PDA

View Full Version : ''Ιλιγγιωδη ταχυτητα''



AFTER
22/09/2007, 18:57
Φανταζομαι ολοι θα ακουσατε για τους 7 νεκρους στο τροχαιο που εγινε στην εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας
Κριμα για νεκρους φυσικα, και δεν προσθετω κατι αλλο σε αυτο

Θα προσθεσω ομως ακομα ενα αστερακι ΣΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ που σπερνει τα ΜΜΜ και τα ριχνουν ολα στην ''ιλιγγιωδη ταχυτητα'' :mad: :mad: :mad:

30 χρονων ανθρωποι με νοοτροπια 90χρονου τσοπανου

Ποτε θα καταλαβουν επιτελους οτι αυτο που μας σκοτωνει ειναι εκεινο το ασπρο υγρο ( :a31: ) που κουβαλαμε μεσα στο κεφαλι μας?

Εχω βαρεθει να ακουω για ''υπερβολικη ταχυτητα'',''χασιμο ελεγχου'' και ''διαφυγης πορειας''

ΕΛΕΟΣ πια, σταματηστε να μασατε την ιδια καραμελα


Υ.Γ. Αλλη περιπτωση:Μολις ακουσα οτι ο ταριφας που σκοτωσε τον 19χρονο εφεδρο αξιωματικο(με παπι), οχι μονο δεν ζητησε συγνωμη, αλλα ζητησε και αποζημιωση του οχηματος του κτλ κτλ.Oι συγγενεις του ατυχου πραγματικα νεου, μιλησαν για βεντετα σε περιπτωση που δεν παρει πισω τα λογια του
Αφου δεν μπορει η αστυνομια, ας παρει ο κοσμος τα πραγματα στα χερια του.Αλλωστε ηδη σε ζουγκλα ζουμε

tilo_wolff
22/09/2007, 19:05
αν έπερνε ο κόσμος τον νόμο στα χέρια του τότε φάντασου τι ακριβώς θα γινόταν....ξέρεις τι?????απλά τότε θα καταλαβαίναμε και θα γευόμασταν τι σημαίνει ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ και για αυτούς που φεύγουν αλλά και για αυτούς που μένουν πίσω!είπαμε εδώ είναι ελλάδα....η χώρα της πουστιάς!!!!ΤΕΛΟΣ.

l@gos
22/09/2007, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Φανταζομαι ολοι θα ακουσατε για τους 7 νεκρους στο τροχαιο που εγινε στην εθνικη οδο Αθηνων-Λαμιας.....................................


ας γινω εριστικος κ μια φορα........

εσυ δλδ στα 200+ τι προλαβαινεις να κανεις?

φυσικα κ παιζει ρολο κ η ταχυτητα!!!!

el_hymador
22/09/2007, 19:11
Ιλλιγγιωδης ταχυτητα μπορει να ειναι και τα 70χλμ για μερικους-μερικους...(και μερικες-μερικες)

αυτο μονο.

kiriakost
22/09/2007, 19:11
Δεν απαντάω διότι θα γίνει της κορδελιάστρας πάλι .

Θα πω όμως , οτι αυτά τα καταγγελτικά ξεσπάσματα μέσα στο φορουμ , άμα μου τα έλεγε κανένας έξω από δω , θα τον βασάνιζα τραβώντας του την μύτη !!

EVI
22/09/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από lacrimosa
αν έπερνε ο κόσμος τον νόμο στα χέρια του τότε φάντασου τι ακριβώς θα γινόταν....ξέρεις τι?????απλά τότε θα καταλαβαίναμε και θα γευόμασταν τι σημαίνει ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ και για αυτούς που φεύγουν αλλά και για αυτούς που μένουν πίσω!είπαμε εδώ είναι ελλάδα....η χώρα της πουστιάς!!!!ΤΕΛΟΣ.

Μονο που η δικια σου δικαιοσυνη δεν ειναι ιδια με του αλλου ρε παιδια γιατι λεμε οτι θελουμε????
επειδη λακρι γλυκεια μου εσυ εισαι καλη δε παει να πει οτι ολοι καλοι ειναι εκει εξω η οτι ολοι σκεφτοντε σαν και σενα οπωτε αν παρουν το νομο στα χερια τους θα γινει ελλαδα η χωρα των νεκρων της ζουγκλας και του μεσαιωνα .........ναι καλα σπηλαιων θα ελεγα




@ αφτερ δε ξερω το συμβαν και δε καταλαβαινω τι λες μιας και ετσι που το διαβαζω εγω δε μου κανει καμμια εντυπωση πολλες φορες λογο κακου χειρισμου απειριας και ταχυτητας γινοντε ατυχηματα οπωτε δε το καταλαβαινω ρε γιωργη :sick:

AFTER
22/09/2007, 19:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
ας γινω εριστικος κ μια φορα........

εσυ δλδ στα 200+ τι προλαβαινεις να κανεις?

φυσικα κ παιζει ρολο κ η ταχυτητα!!!!


Γιατι εσυ που ξερεις για τα 200+?
Διαβασες κανενα ρανταρ?


Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δεν απαντάω διότι θα γίνει της κορδελιάστρας πάλι .

Θα πω όμως , οτι αυτά τα καταγγελτικά ξεσπάσματα μέσα στο φορουμ , άμα μου τα έλεγε κανένας έξω από δω , θα τον βασάνιζα τραβώντας του την μύτη !!

Για εξηγησου γιατι θα σου τραβηξω εγω την μυτουλα

675
22/09/2007, 19:16
παιδια οτι και να πειτε σημερα, αυριο, μεθαυριο...

τιποτα απ οσα γινονται στον δρομο δεν προκειταΙ να σταματησουν.. δυστυχως ουτε σημερα ουτε αυριο ουτε μεθαυριο...

η βλακεια ειναι κληρονομικη και οχι προαιρετικη,,,

κουραγιο στους θρηνουντες κι ευχες για τουλαχιστον μειωση των τροχαιων θηματων και κυριως ΘΗΤΩΝ!!:rolleyes:

kiriakost
22/09/2007, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για εξηγησου γιατι θα σου τραβηξω εγω την μυτουλα

Οχι , εγωω θα σου τραβήξω την μυτούλα !!

el_hymador
22/09/2007, 19:19
Συμφωνω και εγω με τον AFTER

οι μπαριερες σπανε και με 80 χλμ ...

και αν συγκρουστουν μετωπικα δυο οχηματα που κινουνται με την ''κυριλε'' και καθ ολα νομιμη για την ΕΟ ταχυτητα των 120 χλμ αυτα ειναι τα αποτελεσματα...δεν χρειαζονται 200+ χλμ για αυτο το κακο!

l@gos
22/09/2007, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Γιατι εσυ που ξερεις για τα 200+?
Διαβασες κανενα ρανταρ?


οπως εσυ, ετσι κ 'γω, απο αυτα που ειπαν στην τηλεοραση:winka:
εσυ δλδ απο που το εβγαλες το συμπερασμα?

anyway.....δεν το παω για flame αλλα χαλαρωσε κ 'συ λιγακι κ μην εισαι τοσο απολυτος

AFTER
22/09/2007, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
@ αφτερ δε ξερω το συμβαν και δε καταλαβαινω τι λες μιας και ετσι που το διαβαζω εγω δε μου κανει καμμια εντυπωση πολλες φορες λογο κακου χειρισμου απειριας και ταχυτητας γινοντε ατυχηματα οπωτε δε το καταλαβαινω ρε γιωργη :sick:

Αυτο που μου την εσπασε ειναι πως για μια ακομα φορα, αντι να ψαξουμε γιατι ειμαστε το πρωτο κρατος στην Ευρωπη σε ατυχηματα, τα ριχνουμε για ακομη μια φορα στην ''ταχυτητα''
Και τα 140 στην εθνικη για καποιους ειναι τρελη ταχυτητα

Οποιος καταλαβε τι θελω να πω, καταλαβε
Οποιος δεν καταλαβε, ας ξαναβαλει το κεφαλι μεσα εκει που το ειχε
(δεν παει για σενα αυτο Ευη)

el_hymador
22/09/2007, 19:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Οχι , εγωω θα σου τραβήξω την μυτούλα !!


να κανει η μανα

kiriakost
22/09/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αυτο που μου την εσπασε ειναι πως για μια ακομα φορα, αντι να ψαξουμε γιατι ειμαστε το πρωτο κρατος στην Ευρωπη σε ατυχηματα, τα ριχνουμε για ακομη μια φορα στην ''ταχυτητα''


Να πας, να τα πεις σε αυτούς που ψήφισες στις εκλογές ... να τους μαλώσεις ...να μην τρώνε τόσες μίζες .... και να φτιάχνουν δρόμους της προκοπής !!

kiriakost
22/09/2007, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
να κάνει η μάνα

Ας κάνει , κανένα πρόβλημα !! :D

AFTER
22/09/2007, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από l@gos
οπως εσυ, ετσι κ 'γω, απο αυτα που ειπαν στην τηλεοραση:winka:
εσυ δλδ απο που το εβγαλες το συμπερασμα?

anyway.....δεν το παω για flame αλλα χαλαρωσε κ 'συ λιγακι κ μην εισαι τοσο απολυτος

Ουτε εγω το παω για flame

Απλως πεφτανε σαν καρυδια τα χιλιομετρα απο ενα σημειο και μετα
Για 180 ειπε ενας, και μετα καποιος αλλος ειπε ''τουλαχιστον 220''
Ρανταρ εχουν μες το κεφαλι τους, ή ακουνε την καθε ''θιτσα'' που λεει οτι της κατεβει?

Με αυτα τα μυαλα που εχουμε, μια ζωη θα χανουμε ανθρωπους στους δρομους σαν τριτοκοσμικη χωρα

MikeG
22/09/2007, 19:32
WARNING! ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!

AFTER
22/09/2007, 19:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Να πας, να τα πεις σε αυτούς που ψήφισες στις εκλογές ... να τους μαλώσεις ...να μην τρώνε τόσες μίζες .... και να φτιάχνουν δρόμους της προκοπής !!

Για αυτο δηλωσα και αποχη απο τις φετινες εκλογες
Δεν βλεπω φως σε κανεναν....

kiriakost
22/09/2007, 19:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
WARNING! ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!


Σε ποιο κανάλι ?

xampos
22/09/2007, 19:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Σε ποιο κανάλι ?


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
22/09/2007, 19:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για αυτο δηλωσα και αποχη απο τις φετινες εκλογες


Με αποχή , και χωρίς αγώνα κανείς δεν κέρδισε τίποτα ..

Αποχή κάνουν μόνο οι μαθητές , όχι οι υπεύθυνοι Έλληνες πολίτες !!

τέλος πάντων , ο καθένας , ας κάνει όπως του κόβει, το κεφάλι του .

Defiant
22/09/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Για αυτο δηλωσα και αποχη απο τις φετινες εκλογες
Δεν βλεπω φως σε κανεναν....


Μπραβο την ΝΔ βοηθησες :a46:

οσο για το thread και το "εμεις οι αδικημενοι και καλοι μηχανοβιοι" θεμα του, καλο θα ηταν να μην τα βλεπουμε ολα μονοπλευρα και δεν μιλαω για το συγκεκριμενο περιστατικο

AFTER
22/09/2007, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Με αποχή , και χωρίς αγώνα κανείς δεν κέρδισε τίποτα ..

Αποχή κάνουν μόνο οι μαθητές , όχι οι υπεύθυνοι Έλληνες πολίτες !!

τέλος πάντων , ο καθένας , ας κάνει όπως του κόβει, το κεφάλι του .

Αν ειναι να ψηφισω με βαση οχι το ποιος ειναι καλυτερος, αλλα με βαση ποιος ειναι ''λιγοτερα χειροτερος'', τοτε βραστα.....

Lupo
22/09/2007, 19:54
After... κι εγώ μ'αυτό νευριάζω ΚΑΘΕ φορά.

Σαφώς και με περισσότερα χιλιόμετρα στο κοντέρ, μειώνεται ο χρόνος που έχει ο οδηγός ώστε να αντιδράσει.
Μπορεί να φτάσει και στο μηδέν.
Αλλά δεν σημαίνει ότι για κάθε ατύχημα , φταίει η υπερβολική ταχύτητα.
Για τα πάντα!:mad:
Μόνο να συμμετείχε στο συμβάν μοτοσυκλέτα, και δεν χρειάζεται να ξέρουν τίποτ'άλλο.
Αιτία: Υπερβολική ταχύτητα.

Πρώτον, με κούρασε ν'ακούω ανυπόστατες ηλιθιότητες χωρίς έρευνα από δημοσιογράφους , που υποτίθεται ότι είναι εδώ για να μας ενημερώνουν.
Δευτερον, ενοχλούμαι που γνωστοι ή όχι, άνθρωποι μου, πιστεύουν τυφλά ότι λένε οι δημοσιογράφοι, και πλέον δεν μπορείς να κάνεις κουβέντα μαζί τους, ώστε να τους αποδείξεις το αντίθετο.
Τρίτον, βαρέθηκα ν'ακούω, "Οδηγάς μοτοσυκλέτα? ουυυυ σιξ χαντρεντ σιξτυ σιξ... ουυυυ. Τρεχετε και πάτε και σκοτώνεστε. Εσείς φταιτε!"


:rolleyes:

l@gos
22/09/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
After... κι εγώ μ'αυτό νευριάζω ΚΑΘΕ φορά.

Σαφώς και με περισσότερα χιλιόμετρα στο κοντέρ, μειώνεται ο χρόνος που έχει ο οδηγός ώστε να αντιδράσει.
Μπορεί να φτάσει και στο μηδέν.
Αλλά δεν σημαίνει ότι για κάθε ατύχημα , φταίει η υπερβολική ταχύτητα.
Για τα πάντα!:mad: :rolleyes:



+οσα θες........

l@gos
22/09/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Μπραβο την ΝΔ βοηθησες :a46:

οσο για το thread και το "εμεις οι αδικημενοι και καλοι μηχανοβιοι" θεμα του, καλο θα ηταν να μην τα βλεπουμε ολα μονοπλευρα και δεν μιλαω για το συγκεκριμενο περιστατικο


:beer: :beer: :beer: :beer:

you know.........

:wave2:

l@gos
22/09/2007, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ουτε εγω το παω για flame

Απλως πεφτανε σαν καρυδια τα χιλιομετρα απο ενα σημειο και μετα
Για 180 ειπε ενας, και μετα καποιος αλλος ειπε ''τουλαχιστον 220''
Ρανταρ εχουν μες το κεφαλι τους, ή ακουνε την καθε ''θιτσα'' που λεει οτι της κατεβει?

Με αυτα τα μυαλα που εχουμε, μια ζωη θα χανουμε ανθρωπους στους δρομους σαν τριτοκοσμικη χωρα


ρε συ.... δεν ειναι ποτε τοσο απλα τα πραγματα...
ποτε μη λες ποτε κ ποτε μη λες παντα...:winka:

project.breeze
22/09/2007, 21:08
Όλα παίζουν ρόλο στο να προκληθεί ένα ατύχημα και η ταχύτητα είναι ένα από αυτά.Αν 30 χρονών άνθρωποι τρέχουν υπερβολικά (δεν ξέρω αν τρέχαν,από σας το άκουσα) σε δρόμους των οποίων η ποιότητα είναι δεδομένη είναι και δικό τους λάθος.Ξέρω,θα έπρεπε αυτοί οι δρόμοι να είναι καλύτεροι αλλά από την στιγμή που ΔΕΝ είναι πρέπει και εμείς να προσαρμόσουμε το στυλ οδήγησής μας σε αυτούς.Βασικό μέλημα όλων μας είναι η σωματική μας ακεραιότητα,δεν πρέπει να σκοτωνόμαστε σαν τα πρόβατα για να αποδεικνύουμε κάθε φορά πως ζούμε σε μπουρδέλο κράτος και αυτό επίσης είναι δεδομένο...

devil's animal
22/09/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
WARNING! ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!




+1000000000000
:sad:

Maira
23/09/2007, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
WARNING! ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!



λοιπόν εγώ δεν ανοίγω τηλεόραση και ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συνέβει! Κάποιο τροχαίο με 7 νεκρούς, που έτρεχαν αλλά έφταιγε η κακοτεχνία του δρόμου, και η θείτσα που καθόταν στο μπαλκόνι είχε το ραντάρ του μπάτσου......




Τι λέτε ρε παιδιά?????? Μπορεί κάποιος ν μας πει τι έγινε??? Και να κάνω και ένα σχόλιο! Όταν το όριο λέει 120 εννοεί 120. Από κει και πάνω θεωρήται ιλλιγγιόδης ταχύτητα!!!! Επίσης αυτό το όριο έχει μπει γιατί προφανώς με αυτά τα χιλιόμετρα προλαβαίνεις να αντιδράσει σχετικά καλά ο μέσος οδηγός όταν βέβαια κρατάει αποστάσεις ασφαλείας από τον μπορστινό του!!! Βέβαιο μπορεί να είμαι και τελείως εκτός θέματος γιατί δεν βλέπω τηλεόραση και από σας δεν έχω καταλάβει και πολλά!!!!!


:wave2:

blackbusa
23/09/2007, 00:59
Στην ΕΟ Αθηνων-Λαμιας bmw,απο υπερβολικη ταχυτητα....εγω θα πω πανω απο 200,επεσε σε διερχομενο οχημα του αντιθετου ρευματος........δεν τρυπησε μπαριερες......αλλα πεταξε στην αλλη πλευρα του δρομου....αυτα για το γεγονος.......οσο αφορα για το τι εφταιξε....ουτε ο δρομος φταιει,ουτε οι μπαριερες.......απλα ο οδηγος απο οτι φαινεται με τοσα χλμ καπου το εχασε και σκοτωσε αλλα 3 ατομα,μαζι με τους αλλους 3 που ηταν μαζι του.....τωρα τι μου λετε για ΝΔ και τηλεορασεις εγω τα ακουω βερεσε.....λες και δεν εχουμε ξεπερασει ολοι μας τα ορια ταχυτητας εστω μια φορα.....:( :( :(

Maira
23/09/2007, 01:02
Όλοι μας τα παραβιάζουμε κάθε μέρα!!!!



Πολύ προσοχή θα πω εγώ, κουράγιο σ' αυτούς που έμειναν πίσω και κρίμα!:sad:

blackbusa
23/09/2007, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira

Τι λέτε ρε παιδιά?????? Μπορεί κάποιος ν μας πει τι έγινε??? Και να κάνω και ένα σχόλιο! Όταν το όριο λέει 120 εννοεί 120. Από κει και πάνω θεωρήται ιλλιγγιόδης ταχύτητα!!!! Επίσης αυτό το όριο έχει μπει γιατί προφανώς με αυτά τα χιλιόμετρα προλαβαίνεις να αντιδράσει σχετικά καλά ο μέσος οδηγός όταν βέβαια κρατάει αποστάσεις ασφαλείας από τον μπορστινό του!!! Βέβαιο μπορεί να είμαι και τελείως εκτός θέματος γιατί δεν βλέπω τηλεόραση και από σας δεν έχω καταλάβει και πολλά!!!!!


:wave2: [/B]


Το οριο ταχυτητας ειναι παντα σχετικο....με το ΤΤR στα 120 πετας....με το busa ακομα δεν εχεις βαλει τριτη χαλαρη......το θεμα ειναι που και πως τρεχεις......:wave2:

PsyCost
23/09/2007, 01:06
To θέμα είναι να φτιαχτεί και κανένας δρόμος της προκοπής.Γιατί πολύ το έχουν ξεφτυλίσει με τα πρόστιμα για κράνη και ζώνες,αλλά αντί να πάνε να φτιάξουν κανα δρόμο που έχουμε γεμίσει επικίνδυνες λακούβες στη μέση του δρόμου,μόνο να μας τα παίρνουν ξέρουν.Ή που βγαίνεις στην καινούρια εγνατία,καινούριος δρόμος,όλο λακούβες και σκαμπανεβάσματα.Και όταν είναι να διασχίσεις γέφυρα με τα χιλιόμετρα που πας είναι σαν να άλμα με εντούρο στο βουνό.Άντε λαμόγια.

blackbusa
23/09/2007, 01:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από PsyCost
To θέμα είναι να φτιαχτεί και κανένας δρόμος της προκοπής.Γιατί πολύ το έχουν ξεφτυλίσει με τα πρόστιμα για κράνη και ζώνες,αλλά αντί να πάνε να φτιάξουν κανα δρόμο που έχουμε γεμίσει επικίνδυνες λακούβες στη μέση του δρόμου,μόνο να μας τα παίρνουν ξέρουν.Ή που βγαίνεις στην καινούρια εγνατία,καινούριος δρόμος,όλο λακούβες και σκαμπανεβάσματα.Και όταν είναι να διασχίσεις γέφυρα με τα χιλιόμετρα που πας είναι σαν να άλμα με εντούρο στο βουνό.Άντε λαμόγια.


Φιλε θα σου πω μια ιστορια να ακουσουν και οι υπολοιποι........καποια στιγμη που ειμαι στην Ιταλια (απο εκει καταγομαι) βλεπω σε ενα ACI (ΕΛΠΑ Iταλιας) ενα τζιπακι που δεν μπορουσες να καταλαβεις τι μαρκα ειναι οπο το πως ειχε γινει......με τα πολλα μαθαινω οτι ηταν ενα Grand Cherokee:hypnotize :hypnotize......το παλλικαρι που το οδηγαγε καταφερε να περασει πεταξει εκσφενδονιστει περα απο το ΤΕΙΧΑΚΙ προστασιας που ειχε η autostrada και να περασει στο αντιθετο ρευμα και να γινει κατι παρομοιο......για το αλλο αυτοκινητο μη ρωτησετε καλυτερα......μιλαμε για δρομο με απιστευτη ασφαλτο,τελειες γραμμες,χωρις μια λακκουβα, με 1 και μισο μετρο τειχος προστασιας(μειλαω για την Α4 venezia-milano).....και ομως λογω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ εγινε.......δηλαδη εδω που ξερουμε τι μπουρδελο δρομους εχουμε,αντι να ελατωσουμε λιγο την ταχυτητα μας,ιδιος σε σημεια που δεν γνωριζουμε,κραζουμε και απο πανω.....δηλαδη αν δουμε πεζο στον δρομο θα του κορναρουμε και δεν θα φρεναρουμε????καποιες φορες πραγματικα δεν καταλαβαινω......

kiriakost
23/09/2007, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και ομως λογω ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ εγινε.......δηλαδη εδω που ξερουμε τι μπουρδελο δρομους εχουμε,αντι να ελατωσουμε λιγο την ταχυτητα μας,ιδιος σε σημεια που δεν γνωριζουμε,κραζουμε και απο πανω.....δηλαδη αν δουμε πεζο στον δρομο θα του κορναρουμε και δεν θα φρεναρουμε????καποιες φορες πραγματικα δεν καταλαβαινω......

Τι να καταλάβεις , οτι μέσα σε αυτήν την εικονική κοινότητα υπάρχουν και άτομα με λάθος βιώματα και τρόπο αντίδρασης !! σε θέματα κοινής λογικής .
Αστο καλύτερα .

Defiant
23/09/2007, 07:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Στην ΕΟ Αθηνων-Λαμιας bmw,απο υπερβολικη ταχυτητα....εγω θα πω πανω απο 200,επεσε σε διερχομενο οχημα του αντιθετου ρευματος........δεν τρυπησε μπαριερες......αλλα πεταξε στην αλλη πλευρα του δρομου....αυτα για το γεγονος.......οσο αφορα για το τι εφταιξε....ουτε ο δρομος φταιει,ουτε οι μπαριερες.......απλα ο οδηγος απο οτι φαινεται με τοσα χλμ καπου το εχασε και σκοτωσε αλλα 3 ατομα,μαζι με τους αλλους 3 που ηταν μαζι του.....τωρα τι μου λετε για ΝΔ και τηλεορασεις εγω τα ακουω βερεσε.....λες και δεν εχουμε ξεπερασει ολοι μας τα ορια ταχυτητας εστω μια φορα.....:( :( :(


Ναι φιλε μου ολοι τα παραβιαζουμε και γουσταρουμε αλλα δεν κατηγορουμε την πουτανα την καινωνια μετα

monarxis
23/09/2007, 08:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
WARNING! ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΕΤΕ ΤΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!


κλειστε και τα ματια και τα αυτια σας...μπεστε και στο αβαταρ μου:D

...παλι λυση δεν θα υπαρξει...:smokin:

Defiant
23/09/2007, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από monarxis
κλειστε και τα ματια και τα αυτια σας...μπεστε και στο αβαταρ μου:D

...παλι λυση δεν θα υπαρξει...:smokin:

Οκ αλλα δεν χωραμε εισαι ηδη μεσα :smokin:

alx255
23/09/2007, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από PsyCost
To θέμα είναι να φτιαχτεί και κανένας δρόμος της προκοπής.Γιατί πολύ το έχουν ξεφτυλίσει με τα πρόστιμα για κράνη και ζώνες,αλλά αντί να πάνε να φτιάξουν κανα δρόμο που έχουμε γεμίσει επικίνδυνες λακούβες στη μέση του δρόμου,μόνο να μας τα παίρνουν ξέρουν.Ή που βγαίνεις στην καινούρια εγνατία,καινούριος δρόμος,όλο λακούβες και σκαμπανεβάσματα.Και όταν είναι να διασχίσεις γέφυρα με τα χιλιόμετρα που πας είναι σαν να άλμα με εντούρο στο βουνό.Άντε λαμόγια.
+1000:beer:

dirtbird
23/09/2007, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
.....δηλαδη αν δουμε πεζο στον δρομο θα του κορναρουμε και δεν θα φρεναρουμε????

Tι σου φταίνε τα Πεζό? :confused: :confused:









































:bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

kiriakost
23/09/2007, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Οκ αλλα δεν χωραμε εισαι ηδη μεσα :smokin:

Καλά έκανες και του την έριξες , ήταν η ποιο ηλίθια χαζομαρούλα που διάβασα ποτέ !! :beer:

AFTER
23/09/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Τι να καταλάβεις , οτι μέσα σε αυτήν την εικονική κοινότητα υπάρχουν και άτομα με λάθος βιώματα και τρόπο αντίδρασης !! σε θέματα κοινής λογικής .
Αστο καλύτερα .


Αν αυτο πηγαινε σε εμενα, τοτε θα ηθελα να σε δω την επομενη φορα που θα δεις οριο ταχυτητας στην εθνικη τα 60χλμ/ω, να πηγαινεις με τοσα
Επισης μην σε δω να πηγαινεις με παραπανω απο 50 μεσα στην Αθηνα, γιατι θα εισαι παρανομος

Οποιος ειναι σε θεση να καταλαβει γιατι το ανοιξα αυτο το θρεντ, το καταλαβε
Οσοι οχι, τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα για εσας, σορρυ
Συνεχιστε να μασατε κουτοχορτο
bye :wave2:

sergiosm
23/09/2007, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ιλλιγγιωδης ταχυτητα μπορει να ειναι και τα 70χλμ για μερικους-μερικους...(και μερικες-μερικες)

αυτο μονο.

εγώ πάντα το είχα απορία: Γιατί κωλάμε στο νούμερο - αριθμό;;;

Ιλιγγιώδης είναι η ταχύτητα που είναι μεγαλύτερη από αυτή που είναι ασφαλής ανάλογα με τις εκάστοτε συνθήκες του δρόμου, του αυτοκινήτου, του οδηγού κλπ.

το θέμα δεν είναι το νούμερο.
Ανάλογα με τις συνθήκες το 70 μπορεί να είναι ιλιγγιώδες, και το 140 να είναι αργό...

Τα ατυχήματα δεν προκαλούνται από την ταχύτητα, αλλά από την μ@λ@κία του οδηγού που πάει πιο γρήγορα από όσο θα έπρεπε...

Και ναι στην τελική, αν αιτία του ατυχήματος είναι η ταχύτητα (αν όμως), τότε μπορεί κάλλιστα να χαρακτηριστεί ως "ιλλιγιώδης"

:wave2:

sergiosm
23/09/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δηλαδη αν δουμε πεζο στον δρομο θα του κορναρουμε και δεν θα φρεναρουμε????καποιες φορες πραγματικα δεν καταλαβαινω......

Πριν μία ώρα πήγα τον ανηψιό μου στο αεροδρόμιο (ελ. βενιζέλο) και θυμήθηκα το ρόλο των διαβάσεων στους δρόμους.
Πραγματικά είναι το μοναδικό σημείο στην Ελλάδα που οι οδηγοί παραχωρούν προτεραιότητα στους πεζούς.
ίσως και γιατί εκεί οι διαβάσεις είναι σχεδιασμένες σωστά.
ενώ στην υπόλοιπη χώρα επικρατεί το γενικό χάος και φυσικά φερόμαστε ανάλογα...

τελικά καλά το είπε κάποτε πρώην πρόεδρος της δημοκρατίας: Είμαστε πράγματι ανάδελφο έθνος. Μόνο που αυτό δεν ισχύει μόνο για τα καλά....

kiriakost
23/09/2007, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Οποιος ειναι σε θεση να καταλαβει γιατι το ανοιξα αυτο το θρεντ, το καταλαβε
Οσοι οχι, τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα για εσας, σορρυ
Συνεχιστε να μασατε κουτοχορτο
bye :wave2:


Αχουυυ , μας κουτσούλισε και λέει και Bye .. :p

Ακου να σου πω , ο ματρακάς σου ( βλέπε Kawasaki Z) , δεν πιάνει Ιλιγγιώδης ταχύτητες !!
Κατόπιν τούτου κοιμήσου ήσυχος ! Bye :wave2:

AFTER
23/09/2007, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Αχουυυ , μας κουτσούλισε και λέει και Bye .. :p

Ακου να σου πω , ο ματρακάς σου ( βλέπε Kawasaki Z) , δεν πιάνει Ιλιγγιώδης ταχύτητες !!
Κατόπιν τούτου κοιμήσου ήσυχος ! Bye :wave2:


:a31: :a31: :a31:
:a31: :a31: :a31:
:a31: :a31: :a31:

GET A LIFE!!!

kiriakost
23/09/2007, 10:18
Δεν άντεξες εεεεε .... :a46: :lol: :lol: :lol: :a022: :a022:

Λεωνίδας
23/09/2007, 10:20
άκου να σου πω AFTER κόψε τις ππριές γιατί θα ξαναπάρω CBF250 και θα πατάω το ματρακά σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΥΓ η ιλλιγιώδης ταχύτητα, οι ιλλιγιώδεις ταχύτητες :look:

AFTER
23/09/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δεν άντεξες εεεεε .... :a46: :lol: :lol: :lol: :a022: :a022:



Ωστε θες battle ε?
:a015: :a016: :a017:

kiriakost
23/09/2007, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ωστε θες battle ε?
:a015: :a016: :a017:

Οχι βέβαια ... αυτό που θέλω είναι να σε δω αναστενάρη :eyepop: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
23/09/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
άκου να σου πω AFTER κόψε τις ππριές γιατί θα ξαναπάρω CBF250 και θα πατάω το ματρακά σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΥΓ η ιλλιγιώδης ταχύτητα, οι ιλλιγιώδεις ταχύτητες :look:

Δώσε πράμα Λεωνίδα !!! Νικιέται το θεριό ;) :beer:

hornetakias
23/09/2007, 10:40
Το προβλημα ειναι οτι εχουμε μαθει μια ζωη να δεχομαστε και να προσαρμοζομαστε σ'αυτα που μας δινουν.Το σωστο ομως ειναι να απαιτουμε και να κερδιζουμε αυτο που δικαιουμαστε....

Λεωνίδας
23/09/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δώσε πράμα Λεωνίδα !!! Νικιέται το θεριό ;) :beer: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

monarxis
23/09/2007, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Καλά έκανες και του την έριξες , ήταν η ποιο ηλίθια χαζομαρούλα που διάβασα ποτέ !! :beer:

edit

take your back...

:beer:

kiriakost
23/09/2007, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornetakias
Το προβλημα ειναι οτι εχουμε μαθει μια ζωη να δεχομαστε και να προσαρμοζομαστε σ'αυτα που μας δινουν.Το σωστο ομως ειναι να απαιτουμε και να κερδιζουμε αυτο που δικαιουμαστε....

Αχχχ τα λέμεεεε μάστορα !! ποιος καταλαβαίνει είναι το θέμα .

Και θα σου πω και ένα αξιολύπητο παράδειγμα ...

Για τις φωτιές , κάποιοι εδώ μέσα έσκιζαν τα ρούχα τους , για να συμμετέχουν σε διαδηλώσεις , και να διαμαρτυρηθούν . ( Και καλά έκαναν , κατά την γνώμη μου ) .

Για την ποιότητα του τομέα συγκοινωνιών ( δρόμους - ασφάλεια - νομικό πλαίσιο ) ,
κάνουν απλά αποχή !!

Και έπειτα , διαμαρτύρονται ...... ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΕΣΑΙ ΡΕ !! Κανε αποχή !! ( ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΤΑΣ ΑΣΦΑΛΤΟ ... μόνο χώμα !! :rotflmao: :rotflmao:

OrEsTiS82
23/09/2007, 11:49
Τι αλλο θα διαβασουμε επιτελους, ο αλλος διαβασα στο θεμα σας σκοτωσε ενα 19χρονο με παπακι και θα κανει και μηνυση γιατι του εκανε ζημια στο αυτοκινητο.
Δεν τους παω τους ταρίφες αλλα ελαχιστοι ειναι σωστοι ,οι περισσοτεροι ειναι μ0yνοπαν@ και πιστευω εχουν σκοτωσει πολλους μοτοσυκλετιστες οταν σταματανε αποτομα να παρουν πελατη.
Για να μην χασουν 2-3 ευρω στελνουν καποιον απο εμας στον ταφο...
Εχω φιλο με παπακι που του λεει ο πατερας του που ειναι ταξιτζης να προσεχει τους ταξιτζηδες,φανταστειτε δηλαδη φοβαται μην τον σκοτωσουν οι συναδελφοι του.

Defiant
23/09/2007, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Αν αυτο πηγαινε σε εμενα, τοτε θα ηθελα να σε δω την επομενη φορα που θα δεις οριο ταχυτητας στην εθνικη τα 60χλμ/ω, να πηγαινεις με τοσα
Επισης μην σε δω να πηγαινεις με παραπανω απο 50 μεσα στην Αθηνα, γιατι θα εισαι παρανομος

Οποιος ειναι σε θεση να καταλαβει γιατι το ανοιξα αυτο το θρεντ, το καταλαβε
Οσοι οχι, τοτε δεν μπορω να κανω τιποτα για εσας, σορρυ
Συνεχιστε να μασατε κουτοχορτο
bye :wave2:


:bigcry: :rotflmao: :bigcry:

Απλα δειξε ελεος

gixxerpap
23/09/2007, 13:32
το γεγονος δλδ, οτι εχασε τον ελεγχο, χτυπησε στη δεξια μερια του δρομου και μετα περασε πανω απο το διαζωμα που βρισκεται στην αριστερη μερια του δρομου, δε μας φτανει για να καταλαβουμε οτι πηγαινε με ιλιγγιωδη ταχυτητα ρε παιδια?:confused:

γιατι φαινεται τοσο παραξενο και ασυνηθιστο σε μερικους δλδ? οποιον και να ρωτησω γυρω μου ποση ωρα χρειαζεται για τη διαδρομη αθηνα-θεσσαλονικη, ακουω το πολυ 4 ωριτσες!!!
....υπολογιστε μονοι σας τα χλμ, τις στασεις για βενζινη και καφε, και βγαλτε τη μεση ωριαια....

αληθεια, ποσοι απο εδω μεσα κανουν περισσοτερο χρονο νομιζετε???

kiriakost
23/09/2007, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
το γεγονος δλδ, οτι εχασε τον ελεγχο, χτυπησε στη δεξια μερια του δρομου και μετα περασε πανω απο το διαζωμα που βρισκεται στην αριστερη μερια του δρομου, δε μας φτανει για να καταλαβουμε οτι πηγαινε με ιλιγγιωδη ταχυτητα ρε παιδια?:confused:



ΟΧΙ !!


Με πόση ιλιγγιώδη ταχύτητα , κάνουν άλματα τα εντούρο ? με 300ΧΛΜ ??

Με τον σωστό μοχλό , σου γυρίζω ανάποδα σταματημένο αυτοκίνητο !!

τέλος πάντων το θέμα έχει να κάνει με την μηχανική , και όχι με τις κοτσάνες που αραδιάστηκαν κατά περιόδους .

Maira
23/09/2007, 21:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
ΟΧΙ !!


Με πόση ιλιγγιώδη ταχύτητα , κάνουν άλματα τα εντούρο ? με 300ΧΛΜ ??

Με τον σωστό μοχλό , σου γυρίζω ανάποδα σταματημένο αυτοκίνητο !!

τέλος πάντων το θέμα έχει να κάνει με την μηχανική , και όχι με τις κοτσάνες που αραδιάστηκαν κατά περιόδους .



Αφού λοιπόν έχει να κάνει με τη μηχανική θα ξερεις λοιπόν ότι για να τουμπάρει ένα αμάξι θέλει απλά μοχλό! Για να υπερπηδήσει ένα εμπόδιο θέλει και ταχύτητα!!!!


Τα εντούρο που ανέφερες δεν έχουν καμία σχέση με τα αυτοκίνητα γιατί αν ήταν έτσι θα βλέπαμε bmw να κάνου τούμπες σε ράμπες!!!! Κάτι που δεν έχει γίνει μέχρι τώρα!!!!!!

Άρα με βάση τη μηχανική ΣΟΥ (φυσική θα έλεγα εγώ καλύτερα!!!!!) το συγκεκριμένο γίνεται με πολλάααααααααααααααααααααααα χιλιόμετρα!!!!!!!!!

STOYBI
23/09/2007, 22:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
ΟΧΙ !!


Με πόση ιλιγγιώδη ταχύτητα , κάνουν άλματα τα εντούρο ? με 300ΧΛΜ ??

Με τον σωστό μοχλό , σου γυρίζω ανάποδα σταματημένο αυτοκίνητο !!

τέλος πάντων το θέμα έχει να κάνει με την μηχανική , και όχι με τις κοτσάνες που αραδιάστηκαν κατά περιόδους .


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Στα τεχνικα γρηγορα... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
23/09/2007, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Defiant
Ναι φιλε μου ολοι τα παραβιαζουμε και γουσταρουμε αλλα δεν κατηγορουμε την πουτανα την καινωνια μετα


Καλα κανεις.....εμενα ομως τι μου το λες???:confused: :confused: :confused:

kiriakost
23/09/2007, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
γιατί αν ήταν έτσι θα βλέπαμε bmw να κάνου τούμπες σε ράμπες!!!! Κάτι που δεν έχει γίνει μέχρι τώρα!!!!!!



κατά πρώτον έχεις ακριβά γούστα στα αμάξια :lol:

κατά δεύτερων , είναι η τελευταία φορά που σου απαντάω.

κατά τρίτων , δεν έχεις ιδέα, για το τι λες , λόγο έλλειψης εμπειρίας . . :wave2:

Και σου μιλάει κάποιος , που ξεκίνησε την ζωή του ως ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων , με πατέρα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων.

Και τέλος , άμα θέλεις να μάθεις τα βασικά στην φυσική , πήγαινε να μάθεις μπιλιάρδο , και κανε ιδιαίτερη προπόνηση στις σπόντες !! :lol:

Nikoskazer2000
24/09/2007, 00:50
Ιλλιγγιώδη :a31: δέρνει τα media και τους άσχετους με το χώρο του μοτοσυκλετισμού και μάλιστα διπίστονη :a31: :a31:

alximistis
24/09/2007, 04:35
Μας αρέσει ή όχι γουστάρουμε να το παραδεχτούμε ή όχι η ταχύτητα ΝΑΙ είναι ένας παράγοντας που μαζί με άλλους "ΔΟΥΛΕΟΥΝ" όλοι μαζί υπέρ των δυστυχημάτων.
Τώρα αν θέλουμε να το αντιληφθούμε ή όχι αυτό είναι άλλο θέμα.
Φυσικά δεν είναι από μόνη της ο μοναδικός παράγοντας.
Αλλά όταν τρέχεις πραγματικά στους περισσότερους δρόμους της Ελλάδος και σχεδόν σε όλους της Αθήνας τότε είσαι σίγουρα υποψήφιος για το δρόμο εκείνον με τα κυπαρισάκια και σίγουρα θέτεις τη ζωή και άλλων ανθρώπων σε κίνδυνο.
Από κει και πέρα τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. :)

Da.Vintage
24/09/2007, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Υ.Γ. Αλλη περιπτωση:Μολις ακουσα οτι ο ταριφας που σκοτωσε τον 19χρονο εφεδρο αξιωματικο(με παπι), οχι μονο δεν ζητησε συγνωμη, αλλα ζητησε και αποζημιωση του οχηματος του κτλ κτλ.Oι συγγενεις του ατυχου πραγματικα νεου, μιλησαν για βεντετα σε περιπτωση που δεν παρει πισω τα λογια του
Αφου δεν μπορει η αστυνομια, ας παρει ο κοσμος τα πραγματα στα χερια του.Αλλωστε ηδη σε ζουγκλα ζουμε

Γ@μήστε του το σπίτι του Γ@μοΤ@ρίφα!:mad:

byron
24/09/2007, 09:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
το γεγονος δλδ, οτι εχασε τον ελεγχο, χτυπησε στη δεξια μερια του δρομου και μετα περασε πανω απο το διαζωμα που βρισκεται στην αριστερη μερια του δρομου, δε μας φτανει για να καταλαβουμε οτι πηγαινε με ιλιγγιωδη ταχυτητα ρε παιδια?:confused:

γιατι φαινεται τοσο παραξενο και ασυνηθιστο σε μερικους δλδ? οποιον και να ρωτησω γυρω μου ποση ωρα χρειαζεται για τη διαδρομη αθηνα-θεσσαλονικη, ακουω το πολυ 4 ωριτσες!!!
....υπολογιστε μονοι σας τα χλμ, τις στασεις για βενζινη και καφε, και βγαλτε τη μεση ωριαια....

αληθεια, ποσοι απο εδω μεσα κανουν περισσοτερο χρονο νομιζετε???

+1 Γιώργο.


Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Και σου μιλάει κάποιος , που ξεκίνησε την ζωή του ως ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων , με πατέρα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων.

Και τέλος , άμα θέλεις να μάθεις τα βασικά στην φυσική , πήγαινε να μάθεις μπιλιάρδο , και κανε ιδιαίτερη προπόνηση στις σπόντες !! :lol:

kyriakost μας έχεις τσακίσει. :wave2:

Maira
24/09/2007, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
κατά πρώτον έχεις ακριβά γούστα στα αμάξια :lol:

κατά δεύτερων , είναι η τελευταία φορά που σου απαντάω.

κατά τρίτων , δεν έχεις ιδέα, για το τι λες , λόγο έλλειψης εμπειρίας . . :wave2:

Και σου μιλάει κάποιος , που ξεκίνησε την ζωή του ως ηλεκτρολόγος αυτοκινήτων , με πατέρα ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων.

Και τέλος , άμα θέλεις να μάθεις τα βασικά στην φυσική , πήγαινε να μάθεις μπιλιάρδο , και κανε ιδιαίτερη προπόνηση στις σπόντες !! :lol:





Ψιτ, αγοράκι τα καλωδιάκια σου και στο ΑΧ σου!!!!!

bartlal
24/09/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
...
γιατι φαινεται τοσο παραξενο και ασυνηθιστο σε μερικους δλδ? οποιον και να ρωτησω γυρω μου ποση ωρα χρειαζεται για τη διαδρομη αθηνα-θεσσαλονικη, ακουω το πολυ 4 ωριτσες!!!
....υπολογιστε μονοι σας τα χλμ, τις στασεις για βενζινη και καφε, και βγαλτε τη μεση ωριαια....
...
οταν περσυ το νοεμβρη ειχαμε κανει 6 ωρες με τον πακ10 αθηνα-θεσσαλονικη, μας την λεγανε...




:sad:










ΥΓ: βαζω στοιχημα οτι θα πεταχτει ο πακ10 και θα πει οτι τωρα μπορει να το κανει σε 4 ωρες! :evil:

alximistis
24/09/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
οταν περσυ το νοεμβρη ειχαμε κανει 6 ωρες με τον πακ10 αθηνα-θεσσαλονικη, μας την λεγανε...




:sad:










ΥΓ: βαζω στοιχημα οτι θα πεταχτει ο πακ10 και θα πει οτι τωρα μπορει να το κανει σε 4 ωρες! :evil:


ΔΕΝ σας την λέγαμε γι αυτό ρε!
Αλλά επειδή για τα δικά ΣΟΥ δεδομένα... αυτό ήταν γρήγορο!!!!!!! :D
Μην πάθεις και τίποτα... ;)

tifoefs
24/09/2007, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
ΔΕΝ σας την λέγαμε γι αυτό ρε!
Αλλά επειδή για τα δικά ΣΟΥ δεδομένα... αυτό ήταν γρήγορο!!!!!!! :D
Μην πάθεις και τίποτα... ;)

Ενω για τα δικα σου κατι μηνες γιατι στην εισοδο πεφτεις !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crewdriver
24/09/2007, 15:46
(δεν ειχα το χρονο να διαβασω ολη την συζητηση στο θεμα αυτο).επιστρεφωντας την κυριακη απο το Σχηματαρι,σε μερικα σημεια ο δρομος ειχε εντονα και πολυ φρεσκα φρεναρισματα απο αυτονκινητο.καποια στιγμη,υπηρχαν φρεναρισματα πανω στο στηθαιο!καταλαβα(χωρις να ξερω απο πριν για το ατυχημα)τι εγινε εκει.200+χλμ/ω σιγουρα.απειρια οδηγου σε γρηγορη οδηγηση(οδηγουσε μονιμα τερμα αριστερα,οπως εδειχνα τα φρενα του) και κακο οδοστρωμα,που ομως "κραταει" μεσα στα ορια ταχυτητας.ουτε χλμ παραπανω ομως.περιπου καταλαβαινω τι λεγατε.για κρατος,παιδεια,απειρια,πιστες φ1 στο ελληνικο,υποκουλτουρα κλπ.αυτα υπηαρχαν ακι παντα θα υπαρχουν.σε οποιαδηποτε ηλικια,σε οποιαδηποτε χωρα.το να αγορασεις ενα αυτοκινητο 15ετων,ταχυτατο)200+αλογα) και να πας με 200 ειναι ευκολο πραγμα.πολλοι νομιζουν ο,τι αυτο κανει τον οδηγο,η ταχυτητα.δε σκεφτονται οτι απο τα 200,πρεπει να σταματησεις εκει που πρεπει,να τοποθετηθεις οπως πρεπει και να στρψεις με τις λιγοτερες απωλειες ταχυτητας για να λεγεσαι γρηγορος οδηγος.ειμαι 18 χρονων και λατρευω τα αυτοκινητα και τις μηχανες.απο μικρος εβλεπα αγωνες απο κοντα,απο την τηλεοραση κλπ.σε δημοσιο δρομο δεν τρεχω.ποσοι απο δω μεσα δεν επιασαν τον εαυτο τους να κανει μ@λ@κιες σε δρομο?ακομη κι εγω.ακουμε και πολλοι εχουμε δει τοσα φρικιαστκα ατυχηματα και ακομα μυαλο εν βαζουμε
.ναι,πηρε και ανθρωπους που δεν εφταιγαν στο λαιμο του.καθε Σ/Κ τα ιδια.δεν το γρψα για να πω ποσο γματαος οδηγος ειμαι η ποσο προσεχω.το κενο αρχιζει στο διπλωμα οδηγησης.προσφατα εδωσε η αδελφη μου και το πηρε Α)χωρις να εχεις παει με πανω απο 60χλμ/ω(το οριο ειναι 130 στις εθνικες οδους)Β)χωρις να εχει ιδεα απο στροφες,φρενα πανικου κλπ και πολλα αλλα που ισως θα τελειωνα ολη την αλφαβητο αν τα ελεγα.τι να κανουμε?να τα λεμε μεταξυ μας?την κυριακη ψηφισαμε,σκεφτηκαμε?δεν ειναι κομματικο το θεμα,ειναι πολιτικο ομως περα ως περα και ανθρωπινο ακομη περισσοτερο.ΠΑΡΤΕ ΘΕΣΗ ΤΩΡΑ

alximistis
24/09/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ενω για τα δικα σου κατι μηνες γιατι στην εισοδο πεφτεις !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


εννοείται. μιμούμαι τους οδηγούς της kawasaki ρε. Γνωστοί βροντάκηδες... :D

panavour
24/09/2007, 19:14
Εχει σκεφτει κανεις και την εκδοχη του απροοπτου π.χ κλαταρισμα σ αυτο το ατυχημα?Πως αντιδρας σε κλαταρισμα με 50, με 100 , και πως με 200?

lamogio
25/09/2007, 12:08
Δυστυχώς, όχι οτι αλλάζει κάτι, αυτοί που πήγαιναν κανονικά στο ρεύμα τους και πήγαν άκλαυτοι, ήταν μακρινοί συγγενείς (ξαδέρφια) από τα Αγραφα.
Οι άνθρωποι πήγαιναν σε γάμο...

Πιθανόν να συνέβη κάτι σαν αυτό που λέει ο panavour, κάνα λάστιχο, κάτι στο δρόμο και μαζί με τη μεγάλη ταχύτητα έγινε ο,τι έγινε.

Πρέπει πάντως να έτρεχε πολύ ο άνθρωπος, άμα πας με 130 - 150 και σχετικά καλό αμάξι, νομίζω οτι τα προλαβαίνεις όλα, ειδικά σε μεγάλη ευθεία.

Τί να πεις...
Αμα είναι να γίνει θα γίνει.:sad:

saratoga
25/09/2007, 12:54
Αυτος ο "Ιαβερης" ρε παιδια κοντευη να γινη αγιος ο ανθρωπος...!!! :lol:
"φωνη βοοντως εν τη ερημω" εινε καθε φορα που βγαινη στα καναλια...! :confused:
πιο ευκολα βρισκης στο μοναστηρακι τευχοι μαγειρικης του 1960...!,παρα το βιβλιαρακι που ειχε γραψη για την οδικη ασφαλεια...!!! :rotflmao:
...
Τελικα για πολλους,οδικη ασφαλεια=ο σωζον εαυτω σωθητω κ.λ.π... :bawl: :bigcry: :confused:

kiriakost
25/09/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
Εχει σκεφτει κανεις και την εκδοχη του απροοπτου π.χ κλαταρισμα σ αυτο το ατυχημα?Πως αντιδρας σε κλαταρισμα με 50, με 100 , και πως με 200?

Δεν με απασχόλησε ποτέ το ερώτημα ... τα λάστιχα μου είναι ειδικής κατασκευής πάνε και τρύπια .

STOYBI
25/09/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δεν με απασχόλησε ποτέ το ερώτημα ... τα λάστιχα μου είναι ειδικής κατασκευής πάνε και τρύπια .

Αμα δεν ανεβασει αρκετη θερμοκρασια η αλυσιδα σου , σε συνδιασμο με την αεροαπαγωγη της βερμουδας σου, και προπαντων αμα δεν εχεις δωσει στην αδεια κυκλοφοριας σου μαξιμουμ μεγεθος..... καποτας.....

Τοτε λυπαμαι......

Τα λαστιχα σου ειδικης κατασκευης ειναι αχρηστα... :(

:wave2:

kiriakost
25/09/2007, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Αμα δεν ανεβασει αρκετη θερμοκρασια η αλυσιδα σου , σε συνδιασμο με την αεροαπαγωγη της βερμουδας σου, και προπαντων αμα δεν εχεις δωσει στην αδεια κυκλοφοριας σου μαξιμουμ μεγεθος..... καποτας.....

Τοτε λυπαμαι......

Τα λαστιχα σου ειδικης κατασκευης ειναι αχρηστα... :(

:wave2:

Δεν κατάλαβα τίποτα , αλλά επιμένω ότι τα λάστιχα από το ΑΧ-1 πάνε τελείως ξεφούσκωτα , χωρίς αστάθεια .
Και είναι δοκιμασμένο αυτό που λέω .

:wave2:

Maira
25/09/2007, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δεν με απασχόλησε ποτέ το ερώτημα ... τα λάστιχα μου είναι ειδικής κατασκευής πάνε και τρύπια .



Εδώ πάνε άλλα πράγματα τρύπια πάνω στο ΑΧ. Για τα λάστιχα θα αμφιβαλαμε???



:lol: :lol: :lol: :lol:

Maira
25/09/2007, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Δεν κατάλαβα τίποτα , αλλά επιμένω ότι τα λάστιχα από το ΑΧ-1 πάνε τελείως ξεφούσκωτα , χωρίς αστάθεια .
Και είναι δοκιμασμένο αυτό που λέω .

:wave2:




Ζάντα το μηχάνημα!!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

blackbusa
25/09/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Ζάντα το μηχάνημα!!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Oχι ζαντα.....αλλα τρενο......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
25/09/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Oχι ζαντα.....αλλα τρενο......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



όχι ρε αυτό πάει γρήγορα!!!!!



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: