PDA

View Full Version : Ducati Elettrotecnica



sapila racing
19/09/2007, 20:15
Μετα από ωραίες διακοπές, και μια πολύ πάρα πολύ κακή επιστροφή, επανακαμπτω και ειπα να σας πω ενα ωραίο που μου συνέβη πριν μερικά χρόνια.

Είχα που λέτε ενα πλυντήριο ρούχων μάρκας Βaucknecht (Γερμανικό) και χάλασε. Δεν ηταν παλιό. 2-3 χρόνων αλλά εκτός εγγύησης πλέον.
Ερχεται ο τεχνικός, το λύνει, μετράει, και μου δίνει εναν τεράστιο πυκνωτή στο χέρι.
'Αυτό φταίει', μου λέει, το αλλάζει και όλα καλά.
Το παίρνω εγώ στο χέρι και τι βλέπω? Το μαντέψατε μάλλον..
Ο πυκνωτής είναι Ducati rotflmao:
'Mαλιστα' του λέω, τον πληρώνω τον άνθρωπο, παίρνω και τον πυκνωτή στο χέρι και πάω στην Λέσχη κλασσικών να πψ τα νέα στους Ducatoβιους φίλους μου :lol:
Να μην εχω μηχανή Ducati και να την πατήσω απ το πλυντηριο???

Φαίνεται οτι ηταν ιδια παρτίδα με τους πολλαπλασιαστές που εβαζαν και στα εργοστασιακά 888 μέχρι να μείνει το μηχανάκι από την 1η θέση στα Superbikes στον τελευταιο γυρο (η προτελευταιο, δεν εχει σημασία ) από πολλαπλασιαστές!

Αστεια αστεία, αν έχετε μηχανάκι συναρμολογημένο στην Ιταλία, σίγουρα έχετε αρκετά ηλεκτρικικα της Ducati Elettrotecnica, κι ας είναι και Honda το μηχανάκι:eyepop:
H Ducati Meccanica βελτιώθηκε και χρησιμοποιεί και Japan ηλεκτρικά, η 'μεγάλη' αδελφή Ducati Ellettrotecnica όμως ζεί και βασιλευει και τον κόσμο κατατρέχει μέσα από τα Japan μηχανάκια!!! :uplate: :lol: :lol: :lol


Καλό Χειμώνα:

el_hymador
19/09/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Μετα από ωραίες διακοπές, και μια πολύ πάρα πολύ κακή επιστροφή, επανακαμπτω και ειπα να σας πω ενα ωραίο που μου συνέβη πριν μερικά χρόνια.

Είχα που λέτε ενα πλυντήριο ρούχων μάρκας Βaucknecht (Γερμανικό) και χάλασε. Δεν ηταν παλιό. 2-3 χρόνων αλλά εκτός εγγύησης πλέον.
Ερχεται ο τεχνικός, το λύνει, μετράει, και μου δίνει εναν τεράστιο πυκνωτή στο χέρι.
'Αυτό φταίει', μου λέει, το αλλάζει και όλα καλά.
Το παίρνω εγώ στο χέρι και τι βλέπω? Το μαντέψατε μάλλον..
Ο πυκνωτής είναι Ducati rotflmao:
'Mαλιστα' του λέω, τον πληρώνω τον άνθρωπο, παίρνω και τον πυκνωτή στο χέρι και πάω στην Λέσχη κλασσικών να πψ τα νέα στους Ducatoβιους φίλους μου :lol:
Να μην εχω μηχανή Ducati και να την πατήσω απ το πλυντηριο???

Φαίνεται οτι ηταν ιδια παρτίδα με τους πολλαπλασιαστές που εβαζαν και στα εργοστασιακά 888 μέχρι να μείνει το μηχανάκι από την 1η θέση στα Superbikes στον τελευταιο γυρο (η προτελευταιο, δεν εχει σημασία ) από πολλαπλασιαστές!

Αστεια αστεία, αν έχετε μηχανάκι συναρμολογημένο στην Ιταλία, σίγουρα έχετε αρκετά ηλεκτρικικα της Ducati Elettrotecnica, κι ας είναι και Honda το μηχανάκι:eyepop:
H Ducati Meccanica βελτιώθηκε και χρησιμοποιεί και Japan ηλεκτρικά, η 'μεγάλη' αδελφή Ducati Ellettrotecnica όμως ζεί και βασιλευει και τον κόσμο κατατρέχει μέσα από τα Japan μηχανάκια!!! :uplate: :lol: :lol: :lol


Καλό Χειμώνα:

:wacko:

απιστευτο!!!

δηλάδη μπορει να πας για μπαϊ-πας σε Ιταλικο νοσκομειο και να γυρισει με βαλβιδες desmo

byron
19/09/2007, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Καλό Χειμώνα:

καλώς επέστρεψες εμπαθή και κακεντρεχή Hondakia. :evil:

Όλο για τα ιταλικά λές, όλο ιταλικά βλέπω στο στέκι σου... + το restoring που ετοιμάζεις στο testrastrettascata πως το λέν..... :lol:

:beer:

fantacid
19/09/2007, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
:wacko:

απιστευτο!!!

δηλάδη μπορει να πας για μπαϊ-πας σε Ιταλικο νοσκομειο και να γυρισει με βαλβιδες desmo :lol: :lol: :lol:

mustaine1990
19/09/2007, 21:51
απο το quiz του μοτο


Την εποχη που τα Ducati φορουσαν ηλεκτρονικες BOSCH, η ducati κατασκευαζε και πωλουσε δικες της ηλεκτρονικες σε αλλες εταιριες. αληθευει η σκανδαλο?
α)Για το ονομα του θεου, ποιος θα αγοραζε τετοιο πραγμα?
β)Τις τοποθετουσαν δολιοφθορεις πρακτορες των ιταλικων μυστικων υπηρεσιων σε συγκεκριμενα μοντελα της yamaha, οπως XT550 & XZ550
γ)βεβαιως, τις αγοραζε η morini. Τι? εκλεισε η morini? γιατι αραγε?

:rotflmao:

soichiro_cbf
19/09/2007, 22:59
Κι εγώ έπαθα ένα ψιλοσόκ όταν είδα τα ηλεκτρικά στο ΣΟΥΜΠΟΥΦΟΥ και έγραφαν πάνω τους Ducati Energia αλλά τι να κάνω...μάλλον θα το πουλήσω και θα πάρω Paneuropean.

Akatanomastos
19/09/2007, 23:09
ase re fousti

oute tous kitriniarides den mporeis na empistefteis stis meres mas..

island
20/09/2007, 07:22
να τα παλικάρια !!!


105073