PDA

View Full Version : ΦΠΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ (ΜΟΤ.Ε.Κ.)



KAT600
21/09/2007, 09:54
Καθώς άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε το φέσι του αλλιώς, ( βλέπε υπουργό Μεταφορών) θα θέλαμε να δούμε τις προθέσεις του για ένα θέμα που μας αφορά όλους και έχει εκατοχρονίσει. Στον δικτυακό τόπο της ΜΟΤ.Ε.Κ. υπάρχει ερωτηματολόγιο μέχρι το τέλος του μήνα προκειμένου να γίνει μία πρώτη έρευνα για το πόσο πραγματικά μας ενδιαφέρει και πώς το βλέπουμε. Δώστε λοιπόν τη γνώμη σας και ψηφίστε. www.motek.gr (blog)

Για την Μοτοσυκλετιστική Ένωση Καταναλωτών

Η γραμματέας

Ριζοπούλου Κατερίνα

road spirit
21/09/2007, 10:17
οκ!
θέλω : φυσικά και να αλλάξει προς το καλύτερο
ψήφισα (τι πιστέυω θα γίνει) : δεν θα αλλάξει τπτ :(

tamar
21/09/2007, 10:26
Και εγώ ψήφισα αλλά φυσικά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο. Η φοροεισπρακτική λογική των κυβερνώντων μας δεν επιτρέπει τέτοια αισοδοξία. Ήδη ξεκίνησε η "αξιοποίηση" των καμένων εκτάσεων. Με γεια μας βρε!!

kiriakost
21/09/2007, 10:38
Να και κάτι πρακτικά άμεσα ωφέλιμο ..

ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ ΚΡΑΝΩΝ
http://mot-e-k.blogspot.com/search/label/%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3%20%CE%9A%CE%A1%CE%91%CE%9D%CE%A9%CE%9D


EDIT : Τα λινκ από το ΜΟΤ.Ε.Κ., έχουν τα χάλια τους .
Δεν μπαίνει στο φορουμ με τίποτα .

airamhag
21/09/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Να και κάτι πρακτικά άμεσα ωφέλιμο ..

ΑΝΑΚΛΗΣΕΙΣ ΚΡΑΝΩΝ
http://mot-e-k.blogspot.com/search/label/%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3%20%CE%9A%CE%A1%CE%91%CE%9D%CE%A9%CE%9D


EDIT : Τα λινκ από το ΜΟΤ.Ε.Κ., έχουν τα χάλια τους .
Δεν μπαίνει στο φορουμ με τίποτα .

μηπως επειδη ειναι απο search ?

kiriakost
21/09/2007, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από airamhag
μήπως επειδή είναι από search ?

Μπα.. direct link , στο browser δουλεύει ως bookmark .

zzr2005
21/09/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tamar
Και εγώ ψήφισα αλλά φυσικά δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο. Η φοροεισπρακτική λογική των κυβερνώντων μας δεν επιτρέπει τέτοια αισοδοξία. Ήδη ξεκίνησε η "αξιοποίηση" των καμένων εκτάσεων. Με γεια μας βρε!!

δεν είναι μόνο θέμα των εδώ κυβερνώντων....

οτιδήποτε έχει να κάνει με το ΦΠΑ δύσκολα μειώνεται , να το ξέρετε....πολύ απλά γιατί ενα μεγάλο τμήμα του ΦΠΑ λαμβάνει η ΕΕ απο τις κράτη μέλη ως χρηματοδότηση , πλέον της υπόλοιπης χρηματοδότησης που είναι ανάλογη του ΑΕΠ.....

για να μειώσεις το ΦΠΑ σε οτιδήποτε πρέπει να πάρεις την άδεια της Κομισιον.....η πρόταση έχει κατατεθεί από την ελληνική Κυβέρνηση αλλά θα πάρουν τα @@@ρχιδια μου....σιγά μην χάσουν τα μπικικίνια οι Ευρωπαίοι.....

SF
21/09/2007, 12:15
Η ΜΟΤΕΚ ειναι μια εξαιρετική πρωτοβουλία γενικότερα, αλλά αυτο το ερωτηματολόγιο τι είναι; Μοιάζει με στοίχημα ("ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΦΠΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ?") και όχι με συλλογή απόψεων. Να μαντέψουμε τι θα γίνει στο μέλλον; Δε θα ήταν πιο χρήσιμη μια συλλογή υπογραφών ώστε να σταλεί διαμαρτυρία προς το υπουργείο μεταφορών; Με αιτήματα τύπου <0 ΦΠΑ στα κράνη και τον χαμηλότερο συντελεστή σε είδη εξοπλισμού ασφάλειας...>

Cpt. Haddock
21/09/2007, 12:18
Δίνουμε 10-15 χιλιάδες ευρώ για μηχανές και μας νοιάζουν τα 50 ευρώ για το κράνος...

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Αυτά ειναι :sad:

SF
21/09/2007, 12:23
Είναι θέμα αρχής ρε κάπτεν. Επίσης οι λίγοι δίνουν 15 χιλιάρικα. Οι πολλοί δίνου 1-2-3 χιλιάρικα...

road spirit
21/09/2007, 12:25
kaptain, εγω και συ όχι, αλλά η "κουτσή μαρία" εκεί έξω που καβαλά απλά ενα δικυκλο για να κάνει τη δουλειά της, και πάει και παίρνει κράνος okazaki που σπάει σαν τσόφλι αυγού, για να γλυτώσει τα 50 ευρα?