PDA

View Full Version : Τα αποτελεσματα του νεου Κ.Ο.Κ.



AFTER
19/09/2007, 19:59
Απο bloka.com

# Σύμφωνα με τα στοιχεία της Διεύθυνσης Τροχαίας του αρχηγείου της Αστυνομίας, σε ολόκληρη την επικράτεια από τις 3 Ιουνίου που άρχισε η εφαρμογή του νέου ΚΟΚ, έως τις 31 Ιουλίου, βεβαιώθηκαν συνολικά 214.181 παραβάσεις.
# Τον περασμένο Ιούνιο αφαιρέθηκαν από τις κατά τόπους υπηρεσίες της Τροχαίας 15.647 άδειες οδήγησης και τον περασμένο Ιούλιο 14.285.
# Οι περισσότερες άδειες οδήγησης αφαιρέθηκαν για μη χρήση ζώνης ασφαλείας και κράνους.
# Τον Ιούνιο βεβαιώθηκαν 6.650 παραβάσεις πανελλαδικά για μη χρήση ζώνης ασφαλείας και αφαιρέθηκαν 3.468 διπλώματα οδήγησης και 9.795 παραβάσεις για έλλειψη κράνους που είχαν ως αποτέλεσμα την αφαίρεση 3.483 αδειών οδήγησης.
# Τον Ιούλιο οι παραβάσεις που διαπιστώθηκαν για κράνος ήταν 10.114 και τα αφαιρεθέντα διπλώματα οδήγησης 3.464, ενώ οι παραβάσεις για μη χρήση ζώνης ήταν 5.507 και οι άδειες οδήγησης που πήγαν στα συρτάρια της Τροχαίας 2.653.

Tελικα πολλοι ειναι οι ακρανωτοι που την εχουν ''φαει''

Vourkoufales
19/09/2007, 20:02
Είναι πολλά τα λεφτά Άρη! :smokin:

bsari
19/09/2007, 20:25
τα ποσοστα των τροχαιων κατα ποσο ελλατώθηκαν και κατα ποσο τα μετρα ειχαν αποτελεσμα!!!

ΚΑΠΛΑΝΙ
19/09/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari
τα ποσοστα των τροχαιων κατα ποσο ελλατώθηκαν και κατα ποσο τα μετρα ειχαν αποτελεσμα!!!



Αυτα τι σχεση εχουν με τον Κ.Ο.Κ.;:wave2:

Vourkoufales
19/09/2007, 20:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΠΛΑΝΙ
Αυτα τι σχεση εχουν με τον Κ.Ο.Κ.;:wave2:


Αυτός νομίζω ήταν ο βασικός λόγος που υποστήριζαν!

Να μειωθούν τα τροχαία :rolleyes:

ΚΑΠΛΑΝΙ
19/09/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Αυτός νομίζω ήταν ο βασικός λόγος που υποστήριζαν!

Να μειωθούν τα τροχαία :rolleyes:


Ειρωνικα το ειπα φιλε μου:wave2:

bsari
19/09/2007, 20:38
τη σχεση εχουν???ελπιζω να το λες ειρωνικα!!!
αν και τελικα καμια!!!

Black hornet
19/09/2007, 20:39
Ναι όλο πρόστιμα είμαστε αλλά κανένα δρόμο τις προκοπής να φτιάξουνε δεν ξέρουνε (την γειτονιά μου την σκάβουν από 15 Αυγούστου και ακόμα δεν έχουν τελειώσει) επίσης να κάνουνε πρόληψη και όχι καταστολή αυτό είναι μία άγνωστη εμπειρία για τους κυρίους αυτούς. Αλλά παρόλα αυτά βάζουμε μία περιουσία να πληρώνουμε στα πρόστιμα λες και έχουμε όλοι την υποδομή έτοιμη και τώρα είναι η ώρα που πρέπει να δήξουμε πόσο αυστηρή είμαστε στα μέτρα. Ένα έχω να πω Fuck them All


:mad: :mad: :mad:

zephyr1
19/09/2007, 21:30
Με τρωει τοσο καιρο να γραψω γι'αυτη την μαλακια που κανανε με το νεο κοκ και μερικοι συμφωνησαν κιολας.

Οι μαγκες βγαινουν για μπλοκα οπως βγαιναν και μαζευουν τα πενταπλασια μπορει και δεκαπλασια λεφτα, κανεναν ενδιαφερον για την ασφαλεια των οδηγων.
Εχουν σταματησει να κανουν μπλοκα κιολας, τετοιοι που ειμαστε τετοια θελουμε.

Ελα δω ρε Κυριε που καιγεσαι για την ασφαλεια μου, νταξει δεν φοραω κρανος μου ριχνεις την τρακοσαρου και μετα μ'αφηνεις να φυγω χωρις κρανος επηδει θα πληρωσω ,κεφαλι δεν σπαει τωρα.

Στην Ιταλια Ρ1 με πινακιδα απο κατω, το σταματησαν τον πηγαν επιτοπου στο συνεργειο βαλαν την πινακιδα κανονικα και του πηραν 500.

Ασταδιαλα ,ρουφιανοι ,δεν φταιει κανας αλλος εμεις φταιμε που με τοσους λαλακες γυρω μας νομιζαμε οτι το οικονομικο θα αλλαξει τον Ελληνα.Αντι να αντιδρασουμε μεσω λεσχων ,φορουμ κτλ.
το ηπιαμε και αυτο.:yuck:

kakofonixx
19/09/2007, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

# Τον Ιούνιο βεβαιώθηκαν 6.650 παραβάσεις πανελλαδικά για μη χρήση ζώνης ασφαλείας και αφαιρέθηκαν 3.468 διπλώματα οδήγησης και 9.795 παραβάσεις για έλλειψη κράνους που είχαν ως αποτέλεσμα την αφαίρεση 3.483 αδειών οδήγησης.
# Τον Ιούλιο οι παραβάσεις που διαπιστώθηκαν για κράνος ήταν 10.114 και τα αφαιρεθέντα διπλώματα οδήγησης 3.464, ενώ οι παραβάσεις για μη χρήση ζώνης ήταν 5.507 και οι άδειες οδήγησης που πήγαν στα συρτάρια της Τροχαίας 2.653.

Tελικα πολλοι ειναι οι ακρανωτοι που την εχουν ''φαει''

με εναν προχειρο υπολογισμο και μαλιστα με προστιμο 350?/2 μιας και αν πληρωθει τις πρωτες 10 μερες (νομιζω) γινεται το μισο....

τον Ιουνιο: 6650 + 9795 = 16445
τον Ιουλιο: 10114 + 5507 = 15621

το συνολακι: 32066 κλησεις

32066 x 175? = 5.611.550? :eyepop: :eyepop:

παντως για μενα μαγκες μια χαρα λειτουργησαν τα μετρα....
τα πιο ευκολα 5,5 εκατομμυρια ευρω (τουλαχιστον) του κρατους....
τι φοροι και μαλακιες... τσεκουρωστε αβερτα παλικαρια μου... :uplate: :yuck:

Black hornet
19/09/2007, 22:21
Άστε ρε παιδιά τι να λέμε τώρα εφευρέσεις Ελλήνων είναι όλα αυτά….. από πού θα μας τα πάρουν είναι το θέμα για αυτούς… ασφάλειες….. τέλη κυκλοφορίας … πρόστιμα και ότι άλλο τους κατέβει στο μυαλό με την βοήθεια του <<Στρατηγού Άνεμου>> όπως ακούσαμε πρόσφατα:alien: :alien:

valam
19/09/2007, 22:41
Ας δουμε λιγο τι εκαναν τα νεα προστιμα σε σχεση με εμας.

- Επειδη ΔΕΝ μου περισσευουν 350ε , φοραω πλεον παντα ζωνη. Στην αρχη το εκανα καταναγκαστικα και με χαλαγε. Τωρα πλεον το κανω μηχανικα, ακομα και για την πιο γελοια διαδρομη. Δεν μπαινω στην φαση να σκεφτω που παω, αν παιζουν μπλοκα, αν θα τρεξω... Απλα οπως γυριζω τη μιζα, ετσι βαζω και τη ζωνη.

- Μηχανακι δεν εχω δικο μου πλεον για να μιλησω και για το κρανος γιατι ξερω οτι το κρανος ειναι μανουρα να το κουβαλας παντου σε αντιθεση με τη ζωνη στο αμαξι, αλλα οποτε παρω κανενα μηχανακι για βολτα βαζω και το κρανος μου, πιο πολυ γιατι δε θελω να με σταματησουν αφου δεν εχω διπλωμα και δε γουσταρω να οδηγω με αγχος.

pelargos1
20/09/2007, 09:17
Να δω ποτε θα βαλουν προστιμα για την βλακεια.Εκει να δεις λεφτα.Αλλα οι ιδιοι δε θα πληρωνουν.Αυτοι ειναι αρκετα ξυπνοι.Εμεις ομως θα πλερωνουμε καθημερινα.Θα φοραμε και το κρανος για να μην πληρωσουμε και γι'αυτο και θα ειμαστε επισημως ΒΛΑΚΕΣ ΜΕ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ. :mad: :mad: :mad:

nikos33ath
20/09/2007, 09:28
Αν εδειχναν το παραμικρό ενδιαφέρον για την ασφαλεια μας :
1:Θα μειωναν τον ΦΠΑ στα κρανη,ωστε να μπορει ο κοσμος να αγοραζει καλα κρανη σε προσιτες τιμες
2:Θα απαγορευαν την χρηση κατι ''καθικιών''
3:Θα εγραφαν ολους τους εξυπνους που μολις δουν ουρα χώνονται στις λεωφορειολουρίδες χωρις καν να κοιταζουν
4:θα κυνηγούσαν ολους εκεινους που οδηγουν με το ενα χερι στο κινητο
5:Θα κυνηγούσαν ολους εκεινους που προσπερνάνε απο δεξια,αριστερα,απο πανω, μονο και μονο επειδη εχουν ενα χαμηλωμένο αυτοκίνητο
6:Θα κυνηγούσαν ολους εκεινους που επειδη τους εδωσαν ενα διπλωμα θεωρουν οτι μπορουν να κυκλοφορήσουν σε κάθε δρομο
και αλλα πολλά
Γιαυτό τα ματια μας 400,θελουν μονο τα λεφτά μας,μην τους κάνουμε την χαρη!

ntinlanden
20/09/2007, 10:55
ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΝΟ ΤΣΑΜΠΑ EUROS ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
ΜΑΣ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ.
ΑΝ ΚΑΙ ΦΟΡΑΩ ΚΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΖΩΝΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ (ΞΕΡΩ ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΑΠΕΙΡΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΓΙ'ΑΥΤΟ)
Ο ΝΕΟΣ ΚΟΚ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΚΡΑΝΟΣ ΑΠΛΑ ΤΑ ΤΣΕΠΩΝΟΥΝ...
:sick: :a023: