PDA

View Full Version : ΜΙΚΡΟ,ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ...



nikos force
20/09/2007, 11:14
Θελει η κοπελα μου να αγορασει ενα μηχανακι για τις πρωτες εντουροβολτιτσες ...ειναι στα γνωστα μεσογειακα σωματικα προτυπα...(κοντη αδυνατη κοινως ) ...επειδη ειναι και σχετικα απειρη κοιταμε για ενα μηχανακι ,κοντο,φθηνο,ευχρηστο αξιοπιστο που ομως καααααποια στιγμη να μπορει να κινηθει και σε καποια ευκολα μονοπατακια τις βαρυμποπης και οχι απλα να πηγαινει χωματοδρομο...οι σκεψεις μου κινουνται γυρω απο τα εξης μοντελα(μερικα ειναι λιγο extreme) ktm250F(too expensive) ktm125 ,kmx125(ugly) dt125(many models,don’t know which to choose) Honda 230(expensive) wr200(got no info,too tall)...αυτα ειναι προς το παρον...το μεγαλυτερο κολλημα ειναι οτι ειναι ολα αερκετα ψηλα ηηη ακριβα...η δεν ξερω αρκετα πραγματα εγω για αυτα...( ktm250F η αληθεια ειναι οτι αυτο εγω το γλυκοκοιταζω πιο πολυ) οποιαδηποτε πληροφορια η συμβουλη καλοδεχουμενη

MikeG
20/09/2007, 11:16
Yamaha TTR 250


:wave2:

project.breeze
20/09/2007, 11:18
Honda XLR 250:wave2:

DUKASII
20/09/2007, 11:24
Καλα τα τετραχρονα αλλα πολυ βαρια για κοπελα.

Vourkoufales
20/09/2007, 11:32
Ρε νίκο αν δεν πάρεις το ΚΜΧ κοίτα γαι κάνα ΚΛΧ 250 το μόνο πρόβλημα θα είναι το ύψος! :rolleyes:

ntinlanden
20/09/2007, 11:39
ΟΝΤΟΣ ΔΙΧΡΟΝΑΚΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ...

catmaster
20/09/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
Καλα τα τετραχρονα αλλα πολυ βαρια για κοπελα.

+1

DT 125 RΕ (το μιζάτο μοντέλο με καταλύτη) είναι καλύτερο για κοπέλα ... μην βγάλει και το πόδι της στις μανιβελιές ...

agelos
20/09/2007, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
Θελει η κοπελα μου να αγορασει ενα μηχανακι για τις πρωτες εντουροβολτιτσες ...ειναι στα γνωστα μεσογειακα σωματικα προτυπα...(κοντη αδυνατη κοινως ) ...επειδη ειναι και σχετικα απειρη κοιταμε για ενα μηχανακι ,κοντο,φθηνο,ευχρηστο αξιοπιστο που ομως καααααποια στιγμη να μπορει να κινηθει και σε καποια ευκολα μονοπατακια τις βαρυμποπης και οχι απλα να πηγαινει χωματοδρομο...οι σκεψεις μου κινουνται γυρω απο τα εξης μοντελα(μερικα ειναι λιγο extreme) ktm250F(too expensive) ktm125 ,kmx125(ugly) dt125(many models,don’t know which to choose) Honda 230(expensive) wr200(got no info,too tall)...αυτα ειναι προς το παρον...το μεγαλυτερο κολλημα ειναι οτι ειναι ολα αερκετα ψηλα ηηη ακριβα...η δεν ξερω αρκετα πραγματα εγω για αυτα...( ktm250F η αληθεια ειναι οτι αυτο εγω το γλυκοκοιταζω πιο πολυ) οποιαδηποτε πληροφορια η συμβουλη καλοδεχουμενη


αν βρεις KLE 250cc

DUKASII
20/09/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
αν βρεις KLE 250cc ναι εγω θα του λεγα να παρει το cbr το 125...μικρο..φτηνο..ελαφρυ και ευκολο στο εντουρο.

taxydromos
20/09/2007, 12:06
το ktm 250f ειναι ψηλο....1.82 και παταω με τις μυτες..
προσανατολισου σε trail η scramble μοντελα...:)

OldMan
20/09/2007, 12:15
Γιατί δεν της δίνεις τον Bergo ??? :confused:

(εγώ έδωσα κάποτε μια Husqvarna 510 TX στην γυναίκα μου και να μΕ μιλήσει κανα δυό μήνες ...) :winka:

project.breeze
20/09/2007, 12:19
Πάντως παιδιά διχρονάκι για κοπέλα λίγο δύσκολο.Δεν θα αντέξει να βρωμάνε λαδίλα όλα τα ρούχα της...

fantacid
20/09/2007, 12:22
νικο φιλε μου καλε!

πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να της αλλαξεις γνωμη κ να βρει αλλα ενδιαφεροντα!

βασικα θα πρεπει να σταματησεις να της λες ποσο γαματα ειναι στο βουνο κ οτι οι εντουροβολτες τα σπανε!

πες της οτι συνεχεια πεφτεις κ λασπωνεσαι κ μετα καποιος πρεπει να βαλει τη μπυγαδα!!

βρες οτι αλλο μπορεις για να σου κουβαλιετε μαζι σου στο βουνο!

σκεψου λιγο με ποιον θα κανει τα πρωτα της βηματα κ ποιος θα σηκωνει το μηχανακι οταν πεφτει, μη πω για το ποιος θα βαραει μανιβελες μετα απο την υπερχυλιση!!

εχεις ενα σου-κου ελευθεριας κ θελεις να το πνιξεις???


ΑΣ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΥΑΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!


:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

nikos force
20/09/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Ρε νίκο αν δεν πάρεις το ΚΜΧ κοίτα γαι κάνα ΚΛΧ 250 το μόνο πρόβλημα θα είναι το ύψος! :rolleyes: exei ksinisei me to kmx h treli...den tis aresei idiaitera...

DUKASII
20/09/2007, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Πάντως παιδιά διχρονάκι για κοπέλα λίγο δύσκολο.Δεν θα αντέξει να βρωμάνε λαδίλα όλα τα ρούχα της... εκτος αν διαβαζω εγω λαθος λεει ο νικος οτι το θελει για εντουροβολτιτσες...
τωρα αν παει για εντουροβολτα με μινι μπουστακι και γοβα 12 ποντη και μεικ απ κραγιον και τα ρεστα...



απλα..




πες μας να ρθουμε παρεα ρε νικο...

nikos force
20/09/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Πάντως παιδιά διχρονάκι για κοπέλα λίγο δύσκολο.Δεν θα αντέξει να βρωμάνε λαδίλα όλα τα ρούχα της... Δεν την νοιαζει...τα ρουχα του βουνου ας μυριζουν οσο θελουν...ουτως η αλλως δεν θα κυκλοφορει καθε μερα...τον μπεργκο τον γλυκοκοιταζει αλλα δεν παιζει τετοιο σεναριο...εκει χωριζουμε...εγινε σαφεστατο οταν την τσακωσα να κοιταει για δερματινη φορμα...αν αγοραστει κανα wr200 υπαρχει τροπος να χαμηλωσει?????

Vourkoufales
20/09/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
exei ksinisei me to kmx h treli...den tis aresei idiaitera...


Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.xe.gr/pages/Results.aspx?cat_id=223&SC_GUID=0ab48c18-b4b6-42b0-bfb7-08e603de6bc6)

και δείξε κανα τέτοιο


105161

project.breeze
20/09/2007, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
Δεν την νοιαζει...τα ρουχα του βουνου ας μυριζουν οσο θελουν...ουτως η αλλως δεν θα κυκλοφορει καθε μερα...τον μπεργκο τον γλυκοκοιταζει αλλα δεν παιζει τετοιο σεναριο...εκει χωριζουμε...εγινε σαφεστατο οταν την τσακωσα να κοιταει για δερματινη φορμα...αν αγοραστει κανα wr200 υπαρχει τροπος να χαμηλωσει?????



Εντάξει τότε.Στο θέμα της απόδοσης όμως;Θα μπορέσει να διαχειριστεί το "νεύρο" του δίχρονου;Μήπως θα ήταν καλύτερο ένα τετράχρονο που θα την βόλευε στο να το μάθει και στο να αποκτήσει εμπιστοσύνη στον εαυτό της πιο γρήγορα;

nikos force
20/09/2007, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vourkoufales
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.xe.gr/pages/Results.aspx?cat_id=223&SC_GUID=0ab48c18-b4b6-42b0-bfb7-08e603de6bc6)

και δείξε κανα τέτοιο ooooo...niceeeee...kai CHEAAAPPP...MMMM...

nikos force
20/09/2007, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Εντάξει τότε.Στο θέμα της απόδοσης όμως;Θα μπορέσει να διαχειριστεί το "νεύρο" του δίχρονου;Μήπως θα ήταν καλύτερο ένα τετράχρονο που θα την βόλευε στο να το μάθει και στο να αποκτήσει εμπιστοσύνη στον εαυτό της πιο γρήγορα; Οι γυναικες φιλε μου ειναι τρελες...τελειως...συν το οτι ειναι απειρη χωρις μετρο συγκρισης ειναι καλο...οπως μαθει δηλαδη...

Akatanomastos
20/09/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII

πες μας να ρθουμε παρεα ρε νικο...



:a8: :a8: :a8: :a8: :a8: :a8: :a8:

OldMan
20/09/2007, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Θα μπορέσει να διαχειριστεί το "νεύρο" του δίχρονου;
Θα του δώσει ηρεμιστικά πιο πριν...:D

Ρε, ότι θέλουμε λέμε ...??? :look:

Τα μόνα "νεύρα" που έχουν τα προαναφερθέντα μηχανάκια είναι αυτά που εμφανίζει ο οδηγός τους όταν τον κόψεις σε απότομη ανηφόρα ...!!!:wave2:

Gia
20/09/2007, 13:12
Γεια χαρα...
Για κοπελα ισως να βολευε και ενα ΧΤ 125..κανει και για πολη και για πρωτο μηχανακι ειναι πολυ ευκολο...στη SM εκδοση..

τα λεμε..

DUKASII
20/09/2007, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gia
Γεια χαρα...
Για κοπελα ισως να βολευε και ενα ΧΤ 125..κανει και για πολη και για πρωτο μηχανακι ειναι πολυ ευκολο...στη SM εκδοση..

τα λεμε.. KAI KANEI KAI AYTO (OPOS KAI TO CBR 125 POY ELEGA PRIN..) TO GAMO TO EDURO E?:confused: :confused:

nikos force
20/09/2007, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KAI KANEI KAI AYTO (OPOS KAI TO CBR 125 POY ELEGA PRIN..) TO GAMO TO EDURO E?:confused: :confused: kai motocross kai trial kanoun ayta ta mixanakia...apla mallon den katexeis:hypnotize

sober
20/09/2007, 14:47
Το Serrow???..:confused:

Καραφ8ηνο
Καραπανευκολο
Καρααξιοπιστο
Κοντο....

ε??ε???

:wave2:

nikos force
20/09/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Το Serrow???..:confused:

Καραφ8ηνο
Καραπανευκολο
Καρααξιοπιστο
Κοντο....

ε??ε???

:wave2: pisteyw oti apexei paaara poly apo to na xaraktiristei estw kai amigws xwmatino mixanaki...

sober
20/09/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
pisteyw oti apexei paaara poly apo to na xaraktiristei estw kai amigws xwmatino mixanaki...


οκ τωρα το ξαναδιαβασα το 8ρεντ και δε 8υμομουν οτι το 8ελει για εντουροβολτες :blush:

ΤΤ δαγκωτο!:D

EVI
20/09/2007, 15:06
d tracker 250
dt125 δαγκωτο

EVI
20/09/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Εντάξει τότε.Στο θέμα της απόδοσης όμως;Θα μπορέσει να διαχειριστεί το "νεύρο" του δίχρονου;Μήπως θα ήταν καλύτερο ένα τετράχρονο που θα την βόλευε στο να το μάθει και στο να αποκτήσει εμπιστοσύνη στον εαυτό της πιο γρήγορα;

+750

θελει τεχνη το 2χρονο (καλα γενικως το χωμα τι να πω ειμαι παντελως ασχετη με χωμα)

Akatanomastos
20/09/2007, 15:26
siga tin texni pou thelei, apla na sinithisei to gazi,

to dt 125 einai kali epilogi, an kai exei ena sxetiko varos gia mikrosomi kopela enoo..

tetraxrono akoma poio vari

ego an paizoun fraga tha elega na parei ena dixrono 125 tis ktm na goustarei afti, na goustareis kai si, elafri, oraia stimeno, fovera frena gia xoma,

ase pou mono ton ixo pou tha akouei sta vouna, tha xeis kai ta tixera sou..

giati opos leei kai ena post sta anekdota, to 70% ton ginekon thelei sex sto dasos(ta alla statistika den ta grafo gia na min xestoume)

EVI
20/09/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
siga tin texni pou thelei, apla na sinithisei to gazi,

to dt 125 einai kali epilogi, an kai exei ena sxetiko varos gia mikrosomi kopela enoo..

tetraxrono akoma poio vari

ego an paizoun fraga tha elega na parei ena dixrono 125 tis ktm na goustarei afti, na goustareis kai si, elafri, oraia stimeno, fovera frena gia xoma,

ase pou mono ton ixo pou tha akouei sta vouna, tha xeis kai ta tixera sou..

giati opos leei kai ena post sta anekdota, to 70% ton ginekon thelei sex sto dasos(ta alla statistika den ta grafo gia na min xestoume)


σορρυ ρε φιλε δεν εχεις και αδικο απλως η μικρη μου εμπειρια στα διχρονα ξεκινησε με τη νοοτροπια οτι ειναι ευκολα (ταιφουν ντιναμικ) και κατεληξε να πολεμαω να παω σωστα το rs οπωτε και αλλαξα γνωμη βεβαια εγω ειμαι και κουλαδι το παραδεχομε :a44:

το ΚΤΜ νομιζω ειναι ψηλο

αλλα χαμηλωνει ανετα. (χωρις να ξερω αν αυτο ειναι καλο για το στησιμο της μηχανης)

:beer:

STOYBI
20/09/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
pisteyw oti apexei paaara poly apo to na xaraktiristei estw kai amigws xwmatino mixanaki...

Μια βολτα στο βουνο θελει να κανει η κοπελα.......

Οτιδηποτε ψηλο της παρεις θα γκρεμοτσακιζετε καθε φορα που θα παταει φρενο....

Ουτε ντριφταρισματα , ουτε αλματα ... ουτε περασματα απο χασιματα με 80+ θελει να κανει....:sick:

Serrow.. Να το εβλεπες στο εντουρο Σπερχειαδας πριν καποια χρονια να το κοιταμε σαν ηλιθιοι που μας περναγε στα ανηφορικα, και εμεις με τα κολημενα καθαροαιμα να βριζουμε....

Μια χαρα το βρισκω σαν ιδεα ....



:wave2:

azal
20/09/2007, 15:50
TTR250 arketa kalo se gazi kai emfanisi:beer:
KTM 125EXC apla teleio se ola emfanisi &gazi&αξιοπιστια!
αν θελει κατι πιο ροπατο με καλυτερεσ χαμηλες ΚΤΜ200EXC κορυφαιο το ειχα 2 χρονια εκανα χωμα πηγαινα και βολτες ασφαλτο τερμα γκαζι (μονο στην ασφαλτο γιατι το χωμα θελει γαλονια-ενσημα)και δεν επαθε τιποτα!προβλημα με μανιβελα κανενα παιρνει και με το χερι ακομα :beer: :beer: :sun:

afrotwin
20/09/2007, 15:56
ΜΙΚΡΟ,ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ

ante re ke nomiza oti milate gia to tsoutsouni tou sniper...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
20/09/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ΜΙΚΡΟ,ΦΤΗΝΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ

ante re ke nomiza oti milate gia to tsoutsouni tou sniper...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ε όχι και φτηνό ρε μάλαξ! :mad:

afrotwin
20/09/2007, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ε όχι και φτηνό ρε μάλαξ! :mad:

giati re mazi den to kitagame stis ekptosis monastiraki meria....
leo gia to pros8eto pou foras re gia na fenete oti kati exis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kseris poli kala oti gia to ali8ino sou pou 8elis megen8itiko fako ke tsimpidaki gia ta fridia gia na pas gia katourima den 8a ekana pote logo

kseris oti den 8elo na se pligono....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
20/09/2007, 16:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
giati re mazi den to kitagame stis ekptosis monastiraki meria....
leo gia to pros8eto pou foras re gia na fenete oti kati exis
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kseris poli kala oti gia to ali8ino sou pou 8elis megen8itiko fako ke tsimpidaki gia ta fridia gia na pas gia katourima den 8a ekana pote logo

kseris oti den 8elo na se pligono....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

α ΟΚ ρε συ.... σωστός τότε :lol:

island
20/09/2007, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
pisteyw oti apexei paaara poly apo to na xaraktiristei estw kai amigws xwmatino mixanaki...

θεέ μου !!!!!:cry::cry::cry::cry::cry: σήμερα σκότωσαν το συντακτικό !!!

project.breeze
20/09/2007, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
θεέ μου !!!!!:cry::cry::cry::cry::cry: σήμερα σκότωσαν το συντακτικό !!!





Στα 10 μέτρα το στήσανε συγκεκριμένα...:eyepop:

Έστω και αμιγώς δεν πάει...:smokin:

Akatanomastos
20/09/2007, 16:56
kala, kai go den exo terastia empeiria, to antitheto tha elega

apla den einai kai epistimi sto epipedo pou odigame oi perisoteroi, apla eksaskisi thelei


anyway, psilopaparies einai to thread*, den mporo na fantasto efkola kopela me ktm dixrono na petaei mpotes sti strofi, na mpainei se laspouries, ante na to kanei 3-4 fores.. eimai kai palion arxon vevea ego

opote, na parei ena xr250, ttr, dr, dt, mixanakia me ta opoia mporeis na pas poli grigores voltes se vouno kai na tis xareis, toulaxiston ego mexri prosfata me tetoia mixanakia pigaina kai pernousa poli oraia..entaksi den exoun kai poli dinami, alla ap tin alli min eimaste kai ipervolikoi stis apaitiseis mas


*
edit: gia na min pareksigitho, enoo pos den exei noima na parathetoume 1002 montela, ktm exc, sx klp klp, nomizo pos den tha voithisoun, nomizo episis pos ta katalilotera exoun idi ipothei

catmaster
20/09/2007, 20:08
Γιατί το κουράζετε ρε παιδιά ;;

YAMAHA DT125 RE Λέμε!! Δίχρονο , ελαφρύ , μιζάτο και άσπαστο !!

:beer: :beer:


105288

fantacid
20/09/2007, 20:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
θεέ μου !!!!!:cry::cry::cry::cry::cry: σήμερα σκότωσαν το συντακτικό !!!


ενο ι ωρθογραφυα τειν βγαζοι καθαρρι στω μοτω.γρ!!



:bigcry:

nikos force
20/09/2007, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
den mporo na fantasto efkola kopela me ktm dixrono na petaei mpotes sti strofi, na mpainei se laspouries, ante na to kanei 3-4 fores.. eimai kai edw kaneis lathos...den einai bebaia polles alla den einai kai liges...apla oses exw synantisei kai exw zitisei gnwmi itan idi arketa kaulwmenes kai moy milousan gia kati cr kai tetoia poy eixan kabatzwsei apo toys gkomenous tous...kai dystixws i dikia mou den mporei na to ''paei'' katholou to kx kai opote koitame gia kati allo...

devil's animal
20/09/2007, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Γιατί το κουράζεται ρε παιδιά ;;

YAMAHA DT125 RE Λέμε!! Δίχρονο , ελαφρύ , μιζάτο και άσπαστο !!

:beer: :beer:

+10000000000000000000000


σωστος Ακη!!

ηταν το πρωτο που σκεφτηκα!!
:beer: :beer: :beer:

nikos force
20/09/2007, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Γιατί το κουράζεται ρε παιδιά ;;

YAMAHA DT125 RE Λέμε!! Δίχρονο , ελαφρύ , μιζάτο και άσπαστο !!

:beer: :beer: nai alla 3400 gia kainourgeio einai polla

Akatanomastos
20/09/2007, 20:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
den einai bebaia polles


:beer:

devil's animal
20/09/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
nai alla 3400 gia kainourgeio einai polla


μεταχειρο λεμε.....


για να μην σας νοιαζουν και οι πτωσεις...(φτου,φτου μακρια απο μας)...

:beer: :beer:

catmaster
20/09/2007, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
nai alla 3400 gia kainourgeio einai polla

Παίζουν μετάχειρα μοντέλα 04 και μετά γύρω στα 2μιση χιλιάρικα σε καλή κατάσταση .... τώρα αν θες να δώσεις πιο λίγα το ξεχνάς σαν επιλογή και πας σε κανα ΤΤR 250 (το μιζάτο) ....πιό βαρύ μηχανάκι όμως και θέλει και πιό πολύ φροντίδα από τον ιδιοκτήτη του από το δίχρονο...

dirtbird
21/09/2007, 05:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
αν αγοραστει κανα wr200 υπαρχει τροπος να χαμηλωσει?????

Ναι, αλλάζοντας το μήκος στα 2 κάτω λαμάκια του μοχλικού (και αυτό ίσως γίνεται και σε άλλα μηχανάκια με μοχλικό ανάλογα με το design).

Πριν 15 (και βάλε) χρόνια που είχε παρουσιαστεί το WR, κάποια αμερικάνικη εταιρεία είχε κιτάκι χαμηλώματος, τώρα αμφιβάλλω εάν μπορείς να το βρεις.

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με τον Άκη για DT125 με μόνη επιφύλαξη το σιδερένιο τεπόζιτο.

marulis
21/09/2007, 05:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Το Serrow???..:confused:
Καραφ8ηνο
Καραπανευκολο
Καρααξιοπιστο
Κοντο....
ε??ε???
:wave2:
+1

Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μια βολτα στο βουνο θελει να κανει η κοπελα.......
Οτιδηποτε ψηλο της παρεις θα γκρεμοτσακιζετε καθε φορα που θα παταει φρενο....
Ουτε ντριφταρισματα , ουτε αλματα ... ουτε περασματα απο χασιματα με 80+ θελει να κανει....:sick:
Serrow.. Να το εβλεπες στο εντουρο Σπερχειαδας πριν καποια χρονια να το κοιταμε σαν ηλιθιοι που μας περναγε στα ανηφορικα, και εμεις με τα κολημενα καθαροαιμα να βριζουμε....
Μια χαρα το βρισκω σαν ιδεα ....
:wave2:
Πες τα ρε φίλε , μην τρελαθούμε . το έχω δει σε αγώνες σε εντουρο , σκραμπλ , σε όλα τα εδάφη να μαμαει .
και η γνωστή Μ … παλιά αγωνιζόμενη μόνο περιορισμένη δεν ένιωθε .
όταν διάβασα τον τίτλο αμέσως αυτό σκέφτηκα . εγγύηση
ξέρω και δυο άλλες κοπέλες ( την μια κάπως καλύτερα) που το είχαν , και μάλιστα το είχαν λιώσει στα ταξίδια .


(Κυριακή θα είμαι Λαμία:D )

kosdros
21/09/2007, 08:13
Υamaha tricker 250

toulis
21/09/2007, 08:32
Αν και το DT125 είναι πάρα πολύ καλό μηχανάκι

Πιστεύω και εγώ ότι το serrow είναι η καλύτερη λύση για την κοπέλα

BlaSen
22/09/2007, 10:34
Για δες και αυτο.


105557

nikos force
22/09/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen
Για δες και αυτο. ayto sti thewria einai TELEIO...alla sth praksi as to parei o sarakakis na to balei sto pop@$li tou 5300 fores...oso kai i timi tou

OrEsTiS82
22/09/2007, 14:39
loooooooooool ωραιος Νικο!
Εγω σου προτεινω να ψαξεις για ενα KTMακι 125 η ενα Husqvarna 125 (οχι καινουριο,4-5ετιας που ειναι φθηνοτερα) γιατι ειναι ελαφρυ και ευκολο μηχανακι για χωμα.

monarxis
22/09/2007, 15:56
Φιλε μου η δικη μου προταση ειναι αυτη...

...αλλα κολπα!


:winka:


Περισσότερες πληροφορίες για τα μοντέλα της Gas Gas, μπορείτε να βρείτε στην Ελληνική αντιπροσωπία:
eXTra Products
Αντιπροσωπίες – Εισαγωγές, Καλλιρόης 39,
117 43, Ν. Κόσμος, Αθήνα
Τηλ. 210..., Fax. 210 9220446
Email: extramot@otenet.gr.


105573

STOYBI
22/09/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
+1


(Κυριακή θα είμαι Λαμία:D )

Θα ημουνα και εγω .... :mad:

Αλλα δυστυχως οι δουλειες μου αυτη την χρονια με εχουν πιασει απο το λαιμο ....:mad: :mad:

:beer: :beer: :beer:


:wave2:

Vourkoufales
22/09/2007, 23:58
Εγώ λέω να τις δώσεις το Bergo και να ησυχάσεις! (μια και καλή!) :rolleyes:












































Ρε τι πάθαμε αύριο! :smokin:

Λοιπον πάρε KLX250 Super Takoun πολύ το καθυστερείς :rotflmao:

epp1640
12/11/2007, 03:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θα του δώσει ηρεμιστικά πιο πριν...:D

Ρε, ότι θέλουμε λέμε ...??? :look:

Τα μόνα "νεύρα" που έχουν τα προαναφερθέντα μηχανάκια είναι αυτά που εμφανίζει ο οδηγός τους όταν τον κόψεις σε απότομη ανηφόρα ...!!!:wave2:

χμμμ και ένα μήνα που οδηγάω τώρα νόμιζα ότι έφταιγα εγώ που ζοριζόμουν τόσο με το mtx όταν με έκοβαν στις ανηφόρες.. τώρα νιώθω κάπως καλύτερα.. :smilea:

crewdriver
12/11/2007, 12:47
klx 250/300,γρηγορο,παναλαφρο,αστερι μοτερ,υδροψυκτο,αναποδο μπροστα,δισκος μπρος-πισω!!!!και σχετικα φθηνο(με 1.500-2000).

izzy
16/07/2009, 23:24
Το Klx ειναι μια καλη λυση !


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1449673&highlight=kawasaki#post1449673

Buenaventura
16/07/2009, 23:35
Αυτο???

http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?catId=2322&proId=2364391&cat=a

μικρο,φθηνο(?) και πολυ ευκολο :beer:

BELZEBOYLIS
17/07/2009, 00:02
Αν μετά από 2 χρόνια ψάχνει μηχανή για το βουνό ,να της δώσω το δικό μου .....gs1100 :lol: :lol: :rotflmao: :wave2:

Akatanomastos
17/07/2009, 04:02
τελικα νικος τι εγινε?

αντε γερασαμε και δεν μαθαμε!!

nikos force
17/07/2009, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
τελικα νικος τι εγινε?

αντε γερασαμε και δεν μαθαμε!!
παραμεριστηκε το ολο θεμα για να παρω εγω ενα ,μεγαλο ,ακριβο και δυσκολο:D :D :D :D

Akatanomastos
17/07/2009, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
παραμεριστηκε το ολο θεμα για να παρω εγω ενα ,μεγαλο ,ακριβο και δυσκολο:D :D :D :D

αντρες:mad:

μονο την κ@βλ@ σας κοιτατε




:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

sober
17/07/2009, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
παραμεριστηκε το ολο θεμα για να παρω εγω ενα ,μεγαλο ,ακριβο και δυσκολο:D :D :D :D


αδικια ρε γμτ...! οριστε!! μια ζωη ριγμενες ...:alien: ......:p :lol:

KaTaNaS
17/07/2009, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
αδικια ρε γμτ...! οριστε!! μια ζωη ριγμενες ...:alien: ......:p :lol:


:a9:

sober
17/07/2009, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
:a9:

:uplate: .... κι εσυ μη μιλας!!! :lol: :lol: :lol:

Μικρή Λουλού
17/07/2009, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
αδικια ρε γμτ...! οριστε!! μια ζωη ριγμενες ...:alien: ......:p :lol:






γιατι ριγμενη???
και μονο που την εχει ακομα στεφανωμενη μετα απο τετοια τρελή απαιτηση,δειχνει ανθρωπο με τεραστια υπομονη και κατανοηση..:smokin:

sober
17/07/2009, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μικρή Λουλού...
γιατι ριγμενη???
και μονο που την εχει ακομα στεφανωμενη μετα απο τετοια τρελή απαιτηση,δειχνει ανθρωπο με τεραστια υπομονη και κατανοηση..:smokin:


:lol: πως πηγαινε εκεινο το ανεκδοτακι με τις 2 καταφασεις να μπορουν να κανουν μια αρνηση???

.
.
. ναι καλαααα.....:D :lol: :lol: :lol: :lol: :wave2:

2stroker
17/07/2009, 13:46
Διχρονακι στανταρ και ποιο ευκολοοδηγητο απο ενα 4τ και πιο ελαφρυ,γενικοτερα ειναι καλο σχολειο τα 2τ
ψαξε για dt125,kdx125,crm125 πουλανε τετοια απειρα γυρω στα 1000 ευρω και πιο κατω.
βεβαια αν το θελει μονο για βουναδες για δεν κοιτατε και για κανενα cr125,kx125 κλπ?:beer:

nikos force
17/07/2009, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
Διχρονακι στανταρ και ποιο ευκολοοδηγητο απο ενα 4τ και πιο ελαφρυ,γενικοτερα ειναι καλο σχολειο τα 2τ
ψαξε για dt125,kdx125,crm125 πουλανε τετοια απειρα γυρω στα 1000 ευρω και πιο κατω.
βεβαια αν το θελει μονο για βουναδες για δεν κοιτατε και για κανενα cr125,kx125 κλπ?:beer: αυτο εγινε...αλλα ξινισε ... δεν τις αρεσε το πρωην δικο μου ... και ετσι ειμαστε στο παραμυθι ...