PDA

View Full Version : καφεδες συναντησεις και αλλα παρελειπομενα!!



hornet
21/09/2007, 09:36
Επειδη βλεπω μια συνεχιση της εντασης οσον αφορα τους καφεδες και της βολτας κλπ κλπ...θελω να σας εξηγησω ορισμενα πραγματα
Δεν θα πρεπει να γκρινιαζουμε εαν καποιοι μας λενε να μπει το θρεντ στις συναντησεις ,ετσι ειναι οι κανονες και αυτοι θεσπιστηκαν για διαφορους λογους
Καποιοι ειναι απ αρχης της λειτουργειας του φορουμ οπου λεει οτι οι βολτες ειναι για ολους και δεν πρεπει να εχουμε συναντησεις και συμπεριφορα κλαμπ,παμε μια βολτα το βαζουμε στο σωστο σημειο και οποιος θελει ας ερθει,το πολυ πολυ να θαμπωθουν απο τις βεφες (εεεε κατεβα απο το καλαμι θα πεσεις!!!)
Δευτερος λογος ειναι οτι καποτε με την δημιουργια των ειδικων κατηγοριων μοντελων καποιοι παρεξηγησαν η αν το θελετε ενιωθαν πιο ανετα να πηγαινουν με ιδια μηχανακια παντου με αποτελεσμα να αρχισουν ευτραπελα και επειδη δεν θελουμε σε καμια περιπτωση κλαμπακια μεσα στο φορουμ ειπαμε και διαταξαμε να σταματησουν τα θρεντ μεσα στα μοντελα που αφορουν βολτες και καφεδες,η αληθεια ειναι οτι καποια στιγμη εδω εδειξα μια ανεχεια η οποια ειναι κακως κειμενη και θα ηθελα να σεβαστειτε αυτους τους κανονες και σας ζητω συγγνωμη εαν εδωσα μια αλλη αποψη η οποια μαλλον παρεξηγηθηκε.
Η διαδικασια δεν ειναι και πολυ διαφορετικη απλα βαζουμε το θρεντ στις συναντησεις και βαζουμε εδω ενα λινκ προς τα εκει δεν ειναι δα και κατι τραγικο

Ευχαριστω

Σταθης
moto.gr administration moderation team

ruyjin
21/09/2007, 10:37
εντασης τελος

δικιο εχεις ρε συ Σταθη

η επομενη μαζωξη θα γινει οπως πρεπει


:wave2:

ermisVFR
21/09/2007, 14:03
Αγαπητέ Στάθη,

Επί της διαδικασίας: Μου λες στην ουσία ότι τα VFR δεν θα ξανασυναντηθούνε ποτέ μέσω moto.gr (για τους λόγους που εξηγήσαμε κατ΄ επανάληψη). Οι κανόνες είναι για να μας διευκολύνουν την ζωή παρά να τη δυσκολεύουν. Και ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει….

Τώρα για την συμπεριφορά: Η μετακίνηση ενός post δεν είναι λόγια αλλά ενέργεια και ήταν, αν μη τι άλλο, προκλητική. Με όσους μίλησα παρόμοια αισθάνονταν...

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Τάσος

sniper
21/09/2007, 14:15
Κι επειδή εγώ την μετέφερα την συζήτηση στις βόλτες....

Η αντιμετώπιση είναι κοινή σε όλα τα μοντέλα. Ο κανόνας είναι ότι μέσω moto.gr κλειστές βόλτες δεν υπάρχουν και τελειώνει εκεί το θέμα.

Δλδ αν πάνε 5-6 VFR βόλτα κι έρθει μαζί κι ένα CBR600 κι ένα ΖΖR1400 τι σας χαλάει; Το πολύ-πολύ να βαρεθούν μαζί σας και να τους βρείτε πιο κάτω :D

Σοβαρά.... δεν καβαλάμε μηχανές μόνο για να λέμε ότι τις καβαλάμε αλλά είναι τρόπος ζωής και μέσω αυτής γνωρίζουμε κόσμο. Σε όποιον δεν αρέσει αυτή η ιδέα μπορεί να φτιάξει μια λέσχη όπου μόνο τα VFR είναι ευπρόσδεκτα σε βόλτες.

ermisVFR
21/09/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κι επειδή εγώ την μετέφερα την συζήτηση στις βόλτες....

Η αντιμετώπιση είναι κοινή σε όλα τα μοντέλα. Ο κανόνας είναι ότι μέσω moto.gr κλειστές βόλτες δεν υπάρχουν και τελειώνει εκεί το θέμα.

Δλδ αν πάνε 5-6 VFR βόλτα κι έρθει μαζί κι ένα CBR600 κι ένα ΖΖR1400 τι σας χαλάει; Το πολύ-πολύ να βαρεθούν μαζί σας και να τους βρείτε πιο κάτω :D

Σοβαρά.... δεν καβαλάμε μηχανές μόνο για να λέμε ότι τις καβαλάμε αλλά είναι τρόπος ζωής και μέσω αυτής γνωρίζουμε κόσμο. Σε όποιον δεν αρέσει αυτή η ιδέα μπορεί να φτιάξει μια λέσχη όπου μόνο τα VFR είναι ευπρόσδεκτα σε βόλτες.

Νομίζω ότι χρησιμοποιώ τα λόγια για να επικοινωνώ και όχι να εκτονώνομαι.

Μάλλον είσαι πολυάσχολος και δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τίποτα από όσα γράψαμε αλλά και εγώ δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι.

Τίποτα από όσα αναφέρεις για αποκλεισμούς δεν ισχύει….απορώ γιατί τα γράφεις…

Εκφράσεις του τύπου ... σε όποιον δεν αρέσει... που χρησιμοποιείς μάλλον χαρακτηριστικές και της προηγούμενης συμπεριφοράς

sniper
21/09/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermisVFR
Νομίζω ότι χρησιμοποιώ τα λόγια για να επικοινωνώ και όχι να εκτονώνομαι.

Μάλλον είσαι πολυάσχολος και δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τίποτα από όσα γράψαμε αλλά και εγώ δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι.

Τίποτα από όσα αναφέρεις για απολκεισμούς δεν ισχύει….απορώ γιατί τα γράφεις…

Εκφράσεις του τύπου ... σε όποιον δεν αρέσει... που χρησιμοποιείς μάλλον χαρακτηριστικές και της προηγούμενης συμπεριφοράς

Καμμία διάθεση για αντιπαράθεση και όντως είμαι πολυάσχολος (καμμία ειρωνία, επίσης).

Δεν είπα σε όποιον αρέσει, είπα "Σε όποιον δεν αρέσει".

Αμα είναι να κάνουμε αντιπαράθεση για την αντιπαράθεση το χάσαμε το "παιχνίδι". Σκοπός εδώ μέσα είναι να είμαστε καλά κι όχι να τσακωνόμαστε.

Απλά εφαρμόστηκε ένας κανόνας που ισχύει για όλους και για να μην γκρινιάζουν οι υπόλοιποι. (μάλλον δεν έχεις ιδέα του τι γινόταν στα Ζ και στα V-strom)

hornet
21/09/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermisVFR
Αγαπητέ Στάθη,

Επί της διαδικασίας: Μου λες στην ουσία ότι τα VFR δεν θα ξανασυναντηθούνε ποτέ μέσω moto.gr (για τους λόγους που εξηγήσαμε κατ΄ επανάληψη). Οι κανόνες είναι για να μας διευκολύνουν την ζωή παρά να τη δυσκολεύουν. Και ο χρόνος θα δείξει τι θα γίνει….

Τώρα για την συμπεριφορά: Η μετακίνηση ενός post δεν είναι λόγια αλλά ενέργεια και ήταν, αν μη τι άλλο, προκλητική. Με όσους μίλησα παρόμοια αισθάνονταν...

Με φιλικούς χαιρετισμούς

Τάσος

Τασε επι του πρακταιου δεν αλλαζει τιποτα αν κατσεις και το σκεφτεις ψυχραιμα εγω δεν απαγορευω να βγεις με 5 φιλους σου μεσα απο το moto.gr ουτε να σταματησετε να γραφετε ποτε να παμε βολτα και καφεδες κλπ το θεμα ειναι να το βαζουμε σωστα και στο σωστο σημειο οπως προανεφερα και εξηγησα επισης οτι αυτο δεν εχει να κανει με εσας αλλα με ολα τα μελη....εαν το επιτρεψουμε εδω μετα θα βγουν καποια αλλα μελη και θα πουν εμεις τι ειμαστε μ@!#κες που το κανουμε αλλιως και μετα θα χαθει η μπαλα πραγμα το οποιο δεν θελουμε...ετσι δεν ειναι?????

επισης μην πυροβολειτε τον νικο διοτι και αυτος εκτελει κανονισμους που εχουμε θεσπισει.Και η κανονισμοι που εχουν βγει εχουν βγει by the hard way βλεποντας τα λαθη του παρελθοντος και διορθωνοντας τα στο μελλον

DimChios
21/09/2007, 16:00
:a10:

gregorgeous89
21/09/2007, 16:42
Πρέπει να σεβαστούμε τους κανόνες του χώρου που μας φιλοξενεί και ας διαφωνούμε με μερικούς.
Το πρόβλημα δεν είναι αυτό αλλά μερικές φορές ο τρόπος που επιβάλετε και δεν εννοώ την δικιά μας περίπτωση.
Δεν ξέρουμε τι έγινε και πως στο παρελθών για αυτό και επιμέναμε καθώς μας φάνηκε παράλογο αυτό που γίνετε.
Όλα καλά.Θα την βρούμε την άκρη. :beer:


Το πολύ-πολύ να βαρεθούν μαζί σας και να τους βρείτε πιο κάτω
Οριζοντίως...??? :p :p :p

sniper
21/09/2007, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
...

Οριζοντίως...??? :p :p :p

Και καθέτως :D