PDA

View Full Version : Διευκρινησεις???



AFRO1969
12/10/2004, 18:32
ΧΑΙΡΕΤΩ ΤΟΥΣ FORUMIOTES AFRICANOUS
ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΠΩΣ ΑΠ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ TO FORUM -ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΜΟΤΟ-ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ,ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΩ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ.
ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΣΕΛΑ ΤΟΝΥ MPATZIO....
ΚΑΠΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΜΙΑ ΨΙΛΟΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΚΑΘΩΣ ΤΗΣ ΛΟΙΠΟΥΝ ΚΑΤΙ ΛΑΜΑΚΙΑ-ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΩΣΤΑ-
ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΣΩΣΤΑ ΛΟΙΠΟΝ....ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ-ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΓΕΛΕΙΟ-......ΠΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΑΜΑΚΙΑ ??ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΛΑΘΟΣ-ΛΕΣ ΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΜΑΤΣΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗ???-
ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ....ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΓΡΑΝΑΖΙΑ ΚΑΙ ΑΛΥΣΙΔΑ
ΚΑΠΟΥ ΠΑΛΙΑ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΩΣ ΟΙ AFRICA ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΤΑΝΤΑΡ ΑΡΙΘΜΟ ΔΟΝΤΙΩΝ .ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ-ΤΙΣ- ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ
ΥΓ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ .......ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΝΕΥΜΑ
ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ......
ΚΑΛΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ......:sun:

Stergios69
12/10/2004, 19:41
Κατ αρχάς καλωσόρισες, κατά δεύτερον μην γράφεις κεφαλαία γιατί κουράζουν.
Λοιπόν,
Η σέλα του Μπάτζιο επειδή έχει άλλη βάση και όχι την ορίτζιναλ χόντα έχει μια ατέλεια που μόνον εν στάσει γίνεται αντιληπτή.
Αν δεις την ορίτζιναλ σέλα από κάτω, έχει κάτι πιαστράκια σε σχήμα Γ που πιάνουν σε κάτι κρίκους στο υποπλαίσιο, Αυτά τα λαμάκια ο μπάτζιο δεν τα έχει, με αποτέλεσμα, όταν δεν κάθεσαι στη σέλα και την πιάσεις να την κουνήσεις, κουνιέται καπως αριστερα-δεξιά. Αυτό όμως το κάνει και η ορίτζιναλ, σε κάπως μικρότερο βαθμό βέβαια. Όταν κάθεσαι βεβαίως, δεν κουνιέται τίποτα.
Δεν είναι πρόβλημα, την σέλα την έχω και όλο το καλοκαίρι έκανα πάνω από 3000 χλμ πάνω της αρκετά από αυτά δικάβαλος και δεν παρουσιάστηκε τίποτα.
Λαμάκια σαν αυτά μπορείς να τα βρείς σε καταστήματα σιδηρικών και με μικρές μετατροπές να τα βάλεις στην σέλα, μια που τα σήμεια που πρέπει να βιδώσουν υπάρχουν. Τουλάχιστον εγώ θα το κάνω μόλις πιάσουν τα κρύα για τα καλά.
Για τα γρανάζια των άφρικα θα σε γελάσω, αλλά γιατί ρωτάς;

AFRO1969
12/10/2004, 21:39
Ευχαριστω για την απαντηση..
Επειδη η αφρικα μου ειναι μεταχειρησμενη και την ψαχνω ,θελω να δω αν εχουν γινει καποιες αλλαγες τοσο εξωτερικα οσο και εσωτερικα...
Τωρα ειμαι στα εξωτερικα....
Μαλλον μου φαινετε πως εγινα παραξενος.......

afrotwin
13/10/2004, 14:38
:beer:


5483