PDA

View Full Version : MΑΘΗΜΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ



Σελίδες : [1] 2 3

KaTaNaS
20/09/2007, 08:52
...


105081

KaTaNaS
20/09/2007, 09:04
Το ΧΤΧ.gr (χωμάτινα ταξίδια χαράς) και ο Δ.Ο.Α.Α.Μ (δημος Μεγαρέων)

διοργανώνουν το


ΜΑΘΗΜΑ ΧΩΜΑΤΙΝΟΥ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ - ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΜΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΤΑ ΜΕΓΑΡΑ


ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ: ΚΑΒΕΛΑΡΗ

ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ:10:00π.μ.

πληροφοριες: info@xtx.gr

2296-0-80600

6972-695598

6974-830805



εκπαιδευτής: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΕΛΙΩΤΗΣ (pul the cota out - HELIOTIS ENDURO SCHOOL)




XΩΡΙΣ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

KaTaNaS
20/09/2007, 09:08
όσοι σκέφτεστε να κανετε μαθημα χωματινο προκειμένου να εξοικειωθειτε, να γνωρισετε το χώρο και κατόπιν να σκονιστειτε με μια μεγαλυτερη αισθηση ασφαλειας και γνωσεων μη το χάσετε...


όσοι δεν εχουν εξοπλισμό εντούρο ας δανειστούν απο γνωστούς ή ας πάνε με τον εξοπλισμό του δρόμου (τουτ'έστιν μπουφαν με προστατευτικά και μποτες και ενα ζευγαρι επιγονατιδες)

:wave2:



συμμετοχές μέχρι στιγμής

road spirit
tati
DimChios
orizontas
jasondakar
$py
zubitos
taxydromos
dimzab
h_m_akis
marios8
katanas

road spirit
20/09/2007, 10:08
:a013:

επιγονατίδες γρήγορα ... (η έρευνα αγοράς για τον υπόλοιπο εξοπλισμό δεν έχει τελειώσει ακόμα)

tati
20/09/2007, 13:38
πολύ ωραία...:D

taxydromos
20/09/2007, 14:54
Σταυρο,πες του Χελιωτη να κανει το μαθημα με τους κορμους που αναβληθηκε..:cool:

KaTaNaS
20/09/2007, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
Σταυρο,πες του Χελιωτη να κανει το μαθημα με τους κορμους που αναβληθηκε..:cool:


Σωτήρη όπως γράφει και η αφίσα, το μάθημα είναι για χωματινα ταξιδιωτικά...

δηλαδή απευθύνεται σε οποιονδήποτε θέλει να πατησει χώμα με ενα οποιοδήποτε μηχανακι (ον-οφφ ως επι το πλείστον)

ειναι δηλαδη ο πρόλογος, η εισαγωγή, στα μικρά μυστικά της οδηγησης σε γυμνή γή.

υπάρχουν απίστευτες διαδρομές με στρωμένα κομμάτια σαν αντιπυρικές τα οποια ειναι κριμα να φοβατε κανεις να εξερευνησει...



απο την άλλη επειδή στον χώρο υπάρχουν "εταιρείες" που "διδάσκουν" τις τεχνικές

καλό θα ήταν να προσπαθησουμε να στηριξουμε αυτη τη προσπάθεια αφιλοκερδούς μυησης και μεταδοσης εμπειριών προκειμένου να επαναληφθούν τέτοιες πρωτοβουλίες

επισης να επισημανω απο την μικρη μου εμπειρια πως όσα περισσότερα ακούς τόσο καλύτερα ...

εχω παρακολουθησει σεμιναρια με Σκαρή, Χελιώτη και Κατσάφαρο, ο καθένας έλεγε τα πραγματα με δικα του λογια, και όλοι μαζί φτιαχνουν ενα ωραίο σύνολο γνώσης...

όσοι κανετε ακομα και εντουραδες περάστε να ακουσετε 2 λογια απο εναν παλιό που "το'χει"

εγω παντως ακομα και με αυτοκινητο θα ειμαι εκει...

DimChios
20/09/2007, 15:43
Ορίστε! :D

Μονοήμερο, σχολείο και μάλιστα σε πολύ καλή ώρα! :D

Δουλειά το Σάββατο το βράδυ, δουλειά την Κυριακή το βράδυ...αλλά...



ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!!!

Θενξ για την ενημέρωση Σταύρο!

:beer: :beer: :beer: :wave2:

DimChios
20/09/2007, 15:46
Έχω κάνει άλλο ένα παρόμοιο με τον Doc Αθανασουλόπουλο!

Σχετικά "γνωστά" σε μένα πράγματα, αλλά πάντα μαθαίνεις κάτι καινούριο!!! :D

Άλλωστε η επανάληψη δεν έβλαψε ποτέ κανένα σε τέτοια θέματα!

ΈΛΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ!!!

:smokin:

orizontas
20/09/2007, 22:11
thn pπροηγουμενη φορα που ειχε κανει μαθηματα ......

εντουρο ομωσ θυμαστε ??

ειμαουν με το δομ ... που ειπε να μην ακολουθησουν μερικοι ???




ε αυτη την φορα θα ρθω ξανα ... θα την εχω φτιαξει την κοτσταση και με μοτο ....

ρε και με το παπι ...


ο τυπος εχει ενα μοναδικα απλο τροπο να λεει τα πραματα


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
στη εσχατη ...καποιος θα με θελει για πισωκαβαλο ....:rotflmao: :rotflmao:



θα δουμε

ευχαριστουμε για την ενημερωση μιστερ

σπυρρρρρρρρρρρρρρ:beer: :beer: :beer:

orizontas
20/09/2007, 22:15
ποιος ειναι ο σπυρος δεν ξευρω .....


ακου σπυρο

σορρυ ρε .......





σ
σ
σ
σ
σ
σ

ωτηρη:rotflmao: :rotflmao:

TROOPER
20/09/2007, 22:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ορίστε! :D

Μονοήμερο, σχολείο και μάλιστα σε πολύ καλή ώρα! :D

Δουλειά το Σάββατο το βράδυ, δουλειά την Κυριακή το βράδυ...αλλά...



ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΕΙ!!!

Θενξ για την ενημέρωση Σταύρο!

:beer: :beer: :beer: :wave2:




Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Έχω κάνει άλλο ένα παρόμοιο με τον Doc Αθανασουλόπουλο!

Σχετικά "γνωστά" σε μένα πράγματα, αλλά πάντα μαθαίνεις κάτι καινούριο!!! :D

Άλλωστε η επανάληψη δεν έβλαψε ποτέ κανένα σε τέτοια θέματα!

ΈΛΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΕ!!!

:smokin:

ρε μητσο εισαι :a012: ρε !!!!!!

σοβαρα μιλαω.

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

KaTaNaS
21/09/2007, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε μητσο εισαι :a012: ρε !!!!!!

+1

DimChios
21/09/2007, 05:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε μητσο εισαι :a012: ρε !!!!!!

σοβαρα μιλαω.

:beer: :beer: :beer:

:wave2:



:blush:












στα δι@λ@, δε ξαναγράφω τίποτα! :alien:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
21/09/2007, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:blush:

στα δι@λ@, δε ξαναγράφω τίποτα! :alien:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τωρα,πως κατεληξες τετοιο παιδι μαλαμα να παρεις προπελα.........δεν το καταλαβα ποτε...:a35:







:a20:

jasondakar
21/09/2007, 11:04
και εγψ θα παω οπως ειπες η επαναληψη δεν εβλαψε ασε που γενικος θα παει κοσμος και θα ειναι ωραια:beer:

DimChios
21/09/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
τωρα,πως κατεληξες τετοιο παιδι μαλαμα να παρεις προπελα.........δεν το καταλαβα ποτε...:a35:







:a20:




Το εβαλες σε εμοτιψον μονος σου στο τελος....









I ROCK!

:lol: :lol: :lol:

Ταξιδευτής
21/09/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Το εβαλες σε εμοτιψον μονος σου στο τελος....

I ROCK!

:lol: :lol: :lol:

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΛΕΜΕ!!!!! :a10: :a10: :a10: :a23: :a23: :a23:

DimChios
21/09/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΛΕΜΕ!!!!! :a10: :a10: :a10: :a23: :a23: :a23:


:blush:

50 ευρω κραταω, φτανουν?

:look:























:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jasondakar
21/09/2007, 14:37
ειναι το καλυτερο παιδι του κοσμου




23,60 ευρο παρακαλω


στα 3 κομπλιμεντα το 1 δωρο

$py
21/09/2007, 16:24
Κατά 99.9% θα είμαι και εγώ εκεί :wave2:

zubitos
21/09/2007, 22:53
και εγώ μάλλον
:smilea:

taxydromos
21/09/2007, 23:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
και εγώ μάλλον
:smilea:

ξερεις κανα μονοπατι να παμε απο χωμα?

KaTaNaS
22/09/2007, 01:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ξερεις κανα μονοπατι να παμε απο χωμα?

an to allo sabbato pas me tous xtx.gr tha deis pio xwmatino kommati pernane apo mandra mexri megara :wave2:

dimzab
22/09/2007, 17:28
Στάυρο, thanks για την πληροφόρηση.



ΜΕΣΑ!!!

KaTaNaS
22/09/2007, 17:51
θα μαθω που ακριβως ειναι η τοποθεσια και θα ενημερωσω...

στην τελικη παμε γκρουπακι απο περιπτερο χαιδαριου.

μου ειπαν πως θα τυπωθουν και φυλλαδια, θα φερω στο δελεαρ...

marios8
22/09/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
και εγώ μάλλον
:smilea:


:smilea: :smilea: :smilea: :smilea: :smilea:

h_m_akis
23/09/2007, 20:35
:a013: μεσα!

KaTaNaS
23/09/2007, 21:32
ενημερώθηκε! (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?postid=901987#post901987)

jasondakar
23/09/2007, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
παμε γκρουπακι απο περιπτερο χαιδαριου.



mesaaa

costas_k
23/09/2007, 23:17
μεσα και εγω με το θεριο:wave2:

Eloundar
25/09/2007, 16:09
Καλησπέρα στην παρεα αρχικα..(πρωτο μου ποστ)

Διαβασα τα σχέτικα και ακουγεται πολυ ενδιαφέρον αφού απο βδομαδα θα πάρω στα χέρια μου τη πρώτη μου μηχανή μετα απο 2 χρόνια παπιού και φουλ οικονομιες...αποτερος σκοπος: να βγώ στο χώμα!!

..οχι πίστες κτλ αλλα μονοπατια και τετοια πραγματα.

Το θέμα είναι ότι θελω στην αρχή να κοβω βόλτες στην γειτονία εδω να το μάθω και όχι ακομα δεν το πήραμε τρέχουμε στα Μέγαρα για χωματα.

...οποτε αν γίνεται να ψήσω και ενα φίλο μπορούμε να ερθουμε και οι 2 με το δικό του?
λογικα ακόμα και ας μην το καβαλάω κατι θα αποκομίσω.!

costas_k
25/09/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
Καλησπέρα στην παρεα αρχικα..(πρωτο μου ποστ)

Διαβασα τα σχέτικα και ακουγεται πολυ ενδιαφέρον αφού απο βδομαδα θα πάρω στα χέρια μου τη πρώτη μου μηχανή μετα απο 2 χρόνια παπιού και φουλ οικονομιες...αποτερος σκοπος: να βγώ στο χώμα!!

..οχι πίστες κτλ αλλα μονοπατια και τετοια πραγματα.

Το θέμα είναι ότι θελω στην αρχή να κοβω βόλτες στην γειτονία εδω να το μάθω και όχι ακομα δεν το πήραμε τρέχουμε στα Μέγαρα για χωματα.

...οποτε αν γίνεται να ψήσω και ενα φίλο μπορούμε να ερθουμε και οι 2 με το δικό του?
λογικα ακόμα και ας μην το καβαλάω κατι θα αποκομίσω.!

κατα τη γνωμη μου ισως και να μην ¨αποκομισεις" τιποτα εαν αυτα που βλεπεις,ακους,κανει ο χ εκπαιδευτης ,δεν τα εφαρμοσεις στη πραξη πανω στη μηχανη σου(κ χωρις να ειναι παρων καποιος εμπειρος να σε διορθωνει).μετα απο δυο τρεις 10 ημερες θα θυμασαι τα μισα απο οτι ακουσες και ειδες,και θα αναρωτιεσαι..."τωρα αυτος τι ειχε πει να κανω στις λασπολακουβες σταθερο γκαζι,να συμπλεκταρω?να περναω ντριφταροντας?"

τα παραπανω ειναι η γνωμη μου και μονο ετσι?:wave2:

jasondakar
25/09/2007, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
Καλησπέρα στην παρεα αρχικα..(πρωτο μου ποστ)

Διαβασα τα σχέτικα και ακουγεται πολυ ενδιαφέρον αφού απο βδομαδα θα πάρω στα χέρια μου τη πρώτη μου μηχανή μετα απο 2 χρόνια παπιού και φουλ οικονομιες...αποτερος σκοπος: να βγώ στο χώμα!!

..οχι πίστες κτλ αλλα μονοπατια και τετοια πραγματα.

Το θέμα είναι ότι θελω στην αρχή να κοβω βόλτες στην γειτονία εδω να το μάθω και όχι ακομα δεν το πήραμε τρέχουμε στα Μέγαρα για χωματα.

...οποτε αν γίνεται να ψήσω και ενα φίλο μπορούμε να ερθουμε και οι 2 με το δικό του?
λογικα ακόμα και ας μην το καβαλάω κατι θα αποκομίσω.!

ελα οπως νομιζεις φιλε η μηχανη κερδισμενος θα βγεις η πολυ ή λιγο αλλα κερδισμενος

Eloundar
25/09/2007, 18:58
μπορει να μην θυμαμαι και πολλα στο τελος, αλλα στην τελική να δώ και τι λένε αυτα τα σκηνικα..

..απλως δεν ήξερα κατα ποσο "επιτρεπεται" το δικαβαλο, μη τη κάνει ολος ο κοσμος και εγω τους περιμένω να γυρισουνε.:rotflmao:

marios8
25/09/2007, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
μπορει να μην θυμαμαι και πολλα στο τελος, αλλα στην τελική να δώ και τι λένε αυτα τα σκηνικα..

..απλως δεν ήξερα κατα ποσο "επιτρεπεται" το δικαβαλο, μη τη κάνει ολος ο κοσμος και εγω τους περιμένω να γυρισουνε.:rotflmao:

H οδήγηση στο χώμα με 2 ατομα είναι πολύ πιο δύσκολη.
Και γενικά 2καβαλο στο χώμα ΔΕΝ πάμε ποτέ.
Σκέψου μόνο οτι θα πρέπει να οδηγάς ορθιος.
Βέβαια όταν αναγκαστείς να οδηγησεις 2κάβαλος θα πρέπει να πηγαίνεις πολυ σιγά.
Θα σου πρότεινα να πάς μόνος σου. Άλλωστε όλοι θα είναι μια παρέα και δεν πρόκειται να αισθανθείς μονος σε καμία περίπτωση. :wave2:

jasondakar
25/09/2007, 19:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
θα είναι μια παρέα και δεν πρόκειται να αισθανθείς μονος σε καμία περίπτωση. :wave2:

:beer:

Eloundar
25/09/2007, 19:17
τελικα θα έρθω με το C-50 (στρογγυλοφαναρο) να κανω και τις ενοτυραδες μου:rotflmao:

..thnx παιδια, ελπιζω να τα πουμε εκει!

marios8
25/09/2007, 19:17
Δράττοντας την ευκαιρία, να σου πώ ότι ένας απο τους λόγους που κόλλησα τόσο με το χώμα ,είναι γιατί κατα περίεργο τρόπο τα παιδιά που γνώρισα στο βουνό, είναι ωραίοι τύποι. :beer: :wave2:

DimChios
26/09/2007, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δράττοντας την ευκαιρία, να σου πώ ότι ένας απο τους λόγους που κόλλησα τόσο με το χώμα ,είναι γιατί κατα περίεργο τρόπο τα παιδιά που γνώρισα στο βουνό, είναι ωραίοι τύποι. :beer: :wave2:


Πειτε μου τωρα, όχι πειτε μου παρακαλώ, οτι αυτο δεν ακουστηκε κάπως....gay!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tati
26/09/2007, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πειτε μου τωρα, όχι πειτε μου παρακαλώ, οτι αυτο δεν ακουστηκε κάπως....gay!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

οχι βρε Δημήτρη δίκαιο έχει ο Μαριος. Οι εντουράδες είναι φοβεροί τύποι γενικότερα, μια χαρά τα λέει;)
:beer: :beer: :beer: :lol:

tati
26/09/2007, 07:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Eloundar
[B]Καλησπέρα στην παρεα αρχικα..(πρωτο μου ποστ)



Να πω και εγώ τι γνώμη μου, οτι σίγουρα μόνο και μόνο που θα παρευρίσκεσαι και θα κανεις μια πρωτη επαφή με άτομα αλλα και το ΄χωρο του χώματος καλό θα σου κάνει, κακό σίγουρα όχι. Τωρα όπως ανέφερε και ο προηγούμενος συμφορουμίτης, οτι πολύ πιθανό να μη θυμάσαι τι και πως αλλά νομίζω πως΄δε περιμένεις να εφαρμόσεις και με τη πρώτη ολα οσα ακουσεις. Βέβαια χωρίς μηχανάκι δε θα αποκομίσεις τα ίδια αρα καλύτερα έλα με τροχούς;) :wave2:

zubitos
26/09/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
οχι βρε Δημήτρη δίκαιο έχει ο Μαριος. Οι εντουράδες είναι φοβεροί τύποι γενικότερα, μια χαρά τα λέει;)
:beer: :beer: :beer: :lol:


να το λές εσύ Τάνια το καταλαβαίνω,αλλά ο Μάριος....:blush: :blush: ντροπή :lol: :lol:

tati
26/09/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
να το λές εσύ Τάνια το καταλαβαίνω,αλλά ο Μάριος....:blush: :blush: ντροπή :lol: :lol:

Μαριε προσπάθησα να το σώσω αλλά.............δε συγχωρούν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
26/09/2007, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
Μαριε προσπάθησα να το σώσω αλλά.............δε συγχωρούν:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


NEVER!!!

:evil: :evil:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

jasondakar
26/09/2007, 11:59
βγηκε και η δυλωση στο site www.xtx.gr για τους συμετεχοντες θα πρεπει να την συμπληρωσουν και να την στειλουν με φαξ

:sun:

marios8
26/09/2007, 14:20
Kαι όπως σας έλεγα ΣΧΕΔΟΝ όλα τα παιδιά στο βουνό είναι ωραίοι τύποι. :lol: :rotflmao: :lol:

Eloundar
26/09/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
..τα παιδιά που γνώρισα στο βουνό, είναι ωραίοι τύποι. :beer: :wave2:


Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
..και θα κανεις μια πρωτη επαφή με άτομα..

Μηπως ξερετε όλοι κατι που δεν ξέρω?
:hypnotize


:rotflmao: :rotflmao:

DimChios
26/09/2007, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Kαι όπως σας έλεγα ΣΧΕΔΟΝ όλα τα παιδιά στο βουνό είναι ωραίοι τύποι. :lol: :rotflmao: :lol:



ΤΩΡΑ ΑΥΤΟΣ, ΕΞΑΙΡΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΚΡΑΝΙΟ!!!

:mad:






















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:beer: :beer: :beer:

KaTaNaS
26/09/2007, 22:10
αντιγραφω απο www.xtx.gr

Το ΧΤΧ.gr με τον Δημοτικό Οργανισμό Αθλητικής Ανάπτυξης Μεγάρων (Δ.Ο.Α.Α.Μ.) διοργανώνουν την Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2007 Μάθημα Χωμάτινου Ταξιδιωτικού, στα Μέγαρα στην τοποθεσία Καβελάρη.

Εκπαιδευτής θα είναι ο Δημήτρης Χελιώτης του Pull The Cota Out Heliotis Enduro School.

O Δημήτρης Χελιώτης γεννήθηκε στις 21/3/65 στο Βραχάτι Κορινθίας και είναι απόφοιτος ΤΕΙ στο τμήμα μηχανολογίας.

Ξεκίνησε την καριέρα του το 1988 σε αγώνα Scrable στα Λεγρενά.

Το 1990 ήταν 8ος στα 250cc Enduro.

To 1991 πρωταθλητής Ελλάδος στα 125,

το 1992 4ος στα 250 Enduro

και το 1993 πρωταθλητής Ελλάδος και 1ος γενικής στα 125 Enduro.

Τις χρονιές ΄94, ΄95 και΄96 ήταν αντίστοιχα 3ος, 4ος, 6ος στα 125 Enduro.

Το ΄97 3ος στην κατηγορία open δίχρονων Enduro,

και το ΄98 4ος στα τετράχρονα 450.

Έκτοτε συμμετέχει κατ΄επιλογη σε αγώνες Enduro και Scrable με πολλές επιτυχίες. Έχει κερδίσει συνολικά πάνω από 20 πρωταθλήματα και σαν Manager-μηχανικός ομάδας με την Speedwheel, την Hot Moto Shop, την ΕΛΛΗΝΜΟΤΟ, την Worksbike Racing Team και την HELLINSTORES οπού εργάζεται μέχρι σήμερα.

Σαν χόμπυ έχει τα ταξίδια, το mountain bike, και την πεζοπορία.

Ανεκπλήρωτο όνειρο παραμένει το ταξίδι του μεταξιού Αθήνα-Πεκίνο-Αθήνα. Δεν είναι κάτοχος αυτοκινήτου, έχει αγοράσει πάνω από 32 διαφορετικές μοτοσυκλέτες και επιμένει να δηλώνει ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗΣ πάνω απ΄όλα!

Το μάθημα θα ξεκινήσει στις 10:00 π.μ. και θα τελειώσει περίπου στις 17:00.

Σκοπός του μαθήματος είναι οι συμμετέχοντες να μάθουν να ταξιδεύουν σωστά και με ασφάλεια στο χώμα.
Ο κος Χελιώτης, με την εμπειρία του και τις γνώσεις που διαθέτει, θα προσπαθήσει να μεταδώσει όσα ξέρει στους παρευρισκόμενους κάνοντας και θεωρία και πράξη.

Μετά το τέλος του μαθήματος και για όσους επιθυμούν η επιστροφή στην Αθήνα θα γίνει από χώμα. Στα μισά περίπου του μαθήματος θα υπάρξει ένα διάλλειμα οπού θα μοιραστούν σάντουϊτς και ισοτονικά ποτά καθώς και εμφιαλωμένα νερά.

Στους συμμετέχοντες θα μοιραστούν αναμνηστηκά μπλουζάκια, ενημερωτικά φυλλάδια και cd με φωτογραφίες από το μάθημα Στην περιοχή του μαθήματος θα υπάρχει πυροσβεστικό όχημα και ασθενοφόρο (αχρείαστα να ‘ναι).

Επειδή η τοποθεσία Καβελάρη είναι στους περισσότερους άγνωστη, η εκκίνηση θα γίνει από το περίπτερο Χαϊδαρίου.

Στις 8:30π.μ. θα υπάρχει άνθρωπος του ΧΤΧ.gr και θα οδηγήσει τους συμμετέχοντες στα Μέγαρα. Εκεί με την βοήθεια των εθελοντών του Σώματος Έρευνας και Διάσωσης και της Τροχαίας Μεγάρων Θα φτάσουμε στον Καβελάρη.

Οι συμμετέχοντες πρέπει απαραίτητα να έχουν: κράνος, μπουφάν με προστατευτικά, μπότες δίπλωμα και ασφάλεια της μοτό.

Τα χωμάτινα λάστιχα δεν είναι απαραίτητα.

Η μοτοσυκλέτα θα πρέπει να είναι σε καλή λειτουργική κατάσταση. Κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής και στείλτε την συμπληρωμένη με φαξ στο:2296081600 ή με e-mail.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνίστε με: 2296080600, 6972695598 και 6974830805 ή με e-mail στο info@xtx.gr.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ!!!

KaTaNaS
26/09/2007, 22:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής

http://www.xtx.gr/showphoto.php?photoid=377823498.jpg

jasondakar
08/10/2007, 18:34
για να δουμε ποιοι ειναι για το σχολειο?

1)jasondakar
2)?

road spirit
08/10/2007, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
για να δουμε ποιοι ειναι για το σχολειο?

1)jasondakar
2)?

εχω στειλει τη δηλωση, περιμενω καμια ειδοποίηση??? θα τους παρω αυριο και ενα τηλ.

Εχω ενα μικρο αγχος γιατι αφενος δεν ξερω τι εχουν σκοπό να μας δειξουν, δεν εχω ιδεα απο χωμα, το μηχανακι ειναι ον-οφφ αλλα βαρυ και με μαμα λαστιχα (πεγκασο)...
Τεσπα, θα ρθω εστω και για τη βολτα και βλέπουμε
:)

jasondakar
08/10/2007, 18:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εχω στειλει τη δηλωση, περιμενω καμια ειδοποίηση??? θα τους παρω αυριο και ενα τηλ.

Εχω ενα μικρο αγχος γιατι αφενος δεν ξερω τι εχουν σκοπό να μας δειξουν, δεν εχω ιδεα απο χωμα, το μηχανακι ειναι ον-οφφ αλλα βαρυ και με μαμα λαστιχα (πεγκασο)...
Τεσπα, θα ρθω εστω και για τη βολτα και βλέπουμε
:)


ακριβως. το μαθημα ειναι για μηχανακια on-off και δεν εχει κανεναν αλλο σκοπο απο το να σου δειξει την off πλευρα απο το μηχανακι σου μερικα tips (θεωριτικα και πρακτικα) μια χαλαρι βολτα. ειναι ενα entry μαθημα για χωματινες εξορμησεις.

ελα θα εισαι απο αυτους που θα βγει πιο κερδισμενος απο ολους

BIG BLACK
08/10/2007, 19:40
Μόλις με πήραν τηλέφωνο για την συμμετοχή.

Ραντεβού Κυριακή στο περίπτερο Χαιδαρίου....

Άντε να δούμε με το θεριό......:D

taxydromos
08/10/2007, 19:50
μεσα!:beer: θα τα πουμε στο περιπτερο 8.30..
:wave2:

DimChios
08/10/2007, 22:05
Πως θα στειλουμε την αιτηση?

Πρεπει να την εκτυπώσω ε?

Μαλιστα....

Και μετα να τη σκανάρω ε?

Μαλιστα....

Επειδή ΔΕΝ εχω τπτ απο τα 2, μπορειτε να το κανετε για μενα καποιος?

:look:

jasondakar
08/10/2007, 22:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πως θα στειλουμε την αιτηση?

Πρεπει να την εκτυπώσω ε?

Μαλιστα....

Και μετα να τη σκανάρω ε?

Μαλιστα....

Επειδή ΔΕΝ εχω τπτ απο τα 2, μπορειτε να το κανετε για μενα καποιος?

:look:

κατεβασε την βαλτην στο paint ή αλλιως στη ζωγραφικη συπμλυρωσε τα στοιχεια σου στην υπογραφη σου προσπαθησε να την κανεις με το μολυβι εεε και να μην βγει η ιδια μην πολυ χαλαστεις:D . σωσε της αλλαγες και τωρα εχεις την δηλωση με τα στοιχεια σου στειλε (σαν attachement) στο mail που λεει στο site στο κομματι για το χωματινο σχολειο στο τελος.

η αν δεν μπορεις στειλε μου στοιχεια με πμ:smokin:

marios8
08/10/2007, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Πως θα στειλουμε την αιτηση?

Πρεπει να την εκτυπώσω ε?

Μαλιστα....

Και μετα να τη σκανάρω ε?

Μαλιστα....

Επειδή ΔΕΝ εχω τπτ απο τα 2, μπορειτε να το κανετε για μενα καποιος?

:look:

Mήτσο μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλα ούτε εγώ εχω.

Εχει δηλώσει ο zubitos (αδερφός μου) . Αν δεν πάει (πολύ πιθανόν) πήγαινε με την δική του συμμετοχή (θα σου στείλω πμ οταν θα ξέρω σίγουρα)

Παντως μην πτοεισαι στην τελική πηγαινε έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να σου πούν οχι.

Θα είναι ότι πρέπει για την μπέμπα.

:beer: :wave2:

DimChios
08/10/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
κατεβασε την βαλτην στο paint ή αλλιως στη ζωγραφικη συπμλυρωσε τα στοιχεια σου στην υπογραφη σου προσπαθησε να την κανεις με το μολυβι εεε και να μην βγει η ιδια μην πολυ χαλαστεις:D . σωσε της αλλαγες και τωρα εχεις την δηλωση με τα στοιχεια σου στειλε (σαν attachement) στο mail που λεει στο site στο κομματι για το χωματινο σχολειο στο τελος.



:eyepop:

Και για ποιον με περασες ρε?

Για τον Bill Gates?

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar

η αν δεν μπορεις στειλε μου στοιχεια με πμ:smokin:


Ayto einai pio eykolo!

:lol:

DimChios
08/10/2007, 22:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Mήτσο μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλα ούτε εγώ εχω.

Εχει δηλώσει ο zubitos (αδερφός μου) . Αν δεν πάει (πολύ πιθανόν) πήγαινε με την δική του συμμετοχή (θα σου στείλω πμ οταν θα ξέρω σίγουρα)

Παντως μην πτοεισαι στην τελική πηγαινε έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να σου πούν οχι.

Θα είναι ότι πρέπει για την μπέμπα.

:beer: :wave2:


Και το να παω χωρις αιτηση ΑΚΟΜΗ πιο ευκολο!

:lol: :lol:


Θενξ Μαριε!

:winka: :beer:

tati
09/10/2007, 07:33
Δημήτρη έχω απ όλα στη δουλειά αν θες στείλε τα στοιχεία και το κάνω εγώ! (αν δεν έχει ήδη γίνει:wave2: )

KaTaNaS
09/10/2007, 08:19
gamwth μου....


πέφτει μαζί με το σκαρμπλάκι στο Πυργάκι... :mad: :sad: :mad:

OldMan
09/10/2007, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
σκαρμπλάκι
Όσο πάει και χειροτερεύει αυτό το παιδί ....:sad:

marios8
09/10/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Όσο πάει και χειροτερεύει αυτό το παιδί ....:sad:


:lol: :rotflmao: :lol:

taxydromos
09/10/2007, 13:11
παντως δεν χρειαζεται να στειλετε την αιτηση..

απλως στειλτε με e-mail ονομα-δ/νση-τηλ-μοτο...

h_m_akis
09/10/2007, 18:11
δηλωσα κι εγω:beer:

Nik0s
09/10/2007, 22:48
Να περάσετε καλά ! :beer:

Προσωπικά θα τρώω λουκάνικα και θα πίνω πολλές :beer: στη Φρανκφούρτη :rolleyes:

mpou
10/10/2007, 08:43
Για να ερθει καποιος (χωρις χωματινη μηχανη), απλα για να παρακολουθησει χωματινες συμβουλες, ή απλα για βόλτα, ή για να (ξανα-)μπει το μικροβιο μεσα του, χρειαζεται δηλωση συμμετοχης?

tati
10/10/2007, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Για να ερθει καποιος (χωρις χωματινη μηχανη), απλα για να παρακολουθησει χωματινες συμβουλες, ή απλα για βόλτα, ή για να (ξανα-)μπει το μικροβιο μεσα του, χρειαζεται δηλωση συμμετοχης?

Δε μπορώ να απαντήσω με σιγουριά, αλλά φαντάζομαι πως τις αιτήσεις τις ζητάνε απλά για να υπολογίσουν αριθμό ατόμων. Αν δε δηλώσεις δεν θα σου απαγορέψουν να παρακολουθήσεις, πάντως.

ααααααα κατσε τωρα που το ξαναδιαβάζω εννοείς απλά να περευρίσκεσαι? να μη συμμετέχεις καν στις ασκήσεις κτλ? εκεί δε νομίζω παλι πως θα υπάρχει αντίρρηση καμία.:wave2:

DimChios
10/10/2007, 09:03
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


HEEEEEEEEEELLLLLLPPPPPP!!!!!!!!


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:




http://www.xtx.gr/showspecial.php?id=30&table=special

mpou
10/10/2007, 09:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
Δε μπορώ να απαντήσω με σιγουριά, αλλά φαντάζομαι πως τις αιτήσεις τις ζητάνε απλά για να υπολογίσουν αριθμό ατόμων. Αν δε δηλώσεις δεν θα σου απαγορέψουν να παρακολουθήσεις, πάντως.

ααααααα κατσε τωρα που το ξαναδιαβάζω εννοείς απλά να περευρίσκεσαι? να μη συμμετέχεις καν στις ασκήσεις κτλ? εκεί δε νομίζω παλι πως θα υπάρχει αντίρρηση καμία.:wave2:

Ναι, δεν μπορω να συμμετασχω σε ασκησεις με ... CB400SF.



Η ομάδα του ΧΤΧ.gr σας ενημερώνει ότι λόγω των πολλών αιτήσεων για το μάθημα, ο αριθμός των συμμετοχών έχει καλυφθεί! Όσοι δεν προλάβατε μην απογοητεύεστε, θα υπάρξει και δεύτερο μάθημα σύντομα.
Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους μας τίμησαν με το ενδιαφέρον τους.


Και να ηθελα παντως...παλι αργα το σκεφτηκα.

Ελπιζω οι "διαλεξεις" να ειναι πιο "διαλλακτικες" :)

crs-k
10/10/2007, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Ναι, δεν μπορω να συμμετασχω σε ασκησεις με ... CB400SF.
..........................



:rolleyes:



Μην το λες... :dizzy:



:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
10/10/2007, 09:20
ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ!!!!!

:mad: :mad: :mad: :mad:

mpou
10/10/2007, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:rolleyes:



Μην το λες... :dizzy:



:lol: :rotflmao: :lol:

Βρε λες? CB400, στη βουνοκορφη, σκηνη, φωτια, μεζες και τσιπουρο?

crs-k
10/10/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mpou
Βρε λες? CB400, στη βουνοκορφη, σκηνη, φωτια, μεζες και τσιπουρο?


Τι ωρα το πρωι? :D


07:40 εχει φεξει! :smokin:

DimChios
10/10/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τι ωρα το πρωι? :D


07:40 εχει φεξει! :smokin:


:eyepop: ψηνεσαι?

:confused:

crs-k
10/10/2007, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:eyepop: ψηνεσαι?

:confused:



Για διημερο και ΠΑΝΩ... :smilea:


Εχω αρπαξει μιλαμε... :wacko: :lol:

DimChios
10/10/2007, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Για διημερο και ΠΑΝΩ... :smilea:


Εχω αρπαξει μιλαμε... :wacko: :lol:


Δευτερα - Τριτη ας πουμε?

:D

crs-k
10/10/2007, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δευτερα - Τριτη ας πουμε?

:D


Αααα...

Οχι για αυριο? :a35:


:lol: :rotflmao: :lol:

DimChios
10/10/2007, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αααα...

Οχι για αυριο? :a35:


:lol: :rotflmao: :lol:




:mad: :a26: :a37: :a57: :a018:


:a35:

ADVENTURAZ
10/10/2007, 11:39
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΚΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΧΑΛΚΙΔΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΣΗΝΑΝΤΗΣΗΣ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? :beer:

road spirit
10/10/2007, 11:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τελειωσε φιλε αυτο! Εγινε! :lol:
:confused: τι λέει το ποιητή? :confused:

ADVENTURAZ
10/10/2007, 12:08
ΚΑΤΣΕ ΡΕ crs-k ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕΣ!!look: ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΧΕΛΙΩΤΗ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ?:confused:

crs-k
10/10/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
:confused: τι λέει το ποιητή? :confused:


Mea culpa! :(

Το μπερδεψα με αλλο θρεντ... :sick:

Ελπιζω να μην το ειδε.... :wacko:

crs-k
10/10/2007, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ADVENTURAZ
ΚΑΤΣΕ ΡΕ crs-k ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΟΥΦΑΝΕΣ!!look: ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΧΕΛΙΩΤΗ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ?:confused:


Error! :blush:



Το ειδε γαμωτ'... :( :lol:

Cpt. Haddock
10/10/2007, 12:12
:a024:

ADVENTURAZ
10/10/2007, 12:18
O.K. ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΜΠΥΛΩΣΑ ΤΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΑ ΑΛΛΟΥ :rotflmao: :lol: ΛΟΙΠΟΝ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΩ?:a4: :a35:

taxydromos
10/10/2007, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από ADVENTURAZ
O.K. ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΚΑΜΠΥΛΩΣΑ ΤΟ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΑ ΑΛΛΟΥ :rotflmao: :lol: ΛΟΙΠΟΝ? ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΩ?:a4: :a35:

9.00 πριν τα διοδια,απο κει θα περασουμε μαλλον για παλια εθνικη..
αλλα ρωτα για σιγουρα στο xtx...:wave2:

DimChios
10/10/2007, 14:58
Ρε τι συζητατε??? :confused:

ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΛΕΜΕ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!!!!

:cry: :cry: :cry: :cry:

road spirit
10/10/2007, 15:21
βρε έλα συ λεμε! ;)

ADVENTURAZ
10/10/2007, 15:36
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΧΩΡΑΩ Η` ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΖΑΜΠΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ?:confused: :look: ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ:D :beer:

road spirit
10/10/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από ADVENTURAZ
ΤΕΛΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?ΧΩΡΑΩ Η` ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΩ ΤΖΑΜΠΑ ΧΑΡΑΜΑΤΑ ΚΥΡΙΑΚΗΣ?:confused: :look: ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΑΣΧΗΜΑ:D :beer:

δεν τους παίρνεις ενα τηλ να το ρωτήσεις?

marios8
10/10/2007, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ρε τι συζητατε??? :confused:

ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΛΕΜΕ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!!!!

:cry: :cry: :cry: :cry:


Έχεις πμ :winka:

dimzab
10/10/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ρε τι συζητατε??? :confused:

ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΛΕΜΕ ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ!!!!

:cry: :cry: :cry: :cry:


Μόλις με ενημέρωσαν από το XTX ότι η δική μου και του $py ήταν οι δύο τελευταίες συμμετοχες που έγιναν δεκτές!!!! :a2: :a25: :a2: :a25: :a2: :a25:

OldMan
10/10/2007, 17:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Μόλις με ενημέρωσαν από το XTX ότι η δική μου και του $py ήταν οι δύο τελευταίες συμμετοχες που έγιναν δεκτές!!!! :a2: :a25: :a2: :a25: :a2: :a25:
Καλά ρε Δημήτρη...

Η δική σου εντάξει αλλά τον Σπύρο γιατί τον δέχτηκαν ??? :look:

DimChios
10/10/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Μόλις με ενημέρωσαν από το XTX ότι η δική μου και του $py ήταν οι δύο τελευταίες συμμετοχες που έγιναν δεκτές!!!!



:eyepop:








:sad:

















:lol: :lol: :a5: :a22: :a22: :a22:

ΝΟΜΙΖΕΤΕ!!!

:evil: :beer: :beer: :wave2:

$py
10/10/2007, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Καλά ρε Δημήτρη...

Η δική σου εντάξει αλλά τον Σπύρο γιατί τον δέχτηκαν ??? :look:



Έλα μου ντε...

Μα πόση άλλη γνώση να χωρέσει πια...




:p

$py
10/10/2007, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:eyepop:


:lol: :lol: :a5: :a22: :a22: :a22:

ΝΟΜΙΖΕΤΕ!!!

:evil: :beer: :beer: :wave2:



Μήτσο σιγά ρε, το πολύ πολύ να αράξεις σε καμιά σκιά, να πιεις το καφεδάκι σου και να.....με θαυμάζεις.


:lol: :p

DimChios
10/10/2007, 18:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Μήτσο σιγά ρε, το πολύ πολύ να αράξεις σε καμιά σκιά, να πιεις το καφεδάκι σου και να.....με θαυμάζεις.


:lol: :p


ΝΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΤΑΩ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: