PDA

View Full Version : Ο νέος γρίφος των MotoGP



BlaSen
20/09/2007, 13:15
Αρκετές είναι οι πιθανότητες να αποσυρθεί από την διοργάνωση των Moto GP την επόμενη σεζόν, η Michelin, σε περίπτωση που οι εργοστασιακές ομάδες της Yamaha και της Honda δεν την προτιμήσουν. Ακούγεται πως και τα δύο ιαπωνικά εργοστάσια κάνουν διαπραγματεύσεις με την Bridgestone.
Ο υπεύθυνος της Michelin, Jean-Philippe Weber δήλωσε:
“Εάν δεν υπάρξει κάποια εργοστασιακή ομάδα που να ενδιαφερθεί για το πρωτάθλημα του χρόνου, δεν νομίζω να μείνουμε στη διοργάνωση ή απλά δε θα έχουμε έναν καλό λόγο για να συνεχίσουμε την εξέλιξη. Αν οι συνεργάτες μας δεν εμπιστευθούν τις δυνατότητές μας, δε θα χρειαστεί να μείνουμε”.

Defiant
20/09/2007, 13:19
.:D

kachius
20/09/2007, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen


απ'το στόμα μου το πήρες :D




:lol: :wave2:




[Επεξεργασία] Τί έγινε ρε παιδιά; δε μπορούμε πια να διαγράφουμε δικά μας ποστ;

BlaSen
20/09/2007, 13:21
sorry παιδια εχω ενα προβληματακι με το pc...:(

BlaSen
20/09/2007, 13:22
α,αν ξερετε μπορω να σβησω pοστ η να μετατρεψω? sorry ειμαι καινουριος... :wave2:

super_toto
20/09/2007, 13:53
Υπάρχει και η Dunlop που όσο πάει ανεβαινει.
Εντάξει εδώ που τα λέμε με το δίκιο τους οι Honda και Yamaha. Φέτος τα Michellin είναι για τον π@υτσο καβάλα.

devil's animal
20/09/2007, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Υπάρχει και η Dunlop που όσο πάει ανεβαινει.
Εντάξει εδώ που τα λέμε με το δίκιο τους οι Honda και Yamaha. Φέτος τα Michellin είναι για τον π@υτσο καβάλα.


+1

:beer: :beer:

lampros_fazer
21/09/2007, 15:18
Λόγια του Davide Brivio, team manager του Rossi μετά το gp του Estoril:

"[....] As we've always said, we need to make our bike faster and make our tyres better. We are working very well with Michelin, very hard. Both Yamaha and Michelin are fully committed and putting in a lot of effort," added the Italian, who also confirmed that the factory Yamaha team will remain with Michelin in 2008."

monarxis
23/09/2007, 08:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen
Αρκετές είναι οι πιθανότητες να αποσυρθεί από την διοργάνωση των Moto GP την επόμενη σεζόν, η Michelin, σε περίπτωση που οι εργοστασιακές ομάδες της Yamaha και της Honda δεν την προτιμήσουν. Ακούγεται πως και τα δύο ιαπωνικά εργοστάσια κάνουν διαπραγματεύσεις με την Bridgestone.
Ο υπεύθυνος της Michelin, Jean-Philippe Weber δήλωσε:
“Εάν δεν υπάρξει κάποια εργοστασιακή ομάδα που να ενδιαφερθεί για το πρωτάθλημα του χρόνου, δεν νομίζω να μείνουμε στη διοργάνωση ή απλά δε θα έχουμε έναν καλό λόγο για να συνεχίσουμε την εξέλιξη. Αν οι συνεργάτες μας δεν εμπιστευθούν τις δυνατότητές μας, δε θα χρειαστεί να μείνουμε”.






Καθολου δεν με χαλαει να φορανε ολοι τα ιδια λαστιχα...πολυ καλυτερα και για την αξιοπιστια των αγωνων( με την εννοια της ισοτιμιας!)

...βεβαια δεν ξερω αν το κομματι της ερευνας και αναπτυξης μεινει λιγο πισω.