμινένιο?

για τα street μηχανάκια αλουμίνιο δεν το συζητώ. τα εντούρο δεν δέχονται όμως τεράστιες καταπονήσεις? τα αλουμινένια πλαίσια δεν είναι πιο ευπαθή σε σχέση με τα ατσάλινα? :confused:

Nikoskazer2000
20/09/2007, 03:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
οκ εγώ είμαι άσχετος με τα εντούρα.το παραδέχομαι. είναι όμως προτιμότερο να έχεις ατσάλινο πλαίσιο ή αλουμινένιο?

για τα street μηχανάκια αλουμίνιο δεν το συζητώ. τα εντούρο δεν δέχονται όμως τεράστιες καταπονήσεις? τα αλουμινένια πλαίσια δεν είναι πιο ευπαθή σε σχέση με τα ατσάλινα? :confused:

Αυτή την απορία είχα κι' εγω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=40631)

Nikoskazer2000
20/09/2007, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen
Η πρώτη ευρωπαϊκή μοτοσικλέτα με αλουμινένιο πλαίσιο κατασκευάστηκε από την TM Racing! Το Ιταλικό εργοστάσιο έκανε την έκπληξη παρουσιάζοντας για πρώτη φορά στους τελευταίους αγώνες του Παγκόσμιου πρωταθλήματος της MX1.Το αλουμινένιο πλαίσιο δοκιμάζονταν από το εργοστάσιο τους τελευταίους 9 μήνες με απίστευτά αποτελέσματα, έτσι το 2008 όλη η παραγωγή των ΤΜ (motocross, supermotard αλλά και enduro), σε όλα τα κυβικά, θα διατίθεται με αλουμινένιο πλαίσιο.

Ποοοοοολύ όμορφο!!!!!!! :a8: :a07:

:beer: :beer: :beer:

Vourkoufales
20/09/2007, 10:00
σας θυμίζει κάτι το ΤΜ ?


105121

Nikoskazer2000
20/09/2007, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
σας θυμίζει κάτι το ΤΜ ?

Τώρα πια ολα τα enduro ολων των μαρκών μοιάζουν εκπληκτικά. Το μόνο που τα διαφοροποιεί εξωτερικά είναι το φανάρι (αν είναι πολιτικό), το χρώμα της εκάστοτε εταιρίας και το λογότυπο.

Εμένα πάντων εμφανισιακά μ' αρέσει πολύ! :)