PDA

View Full Version : απο μεθυσμενο και απο τρελω μαθενεις τη αληθεια!!



wolfman13
13/10/2004, 01:46
μιας και τωρα που εχω πειει τα κρασα μου και τις μπυρες μου θα πω κατι και ας το μετανιωσο μετα!!
τελικα ενα πραγμα δεν καταλαβενω να εισαι με καπια να κανετε πραγματα μαζι που δεν τα εχετε ξανα κανει να δινετε ορκους κτλ... μαλακιες γιατι γουσταρετε.
και μετα να μενεις με το που@@@@ στο χερι ετσι επιδει αυτοις τις καυλωσε να σε παρατισει!

να μιλατε για μια υποσχεσει που δωσατε και απο τη μερια σου να νιωθεις οτι εχεις την υποχρεωσει να την κανεις γιατι το αξιζε ασχετα με το τη εγινε.
και να σου λεει οτι δεν γινετε αυτοι τη στιγμη οταν θα ειμαστε φιλοι θα καταλαβεις...
τη θα καταλαβω το κερατο?
αυτο το καταλαβα καλα απο τη πρωτη μερα.
πως εγω λοιπον σε επιστευτω σαν ''φιλο'' οταν μου προδοσες την επιστωσυνη που σου ειχα σαν το εταιρο μου ημιση??
γιατι μπορει στο φιλο να λες πολλα αλλα σε αυτον που αγαπας πραγματικα λες παραπανω!
πως μπορω να επιστευτω ξανα εγω λοιπον την παρτυ της οταν αυτοι με παραταει και με απατα και μου καταπατα οτι επιστοσυνη της εδειξα?
πως αυτοι κρινιαζε για της κοπελες που ειχα για φιλες μου και εγω δεν ειχα προβλημα να βγενει με οπιον κανει κεφι.
εν ξερω αν στο αμεσω μελλον καταφερουμε να μιλισουμε σαν φιλοι
που εμεινε μα γλυκια αναμνηση απο τα παλια να μας ενονει αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι ποτε δεν θα επιστευτω ατομο που αναπασα στιγμη αυτοι την επιστωσηνη μπορει να την προδωσει γιατι ετσι της καυλωσε.
αυτα ειχα να πω.
ξερω θα οτι θα μετανιωσο γιαυτα τα λογια μου αλλα δεν με νιαζει πια αφου δεν εχω τιποτα πια να χασω και τιποτα να κερδισω.
το μονο που θα κανω ειναι να συκωσο ψηλα το κεφαλι ξανα μιας και αυριο θα βγαλω τη μοναδικη γυναικα που δεν κρινιαξε ποτε και δεν με προδωσε ποτε.
μωρο μου σου ερχωμαι αυριο να σε παρω απο το συνεργιο και θα παμε παρεα να συναντησουμε φιλους που ποτε δεν εχουμε δει αλλα μας επιστευωνται για της καλη μας τη καρδια!!!

Θάνος
13/10/2004, 09:03
Τι εμπιστοσύνη και αγάπη λες τώρα...

Την εμπιστοσύνη την κερδίζεις μέρα με τη μέρα... Αν εσύ της τη χάρισες προκαταβολικά, τότε μάλλον ήσουν πολύ γενναιόδωρος!

Όσο για την αγάπη και τις υποσχέσεις... ξέχασε τα!

Το μόνο πρόσωπο που θα σε αγαπάει πραγματικά για όλη σου τη ζωή, είναι η μητέρα σου.

Καβάλα τη μηχανή σου και μην ασχολείσαι...

idi
13/10/2004, 09:33
αυτη τη μαλακια με το "να μηνουμε φιλοι" ποιος μαλακας την ανακαλυψε? απο τοτε που το ακουσαν οι @$#%&$$^^νες το εχουν κανει σημαια

ε και? χεστην τουτεστην αυτη θα χασει

θα γυρναει απο μαλακα σε μαλακα ("δεν υπαρχουν αντρες πια...") και στο τελος θα καταλαβει οτι ειναι 30 ανυπαντρη και μονο 50ριδες χωρισμενοι τη γουσταρουν

ρε πιπινακια παιζουν παντου! τελιωσε η εξεταστηκη ρεεεεεεεεεε

χεχε

wolfman13
13/10/2004, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αυτη τη μαλακια με το "να μηνουμε φιλοι" ποιος μαλακας την ανακαλυψε? απο τοτε που το ακουσαν οι @$#%&$$^^νες το εχουν κανει σημαια

ε και? χεστην τουτεστην αυτη θα χασει

θα γυρναει απο μαλακα σε μαλακα ("δεν υπαρχουν αντρες πια...") και στο τελος θα καταλαβει οτι ειναι 30 ανυπαντρη και μονο 50ριδες χωρισμενοι τη γουσταρουν

ρε πιπινακια παιζουν παντου! τελιωσε η εξεταστηκη ρεεεεεεεεεε

χεχε
idi δεν ξερω αν η υπαρχουν ανδρες πια η αν υπαρχουν ανδρακια!
δεν ξερω πως εφταξα για να μου φερθει σαν αντρακι και οχι σαν αντρας.
αλλα οταν εσυ μπορεις να εχεις επιστωσυνη στον εαυτο σου να κανεις πραγματα τα οπια θελεις οπως εγω ειμαι στη θεση πια να κανω πραγματα , κανεις υπομονοι και δεν τα πετας ολα κατο και τα πατας ετσι επιδει καυλωσες!!!!
τελικα μετα λενε η γυναικες οτι η ανδρες εχουν γινει εγωισταρη και παρτακιδες πως να μην γινουμε οταν θελουμε να δωσουμε και μας τα κρεμιζουν.
ετσι και εγω πια θα προσπαθησω να τα γραψω ολα και παμε για αλλες πολιτειες.
οσο για τα πιπινια δεν με ενδιαφερουν ρε φιλε θα περνω και καλα μονος μου απο εδβ και περα και να πανε να γ@@@@ ολες οτι βρεξει ας κατεβασει οπως εκανα και πριν δυο χρονια δεν θελω ξανα ερωτες και λουλουδια θα ξεκαθαριζω τη θεση μου απο αρχης για να μην εχουμε παρατραγουδα και αμα γουσταρεις κυρια μου εδω ειμαστε!!

idi
13/10/2004, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
idi δεν ξερω αν η υπαρχουν ανδρες πια η αν υπαρχουν ανδρακια!
δεν ξερω πως εφταξα για να μου φερθει σαν αντρακι και οχι σαν αντρας.
αλλα οταν εσυ μπορεις να εχεις επιστωσυνη στον εαυτο σου να κανεις πραγματα τα οπια θελεις οπως εγω ειμαι στη θεση πια να κανω πραγματα , κανεις υπομονοι και δεν τα πετας ολα κατο και τα πατας ετσι επιδει καυλωσες!!!!
τελικα μετα λενε η γυναικες οτι η ανδρες εχουν γινει εγωισταρη και παρτακιδες πως να μην γινουμε οταν θελουμε να δωσουμε και μας τα κρεμιζουν.
ετσι και εγω πια θα προσπαθησω να τα γραψω ολα και παμε για αλλες πολιτειες.
οσο για τα πιπινια δεν με ενδιαφερουν ρε φιλε θα περνω και καλα μονος μου απο εδβ και περα και να πανε να γ@@@@ ολες οτι βρεξει ας κατεβασει οπως εκανα και πριν δυο χρονια δεν θελω ξανα ερωτες και λουλουδια θα ξεκαθαριζω τη θεση μου απο αρχης για να μην εχουμε παρατραγουδα και αμα γουσταρεις κυρια μου εδω ειμαστε!!

σωστοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοος

wolfman13
13/10/2004, 14:08
ετσι ετσι idi μας πονα αλλα ποσο ακομα ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος!!!!!!!!παω να παρω τωρα το μορω μου το ακουσα να δουλευει πριν λιγο και ετρεμα απο τη χαρα μου η απο τηα καυλα μου και τα δυο!!!!!!!!!!!!!

Gandalf dr685sm
13/10/2004, 14:33
αυτό το να "μείνουμε φίλοι" είναι καθαρά γυναικεία εφεύρεση για να διατηρούν την "επαφή" και την αίσθηση του "κεκτημένου"...

Κάτι που οι περισσότεροι αντρικοί πλυθησμοί αδιαφορούν απο την στιγμή που δεν είναι μέσα στην σχέση την ερωτική (εντάξει υπάρχουν και εξαιρέσεις...αλλά λίγες συγκριτικά με τον γυναικείο πλυθησμό)

Δεν μπορεί να διατηρείς φιλική σχέση , με ενα άτομο που πέρασες κάποια στάδια μαζί του .... είναι ΑΡΡΩΣΤΟ.. τυπικές ναι... απλά και μόνο, επειδή μπορεί και να το ξανασυναντήσεις και θα είναι γελοίο να μην του μιλήσεις επειδή χωρίσες μαζί του.... αλλά οχι και να φτάσεις στο σημείο να πιείς καφέ μαζί του , και να σου λέει τα βάσανα της /σου απο τα καινούρια "νταραβέρια"...έλεος ακόμα και ενας ελάχιστα νοήμων άνθρωπος βλέπει την γελοιότητα σε αυτό....

Απο εκεί και περα....

Η εμπιστοσύνη είναι κάτι που δεν δίνεται ούτε υπάρχει ως προυπόθεση... Θέλει πολύ χρόνο και πολλά αποδεικτικά σημεία και απο τους δύο για να βγεί στην επιφάνεια... και γκρεμίζεται με ενα απλό "τσακ"......

Το γεγονός είναι ενα... Οι απαιτήσεις και απο τα δύο μέρη είναι υπέρμετρες πλέον και ο εγωισμός επιβάλλεται πάνω στο έταιρο ήμισυ.. Υποχωρήσεις δεν γίνονται απο πουθενά ...αν γίνει μόνο απο ενα μέρος λαμβάνονται ως αδυναμία, αν δεν γίνουν καθόλου , είναι μαλάκας-μαλακισμένη... αν γίνουν και απο τους δύο έχουμε το 5% των σχέσεων που πάνε για μακρύ χρονικό διάστημα μαζί...

Τώρα απο εκεί και πέρα "Λυκάνθρωπε" καλό είναι να μην απογοητεύεσαι... Και σίγουρα να μην δίνεις τα πάντα ακόμα και αν είσαι χρόνια σε μια σχέση... κράτα και μια ελαφριά πισινή.. ακόμα και αν είσαι παντρεμένος... Και δεν μιλάω να είσαι απόμακρος.... απλά να κρατάς αναλοίωτο τον χαρακτήρα σου , αν νιώσεις οτι χριεάζεται για να τεθούν κάποια αντιληπτά όρια....




Gandalf

wolfman13
13/10/2004, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Τώρα απο εκεί και πέρα "Λυκάνθρωπε" καλό είναι να μην απογοητεύεσαι... Και σίγουρα να μην δίνεις τα πάντα ακόμα και αν είσαι χρόνια σε μια σχέση... κράτα και μια ελαφριά πισινή.. ακόμα και αν είσαι παντρεμένος... Και δεν μιλάω να είσαι απόμακρος.... απλά να κρατάς αναλοίωτο τον χαρακτήρα σου , αν νιώσεις οτι χριεάζεται για να τεθούν κάποια αντιληπτά όρια....




Gandalf
φιλε καλα τα λες και σωστα εμιλισες.
καποτε κραταγα πισινι τωρα οχι!!μαλακια αλλα και τη να γινει οταν τη ξανα πατησεις μαθενεις.
οσο για να κρατω το ''αναλοίωτο τον χαρακτήρα μου''τον κρατησα αρκετα και τωρα βγαζω εναν κακο εαυτο που δεν ειμαι αλλα και εναν εγωισμο που δεν μου παει γιατι πολυ απλα δεν ειμαι κακος αλλα και ουτε εγωιστης.
και δεν μου αρεσει αυτο στον εαυτο μου αλλα για να μπορεσω να προχωρησω πρεπει να τον κανω και να χαλασω το χαρακτηρα μου και να σκληρηνω κιαλλο μεχρι να μου περασει και να μαλακωσο και να γινω ο παλιος καλος εαυτο μου!
(ποναω βεβαια αλλα πρεπει να γινω και σκληρος προτιμω να με μισησουν παρα να νιοθουν οικτο για μενα,καπια μερα θα καταλαβουν)


θοδωρος

adam_tsouk
13/10/2004, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
αυτό το να "μείνουμε φίλοι" είναι καθαρά γυναικεία εφεύρεση για να διατηρούν την "επαφή" και την αίσθηση του "κεκτημένου"...

Κάτι που οι περισσότεροι αντρικοί πλυθησμοί αδιαφορούν απο την στιγμή που δεν είναι μέσα στην σχέση την ερωτική (εντάξει υπάρχουν και εξαιρέσεις...αλλά λίγες συγκριτικά με τον γυναικείο πλυθησμό)

Δεν μπορεί να διατηρείς φιλική σχέση , με ενα άτομο που πέρασες κάποια στάδια μαζί του .... είναι ΑΡΡΩΣΤΟ.. τυπικές ναι... απλά και μόνο, επειδή μπορεί και να το ξανασυναντήσεις και θα είναι γελοίο να μην του μιλήσεις επειδή χωρίσες μαζί του.... αλλά οχι και να φτάσεις στο σημείο να πιείς καφέ μαζί του , και να σου λέει τα βάσανα της /σου απο τα καινούρια "νταραβέρια"...έλεος ακόμα και ενας ελάχιστα νοήμων άνθρωπος βλέπει την γελοιότητα σε αυτό....

Απο εκεί και περα....



Gandalf
Έχεις φίκιο και για ακριβώς προσπαθούσα να πείσω μια πρώην αλλά δεν καταλάβαινε.
Οπότε μετά από πολλά χρόνια χωρισμού της έριξα έναν και το κατάλαβε.
Εξακολουθούμε να είμαστε φίλοι!
Μάλλον επειδή δεν μου κάθεται πία!

kapeos
14/10/2004, 08:21
Ρε συ wolf, είμαι 32 ετων και έχω βιώσει αρκετές καταστάσεις συνεσθηματικές, επαγγελματικές κλπ.
Δυο πράγματα έχω να σου πω :

1. κάθε ημέρα που περνά μαθαίνουμε περισσότερα για εμάς και τους άλλους και κερδίζουμε εμπειρίες (σημαντικότατο)
2. Κάθε εμπόδιο για καλό


:sun:

Καλά που υπάρχει και το moto.gr:wave2:

Κανένας
14/10/2004, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Thanos_


Το μόνο πρόσωπο που θα σε αγαπάει πραγματικά για όλη σου τη ζωή, είναι η μητέρα σου.

Καβάλα τη μηχανή σου και μην ασχολείσαι...


Συγνώμη που επεμβαίνω, αλλά αυτό ίσως, να είναι το μεγαλύτερο σφάλμα-παρανόηση- ψέμα ,
που υπάρχει στην ζωή μας
Αν και θέλει μεγάλη ανάλυση και με ένα δάκτυλο δεν γίνεται , η πεποίθηση των γονέων ότι τα παιδιά τους ανήκουν και ειδικά η ερωτική σχέση, μητέρας -παιδιού και ακόμα χειρότερα μητέρας –αγοριού, δημιουργεί τα καταστροφικά αποτελέσματα γύρω μας
Συχνά άκουω, διαβάζω, τις γυναίκες να λενε, ότι δεν υπάρχουν άντρες και δεν μας λενε τι φταιει για αυτό
Μα τι να μας πούνε, όταν αυτές οι ίδιες είναι, που διαμορφώνουν τις αθώες και ακατέργαστες ψυχές μας(?), που αν μη τι άλλο τις διαμορφώνουν, έτσι ώστε, να μας ελενχουν κατά το δοκούν
Δέκατε τρίτε λυκάνθρωπε
Η συγκεκριμένη δεσποινίς συμπεριφέρεται άψογα και μην ψάχνουμε δικαιολογίες για να στοιχειοθετήσουμε κατηγόριες
Την λύση θα την βρεις στην βελτίωση της δικής σου συμπεριφοράς και μακριά από το γκάζι της μηχανής όπως έχω γράψει και στον άλλον εαυτόν σου
Σου αφιερώνω και το κομμάτι του κοτσιρα εκείνη (έτσι νομίζω ότι το λενε) και θα καταλάβεις πολύ καλύτερα για τα πρότυπα που είναι διαμορφωμένα μέσα μας

Όπως λεει και η μαρκησία των μπαχαρικών, φυλάξου από αυτούς που σε αγαπάνε, είναι οι χειρότεροι σου εχθροί

Υποψιν ότι, όχι μόνο δεν είμαι μισογύνης, αλλά ίσα ίσα αναγνωρίζω την ανωτερότητα του φύλου τους και τις θαυμάζω και επειδή όλοι λίγο η πολύ έχουμε περάσει από το λούκι σου μην πέσεις στην παγίδα που ξεδιπλώνεται μπροστά σου
:beer: :wave2:

Nefeli
14/10/2004, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από wolfman13
φιλε καλα τα λες και σωστα εμιλισες.
καποτε κραταγα πισινι τωρα οχι!!μαλακια αλλα και τη να γινει οταν τη ξανα πατησεις μαθενεις.
οσο για να κρατω το ''αναλοίωτο τον χαρακτήρα μου''τον κρατησα αρκετα και τωρα βγαζω εναν κακο εαυτο που δεν ειμαι αλλα και εναν εγωισμο που δεν μου παει γιατι πολυ απλα δεν ειμαι κακος αλλα και ουτε εγωιστης.
και δεν μου αρεσει αυτο στον εαυτο μου αλλα για να μπορεσω να προχωρησω πρεπει να τον κανω και να χαλασω το χαρακτηρα μου και να σκληρηνω κιαλλο μεχρι να μου περασει και να μαλακωσο και να γινω ο παλιος καλος εαυτο μου!
(ποναω βεβαια αλλα πρεπει να γινω και σκληρος προτιμω να με μισησουν παρα να νιοθουν οικτο για μενα,καπια μερα θα καταλαβουν)


θοδωρος

Να σου πω την ταπεινή μου γνώμη………

Να συμφωνήσω ότι η εμπιστοσύνη δε χαρίζεται κερδίζεται, να πω ότι αυτός που απατά πρώτα απ’ όλους απατά τον εαυτό του είτε άντρας είτε γυναίκα, φαντάσου να είσαι σε μια σχέση παράλληλα σε άλλη και πάει λέγοντας δηλαδή να μην ξέρεις που θέλεις να είσαι……… και αν στη δική σου σχέση έγινε έτσι σκέψου σε τι θέση είναι η άλλη και σε τι θέση εσύ, δεν το λέω για να δικαιολογήσω το λέω για να καταλάβεις την δική σου θέση.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το τελικό συμπέρασμα σε όσα είπαν και διάβασες.
Δηλαδή επειδή ήσουν με κάποια και δεν ήσουν, τις έκανες σου έκανε….ότι τέλος πάντων έγινε……εσύ τελικά αποφάσισες να γίνεις κάποιος που δεν είσαι, δηλαδή στην επόμενη σχέση σου θα παρουσιαστείς με τον εαυτό που δεν είσαι και που νομίζεις θα σε βγάλει………..θα βρεις αυτό που πραγματικά θέλεις ??????
Αυτή θα βρει αυτό που πραγματικά ψάχνει?????

Μωρέ δεν το ξανασκέφτεσαι και να πεις αυτός είμαι……………..
Εδώ έφταιξα εκεί δεν έφταιξα………………………(μην ξεγελιόμαστε σε μια σχέση πάντα φταίνε και οι δύο και περισσότερο ασυνείδητα γι αυτό και μας είναι πιο εύκολο να κατηγορούμε τον άλλο)
Θα είμαι αυτός που είμαι και σε όποια αρέσω γιατί τελικά αυτή θα πρέπει να είναι δίπλα μου.

Μπορεί να λέμε πίνω για να ξεχνώ τον πόνο μου αν το καλοσκεφτείς όμως το ποτό μας τον θυμίζει περισσότερο…………………

Να θυμάσαι πως το τιμόνι είναι ένα πιστόλι μπορείς να σκοτώσεις και να σκοτωθείς και δεν είναι τρόπος για να βγάλεις το θυμό σου.

Επίσης ναι η μηχανή δεν θα σε προδώσει ποτέ, δεν θα σου αντιμιλήσει, δεν θα σε απατήσει και την καβαλάς όποτε και όπως εσύ γουστάρεις, όμως η μόνη ζεστασιά που μπορεί να σου δώσει είναι στον καβάλο μετά από μερικά χιλιόμετρα.

Και πέρα από το μίσος και τον οίκτο υπάρχουν και άλλα συναισθήματα που κάποιες μπορούν να νοιώσουν για σένα.

Να είσαι καλά.




:sun:

Θάνος
14/10/2004, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από NAVIGATOR
η πεποίθηση των γονέων ότι τα παιδιά τους ανήκουν και ειδικά η ερωτική σχέση, μητέρας -παιδιού και ακόμα χειρότερα μητέρας –αγοριού, δημιουργεί τα καταστροφικά αποτελέσματα γύρω μας


Δεν μπλέκομαι στη σχέση μητέρας-παιδιού... μπορεί να είναι από φυσιολογική έως πολύ αρρωστημένη.

Λέω ότι μόνο η μητέρα σου μπορεί να σε αγαπάει πραγματικά όλη σου τη ζωή (εξαιρέσεις υπάρχουν)...

Όλοι οι υπόλοιποι έρχονται και παρέρχονται και ξεχνιόνται.

antonis111
14/10/2004, 11:26
αυτή είναι η χαμένη μεγάλε, εσύ γιατί να στεναχωριθείς, εσύ ξέρεις να αγαπάς, ξέρεις να ικανοποιείσε, ξέρεις να ερωτεύεσε, εσύ θα την βρείς την άκρη, θα γείνεις ευτηχισμένος, με κάποια καλύτερη.
αυτή δεν θα μπορέσει ποτέ της, απλά θα ικανοποεί τα αρωστημένα της κόμπλεξ.
αν ήταν για το καλό σου, τότε θα ήταν εδώ, οπότε καλύτερα.
μόνο που δεν χρειάζετε να αλάξεις και πολύ, και την επόμενη να την ερωτευτείς και να την αγαπάς, δεν φταίει, και θα είναι πολύ καλύτερη.
το μηχανάκι κλίδωσέ το για κανα μήνα, μην μαλακίζεσε, δεν αξίζει,
πίγενε κανα γυμναστίριο άμα θες να ξεδώσεις και σε 2 μήνες θα είσαι οκ.
μή μασάς ρε, εσύ είσε Μηχανόβιος
αν δε συνέρθεις σε μια βδομάδα, θα βρούμε το σπίτι σου και θα έρθουμε να σε βαρέσουμε! καλά, παίξε μαζί μας...

wolfman13
14/10/2004, 15:48
δεν ριχνω ευθυνες και γιατι να το κανω αφου φταιω και εγω με τον τροπο μου. δεν φταει μονο ο ενας σε μια σχεση φταινε και η δυο ο καθενας εχει το μεριδιο του πως να το κανουμε.
γινομε κακος γιατι αν δειξω παλι αυτο που στην πραγματικοτηα ειμαι θα πιαστω για αλλη μια φορα ΜΑΛΑΚΑΣ γιαυτο θα κρυψω αυτο που εχω καλα για αυτην που θα μπορεσει παλι να με βγαλει απο το καβουκι μου.ξερω ομως οτι καταλαβενει γιατι η συμπεριφορα μου αλλαξε προς το χειροτερο.
αυτο που ξερω ειναι οτι την συμπερφορα του αλλου την οριζεις εσυ απεναντι σου το αν θα ειναι κακιστη η καλη οπως την πρωτη μερα!
ξερω οτι υπαρχουν χειροτερα πραγματα απο τη λυπηση και τον οικτο.