PDA

View Full Version : Αυτή την Κυριακή



panagiotispapa
19/09/2007, 17:11
Έχω να προτείνω την εξής διαδρομή για αυτή την Κυριακή (αναχώρηση κατά τις 9):


Αθήνα->Λαμία(πλέον με καινούρια εθνική στο πέταλο :smokin: )->Δομοκός->Καρδίτσα->Τρίκαλα->Πύλη->Ελάτη->....ΠΙΝΔΟΣ..... ->Καλαμπάκα->Λάρισα->επιστροφή

Όλο άσφαλτο. Τα χλμ είναι πολλά αλλά όχι πάρα πολλά. Βγαίνουν ακόμα και με πολύ χαλαρούς ρυθμούς, δλδ 130-140 στην Εθνική και στους επαρχιακούς χαλαρά. Το ζουμί της διαδρομής είναι από Ελάτη μέχρι Καλαμπάκα, περίπου 80 χλμ μοναδικής ομορφιάς και μάλιστα σε σχετικά καλό δρόμο. Για φαγητό μπορούμε να κάτσουμε (μετά από 6 ώρες οδήγησης) στην Καλαμπάκα (με θέα τα Μετέωρα).
Αυτά.

Έχετε όρεξη?

Tropeas
19/09/2007, 17:13
Πανέμορφη διαδρομή που έχω στο νου μου να κάνω...
...το άλλο ΣΚ... :rolleyes:

Λεωνίδας
19/09/2007, 17:38
Τώρα μιλάμε για 800+ χλμ αυθημερόν :eyepop:
Anyway επειδή θα είμαι μάλλον στην Αταλάντη το ΣΚ ... παίζει (δε θέλω σχόλια)

ΥΓ μετά την Ελάτη τι ακριβώς εννοείς Πίνδος :look:

DimChios
19/09/2007, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Τώρα μιλάμε για 800+ χλμ αυθημερόν :eyepop:
Anyway επειδή θα είμαι μάλλον στην Αταλάντη το ΣΚ ... παίζει (δε θέλω σχόλια)

ΥΓ μετά την Ελάτη τι ακριβώς εννοείς Πίνδος :look:


Ε, και? Σου ειπε κανεις ότι δεν βγαίνουν? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46268)

:smokin: :D

























τωρα ξερω τι θα μου απαντησεις, ασε! :lol: :lol: :lol:

Λεωνίδας
19/09/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ε, και? Σου ειπε κανεις ότι δεν βγαίνουν? (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=46268)

:smokin: :D

τωρα ξερω τι θα μου απαντησεις, ασε! :lol: :lol: :lol: μωρέ βγαίνουν αλλά μετά θες και...


104991

sober
19/09/2007, 19:32
Τωρα αμα πω οτι ψηνομαι μεν...αλλα δεν εχω ξαναδοκιμασει τις αντοχες μου σε τοσα πολλα χλμ???

:rolleyes:

orizontas
19/09/2007, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Τωρα αμα πω οτι ψηνομαι μεν...αλλα δεν εχω ξαναδοκιμασει τις αντοχες μου σε τοσα πολλα χλμ???

:rolleyes:


ε τοτε ....... να παρεισ και μαζι σου ......


105002

DimChios
19/09/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Τωρα αμα πω οτι ψηνομαι μεν...αλλα δεν εχω ξαναδοκιμασει τις αντοχες μου σε τοσα πολλα χλμ???

:rolleyes:



Θελεις να σου πω την άποψή μου?

:D

sober
19/09/2007, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Θελεις να σου πω την άποψή μου?

:D

Αμα ειναι να 8υμωσω ...οχι..
Αμα ειναι να γελασω ....εννοειται
Αμα ειναι σοβαρη φυσικα!!

:winka: :wave2:

DimChios
20/09/2007, 05:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Αμα ειναι να 8υμωσω ...οχι..
Αμα ειναι να γελασω ....εννοειται
Αμα ειναι σοβαρη φυσικα!!

:winka: :wave2:



Δε νομίζω να θυμώσεις! :rolleyes: Μια ειλικρινης και σοβαρή άποψη (δική μου βέβαια) αλλά...

Γνώμη μου ειναι να μην πάς!
ΌΛΑ βέβαια γίνονται με θέληση, υπομονή και επιμονή, όμως δεν εχεις ΤΑ χλμ με μοτοσυκλέτα, η μοτό σου δεν ειναι η πλέον κατάλληλη γι αυτά τα χλμ μαζεμένα και βάση αυτων, νομίζω ότι θα "κλατάρεις"!

Δοκίμασε τις αντοχές σου σε 1-2 κάπως μικρότερες (εν μέρη έχεις απαντήσει κι εσύ σε αυτό) και τέτοιες θα βρεθούν κι άλλες με τον καιρό!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ!
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΠΙ, ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ?

ΦΙΛΙΚΑ

:beer: :beer: :beer: :wave2:

TROOPER
20/09/2007, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δε νομίζω να θυμώσεις! :rolleyes: Μια ειλικρινης και σοβαρή άποψη (δική μου βέβαια) αλλά...

Γνώμη μου ειναι να μην πάς!
ΌΛΑ βέβαια γίνονται με θέληση, υπομονή και επιμονή, όμως δεν εχεις ΤΑ χλμ με μοτοσυκλέτα, η μοτό σου δεν ειναι η πλέον κατάλληλη γι αυτά τα χλμ μαζεμένα και βάση αυτων, νομίζω ότι θα "κλατάρεις"!

Δοκίμασε τις αντοχές σου σε 1-2 κάπως μικρότερες (εν μέρη έχεις απαντήσει κι εσύ σε αυτό) και τέτοιες θα βρεθούν κι άλλες με τον καιρό!

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ!
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΑΠΙ, ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ?

ΦΙΛΙΚΑ

:beer: :beer: :beer: :wave2:

+1000000

:wave2:

TROOPER
20/09/2007, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Πανέμορφη διαδρομή που έχω στο νου μου να κάνω...
...το άλλο ΣΚ... :rolleyes:

ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ-ΤΙΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ/Κ :D :D :D

Λεωνίδας
20/09/2007, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ-ΤΙΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ/Κ :D :D :D αν την κάνετε 2ήμερη μπορεί να με ενδιαφέρει περισσότερο :D

panagiotispapa
20/09/2007, 12:33
παιδιά μην ψαρώνετε. Τα χλμ ΔΕΝ είναι πολλά. Την διαδρομή την έχω κάνει και μάλιστα μαζί με Κίσσαβο και μπάνιο στον Αγιόκαμπο ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ. Βέβαια δεν σταμάτησα πουθενά για φαγητό και καφέ. Γι' αυτό λέω ότι αυτή η διαδρομή βγαίνει και προλαβαίνουμε να φάμε κιόλας και να κάνουμε τις στάσεις μας για ξεκούραση. Τα περισσότερα χλμ είναι στην εθνική και βγαίνουν γρήγορα. Έτσι θα έχουμε τον χρόνο να πηγαίνουμε αργά και ήρεμα στους επαρχιακούς.

Επίσης, είμαι από τους πιο αργούς οδηγούς εδω μέσα (το έχω διαπιστώσει σε προηγούμενες βόλτες του moto), οπότε από την στιγμή που εγώ έχω βγάλει αυτή την διαδρομή, μπορεί να την βγάλει ο οποιοσδήποτε με οποιοδήποτε μηχανάκι.
Δεν λέω ότι δεν θα υπάρξει κούραση, αλλά στο κάτω κάτω μηχανάκια οδηγάμε, άμα θέλαμε να πηγαίνουμε ξεκούραστα θα πηγαίναμε εκδρομές με καγιέν..........

panagiotispapa
20/09/2007, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Τώρα μιλάμε για 800+ χλμ αυθημερόν :eyepop:
Anyway επειδή θα είμαι μάλλον στην Αταλάντη το ΣΚ ... παίζει (δε θέλω σχόλια)

ΥΓ μετά την Ελάτη τι ακριβώς εννοείς Πίνδος :look:



Η γραμμή που έχω σημειώσει με πράσινο


105162

sober
20/09/2007, 14:01
Ντιμακο μου νομιζω πως εχεις δικιο...αν ηταν 2ημερο 8α μπορουσα να το επιχειρησω μεχρι Λαρισα (αλλωστε μετα την εξεταστικη ειναι το επομενο μου project ..:lol: ) μιας κι εχω συγγενεις εκει ... να μπορεσω να ξεκουραστω και να σας βρω στο κατεβασμα παλι ...

Οποτε καλα να περασετε παιδακια και να βγαλετε πολλεεεεες φοτοοοοο!!!!

:) :beer: :wave2:

DimChios
20/09/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ-ΤΙΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ/Κ :D :D :D



:mad: :mad: :mad:

ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ/Κ???

:evil:

MARKOS-V
20/09/2007, 16:48
ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ...ΠΟΛΛΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΙΛ.
ΒΓΑΛΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ, ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΑΝΤΟΧΕΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΩΝ.:wave2:

Tropeas
20/09/2007, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αν την κάνετε 2ήμερη μπορεί να με ενδιαφέρει περισσότερο :D mpa....
δεν έχει διόδια...:rolleyes: :p

Tropeas
20/09/2007, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ-ΤΙΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΑΛΛΟ Σ/Κ :D :D :D δεν είναι σίγουρο αλλα για Κυριακή... θα μιλήσουμε...

Λεωνίδας
20/09/2007, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
mpa....
δεν έχει διόδια...:rolleyes: :p :a36: :a36: :a36: :a36: