PDA

View Full Version : Θέλω βοήθεια επειγώντος απο κάποιον γνώστη...



Da.Vintage
20/09/2007, 06:41
Θέλω βοήθεια επειγώντος απο κάποιον γνώστη...

Έχω ένα σετάκι σωληνάκια υψηλής και ένα Υ σε εξάτμιση μετά τα τελικά για R1 04-06...

Ποιός μπορεί να μου δώσει ένα χεράκι γιατί απο τεχνικά είμαι σκράπας...

dirtbird
20/09/2007, 07:27
Δεν είναι και τόσο βαριά...:confused:
















































:bigcry: :rotflmao:

Da.Vintage
20/09/2007, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Δεν είναι και τόσο βαριά...:confused:


Έλα ρε σύ δεν είναι για γέλια δεν έχω ιδέα...Και θέλω βοήθεια στη τοποθέτιση!

dirtbird
20/09/2007, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Έλα ρε σύ δεν είναι για γέλια δεν έχω ιδέα...Και θέλω βοήθεια στη τοποθέτιση!

Τα σωληνάκια υψηλής είσαι σίγουρος ότι τα χρειάζεσαι? μπορεί να γίνουν πολύ απότομα τα φρένα.

Πάντως σαν δουλειά, το δύσκολο είναι ο έλεγχος των υγρών (εάν σου πέσουν στα πλαστικά την (ξ)έβαψες και μετά στην εξαέρωση.

Για το Υ, προφανώς (αν και δεν γνωρίζω το μηχνκι σου) πρέπει να βγάλεις τελικά (και ότι συνεπάγεται). Εάν έχεις το μανιουαλ, κοίτα το...:wave2:

byron
20/09/2007, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Έλα ρε σύ δεν είναι για γέλια δεν έχω ιδέα...Και θέλω βοήθεια στη τοποθέτιση!

Ρε Τιταν, βοήθα λίγο....
Οδηγίες για να βάλεις τα σωληνάκια θές; Είναι δύο γραμμές ή διακλαδώνονται με Τ τα μαμά σωληνάκια; Σε γενικές γραμμές αυτό που είπε ο dirty. Προσοχή με τα υγρά.
Αν δεν το έχεις ξανακάνει....:sick:

Το Υ που λες είναι πριν τα τελικά. Τι θες να κάνεις ακριβώς; Να το αλλάξεις και να βάλεις κάποιο aftermarket; Ξεκίνα απ΄το λύσιμο των τελικών και προχώρα.

Da.Vintage
20/09/2007, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ρε Τιταν, βοήθα λίγο....
Οδηγίες για να βάλεις τα σωληνάκια θές; Είναι δύο γραμμές ή διακλαδώνονται με Τ τα μαμά σωληνάκια; Σε γενικές γραμμές αυτό που είπε ο dirty. Προσοχή με τα υγρά.
Αν δεν το έχεις ξανακάνει....:sick:

Το Υ που λες είναι πριν τα τελικά. Τι θες να κάνεις ακριβώς; Να το αλλάξεις και να βάλεις κάποιο aftermarket; Ξεκίνα απ΄το λύσιμο των τελικών και προχώρα.

Το Υ το καταφέρνω και μόνος μου τα σωληνάκια ήθελα να είναι κάποιος μαζί που ξέρει να με καθοδηγεί.. που το έχει ξανακάνει μη τα κάνω Κ*λος!

Tropeas
20/09/2007, 19:19
Δημήτρη πότε θα πάμε απο κει ??? μπας και τον κάνουμε Suzuki? :winka: :p

Da.Vintage
20/09/2007, 20:44
Εγώ προδότης δε γίνομαι!:nono: :lol: :smokin: