PDA

View Full Version : Ερωτηξις:



adam_tsouk
11/10/2004, 23:27
Αν γνωρίζει κανείς θα ήθελα τα φώτα του.
Λοιπόν, έχω ένα πρόβλημα το εξής:
Πούλησα τη μηχανή μου πριν 5 μέρες και ο τύπος που την πήρε με έχει παρει 500 φορές τηλέφωνο και μου λέει ότι του έχει βγάλει πρόβλημα κτλ κτλ...
Το πρόβλημα που του έχει βγάλει υποτίθεται ότι το είχα φτιάξει (το είχα 3 μέρες στο συνεργείο).
Η απορία μου είναι η εξής: αν τυχόν (γενικά μιλάω) πουλήσεις μια μηχανή μπορεί να πει ο αγοραστής ότι δεν είναι σε καλή κατάσταση και να ζητήσει να στην επιστρεψει;:uplate: Σημειώνω ότι δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο με εμένα αλλά επειδή το παλικάρι πρέπει να είναι λίγο στόκος λέω μήπως, να ξέρω τι να του πω!
Υπόψιν ότι μου χρωστάει και χρήματα. Η εξόφληση είναι σε 4 μήνες με γραμμάτια (τα έχει υπογράψει).


Α! Επίσης να πω ότι έχω δεχτεί να πάμε μαζί στο συνεργείο για να δει το πρόβλημα ο τύπος που την έφτιαξε υποτίθεται και μάλιστα θέλω να το κάνω γιατί του έσκασα 450 ευρόπουλα ζεστα ζεστά.



Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ppaylos
13/10/2004, 00:09
Εσυ εκανες το χρεος σου,Ο μηχανικος σου πρεπει να βγαλει το φιδι απο την τρυπα ας τους να τα βρουν οι δυο τους .Επιστροφη δεν γινεται, γιατι μετα την απομακρηνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται ,Φυσικα μεχρι και την εισπραξη του τελευταιου γραματιου κανεις την παπια :o