PDA

View Full Version : Δείτε το ρε γαμώτο...



Ζεύκας
24/09/2007, 13:16
Δείτε το βιντεάκι όχι μόνο γι'αυτά που δείχνουν οι εικόνες αλλά κυρίως για το τραγούδι!

Δεν αντέχω ρε γαμώτο παλικάρια στην ηλικία μου να πεθαίνουν στην ασφαλτό...
Δεν αντέχω να ακούσω αυτό το τραγούδι με γαλήνη στη ψυχή...





Απόψε ένα παλικάρι... (http://www.youtube.com/watch?v=_a2H2Q8r_b0)





Ένα αμάξι δίχως φώτα
χάρος που βγήκε παγανιά
του κόσμου έκλεισε την πόρτα
σε μια περήφανη καρδιά
χαράματα στη Μεσογείων
κάτω απ' το φως των φαναριών
πήρε το δρόμο των αγίων
λεβέντης είκοσι χρονών

Απόψε ένα παληκάρι
χάθηκε μεσ΄τη παγωνιά
έγινε ο δρόμος μαξιλάρι
και του χαΐδεύει τα μαλλιά
απόψε ένα παληκάρι
δεν θα γυρίσει σπίτι του
έγινε η νύκτα ένα σεντόνι
και τύλιξε τη λύπη του

Το γκάζι τέρμα κολλημένο
κόντρα στο ρεύμα των καιρών
και ένα φεγγάρι λυπημένο
στην άσφαλτο των στεναγμών
και λίγα μέτρα παραπέρα
μια διαλυμένη μηχανή
καθώς ξημέρωνε η μέρα
άγγελοι έκλαιγαν στη γη

Maira
24/09/2007, 13:25
καλά όλα αυτά, αλλά λίγο ουτοπικά!


τίποτα δε θα αλλάξει αν δεν αλλάξουμε εμείς πρώτα! όλοι εμείς κάνουμε αυτή τη χώρα! όχι οι άλλοι! Όχι τα υπουργεία, γιατί κι εκεί κάποιοι από μας είναι μέσα!


μακάρι να βάλουμε μυαλό γιατί σε όποιο υπουργείο πάω ακούω "βάλε το κράνος, γράφουν σήμερα!"


:sad: :mad: :sad:

costas81
24/09/2007, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
καλά όλα αυτά, αλλά λίγο ουτοπικά!


τίποτα δε θα αλλάξει αν δεν αλλάξουμε εμείς πρώτα! όλοι εμείς κάνουμε αυτή τη χώρα! όχι οι άλλοι! Όχι τα υπουργεία, γιατί κι εκεί κάποιοι από μας είναι μέσα!


μακάρι να βάλουμε μυαλό γιατί σε όποιο υπουργείο πάω ακούω "βάλε το κράνος, γράφουν σήμερα!"


:sad: :mad: :sad:

:(

marulis
24/09/2007, 14:04
:sad:
:mad:
:sad:
:mad:
:sad:
:mad:
:sad:
:mad:
:sad:
:mad:
:sad:

afrotwin
24/09/2007, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Δείτε το βιντεάκι όχι μόνο γι'αυτά που δείχνουν οι εικόνες αλλά κυρίως για το τραγούδι!

Δεν αντέχω ρε γαμώτο παλικάρια στην ηλικία μου να πεθαίνουν στην ασφαλτό...
Δεν αντέχω να ακούσω αυτό το τραγούδι με γαλήνη στη ψυχή...





Απόψε ένα παλικάρι... (http://www.youtube.com/watch?v=_a2H2Q8r_b0)





Ένα αμάξι δίχως φώτα
χάρος που βγήκε παγανιά
του κόσμου έκλεισε την πόρτα
σε μια περήφανη καρδιά
χαράματα στη Μεσογείων
κάτω απ' το φως των φαναριών
πήρε το δρόμο των αγίων
λεβέντης είκοσι χρονών

Απόψε ένα παληκάρι
χάθηκε μεσ΄τη παγωνιά
έγινε ο δρόμος μαξιλάρι
και του χαΐδεύει τα μαλλιά
απόψε ένα παληκάρι
δεν θα γυρίσει σπίτι του
έγινε η νύκτα ένα σεντόνι
και τύλιξε τη λύπη του

Το γκάζι τέρμα κολλημένο
κόντρα στο ρεύμα των καιρών
και ένα φεγγάρι λυπημένο
στην άσφαλτο των στεναγμών
και λίγα μέτρα παραπέρα
μια διαλυμένη μηχανή
καθώς ξημέρωνε η μέρα
άγγελοι έκλαιγαν στη γη


file mou kseris posa tetia exoun grafti?

aporo giati ka8e enas apo esas es8anete o protos?
xiliades tragoudia xiliades nekroi

ala mou kani entiposi ena tragoudi gia aftous pou pe8enoun apo sklirinsi kata plakas as poume den exi grafti

fenete me tetio periexomeno den vgazis gkomena
ke episis den ine ekmetalefsimo den poulai diladi..

xampos
24/09/2007, 21:00
τι μου θυμησες, το ατυχημα στα τεμπη

ημουνα τοτε τριτη γυμνασιου και ειχαμε παει αθηνα τριημερη , ειμασταν ακριβως 2 ωρες πισω απο το μοιραιο λεωφορειο( ολο τραγουδια και χαρες οπως και εκεινο το λεωφορειο φανταζομαι :sad:

μετα το ατυχημα ΠΑΝΙΚΟΣ, οι γονεις μας που μας πηρανε οταν φτασαμε θεσσαλονικη κλεγανε !!!

:sad: :sad: :sad:



και ποσα ακομα εχουν γινει

cartman
24/09/2007, 21:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file mou kseris posa tetia exoun grafti?

aporo giati ka8e enas apo esas es8anete o protos?
xiliades tragoudia xiliades nekroi

ala mou kani entiposi ena tragoudi gia aftous pou pe8enoun apo sklirinsi kata plakas as poume den exi grafti

fenete me tetio periexomeno den vgazis gkomena
ke episis den ine ekmetalefsimo den poulai diladi..

Τί λε ρε μαν? Το ίδιο είναι?
Την αρρώστια αν σου τύχει (μακρυά απο όλους μας) την αποδέχεσαι και την παλεύεις με ότι μπορείς!
Δεν φταίει κανείς, είναι μες την ζωή!

Τον μ@λάκα τον μεθυσμένο στο δρόμο τον αποδέχεσαι?
Τον μ@λάκα που πάει γ@μιόντας και όποιον πάρει ο χάρος?
Την ηλιθιότητα πολλών να μην φοράνε κράνος και ζώνη και να κλεινουν τα σπίτια τους την αποδέχεσαι?

Αυτό που λες με την γκόμενα δεν το κατάλαβα καν! Το οτι είναι εκμεταλλεύσιμο είναι αλλά αν είναι να συμμορφωθεί έστω και ΕΝΑΣ εγώ λέω αξίζει...επειδή αυτός ενας θα επηρρεάσει και άλλους!!

cartman
24/09/2007, 21:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
τι μου θυμησες, το ατυχημα στα τεμπη

ημουνα τοτε τριτη γυμνασιου και ειχαμε παει αθηνα τριημερη , ειμασταν ακριβως 2 ωρες πισω απο το μοιραιο λεωφορειο( ολο τραγουδια και χαρες οπως και εκεινο το λεωφορειο φανταζομαι :sad:

μετα το ατυχημα ΠΑΝΙΚΟΣ, οι γονεις μας που μας πηρανε οταν φτασαμε θεσσαλονικη κλεγανε !!!

:sad: :sad: :sad:



και ποσα ακομα εχουν γινει
:uplate:
:sad:

Ζεύκας
25/09/2007, 03:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
file mou kseris posa tetia exoun grafti?

aporo giati ka8e enas apo esas es8anete o protos?
xiliades tragoudia xiliades nekroi

ala mou kani entiposi ena tragoudi gia aftous pou pe8enoun apo sklirinsi kata plakas as poume den exi grafti

fenete me tetio periexomeno den vgazis gkomena
ke episis den ine ekmetalefsimo den poulai diladi..

πολλά τραγούδια έχουν γραφτεί, έχεις δίκιο.

Αυτό το τραγούδι το άκουσα για πρώτη φορά προχθές και μου σηκώθηκε η τρίχα...
για νέο παλικάρι λέει ρε γαμώτο για κάποιον σα και μένα...οκ εσένα δε σε ακουμπάει,το καταλαβαίνω.

τέσπα, την απάντηση για την σκλήρυνση κατά πλάκας την έδωσε ο cartman και θα συμφωνήσω μαζί του.

τέλος δεν νομίζω ότι έχει σχέση το γκομενιλίκι με το λόγο για τον οποίο με συγκινεί το τραγούδι...ούτως ή άλλως οι περισσότερες γκόμενες με το ακούουν τροχαία, μηχανές και γκάζια την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

:wave2:

koursaros7
28/09/2007, 09:14
Έβαλε ο φίλος ενα post και τρέξαμε να τοπυ πούμε οτι μας κατέβει σατο κεφάλι μέχρι και εκμεταλλεύσιμο το τραγούδι για τα παιδιά που χάθηκαν.
Πραγματικά απορώ απορώ με τη γαϊδουροσύνη μας απορώ με τα μυαλά που κουβαλάμε .
Ξέρετε κάτι κάνω μαλακία ακόμα και που διαβάζω ακόμα τα γραφόμενα πολλών αλλά έχω πλέον συνηθίσει με μια κουβέντα ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
Και μπορώ να γράψω αρκετές υποσημειώσεις για να το αποδείξω αλλά το πιο προφανές είναι οι πρόσφατες εκλογές κάηκε όλοι οι Ελλάδα αλλά σα πρόβατα που είστε σε 15 μέρες είχατε ξεχάσει και φωτιές και εγκλήματα και οτι χρωστάτε και το βρακί που φοράτε και τρέχατε να κουνάτε σημαίες και να σχηματίζεται λαοθάλασσες κάτω απο ταμπαλκόνια αυτών που σας πηδάνε καθημερινά. ΕΙΣΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ.
Πόσες φορές ρε μεγάλοι καιτρανοί μοτοσυκλετιστές τρέξατε να δώσετε αίμα για ενα νέο πόσες φορές σταματήσατε να βοηθήσετε πόσες φορές σας άγγιξε ο πόνος του άλλου. Ελιστε για σχόλια οι καλύτεροι Ελληνική μαλακία αυτό κοιτάμε τον άλλο τον λυπόμαστε αλλά αν είναι να βοηθήσουμε ούτε λόγος, αν είναι να ξίσουμε την πληγή όμως είμαστε οι καλύτεροι.
Πιο κίβδηλους χαρακτήρες απο τους Έλληνες δεν πρέπει να υπάρχουν στο κόσμο πιο βρόμικοι
δεν θα καταφέρετε να γίνεται.
Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα νέοι που τους αγγίζουν κάποια πράγματα και μπράβο στο φίλο που ξεκίνησε το post. Μπορώ να σας προβάλω φωτογραφίες για την κατάσταση που είναι τα παιδιά όταν μπαίνουν στο νεκροτομείο και πραγματικά θα το κάνω αλλά τότε θα πέσετε να με φάτε και θα μου πείτε οτι προσβάλλω τη μνήμητων νερών.
Αυτό όμως το κάνετε εσείς και το κάνετε απροκάλυπτα όταν δεν κάνετε τίποτα για να αλλάξετετα σκατά που σας περιβάλλουν γιατί όλα απο εκεί ξεκινάνε.
Αν είχατε έστω και μια φορά δει ενα νέο άνθρωπο διαμελισμένο να προσπαθούν να τον συναρμολογήσουν για να μπορέσουν οι γονείς του να τον αποχαιρετίσουν θα είσαστε αλλιώς αλλά .................
Τέλος πάντων ξεκινήστε τώρα να βρίζετε ξέρετε εσείς τα ξέρετε όλα δεν χρειάζετσαι κανέναν να σας την λέει.
ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Alki_Viades
28/09/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από cartman
Τί λε ρε μαν? Το ίδιο είναι?
Την αρρώστια αν σου τύχει (μακρυά απο όλους μας) την αποδέχεσαι και την παλεύεις με ότι μπορείς!
Δεν φταίει κανείς, είναι μες την ζωή!

Τον μ@λάκα τον μεθυσμένο στο δρόμο τον αποδέχεσαι?
Τον μ@λάκα που πάει γ@μιόντας και όποιον πάρει ο χάρος?
Την ηλιθιότητα πολλών να μην φοράνε κράνος και ζώνη και να κλεινουν τα σπίτια τους την αποδέχεσαι?

Φιλέ διαφωνω 100% μ'αυτο που λες. Οταν σε χτυπησει μια αρωστια που δεν σου δινει καμια ελπιδα, που δεν μπορουσες να την ειχες αποφυγει, που ηρθε απο το πουθενα, που απλα σου εκατσε ΕΣΕΝΑ, υπαρχει μεγαλύτερη αδικια απο αυτο;;; Τι σχεση εχει μ'αυτον που πηγαινει με 200 στη μεσογειων ή που δε φοραει κρανος ή που τελος παντων ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ να βαλει τον εαυτο του σε κινδυνο; Καλως ή κακως ολοι μας το ξερουμε πως κανουμε επικινδυνο "σπορ" και καλως ή κακως παιρνουμε τα ρισκα μας.

Οσο γι'αυτο:

Το γκάζι τέρμα κολλημένο :a31:
κόντρα στο ρεύμα των καιρών :a31: :a31:
και ένα φεγγάρι λυπημένο
στην άσφαλτο των στεναγμών :a31: :a31: :a31:
και λίγα μέτρα παραπέρα
μια διαλυμένη μηχανή
καθώς ξημέρωνε η μέρα
άγγελοι έκλαιγαν στη γη :a31: :a31: :a31: :a31:

δεν υπαρχει τιποτα το ωραιο και ρομαντικο σ'ενα τετοιο θανατο, οσοι γουσταρουν τετοια τραγουδια πετανε στα συνεφα και μονο αν τους τυχει καμια στραβη απο κοντα θα καταλαβουν πως ο πονος δεν ειναι και πολυ cool τελικα.....

Ζεύκας
28/09/2007, 12:30
Δε χρειάζεται να ασχολείστε με μικρά μαλακισμένα σαν κ εμένα κ επίσης δεν χρειάζεται να δίνετε βάση σε χαζοτράγουδα σαν κ αυτά...

τραβάτε αφιερώστε τραγουδάκια όλο σιρόπια στις γυναίκες και τις γκομενίτσες σας...

HateNord
28/09/2007, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από koursaros7
Έβαλε ο φίλος ενα post και τρέξαμε να τοπυ πούμε οτι μας κατέβει σατο κεφάλι μέχρι και εκμεταλλεύσιμο το τραγούδι για τα παιδιά που χάθηκαν.
Πραγματικά απορώ απορώ με τη γαϊδουροσύνη μας απορώ με τα μυαλά που κουβαλάμε .
Ξέρετε κάτι κάνω μαλακία ακόμα και που διαβάζω ακόμα τα γραφόμενα πολλών αλλά έχω πλέον συνηθίσει με μια κουβέντα ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
Και μπορώ να γράψω αρκετές υποσημειώσεις για να το αποδείξω αλλά το πιο προφανές είναι οι πρόσφατες εκλογές κάηκε όλοι οι Ελλάδα αλλά σα πρόβατα που είστε σε 15 μέρες είχατε ξεχάσει και φωτιές και εγκλήματα και οτι χρωστάτε και το βρακί που φοράτε και τρέχατε να κουνάτε σημαίες και να σχηματίζεται λαοθάλασσες κάτω απο ταμπαλκόνια αυτών που σας πηδάνε καθημερινά. ΕΙΣΤΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ ΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟΙ.
Πόσες φορές ρε μεγάλοι καιτρανοί μοτοσυκλετιστές τρέξατε να δώσετε αίμα για ενα νέο πόσες φορές σταματήσατε να βοηθήσετε πόσες φορές σας άγγιξε ο πόνος του άλλου. Ελιστε για σχόλια οι καλύτεροι Ελληνική μαλακία αυτό κοιτάμε τον άλλο τον λυπόμαστε αλλά αν είναι να βοηθήσουμε ούτε λόγος, αν είναι να ξίσουμε την πληγή όμως είμαστε οι καλύτεροι.
Πιο κίβδηλους χαρακτήρες απο τους Έλληνες δεν πρέπει να υπάρχουν στο κόσμο πιο βρόμικοι
δεν θα καταφέρετε να γίνεται.
Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα νέοι που τους αγγίζουν κάποια πράγματα και μπράβο στο φίλο που ξεκίνησε το post. Μπορώ να σας προβάλω φωτογραφίες για την κατάσταση που είναι τα παιδιά όταν μπαίνουν στο νεκροτομείο και πραγματικά θα το κάνω αλλά τότε θα πέσετε να με φάτε και θα μου πείτε οτι προσβάλλω τη μνήμητων νερών.
Αυτό όμως το κάνετε εσείς και το κάνετε απροκάλυπτα όταν δεν κάνετε τίποτα για να αλλάξετετα σκατά που σας περιβάλλουν γιατί όλα απο εκεί ξεκινάνε.
Αν είχατε έστω και μια φορά δει ενα νέο άνθρωπο διαμελισμένο να προσπαθούν να τον συναρμολογήσουν για να μπορέσουν οι γονείς του να τον αποχαιρετίσουν θα είσαστε αλλιώς αλλά .................
Τέλος πάντων ξεκινήστε τώρα να βρίζετε ξέρετε εσείς τα ξέρετε όλα δεν χρειάζετσαι κανέναν να σας την λέει.
ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ




+10000000 :beer:

DimChios
28/09/2007, 12:42
ΟΧΙ!!!!!!

ΔΕ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ!!!!!!!

ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!!!!!!

:a023: :a023: :a023: :a023:



Zefka, δεν αναφερομαι σε σενα!

Εχεις την αντίληψη και την άποψη σου και τη συγκεκριμένη δεν θα ηθελα να τη σχολιασω!

Ζεύκας
28/09/2007, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Zefka, δεν αναφερομαι σε σενα!

Εχεις την αντίληψη και την άποψη σου και τη συγκεκριμένη δεν θα ηθελα να τη σχολιασω!

Δεν πειράζει, θέλω να τη σχολιάσεις!

πες μου αν συμφωνείς ή όχι, τι λάθος έχω στις σκέψεις μου!

DimChios
28/09/2007, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Δεν πειράζει, θέλω να τη σχολιάσεις!

πες μου αν συμφωνείς ή όχι, τι λάθος έχω στις σκέψεις μου!


Αυτο ακριβως εννοώ παραπάνω!
Δε θελω να σχολιάσω τη συγκεκριμένη γιατί ειναι ενα λεπτό ζητημα που ο καθενας μπορει να το δεί...ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ με το δικό του μάτι!

Αν ήταν κατι πιό "αντικειμενικό", είτε συμφωνούσα είτε όχι, θα το συζήταγα!

ΑΛΛΟΥ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ....ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!
ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΟΡΓΗ ΜΗ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΜΕΡΙΚΟΥΣ!

:mad: :evil:



:beer: :beer: :wave2:

OldMan
28/09/2007, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΑΛΛΟΥ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ....ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!
ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΟΡΓΗ ΜΗ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΜΕΡΙΚΟΥΣ!
Πάλι ψυχραμένες είστε με την Αφρούλα ??? :blush:

Ζεύκας
28/09/2007, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Αυτο ακριβως εννοώ παραπάνω!
Δε θελω να σχολιάσω τη συγκεκριμένη γιατί ειναι ενα λεπτό ζητημα που ο καθενας μπορει να το δεί...ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ με το δικό του μάτι!

Αν ήταν κατι πιό "αντικειμενικό", είτε συμφωνούσα είτε όχι, θα το συζήταγα!

ΑΛΛΟΥ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ....ΘΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ!
ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΟΠΟ ΣΤΗΝ ΟΡΓΗ ΜΗ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΜΕΡΙΚΟΥΣ!

:mad: :evil:



:beer: :beer: :wave2:

:beer: :beer:

:wave2:


Υ.Γ. το π.μ. που σου έστειλα την προηγούμενη εβδομάδα το διάβασες?το'πιασες τι εννοούσα?

LsKostas
28/09/2007, 13:00
Εγω θα πω σ οποιον δεν αρεσει το post να μην πετα την μαλ#$%^@#$
του...


και δεν παει στον dim βεβαια...

Φθασαμε να κατακρινουμε ποιηματα ενω διπλα μας ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ:evil: :evil:

DimChios
28/09/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πάλι ψυχραμένες είστε με την Αφρούλα ??? :blush:


ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ???? :eek:

ΠΟΤΕΣ! :nono:

:D


Δεν φανταζόΜΟΥΝΑ οτι θα το πω αυτο εγω ποτές!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
28/09/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
:beer: :beer:

:wave2:


Υ.Γ. το π.μ. που σου έστειλα την προηγούμενη εβδομάδα το διάβασες?το'πιασες τι εννοούσα?



Το διάβασα, τό πιασα, κι ελαβα κι άλλο σημερα! :smokin:

Ζεύκας
29/09/2007, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Το διάβασα, τό πιασα, κι ελαβα κι άλλο σημερα! :smokin:

με ενημέρωσε... :winka: